Metaalbewerkers vier den groots zomerfeest in Vlaardingen Feeëriek lichtsprookje op de Achterpias in HAberg Russische speldeprikken in West-Berliju ïke wil krachtige taal tegenover Moskou Amerikaanse genie verspilt millioenen in N.-Afrika Als twee druppels water Bondslied van ANMB klonk uit ruim 5000 kelen Shinweil12 maanden dienst lang genoeg Oude Knust- en Antiekbeurs DE DODE CUBAAN OP DE ALBLASSERDIJK erechlelijke vergissing5 zegt de kapitein Drie Rotterdammers nog in gevangenis van Vera Crm Ceylon levert rubber aan Peking Protesten, beschuldigingen en arrestaties Geen erkenning van communistische winsten in Europa en Azië Senaatscommissie verzoekt ..passende maatregelentegen commandant Radioprogramma Post voor Overzee Maandag 25 Augustus 1952 Met extra treinen en weer dan vijftig: autobussen arriveerden Zaterdag middag i» Vlaardingen de duizenden leden van de Alg. Ned. MeUalbewer- kersbünd, die deze stralende dag hadden uitgekozen om met elkaar nu eens een gezellig zomerfeest te gaan houden, Vlaardingen beschikt hier voor over het centraal gelegen Feestterrein aan de* Broekweg, waalt het een gezellige boel werd Zaterdag en de limonade verkopers hadden een goede dag. Want het was uitstekend weer en de witte zakdoeken moesten er aan te pas komen om de zonnewarmte te temperen. Vooraf maakte de stoet een wandeling door Vlaardingen, die veel Indruk maakte. Het was een imposant gezicht om Zaterdag die ontzettend lange stoet, waarin meer dan 5Ö0Q mensen lie pen, door Vlaardingen te zien mar cheren. Voorop liep de Arbeiders Muziekvereniging „voorwaarts" uit "Vlaardingen, terwijl er verder voor de muziek werd gezorgd door OJ3.K. uit Schiedam, Crescendo, eveneens uit Schiedar 1, Excelsior uit Lekkerkerk en door de Drum band van de Cult. Sportbond uit Den Haag. Langs de hele route stonden dikke rijen mensen zich te verbazen over een optocht met zó veel mensen en het verkeer moest veel geduld hebben! Gp het feest terrein werd een openingswoord ge sproken door de districtsbestmirder B. v. d. Berg, die de gasten wel kom heette, waarbij hij speciaal noemde de vertegenwoordigers van het Gemeentebestuur, de wethou ders J. Buis en T, de Bruyn en het lid van het hoofdbestuur de heer G. Maters. De heer v. d. Berg be treurde het, dat er te weinig zit plaatsen waren. De leverancier had het er bij laten zitten. Ook drukte hij er zijn spijt over uit, dat de bondsvoorzitter, de heer Van Win gerden wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn. Het hoogtepunt van het program ma, dat hierna volgde, was zonder twijfel het openluchtspel „De op gaande lijn" dat werd gebracht door A.J.C.'ers uit Vlaardingen en Schiedam, terwijl hieraan werd meegewerkt door De Stem des Volks en de muziekvereniging Voor waarts uit Vlaardingen, door Lies de Wind. Ko v. d. Bosch, Bert Sil vester, Gerrit LIndenberg, de dans groep o.l.v. Marie Jeanne v. d.Veen en Hu van Veen met muzikale be geleiding. Het spel geeft een beeld van het ontstaan van de Bond en van de groei in tijden van voor- en tegenspoed. Het publiek had voor ait spel van Ton Oosterhuis een langdurig applaus over. Geen wonder, want het werd op verras send aardige wijze gespeeld, waar aan de heer Gerrit Lindenberg wel het éen en ander heeft gedaan. Naar de 80.000 Het hoofdbestuurslid, de heer G. Maters, heeft op deze bijeenkomst het woord gevoerd. Hij begon met te herinneren aan de zo moeilijke beginperiode van de Bond. die veel slachtoffers heeft geëist. Maar het fundament van het gebouw is thans klaar en wij dienen deze erfenis goed te bewaren. Wij moeten de moeilijke begin tijd niet vergeten, doch daarnaast 'óverwegen, wat -ons" nu te' doen staat. En dan noemt de heer Ma ters als één van de belangrijkste wensen meer medezeggenschap in de economische sector van het maatschappelijk leven. Maar als wê dat willen, zo zei de spreker, dan moeten we het ook op onze schou ders durven nemen en dan moeten we daar rijp voor zijn. Daarvoor te zorgen zal in de nabije toekomst onze taak zijn en wy dienen dan voldoende jongeren in ons kader te hebben. We moeten er voor zorgen innerlijk sterk te worden en we dienen aandacht te besteden aan de kameraadschap, gezindheid en ont wikkeling. De heer Maters deed een hartstochtelijk beroep op de A.NJVf.B.'ers pal te staan voor de Bond en in het bijzonder op de jongeren om goed aan te pakken, te strijden en te vechten, man aan man en vrouw aan vrouw voor gro tere bestaanszekerheid, een goed bestaanspeil en sociale rechtvaar digheid. Tfjd voor muziek en acrobatiek Ja, toen was het tijd voor de lichte kant van het programma! En ook die kant was uitstekend ver zorgd. We hoorden dan om te be ginnen De Spelbrekers, die weinig moeite hadden een warm applaus te bemachtigen. Het was prima wat zü dederr. De Cavelli's met hun ac cordeon'^ brachten populaire lied- LIVERPOOL Het dienstplicht program moet worden gewijzigd, een oefentijd van 12 maanden is lang genoeg, zo verklaarde de oud- minister van Defensie Shinweil Zaterdag. De Labour-regering had weliswaar indertijd een diensttijd van twee jaar aanvaard, omdat zij van mening was, dat zulks nood zakelijk was, doch zij had duidelijk gemaakt, dat dit slechts een tijde lijke maatregel was, aldus Shinweil. Noordelijken bereiden üich voor op langdurige onderhandelingen PANMOENDJON De commu nisten denken blijkbaar, det de wa penstilstandsbesprekingen nog een hele tijd zullen voortduren. Staf officieren van de VJï. kwamen tot de ontdekking, dat Chinese tim merlieden bezig waren een houten gebouwtje te zetten op „een beton nen fundering ter vervanging - van de oude circustent, waarin, de be sprekingen nu reeds maanden ge houden worden. jeg en de Etonas o.l.v. Jan van Genderen zelf lid van de ANMB lieten zien, dat men geen be roepsacrobaat behoeft te zijn om goede prestaties te leveren. Het wa ren tenslotte de Jonge Fliereflui ters van Johan Jong aie het dank bare publiek vergastten op hun aardige programma. Zo kwam een einde aan dit zomerfeest van de A.N.M.B. Een zomerfeest, dat zel den met mooier weer gevierd zal zijn. En al was er dan niet voor allemaal een zitplaatsje, de stem ming was er niet minder om. Heel Vlaardingen stond er trouwens van op zijn kop, want vijfduizend men sen is een heleboel in Vlaardings niet-al-te-brede straten! (Advertentie LM.) MUSEUM „HET PRINSENHOF" DELFT 27 Augustus t-m. 17 September De beur* is geopend dagelijks van 10 uur 's morgens tot half 6 'a middag».Zondags ran 1 tot half 6. Bovendien Dinsdag» en Donder dagsavonds van 7 tot 10 n. ENHffl 55 HAARLEM. De kapitein van de „Alblaagerdtfk" van de Holland Amerika Lijn, de heer H, v. Blok land, die vorige week met z^n schip in ons land terugkeerde, heeft me degedeeld, dat drie leden van zfjn bemanning op het ogenblik worden vastgehouden in de strafgevangenis van de "Mexicaanse have» Vera Crux op beschuldiging van moord, zy werden gearresteerd door de Mexicaanse autoriteiten naar aan leiding van het feit, dat in een van de ruimen van het schip het lijk van een Cubaan is aangetroffen, toen de „AlblasserdUk" oponthoud bad in Vera Cruz. Volgens mededelingen van de ka pitein werd bij bet schoonmaken van de ruimen op 2 Juli het stof felijk overschot aangetroffen van de 25-jarige los-werkman Julio Rodriguez uit Cuba. De Mexicaanse autoriteiten werden van dezè vondst in kennis gesteld en het onderzoek, dat deze instelden, leidde ertoe, dat COLOMBO Sedert de Ver enigde Naties op 18 Mei 1951 de leden verboden hebben strategische materialen aan communistisch China te leveren, heeft Ceylon 18.850 ton rubber naar dit land verscheept. Het Poolse vrachtschip „Mickiewicz" van 4.467 ton, dat 2- Oetobcr met - de- eerste -lading naar Whampoa-.in „Zuid-China ver trok, zal op 8 September~de negen de zending var» Ceylon aan com- munistlsch-China inladen, die werd verscheept sedert de invoering van het verbod, dat niet door CeylOH werd gesteund. ladia wil Zuid-Afrikaanse ongehoorzaaiuheidsactie in V.N brengen NEW DELHI India heeft be sloten de campagne van passief verzet, welke door Indiërs en met blanken in Zuid-Afrika wordt ge voerd, onder de aandacht var de aanstaande Algemene Vergadering der V.N. te brengen, aldus heeft een woordvoerder van de Indische regering Zondag medegedeeld. Hij verklaarde, dat de demonstraties te gen de apartheidswetfen door de Indische regering worden beschouwd als ,,een ontwikkeling van het hoog ste belang uit het oogpunt van de vrede van het gehele Afrikaanse vasteland en van de gehele we reld". Hond viel agenten aan AMSTERDAM Toen Vrijdag avond twee agenten in de Broeker- meer in Amsterdam-Noord een poging deden een Mechelse herder te vangen, die achter Schapen aan- joeg. vloog het dier plotseling de- beide mannen aan. Eén van de poli mannen legde de hond met twee schoten neer. zes bemanningsleden werden gear resteerd. Bij de lijkschouwing was komen vast te staan, dat de dode een gebroken kaak had en verwon dingen aan borst, onderlichaam en benen. Inmiddels zijn drie vau de gearresteerden weer vrijgelaten en naar Texas gereisd, waar zjj door het schip werden opgepikt. Thans zijn nog in gevangenschap de olie man J. de Haas, de olieman W, Pijpers en de stoker H. Wagema- kers, allen uit Rotterdam, Het is de overtuiging van de ka pitein, dat er in dit geval door de Mexicaanse eutonteiten een gerech telijke vergissing is begaan en dat de gearresteerden, niets te maken hebben met de dood van de Cu baan. Volgens de kapitein moet de man zich in Havanna in het ruim hebben verstopt en daarna in het donker een val hebben gemaakt door de opening van het sparre- dek, waardoor hij acht a negen me ter diep op de stalen bodem van het onderruim is gevallen. Hieraan zouden de verwondingen moeten worden toegeschreven. Bovendien meent de kapitein, dat in geval van moord de bedrijvers daarvan hun slachtoffers ongetwijfeld over boord zouden hebben gegooid. Tijdens het onderzoek is door het feit, dat de hulp van een tolk moest worden ingeroepen, nog een merkwaardige vergissing gemaakt. De aanvankelijk gearresteerde eer ste stuurman had nL gezegd, dat hij in Havanna een tip had gekregen, dat er een verstekeling aan boord was gegaan. De tolk vertaalde tip als fooi, waardoor- de indruk werd gewekt, dat de stuurman de man kiezen- tegen een zacht prijsje aan boord had verstopt. De gezagvoerder heeft zich in verbinding gesteld met de Neder landse gezant in Mexico City, dr H. R. van Houten, met de Nederland se consul in Vera Cruz, de beer G. L. Barranco en met de agent van de HAL aldaar, doch de oplossing van deze zaak is tijdens het ver blijf van de „Alblasserdyk" niet verkregen. De Mexicaanse autoriteiten zijn er van overtuigd, dat er een moord heeft plaats gehad en verklaarden dat zij „de moordenaar wel zouden vinden". De drie bemanningsleden zitten nu al zes weken onder zeer slechte omstandigheden in de ge vangenis van Vera Cruz. Toen de „Alblasserdijk" op 10 Juli vertrok heeft men hen nog wat eten ge bracht. omdat het gevangeniseten slecht was. Het valt te verwachten, dat het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken stappen zal doen bij de Mexicaanse gezant om de vrijlating van de drie mannen te verkrijgen. BERLIJN. Het plaatsvervangend hoofd van de Russische controle commissie fn Duitsland, Semitejastof, heeft in een brief aan de plaatsver vangende Amerikaanse Hoge Commissaris, Reber, gepresteerd tegen het vervoer van schroot met Amerikaanse militaire treinen van West- Be r lijn, door de Russische zóne, naar West-Duitsland. Hfö stelde de eis, dat geen misbruik meer gemaakt zou worden van het. recht om zonder controle militaire goederen te vervoeren. Van Amerikssmso zijde is geen commentaar gegeven. Op 30 Juli heeft generaal Tsjoei- kof de Westelijke geallieerden, in een brief beschuldigd van. syste matische belemmering van de han del tussen Oost- en West-Duits- land. De drie Westelijke Hoge Commissarissen hebben, in hun, gelijkluidend, antwoord verklaard, dat zy de Sow jet-beschuldigingen niet begrijpen en niet kunnen aan vaarden. In hun brief verklaren de Wes telijke Hoge Commissarissen, dat „de oprechtheid van Tsjoeikofs be zorgdheid voor de toekomst van de handel tussen Oost- en. West- Duitsland geloofwaardiger zou zijn indien de Sowjet-bezettingsauto- riteiten hun opzettelijke pogingen tot belemmering van de handel, af snijding van verbindingen, beper king van reizen en algehele ver deling van Duitsland zouden na laten." Twee Amerikaanse officieren en een soldaat van de Amerikaanse militaire missie bij de Russische bezettingsstrijdkrachten te Pots dam zijn gearresteerd, omdat zij, volgens de Russen, trachtten ie spionneren by een object van het Russische leger. Zy zijn later vrij gelaten, maar generaal Tsjoeikof heeft hun verwijdering uit de mili taire missie geëist. De Amerikanen zeggen, dat de drie militairen op de openbare weg zijn aangehouden en dat er van spionnage geen sprake was. Zij hebben tegen de arrestatie geprotesteerd. NEW YORK. Generaal Eisenhower heeft vandaag op de Nationale Conventie van de „American Legion" verklaard, dat de Amerikaanse rege ring het Kremlin eens en voor altijd en met konde beslistheid moet mee delen, dat wij Rnsland's positie in Oost-Europe en Azië nooit ook maar in bet minst als bestendig zullen erkennen. „De dag moet komen," aldus Eisenhower, „dat de volken van de geknechte landen de gelegenheid krij gen om in volle vrijheid en onder internationaal toezicht hun eigen weg WASHINGTON. De kosten voor de bouw van vijf Amerikaanse lucht bases In Frans Marokko werden geraamd op 300 mlllioen dollar. Door verspilling, foutieve bouwconstructies, lanterfanter!!, diefstallen en dronkenschap voorgevallen bij de bouw der bases is komen vast te staan, dat de aanleg van de vliegvelden uiteindelijk 455 tot 830 mlllioen dollar zullen bedragen. Deze verspilling van Amerikaanse belastinggelden werd geopenbaard door een Senaatscommissie, die minister Pace aanraadt „passende maatregelen te nemen" tegen de verantwoordelijke generaal Piek, commandant van het U.S. Army Corp* of Engineers. Generaal Piek werd op 21 Fe bruari door genoemde commissie (Aclvertimtw t.M.) gehoord, doch legde toen „geen volledige openhartige en omvat tende verklaringen af, die de Ame rikaanse belastingbetaler van zijn voornaamste ambtenaren ver wacht". Degene, die oorspronkelijk be last was met de leiding van het werk aan de bases, kolonel Derby, is reeds in het begin van dit jaar met zijn plaatsvervanger, kolonel Haseman, op grond van de bevin dingen der commissie overge plaatst. Er heerste Zaterdagavond een ongewone drukte op het water en de eilandjes van de Achterpias in Hillegersberg, Naarmate de don kerte begon in te vallen werden hier en daar tussen het groen ont stoken lampions zichbaar, w elk aantal snel begon te groeien en geleidelijk aan een feëeriek gezicht aan de plas gaf. Ook geveltjes van tuinhuisjes werden verlicht en gras gazons in sprookjestuinen her schapen, terwijl voorts de tuigages van verscheidene jachtjes met tel- Joze lichtjes werden omkranst. Dit lichtsprookje en de daarmede ge paard gaande gnndelvaart op de plas werd georganiseerd door de vereniging „Ons Buiten". Een bijne absolute windstilte en het uoele zomeravondweer zorgden voor een ideale avond, die te meer insloeg omdat er van te voren geen rucht baarheid aan was gegeven. De eigenlijke gondelvaart bestond hieruit, dat achter een groot jneht diverse verlichte scheepjes op sleep touw werden genomen. Jammer, dat meerdere verlichte boten op eigen kracht over de plas zwalk ten, waardoor de gondelvaart werd gehandicapt. Vanaf de Straatweg sloegen vele wandelaars het unieke schouwspel gade. De bewondering voor het lichtsprookje werd "van zelfsprekend niet onder stoelen of banken gestoken. Het was voor „Ons Buiten" een waardig besluit van het zomerseizoen. Wielrijder door motor aangereden en gedood DEN HAAG In de Elandstraat heeft zich Zaterdagmorgen een aan rijding met dodelijke afloop voor gedaan. De 56-jarlge wielrijder J. J. V. werd door .onvoorzichtig over steken aangereden docr de 38-jarige moton-yder P. J. Z. Hl) overleed ter plaatse. De motorrijder is me| een pijnlijke linkerschouder naar een ziekenhuis overgebracht. door Samuel W. Taylor uitvoerig op te dissen. Het was te mooi om het kort en zakelijk te vertellen, „Gaat alles goed?" vroeg ik. „Er is niets gebeurd. 3111 Meadows is nog steeds in de buurt. Hij zit in die Ford, die aan de „Die lieve Cora zal daar wel voor en dat heeft een militaire tandarts gezorgd hebben. Op de dag dat we in Londen gedaan. Wie het was de auto kochten, voelde ik me niet weet ik niet eens meer. Bovendien goed. Ik dacht dat ik kou had ge- zal er wel geen aantekening van vat. Ik ben nu geneigd te denken, gemaakt zijn." dat ze ;ets in m'n koffie heeft ge- „Wanneer jouw gebit m orde is, daan. Hoe het ook zij, ik lag toen is dat net zo goed als wanneer het overkant staat en de hond zit voor thuis in bed en zij bracht mij het vol met goud zit. Het is natuurlijk 31 aanvraagformulier en het kaartje uitgesloten dat Rand ook maar éen geen politie geko- dat je moet invullen en waar je vulling heeft, die precies eender is een afdruk van je duim op moet als de vulling die jij in. je mond plaatsen." hebt. Jouw tandarts kan bewijzen „Maar dat staan ze toch nooit wie jij bent," toe, Chick. Ze vinden het niet eens „Maar ik heb helemaal geen goed als je staat te praten wan- tandarts. Myn gebit is volkomen in neer je het formulier invult, laat orde. hebben ze el eens gedaan. Waarom staan tdat ze je die papieren mee 'A?» e nooit schoonma- dan nu niet?" naar huis geven Die man aan het t „Belde Ik je uit bed?" ]okel Vult de kaart In en drukt ik weet dat het eigenlijk „Ik wou er juist instappen toen daar eigenhandig je duim op af." moet. Maar ik kom er nooit toe de telefoon ging. Je» moest^het^hier „Cora 2ei ook dat het niet het huis.' „Er is dus men?" „Tot dusver niet.'» „Ik hoop, dat hij een longontste king. krijgt." „Ik begrijp niet, dat hij de poli tie niet gewaarschuwd heeft. Dat Wat vreemd, dacht ik, dat Rand, eens kunnen zien. Walt is nog nooit gewoonte was. Maar ze zei dat zo in zijn sas geweest sinds hij in een beetje lief tegen die man Ij*u „.«.„„„I, „„v.™ de Pacific was. Nu weet ik waarom gedaan 0m het voor elkaar te krij- ?c?n.1 .IPaar..A_ - I?s^cen een afspraak met een tandarts IB«, „anr ,0 naT te maken. Ik neem me steeds voor rtia man VaH het eens een keer na te laten kij beetje liet tegen i e man had at eH1 V net als ik, kapitein bij de lucht- zo in zijn sas geweest sinds hij in macht in de ETO was geweest. Er de Pacific Was. Nu weet ik waarom gedaan om net voor eucaar ie xry- - rij t i": waren millioenen mensen by de mannen de oorlog ingaan. Ze vin- gen Als ze werkelijk haar best fr^mnn» luchtmacht geweest, maar dan had den het fijn. Walt heeft een hïde deed orn ü6f doen, kon ze een «Ju,? er allicht iemand eens gezegd, dat berg potten cn pannen voor de vogeltje uit een boom Lokken. Geen *001 pt mes eens nooig is. Ik precies leek op een zekere kapi- deur opgestapeld, voor het geval enfceig man kon tegen haar lief- "±le* veraorie* vjuck, zei tein Rand uit dat en dat squadron, dat iemand vannacht probeert bin.- doenerij op." Aan de andere kant was het mo gelijk geweest juist omdat we Beiden kapitein bij de luchtmacht waren geweest dat men de een voor de ander had aangezien. Maar toch. Ik zocht het stuk weer eens op dat ik overgeslagen had. Het stuk over mezelf, over Charles Graham. nen te komen. En zijn revolver heeft hij mee in bed genomen. Voor geen mlllioen dollar zou hij dit gemist hebben." „Ik wil je niet uit je bed hou den, maar...." „O, maar ik had je graag gebeld, Chick." „En ik jou," GRAHAM WAS GF,NIESERG|ANT Vc^de/Lbbm flit GEWAST BIJ DE STAF IN en ik n0g uitvoerig over die kwes- FORT DOUGLAS tie nagedacht. Het lukt hun onrno- Ik sprong uit mijn bed en rende gelijkri in mün ondergoed de nauwe gang „Ik hoor het je zeggen.' op. Toen herinnerde ik me het „Jouw rijbewijs met de afdruk „Hë. verdorie, Chick," zei ze te leurgesteld. „En Walt en ik dachten .Jij hebt dus al dte tijd met bet -w< ai Kn heel «uk rijbewijs van Rand in je zak ge- lopen?1' M is,VïpVd°0°!druR gde' teitehtot'wee&d)et™ito h£- verder waren.' Ik vond dat ik baar nu genoeg had laten praten. „Meer nog," zo vervolgde Eisen hower, „wij moeten, de Russen met even koude beslistheid doen weten, dat wij niet tevreden zuilen zijn, voordat de by vloed aangeslibde modder van het agressieve commu nisme binnen de eigen grenzen is teruggeëbd," De generaal zei, dat naar zijn mening de Verenigde Staten m gro ter gevaar verkeren dan ooit te voren. „De Sowjets zullen niet de fatale fout maken van de vijanden, die wij in de tweede wereldoorlog overwonnen hebben. Op het ogen blik, dat zij eventueel besluiten, dat het in hun voordeel is een wereldoorlog te beginnen, zullen zij zeer zeker de militaire, industriële en menselijke kracht hebben, die zij nodig oordelen om het conflict voor hen tot een goed einde te brengen. Naar mijn mening hebben zy dat stadium nog niet bereikt Dit betekent, dat wij nog tijd heb ben, maar het betekent ook, dat wfj onmiddellijk het juiste antwoord op het dringende gevaar moeten vin- den." Bromfietser onder tram gekomen en gedood DEN HAAG De 19-jarige mili tair F. A S. Uit Scheveningen, die Zaterdagmiddag omstreek 18.10 uur op zijn bromfiets op de Schevening- seweg reed, werd op de hoek van de Van S tolk weg gegrepen door een wagen van lijn 8. S. werd enige meters meegesleurd en liep ernsti ge verwondingen op. Tijdens het vervoer naar het militair hospitaal, is hij overleden. S. had geen voor rang verleend aan de tram. Knaapje raakt spelend te water en verdrinkt AMSTERDAM Het 2ti jaar oude zoontje van de familie Giesen, die in Amsterdam-Noord aan de Kometensingel woont, is Zaterdag morgen half twaalf spelend op enige afstand van de woning in een sloot gevallen en verdronken. OVEKSCHIE waarde- dië er op stond?' „Wie aoet dat nou?" „Ik zie het al, dat ïs loos,'1 zei ze. „Het idee was overi gens niet slecht Maar nu je tan den." „M'n tanden? Wat wil je mee?" ben." „Te pakken hebben? Bedoel je de politie?" „Nee, lk bedoel wy. We hebben bem precies waar we hem wilden daar hebben," „Wat bedoel je, Chick, Vertel „Jouw tandarts heeft natuurlijk sens gauw, een kaart van je gebit. Als we »Rand probeert gebruik te maken maar iets kunnen vinden, waarmee van de gegevens die ze van mij in bezoek "dat iemand aan mijn kamer van je duTirt erop. Dat exemplaar we kunnen bereiken, dat de politie dienst.hebben, ik was m Europa Dy had gebracht en ik liep snel terug, in je portefeuille was natuurlijk argwaan gaat koesteren tegen Rand. de luchtmacht en n« genteser Ik trok vlug mijn kleren aan en vervalst, maar je kan een duplicaat Meer is met nodig. En ga me nu geant m Fort Douglas. Daar aat y liep opnieuw de gang op. Ik stopte van het origineel krijgen bij het alsjeblieft niet vertellen dat je een steek vallen Volgens d-kran- een munststukje in het wandtele- Bureau voor Rijbewijzen in Sacra- tandarts met een blonde schone ten was het juist andersom. ny i.-t1_ -fr-r-i. 1-an varlrAlr. rlfpfr hill draaide Mary's nummer, niemand in de vestibule. Toen Mary aan de telefoon kwam, nam ik me voor, het verhaal heel Er waS tig. En daar blijkt uit. ,.Ik ben bang dat dat waardeloos „Waarom?" ken is." dat hij" als Charles Graham „Ik heb een gebit, waar niets aan gedurende da. oorlog in Fort Dou- m&nkeert. Mary. In heel mijn ge- glas was, bit heb ik maar één enkele vulling (Worat vervolgd.) Van gemeentewege is op ver zoek van de wijkraad overge gaan tot het plaatsen van een aan tal banken te Overschie. In de nacht van Vrijdag op Za terdag is een juist gereed gekomen noodwoning staande op het derde blak langs het z.g. zwarte pad naar de bovendijk door brand geheel verwoest. De spuit aan de Boven dijk is nog uitgerukt, maar dat mocht niet baten. Het houten ge bouwtje was in één en twintig mi nuten geheel een prooi der vlam men. De noodwoning die de vol gende dag bewoond zou zijn ge worden door de familie E}., was verzekerd. De gemeente heeft een aanvang gemaakt met het leggen van een nieuwe straat parallel lopende met de Pieter van Aschstraat, welke straat bedoeld is als een aanvang ter uitvoering van het onlangs aan genomen plan tot uitbreiding Klein- polder Noord. Het straatje mondt uit op de West Sidelinge nabij het viaduct Naast de openbare ULO zal Overschie nu ook een R-K. ULO school krijgen. Deze wordt voorlo pig ondergebracht in het school gebouw Delftweg 24. DINSDAG 26 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. VFRO: 7.50 Dagopening, AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram-im-ziek. 3.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muzietc. S.30 De Groenteman. 9.35 Waterstanden. (1.40 Gram.muziek. 10 50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de z'eken. ü.30 Orget en alt. 12,00 Amusementsmuziek. 12,30 Land. en tumbouwmededelmgen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Exotische mu ziek. 13 00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gramofoorunuzxek. 13,25 Orkest con cert. 14.00 .La "erva Padronz", opera. t4.4D „Over mrciisoiifanten". causerie. 15.U0 Gram.muziek. 13.30 Clavecimbel- recrtal. 16.00 Omroeporkest en solrfen. 17.00 Volksliederen. 17.20 Amusements muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.muz, 1820 R.V.U.: Dr A, Saalbom: ..Hoofdstukken uit de vergelijkende literatuurgeschiedenis: De historische roman bij Walter Scott, Ja cob van Letuiep en Victor Hugo". 19.00 Pianospel. 19 15 Dansmuziek. 19.50 Gra- mofoonmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Pro menade-orkest, koor en solisten. 21.00 „Het vercelen comité", hoorspel. 2L15 Orkest concert. 21.45 .Engels militair or kest. 22.15 Strijkorkest. 22.43 .De Ame rikaanse presidentsverkiezing", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Voordracht. 23-20— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM n. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgyxa- nastek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen- gebe"- en Uturgische kalender. 8 00 ;c ,r. jws en weerber. 3.15 Gram.muziek. £>.U9 Verzoekprogramma voor de huis vrouw. 9.35 Gram-mui. 9.40 Lichtbaken. C-J Voor de kleuters. 10.15 Gramunuz. 10.30 en 10,50 Idem. U.00 Voor de vrouw. 11.30 Klein Koor. 12.00 Angelus. 1203 Gram.trvuziek. 1220 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gramjuuziek. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws, 13.20 Actualiteiten, 1325 Me- tropole-orkest en solist. 14.00 Gramunuz. 15 00 en. 15-20 Idem. 15.30 ..Ben Je zes tig?" 16.00 Voor -de zieken. 1620 Zi eken- lof 17.00 Voor de jeugd- 17,45 Regerings, uitzending: Prof- Dr. M. H. v, d. Valk; Indonesië en China. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18J20 Sportoraatje. 18.30 Pianoduo, 13.00 ..Hier vrij Europa". 18.30 Gramunuzsek 19.40 „Dit is leven", cau serie. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Nieuws en weerber. 20.55 De gewone man zegt er 't-zyne van. 20.15 Festivul-orkest en solist. (Luzern-Festival). In de pauze: Militaire causerie. 22.20 GiamAnuzaek. 22.45 Avondgebed en liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23J.5 Sport. 235i>— 24,00 Gram .muziek. ENGELAND BBC Light Programme. 15.00 en 247 m. 12.00 lachte muziek. 12.45 Orkestcon cert 13.45 Voor de kinderen. 14.TO Voor dÊ vrouw. 15.00 Lichte muziek. 15.45 Dansmuziek 16.15 Mrs. Dale's Dagboek. 16.30 Orgelspel. 17-00 Koperorkest. 17.20 Gevarieerde muziek. 18.00 Dansorkest- 18.45 Hoorspel. "19.00 Nieuws. 1925 sport. 18.30 Gevarieerd programma. 20,15 111 always remember. 21.00- Gevarieerd programma 21-30 Klankbeeld. 22.00 Nieuws. 22.15 Actualiteiten. 22.20 Dans muziek. 23.00 Voordracht, 23.15 Amuse mentsmuziek. 2356—24.00 Nieuws. BELGIS. 324 m. 11 45 Gram.muziek. 12.30 Weerbericht. 12.34 Vlaamse liederen. 13.00 Nieuws. 13,15 Gram-muzlek. 14.00 Kamermuziek. 15.00 Gram muziek. 25.30 Hammona- orgel, 18.00 Amerikaanse muziek. 16.30 Hammondorgelspel. 17 00 Nieuws. 17.10 Gram.muziek. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Walsmuziek. 17.50 Boekbespreking. 18 00 Klassieke muriek. 181)0 Voor de soidaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Zang, 13.50 Causerie. 20.00 Hoorspel. 20.41 Klassieke muz 21.30 Orkest concert. 22.00 Nieuws. 22,15!—2320 Orkestconcert. INDONESIË. Ms. Oranje v. 27/B WLn A'dam. a. Belawan 14/9, a. Djakarta 17/9. Ms- Talisse V. 6/9 v. Adam a. Djakarta 7(10. Ms. Indrapaera v. 9/9 v. R dam, Éelawan 8/10 Luchtpost: V. 26, 27, 28. 29. 30/8. a. Djakarta 29, 30, 31\TEU\V-GU1NEA. S.s. Rempang V. sn/8 v A'dam, a. Sorong 7/10, a. Hol- landia *20/10. Ms. Indrapoera v. 9/9 van R'dam overlading te Singapore, a. So* rong 1/11, a. Manokwari 3/11 a- Blak 4/11, a Holland!» 7/11. Luchtpost-. V. 27/8, a. Blak 31/8. NEDERLANDSE ANTILLEN. Ms. Wil lemstad v. 4/9 v. A'dam, a. Wülemstad 20/9. a. Oranjestad 23/9. Luchtpost: V. 26 28, 29/8, a. Willemstad 27, 30, 30/8, Oranjestad 27. 30, 30/B, SURINAME. S.s. Cottica v. 5/9 van A'dam, a Paramaribo 27/9, Luchtpost: V 26. 29'8, B- Paramaribo 27. 30/8. UNIE VAN ZUID-AFRIKA. Ms. Or«n- Jefontem v. 28/8 v. A'dam. a. Kaapstad 14/9. Mr. Stirling Castle v. 2/9 van. Southampton, a. Kaapstad 18/8. ZUID WEST AFRIKA. Luchtpost: V. 27 30/8, a. Johannesburg 28, 31/8. VER. STATEN VAN AMERIKA. S-S. Zuiderkruis v. 26/8 v. R'dam, a. New York 4/9. Ms. Westerdam v. 30/8 van ifdam. a. New York 8/9. S s. Water man v 4/9 v. Rdam. a. New York 13/9. Luchtpost: V. 26 27, 25. 29, 30/8. a. New York 27. 28, 29. 30, 31/8- C AN ADA, NEW F OUNDLAND. S.S. Zuiderkruis v. 26/8 v. R'dam, a. New York 4/9. Ms. WESTERDAM v. 30/8 v. R'dam, 4 New York 8/Ö. S.s. Waterm3n v. 4/9 vl R'dam, a. New York 13/9. Van New York 4, 8, 13/9 verder per trem naar Montreal in plm. 2 dagen. Luchtpost: V. 26, 27, 28. 30/8, a, Montreal 27, 28. 29. 30. 31/8. ASGENTTNXfi. S.s, Eva Per on v. 29/8 Londen, a. Buenos Aires 18/9, S-S- Alberto Dodero v. 11/9 v. A'dam. a. Buenos Aires 1/10. Luchtpost; V. 26, 27, 28, 30/8. a. Buenos Aires 27 28. 29. 31/8. AUSTRALISCHE STATENBOND, NW. GUINEA- S.s. Strathaird v. 261& van Londen, a. Frexnantle 23/9, a. Adelaide 26/S, a- Melbourne 28/9, a. Sydney 2/10. NIEUW ZEELANS. Zeepost: 2/9 via Engeland. Luchtpost: V. 25, 27, 29/8, a. Sydney 31/8. 1. 3/9. ISRAEL. Zeepost; 1 A 1 maal per week via Frankrijk, aansluitende boot- verzending te Marseille Overtochtsduui 3 b dagen, a. te Haifa. Luchtpost: 26. 27,8 a. Lydda 27, 28,'B. Verzending van luchtpostcorrespon dentie aan postagonten aan boord'van Nederlandse schepen, aan commandan ten van Ned, oorlogsbodems m vreemde havens c.q. aan ae commandant Van het Ned. Det. Ver. Naties. De aangegeven data en uren zijn de tijdstippen, waarop de itukkm uiterlijk te Amsterdam Centraal Station, aanwe zig moeten zijn. NED, DET. VER. NATIES IN KOREA 26, 29/8, 2/9 alle 10 UUL Hr. MS- Li. 9607. Lt. B60S, Voor Aden 8/9, 28/8 12 uur. Voor Suez 9/9, 4'9 12 uur. Voor Southampton l?/9, 15/9 22 uur. Hr. Ms. PIET HEIN, 29/8 en 5/9. 10 UUr Ms. ORANJE. Voor Port Seid 3 9 30 8 17 uur. VOor Colombo U/S. S/9 12 unr. Voor Belawan 14/9. 6/9 17 uur. Voor Singapore 13/9. 11/9 13 uur. Voor Dja karta 17/9, 13/9 12 uur. MS. JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT, Voor FremanUe U/9. 3/g 12 uur. Voor Melbourne 17/9, iQ/g 12 uur. Voor Sydney 20/9, 13/9 17 uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 7