C Scholieren zien een schip groeien J> AGEiNDA Rietbouwers zetten de stad op stelten Felle uitslaande brand op zolderverdieping DANSSCHOOL A. SCHILPEROORD Onderwijstentoonstelling laat interessante dingen zien Taptoe op de Grote Markt Motor week uit. twee gewonden DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Gerechtsgebouw wordt verbouwd Op het Hoofd wordt (in boers tenue) een lauwertak in ontvangst genomen Zweden gelooft niet in neutraliteit TWEE GEZINNEN DAKLOOS Optrekjes van bordcarton en triplex brandden als een fakkel Winkels en woningen aan Schiedamsevest Een ponton voor het lossen van auto's Gloeiende cokes wondt arbeider Baby redt familie van dood door gas Rotterdam leent weer vijf millioen Boerenknecht werd toreador Bootsman viel op graanelevator Nieuw Arbeidsbureau voor Rotterdam Strevelsweg werd melkweg DE TOVERGREEP ROLAND 2 Woensdag 17 September 1952 In twee lokalen van de Willem de Zwijger-Uloschool aan de Prins Maurltsstraat is momenteel een expositie over de scheepsbouw ingericht door de Stichting Onderwijstentoonstellingen. Nadat het onderwijzend per soneel vorige week een excursie naar de werf YVilfcon-Fyenoord had ge maakt en er daarna nog een instructieve rondleiding over de pas gereed gekomen tentoonstelling is geweest, kwam de weg naar de Trina Maorits Btraat vrij voor de eerste groepen scholieren, die in die twee lokalen een uitstekende indruk san het bonwen van schepen zullen kannen opdoen. Wellicht meer attractief dan in structief zijn een aantal scheepsmo dellen, die de ontwikkeling m de scheepvaart laten zien. Het zijn. bij zonder fraaie voorbeelden van mo delbouw, Achtereenvolgens zullen de scholieren zien een koopvaarder uit de Romeinse tijd, een Noorman- ïienschip uit de 9de—11de eeuw, een z.g. Vlaamse kraak, een Pinasschip, door de Hollanders als oorlogsschip gebruikt bij de verovering van de Indische Archipel, de „Bleiswijk" van de Oost-Indische Compagnie, een rivierstoomboot, daterend van ca. 1878 en een Amerikaans Clipper- schip „Champion of the Sea", zoals dat in 1854 werd gebouwd. Een model van de „Willem Ruys" liggend aan de kade, sluit de ry van scheepsmodellen af. Zoals be kend, werd de „Willem Ruys" ge bouwd bij de scheepsbouwmaat schappij ..De Schelde', welke maat schappij doze expositie ook voorna- meiijk hielp inrichten. Volwassen en jeugdig Schiedam kent maar al té goed de kranen en de indrukwekkende scheepsrompen op de altijd bedrijvige werven in onze stad. Maar wie weet eigenlijk precies wat daar omgaat binnen de foorten, waar duizenden arbeiders un dagelijks brood verdienen? De schooljeugd zal er na een bezoek aan de expositie „De Scheepsbouw" heel wat meer over kunnen vertel len. Voordat de opdracht voor de bouw van een schip wordt gegeven, is er voor de werf. die de opdracht wil verwerven, al heel wat werk aan de winkel. De grote verzekerings maatschappijen komen eraan te pas en ook het Nederlands Scheeps bouwkundig Proefstation in Wage* n in gen, waar in een bassin van 250 meter lengte een proefmodel van parafina gaat proefvaren om te gaan aantonen hoe het grote schip het straks in het water zal doen. Over dat kunstig laboratorium aan dc rand van Gelderse heuvelzoom, ver van de zee, vertelt de expositie heel wat, evenals trouwens van de werkwijze, die bij de eerste uitwer king van de plannen op de werven wordt toegepast. Voorbeelden van gereedschap en werkmateriaal zijn er te over, benevens modellen van scheepsonderdeïen, zoals de romp, het interieur, de schoorsteen e.d., die met elkaar de jeugd met nog meer belangstelling dan anders het werk op de werven van verre zullen doen aanschouwen. Politiemuziek herstelt een oude traditie Het Scbiedamse Polltiemuzickge- zeischap is blijkbaar met voortva rendheid bezig enkele gemeenschap pelijke taken van het onlangs opge heven Stedelijk Muziekcorps over te nemen. Zo konden we gisteravond •weer de wederinvoering van de tra ditionele taptoe op Prinsjesdag be leven. Voor het bordes van het stadhuis, waarop we o.a. burgemeester Peek, de wethouders Van der Kraan en Van Kinderen en gemeentesecretaris mt N. J, Post zagen, heeft het muziek corps onder leiding van de heer M. de Graaff, bekende klanken laten ho ren. Het Wilhelmus besloot deze tap toe, die op de Grote Markt alle lan taarns ook die bij het bordes had doen ontsteken en honderden be langstellenden op de been bracht. Vanmorgen om kwart voor 8 moest op de Beukelsdijk de 47-jarige P. W. Crezee, Ackersdijkstraat, met zijn motor scherp uitwijken voor een on bekend gebleven jongen, die met zijn fiets overstak. Hij raakte de 15- jarige voetganger, Hazelzet, Prof. Kamerlingh Onnesiaan Schiedam, en botste vervolgegns tegen een bestel auto, die uit de andere richting kwam. De motorrijder werd vrij ern stig gewond. Hij en de voetganger zijn naar het Coolsingel ziekenhuis vervoerd. De inzameling door Kruisverenigingen Zoals men uit berichten heeft kun nen lezen, wordt deze Iveek een ge zamenlijke inzameling, gehouden door de plaatselijke kruisverenigin gen van alle gezindten. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het ge hele Kruiswerk, Gebleken is, dat zonder toestemming van de overheid momenteel ook een huis aan huis inzameling wordt gehouden door de z-g. Kruisvaan, een afscheiding van het Leger des Heils. Vele Schiedam mers worden hierdoor misleid en menigmaal is degenen, die voor de Kruisverenigingen op pad zijn, dan ook al gebleken, dat men geheel te goeder trouw zijn gave had gegeven aan de Kruisvaan, in de veronder stelling dat dit de collecte van de Kruisverenigingen betrof. De politie heeft inmiddels een onderzoek naar deze clandestiene inzamelaars inge steld. Men is dus gewaarschuwd! Prof. Roland in Musis De na-oorlogse dagen, toen beken de kleinkunst-artïsten zelfs het A-B.C.-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk op eigen risico naar Schiedam kwamen om hier een 'voorstelling te komen geven, schij nen alweer heel lang achter ons te liggen. Steeds zeldzamer worden de z.g. vrije voorstellingen, De beken de illusionist Prof. Roland, Neder lander in hart en nieren, maar des ondanks in het buitenland ook lang geen onbekende, gaat Vrijdagavond echter weer eens een uitzondering op de regel vormen. In Musis Sacrum brengt Prof. Ro land een programma onder de ti tel „De Tovergreep". Zoals in zo veel plaatsen zal hij ook hier zijn z.g. krantentoer brengen, waarvoor ditmaal ,.De Schiedammer'' als werkobject werd uitgekozen. JONGE HENGELAARS- CONCOURS Van de zijde van het bestuur van „De Jonge Hengelaars" deelt men ons mede dat in verband met het feit dat voor 27 September reeds een groot hengelconcours in Vlaardingen bleek te zijn vastgesteld, het jeugd-hengel- concours een week vroegst is ge steld. Dit concours zal op dezelfde tijd en plaats nu worden gehouden Zaterdag 20 September, dat is dus over drie dagen. (Advertentie LM.) Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka. Hoogstraat 29. Bellen hjj ongevat*. G.G en G.D. Tuinlaan 89 Telefoon 69290. Tentoonstelt i.n g 20 en 21 September, Pourshall. Werf Gusto. Za. 12—18 en Zo. 10 13 u: Tentoonstelling 100 wer ken leden schilderclub „Beati". Toneel: 13 September, Passage-theater, 8 uur: Katholieke Kring. Amst. Toneelgezelschap met „Drie koningenavond". Films: Passage, 2 en 8 uur: Een Ameri kaan in Parijs (alle leeft.). Monopole, 2, 7, 9 uur: De wolf van Sila (18 jr.). Bijeenkomsten; 19 September, Pastorie Oud- Kath. Kerk, Dam 301, 8 uur: Oecumenisch Jeugdcomité, E. Boas, spr. over „Lund '52". 20 September, RK. Volksbond, 8 uur: Feestavond Schied. Red dingsbrigade, 20 September. Musis Sacrum, 8 uur: Huldiging jubilarissen fa. De Kuyper. 1998 Ondertussen be grijpt Rob er nog altijd niets van Aan dek au de „Pandora" is mets te jzien en wat zwaait hel schip nu raar En waar drijft Christian op zijn reddingboei? De „Pandora" is mmiddeis gedraaid Ralfo heeft hei roer weer gegrepen en wij een tweede poging doen om de „Vrijheid" te rammen Maar bij is nu dubbel op zijn hoede, want op het laatste ogen blik heeft hy in de man, dia het schot laste, Christian Boig herken-: Hoe heeft die doodge waande Christian kun nen weten, dat hy, Ralfo, aan het roer van de „Pandora" stond? Marga en Willy hebben in middels bet luik geopend, waardoor zij in de machinekamer kunnen komen. Maar daar is Carlos bezig, die zicb zeker met door twee vrou- wen buiten gevecht zal laten stellen. Hoe kun nen zy hem en Ralfo verhinderen h uit te voeren? WachtMarga schitterend ideel ROTTERDAM De president van de Rotterdam se Rechtbank heeft de machtiging ontvangen om het gerechtsgebouw aan de Noordsingel inwendig laten verbouwen, j Zowel in de hoge zittingzalen van de arrondissementsrechtbank als die van het kantongerecht zal een tussenplafond worden gemaakt, zodat van iedere grote zaal nu twee zalen boven, elkaar worden gemaakt, Om de boven gelegen zaal te bereiken, worden er boven het trappenhuis luchtbruggen ge maakt. Met de verbouwingswerk zaamheden zal men i Januari be ginnen. De Boerenkapel van O.B.K., die als „De Riethouwers" her en der triom- phen vierde, behaalde op 10 Augustus tijdens een nationaal concours voor boerenkapellen, dat In SoestSoestdyk. werd gehouden, een eerste prijs. Zou het in ontvangst nemen en In de pry'zenkast plaatsen van een gewonnen zilveren lauwertak niet meer dan een formele kwestie z|jnt wanneer het O.B.K. zelf mocht betreffen, ditmaal gaat het enigzins anders. Heel Schie dam zal Vrijdagavond kunnen meegenieten met O.B.K., de Rietbouwers" en de Volksdansgroep, die zich ook op 10 Augustus niet onbetuigd Het. Er komt een rondgang door de stad, een uitvoering van muziek en dansen op het podium in de Plantage en een vrolijk slot van het feest op de Broers- vest. Vrijdagavond kwart voor zeven vertrekken de Rietbouwers met volle muziek van de Broersvest in de richting van het Hoofd, waar zi] Boer Krelis, hun dirigent mèt d«? prijs denken te ontmoeten. Het hechten van de lauwertak wordt een plechtigheid, die niet zomaar kan geschieden. Met veel ceremo nieel gebeurt een en ander. Het zal dan half acht geweest zijn, wan neer de kapel mét boer Krelis en het vaandel met de erepalm voor op van het hoofd vertrekt om een rondwandeling door de stad te ma ken. Eerst is »de Gorzen aan de beurt, daarna gaat het via Stad houderslaan, Schoolstraat, Oranje straat naar het podium in de Plan tage, waar men van half negen af een leutig programma denkt te brengen.'Medewerking hieraan ver leent natuurlijk ook weer de volks dansgroep, die enkele oud-Holland se dansen brengt. Omstreeks kwart voor tien for meert zich weer een stoet, die door de Gerrit Verboonstraat, langs de Rotterdamsedijk en door de Mar conistraat trekt om het eindpunt te vinden op de' Broersvest. Kier komt dan eindelijk het slot van dit feest rond de erepalm van „De Riet bouwers" in bonte feeststemming. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes, z. v. J. Kor- bee en E. H. NIeuwland. Adrianus. 2. v. B. M. Oorschot en S. v. d. Marei. Overleden: A. Munnik, 71 j. H, van Vonderen, 83 j. Hengelaars houden een tweekamp in de Schie Zondag j-1. hielden de hengelaars- verenigingen „De Vrye Visser" en „De Zilvervoom" een tweekamp in de Schie. In een zeer sportieve strijd wist „De Zilvervoorn" de kamp te winnen. De persoonlijke prijzen werden als volgt gewonnen: 1. F. van Laar. 2. H. v. d. Hof Sr.. 3. C. v. d. Velde. 4 J. v. d. Stelt. 5. M. Degenaar, 6- H. van Scbeindelen, 7. M. v. 't Hof- 3, A. Heystek. 9, H. v. d. Waal 10. F. den Ouden. 11. H. v. d. Velden. 12. C. van Raay. 13. W. Bosboom. 14. W. v. d. Stelt Sr. 15. W. den Ouden. 16. F. Krohne. 17. B. Koogje. 18. H. de Wolf. Regering verdeelt géiden van Provinciefonds DEN HAAG. Het voor 1953 aan het Provinciefonds toegedachte bedrag zal de regering als volgt verdelen: Groningen Friesland Drenthe Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Haliand Zuid-Holland Zeeland Noord-Brabant Limburg ƒ2.150.567,50 2,531.179,52 2.053.218,38 2.687.842,01 3.634.073,05 1.977.555,77 3.753.749,96 4.401.567,28 2.059.025,20 3.807.361,24 2.393.660,09 De grond, die vrij komt ï>i? de graafwerkzaamheden voor het nieuwe dok van Wilton Fpenoord in het Sterrebos, krijgt een goede bestemming. Tientallen malen per dag tuffen de locomotieven met volgeladen kipkarren naar de polder Nieuwland. Hier wordt de grond gestort voor de 5 ha grots uitbreiding van de Algemene Be graafplaats die thans een opper vlakte van plm. 7 ha. heeft. Over ongeveer' een half jaar hoopt men met de grondwerkzaamheden ge reed te zijn. Over 5 jaar zat men wel zover zijn, dat het nieuwe ge deelte van de begraafplaats in ge bruik kan worden genomen. (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN. Tweederde der Zweedse bevolking gelooft niet dat dit land zich buiten een even tuele nieuwe wereldoorlog zou kun nen houden. Deze openbare mening in een land dat officieel een stren ge neutraliteit handhaaft, bleek uit een gallup-onderzoek, waarvan het resultaat thans werd bekend ge maakt. Slechts een derde der on dervraagden trekt hieruit echter de consequentie, dat het land zich bij het Atlantisch Pact moet aanslui ten. Bij de conservatieven is men voor het overgrote deel deze me ning toegedaan, terwijl de libera len voor 45 procent en een vijfde deel der sociaal-democraten aan sluiting bij het Atlantisch verdrag wensen. Tegelijkertijd bleek echtei ook, dat 40 procent der onder vraagden in het geheel niet wist wat het Atlantisch Pact is. Over het (gevaar lijke) zandtreintje bij de Vlaardin- gerdyfc en de B.K.- Laan schreven w\, al eens eerder Onze fotograaf gin: er een kjjkje ne men en .liet met 'n plaatje in de kram zien hoe gevaarlyt. het treintje wel is voor het verkeer. Zelf konden toe daarnaast met klem w%jzen op het gro te gevaar, dat hier voor de jeugd aan wezig was. Hoe ge vaarlijk het wel is, daarvan laat bij gaande foto vol doende blijken. Van de plaats waar het zand in de karren wordt gestort (Sterrebos) tot het punt waar men het zand kw(jt raakt uitbreiding Algem. Begraafplaats) is er alle gelegenheid voor de jon- Een felle uitslaande brand heeft gisteren in de middag een zolderver dieping in de Jacominastraat, bewoond door twee gezinnen, in de as gelegd. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de bewoners van de achter zolder een eiectriach strijkijzer vergeten hebben uit te schakelen. Tijdens hun afwezigheid Is de brand begonnen, en aangezien de woonvertrekjes op de zolderverdieping waren opgetrokken uit triplex en bordcarton, brandde de zolder spoedig als een fakkel. De zolder werd door twee gezin nen bewoond. Op de achterzolder, waar de brand begonnen is, woonde de familie J. M, v. d. H„ op de voor zalder het gezin C. J. B. De beneden de zolder gelegen tweede verdieping was nog niet be woond. Omstreeks vijf uur was hier de toekomstige huurder, die juist de woning toegewezen had gekregen, bezig met behangen toen hij plotse ling geknetter van vlammen boven zich hoorde. Hij waarschuwde ijlings de brandweer', die snel arriveerde met slangenwagen. 61, de gereed schapswagen 1 en de slangenwagens 64 en 65. Met twee stralen werd het vuur aangepakt o.Lv. brandmeester R. Wouters. Van de als een lier bran dende woonvertrekjes op de zolder was echter niet veel meer te redden. Ook een gedeelte van de kap van de zolder aan de achterzijde ging in vlammen op. In een naastgelegen pand begon de kap van de zólder bij een goot ook reeds te schroeien, doch men wist dit snel te doven. Om streeks halfzeven was men de brand eheel meester. De zolder was vrij- -el geheel uitgebrand. Het gezin v. d. H. was niet verzekerd, de familie B, wel. Begin October moet het koffie tentje, dat aan de Schiedamsevest staat verdwijnen, want dan begint men met graafwerk op dit stuk braak liggend terrein. De aannemer Th. Jansen gaat daar een blok panden bouwen, dat negen winkels en 35 woningen zal omvatten. Zo spoedig mogelijk zal hiervoor de eerste paal worden, geslagen. gens en meisjes om het gevaarlijke treinavontuur te zoeken. Dinsdag 23 September wordt het van Londen komende Engelse mo torschip „Empire Celtic" in de Rot terdamse haven verwacht. De „Empire Celtic" is een van de vaartuigen van de Atlantic Steam Navigation Company (redery Bustard), die aan de voorzijde met deuren zodanig zijn ingericht, dat auto's in of uit het enorm grote ruim kunnen rijden. De „Empire Celtic" brengt ditmaal een speciaal gebouwde ponton mee, zodat het mogelijk zal zijn de „garage-sche pen" aan de kade te meren en via de deuren te lossen. De ponton zal aan de kademuur van. de Merwe- haven, achter de werf Gusto woi- den bevestigd. Dit werk zal enige dagen in beslag nemen, waarom de „Empire Celtic", die een lading auto's aan boord heeft, op de nor male manier met kranen zal wor den gelost. De Atlantic Steam Navigation Company wordt in Nederland ver tegenwoordigd door de firma Vin. ke en Co. Een ijzeren bout van een gerepa reerde machine in de gasfabriek aan de Galileistraat viel gisteren in het Cokes Verdeeihuis, waarop de 32-ja- rige arbeider P. Timmers. Sophia- kade, de schuif opentrok om de oor zaak van het geluid op te sporen. Op hetzelfde moment werd een lading half gekoelde cokes in de trechter gestort, die de man gedeeltelijk trof. Hij werd gewond aan hoofd, armen en benen en. in het Coolsingelzieken huis opgenomen. De anderhalf jarige baby van dc familie Girolami uit de Tideman- straat heeft gisteravond zijn ouders voor een levensgevaarlijk ongeluk behoed. Het kindje lag 's nachts zo doordringend te huilen, dat vader en moeder er wakker van werden. Toen papa opstond om naar zijn spruit te gaan rook hij tot zijn grote ontstel tenis op de gang een doordringende gaslucht. Hij rende naar de kinder kamer en merkte dat de kleine al ge deeltelijk versuft was, ging direct te rug naar de keuken en zag dat de gaslang van het stel was afgescho ven, terwijl de hoofdkraan nog open stond. Terwijl de heer Girolami kunstmatige ademhaling bij de baby toepaste werd de huisdokter gewaar schuwd. zomede de G.G.D., die even wel geen dienst behoefde te doen. Ket kind kwam weer bij en bleek geen nadelige gevolgen van het gas te hebben ondervonden. Bij een. na dere beschouwing van de situatie bleek het gas in bet slaapvertrek van het kind te zijn gekomen door een rooster boven de deur. De buurman, die op de tweede verdieping z|jn intrek zou nemen was reeds begonnen de woning op te knappen doch had zijn meubelen er nog niet kunnen plaatsen. Dank zij dit voor hem gelukkige feit heeft zijn huisraad geen waterschade opge lopen. Bij de blussing waren aanwe zig hoofdman A. I. Boone en officier van dienst J. A. Eruïnse. B. en W. stellen de raad voor, in te gaan op een aanbieding voor het verstrekken van een 4Y4 pet dertig jarige onderhandse geldlening van 5,000.000. Indien de geldgeefster vóór 1 November 1953 de wens kenbaar maakt voor het leningbe drag of een gedeelte daarvan obli gaties te ontvangen, zullen deze op kosten van de gemeente moeten worden afgegeven, De lening zal na verloop van de eerste tien jaren worden afgelost in twintig jaarlijk se gelijke termijnen. Versterkte of buitengewone aflossing is eerst n a, 1962 toegestaan, en dan uitsluitend op de aflossingsverschijndagen met inachtneming van de bekende boe tebepaling, aanvankelijk van 1% pet, later van 1 pet. Boer de Bruin kreeg vanmorgen, toen hij met zijn knecht, de 41-ja rige G. van H in de wei aan het Toepad aan het werk was, enigs zins een indruk hoe het een to reador in de Spaanse stierenge vechten soms vergaat. Zij waren namelijk bezig een stier aan een ketting te zetten, toen plotseling de zwakste schakel van de sterke ket ting brak. Zodoende kon de stier frank en vrij over het gras rennen en in zo'n dolle ren nam hij de knecht op de horens en rolde de man een meter of vijf over de grond. Met inwendige kneuzingen ligt de knecht nu in het Coolsingel- ziekenhuss. De stier moest zijn daad met de dood bekopen, want het dier is vanmorgen op het abattoir afge maakt. Gistermiddag is de 27-jarige bootsman' C. S. uit de Gouwstraat van het s.s. .Poseidon", Maashaven, gevallen op de graanelevator 20, die langszij lag. S. stond op de bakboordrailing, waar hij een ver lengstuk vastkoppelde. Door de slingerende zuigbuis werd hij van de railing gedrukt Hij kwam 8.50 m. lager op het dek van de eleva tor. Met een gebroken linkeronder arm. gecompliceerde rechterboven- dijbeenbreuk, vermoedelijk sche- delbasisbreuk, een gescheurde bo venlip en enkele gebroken tanden, is hü in zeer ernstige toestand in het Zuiderziekenhni»; opgenomen. Aiiigezien de regering een nieuw gewestelijk arbeidsbureau voor Rot terdam hoogst noodzakelijk acht, is op de nieuwe begroting voor grond aankoop een post van 191.000 uit getrokken. Ruim 800 flessen melk vielen gis teren van een vrachtauto, die op de Strevelsweg reed. Er ontstond een grote ravage van kapot glas. De ge meentereiniging ruimde de scherven op. De melk vloeide rijkelijk over de straat. Novieten Economische Hogeschool geïntroduceerd Voor het eerst komt er dit jaar in bet bekende „groene" boekje, de gids der Nederlandsche Economische Hoo- geschool te Rotterdam, een passage voor, die luidt als volgt „teneinde de nieuw aankomende 'Studenten in het hogeschoolleven te introduceren, zal de rector-magnificus hen op de dag van inschrijving toespreken." Vanochtend heeft prof. dr J. H. Kernkamp zich in overeenstemming hiermee gekweten van zijn taak, die wederopleving ,van de corporatieve conceptie der academie betekent, In plaats van een handeling van zuivel administratieve aard kreeg de in schrijving zodoende meer het karak ter van een plechtige inwijding, die ra afloop van de toespraak door een handdruk werd bekrachtigd. De heer P. C. Muller sprak namens de Rotter damsehe Studentenraad over de functies der verschillende studentenverenigingen. Evenals ver leden jaar vormde een rondgang door het gebouw het slot van deze eerste kennismaking der novieten met de Nederlandsche Economische Hoogeschool. Nederlands EBU-saldo is nu 293,4 millioen dollar PARIJS. Nederland boekte in Augustus weer een voordelig saldo van 20.1 millioen dollar op de reke ning Van de Europese Betalings-Unia (EBU). Zijn totale overschot is nu tot 293.4 millioen dollar. SCHIEDAM „MTJS IS SACRUM" LANGE H.ÏVEN 1U-U5 VRIJDAG ly SEPT. Aanvang 8 uur ft 12 taferelen in bonte afwisseling met de wereldvermaarde illusionist en z|jn internationale gezelschap. SENSATIE SPANNING LACHSALVO'S De voorstelling waar pit in zit, en de kans een landhuis te kunnen winnen. Entree 1.—, 1.50, 2.— (Sted. bel. fnbegr.) plaatsen verkrijgbaar de dag der voorstelling van 104 uur en 's avonds aan de zaal. 12 SEPTEMBER 1912—1952 HEDEN INSCHRIJVING NIEUWE LESSEN Rembrandtlaan 105 Telefoon 67338 KOERIERSTERS Gezellige feestzaal „Ma rijke" is weer de gehele dag te huur. In Oct, no^ ver skillende datums vrij. Tel." 63216. N van Wijk, Hoog straat 122. Een blijvende herinnering zijn die prachtige foto's, ge maakt op Uw trouwdag bij en in stadhuis, kerk en in de feestzaal door Foto-Reporta ge Dienst B. v. d. Mast, Prof. Kam. Onnesiaan 158 a. TeL Electr. kachels vanaf 12.50 tot 69.—. grote sortering div, merken. Magazijn „Ha- ker". Groen élaan 61, Schie dam Tel. 67669. Paardenliefhebbers. Massief eiken kapstokken met ge beeldhouwd paard. Plate, Gr. Markt 21. Hef Radiohuis. Hoogstraat 92, Tel. 68044. Electrlsche kachels f 21,50, 27,40, 35, Strijkijzers B—14,60, 16,40 enz. Infraphil appa raat 37,50. Neon jFXuis- lampjes compleet met snoer en stekker 3,98. Het Radiobuis, Hoogstraat 92, Tel. 68044. Philips radio app, 136.—, 162,—, 198, 249,— enz. Philips scheer- apparaten 47,Alle soor ten radio-buizen en Iicht- lampen voorradig.' Radio toestellen worden ook gele verd volgens Philips voor waarden. Rubberlaa -n stuk? Excel sior reoar- ze vaklüandig. Dam 36, Tel. 66S74. Verkleurde schoenen? Schoenen rep. Bedrijf „Ex celsior". Dam 36. Tel. 66874, verft ze voor U in de zelfde of andere kleur met ga rantie. Dameschoenen 3,25, Herenschoenen 3,75.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2