lingsoorlog zou tot een ramp leiden i HET EOTTERDAMSCH PAROOL Koude oorlog vraagt realistische koers Bonn bereid Oost-Duitse delegatie te ontvangen Pinay doet nieuwe aanval op de prijzen Vele militairen op 12 Oct. met groot verlof Zwendelaar-fantast werd in Leerdam geknipt Woorden en feiten 12e Jaargang, no, 215 Vrijdag 12 September 1952 MINISTER ACHESON MENING: •••'-* Winterdienst der NS gaat 5 October in „Onderhandelen Nee! Spreken Ja!" Drie auto's botsten op elkaar; één dode Hoge boetes en winkelsluiting voor overtreders Koningin bezocht „Sonsbeek 1952" Geval van sabotage bij marine in V.S. Maatregel geldt o.a. niet voor hendie buiten Europa dienen Brits zaakgelastigde bij Mossadeq Overstroming door regens in Japan Churchill weer naar VS? WASLIJST VAN VEROORDELINGEN Russische blokkade van weg bij Berlijn opgeheven Egypte houdt vast aan aanspraken op Suez-kanaal Gaat Faroek zich in Rome vestigen? Weinig verandering Red. en Adm. Lange Havsn 141, Schiedam. Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week 0,47, per kwartaal 6,05, losaa nummers 0,10. Opgericht door de Stichting „Het Porool" DE SCHIEDAMMER Uitgave N.V, De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier» Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur» B. de Vries. Hoofdredacteur: Sj. van der Schaaf KANSAS CITY. „Elk voorstel om met geweld de bevrij ding van door de communisten bezette gebieden of volken te bewerkstelligen, kan niet anders dan tot een ramp leiden," zo sprak Donderdag de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Acheson. „Wij geloven, zoals een ieder, die de democra tie aanhangt, dient te doen, dat vrije instellingen een duurza mer karakter dragen dan niet-vrjje en dat de eerste uiteinde lijk een zo sterke aantrekkingskracht zullen uitoefenen, dat de balans ten onzen gunste doorslaat." Op een conventie van vakvereni- volken ;met geweld te bevrijden, dan Stevenson in Los Angeles: „Geen partij heeft alleenrecht van deugdzaamheid" LÓS ANGELES. Het geloof, dat democraten verkwistend en republi keinen zuinig zijn is een deel van een valse folklore. Geen enkele politieke partij heeft het alleenrecht van deugdzaamheid of scheknaéhtigheid, zo sprak de democratische candidaat voor het presidentschap in Amerika, Stevenson. Daarbij sprak hij in een verkiezingsrede voor het eerst over corruptie. In een later gehouden tweede re devoering verklaarde Stevenson, dat hij vele republikeinse vrienden heeft, „Ik heb een aantal republikeinenovèr gehaald mij bij te staan, bij het be stuur in IUinois en wellicht zal ik enigen van hen zelfs in "Washington nodig hebben", zo zei hg. „In feite geloof ik" aldus Stevenson, „dat som mige republikeinen net zo goed. zijn als democraten." 'Namen van enkele stations tvorden gewijzigd (Van onze verkeersredacteur) UTRECHT De winterdienst- regeling van de Spoorwegen, gaat Op 5 October in. Ingaande die datum worden, de namen van en kele stations gewijzigd. De naam van het station Den Ham-Vrooms- hoop -wordt Vroomshoop. de halte Vroomshop-Geerdijk wordt her doopt in Geerdijk, het station Ermelo-Veldwijk zal in het vervolg Ermelo héten. Belangrijk is. dat de reisgids reeds nu pagina's bevat, waarop dc tabellen zijn afgèdrukt voor de mieuwe- dienst - Nijmegen-Zwolle. Ingaande 5 Januari 1953 zal name lijk het baanvak Arnhem-Zutphen electriseh berijdbaar zijn, waarvan j ven ertoe probeert over te "halen onmiddellijk nut zal worden 'ge- deze verandering met geweld tot trokken. 1 stand te brengen, en gebieden c£ gingen hield Acheson gisteren een vurig pleidooi voor de buitenlandse politiek van de Amerikaanse rege ring. Hij bestreed a.m. het gezegde van generaal Eisenhower dat een politiek, die uitsluitend het in be dwang houden van het communisme beoogt, niet voldoende is: Acheson gaf een overzicht van hetgeen er. tot dusverijj de koude oorlog is bereikt én verklaarde: „Ónze prestaties hebben wei- wat,-meer te betekenen gehad." Zinspelende op de leden van het congres, die weigerden hun steun tè,géven-aan.de economische hulp verlening en het punt vier pro gramma, hogere toltarieven eisen eh thans aandringen op een krach tiger. houding ten aanzien van Rus land, zei Acheson: „Het is iets nieuws om uit de mond van velen, wier voornaamste bijdrage tot dus ver is geweest, dat zij alles tegen hielden, te horen, dat men een po sitiever. dynamischer en stoutmoe diger toon moet aanslaan. Deze mensen hebben hun vinger op de claxon en hun voet op de rem." Acheson zei, dat de vrije wereld met grote schreden voorwaarts gaat en. de koers volgt, die het best berekent is op overbrugging van de gevaren, waarin wij ons op dit ogenblik bevinden. Indien men ons echter door on geduld of onvoorzichtigheid gedre- jr oen partij die altijd de stelling heeft volgehouden, dat men inzake het herstel van dc Duitse eenheid tot overeensiemming moest komen met de Russen. (Van onze correspondent) BONN. Het presidium van de "Westduitse Bondsdag heeft zich bereid verklaard enkele door de Oostduitse Völkskamer aangewezen vertegen woordigers te ontvangen, die een schriftelijke mededeling van de Volks- kainer aan de Bondsdag inzake het herstel van de Duitse eenheid zullen overhandigen. De Westduitse Bondsdagpresident Ehlérs heeft meegedeeld, dat hg bereid is op 22 September de Oostduitse heren te ontvangen. In Bonn vermydt men te spreken over een eigenlijke Oost-Duitse de legatie. Men stélt zich namelijk op het. standpunt dat men niet bereid is in onderhandeling te treden met afgevaardigden van de Volkskamer. Men is dus alleen maar bereid om kennis te nemen van een schrifte lijk stuk dat de Volkskamer aan de Bondsdag wit overhandigen. Voorlo pig is men van plan om, ook wan neer de Oost-Duitsers hun schrifte lijke voorstellen mondeling nader zouden willen toelichten, daarop niet in discussie te treden, maar al leen de uiteenzettingen aan te ho len. Overigens is *t standpunt van alle Westduitse partijen in dit op. zicht niet 'geheel hetzelfde. Zo heeft b.v. de liberale partij laten weten dat zij hei nietuitgesloten acht om onofficieel contacten tussen volks vertegenwoordigers uit Pankow cn Bonn te loggen Do socialistische oppositie heeft laten welen, dat zij de afgevaardig den van de Oost-Duitse volkskamer i? peen enkel opzicht beschouwt als venegv-nwoordifiers van het Oost- Duitse volk. Dc werkelijke verte genwoordigers van dc Oost-Duitsers, aldus de SPD. zitten in dc concen tratiekampen. Dit standpunt vgD de oppositie coot enigszins merkwaardig aan is deze raad weinig verantwoorde lijk en realistisch. „Als men dit een positiever houding noemt, dan moet gezegd, dat deze. positief niet andera dan tot een ramp kan lei den." John Foster Dulles heeft gister avond in een vraaggesprek voor de radio herhaald, dat .noch hij noch generaal Eisenhower" dacht aan een „bevrijdingsoorlog", toen zij pleitten voor een krach'tiger .Amerikaanse politiek tegen de, Russische over heersing van de landen achter het IJzeren-Gordijn. Dulles zei, dat de V.S. moesten ijveren voor „afsplitsingen" iri de geest van het breken van Maar schalk Tito met .Moskou. Hij meen de, dat hiervoor het patriotisme en de binnenlandse ontevredenheid achter het IJzeren Gordijn aange moedigd moést worden en dat ver der e economische maatregelen en radiouitzendingen van nut zouden zijn. OEGSTGEEST. Op de rijks weg Amsterdam—Den Haag is de 44-jarige heer B. W. G. Citroen uit Amsterdam om het leven •gekomen als gevolg van. een aanrijding. Hij reed met zijn auto met grote snelheid in de richting Dén Haag. Toenhij plotseling zijn wagen naar lie linker weghelft stuurde, kwam hij in botsing met een melkauto uit Den Haag. Een uit Amsterdam komende vrachtwagen botste vervolgens op de achterzijde van de melkauto. De heer Citroen overleed ter plaatse. De chauffeur van de melkauto liep hoofdwonden op. De materiële schade was groot. Arrestaties in Z.-Afrika duren voort JOHANNESBURG. In een voorstad van Johannesburg zijn Donderdagavond 39 niet-blankén gearresteerd wegens overtreding van het uitgaansverbod. In Gcrmis- ton, een industriestad bij Johannes burg werden Donderdag 20 niet- blanke overtreders van de apart- hcidsbepalingen aangehouden. PABIJS, De Franse regering heeft anti-lnflatie-plannen hekend ge maakt en zware boetes Sn het vooruitzicht gesteld van groot- en kleinhan delaren die" hun prijzen verhogen boven het peil van 31 Augustus. Het plan ingediend door premier Pinay, werd tijdens een kabinetszitting die vier uren duurde met algemene stemmen aangenomen. De kern van het antl- inflatieplan (dat reeds het etiket „autoritair-liberaal" heeft gekregen) is het vastleggen van het prijspeil van 31 Augustus als absoluut plafond. De regering wil het plan uitvoe ren om de geleidelijk terugkeren de inflatie tegen te gaan welke reeds hernieuwde looneisen van de vakverenigingen teweeg heeft ge bracht en dreigt een einde te ma ken. aan de langzame terugkeer naar herstel die aanving toen Pinay in Maart het bewind aanvaardde. Zij die zich schuldig maken aan prijsopdrijving, kunnen boetes van 100.000 francs tot verscheidene mil- lioeoen francs krijgen, In bijzonder ernstige gevallen zal de overheid kunnen overgaan tot sluiting van de zaken van de overtreders,- Volgans-éomimgeg-iié maatregel niet een zuivere prijs- stop omdat hét plan dé mogelijk heid van prijsverlaging door de regering openlaat. Het is echter nog niet zover ge komen dat premier Pinay uitvoe ring heeft gegeven aan. zij a plan- ARNHEM. Koningin Juliana heeft een onofficieel bezoek ge bracht aan de internationale ten toonstelling van beeldhouwkunst in Arnhem „Sonsbeek 1952". Zij was in gezelschap van een aantal club genoten uit haar Leidse studietijd en werd rondgeleid door de beeld houwster mevrouw Heii en de Arn hemse beeldhouwer Ab Dicker hof. nen gedwongen prijsverlagingen door te voeren om tegemoet te ko men aan de eisen van de vakver enigingen die voor hun leden be tere levensvoorwaarden wensen. MAUREEN CONNOLLY, dc Ame rikaan se tenniskampioene, werd feestelijk ingehaald in San Diego (Californiè)na met succes haar Amerikaanse titel te hebben, ver dedigd in Forest Hills. BOSTON. De Amerikaanse ma rine heeft bekend gemaakt, dat me talen splinters, die gevonden wer den in. de rembak van de torpedo jager „Pritehett" C2100 ton) een schade veroorzaakt hebben vart 300.000 .dollar. Men denkt aan sabo tage. Het onderzoek is nog niet vol tooid. Hoe de splinters in de rem bak zijn gekomen is nog niet vast gesteld. De schade werd .een maand gele den ontdekt, vlak voordat de „Prit ehett" Boston zou verlaten voor een oefentocht De reparatie zal ver scheidene weken in beslag nemen. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Met ingang van 12 October wordt groot verlof verleend aan alle dienstplichtige vaandrigs/kornetten, sergeanten, wachtmeesters, korporaals, soldaten der eerste klasse en soldaten van de lichtingsplDegen 1950-2 en 1951-1 èn aan hen, die daarmee de eerste oefening zijn begon nen of hebben vervolgd en vóór 1 Maart 1951 voor eerste oefening in wer kelijke dienst zijn gekomen. TEHERAN MIddJeton, de Brit se zaakgelastigde In Tqheran, heeft Donderdag 'onverwacht ean bezoek aan de Perzische premier dr Mossa deq gebracht. J2r wordt rekening ge houden met de mogelijkheid, dat het bezoek. In verband stond mctnicuwe ontwikkelingen in dé «Hckwestfe. Dr Mossadeq wacht op nader ant woord vain dè Britten op zijn ver klaring van 7 September betreffende dc Br ft s-Ame ri k'óa' nse 'olie-voorstel len. Het plotselinge bezoek van Middlcton heeft de vraag doen op rijzen, of hij misschien niet de één of andere boodschap ^uii Londen moest overhandigen. 'T TOKIO. Acht personen werden gedood eh zes gewond toen zware regens huizen in het gebied van Nagasaki deden instorten en over stroomden. Door de overstroming werden 28 huizen vernield, -296 andere kwa men onder water, te staan, terwijl 400 ha rijstland "overstroomd wer den. Ook aan dienstplichtigen van de lichtingsploeg 1951-1, die in het tijdvak van 1 Maart 1951 tot 1 Juni 1951 zijn opgekomen, wordt op die dag groot verlof verleend, met u i t- zondering evenwel van hen, die zijn of worden opgeleid tot bijv. reserve-officier of voor dienstplich tig kader, öf die behorén tot het regiment technische troepen en het regiment aan- en afvoertroeoen alsmede degenen, die als telecom- municatie-monteur zijn ingedeeld bij de verbindingsdienst. Aan laatst genoemden wordt groot verlof ver leend uiterlijk 15 November. De andere groepen, die langer moeten blijven, zullen uiterlijk op 1 April groot verlof krijgen. De legerorder, waarin het bo venstaande wordt meegedeeld, heeft geen betrekking op dienstplichti gen, die buiten Europa dienen of DE WATERBUS is het meuirstK uertoermtdde'. Dc Duitse uilvin- der. Hans von Scherlel, zegt, dat het hei snelste passagiersbootje ter wereld is. De hydraulisch ver stelbare vleugels lichten, kort na de start, het grootste deel van de boot «ir het tooi er, waardoor de weerstand met 56% vermindert. Bij een proefvaart uiérd, met 32 possapters aan boord, een snelheid van ruim 80 kilonieter per uur bereüct. WASHINGTON, Er zijn aan wijzingen, dat een nieuwe couic- rentie over de dollarcrisis in het voorjaar tussen Groot-Brittannië en de V-S. gehouden zal worden. Aangenomen wordt, dat premier Churchill hiervoor naar de V,S. 2ai overkomen om met de nieuwe Amerikaanse president maatregelen te bespreken om de financiële po sitie van de Westelijke wereld te 'verbeteren.' Verder hebben Amerikaanse-rege- ringsbureaux opdracht gekregen, bondig in een rapport de economi sche problemen van. het Westen sa men te Vatten. LEERDAM. Een oplichter-fantast, die het niet alleen in ons land tot een waslijst van veroordelingen heeft gebracht, maar ook In het bui tenland. in Engeland, Frankrijk en Australië, meermalen in contact is geweest met dc justitie, is door de Leerdamse politie gearresteerd. Dit geschiedde op aanwijzingen van een Leerdamse ingezetene, die reeds vroeger het slachtoffer was geworden van de zwendel praktijken, die de 43-jarige B. D. uit Hallutn (Fir.) er op na pleegt te honden. De laatste tijd noemde D. zich journalist en literator. Alom in den lande probeerde hij lezingen te houden over zijn „buitenlandse be levenissen". In Zaltbonjihel slaagde hij lti zfjn opzqt. Maar op de be wuste avond verscheen bij in „ken nelijke staat" voor zijn auditorium en sloeg zulke wartaal uit, dat men hem het woord.motst ontnemen en de reeks vaAtéfcingen het zou den er in totaal zes .- worden moest annuleren. Door de politie van Wieringen, Scha gen. Bergen en Heéze wordt D. gezocht wegens flessentrekkerij, in ae meeste gevallen wegens het niet betalen van hotelrekeningen. Toen hij in Leerdam zyn intrek nam in een hotel, gaf hij voor. dat een ter plaatse bekend krantenman dc rekening wel zou betalen. Daarna poogde hij de betrokkene énige verbalen te verkopen. Hoewel hetzelfde trucje bij dezelfde journa list bem een jaar of wat eerder een kleine buit had opgeleverd, liep het ditmaal op een fiasco uit. Volgens zijn zeggen legt hjj de laatste hand aan het manuscript" v6or een boek. getiteld „De vrij heid en ik". Voorlopig echter zal hij gelegenheid te over krijgen om over de onvrijheid na. te denken. BERLIJN, Sowjetrussische mi litairen hebben Donderdagmiddag ecu Amerikaanse pulitiejeep toe gestaan een halve kilometer in ge bied van de Sowjet-zone van de autoweg gebruik te maken om de geallieerde controlepost bij Dredin- den aan de rand van West-Berlijn te bereiken. Des morgens hadden zij de Britse en Amerikaanse mili taire politie evenals de twee voor gaande dagc-n gedwongen een om weg van enkele kilometers door West-Berlijn te maken. Genera a] Tsjoeikof, hoofd van de Russische controlecommissie, heelt Westelijke autoriteiten mee; die behoren tot de luchtmacht. Ook dienstplichtigen, die in verband met straffen in totaal meer dan 90 dagen niet aan de troependiénst hebben deelgenomen, vallen er niet onder. Evenmin o.a. dege nen die na genoten vrijstelling of uitstel met de lichtingsploeg 1351-2 of een jongere lichting dan 1951 de eerste oefening hebben aangevan gen of vervolgd. CAIRO. „Het Suez-kanaal is Egyptisch, Egypte kan er wette lijke aanspraken op doen gelden", verklaarde de nieuwe Egyptische minister-president, generaal Na- guïb. „Buitenlandse troepen kun nen noch de Suez-kanaalzóne, noch enig ander Egyptisch gebied zo krachtig verdedigen als de Egypti sche militairen dat zouden doen, daar deze zouden weten hun eigen grond te verdedigen." De regering heeft besloten dade lijk over te gaan tot herziening van de grondwet en d« kiesv. et. Generaal Naguib zou op het ogen blik de Soedanese kwestie bestu deren die, naar men meent te we ten. met voorrang door het nieuwe kabinet behandeld zal worden. ROME. Het Italiaanse blad „II Momentó" weet te melden dat ex- koning Faroek van Egypte een gro te villa in de buitenwijken van Ro- IN de Volkskrant verdedigt prof. ilomme in enige artikelen liet be staansrecht van de confessionele p;titijen in het algemeen en «Ie KVP in Jict bijzonder. Deze artikelen rich ten zich vooral tegen de, volgens de heer Romme, valse opvatting, dat bet politieke leven zou worden beheerst door de tegenstelling progressief •con servatief. Het tijdstip, waarop deze artikelen verschijnen, komt merk waardigerwijze vrijwel overeen met dat, waarop het KVP-be.stuur bekend maakt, het beraad over de noodzake lijkheid van de eenheid der katholie ken op politiek en sociaal gebied te hebben overgedragen („uitbesteed", zegt De Tijd smalend) aan bet Katho liek Bureau voor Maatschappelijk en Cultureel Overleg. Wij hoorden al schertsend zcggcr.: Kommt schrijft deze stukken maar alvast, onj dat bu reau een hart onder d« riem te ste ken; het zou anders eens kunnen concluderen, dat eenheid der katho lieken op politiek en sociaal gebied niet noodzakelijk is. Wanneer de heer Romme consta teert, dat de tegenstelling progressief- conservatief in het politieke leven noch met de feiten overeenkomt, noch als grondslag voor een politieke schei ding der geesten nastrevenswaardig is, dan mag daaraan wel worden toe gevoegd: de tegenstelling gelijk hij die opvat en uitlegt. Uiteindelijk zegt hij, is dit een belangentegenstelling; en het is christelijke plicht samenwer king te stellen boven strijd, saamho righeid boven verdeeldheid. Dit klinkt natuurlijk heel mooi, maar klop: het wel? HET is natuurlijk waar, dat het schéma progressief-conserva tief wel enige schakeringen ver waarloost; maar de vaststelling, dat het in wezen berust op een belangen tegenstelling, is er volledig naast- Feit dat juist christelijke overweging velen, wier belangen het best zouden zijn gediend door een conservatieve politiek, in het progressieve kamp brengen. Wanneer dat in. de KVP niet het geval is, is zulks een bedenkelijk verschijnsel, dat ook we! eens voor onderzoek naar een of ander deskun dig bureau mocht worden verwezen. In de opvatting van de heer Romme past wel de constatering, dat er „be houdende en vooruitstrevende libera len, behoudende en vooruitstrevende socialisten, behoudende en vooruit strevende katholieken en behoudende en vooruitstrevende protestanten" zijn. Maar de zwakheid van dit betoog wordt meteen aangetoond door de vaststelling, dat ér ook katholieke liberalen en katholieke socialisten en protestante liberalen en protestante socialisten zijn. Dit is meer dan een woordenspel. Het is een feit, dat ieder elke dag kan constateren en de oor zaak is van de verwarring ïn de Ne derlandse confessionele partijen na de jongste verkiezingen. Er is de laatste weken op deze par tijen herhaaldelijk een beroep gedaan om een keuze te doen. De heer Rom me ontkent echter heftig, dat zo'a keuze geboden zou rijn omdat daar door immers de christelijke plicht van het „verzoenen van het onverzoen lijke" zou worden verdaagd. Wij wil len echter opmerken, dat een hulpe loos laveren tussen belangengroepen, waar het recept van de heer Romme in vrezen, op neer komt, iets geheel anders is dan het beoefenen van. christelijke rechtvaardigheid. Deze rechtvaardigheid dient haar weg te vinden door en over belangentegen stellingen heen. - - it VAAto JA.» u» vU IA A. AA w 1J EVV j u?aL Sowjet-wachtposten me heeft gekocht, welke hij spoe- opdraeht üebben gekregen auto's)met vrouw en kinderen hoopte van Britse en Amerikaanse militaire te betrekken. He» blad beweert dat politie met aflossers voor het Wes- Faroek - definitief besloten heeft telyke -controlepunt niet meer te 1 zich als banneling in Rome tc ves- nm deren. hijgen. Van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: Droog weer met nu cn dan overdrijvende wolkenvelden. Over wegend matige wind tusseu Noord en Oost. Weinig verandering in temperatuur. 13 Sept. Zon op c u it m onder It u 0 m. Maan. op onder 1" u 0 ra. HET WEER VA.V VANMORGEN 7 UCK Station Weer Wtnc m/s Gisteren (0 24 tl Oslo Onbew. N.3 12 C D mm Stockholm Ztv, bew. N.N.0.3 14 0 Helsinki Gch. bew N\N.0.6 11 6 Edinburgb Licht bew N.O. I 16 0 Londen Geh. bew. Windstil 17 3 KopeohagenZw. bevv. z.o. s 15 4 Amsterdam Onbew. O.N.0.4 16 0 Zürich Kegen Windstil 13 8 Locarno Regenbui N. 5 12 15 Genève Zw.bew. 7-2 13 11 Parijs Ztv. bew. N'.W 4 u 0.5 Bordeaux Half bew. W.N.W. 1 17 0 Nice Onbew. W-Z.w. 3 23 Berlijn Geft.bew. N.O. 2 13 Frankfurt Regen KX.Q.4 16 3 Mtinëhen )Regcn 'N. 3 13 18 Wenen Ztv. bew. 0-8 17 1 Luxemburg Onweer N.W. 3 13 9 Grenoble. Ztv. betv. Windstil 14 11 Innsbruck Motregen VP.Z.W, 3 15 S DE taak van een katholieke een heidspartij bestaat volgens de heer Romme ia de „doordrin ging van wetgeving en bestuur met onze beginselen". Het geval doet zich echter voor, dat in de praktijk deze beginselen tot ecu zeer verschillend standpunt op politiek gebied blijken te leiden. Het komt eenvoudig hierop neer, dat een toenemend aantal belij dende christenen, katholieke en pro testantse, voor de staatkundige bele ving van die beginselen niet meer bij de tussen allerlei interessen zwenken de en balancerende confessionele par tijen terecht kunnen. Zijn rij er minder goede christenen om? De heer Romme past wel op zo iets te beweren. Hij ontkent, dat een keuze nodig zou zijn. Maar hij moet er rekening mee houden, dat vele ka tholieken op grond juist van hun consciëntie die keuze wel doen. En dat is geen keuze tussen belangen maar een tussen de verschillende soorten van christelijke -rechtvaardigheid, waartoe belijders van dezelfde godsdienst in, de praktijk des levens kunnen komen. Misschien is de omschrijving van de onderlinge tegenstelling als progres- sief-conservatief inderdaad niet ge heel juist. Het wachten is dan op een betere^ Het gaat niet om woorden, het gaat om tastbare en zichtbare feiten j die de heer Romme ook in tien arti kels niet kan wegredeneren. UDINE (Noord-Oost-Italië). In i het bergachtige grensgebied van Noord-Oost-Italië is Donderdag de oefening „Oude Muur" begonnen, een onderdeel van de serie NAVO-ma- noeuvres tussen de Oostzee en de j Bosporus. Zeven Italiaanse divisies nemen aan deze oefening deel.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1