Herbewapening en lonen beroeren Britse werkers JEUK; nu® Leeuwarder ontmoet hem onbekende broer Radeloze vrouw was baby en schoonmoeder kwijt Nieuwe aanklacht tegen de AVRO-leiding Postambtenaar stopte het ene gat met het andere Als twee druppels water Algemene Raad der Vakverenigingen neemt stelling tegen Bevanisine Stevenson gekant tegen wet van Taft en Hartley Naguib's plan voor landverdeling goedgekeurd Fel vuur maakt twee gezinnen dakloos In '53 internationaal congres en expositie van volkstuinders Delta-bommenwerper succes van Britse vliegtuigshow Britse vliegdienst via de Pool Zware regenval op Philippijnen eist vele doden Apra-arrestanten keren vrij naar Nederland terug Enorme explosies in Saigon door sabotage Emigranten op weg naai* Zuid-Rliodesia In jeugd al contact met vader en moeder verloren Rotterdamse radio-politiewagens losten raadsel op. na veel speuren Bestuurders souden, wederrechtelijk, na de oorlog, 15.000 hebben verdeeld Fraude ontdekt in Nyehorne Nederlands tourist in België dood gereden Twee jonge mensen door vrachtauto doodgereden Explosie in Grieks munitiedepot: acht doden CüfaJtMCeUt Kerknieuws Post voor Overzee Radioprogramma T eie visie-programma 6 Maandag 1 September 1952 TRADE UNION-CON GRES BEGONNEN LONDEN. Op het 84ste congres van de Engelse Vakverenigingen, dat heden in Margate is geopend, zullen de kwesties van het loonpeil en van de herbewapening de voornaamste pnnten van discussie uitmaken. De alge mene raad (oftewel het bestuur) van de vakhonden, nam in zijn onlangs gepubliceerd jaarverslag duidelijk stelling voor een handhaven van de be wapeningsinspanning en beval tevens op algemeen economische gronden matiging in het indienen van looneisen aan. Tegen de bonte achtergrond van eisen om loonsverhoging op allerlei gebied en doordringend „Bevanis me", zoals dat in de voor het con gres ingediende resoluties tot uiting kwam, was dat stellig een moedige daad. Voor zover men van tevoren de gang van zaken kan voorspel den, lijkt het alsof in. algemene zin gesproken deze politiek van het bestuur op tiet congres zal worden goedgekeurd. Men. moet vooral niet vergeten, dat het bestuur nooit een alge mene loonstop heeffc aanbevolen, doch slechts gewezen heeft op de grote gevaren, die looneisen over de gehele lijn voor Engelands eco nomie met zich mee zouden bren gen. Correctie van de inkomens der laagst bezoldigden was nim mer uitgesloten. Gelijk alle En gelse instellingen Is ook dit congres der vakverenigingen gekarakteri seerd door de geest van geven, en nemen. Aan de vooravond van het con gres is echter plotseling de atmos feer, waarin alle loonkwesties zich afspelen, aanzienlijk verscherpt nu de Baad van de Confederatie van Metaalbewerkers en Scheepsbou- DETROIT. Adlai Stevenson, de Democratische candidaat voor het Amerikaanse presidentschap, heeft vandaag officieel zijn verkiezings campagne geopend met een rede, ter gelegenheid van „Labor Day", ge houden in. de industriestad Detroit. Hjj verklaarde „niet de gevangene van de vakbonden te zijn en dat evenmin de arbeiders zijn gevange nen zijn." „Ik ben van plan te doen, wat ik In het algemeen belang acht," aldus Stevenson. "Hij verklaarde zich voorts voor omwerking van de beruchte Taft- Hartley-wet, die de rechten (en plichten) der vakbonden regelt en stelde een nieuwe methode voor het regelen van geschillen in de defen sie-industrie. Hjj is tegen de huidige procedure, die de arbeiders kan dwingen het werk te hervatten op bevel van een rechter. Andere punten van Stevensons program waren: een minimum aan arbeidswetten, gelijke behandeling van arbeiders ongeacht kleur*ras of geloof, ontwikkeling van sociale ver zekeringen en verlenging van C.A.O/S. CAïRO. De Egyptische staats raad heeft de radicale landbouw hervormingen van. generaal Naguib goedgekeurd. De hervormingen zullen, met te rugwerkende kracht gelden vanaf 23 Juli j.L —.de dag van de staats greep door generaal Naguib en in vyi jaar tijd htm beslag moeten krijgen» De hervormingen voorzien in ont eigening van grote landgoederen en verdeling van de onteigende gron den onder landloze boeren. De ont eigende gronden zullen worden vergoed. De wet op de herverdeling van het grondbezit behoeft niet door het parlement te worden goedge keurd, Zij treedt in werking na goedkeuring door het kabinet. Brandstichting oorzaak? VRIESGHELOO. —Brandstichting is vermoedelijk de oorzaak van het felle vuur, dat Zaterdagavond een door twee gezinnen bewoond huis vrijwel geheel verwoestte. Een der bewoners, de heer Leem put, ohtdekte de brand toen hij voor de woning te Verlaten con troleerde of alles in orde was. Toen hij de deur naar. het achterhuis opende sloegen hem de vlammen tegemoet Hij werd vrij ernstig aan gezicht en handen gewond. De brandweer kon niet veel uit richten tegen het vuur dat waar schijnlijk bij de buren is uitge broken. AMSTERDAM- De volkstuin- groep „Nut en Genoegen" heeft zich op buitengewone wijze ge kweten van de taak van gastvrouw voor de eerste algemene verbonds dag, die de Nederlandse Volkstuin- der s Zondag hielden. Niet minder dan 4000, amateur-tuiniers waren uit alle windrichtingen gekomen naar baar tuinen. De voorzitter van hat Algemeen Verbond, de heer P. Visser sprak over de grote voorbereidingen voor de tentoonstelling „De Gouden Poort", in September 1953 met het daaraan verbonden internationaal congres. „Daar moeten wij laten zien wat wij presteren," zei hij, „opdat de overheid onze betekenis ziet. Want wij hebben nog steeds geen wettelijke bescherming." Lijken van alpinisten gevonden SAINT GERVA1E (Frankrijk) Op de Bionnassay-gletscher zijn dc lijken gevonden van twee jonge Oostenrijkse bergbeklimmers. Ze zijn ■waarschijnlijk van de Aiguille de Bionnassay gevallen, die zich in het Mont-Blanc massief lOOfl meter bo ven de gletscher verheft. wers besloten heeft om. van een nader te bepalen datum af in de metaalverwerkende bedrijven, geen overwerk meer te verrichten, zulks als reactie op de naar zijn oordeel volkomen negatieve houding van de ondernemersfederatie. (Van onze correspondent) LONDEN Hoogtepunt van de jaarlijkse tentoonstelling van de vereniging van Britse vliegtuigfa brikanten in Farnborough zal dit maal ongetwijfeld de nieuwe AVRO A 698 Delta-bommenwerper zijn, die Zaterdag van de „geheime lijst" af kwam en op zijn eerste vlucht meteen gefotografeerd mocht wor den, Het vliegtuig is een product van de vermaarde AVRÖ-fabrieken (die in de oorlog de Lancasters en de Lincolns maakten) en is het eer ste grote vliegtuig in drichoeksvorm ter wereld. Het wordt voortgedre ven door vier Rolls Royce Avon- turboj ets. Het grote voordeel yan de delta-constructie is, dat de ruim te in het vliegtuig en dus de bom- meniast en plaats voor ingewikkel de instrumenten veel groter is dan bij de normale romp-constructie. Bij toepassing voor civiele doelein den zouden dezelfde voordelen zich manifesteren in het veel grotere aantal passagiers. WASHINGTON. De Britse luchtvaartmaatschappij is voorne mens, een vliegdienst Landen. Tokio te organiseren via Canada en de Poolroute. De dienst zal worden onderhouden met 24 Bristol Brittanma's, het nieuwe Engelse lijnvliegtuig, dat plaats biedt aan 104 MANILLA. Tijdens het afgelo pen weekeinde zijn op het Philip- nynse eiland. Mindanao tenminste 78 personen ten gevolge van overstro mingen en aardverschuivingen om het leven gekomen. Met vele delen van de streek is het contact verbroken en in offi ciële kringen vreest men, dat het aantal doden mogelijk 300 is. Kui zen en bruggen werden vernield door overstromingen, welke door zware regenval zijn ontstaan. De schade wordt geschat op 500.000 dollar. DJAKARTA. De door het le ger „veilig gestelde" gearresteerden der apka zyn Zondagmorgen om vjjf uur met een toestel van de KLM naar Nederland vertrokken. De gearresteerden B. J. Leclercq, C. "W. Goldman, A. C„ van Onselen, en H, W.„Burger jr zijn in de nacht van. Zaterdag op Zondag in vrij heid gesteld, onder de bepaling, dat zij in het belang van hun vei ligheid onmiddellijk het land zou den verlaten. De betrokkenen heb ben een verklaring afgelegd naar Indonesië te zuilen terugkeren wan neer de Indonesische regering dit verzoekt ra verband met de nog met afgesloten APRA-kwestiC. Zjj werden onder geleide van de mili taire politie naar het vliegveld Ke- majoran overgebracht. SAIGON Een benzbie-opslag- plaats van het Franse leger te Phti Tho in de buurt van Saigon is Zon dagochtend in de lucht gevlogen. Vermoed wordt, dat de ontploffing is te wijten aan sabotage. Twee uur later ontstond door de brand, een tweede ontploffing m een aangren zend depót van vliegtuigbommen. Rondom het depót waren landmij nen gelegd ter beveiliging, hetgeen de blussingswerkzaamheden be. moeilijkte. Een Frans soldaat werd gedood en zeven Franse en Senegalese soldaten werden gewond. Volgens gewoonlijk betrouwbare officieuze bronnen is de brand ontstaan door de ontplof fing van een tijdbom van honderd kilo, naar men vermoed door Viet namese koelies, die bij de Franse wapenopslagplaats werken, neerge legd. Ruim een kwart millioen gallon benzine ging verloren. De brand weer was acht uur ïn touw. (Advertentie t. M.J WONDEROLIE Weg mot onhandige llkdoomringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gepulverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzo- calne. Een flesje NOXACQRN Antisep tisch Llkdoonuniddel pao i. U5 be spaart y #b«sd*i (Advertentie LM.) 'Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kai- meert d« Jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. CENEESMIDOB. TEGEN HU IDAA NDO ENJtiE E N DEN HAAG. Het eerste vlieg tuig met een groep van 54 emigran ten vertrok vanmorgen van Schip hol naar Zuid-Rhodesla. Door deze vlucht wordt een begin gemaakt met de Nederlandse emigratie naar dit land. De eerste groep emigranten voor Zuid-Rhodesia bestaat uit spoorweg personeel. In de nabije toekomst zullen echter ook personen uit an dere beroepen, c.m. bouwvakarbei ders en emigranten met algemene technische bekwaamheid naar dit gebied kunnen vertrekken. De om standigheden in Zmd-Khodesia ma ken vooreerst slechts plaatsing nno- gelijk van ongehuwden en van ge huwden met jueme gezinnen. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Een 45- jaar oude inwoner van Leeuwar den is dezer dagen tot de ontdek king gekomen, dat hij een 43-jaar oude broer heeft. Die broer, die sinds jaar en dag in Wormerveer woont, is even verrast als de Leeu warder. Deze werd geboren in Augustinus- g&, zijn broer in Amsterdam. Hun vader was stucadoor en werkte dan eens hier, dan eens daar. Daarom waren de Leeuwarder en een zuster ROTTERDAM. Grote conster natie heerste Zondagavond laat in een café in de binnenstad. Een jam merende vrouw riep in gebroken Nederlands om haar baby, die ze had verloren. „Een zonderling ge val", meenden de bezoekers. Ze bel den de politie op. Snikkend vertel de even later de moeder aan een agent haar lotgevallen van die avond. Ze had een uitstapje naar Schie dam gemaakt, waar schoonmama de baby had overgenomen en een tram metje eerder naar Rotterdam, was gegaan. „We zien elkaar wel in dat café", had ze gezegd. Maar schoon mama zat er niet, toen de moeder arriveerde. Denkend dat de vrouw met de baby dan wel thuis zou zijn, was ze naar het woonhuu gegaan, helemaal in Rotterdam-Zuid, maar. er was niemand thuis. Vol bange voorgevoelens was ze daarop vlug weer naar het cafe ge gaan, maar onder de vele bezoekais was geen schoonmama, laat staan de baby te vinden. Na dit verhaal werd het gehele (Van onze correspondent) HILVERSUM BU de Officier van Justitie in Amsterdam is door een landelijk comité van actie uit de AVRO-leden aangifte gedaan van het feit, dat het AVRO-bestuur in Mei 1946 zijns inziens wederrech telijk een bedrag van ongeveer f 15.000 uit de verenigingskas heeft genomen en onder de bestuursleden verdeeld. Als toelichting meldt het lande lijk comité van actie van de AVRO, dat in de oorlogsjaren. 1941—*1945 het algemeen bestuur en het dage lijks bestuur van de AVRO met (Van onze correspondent) HEERENVEEN. Op het postkan toor in Nijehorne is een wonderlijke fraude ontdekt. Er is namelijk niet alleen fraude op financieel gebied aan het licht gekomen, maar ook heeft men allerlei vreemde manipu laties met postpakketten ontdekt. Overal in het huis van de postkan toorhouder, die inmiddels is gearres teerd en naar Leeuwarden overge bracht, werden pakketten ontdekt waar wel postzegels op waren ge plakt, maar die nooit zijn verstuurd. Bovendien kwam een groot aantal brieven te voorschijn, die nooit in be stelling zyn gekomen. De postkantoorhouder ging zó te werk, dat iemand die geld stortte ge woon het bewijs van storting kreeg. Het geld gebruikte hij dan echter om de tekorten aan te vullen. Hu moet een ijzeren geheugen, hebben gehad, want als er dan brieven kwamen van schuldeisers aan degenen die geld hadden gestort, werden die prompt achtergehouden. Wie ge>d gestort had, kwam hier echter nooit achter en de schuldeiser schreef maar brie ven tot hij op een goede dag, als weer eens iemand in Nijehome een stor ting had verricht, zijn geld ontving. Zo stopte de ambtenaar het ene gat met het andere. Dit ging goed totdat dezer dagen een ambtenaar van een instelling, die geld van iemand uit het dorp moest ontvangen, in Nijehbrae kwam en persoonlijk bij de crediteur verscheen om eens te zien waar het geld bleef. Lichtmatroos bij val in diep ruim gedood ROTTERDAM Bij het dichtroa- ken van. de luiken is Zaterdagmid dag de 18-jarige lichtmatroos Ber nard Maher wonende in Caylegar den te Liverpool in een 11% meter diep ruim van het in da Waalhaven liggende Engelse stoomschip „Bar rington Court" gevallen. Hij werd zo ernstig gewond, dat kü even na aankomst in het havenziekenhuis is overleden, Zweeds vliegtuig stort temidden van publiek KOPENHAGEN Bij vliegde- monstraties te Nykoebing is een Zweeds sportvliegtuig neergestort in een menigte van enige honderden toeschouwers. De piloot en zijn mar conist bleven ongedeerd, doch van het publiek werd een kind gedood terwfjl zeven personen ernstig wer den gewond. Tegen de piloot is een vervolging ingesteld. Toen kwam men tot de ontdekking dat er op het postkantoor een lek moest zijn. Het verwonderlijkste is, dat de kantoorhouder de inhoud van de ach tergehouden postpakketten nooit heeft gebruikt. Al die brieven en pakketten zijn thans aan de verzen ders teruggezonden. Er zijn mensen in Nijehorne, die veertien brieven uit de afgelopen jaren tegelijk ontvin gen. hebben vergaderd, omdat 't niet mogelijk was. Er zijn dus over dit tijdvak, na de oorlog, van geen en kel bestuurslid declaraties bij de AVRO binnen gekomen voor ver- gadergeld. Niettemin heeft het AVRO-be- stmir in Mei 1946 besloten een be drag van ongeveer f 15.000 te ver delen onder de leden van het dage lijks bestuur en het algemeen be stuur in een verhouding van onge veer 3 op 1- Men noemde dit „gederfde vakantiegelden over de oorlogsjaren". Het AVRO-actie- comité onthult verder, dat de voor zitter, de heer G. de Clercq, onge veer f 7.000 van deze post ontving. Toen een maand geleden het comité van actie een bespreking had met de voorzitter en algemeen secretaris van de AVRO, heeft het AVRO-bestuur toegegeven, dat in derdaad een „schadeloosstelling" aan het bestuur zelf was toegekend en uitgekeerd. Het comité acht, nu het bestuur alle contact met dit comité heeft afgesneden en dus binnen de omroepvereniging geen mogelijkheid tot gedachtenwisselïng bestaat, alle termen aanwezig om de justitie in deze affaire te be trekken. Want naar de mening van het actie-comité is dit staaltje van AVRO-beStuursbeleid ook straf rechtelijk volkomen ontoelaatbaar. politie-apparaat in werking gesteld. Een radiosurveillancewagen suisde door de stad, op zoek naar schoon mama plus baby. Radioteïefonisch werd contact gezocht met een an dere surveillancewagen, die In „Zuid" opereerde. Ook daar werden straten en pleinen doorkruist, doch schoonmama bleef spoorloos. Eindelijk kwam men in de buurt van haar huis en belde voor alle zekerheid nog eens aan. En ja, er werd open gedaan door schoonma ma, die al evenzeer in angst ver keerde over haar verloren schoon dochter. De radio van de wagen werd weer in werking gesteld en even later kon een andere politie man in bet café de tronen van de moeder drogen. BRUGGE. Een Nederlandse tourist, de 47-jarige musicus G, M. M. van Houten uit Blaricum is Vrijdagavond, laat in St. Michiels bij Brugge door een auto aangere den en gedood. Hij werd ovet een afstand van 40 meter meegesleurd. De bestuurder van de auto nam. met zijn wagen de vlucht, Men heeft echter op de weg delen van een koplamp gevonden, die moge lijk de woeste rijder kunnen iden tificeren. De heer Van Houten was er met zyn familie en zijn gitaar op uit getrokken Hij had in de omge ving van Brugge gekampeerd. Juist voor het ongeluk waren zijn vrouw en zijn drie kinderen naar Neder land vertrokken. Schande over zo iemand" Pamflet tegen IJlster burgemeester IJLST. De burgemeester van IJJst heeft zich Vrijdagavond in de raadsvergadering gekeerd tegen dc richting waarin de z.g. Friese be weging zich beweegt. Zaterdagavond is door onbeken den te IJlst huis aan huis een pam flet bezorgd onder de titel „Oppe- dyk aan de dijk". De naam van de burgemeester is mr J. Oppedijk. Hierin wordt naar aanleiding van de woorden van de burgemeester in de raad gezegd: „Zyn wij niet te fatsoenlijk? Pleit het wel voor ons, dat de burgemeester van deze stad, die hier toch leeft, met rust gelaten wordt? Hebben wij dubbel vel voor het hoofd en geen eergevoel? Schande over zo iemand". Het pam flet was ondertekend met de woor den „Jong Friesland". van hem bij pleegouders onderge bracht. De nleegouders verhuisden vele malen. Hoewel hij het contact met zijn zuster altijd heeft kunnen bewaren, verloor hij zijn ouders uit het oog. Hij kwam tenslotte in Hee renveen terecht. Toen hij daar ïn 1930 wilde trou wen moest hy een overiij densbewijs van zijn vader hebben. Hij vroeg in lichtingen en kreeg bericht dat de vader met zijn gezin in 1908 uit Auguslinusga was vertrokken. Nog later bleek dat de vader in 1925 te Groningen was overleden. De Leeuwarder trouwde. Kort daarna kwam er een politie agent, die informeerde naar het adres van zijn broer. Hij zei: „ik heb geen broer", en daar is bet bij gebleven. Dezer dagen echter, toen de fa milie met vacantie in Schoorl ver toefde, kwam een heer in het kamp. die verklaarde een broer van ae Leeuwarder te zijn. En toen kwam een wonderlijk verhaal op de prop pen: drie jaar nadat de Leeuwarder geboren was schonk zijn moeder het leven aan een zoon. Zij vertrok Ia- ter naar de Zaanstreek, hertrouwde en kreeg nog meer kinderen. Eén daarvan kwam enkele weken gele den bij een uit Augustiöusga afkom stige familie en zag een portret staan, waarop rij ojn. haar in Am sterdam geboren halfbroer meende te herkennen. „Nee", zeiden die ken nissen, „dat is die en die". De twee gezichten leken echter sprekend op elkaar en de namen waren gelijk. Zij vertelde het verhaal aan haar halfbroer die in zijn vacantie naar Friesland ging, waar hij tot de ont dekking kwam dat hij inderdaad een broer had. De broer was echter in Schoarl, vernam bij, en hij reisde twaalf vaeantiekampen in de om geving van die plaats af. En in het laatste vond hij zijn broer. ALMELO, Op de Fleringer Es bij Tubbergen zijn Zondagavond twee voetgangers door een vracht wagen doodgereden. De chauffeur van de auto moest dimmen voor een paar fietsers, waardoor hy, volgens zijn verklaring, de beide voetgangers niet opmerkte. Hij voelde een schok en remde onmid dellijk. Op de plaats van het on geluk trof hij de jongeman H J. L. levenloos op de weg aan. Het meisje, J. M. W., was zwaar ge wond. Zij is in de loop van. de nacht overleden. ATHENE. Bij een ontploffing in een munitie-opslagplaats van de Griekse vlootbasis op het eiland Salamis zijn. dertien Griekse zeelie den om het leven komen en 37 ge wond, van wie vijf ernstig. De ont ploffing volgde op een begin van brand in een aynamietvoorraad. Een onderzoek wordt ingesteld. Motorrijder gedood, duo- passagier gewond HEERLEN. Zaterdag is de motorrijder Lemmens uit Susteren in Heerlen bij een botsing van twee vrachtauto's geraakt door de losgerukte laadbak van een der wagens. Hij werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis in Heerlen, waar hij spoedig over leed. De duo-passagier, de heer Hellebrekers uit Susteren, moest met ernstige verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. DEN HAAG Een witte motor boot met een man en drie jongens als opvarenden wordt in de Sont vermist, aldus Radio-Lyngby (Dene marken). De motorboot, die de naam „Kleo" draagt, was Zondag uitgevaren voor een vistocht, doch keerde des avonds niet naar huis. De schepen is verzocht scherp uit te zien. (Advertentie LM.) #n.*ot>G£. door Samuel W. Taylor 37 manning met een militair vliegtuig de dagrapporten van ons squadron door de telefoon kunnen doen..." mee te gaan. Een vijfdaags verlof waren verbrand, voordat we naar „Hou nou maar op!" riep hij. was ruim voldoende voor de heen- huis terugvlogen maar in ieder „Maak tegen mij maar niet zo'n en terugreis en om eën dag bij geval kon je in die richting zoeken drukte. Ik heb hier helemaal met vrouw of verloofde door te brengen, en dat was altijd beter dan in caié's 0:I® gevraagd. Het js jouw zaak en Wanneer Rand in Los Angeles te zitten en bier te drinken dat ik ÏÏJJ hebbcn aaar mets mee te ma- kwam, deed hij altijd erg geheim- niet lustte. Als we nu maar konden zinnig en om het waas van geheim.- bewijzen dat op één bepaalde datum gauw zo?g^ dat 3e biï haw zinnigheid rondom zyn persoon nog Rand in Los Angeles was geweest £fnt„ ZOrSen dat 5e by naar wat te vergroten, Het hij doorsche- en ik in Engeland. Mogelijk had hij Natuurlijk Maar wat is er aan meren, dat hij 'n zeer geheime func- zich in Los Angeles vertoond op de de hancl tie had, die zo uitermate belang- dag van de een of andere grote nat weet ik niet en daar bemoei ryk was, dat hij zelfs geen post operatie een bijzondere datum, ik me niet meel Ze wil Je.spreken!" kon ontvangen. Zo kwam het, dat die kon worden vastgesteld en „Goed, zeg dan maar waar ?c ia." zijn meisje nooit had ontdekt, dat waar Jody een eed op kon doen dat 'Ergens in Bush Street, wacht er in dienst helemaal geen kapitein ik toen samen met hem op het- even." Rand bestond." zelfde bureau had gezeten. Hij liet me een ogenblik wachten En om dit verhaal over Albert Jody en Mary hadden elkaar en gaf me toen het adres. Rand aannemelijk te maken, volgde brieven geschreven en Jody had „Het is vlak bij Van Ness Street. Ik voelde me raar worden van er een stukje over een voormalige haar eens bezocht. Waarschijnlijk De deur is niet op slot. Je kan zo dat bier bovenop de wijn. Misschien gezagvoerder, genaamd Theron Car- had ze zijn adres. Be was niet van naar binnen.lopen. 2e zegt, dat je kwam het nog van de galeik. Het ter, die beweerde, dat hij de man, plan .geweest nog verdere contact daar kan blijven. Ga er maar da- kon me ook geen steek schelen die hij kende als kapitein Charles met haar op te nemen, maar dit was delÜ,k ]?ee.n* vlug maar!" waar het door kwam. Ik had geen Graham, tweemaal zijn plaats had ten slotte belangrijk en ze kon er ga 01 zin meer in een tweede glas bier. laten innemen voor een vlucht, ter- geen last. door krijgen. Maar ik kon me niet op straat ver- wijl hij zelf naar Londen ging om Ik belde de Bay Verzekerings tonen en' kon nergens anders heen de bloemetjes buiten te zetten. Maatschappij op en vroeg naar juf- dan naar een bioscoop of een café. Iedereen bij de Luchtmacht wist, trouw Davis- Walt kwam aan de te- De sensatie van de bioscoop was dat zofets wel eens gebeurde, al lefoon: „Goed dat je belt. Chick", wel het minste waar ik op dit ogen- was het mijzelf nooit gelukt. Even zei hij gejaagd. .Mary wil je spre- blik behoefte aan had. vroeg ik me af of die gezagvoerder ken." De „Call" bevatte nog een bericht zijn plaats had geruild met nog „Geef haar dan maar even." over de militaire diensttijd van iemand, die op my leek en dezelfde „Ze is niet hier. Ze is naar jou door naar Bush Street. Rand, dat wil zeggen: van mij. Het naam droeg. Maar het was dui- toe." Het huis waar ik zijn moest was was bekende kost voor me. maar er delijk. dat Theron Carter zich ver- „Wat? Naar mij toe? Hoe weet ze een oud houten gebouw, oog en stond toch iets vreemds in: giste, of alleen maar de aandacht dan waar ik ben? Wat is er ge- sm„ geverfd. „Toen Rand. die onder de naam. op zich wilde vestigen. beuxd, Walt?" «RBd 5?aar ??-r - Een van Graham bij de 8e Luchtmacht Rand, die in Fort Douflas gele- „Ze.. zoals je weet, valt het Stoppen. Brigade diende, in Engeland was. gerd was geweest, had gelegenheid niet mee om van Buster af te ko- ,p1 Maar waar naar maakte hij wel eens op clandestiene genoeg gehad om af en toe in een men. Ze zei, dat ze zou bellen, zo- $0éV' Wijze een reis naar de Verenigde kapiteinsuniform in Los Angeles te dra ze hem kwijt was en als jij dan jj- hein j,oe rijden moest. Staten om een kort hezoek aan zijn verschijnen om dan wat met zijn belde, kon ik jou zeggen, waar ze Rechtaf, linksaf, weer rechtsaf en meisje Alicia Alexander te been- meisje uit te gaan. was." weer terug, tot ik er zeker van was, gen. Hoewel men op het departe- Ik dacht aan Majoor Jody, mijn „Wét? Ik heb haar nog zó gezegd dat ik niet gevolgd werd. Toen liet mexlt van Oorlog verklaart, dat oude commandant Wanneer met dat ze niet alleen de straat op moest ik hem stoppen bij een kruideniers- daar niets van bekend was. hebben zekerheid kon worden vastgesteld, gaan! Ze hebben Alicia Alexander zaak die in een souterrain was ge- andere'leden van de Luchtmacht wanneer Rand in Los Angeles was vermoord. En Maiy zit In precies vestigd. Ik zei tegen de chauffeur tijdens de oorlog vaak hetzelfde ge- geweest, zou ik door middel van dezelfde situatie als zij. Waarom dat hij even moest wachten, gmg daan. Voor een officier bij de Lucht- Jody kunnen bewijzen dat ik op heb je goed gevonden dat ze naar de' winkel binnen, belde de Bay macht, die over de nodige-relaties die tijdstippen in Engeland in buiten ging? Ze had toch kunnen Vmzekermgs Maatschen beschikte, was het niet zo moeilijk dienst was geweest Op iemands ge- wachten tot ik belde. Als ze me iets vroeg mr Davis aan de telefoon, om als niet-oföcieel lid van de be- heugen kan je moeilijk afgaan en te vertellen had, had ze dat toch (Wordt vervolgd.) onmiddellijk." „Chick!" „Ja?" „Vertel'er in Godsnaam niets over, aan wie dan ook!" „Denk je soms dat ik gek ben?" „Ik zeg het je alleen maar. Hou hier tegen iedereen je mond over!" Ik nam een taxL Ik reed de Mar ket Street uit, de Van Ness Street Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJ&selsteiE, J. de Langt te Nunspeet- ÏNDONESJe. Ms Taltsse v. S/9 v. A'dam, a. Djakarta 7/10. Ms. Indrapoe- ra v. S/9 v. R'dam, a. BeLawan 8/10, a. Djakarta 14/ïD. Luchtpost: v. 2, 3, 4, 5, 6/9. a. Djakarta 5, 6, 7, 8. 9/9. NIEUW-GUINEA. Ms. Indrapoera v. S/9 v. R'dam, overlading te Singapore, a. Sorong 1/11, a. Manokwari 3/u. a. Biak 4/11, a_ Hollandia 7/11. NEDERLANDSE ANTILLEN, Ms. Willemstad v. 4/9 v, A'dam, a. Willem stad 20/9. a. Oranjestad 23/9. Ms, Delft v. U/9 v. A'dam, a. Willemstad 27/3. Luchtpost: v, 2, 4. 5/9. a. Willemstad 3, 6, 6/9, a. Oranjestad 3, 6, 6/9. SURINAME, Ss. Cottica v. 5/9 v. Am sterdam, a. Paramaribo 27/9. Ms. Nes tor v. 19/9 v. A'dam, a. Paramaribo 7/10 Luchtpost: v. 5/B, a. Paramaribo 6/8. UNIE VAN ZU1D-AFRIKA, ZTJTD- WEST-AFRIKA. Ms. Stirling Castle v. 2/8 v. Southampton, a. Kaapstad 18/9. Ms, Pretoria Castle v, S/fl v. Southamp ton a. Kaapstad 25/9. Luchtpost: v. 3, 6/9. a. Johannesburg 4, 7/9. Ver, Staten van Amerika. Ss. Water man v 4/9 v, H'dam, a. New York 13/9. Ss. Rijndam v. 6/9 v. R'dam, a. New York 15/9, Ss, Nieuw Amsterdam, v. 12/9 v. R'dam, a. New York 20/S Lucht post: v. 2, 3, 4, 5, 6/9, a. New York 3, 4, 5. 6, ?/9. CANADA, NEW FOUNDLAND. Ss. Edam v, 4/9 v. R'dam, a Halifax 16/9. Ss. Nieuw Amsterdam v. 12/9 v. "R'dam, a. New York 26/9, verder per trein naar Montreal in 2 dagen. Luchtpost: v, 2, 3, 4, 5, 6/9, a. Montreal 3, 4, 5, 6, 7/9. ARGENTINIé. Ss. Alberto Dodero v. 11/9 v. A'dam, a. Buenos Aires 1/10. Luchtpost: v. 3, 3, 4, 6/3, a. Buenos Aires 3, 4, 5, 7/9. AUSTRALISCHE STATENBOND. NIEUW-GUINEA, NIEUW ZEELAND. Ss, Strathnaver v. 9/9 v. Londen, a. Fre- marttle 7/10 a, Adelaide 10/10. a Mel bourne 12/10 a. Sydney 16/10. Lucht- pose' v. 2, 3. 5/9. a. Sydney 7. 8. 10/9. ISRAEL. 1 2 maal per week vla Frankrijk- aansluitende bootverzending te Marseille, Overtochtsdupr -± 6 dagen, a. te Haifa. Luchtpost: v. 2, 3/0, a. Lyd- da 3. 4/9. Verzending van lu chtposteon espon- dentie aan postagenten a/b van Ned, schepen, aan commandanten van Ned. oorlogsbodems in vreemde havens c.q.. aan de commandant van het Ned. Bet. Verenigde Naties in Korea. De aangegeven data cn uren zijn de tijdstippen waarop de stukken uiterlijk te Amsterdam Centraal Station aanwe zig moeten zijn. Ma. ORANJE. Voor Colombo 11/9. 6/6 12 u. Voor Eelawan 14/9, 8/9 12 u. 1 OOI" Singapore 13/9, U/B 12 u. Voor Djakarta 17/9, 13/9 12 u, USD. DET. VER. NATIES IN KOREA, 2, 5, 9/8 10 u. Ms JOKAN VAN OLDENBARNE- VELT, Voor Fremantle 11/9, 3/9 12 tt. Voor Melbourne 17/9, 10/9 12 m Voor Sydney 20/9, 13/9 17 u. Hr. Ms. Lt 9607, Lt 9603. Voor Aden, 3/9,22 u, Ms. WILLEM R.UYS. Voor Suez 9/9, 3/9 9 u. Voor Southampton 17/9» 15/9 Ms". FAIRSEA, Voor Port Said 10/9, 6/9 12 u. Voor Aden 15/9,11/9 9 u, Ht. Ms. BANCKERT, VAN GALEN. Voor Greenock, s/9 12 u. Hr Ms. VAN ZIJLL, DE ZEEUW. Voor Rosyth, 9/9 14 u. Hr. Ms. MIJNENVEGERS SQUADRON 121 Voor Rosyth. 10/9 f8 u,13/9 12 16/9 14 U, 19/9 12 u, 23/9 14 U- Ms. INDRAPOERA. V.m Msr^iU" ik/o 13/fl 15 u. Voor Port Said Zo/»» 18/9 15 U. Voor Aden 2B/9. 25/9 9 Voor Belawan 8/10, 2/10 10 u. DINSDAG 2 SEPTEMBER 1952 HILVERSUM I. 402 AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.mu- ziek. VPRO: 7AO Dagopening. AVRO. 8.00 Nieuws. 8.15 GraimmuziC-k.8.40 Idem, 9.00 Morgenwijding, 9.15 Gram.- mttzick. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. VARA. 10.45 Reportage Vergadering N-Y-V. AVRO: 12.00 Gevarieerde muziek, is w Land- en tumbouwrnededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano-duo. 13.00 Nieuws, 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Dansmuziek- 14.00 Voor de huisvrouw. 14.15 Gram. muziek: 15.00 Gramjnuziek. 15.45 „W de schooldeur openzwaait causerie, 16,00 Orkestconcert. 16.30 Volksliederen. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram.muziek. 1725 Zuid-Amerikaanse en Spaanse mu ziek. 18.00 Nieuws. 18J5 Lichte muziek. 15,40 Orgelspel. 19-00 Pianospel. 19.1» Pans vous parle. 1920 Gram.muziek. 19.30 Orkestconcert. 20.00 Nieuws, 2O.05 Operettemuziek. 21.05 Ik weet,, ik weet, wat U met weet. 21,20 Mededelingen en gramofdonmuziek. 2120 .„Het Spook in de Opera", disco-causerie. 22.15 Grieks orkest. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling, 23,20 DaiumuzLek. 23J0—24.Q0 Gramofoonmu- ziek. HILVERSUM H. 298 W. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek, 7.45 Morgen gebed en liturgische leiding. 8.00 Nieuws en weerber. 815 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramanuziek. 9.40 Lichtbaken. 10,00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Amusementsorkest en solist. 14.00 Gram.muziek. 14.50 Hier Vrü Europa- 15-20 Gram.muziek. 15.30 Ben ja zestig? 16.(30 Voor de zieken. 16.30 Zie- kcmlof. 17.00 Voor de jeugd, 17.45 Rege- riogsuitzendlng: J. J. v. d. Laan: Indo nesië en Australië. 18-00 Gram.muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole-or- kest en solist. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19-10 Lichte muziek. 19.20 Gra- mofoonmuzie.k. 19.30 Idem. 20.25 De ge wone man zegt er *t zijne van. 20 AO Franse muziek. 2L00 Gram.muziek. 21.10 Edinburgh Festival: Sopraan, alt, tenor, baa en piano. 21.35 Grammuziek. 21.45 Kamerorkest en solist, 22A5 Gracno- foor. muziek. 21.45 Kamerorkest en solist 22.35 Gram.muziek. 22,45 Avondgebel en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 -—24.00 Gram.muziek Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muziek. 12.45 Orkestccm- cert 13-45 Voor de kinderen, 14.QO Voor de vrouw. 15.00 Lichte muziek. 15.45 Dansmuziek. 16,15 Mrs. Dale's Dagboek. 16.30 Orgelspel. 17.00 Amusementsmu ziek. 17.45 Gevarieerde muziek. 18,15 Gevarieerd programma. 18.45 HoorspeL 19.00 Nieuws, 19.25 Sport. 19.30 Geva rieerd programma. 20.15 I'll always re member. 21.00 Gevarieerd programma. 21.30 Klankbeeld- 22,00 Nieuws. 22.15 Ac. tualiteiten. 22.20 Lichte muziek. 23.00 Voordracht, 23.15 Strtjkensemble, 23.56— 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 11.45 Gram.muziek. 12.30 Weerberich ten, 1284 Omroeporkest. 13.00 Nieuws. 13.13 Tulnbouwkroniek, 13,20 Fianoduo. 13,35 Gram.muziek. ls.45 Planadua. 14.00 Orkesteem oert. 15.00 Gram.muziek. 1580 16.00 en 16.30 Idem. 17.O0 Nieuws. 17.10 Urap-mmdeï* 17.15 Voor de kleuters, 17,30 uitzending over de Verenigde Na ties 17.40 Grara,muziek, 17.50 Boekbe spreking, 18.00 Jeugd en muziek 18.30 voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19A0 Graunmuziek. I9A0 Syndikale kroniek. wiE0 Ho0^l1- »2U5 tSramjïiuzlek. 22.00 Nieuws. 22.15 Amusementsmuziek 22.45 Gram .muziek. 2285—23.00 Nieuws.' Experimentele televisieprogramma.'» DINSDAG 2 SEPTEMBER 1B52 VARA: 20-15—21.45: 1 Actualiteiten. 1 Weeroverzicht. 3 Filmbeelden uit hel Amerikaanse bedrijfsleven. Pauze. 5 „Her-examen voor BamGtetter",. tele visiespel.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 6