ALBERT HEIJN Zwakzinnigenzorg is een kwart eeuw oud Glimlachende Heinkel op bezoek in Londen Het 25ste deel getiteld Niet minder spanning, wel technische hulp J 11 Zilvervloot Margarine Studeer... JEUGDBLAD 12 ct. per week r 29 27 39 39 43 44 149 33 B0TERVL00T 75 een controleur-nachtdienst Nette jongen gevr. De zorg tot verheffing van geestelijk onvolwaardigen onder ons Engelse gasten op stadhuis Oude spoelingput aan de Noord vest AGENDA Duits vliegtuigconstructeur wil „Comet" in Stuttgart bouwen Heeft vriendin van gedode verpleegster zelfmoord gepleegd Voor vijftiende maal veroordeeld DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB ..Kapitein Itnij.en liet ©ïiemysterie59 AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Trygve Lie brengt rapport uit: Ossenaar redde zeven Eindhovenaren uit gezonken auto Geredden lieten redder in nat hemd staan SCH IEDAH i M Eerste Schiedamse Bewakingsdienst Dienstbode gevraagd Koeriersters 3 Dinsdag 2 September 1952 De thans vyf en twintigjarige vereniging „Zwakzinnigenzorg" werd in 1927 opgericht op initiatief van de heer T. v. d. Beek, onderwijzer aan de BX-O,-school en de heer D. F. Wijer, destijds ambtenaar bij de Belastingen. Naast hen schaarden zich o-a. de heren K. J. Heyboer, toen hoofd van de Schiedamse B.L.O.-school, dr H. J. Orme! en ds V, F, Schmidt, Evangelisch Luthers predikant hier ter stede. Eerste voorzitter werd de heer W. Gos- ltnga, gemeentelijk inspectenr bü het Onderwijs. Tot heden toe zouden on afgebroken zitting houden in het bestuur mej. S. C. Bok, dr H. J. Ormel en le heer Heyboer. Alle gezindten in het bestuur, dat is steeds bet streven geweest by Zwakzinnigenzorg, Broederover ste Van Zeeland vertegenwoordigde er met mevr. Geer des bet R.K. deel van de bevolking in. Toen de heer Goslinga een be langrijke functie by het Onderwys in het toenmalige Ned. Oest indié aanvaardde, werd de voorzitters- zetel ingenomen door zijn opvol ger, dr W. J. Smit, die in 1945 zijn plaats zou inruimen voor de heer K. J. Heyboer. Deze is tevens lei der van de werkinrichtingen. Mej. Bok neemt het secretariaat reeds waar sedert 1930. Penningmeester is tegenwoordig de gemeentelijk inspecteur voor het Onderwijs, de heer M. Holl, die als zodanig nota ris Schaberg opvolgde. Administra teur is thans de gemeente-accoun tant, de heer A. M. v. d. Bos. Diens voorganger was de heer A. Vogel, die ook ai vanuit Schiedam ver trok om een hoge functie in Staatsdienst te aanvaarden. Tegen woordig bekleedt de heer Vogel een functie bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. Tot zover de personalia van „Zwakzinnigenzorg", dat in Sep tember 1027 de eerste werkinrich ting, die voor jongens, aan de Dwarsstraat opende. Hoeveel jon gens zouden ex zich in de loop van de jaren onder leiding van de heer X ft. Voerman niet hebben be kwaamd in het borstelmaken. Op het ogenblik heeft men weer elf pupillen. Met dit verschaffen van een dagelijkse bezigheid aan gees telijk onvolwaardigen, die in vroe ger jaren slechts dienden tot voort durend mikpunt van wrange grap pen in de buurt waar zij woonden, werden zij maar al te vaak uitge heven boven een staat van apathie en kwamen (en komen) niet zelden terecht in het vrije bedrijfsleven, waar zij zich meestal uitstekende ■werkkrachten tonen, waaraan met een gerust hart iets kan worden toevertrouwd. Van groot belang voor het voort bestaan van deze werkinrichting is de verkoop van de producten. Niet alleen trekken de pupillen regel matig met hun wagens de stad in, maar ook heeft men de hulp van enkele grote bedrijven, die hun borstelwerk steeds bij de werkin richting van „Zwakzinnigenzorg bestellen. Mocht er een wens zijn bjj het zilveren jubileum, zo stellen wij ons voor dat het in ieder geval een meer naar de eisen, des tyds inge richte werkinrichting voor dc jon- f'ens zou zijn. Of het te verwezenl ijken zal zijn? De meisjes-pupillen van „Zwakzinnigenzorg" hebben heel wat langer op hun tehuis moeten wachten, maar in Septem ber van het jaar 1938 kregen zü dan toch de weefkamer aan het Spinhuispad, die misschien niet direct in de loop van het verkeer mocht liggen, maar die binnen toch heel wat gezelliger aanblik biedt dan het interieur,waar de jongens in. verkeren. De weefkamer Mej. F. v. d. Gaarden is een toe gewijd leidster, die niets onbe proefd zal laten om voor haar pupillen de best mogelijke resulta ten te verkrijgen. Wie achteraan in het museum de trap afdaalt, zal haar momenteel tijdens de tentoon stelling „Onze „Woning" daar weer met een speciale stand van „Zwak zinnigenzorg" kunnen vinden, die ook al weer dient om de verkoop van de producten te stimuleren. Zo werkt heel „Zwakzinnigen zorg" onverdroten voort om het lot van de geestelijk onvolwaardi gen in ons midden te verzachten Óp initiatief van mr Haig werd in, het begin van dit jaar besloten ook Schiedam in. te schakelen in het bezoek, dat groepen Engelse Horeca-leden gedurende de zomer maanden wekelijks aan Nederland zouden brengen. De laatste groep hiervan was vanmorgen in Schie dam en werd om half elf ten. stad- huize ontvangen door burgemees ter Peek. In een toespraakje wees de burgemeester op het belang van deze contacten in verband met de vriendschap tussen Engeland en Nederland. Nadat namens de Engelse gasten mr Jack Wife nog het woord had gevoerd, bezichtigde men gezamen lijk de Grote Kerk en bracht men een bezoek aan het Van Rlebeeck- huis in de Lange Kerkstraat. Het CNHV nam de vrouwen ook mee Zondag hield het Centr. Ned. Hen gelaars Verbond afdeling Schiedam voor de leden met echtgenoten een fietstocht-naar Gouda. In het Ver- bindingskanaal hielden zij een hen- gelconcours voor echtparen. Er werd veel vis gevangen. Het echtpaar J tip- ker was zo gelukkig de hoofdprijs te winnen. Het was een zeer geslaag de tocht, waaraan elke deelnemer met genoegen terug denkt. Burgerlijke Stand GEBOREN: Liduinus M., z.v. J. H. J. Vermeulen en Th. J. M. Hersbach; Wilhelmina A., d.v. L. R. van Doo- ren en A. W. Venzelaar; paulus X, z.v, H. x p. Dickhoff en L. H. C. v. Deurzen; Louise H„ d.v. X B. H. Soesbergen en W. J. H. Loendersloot; Leendert, z.v. P- M. Ozephius en J. F. X de Heer; Marjan E„ d.v. P. X Verboom eb A. Maat; Cornelis P., z.v. X C. M. J. Zeij en H. C. v. d. Oever; Andfé C. J., z.v. N. J. X v. d. Water en M- Corveldjn: Benjamin X M-, z.v. M- J- M. v. Kinderen en G. M. de Koning; Geertje, d.v, N, voo Beets en G, Bleecke; Huiberdina d.v J. den Breems en J. Boemam; Jannie E„ d.v J, v. d. Berg en E. C. Jung; Hendrina C., d.v. S. J. Foricke en M. E. Pors, OVERLEDEN: W. C. Boshuizen. 56 j.: A. X Pomes, 55 j.; A. Roobol, 68 j,; W. de Bruin. 72 jaar. en hen daadwerkelijk in te scha kelen In het arbeidsproces. Prin ctpe by dit alle? blijft het streven om de gezinsbanden van de pupil len zo sterk mogelyk te laten zijn. Naast de arbeidstherapïe is het ge zinsleven de grote factor, die wel licht ertoe zal kunnen, bijdragen dat de geestelijke achterstand toch nog ten dele kan worden ingehaald, of aithans minder tot uiting zal komen. Om ook in. die gevallen, waarin de ouders van pupillen ko men te overlijden, toch het laatste streven zo goed mogelijk tot z'n recht te laten komen, is er een fonds gevormd dat er voor moet zorgen de pupillen die het van noac hebben in zo'n geval aan een goed kosthufs te helpen. Zoals bekend zal het zilveren jubileum van Zwakzinnigenzorg Woensdagmiddag in Musis Sacrum worden herdacht. Nadat o.a. ook de pupillen en hun naaste familie leden een voorstelling van het pop pentheater van de Poesjenellenkel der zullen hebben gevolgd, is er van 45 uur een receptie. Bij graafwerkzaamheden voor het" pand Noordvest 109, waar men een benzinepomp wil oprichten, stootte men Maandagmiddag op een oude fundering, die oorspronkelijk werd toegeschreven aan een molen, die or wellicht zou hebben gestaan. Bij nader onderzoek, onder andere door een ambtenaar van het gemeente archief, is men echter tot de con clusie gekomen, dat het hier zeer waarschijnlijk een oude spoeling- put betreft, waarin in vroeger da gen de branderijen hun afvalstoffen (spoeling), verkregen bij de fabri cage van gedistilleerd, verzamelden. Hieruit werd het dan weer overge pompt in de bekende spoebngschui. ten, die nog circa een halve eeuw geleden kenmerkend waren voor het Schiedamse havengezicht. Schiedammer jubileert bij Glim-fabriek Vandaag viert de heer F, Bakker, Rotterdamsedijk 220a, zijn zilveren jubileum in dienst van de GHmfa- briek N-V, in Overschie. Hij begon als jongste bediende en klom op tot boekhouder. Vanmorgen is hij met zijn echtgenote van huis afgehaald en naar het bedrijf gebracht, waar o.a. een toespraak van de directie wachtte. Met bloemen en cadeaux keerde het echtpaar Bakker na dc huldiging weer naar Schiedam terug. Wat men moet w e-t en; Apo the kers-nachtdi enst: M. M. H. Evers, L. Haven SI. Bellen bU ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Films: Passage, 2 en 3 uur: Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren (alle leeft) Monopole, 2, 7, 9 uur: Jongens- ranch. Bijeenkomsten: 3 September, Musis Sacrum, 2 u: Feestmiddag t.g.v. 25-jang be staan van Zwakzinnigenzorg. Van 45 uur receptie. Politie-muziek in de Plantage Vanavond geeft het Schiedamsch Politie Muziekgezelschap o l.v. de heer M. de Graalf een concert in de Plantage. Aanvang 20.00 Uur. Het programma luidt: 1. Vibat Milïingen, mars, Fr. Jak- ma Sr; 2. Uranus, concertstuk, NL J. Cerfdntaine; 3. Sinfonia. Joh. Chr. Bach, arr. Alb. Meins Wz, 1, Allegro Assai. 2. Andante, 3. Presto; 4. Aus dem Kersen, wals, H. Süwebel, Frulingsboten. polka, H. Süwebel; 5. The Lost Cord, A. Sullivan, arr. A. C. van Leeuwen; 6. Mental Mente, tango, A. Malan- üo—de Graaff; 7. Mars der Bel gische Parachutisten, P. Leemans; 8. La Dame Blanche, fantaisie, Boil- dieu; 9. American patrol, Meacham Delhaye; 10. Zurrt Stadtel Hinaus, mars, G. Meissner, arr. F. Jakmn Sr. „De Jonge Hengelaar" In een geslaagd concours in de Poldervaart heeft „De Jonge Hen gelaar" een tweekamp tegen de vlaardingse jeugdclub „Het Jonge Vissertje" gewonnen met 559 gram tegen 531 gram. Persoonlijke prijzen werden be haald door: Bartje Lupker 378 gr.; Gerard Slavenburg 307 gr.; Frans Steketee 155 gr.; Maarten Slaven burg 125 gr.; Joop Lupker 96 gr.; Herman Degeling 93 gr,; Gerrit de Koster 89 gr.; Jan Wilschut 77 gr.; Henk Lupker 74 gr.; Corrie Konings 69 gr.; Ab. Zandstra 59 gr.; Arie de Besten 50 gr.; Piet de Nijs 49 gr.; Jan Doejaaren 45 gr.; Henk de Bes ten 43 gr.; Piet de Bruin 35 gr.; Rie- kus de Koster 35 gr.; Plet Grootvrid 35 gr.; Corrie Mackay 34 gram. Dilettant naar de Diergaarde Het bestuur van de Schiedamse toneelver. De Dilettant zorgde dat 50 kinderen van leden en donateurs dezer dagen gezamenlijk een bezoek brachten aan Diergaarde Blijdorp. De jeugd vermaakte rich er uiter aard best. Voor de zorgzame orga nisatoren moeten de vele blijde ge zichtjes wel de bsete dank zijn ge weest, dte er voor de vele moeite te incasseren viel. CAB naar Avifauna Het comité Auto- en Boottochtjes besluit Donderdag 11 September het reisseizoen met een bezoek aan Avifauna. Met 30 auto'svertrekken de pupillen 's morgens van het plein Eendragt. LONDEN ProfErnst Heinkel, de bekende Duitse vliegtuigbouwer is naar Londen gereisdmaar hij twaalf jaar geleden al zyn utsite kaartje heeft doen bezorgen. Zijn machines, de drxemotonge He 111 waren het die In de „Blitz" boven de Britse hoofdstad verschenen om er hun dood en verderf zaaiende last te deponeren. Ditmaal ging alles heel vreedzaam in zijn werk. De professor had zijn ?™uwrneeQebra&t en mt vriendelijk lachend met een eveneens glimlachende chauffeur, met een sigaar tussen de lippen in de auto die hem van Liverpool- streetstation naar zijn hotel bracht. Voor hem was de hele „Blitz krieg" en alles wat er aan vastzat, „ebert nur ein Geschaft" geweest. En zijn komst nu m Londen? Na tuurlijk ook zakelijk, strikt zake lijk, Want de constructeur van de beruchte Heinkels heeft, sinds hij in 1911 zijn eerste stalen vogel bouwde, maar één hartstocht in het leven: vliegtuigefi, vliegtuigen! „Weiter nichts." Dat deze vlieg tuigen bij gelegenheid ook bij zul ke betreurenswaardige incidenten als een „Deutscher Krieg" gebruikt kunnen worden is hoogst onaange naam. Maar daarom haast ae pro fessor dan ook te verzekeren, dat hij ditmaal gekomen is, niet om Groot Brittannié op de knieen te krijgen, doch om het wat aan te bieden om Europa, wat aan te bieden; om wat goed te maken. „Wiedergutmachung, Jawohl mein Hert!" De Engelsen rijn een grootmoedig volk. En ze zijn evenmin gespeend van zakeninstinct. Bovendien zijn ze beheerst en gedisciplineerd. Er beeft p de autotocht van prof Ernst einkel door Loudens straten geen enkel ihcident plaats gevonden. En Britse verslaggevers stonden te wachten in zyn hotel. Tegenover hen heeft de Duitser gesproken over zijn plannen. Jawel, het ging om de womet. En om straaljagers. Hij, Ernst Hein kel was bereid ze terwille van de „Kultur" vanzelfsprekend en voor haar verdediging, in Duitsland in licentie te bouwen. Want hij, de verliezer van Wereldoorlog II, is nu eenmaal met moderner machines uitgerust dan de Britten, die op VE-day overwonnen en voordien zijn fabrieken aan de Oostzee met bommen hadden bestookt. Eén slachtoffer Nijmeegs ongeluk nog in levens gevaar NIJMEGEN. De toestand van de lG-jarige J. Sanders was Zon dagavond nog levensgevaarlijk. De twee andere bij het motorongeluk in het Goffert-stad ion te Nijmegen getroffen jongens zijn aan de be tere hand. Het zijn broertjes van J. Hendriks en P. Wolf; deze zijn Maandag onder grote belang stelling van de Nijmeegse bevol king ter aarde besteld. Dat bedrijf aan de Oostzee, waar in Hitiers dagen 50.000 arbeiders werkten is overigens m Russische handen. Heinkel heeft echter alweer een nieuwe industrie in Stuttgart. „Beter dan de Engelse", zegt Heinkel. „natuurlijk. Wij Duitsers weten nu eenmaal van aanpakken.' Als Engeland zijn voorstel niet zou accepteren zou dat van domheid getuigen. Maar of het gebeuren zal? Er zijn wel eens vaker Duitse voor stellen van Duitsland door Engeland afgewezen. Maar daarover hebben de journalisten niet met de pro fessor gesproken. Alles was im mers zuiver zakelijk ditmaal WIMEREUX. Commissaris Gratiën, die het onderzoek leidt in verband met de geheimzinnige dood van de Britse verpleegster Sybil Johnson te Wimereux, heeft zich vandaag voor overleg met Scotland Yard naar Londen begeven. Hiertoe is besloten, omdat een vriendin van het dode meisje de 58-jarige Gertrude Webster gisteren in haar woning te Londen dood werd aangetroffen. Vermoedelijk heeft zij door het opendraaien van de gaskraan een einde aan haar leven gemaakt. Zij zou dit weekeinde naar Frankrijk gekomen zijn voor de identificatie van het stoffelijk overschot van de verpleegster. De Rotterdamse Rechtbank ver oordeelde vanmorgen de 29-jarige koopman D. J. den H. uit Rotterdam tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf met aftrek, omdat hij zich in de nacht van 6 op 7 April door inklimming toegang had verschaft tot een pand aan de Kleiweg te Overschie. en daar verschillende ge reedschappen en een autoband had weggenomen. Het was zijn vijftiende veroordeling. 1985. Wanneer de sche pen elkaar dicht genoeg zijn genaderd, begint Raifo te semen, „Aanva ring gehad met zml_ jacht", seint hij; „Ben zinkende. Kunt u ons aan boord nemen?" Frank en Jack overleg gen wat zij moeten doen Dit betekent opnieuw oponthoud. maar zij kunnen toch moeilijk die schipbreukelingen in de steek laten. En zou die schoener soms een aan varing hebben gehad met de „Vrijheid"? Die kans is groot, want zo veel zeiljachten kom je in deze streken met te gen. En wat is er dan van Rob geworden? Frank seint terug, dat bij de opvarenden van de „Luna' aan boord kan nemen. „Het zou mij wanneer Rob iets was overkomen". spijlen, zegt hy tegen Jack; „die kerel achtervolgd." wordt wél door pech van de MET ZIJN ZEILSCHIP DE VRIJHEID IS VERSCHENEN Opnieuw een stoutmoedig avontuur zoals alteen Kamtein Rob dit kan beleven. En in het voorwoord Iets over Kapitein Rob zelf! PRIJS ONVERANDERD 75 CENT. VERKRIJGBAAR BIJ DE AGENTEN EN BEZORGERS, BIJ DE BOEKHANDEL EN DE KIOSKEN NEW YORK Wat verminde ring van de spanning In de inter nationale situatie betreft zijn de Verenigde Naties de afgelopen 13 maanden Weinig opgeschoten, maar in haar streven betere levensom standigheden voor de massa te scheppen kwamen zij een stuk ver- der. De verrichtingen en mislukkingen die de Verenigde Naties het afge lopen jaar boekten zijn opgenomen in het zojuist gepubliceerde jaar rapport van secretaris-géneraal Trygve Lie. Het- betreft de periode van 1 Juli 1951 tot 30 Juni 1952. maar bevat niet Trygve Lies gebruikelijke analyse van de politieke gebeurte nissen van het jaar. Zijn commen taar daarop zal ter kennis van de Algemene vergadering worden ge bracht kort-voor dat zij hier op 14 October samenkomt. Lie erkende dat men er niet in geslaagd is een eind aan de Koreaanse oorlog te maken en in zijn rapport merkt hij droog op: „Ten tijde van het schrijven van dit rapport gingen de onderhande lingen nog steeds voort te Pan Moen Jam op Korea." Doch de V.N. brachten bijna 250 millioen dollar op voor hulp aan' door de oorlog getroffen Koreanen. Bovendien stelden leden der V.N. dit jaar beschikbaar of beloofden 205.012.834 dollar voor "op lange termijn berekende Koreaanse her- stelprogramm a's. De politieke organen van de we reldorganisatie waren niet succes vol met pogingen om de meest dringende geschillen tussen Oost en West op te lossen die der her bewapening, toelating yan nieuwe leden en Duitse verkiezingen. Doch de V.N. hielpen een stroeve vrede te handhaven ir> zulke moei lijke gebieden ais Kasjmir en Palestina. De Koreaanse oorlog bood een stimulans voor de ontwikkehng.van een systeem van collectieve veilig heid en van een onafhankelijke natie Lybië en voltooiing van de federatie van Eritrea, de vroegere Italiaanse kolonie. Er wordt in het rapport verteld dat 70 achtergebleven landen en gebieden, variërend van Afghanistan tot Tanga nyika, hulp ontvingen. De Verenigde Naties namen meer dan duizend des kundigen In dienst om achtergebleven naties te helpen bij practisch alles va riërend van irrigatie tot de opleiding van meteorologen en tuigmakers. Der tig millioen dollar werden uitgetrokken om deze programma's dit jaar uit te voeren Industriële projecten in 17 landen ontvingen hulp van deskundigen op zul ke terreinen als zilverbaggeren. cetro- leum-raffinatie en schatting van warm- te-krachtbrcnnen. OntwlkkehnuBlenin- gen werden door de internationale Bank verstrekt aan landen m het Verre Oosten, Nabije Oosten. Zuid Amerika en Europa. Het Kinderen-Noodfonds der V. N, keurde 100 programma's voor kin der- zorg goed in 47 iander» en gebieden. Het fonds heeft op het ogenblik het toezicht op de tbc-vaccinatie van 5B.900.0QC kin deren op tal van plaatsen in de wereld, voert een anti-malaria campagne waar- bu 19.900.000 personen betrokken zijn en onderzoekt en vaccineert 23.000.000 moe ders en kinderen met het oog op diver se ziekten. Bovendien helpt het fonds ongeveer 3.500.000 kinderen wat betreft de voedselvoorziening. Daarnaast wer den nog vele hulpprogramma's dec Ver enigde Naties uitgevoerd. Speciale aandacht werd gewijd aan de omstandigheden in onder beheer staande gebieden, en kolo niën en de inspanningen werden vergroot om deze gebieden politiek, sociaal en economisch voor te be reiden op uiteindelijke onafhanke lijkheid o autonomie. Bi) K.B. is toegekend de ere-me- cfaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan de heer J. Witte, chef van de cartonnage-afde- Ungen Van H. A. Hofmans, te Botter dam. De heer J, C. Andreao heeft in verband met zijn leeftyd bedankt als secretaris van de Oratorium vereniging „Excelsior". Tot secretaresse is be noemd mevrouw C. E. van Hoboken Veder. (Van onze correspondent) DEN BOSCH De 24-jarige Ossenaar J. van de Wildenberg redde Zondagavond in Ravensteüi 7 Eindhovenaren drie volwas senen en vier kinderen het leven toen zij met hun auto in een diepe sloot waren gereden. De dap pere Ossenaar dook onmiddellijk en wist met hulp van boeren de inzittenden op de kant te brengen. Toen allen behouden op de kant stonden, nep een der dames: „O, mijn. geldtas." De Ossenaar dook opnieuw en kwam even later met de tas weer boven. „Dank je wel," zei de dame en toen ging het hele gezelschap zich op een nabij gele gen boerderij drogen. De dappere Ossenaar liet men zonder meer ia zijn natte hemd staan.... De Nederlandse Visserij tentoon stelling in het Instituut voor Scheep vaart ie verlengd tot en met Woensdag 10 September. Dit mede om verschillen de P-otterdam se scholen, die de tentoon- stelling tengevolge van de vacantia nog niet hebben kunnen bezichtigen, de ge legenheid te geven zulks alsnog te -doen. Winkelen bij Albert Heijn is Prettig - Gemakkelijk en stukken goedkoper Pralines 100 gram Tarwegries 500 gram t Capucijners =»8st 500 gram Grote Pruimen 250 gram Haagse Leverworst 200 srarn Seepasperges per blik Slaolie grote fles Plastic Waslijnen 10 meter EXCEPTIONEEL! Bij aankoop van 3 pak allerfijnste een fraaie plastic MAAKI U HET LEVEN GOEOKOPlR! Voor directe indiensttreding kan worden aangesteld: Vereisten: leeftijd tussen 30—50 jaar. Bewijs van goed gedrag moet op aanvraag kunnen worden overlegd. Gezond en valide, Engelse taal redelijk sprekend. Bekend heid met scheepvaart strekt tot aanbeveling. Burgem. Knappertlaan 192 b, Schiedam Te koop z.g.a.n. kamg. herencostuum, herenjas, z.g. a.n. een uitlooppak, 3 paar schoenen, m. 43; 2 hoeden, nog een winterjas regen jas, blauw. Br. nr. S 567 bur. van dit blad. Voor DANSLESSEN B. SCHILPEROORD WALVIS STRAAT No. 4 h. Vismarkt SCHIEDAM AANVANG SEPTEMBER HEDEN INSCHRIJVING Eerstbeginnende*! en Gevorderden. IN VSRSSTla iXH POSITIE HAAK- STUDEEH ECONOHISCHI Aanvang nieuwe clubs SECRETARESSE Cor res p.-Sten oty pist ej Taler,-stenotypist (e) 8 September Typen typist (e) Boefeh. Neder! Frans Duits Engels Sept. beginners 4 Sept. gevord. a Sept. hand, corr. 3 Sept. beginners 3 Sept. cor reap. 4 Sept. beginners 2 Sept. corresp. 2 Sept. beginners 2 Sept. corresp. 3 Sept. Middenstandscnrsus 3 September Inschrijving dageh VOOP BETEfi ONDERW95 SINGEL 72 TEL. S8847 SCHIEDAM 38 SCHCU-EN 59JAABERVARING liefst pas van school om opgeleid te worden in het loodgietersvak. W. A, FILIUS, Alb. Thymstr. "1, Schiedam. voor halve dagen; Vrijdags tot ca. 4 uur. Aanmelden: "Woensdag- en Donderdag avond van 7—9 u. bij Mevr. Beyer, Stadhouderslaan 6S. Mevr. v. d. Wetering vraagt een meisje voor de gehele dag in gezin met 3 kinderen. Charl. de Bourbonstraat 21. Schiedam. Nette werkster gevr., leeft. 2540 j. Aanm. Bek, B. K. laan 271, Woning ruil R'dam—Schie dam,- Aangeb. goed onder houden ben. huis, Rott. Zuid, vrij uitzicht, bev, 2 kam., keuken, veranda en loods. Gevr. woning Schiedam, on- versch. waar. Br. nr. 556 bur, van dit blad. Muziek voor weinig' geld. Accordeon met zang voor Uw bruiloften of partijen. Bestelt vroegtijdig bij A. J. Keintke v.m. Hofje v. Belols 2, Schiedam. Ook les-accor- deon te koop f 300,5 r. Te huur frisse zij-slaapka mer met kast, str. w„ z.p. Br. no. S 598 bur. van dit blad. Te koop gevraagd kinder wagen, moet in goede staat zijn, Br. nr. S 569 bur. van dit blad. Maakt eens kennis met ons 'Vraagt een 'proefnummer door ge bruik te maken van onderstaande bon. Wilt U echter onmiddellijk lezer wor den, dan vermelden wij even de prijs n.L Hiervoor ontvangt U 16 pagina's spanning en ontspanning. Ondergetekende: Adres: Verzoekt toezending van een proefnummer Kctel- blnkiekrant Wil zich abonneren op Ketelbfnkiekrant .i 12. cent per week. Handtekening: Doorhalen wat niet gewenst is. Inzenden aan het bureau van ons bl&i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2