gl 1 Excelsior '20 neemt nieuwe sportvelden in gebruik Waterfeest liad een groot publiek Tot volgend jaar vertelde vuurwerk Jarige D.E.S. schudde heel wat handen Variatie genoeg om van begin tot eind te blijven boeien AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB DRZ te machtig voor DYC Personeel biedt gedenkplaat aan en streeft naar 3000ste lid G.T.B. bezocht Lier en won Middenstanders aan het uitbreiden Voldoening aan Oudedijk Allen die het zagen waren er opgetogen over Firma Blitz nu in Maassluis 2 Maandag 1 September 1952 In het gemeente-zwembad aan de \Vest-Frankelandsedyk vierden velen Zaterdagmiddag het jaarlijks terugkerende waterfeest. Feestvierders waren de leden van drie Schiedamse en een Rotterdamse zwemvereniging, terwijl een groot publiek de gezelligheid, di ehet kenmerk is van «Ik geslaagd feest, nog verhoogde. Hel is een rijk geschakeerd feest geworden: er werd door jonge zwemsters en zwemmers een proef van zwembekwaamheid af gelegd om in het bezit te komen van bet jeugd-vaardlgheidsdiploma van de K.N.Z.B., er was een aantal stadgenoten boven de zestien dat de 500 meter gekleed aflegde. S.Z.C. ontmoette R.Z.C. in een waterpolowedstryd en de Schiedamse reddingsbrigade gaf demonstraties reddend zwemmen. Bovendien lieten de dames van Wilton-Fijenoorfl zien hoe mooi het show- zwemmen en figuur dry ven wel Is. Een gevarieerd programma, dat er wel Inging. Er zat voor de toeschouwers on getwijfeld weinig spanning in het zwemmen, van de zwemmertjes die het jeugd-vaardigheid5peldje wilden bemachtigen. Maar het gaf veel vol doening by menige trotse vader en vertederde moeder als zoon of doch ter stralend uit het water kwam. De ouders van het Schiedammertje Frans Groen glommen helemaal, toen hun 2oon voor de microfoon werd gehaaLd en gefeliciteerd, met zijn verj aardig. Hij kreeg bloemen van de Schiedamse Gemeenschap. Meer spanning 2afc er m de wa terpolo wedstrijd tussen de 5ZC en de RZC uit Rotterdam, die elkaar twintig minuten lang op de proef stelden. RZC won deze aardig ge speelde wedstrijd met 31, naaat het in de eerste helft al een 1—43 voorsprong had genomen. Het eni ge Schiedamse doelpunt viel in de tweede helft. Een komisch gedeelte van het programme was het steekspel dat door leden van de Schiedamse red dingsbrigade werd verzorgd. In een grote kuip begaven zij zich te water, waarbij het de bedoeling was te trachten elkaar in het water te du wen. Dit steekspel leverde tal van grappige taferelen, waar iedereen zich best mee vermaakte. De demonstraties reddend zwem men, ook gebracht door de reddings brigade, toonden hoe een goede red ding wordt verricht, De tegenstrib belende „drenkelingen" Klemden R.C. „Schiedam" traint Daar de Rennersclub „Schiedam" op M Sept- met een team deelneemt aan het Domtournoot te utrecht en op 34 Sept. aan het Clubkampioenschap v. Nederland te Arnhem, werd Zondag «en pelotonwedstrijd gereden. Ploeg 1, bestaande uit G. v- Galen, B. Smalle- «anger. P- de Jong, H. v. d. Berg en H- Vddhcven startte 3 min. voor ploeg 2. J, Valwerk, j. Hoefnagel, E. Eggink en H. Bouman. Er werd een afstand gere den van 80 km, die door ploeg 2 werd afgelegd in 2 u. 1 ra.. 25 sec.; ploeg 1 had hiervoor 2 u. 4 m. 25 sec. nodig. De overige renners reden een wed strijd over 60 km. Ongeveer 2 km voor Maassluis sprongen a renners weg en door het jagen hierop viel het peloton in stukken. Op de terugweg naar Schie dam moest één renner van dit kopgroep- In. *de eindsprint was v. d. Heyden Juist iets sneller dan Bezemer. De ge maakte tijd was 1 u. 36 min. - De uitslag luidt: 1. W. v. d. He-yöen. 2. A. Bezemer, 3", M.'Breuker, 4. let terman, 5. M. Hang, 6, M. Groenendaal, 7. J. Schoonderwoerd. B. J- Vos, 9. B. Melieste, 10. Wiesebron, 11. w. Bos. 12. H. Gordijn, 13. J. v. Gerven, 14. v, Dam en 15. v. Rijnen. (Advertentie I, MJ Hftt gaal hier niet om on- derjurken met kantjes en strikjes öf tierlantljntjes, neen, het gaat hier om charmeuse onderjurken van prima kwa liteit. Onderjurken voor onze klan ten die graag voor ftike gul den dia ze uitgeven de voile waarde ontvangen en die hier niet alleen de volle waar de maar het dubbele krijgen. Deze onderjurken, geen ge wone tricot, neen, charmeuse onderjurken met schouder band en ingeweven buste- vorm, die in geen enkele collectie ontbreekt en U ner gens goedkoper dan 3,25 wordt aangeboden, koopt U nu voor nog geen twee gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze charmeuse onderjurken inalle kleiman en maten en U koopt ze door elkaar voor WINKELCENTRUM BINNENWEG zich in hun wanhoop aan de redder vast. Dit zou de veiligheid van een ongeoefende redder in gevaar bren gen, maar de mensen van de red dingsbrigade wisten hier wel raad mee. Zij namen de drenkeling in een bepaalde greep, zodat deze zich willoos moest laten meenemen naar de wal, „Opa" P. Bezemer, reeds over de zestig, was een van de geklede zwemmers die 500 meter voor hun rekening namen. Alle deelnemers zwommen deze afstand uit, waarmee ze een aardige herinnering ver dienden. De dames van Wilton-Feyenoord gaven voorts een demonstratie fi- guurdrijven «n showzwemmen. Aan het slot van deze geslaagde middag dankte de heer M- van Dijk namens de Schiedamse Gemeenschap de zwemverenigingen voor hun mede werking. Hij reikte aan elke ver eniging een vaantje in de Schiedam se kleuren geel en zwart uit. St. Ambrosius speelt in de Plantage Het volgende programma wera samengesteld voor het concert, dat St. Ambrosius Woensdagavond om 8 uur onder leiding van de heer J. F. Heilker in de Plantage zal uit voeren: 1 Steadfast and true. Mars C. Teike. 2 Die beiden Blinden, Ouver„ ture E. H. MehuL 3 Roses du midi. Wals J. Strauss arr. Aug. Eenhaes. 4 Moon and Guy, Dansfantasie O. de Roeck. 5 Marie Henriëtte, Ou verture L. Montagne. 6 Les Saltim- banques, Fantasie Arr. G. Meister. 7 Potpourri populaire, G. Renaud. 9 Mars finale. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M. M. H. Evers, L. Haven 81. Bellen bij ongeval; G.G. en G.D, Tuinlaan 39. Telefoon 69290. Films: Passage, 2 en 8 uur: Ik heb mijn hart In Heidelberg verloren (alle leeft.) Monopole, 2, 7, 9 uur. Wegpiraat no. 1. Bijeenkomsten: 3 September, Musis Sacrum, 2 u: Feestmiddag t.g.v. 25-jarig be staan van Zwakzinnigenzorg. Van 4—5 uur receptie. Het was met alleen jammer voor het pubhek, maar ook voor de spe lers dat DVC voor onze stadgenoten zulk een zwakke sparrmgspartner bleek, Met een buitengewone vlotheid won het prachtig op elkaar inge speelde eerste elftal van DKZ met 10—1 van zijn tegenstander. Aan valsleider d. Molendijk speelde een prima partij en maakte zeven van ESPERANTO - A GENDA Merkredon. Konkurso inter civj sekcioj; kïübvespero Volksgebouw Tuinlaan 50. Estas la unua kunveno post la ferio. Faru bonan intencon, venu al la klubo, car duona laboro estas bona valoro. de tien doelpunten. In het algemeen Is er echter geen goed voetbal te zien gegeven. De roodwitten demon streerden zulk een overmacht, dat zij het uiteindelijk in technische foefjes zochten en zonder vechtlust speelden. Slechts door een misver stand in de achterhoede, waardoor J. van het Hof in eigen doel trap te, kreeg DVC het enxge tegenpunt. Ook het tweede elftal wes verre superieur en won overtuigend met 5—0. Door het niet op het appèl ver schijnen van het juniorelftal van SFC speelde slechts één juniorelf tal van DRZ en. wel tegen de junio ren van DVC. Hier wogen de par tijen goed tegen elkaar op. Door be ter samenspel wonnen de junioren van DVC met 31. Veel hilariteit verschafte de vete- ranenwedstrijd DRZ'DVC, Enthou siast moedigde het publiek de dik buikige heren aan en 't was slechts aan de befaamde verdediging Jan. Scheffers—Gijs Speyer en het door zettingsvermogen van de vleugel Chris Smit—Karei Scheffers te dan ken dat ook hier DRZ met de eer ging strijken en won met 31, Deze wedstrijd was een prettig besluit van «en goed geslaagde dag. Pikan te bijzonderheid was dat de DVC- veteranen met "twaalf man waren gekomen en om niemand verdriet te doen speelden belde elftallen toen maar met twaalf spelers. Het publiek heeft volop genoten van deze strijd. En ontbrak dan wel de snelheid bij deze heren, getoond werd in ieder geval, dat zij het voetballen niet verleerd hebben. Burgerlijke Stand Geboren: Martien L. z. v. F. J. Elderhorst en A, M. Dinter. Wil helm M. z. v. G. Oost er om en W. Hatenboer. Adriaan z. v. A. P. Kra mer en K. Flooij. 1884. De volgende mor gen, bij het aanbreken van de dag, krijgt de .,Pandora" de „Luna" in het zicht. Hé, het lijkt wel of die oude copra- schoener averij beeft op- gelapen. En misschien heeft de schipper de „Vrijheid" wel gezien. Ze zullen hem straks eens praaien Op ret- zelfde ogenblik stapt Carlos de kajuit van Ralfo binnen en meldt, dat een motorjacht r*>cnt op de „Luna" ifkomt. Ralfo heeft de hele nacht aan de radio gezeten om eventuele berichten van de „Vrijheid" af te luis teren, maar hy heeft niets gehoord. Zo, is het] neemt by een seinlamp en gaat aan dek. Als motorjacht in 't zicht? Ralfo denkt even na. Dan het even meeloopt, kan hij nóg een poging on- ^y/órtiaid' •- -kl dernemen die Rob een loer te draaien! Burgemeester Peek, wethonder Sabel en gemeente-secretaris mr N. J. Post behoorden Zaterdagmiddag ook tot de gasten die aanwezig waren op de receptie van de vijftigjarige coöperatie D.E.S. Vrijwel geen stoel bleef trouwens onbezet in de R.K. Volksbond, zovelen waren gekomen om de bestuurders bü dit gouden feest de hand te komen drukken. Onder hen bevond zich o.a. ook de president-directeur van de Ned. Verbruikscoöpera ties, de heer J. J. A- Charbo. Verder waren er o.a. vertegenwoordigers van de Bestuurdershond van het N.V,VH de Christelijke Besturenbond en van plaatselijke coöperaties uit Amsterdam, Rotterdam, Leiden en Dirksland. Na een welkomstwoord van voor zitter C. Schriel, die tevens een overzicht gaf van de geschiedenis van de D.E.S- en een beeld schil derde van de oprichters, in het bij zonder van de heer M, C, M. de Groot, wiens portret achter de be stuurstafel stond opgesteld, kwam mr Peek de gelukwensen van het gemeentebestuur overbrengen. De eerste burger van Schiedam zag in de coöperatie „Door Eendracht Sterker" een sociaal-economische facter van grote betekenis voor het plaatselijk leven. Grote waardering was bjj dit jubileum zeker op zijn plaats voor die eerste coöperatoren, die hun ideaal hadden te verwe zenlijken in een maatschappij die hen niet begreep of niet begrijpen wilde. De heer J. J. A. Charbo wees op de eigenaardige positie van Schie dam als grote stad in de schaduw van de wereldhaven Rotterdam. Hij kan de verzekering geven dat in de coöperatieve wereld de Schiedamse coöperatie echter het volle pond kreeg. Het leven van de DH.S. werd gekenmerkt door een rustige en voorspoedige groei voorzitter Schriel had daar ook ai op gewezen en momenteel be hoort zy tot de coöperaties in. Ne derland met de sterkste soliditeit. Als geschenk bood de heer Char bo namens de Nederlandse Ver bruikscoöperaties een nieuwe ver lichting aan, bestemd voor de be stuurskamer, daarbij de wens uit sprekend dat de daaronder te voe ren discussies ..even...toegespitst en helder zouden mogen zyn als de T-L.-buizens v Voor het personeel traden de heren H. van Ruiven en Van Dijk naar voren, de eerste om een bron zen gedenkplaat aan te bieden, de tweede om de heer Schriel op het toneel van de Volksbond niet min der dan 208 inschrijvlngskaarten van nieuwe leden, de oogst van Deelneming tafeltennis Van de zijde van het Comité Schiedams Tafeltennistournooi ver nemen wij dat besloten is de deel neming aan de wedstrijden niet al leen open te stellen voor de leden van de plaatselijke tafeltennisver enigingen, maar ook individuele spe lers, eventueel spelend in een ander clubverband, hiervoor uit te nodi gen. Voor het Schiedams Tafeltennis tournooi, dat op 27 Scptemberplaats vindt, werd door ons blad een wis selbeker beschikbaar gesteld. In schrijvingsformulieren zijn o.a, ver krijgbaar bij de heer H. D. Bakkes, Lange Singelstraat 91 b. enkele maanden intensief propa gandawerk, te overhandigen. De toezegging werd erbij gedaan dat ook het 5000ste lid in dit jubileum jaar zal worden ingeschreven. Talrijke sprekers hebben daarna nog goede wensen aan het adres van de D.E.S. gericht. Als ge schenken waren er nog een tempe ratuurmeter voor de bakkerij en. een ets van het oude Leidse stad huis. In de zaal stond tijdens de recep tie een uit suiker opgebouwde maquette van de nieuwe meel fabriek van de Ned. Verbruikscoö- Ïeraties aan de Rotterdamse Rijn- aven opgesteld. De reis die GTB Zaterdag naar België heeft ondernomen, is een groot succes geweest. Te 7.30 uur vertrok het gezelschap vanaf het postkantoor, en al was het dan nog vroeg, de koffie en het gebak die in Girneken werd gebruikt smaakten best. Nadat de dames en heren zich in de speeltuin hadden geamu seerd, vertrok men naar Antwerpen. Omstreeks 2 uur arriveerde GTB op het marktplein in Lier, om van daar na de begroeting naar het speelveld van Lyra te rijden. Nadat 'He - spelers- van™ beide - elf tallen waren verkleed volgde het bezpek;'het motoument'van. 'Sn de oorlog gevallen sportvrienden. Daar legde de GTB-voorzitter bloe men en werd 2 minuten stilte in acht genomen. Onder groot gejuich kwamen om 3 uur de spelers in het veld. Nadat de volksliederen te gehore waren gebracht en de aanvoerders elkaar bloemen hadden overhandigd, bracht Stadsdienst Lier de bal aan 't rol len. GTB was zo succesvol om kort na elkaar twee doelpunten te scoren. Nadat Stadsdienst Lier de stand op 1—2 had gebracht nam GTB het spel in handen bracht de stand op 1—4. Bij de rust was de stand 2—5. Na de rust scoorde GTB nog 4 en Stadsdienst Lier 2 maal, zodat bet einde kwam met een verdiende 4—9 overwinning voor de Schiedammers. Tot laat in de avond is er gefeest. Aan Stadsdienst Lier werd een ver sierde bal ter hand gesteld, terwijl aan de GTB-voorzitter een schilde rij werd aangeboden met de af beelding van de bekende Zimmer- toren. Ieder kon tevreden zijn, toen bur gemeester peek Zondagmiddag gan de Damlaan het lint door knipte, waarmee het nieutue Ex- celnor-sporteomplex aan de Oude dijk tot dan was afgesloten. De R.K. sportorganisatie kreeg een aantal praebtipe velden en heel Schiedam had de zekerheid dat aan de Oudedijk leven in de brouwerij komt, zodat een wan de ling in die richting meer zin krijgt. Wanneer men het doet,, blijft het uitkijken b\j de onbe waakte overweg, waar gisteren voor alle zekerheid maar een agent was neergezet. Binnen korte tijd heeft de Schie damse middenstand een uitbreiding tot stand zien komen. Was het eerst de firma L, Jurgens, die de voor malige toonzaal van de fa. Van WoerkDm in de Passage betrok. Op bet gunstig gelegen punt. naast het Passage-theater, zal men niet alleen kunnen kijken, maar het ligt ook in de bedoeling dat tenminste gedurende enkele dagen per week gelegenheid tot verkoop wordt ge geven. Voor de firma Jurgens, wier bedrijf aan de Hoofdstraat betrek kelijk ver van het stadscentrum is gelegen, betekent het betrekken van de winkel zeker een aanmerkelijke vooruitgang wat betreft de verkoop mogelijkheden. Op de plaats, waar de firms. Van Meurs nu ook Oranjestraat jarenlang een vaste plaats had. heeft de firma A. Sla Zaterdag «en nieu we zaak geopend. Hoewel aan het uiterlijk vrijwel niets is veranderd, toont het interieur toch wel een heel andere aanblik. Voor het pu bliek Uit het Oosten van de stad i.® het filiaal, waar de verkoop van heren- en jongensbovenkleding en van herenmodes ter hand wordt ge nomen, wel van het meeste belang- Voetballer gewond By de wedstrijd SVPPWRoga, die Zondagmiddag om twee uur plaats vond, kwam de voetballer C, de V. uit Rotterdam zo onge lukkig te vallen dat hy met ver moedelijke inwendige kneuzingen naar het gemeenteziekenhuis en vandaar naar het Coolsingelzieken- huis in Rotterdam moest worden vervoerd. In een omgeving waarin het prettig toeven Is en die gezien moet worden als een deel van het grote recreatie-gebied dat de gemeente Schiedam gaat aanleggen, beeft Excelsior '20 gisteren haar drie nieuwe terreinen offi cieel in gebruik genomen. Wie deze nieuwe velden cok nu niet gezien heeft, zal bij een bezoek versteld staan, wat hier is tot stand gebracht. Achteraan rechts van de brede, lange oprijlaan, ztfn de Excelsior-terreinen aangelegd, waarvan het hoofdveld van internationale afmetingen is. Het fraaie eigen clubgebouw vormt een hoek hij een der' korte zijden van het hoofdveld en bevat o.a. behalve een ruime restauratie, waarvan de voor zijde vrijwel geheel van glas is, 6 kleedkamers, 3 douche-cellen, een kleine keuken en een scheidsrechterlokaal. De totale oppervlakte is nilm 400 m-'. Het is ontworpen door de heer We sterman en gebouwd door een der mede oprichters, de aannemer Th. Kreuger. het gemeentebestuur, de Gem. Sportcommissie, de vroegere en te genwoordige wethouder voor Sport zaken, de heren P. B. M. Alberts en mr P. van Boehovc, die bewe zen. een open oog te hebben voor de moeilijkheden waarmede de sportclubs in Schiedam in verleden en ook nu nog te kampen hebben. Ook de Dienst van Gemeentewer ken werd in de hulde betrokken, waarbij vooral de heren ir Aikcma en de tuinarchitect, de heer 3. J. Schipper, een extra pluim in ont vangst hadden te nemen. Nadat de vele zorgen van voor zitter Kleinkoort warén belicht, bracht re heer Leenderts tenslotte dank aan die leden, welke het schilderwerk „pro deo'" zo keurig hadden, verzorgd. Deken R, J. «L Reynen verricht te daarna 'de plechtige inzegening van terreinen en lokalen, waarna burgemeester mr J. W. Peek het in gebruik nemen der velden zag als een eerste stap in de richting van een betere toekomst voor de verenigingen in het algemeen. Velen hadden gevolg gegeven aan <Je uitnodiging tot bijwoning van de officiële opening. Onder hen za gen wij burgemeester Peek, de wet houders mr M. J. M. van Kinderen en mr P. van Bochove, enkele le den van de gemeenteraad en vele afgevaardigden van Sportbondenen -verenigingen. Aan het hoofd van de R.K. geestelijkheid ging deken R. 3. 3. Reyncn, Om ruim 1 uur heette de heer E, A. Leenderts, ere-vooratter van Excelsior, de aanwezigen welkom. De heer L. Kleinekoort, de voor zitter, was door de dokter rust voorgeschreven, zodat hij met aan wezig kon zyn bij de openings plechtigheid. Dit was jammer, om dat juist de heer Kleinkoort zo hard gewerkt had aan de voorbe reiding. De heer Leenderts bracht de vele besprekingen vóór het tot stand komen van. de terreinen in herin nering en zei dat nu deze gereed zijn, de mensen die er over kun nen oordelen er slechts één woord voor hebben en dat is: „geweidigi" Eindelijk is althans Excelsior ver lost uit de terremennood. Voordien was de vereniging al gehandicapt in de groei en zelfs een toepassen van een ledenstop was er het ge volg van. Spr. bracht dank aan Spr. zeide, dat sin da het verdwij nen van de velden aan de Laan slooteeweg het sportterreinen- vraagstuk een blijvende zorg is voor het gemeentebestuor. Er ls echter gedaan wat mogelijk was. Volgens het Neder!. Olympisch Co mité zouden er reeds nu 50 terrei nen moeten zyn, terwyi er thans ongeveer 28 bespeeld worden. Bij een toekomstige aanwas van de be volking tot 120,000 zielen, zouden er zelfs volgens deze heren 95 dienen te zyn. Zeker is echter dat er in het Schiedam van thans slechts ruimte is voor 46 sportvelden, zo dat men bet dan ral moeten doen met de helft van de door het N.O.C. gestelde eisen. Daarna voerden het woord voor de Ned. Ka tb. Sportbond de heer War naars en vervolgens de herer. Bremerkamp, K.N.V.B.; A. de Jong H.D.V.S.; G. Zonneveld, S.V.V. en de heer v, Woerkom namens de gymnastiekver. „THOR". Voor het begin van de openings wedstrijd knipte de burgemeester nög het traditionele lint door, waar na de spelers van Excelsior en Spartaan tussen een haag van ju nioren door het veld betraden. De wethouder van Bochove deed op deskundige wijze de aftrap. Excelsior—Spartaan Onmiddellijk ontwikkelde zich 'n levendige strijd, waarin Spartaan vooral voor de rust een tikje meer in de aanval was. De ruststand kwam dan ook met een I—0 voor sprong voor de Rotterdammers, door een ongeveer een kwartier voor het rastsignaal gescoord doelpunt van middenvoor Marti- not, In de ExeeJsior-aanval waren de vleugelspelers vry zwak. In de tweede helft was de stana al spoedig gelyk door een doelpunt van Duller en nauwelijks 5 minu ten later was het zelfs 11 door v, Huët. Excelsior zat feller op de bal dan voor de rust, wat even wel voor Spartaan z~"n beletsel was om door linksbuiten Lafleur gelijk te maken (2—2». Verreweg het fraaiste doelpunt maakte daar na midvoor Bvoere, zodat het er naar uit zag dat Excelsior deze eerste ontmoeting op het nieuwe terrein zou gaan winnen Pe mid voor van Spartaan, Mai*ltnot. dari»t daar blijkbaar anders over, want deze bracht, het in buitenspclpo- sitie, de partyen toch nog op ge lijke voet (3—3), De wedstrijd was het aankijken volkomen waard. Voor de wei- strijd en, in de rust gaf de gym nastiekvereniging „Excelsior" de monstraties. Een spectaculair gebeuren was de motor-polowedstrijd op Zaterdag middag in het Volkspark zeker. Langs de lijn u>as het dan ook behoorlijk druk. De Vlaardingse en Maaslandse motorrijders heb ben hun publiek niet teleurge steld. Bij motorpolo, dat men met meer recht motorvoetbal zou kunnen noemen, dienen de spelers grote durf en behendigheid te be zitten. De Gele Tijgers en de Meteors bleken over alle kwali teiten te beschikken. Het nogal luidruchtige spel eindigde in' een 1-0 overwinning voor de Meteors. Over het motorvoetballen in Ne derland de sport is uit Frank rijk afkomstig en trekt daar minstens zoveer publiek als nor maal voetballen hoorden wij nog opmerken dat deze sport reeds in meerdere plaatsen enthousiast beoefend wordtEr schijnen pogingen te worden ondernomen om een landelpke competitie hiervoor ih te stellen. 99 99 Het iB-goen overdreven-tctaf,- wanneer wij hier neerschreven dat zeker twintigduizend toeschouwers Zaterdagavond aanwezig waren op de Vlaar- dingerdljfe, om vandaar te kijken naar het grote vuurwerk, dat aan de voet van de d\jk, in de polder Nieuwland, definitief een punt zou zetten achter het zo uitermate goed geslaagde feest van de derde Schiedamse .Vacantie- week. Het werd een onvergetelijk afscheid. Nog nimmer zag Schiedam een io imposant vuurwerk als dit, dat besloten werd met een ver oplichtend afscheidswoord: „Tot volgend jaar". Pormpt om negen uur gingen de eerste stukken vuurwerk de lucht in. Ze vormden de inleiding tot een onafgebroken stroom van de meest afwisselende lichteffecten, die meestal gepaard gingen met indruk wekkende ontploffingen. Natuurlijk ontbrak het nummer van de draai ende molen niet, twee figuren maak. ten hun rondjes zolang het vuur bleef branden en groot kon de be wondering zijn voor het kunnen van de vuurwerkmakers toen uit een grote duiventil de vogels Uit en aanvlogen. Imposante waaiers ontplooiden zich hoog in de lucht boven de eerste woningen van Nieuwland en zetten de dlchtbezst- te Vlaardingerdijk in een hele gloed. Meer dan een half uur lang duur de het lichtfeest, dat van verre de aandacht trok. Toen trok de grote menigte, waaronder heel veel kin deren, weer op huis aan. Bekocht voelde men zich allerminst aan het schouwspel dat zich moeilijk op an dere wijze als slotevenement had laten vervangen. Van tien tot twaalf uur vertoefden velen daarna op de Broersvest, waar het attractiecentrum nog even z'n aantrekkingskracht kon tonen. Ook hier was de drukte deze laatste avond buitengewoon groot. Van fiets gevallen Toen Zondagmiddag om half vijf het vijftienjarig meisje J. Bos met een fiets over de Oudedijk van het Excelsior-ter rein naar de stad terug keerde, sprong ter hoogte van de onbewaakte overweg een. zekere B. plotseling op de bagagedrager. Het meisje kwam hierdoor te vallen en bleef op de grond liggen. De GG GD vervoerde haar naar de dr. No- letstichting. Hier bleek, dat zij be halve vleeswonden aan het gelaat en schaafwonden aan de knieën, ook een lichte hersenschuddding had opgelopen. Rumoerig slot op de Koemarkt In het begin van de Vacantie- week veroorzaakte een grote groep opgeschoten jongens nogal enig ru moer in en bij het Broersveld, zo dat de politie genoodzaakt was voor het verdere deel van de Vacantle- week openbare muziek aldaar te verbieden. Uit protest tegen dit ver bod ging deze jeugd Zaterdagavond zover, dat zij politie-optreden uit lokte op de Koemarkt. Omstreeks het middernachtelijk uur werden een Rotterdammer en een Schie dammer onder grote belangstelling opgebracht naar de politiepost aan de Buitenhavenweg. Gemeente-publicatie GEEN ZITTINGSDAG De maandelijkse zitting in het ge bouw van de G.G. en G,D. voor het inenten van niet schoolgaande kinde ren teeen diphterie en pokken zal voor de maand September komen te -V afvallen VERKEER LANGE KERKSTRAAT- BOTERSTRAAT Ter openbare kennis wordt gebracht, dut de BroersvesL tussen de Langa Kerkstraat en de Boterstraat van 2 t.m, 14 September 1952 voor alle doorgaand verkeer zal zijn afgesloten. DUIVEN SPORT De S.C.V. De Postduif nam deel aan een wedvlucht van uit Arlon, 265 km. De eerste duif kwam bin nen om II uur 26 mn, 29 sec. De uitslag was: A. Heeren 1 110 T v. Weeüe 2 13 75 79. H. Muilwijk 3 48 54 67. L. Boranie 4 20 23 52 100 184 185. Gebr. v. d. Kant 5 6 16 30 53 59 64 69 60 92 106 173. -C. de Tuinder 7 41 85. H. J. Jansen 8 45 78 99 116. H. Crama 9 37 39 80 85 113. P. Dalhuisen 10 183. H. Blom 11 88. v. Tricht 12 19 97 103. P. Ver heugen en Co. 14 83 104. A. v. Wach tendonk 15 72 107. THinter en Co. 17 114 174. Boorsi a 18. J. v. d. Windt 21 27 34 36 ,8 61 83, J, Freij 22 26 49, C. J. F ,ssen 24. J. Cnsten 25. L. Verheug.n 28 60 68 105 181. J. de Koster cfl 44 57 177. J, fristen 31. J. v. Beek en Co. 32. J. Zouten dijk en Ca, 33 P, v. Os en Co. 35 82 186. J. Kazenbrood 40 -45 96. Korengevel 42 66 179. F. J. Crama 43 115, G, Sloof. 47 Wester holt 50. Poelman 51 63 118. Willema 55, H- Brouwer 56. J. de Waard, 58 C. v, d. Gryp en Co. 62 89 178. H. v. Dongen Co. 65. C. de Graaf 70 111 119 182. Bats Co. 71 77 170. C. v. Smirrui 73 175. I. v. d, Tuin 74 87. J. H. M.' Blom. 76 81 180. Tolijn 84. C. Verhaeren 91. B. Rysdyk 98. Koppenhagen >101 117. T. H. Jansen 103. Gouweleeuw 109. Schaap 113 J W. Blom. 171 B. de Regt 172. A. Mooy 176, Wyzenbroek 187. Lancer, Diploma, (Van onze correspondent) Burgemeester Schwartz van Maas sluis heeft Zaterdag j.L in de Ka pelpolder het bedrijf van de Rot terdamse ia. Jos Blitz Dzn,, gra veer- en stempelfabriek, in het eerst voltooide gebouw van dit industriecomplex in werking ge steld. Namens het personeel ven de firma voerde de heer L> Faber het woord. Hij overhandigde de heer Blitz een brons-koperen maquette van de oprichter van het bedrijf, wijlen de beer Jos. Blitz. MAASSLUIS. Door een tot jiti toe onbekende oorzaak is brand ont staan in een opslagloods van be werkte producten, onder andere sleeptrossen, vloerbedekking en bln- dertwine in de Verenigde Touwfa- brieken. Het was zeer moeilijk de vuurhaard, die zich vrijwel midden in het 6O0O vierkante meter beslaan de gebouw bevond, te ontdekken door de geweldige rookontwikkeling. Met 35 stralen van de fabrieks- en plaatselijke brandweer, alsmeda met assistentie van de Lierse brandweer werd het vuur in de opslagplaats bestreden. Toen men na geruime tijd de vuurhaard kon benaderen was het vuur vrij spoedig gedoofd, De schade vooral waterschade is vrij aanzienlijk, doch kon tot op dit moment niet worden vast gesteld. In de loods lag voor onge veer drie millioen producten van de Verenigde Touwfabriekenr Verze kering dekt de schade. Er kwamen, geen persoonlijke ongelukken voor.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2