Hoe druk het wel was in de Vacan tie week I Het 25st© deel getiteld Belgische klacht over roof van dollars5 Schiedamse hengelaars in Parool-concours T*C.K.-tafeltennis is nu ook onderdak DANSSCHOOL A. SCHSLPEROORB Podium in Plantage heel wat groter trekpleister Gevaarlijk spel van de jeugd Overplaatsing bij Accijns AGENDA DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Meisje kon niet met ouders opschieten Probleem Z.-Afrika voor Ver. Naties? „Mapitein Rob en het OHemystferie' AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Libanese regering afgetreden Verbetering van de betalingssituatie? Gouden Plak later inzet van strijd Premières van de Rotterdamse C omedie Volksuniversiteit opent het seizoen Maassluis is geen vissersplaats meer Men profiteert mee van het pas geopende nieuwe wedstrijdlokaal Koeüievstevs GEROUTINEERDE FAGTURISTE 2 Woensdag 10 September 1952 Ieder, die tijdens de Vacwilieweek kennis nam van hetgeen in het kader van de festiviteiten door de Schiedamse Gemeenschap werd georganiseerd, heeft kunnen constateren dat de belangstelling van de zyde van het pu bliek, vooral voor hetgeen, op het podium plaatsvond, aanmerkelijk groter was dan vorig jaar. Blijkens de thans verstrekte cijfers werd dit jaar in de Plantage een aantal van 15314 betalende bezoekers genoteerd, In 1951 kwamen op de Broersvest bij het podium 9195 toeschouwers. Bulten deze aantallen bleven uiteraard de invitaties en de z.g. vrije avond, waarbij ook meerdere duizenden bezoekers zijn gemoeid. Via Sociale Zaken, werden 470 gratis kaarten verstrekt. Wat de avonden apart aan be langstelling presteerden, dat laat het volgende staatje zien. Mannierskapel en Orpheus: 2244 Botter dams Kamerorkest: 561 Bijz. Koor en Flierefluiters: 1843 Indonesische Avond* 3819 Ballet der Lage Landen: 2469 Varieté-avond: 3401 The Hanny's Dutch Sisters: 3077 Bezochten vorig jaar 16208 kinde ren de jeugdvoorstelling, nu waren het er nog racer, nl. 13347. Evenals bij de twee voorgaande Vacantie- feesten werd het de ouders door middel van een spaarregeling op school gemakkelijker gemaakt hun kinderen zoveel mogelijk te laten genieten. Dat men het apprecieerde, blykt wel ust een aantal van 15168 op deze wijze afgenomen kaarten. In da kiosk van de Schiedamse Ge meenschap kwam men ondanks dit hoge aantal toch nog 2809 kaarten daarna afnemen, waarschijnlijk be stemd voor logerende kinderen e.d. Ook kwamen veel ouders, wier kin deren op Gerei, scholen verblijven, zich alsnog van kaarten voorzien. De kindertehuizen in de stad kre gen 460 gratis kaarten voor de jeugdvoorstellingen. Wat de verdere evenementen be treft: torenbeklimmsn 2639 bezoe kers (v. j. 2387j, wielerronde 3510 Cv. j. 3630), motor polo-wedstrijd 1687. De stempeltocht voor de jeugd "was iets moeilijker dan vorige ja ren, hetgeen tot uitdrukking kwam in dc deelneming: 1648 kinderen haalden een invulkaart, vorig jaar waren er 2020 liefhebbers. Een groot vraagteken blijven de excur sies, die zeker niet minder aantrek kelijk waren dan andere jaren, maar nu slechts 168 deelnemers hadden. In 1951 trokken 514 Schie dammers er onder deskundige lei ding op uit. Hoewel de oplage was gebaseerd op de verkoop van vorig jaar 7717 stuks bleef de afname van het programmaboekje ditmaal .be neden de verwachting. Er werti-'-n 6287 boekjes geplaatst, zodat men met een flinke voorraad bleef zit ten. In tegenstelling met vorig jaar, toen de grote Vacantieweek-loterij alleen loten, van vijftig cent telde, was een verkoop-stimulans nu ge zocht in loten van een kwartje. Veel heeft het by de verkoop niet geholpen, want inplaats van de 7066 van 1951 werden nu 14134 lo ten- aan de man gebracht, hetgeen financieel maar heel weinig verschil Uitmaakt. "Werd de tentoonstelling over het Van de zijde van de Politie wüst men er op, dat sedert enkele da gen zandtreintjes zijn gaan ryden tussen het Sterrebos en de uitbrei ding 'van de Algemene Begraaf plaats. Regelmatig passeren deze treintjes de Vlaardingerdök. Waar schuwingsborden ten behoeve van het verkeer werden zodanig aan gebracht, dat in dit opzicht geen moeilijkheden behoeven te worden gevreesd. Minder is men gerust over de wijze, waarop de jeugd deze treintjes, als nieuw spelele ment begroet. De gehele route loopt vrijwel over openbaar terrein, zodat van het beginpunt tot het einde van de reis de jeugd kans heeft op de kïepkarren te klimmen en eraf te springen. Het is vrijwel onmoge lijk maatregelen te nemen tegen dit bar gevaarlijke spel, dat heel goed ernstige ongevallen ten gevolge kan hebben. In afwachting van nadere maat regelen ter beveiliging en eventuele afbakingen van de route, worden de ouders verzocht hun kinderen te wijzen op het grote gevaar, en hen zo mogelijk uit de burrt te houden. Schiedam spaart ook in vacantiemaan d Al zou men het tegendeel verwach ten, in de vacantiemaand werd by de Spaarbank Anno lB20,ruim 34.000,— meer gespaard dan opgenomen. Al dus groeide bet totaal tegoed van 37.834 spaarders tot f 12.687.110, (1951: 12.233.245,13 met 3" Het schooisparen stond uiteraard stU, Ook op de Jeugdspaarbank ging weinig om; 795.14 werd ingelegd, 1931,64 terugbetaald. Aan bet eind van de maand hadden 5-172 kinderen een tegoed van 56.311.89 (31 Aug. 1951: 4.740 jeugdspaarders 50^62,04) Krachtens Bedrijfs-spaarregehngen werd ingelegd 5.290,77. De afhaal- dienst haalde j 18.129,50 aan spaar geld op- Geledigd werden 528 spaar- busjes met een spaarinhoud van 6.401,55. uitgereikt werden 39 ba byboekjes, De liquiditeit bedroeg emd Augus tus niet minder dan rond 1,7 millioen gulden glas vorig jaar bezocht door 6624 betalende bezoekers, ,.Onze Wo ning" is bezig dit getal verre te overtreffen. In het museum kan men nog steeds terecht, maar tot heden -werden reeds circa 8500 toegangsbewijzen verkocht. Het bezoek aan rie modelwoningen aan de Troelstralaan wordt geschat op 65 DO personen. Getroffen ambtenaren (10) ten zeerste gegriefd Bij de Dienst voor Invoerrechten en Accynzen aan de Westvest is nogaL enige deining ontstaan, door de van hoger hand aangekondigde maatregel, waardoor een tiental ambtenaren van deze Dienst vanuit Schiedam naar elders zal worden overgeplaatst. Deze overplaatsing, die moet worden gezien in het kader van een algehele reorganisatie van deze Dienst, die reeds sinds enkele Jaren wordt doorgevoerd, betreft ambtenaren die over het algemeen reeds lang in Schiedam werkzaam z(jn. Enkelen onder hen zouden reeds binnen enkele jaren met pen sioen gaan. De ontstemming in de kring van ambtenaren richt zich vooral tegen het onverwachte karakter van deze maatregel, die geheel buiten hun voorkennis en zonder enig overleg is genomen. Een bijzondere aanleiding hiertoe bestond geenszins en de be treffende personen, onder wie velen met een voortreffelijke staat van dienst, voelen zich dan ook ten zeer ste gegriefd. Zijn wy juist ingelicht, dan is men niet van plan zich zonder meer bij deze maatregel neer te leg gen. Waarschijnlijk is het; dat de be treffende organisaties op de hoogte zullen worden gebracht, teneinde in overleg te treden met de overheids instantie, die voor een en ander ver antwoordelijk is, spaar- Riolering van de Adm. de Ruyterstraat Dinsdag werd aanbesteed de aanleg van rioleringen van. betonbuizeu in de Admiraal de Ruytersiraat en de de Nieuwe Waterwegstraat. De uit slag was: 1. T, Bakker, Rotterdam 15.910,— 2. C. Verwater Jr., Rotterdam 16.900.— 3. Fa. H. Aartse, Fa. H, Verwater en C, de Wijs, Rotterdam 18.500.—. 4. Joh. L. Burgers, Rotterdam f 18.500.—: 5. C. N. Wagner, R'dam-/ 19,147.—. 6. J. K. Simon, Schiedam 19.200.—, 7. J, Schouls, Rotterdam 354300.—. THOR in Kethel Kortgeleden is ook „T.H.O.R.1 te Kethel begonnen met de oprich ting van enkele afdelingen, Deze bestaan nu uit een kleuter- afdeling een jongens- en meis jes-afdeling benevens een da- mesafdeling. Naast deze bestaande afdelingen is men over moeten gaan tot op richting van een heren-afdeling. Deze gaat nu oefenen op Donder dagavond van S'ï10% uur in het gymnastieklokaal var de Chr, school, o.l.v. de heer G. S. Brug geling, Aanmeldingen hiervoor kunnen alsnog geschieden op de oefenavonden. Militire oefening in het Sterrebos Het Sterrebos 'was Dinsdag opge nomen in de oefeningen van een groep militairen, In de loop van de dag was het ook voor de buitenwacht merkbaar, dat de hier op betrekkelijk kleine schaal imïtatiegevechten plaats vonden. Het gehele gebied van de oefening strekte zich uit van het Sterrebos tot de fabriek van Van Nelle aan de Delftshaven. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M M H. Evers, L. Haven 81. Bellen b^j ongeval: G.G en G.D. Tuin la an 89 Telefoon 69290. Concert: 10 September. Grote Kerk, 8 uur; Laatste zomeravond-orgelconcert door Jacq, P. Bekkers m.m.v. J. Rjjntalder, fiuit en Meine Pot, bas. Toneel: 13 September. Musis Sacrum, 8 uur: Tot Steun in den Strijd met .Het witte Legioen". Films: Passage, 2 en 8 uur: Klokslag 12 (14 j.). Monopole, 2, 7, 9 uur: Ku Klux Klan (18 jr.). By eenkomsten: 10 September: Volksgebouw, 8 uur; Openbare vergadering Prot. Chr*. Werkgemeenschap in de P,v.d_A. Spreker ds E. C. B. Kok, R'dam—Charlois. Over de terugkeer van het verdwe nen meisje Johanna de Vries uit Boy- lestraat in Schiedam vernemen wij nog nader, dat zij haar onderduiktijd doorbracht bij kennissen in de buurt van de ouderlijke woning. Niet zo zeer de liefde deed haar afzien van de voorgenomen emigratie naar Australië dan wel het feit, dat zij niet goed met haar ouders kon op schieten. Zo luidt althans het verhaal, dat zy gisteren aan de Schiedamse politie vertelde. Voorlopig is Johanna overgebracht bij de ouders van haar verloofde in afwachting van een nader onderzoek. Overleg zal in deze worden gepleegd met de Voogdijraad en de kinder rechter. Van het resultaat van het onderzoek zal afhangen of Johanna al dan niet alsnog naar Australië zal vertrekken. Van auto gevallen Dinsdagmiddag om half een was het zevenjarig dochtertje van de fa milie Prien uit de Hoofdstraat op een vrachtauto geklommen, die voorpand no. 71 bezig was een lading te lossen. Bij haar manipulaties op de auto kwam zij op straat te vallen. Met de elleboog uit de kom bracht de GGGD het kind naar het gemeentezieken huis. Inbraak te Schiedam De Rotterdamse firma F. J. Cleton kwam met haar kantoor kortgeleden van de Rotterdamse Vierhavenstraat naar de Nieuwe Haven in Schiedam. In de nacht van Maandag op Dinsdag werd er reeds Ingebroken. Men ver schafte zich toegang via brandgangen aan de achterzijde van het gebouw. Geld werd niet gevonden, wel enkele flessen gedistilleerd, een voorraad sigaretten en een grote hoeveelheid postzegels. Voor H.B.S.S. staan de volgende wedstrijden op Zaterdagmiddag op het programma: HBSS—Die Hagbe, 4.15 Haven- dijk; Zwaluwen V. 2—HBSS 2, 4.15 Vlaardingen; HBSS 3Eve. M. 4, 4.15 Sp'hoek; HBSS 5—WHR 2, 2.30 Sp'hoek; Gr. Wit R- 4—-HBSS 6. 2.30 Rotterdam; VFC a 1—HBSS a 1. 3,45 Vlaardingen; Exc. '20 a 3 —HBSS a 2, 3.4-5 O. Dijk; HBSS b 3 uur Damlaan (ingelast) HBSS cZwak V. c 2, 1.45 Dam laan. Donderdagavond om 8 uur houdt HBSS in gebouw Irene een leden vergadering. NEW VORK. Vertegenwoor digers van vijftien Arabische en Aziatische landen vergaderen thans te New Fork, om de mogelijkhe den te bespreken de Zuid-Afri kaanse rassenkwestie voor de Verenigde Naties te brengen. Li berie en Thailand hebben zich bij de oorspronkelijke groep gevoegd, die reeds de kwesties van Tunis en Marokko behandeld heeft. Men overweegt Zuid-Afrika er van te beschuldigen, -dat het het Handvest der Verenigde Naties en de conventie op de mensenrechten heeft geschonden door een schei ding teweeg te brengen tussen ge kleurde inheemsen, blanken, In diërs en andere niet-blanken. Grondpersoneel van de Garuda in staking DJAKARTA Het grondperso neel van de Garuda Indonesian Air ways, omvattend 1500 man, is in staking gegaan, als protest tegen het ontslag van 31 mensen. Verwacht werd, dat de staking één dag zou duren. De zaak is in behandeling bij de centrale commissie ter be slechting van arbeidsgeschillen. Schilder Jan Grégoire 11 September 65 jaar AMSTERDAM. Op 11 Septem ber viert de kunstschilder J. Gré goire zijn 65e verjaardag. Hy heeft zich gespecialiseerd als religieus schilder voornamelijk gebruik ma kend van fresco- en temperatech- niek 1992. Maar tot hun schnk merken de vrou wen, dat de deuren van beide hutten zijn afge sloten. En wanneer zy om hulp roepen, ant woordt Carlos, die oui- ten is blijven staan. „Niet zo opgewonden dames.' schreeuwt by, „u moet even geduld hebben! Leg maar vast uw juwelen klaar; dan kom ik ze straks halen." „Die bru tale kerels!' sist Wüly; „ze hebben Jack en Frank natuurlijk over vallen Het zijn gewone zeerovers." Ondertussen heeft Ralio de beide gedreven "ei^op een bank laten vastbinden m om geld is te doen. snauwt hem toe: „Vooruit, het geid kom ik straks nog wei eens praten, bet verblijf dat aan de kanaken was toegewe- zeg wat je bedoelingen zijn. Ik bied je tiendui Houdt u zich voorlopig maar erg kalm. Ik heb zen. Jack, die denkt dat het JRaifo alleen maar zend dollar Is dat genoeg?" Ratfo grinnikt. „Over 1 eerst nog iets anders te doen." »<?ln rgb\, van de MET ZIJN ZEILSCHIP DE VRIJHEID IS VERSCHENEN Opnieuw een stoutmoedfg avontuur zoals alleen Kapitein Rob dit kan beleven. En In het voorwoord iets over Kapitein Rob zelf! PRIJS ONVERANDERD 75 CENT V3RKHIJGBAAH BIJ DE AGENTEN EN BEZORGERS. BIJ DE BOEKHANDEL EN DE KIOSKEN 55J MEXICO CITÏ- Het Internatio nale Monetaire Fonds heeft een Bel gisch voorstel aanvaard ter bestude ring van het stelsel van de betalin gen van verkopen in het buitenland, waar door België van zyn dollars wordt beroofd, Groot-Brittannië, Denemarken en Frankrijk steunden de Belgische re solutie, welke vervolgens met alge mene stemmen werd aanvaard. Door het stelsel, waarover België zich beklaagde, wordt de exporteur in de gelegenheid gesteld, een ge deelte van de harde valuta te behou den, die hij voor verkopen in het bui tenland ontvangt. Die harde valuta kan onder de officiële wisselkoers van dc hand worden gedaan of wor den gebruikt voor de import van goederen, waarvoor gewoonlijk geen harde valuta beschikbaar wordt ge steld. De staf van het Fonds heeft zich reeds lang verzet tegen deze gang BEIKOET. De Libanese re gering van Sami Bey Es-Solh is Dinsdag afgetreden. Het kabinet had blootgestaan aan ernstige eri- tiek van de oppositie, die beweer de dat de regering doortrokken was van corruptie. President Betsjari Al Choery heeft het ontslag aanvaard en een „noodkabinet" van drie man aan gesteld vuor dc behandeling der lopende zaken. Het hoofd van dit zakenkabinet is Nazim Akkari, tot nu toe hoofd van .iet kabinet van de premier. Breuk in Finse regering voorkomen HELSINKI. Een dreigende breuk in de Fmse coalitieregering is voorkomen door een accoord tus sen de agrarische en socialistische ministers over de oogstprijzen. De regering van de agrarische premier Kekkonen besloot de landbouwers de door de agrariërs voorgestelde premies te geven. Daarmede zal dit jaar echter nog niet begonnen wor den. van zaken, waardoor feitelyk een de valuatie van de munteenheid wordt toegestaan. België zette niet uiteen hoe het door het stelsel werd benadeeld. De mening bestaat echter in financiële kringen, dat de Nederlanders, dank zij dit stelsel in sommige gevallen op vreemde markten onder België's dui ven hebben kunnen schieten. MEXICO CITY, De leider van de financiële afdeling van het Inter nationale Monetaire Fonds, Henry C. Murphy, heeft verklaard, dat de omvang van de economische bedrij vigheid in de Verenigde Staten waar schijnlijk in de loop van het volgende jaar zal toenemen en dat de Noord- Amerikaanse invoer groter zal zijn dan in voorafgaande jaren. Deze veranderingen zullen in haar geheel een verbetering betekenen van de betalingssituatie in de wereld. Op de lange duur mag men een ver mindering van de inflatiedruk ver wachten en de geleidelijke ontwikke ling van investeringsstromingen naar de economisch minder ontwikkelde landen. Stevenson in California: „Sowjet-Unie bepaalt onze belastingen" SAN FRANCISCO. „Vijf-en- tachtig procent van onze begroting is voor de verdediging bestemd en het is de Sowjet-Unie die de om vang van onze defensie-uitgaven bepaalt en dus van onze belastin gen", zo zei de democratische can- didaat voor het Amerikaanse pre sidentschap, Stevenson. „De enige manier om ons van deze buiten landse invloed te ontdoen en onze belastingen aanzienlijk te verla gen is onze macht vergroten en daarna naar middelen zoeken om aan de bewapeningswedloop een einde te maken." sprak Stevenson op een verkiezingsrede te San Francisco. Nationalistische Chinezen houden Britse boot aan HONGKONG, De Britse stoomboot „Admiral Hardy" is door een nationalistische Chinese kanon neerboot aangehouden bij de mon ding van de Foetsjou rivier. De „Adrrural Hardy", die afkomstig is uit Hongkong, onderhoudt reeds et telijke maanden een geregelde dienst op communistisch China. Volgens de berichten uit Sjanghai Millioen Japanse vrouwen vragen VN-eommissie naar vermiste krijgsgevangenen GENEVE- De VN-commissie voor de krijgsgevangenen heeft een petitie ontvangen, ondertekend door een millioen Japanse vrou wen. Zij vragen daarin naar het lo' van de Japanse soldaten, die sedert de oorlog worden vermist. Japan beweert dat van de 340.000 soldaten, die nog vermist worden slechts de Sovjet-autoritei ten weten, wie dood zijn en wie nog In leven zijn. Volgens Japanse schatting zou het aantal doden een kwart millioen bedragen. „Leeuwarder Courant" bestaat 200 jaar (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. De „Leeuw arder Courant", een der grootste provinciale dagbladen in ons land, bestaat tweehonderd jaar en is daarmee het oudste nog zelfstandig verschijnende dagblad. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt van 19 September tot 2 Oc tober in- het Fries Museum een ten toonstelling gehouden onder de ti tel „Twéé eeuwen Friese pers", die wordt georganiseerd door het In stituut voor Perswetenschappen en bet Nederlands Persmuseum. De „Leeuwarder Couram" zelf zal de zer dagen niet alleen met een jubi leumnummer van 96 pagina's ver schijnen, maar heeft bovendien een register op de tweehonderd jaar gangen van het blad en een jubi leumboek „Twee eeuwen Leeuw arder Courant" het licht doen zien. Naord-Koreanen houden pakjes van Rode Kruis voor gevangenen vast SAN FRANCISCO. In Korea en Japan worden voor geallieerde krijgsgevangen er bestemde pakjes ter waarde van een millioen dol lar opgehouden, omdat de Chine zen en Noord-Koreanen weigeren aflevering door het internationale Bode Kruis te aanvaarden. De communisten zeggen, dat de ge vangenen onder ideale omstandig heden leven en niets van de bui tenwereld nodig hebben. Aldus een vertegenwoordiger van het Ameri kaanse Rode Kruis in San Fran- clsco, Ouderdag van de gchool reserve-officieren infanterie DEN HAAG Vrijdag 12 Sep- tember zal bij 'de School Reserve Officieren Infanterie te Ermelo een □uderdag worden gehouden. Op het programma staan een défilé en de monstraties. ROTTERDAM Voor de openingsvoorstelling in de aula van het Afrikaanderplein Zon dagavond 21 September beeft de Rot terdamse Comedie gekozen: „Het on stuimige Hart" (The hasty Heart) van John Patrick. Wederom heeft Mieke Verstraete de regie en met Kees Brusse, Jan van der Linden, Richard Flink, Wim Hoddes, Frits Butselaar, Hep van Delft, Cor van Rijn. Leen Bakker, behoort zij tot de bezetting van dit stuk eind September kan de première worden verwacht van „Mallemolen", de legende van een kermisgast van Ferenc Molnar. De Volksuniversiteit geeft tussen 18 en 27 September een aantal voor stellingen van ,Les Paysans Noirs" (Trommen aan de Ivoorkust), een Franse film, bekroond op de Veneti- aanse Biennale en voor het eerst in Nederland te zien. ^oor het maken van deze film werd een grote expe ditie uitgerust onder leiding van An dre Lemaire. Behalve drie blanken zijn de 2700 medespelenden negers, de zwarte boeren van midden- Af rika. Het V.TJ, toneelseizoen wordt ge opend door de Nederlandse Comedie met het blijspel „Een vrouw met een klein hart" van de Belg Fernand Crommelynck. De vertaling is van Johan de Meester, Henk Rigters heeft de regie, décor: Nico Wijnberg. In de hoofdrol Mary Dresselhuys, Deze co medie komt Vrijdag in de Schouw burg terug, maar dan in vrije voor stelling. Tenslotte treden in Üe Y.U. aula zelf twee poppen-theaters in ge combineerde voorstellingen op: Vrij dag 12 en Zaterdag 13 September, des avonds. Het zijn „De Lachende Spinnekop' (Jan Kesier's poppenkast voor grote mensen) en Feike Bosch ma's marionettentheater. Het enige vissersvaartuig, dat Maassluis nog bezat, het motoriog- gerschip „Catharina, de MA 5" van de N.V. Visserijmaatschappij '„De Hoop", is thans verkocht aan de N.V. G. Kornaat's Handel Maatschappij te Vlaardingen. Het schip zal dit jaar nog onder het Maassluise letterteken blijven varen, doch het volgend sei zoen onder nummer VL 89 de haring visserij gaan uitoefenen. Met deze verkoop heeft Maassluis dus als vis sersplaats afgedaan. De voorzitter L. J. M. Luyslrer „et hi door d n3t,5na OMndo deze uitreik ngstnjeenkomst I oneebrachf Mar het dia» en memoreerde dat dit concours j feiten lijk georganiseerd was voor de Gouden Plak van het Parool, in samenwerking met de C.N.H.V. Zondag hield De Centraal Ned. 1 afdeling Rotterdam. Na enige toe- listen opgebracht naar het eiland Matsoe, ten Noorden van de Foets jou monding. Van het schip zelf is geen enkel bericht ontvangen. Hengelaars Verbond, afdeling Schiedam, een hengelconcours in de Schie bij de Zwet. Precies 7 uur ving de wedstrijd aan. In de eerste periode was de vangst enigs zins bevredigend, maar later werd (iet slechter, zodat niet veel vis Is gevangen, 's Avonds had bij de heer J. Broekzitier in de Nieuwe Maasstraat de prijsuitreiking plaat». In de komende tafellenniscompetlUe, die half October aanvangt, zal T.C.K. met 4 teams uitkomen in de le en 2e klasse Rotterdamse Tafeltennis Bond. In vergelijking met het afgelopen seizoen is de speelruimte sterk verbeterd. De samenwerking met andere Schiedamse tafel tennis-vereni- gingen heeft er n.l. toe geleid, dat ook T.C.K, wekelijks enkele avonden de toeschikking heeft gekregen over de speelruimte van het tafeltennis- centrum üj het „Corner House", Burgerlijke Stand Geboren: Fbilippus G., z. van V7. Mak en A. Sprong; Theresia A. lil-, d. van P. W, Zwaard en A. J. F. Vink- De omstandigheden, waaronder daar gespeeld kan. worden, zijn uit stekend, Ook het feit, dat T.C.K. deze ruimte 2 avonden per week (Maandag en Donderdag) kan ge bruiken is buitengewoon gunstig. Daar op vijf tafels gespeeld kan worden, is het thans ook in meer dere mate mogelijk dat diegenen, die deze sport willen gaan beoefenen, zich de nodige geoefendheid eigen kunnen maken. Aan de wedstrijden om het kam pioenschap van Schiedam, te houden op Zaterdag 27 September, zullen vrijwel alle leden van T.C.K. deel nemen. Afgezien van de persoonlijke roem. welke daarbij is te behalen, zijn deze wedstrijden een voortreffe lijke voorbereiding voor de komende competitie. iprekingen zag Rotterdam ter elf-1 der ure van dit concours af. Niet temin zal toch een concours voor de Gouden Plak worden gehouden op een later tijdstip. Schiedam hield zich echter vast aan zijn be sluit om toch een concours te houden. Hiervoor stelde de directie van „De Schiedammer" een beker beschikbaar met enige persoonlijke pry zen. De uitslag van het con cours was als volgt: 1, SHV 't Baarsje, 26 stuks, 1290 gram: 2. SHV D® Fuit, 19 stuks. 944 gram; 3. SHV 't Voorntje, 14 stuks 354 gram. De persoonlijke prijzen vielen ten deel aan: P. de Jong Jr, 9 stuks, 529 gram; K. Kok, 11 St.. 518 gr.; S. v, d. Hoek. 11 st„ 454 gr.; B. Luysker, 5 st., 421 gr.; C. Etman, 6 St., 345 gr.; Th. v. Vliet. 7 st„ 345 gr.; J. v. Walsum. 6 st., 329 gr.; A. Hordijk. 5 st., 329 gr.; J. Zuid geest, 7 st., 315 gr.; M. Slavenburg, 6 Kt.. 309 gr.; Fr. Wolthuis, 5 st, 308 gr. Door de heer J. Broekzitter was een prijs beschikbaar gesteld voor de eerstafvallendc in de prijzen. Het tafelkleed viel ten deel aan de heer A. Wensveen, die 4 stuks van 300 gram had. De heer L. J. Luys- ker had een prijs geschonken, be staande uit twee plastic dobbertjes, welke door de heer C. Voets met 6 stuks, 290 gram werd 'gewonnen. Tevens werden aan de enige vrouwelijke deelnemer versna peringen uitgereikt. Een woord van dank was tenslotte voor de con coursleiders Sehwagerman Jr en Westhof f, die de organisatie voor een groot deel hadden gedragen. India weigert Chinese voedselhulp DEN HAAG. De regering van India heeft de regeringen van de Sowjet-tfme en continentaal China meegedeeld, dat de voedselhulp uit het buitenland alleen door de rege- .1 of organisaties als het Indische Roöe Kruis verdeeld zal worden, zulks om de politiek buiten deze zaak te houden. De Chinese vakver enigingen hadden namelijk een be drag van ongeveer 320.000 gulden, gezonden en hadden verzocht. deze hulp door een door de com- deeld zou worden. De Indiase reg. zou worden. De indische regering weigerde toestemming te geven de gift aan de organisatie over Ie dra gen. De gift is op verzoek der Chi nese vakverenigingen terug gezon den- Nieuwe actie tegen Am. oliemaatschappijen WASHINGTON. Het bureau voor wederzijdse beveiliging (MSA) heeft bekendgemaakt, dat het aan het Amerikaanse ministerie van Justitie* stukken heeft doen toeko men, die voer de regering aanlei ding zuJJen kunnen zijn om een ge rechtelijke actie te beginnen tegen twee oliemaatschappijen, wegens verkoop tegen te hoge prijzen, van ruwe olie die met gelden van de hulpverlening aan het buitenland betaald werd. De toetrokken maat schappijen zijn de „Gulf Oil Co" en de „Atlantic Refining Co". De leve ranties vonden plaats tussen 3 Mei en 31 Augustus 1952. 15 Sept. a.s. zal het 25 jaar geleden «Un, dat ROEL VAN VEEN -en annïe scheffers In het huwelijk traden. Gelegenheid tot felici teren Zaterdag 13 Sept. van 35 uur Schiedam, Brugmanstraat 53b. Zft-slaankamer gezocht door 2 vrienden met volledig pension. Br. no. S 532 bur. van dit blad. Te koop pen spiegel, gas haard (ais nieuw) slechts >nkele maanden gebruikt. Prijs 135. Te zien: Hoog straat 136 van 9 tot 6 uur. Te koop een goed h rijwiel, een 2 pers. led., nwe trap leer. kinderauto m. trapbe- weging, kinderkruiwagen. Eendrachtsstr. 18a boven. Te koop aangeb. prima haard in zeer goede staat met plaat 65.—. Droge, Nieuwe Haven I23h. Een blijvende herinnering zyn die prachtige foto's ge maakt op Uw trouwdag bij er in stadhuis, kerk en in de feestzaal door Foto-Re portage Dienst B, v. d. Mant Prof. Kam Onneslaan 158A, 12 SEPTEMBER 19121952 HEDEN INSCHRIJVING NIEUWE LESSEN Remtorandtlaan 165 Telefoon 67338 N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffenfabriek HAVENSTRAAT IS SCHIEDAM vreagt voor spoedige indiensttreding Mulo-diploma vereist. Sollicitaties met volledige inlichtingen uitsluitend schriftelijk aan bovenstaand adres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2