Recreatiegebied Brielse Maas gemeenschappelijk belang ..Beati" laat oogst zien Schiedam gaat meewerken in een stichting Woningen bij glasfabriek moeten worden ontruimd Hinderwet noodzakelijk voor nieuwe bedrijven Kent U MONUS? THE AFRICAN QUEEN" AGENDA Uitvoering plannen van gemeente aan het Hoofd eisen grote spoed DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Weer modeshow van firma Bervoets Plv. directeur van de Keuringsdienst R.K. ULO aanbesteed Dames deden voor het eerst mee Wanneer (zoals in Leiden) blijkt dat deze is genegeerd, wordt de zaak gesloten Volledig programma voor korfbal Hij wordt ook de vriend van Uw gezin Bij De .Kuijper is het feest ,,De Rietbouwers" troffen het niet 15 Jaar garantie, Clubhuis gaat Maandag open Verrassend knap spel van Humphrey Bogart onder bekwame regie van John Huston Zaterdag 20 September 1952 In 1950 besloot de Raad reeds in principe tot medewerking aan de tot standkoming van een stichting, welke ten doel heeft het voorbereiden van sen gemeenschappelijke regeling tussen de provincie, een aantal gemeen ten en enige andere instellingen Inzake het' geschikt maken van de oever landen van de afgedamde Brielse Maas voor massale recreatie. Omtrent act bedrag, waarmee de Gemeente zich eventueel bij dit project zou willen interesseren, is geen besluit genomen, aangezien de nodige definitieve ge- tevens daarvoor ontbraken, zowel wat betreft de kosten der uit te voeren werken als wat betreft de maatstat, volgens welke deze kosten over de bij de stichting betrokkenen zouden worden omgeslagen. Intussen is over een en ander na ampele bespreking een nader inzicht rerkregen, hetgeen heeft geleid tot een meer gedetailleerde uitwerking van voornoemd principe-besluit. De hoofdlijnen van de thans voor gestelde voorlopige gemeenschappe lijke regeling zijn als volgt*. De sa menwerking omvat de provincie Zuid-Holland, de gemeenten Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen, Maas- sluis. Rozenburg, Oostvoorne, Briel- le, Vierpolders, Zwartewaal en Heen- vliet, de stichting „Het Zuid-Hol landse Landschap" en de stichting ^Bevordering van Volkskracht"; deze allen verenigen zich in een stichting, welke de uitvoering van de nodige werkzaamheden ter hand zal nemen en tevens de definitieve regeling van de samenwerking zal voorbereiden. - De stichting wordt bestuurd door een algemeen bestuur, bestaande uit 13 leden, iU. van ieder der deelne mers een afgevaardigde; dit bestuur wijst uit zijn midden een dagelijks bestuur van 2 tot 4 leden aan. Het toezicht op Ret finacieel be heer van de stichting berust bij een raad van toezicht; deze raad bestaat uit 6 leden, te benoemen resp. door de provincie, door Rotterdam, door Schiedam, door Vlaardingen, door Maassluis en door de* overige ge meenten gezamenlijk. De vertegen woordigers van de provincie en van Rotterdam brengen elk 7 stemmen uit, die van Schiedam» en Vlaardin gen elk 2 stemmen, de twee andere vertegenwoordigers elk één stem. Besluiten worden door de raad van (Advertentie l.M.) Duizenden kilo's wol worden ,or degelijks verkocht u> -leze ■speciale, wolwee*,- omdat de sortering van meer dan 200 Jsoorten en kleuren in prae- tisch elke mogelijkheid voor ziet en omdat de prijzen .dusdanig laag zijn dat het voordel er*: duimendlk bo venop ligL -* En nu de derde aanbieding, j Kantwol dat zegt toch wel F iets. het beste dot er bestaat, bollen kantwol In 20 moderne Franse pastelkleuren. 20.000 1 bollen Laine Prevolo irttJ Het vorige jaar konden wij met deze wol niet eens tot eer» aanbieding komen om dat zij voordien onder de l banden werd weggekocht, j maar met dit kwantum r kunnen wij aan elke vraag voldoen. Deze bijzondere kant wol o.o. In grijs, zwart, bordeaux, geel, mosgroen, paars enz. koopt U nu per bot van 50 gram voor Postorefers mü% tijdig In ons bmzit worden per omgaande <rerzondmr>. tn „De Smulhaek" Moccdstangen 200 qram 39 Vruchtenkoekjes 200 grtrft 39 ci toezicht genomen bi] een meerder heid van 2/3 van de uitgebrachte stemmen. Alle besluiten van het algemeen bestuur, waaruit geldelijke gevolgen voortvloeien, behoeven de goedkeu ring van de raad van toezicht. Alle inkomsten en uitgaven van de stichting worden ten bate resp. ten laste van de exploitatie gebracht, Het saldo wordt over de deelnemers om geslagen in de volgende verhouding; de provincie 25%, Rotterdam 50%, Schiedam 11%, Vlaardingen 10%, Maassluis 2%, de overige gemeenten gezamenlijk 2%. Na verloop van 5 jaren na de totstandkoming van de Stichting wordt nagegaan of in ver band met gewijzigde omstandigheden wijziging in deze verhouding moet worden gebracht. Bij het ontwerp-reglement van de stichting is gevoegd een raming van de kosten, welke de uitvoering van de enderwerpelijke plannen met zich mee zal brengen. Hieruit blijkt, dat deze kosten aanvankelijk 100.000, per jaar zullen bedragen, later op lopend tot 135.000,per jaar. Ten laste van onze gemeente zal hiervan komen 11% of 11.000,- tot 14.850,-, Gedeputeerde Staten delen hierbij mede dat deze raming aan de veilige kant i9, doordat met eventuele in komsten geen rekening is gehouden. B. en W, achten dit bedrag niet te hoog in verhouding tot het belang, dat de Schiedamse burgerij heeft bjj de totstandkoming van de voorgeno men werken. WINKELCENTRUM BINNENWEG In de raadsvergadering van 27 Juni werd besloten tot het aangaan van een overeenkomst van dading met de NW. Nemaglas, welke overeenkomst o.m. het volgende Inhoudt: „Met het afbreken van alle opstallen op het terrein vangt Nemaglas aan op 1 October 1952 of zoveel later als de zes woningen op het terrein zullen zjjn ontruimd. Het afbreken zal moeten zijn geëindigd binnen drie maanden nadat door Nemaglag met het af breken .zal moeten zijn aangevangen, welk tijdstip zal zün de dag volgende op die, waarop de Gemeente aan Nemagïas kennis zal hebben gegeven van het ontruimd zijn van de zes woningen." De gemeente heeft dus op zich genomen de ontruiming van de woningen te bewerkstelligen, hetgeen ook een logisch gevolg is van haar stelling, dat zy als eigenares van deze woningen is aan te merken. Van twee woningen zijn de bewoners reed» vertrokken; getracht wordt ook de overige woningen tijdig leeg te krijgen. In een enkel geval zijn B. en W. bij de ontruiming op moeilijkheden gestuit, aangezien de bewoner wei gert de woning te verlaten alvo rens aan hem vergoed wordt het bedrag, dat hij aan de woning zou hebben ten koste gelegd. Hierin kan de gemeente niet treden, zo schrijven B. en W. thans aan de Raad. Van de aanvang af moet het de bewoners duidelijk geweest zijn, dat het hier slechts een. tijdelijke bewoning betrof; het feit, dat voor het gebruik van de woning geen vergoeding werd en wordt gevraagd kan toch niet mis verstaan worden. Een huurovereenkomst is met de bewoners niet gesloten noch kun nen" zij enig ander recht op de wo ning doen gelden. Doch, ook al was dit niet het geval, de gemeente kan zich niet aansprakelijk achten voor de beweerde vorderingen, aange zien de gemeente hier geheel bui ten staat en een en ander louter betrekking kan hebben op de ver houding tussen de N.V, Nemaglas en de betrokken bewoners. Inmid dels worden de onderhandelingen met bedoelde bewoner en met de anderen voortgezet om tot een ont ruiming vóór I October a.s. te ge raken. Het betreft hier een spoedeisen de zaak; de uitvoering van het uitbreidingsplan „Het Hoofd" vergt op korte termijn de beschikking over het terrein. Wanneer de be sprekingen niet tot het gewenste resultaat leiden, zal de ontruiming met behulp van een rechterlijk vonnis moeten worden verkregen. Teneinde nu geen tijd verloren te laten gaan komt het B. en W. ge wenst voor reeds thans een besluit te nemen om de ontruiming van de ondeihavigc woningen zo nodig in rechte te vorderen. 2001. Wanneer Chris tian Borg weer aan dek van da „Vrijheid" Staat, blijkt uit niets meer, dat de man enkele uren te voren nog met hoge koortsen in zijn kooi lag. Wat voor een vreem. de kerel is die Christian eigenlijk? Want Roo heeft het toch maar aan hem te danken, dat nu voor de tweede keer op het nippertje aan een aanvaring is ontsnapt. Rob krijgt echter geen gelegenheid om met Christian over zijn rare .helderziendheid" te pra- en, want de laatste roept plotseling uit: ..Kijk! Er is brand aan boord van het jachtl" Rob haalt zijn kijker te voorschijn en ziet dikke, zwarte rookwolken opstijgen van de .pandora". En het schip ligt nu ook gestopt. Wat kan er aan de hand zijn? En in elk geval moet er hulp worden geboden. Hoe zonderling zijn Ameri kaanse vrienden zich ook hebben gedragen, Rob kan ze toch moeilijk in de steek laten. Ook dit jaar organiseert de N.V. Kledingmagazijnen v.h. Gehr. Bervoets een modeshow in Schie dam. Men gaat er nu voor naar 't Corner-House op de hoek van Rembrandtlaan en B.K.-Laan. De show is 's middags van 35 en 's avonds van 810 uur. Scheidsrechters testen jonge voetballers Tïeze week Is weer begonnen met de junior-testwedstrijden van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging. De indeling is als volgt; HDVS, SFC, Uraus, DHS, 19 Sept. clublo kaal HDVS; W.F., Martinit, Excel sior, PPSC, 26 Sept.. clublokaal HDVS; DRZ, Demos. SVDPW, 1 Oc tober, clublokaal SW, Er komen 3 A-, 3 B- en 3 C- junioren uit. De avonden beginnen preciea 7-15 uur., Er wordt getest met spelregeivragen, samengesteld door de GOVS en. er wordt ge speeld om een wisselbeker, die thans in het bezit is van SVV. Op de eerste avond maten SW, Schiedam en HBSS hun krachten. De roodgroenen wonnen met 65% pnt, tweede was Schiedam met 57 pnt en derde HBSS met 31% pnt. Prof. Roland had te weinig belangstelling Zegge en schrijve zestien Schie dammers waren Vrijdagavond naar Musis Sacrum gekomen om te zien wat Prof. Roland zou presteren Het was een wel erg teleurstellen de belangstelling. De organisatoren leek het niet de moeite waard om hier een voorstelling aan te spen deren. Het publiek kreeg het geld terug en kon proberen tussen de buien door weer droog thuis te komen. Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 1 uur tot Zondagavond 12 uur wordt de me dische dienst waargenomen door de volgende artsen: W. T. P. Nijen- huis, B.K.-Laan 154, tel. 69880; A L. J, Kunze, Nieuwe Haven 115. tel. 67760; W. A, de Ridder, Stadhou dersla an 46, tel. 67590. Geopend is apotheek Van Westen dorp, Singel 81. Burgerlijke Stand Geboren: Neeltje A., d. v. J. Rietveld en N. Maas; Joke, d. v. J. Kruithof en M. de Zwart; Fran- ciscus W. J„ z. v. F. W. J. van Hees en P. G. v. Dijk. Overleden: A. G .Rcza, 80 jr., weduwe van G. van Eek; J. Schef- fel, 54 jr., vr. van K. van Buren; "W. van Geloven, 85 jr. Enige tijd geleden werd de dierc- teur van de Gemeenteslachtplaats te Dordrecht, drs. C. Bergsma, tij delijk benoemd tot plaatsvervangend directeur van de Keuringsdienst van vee en vleess in de Keuringss- kring Schiedam. In verband met principiële bezwaren hiertegen van ae zijde van het Gemeentebestuur van Dordrecht, moest hieraan een einde worden gemaakt, Met ingang van 1 November zal nu als plaats vervangend directeur optreden de heer H, de Ronde, de directeur van de Keuringskring Delft. Vrijdag is aanbesteed namens 't bestuur van de St. Willebrordus- stichtin het bouwen van "n ULO- schooi met bijbehorende werk zaamheden op 'n terrein in Nieuw- land. Er waren 25 biljetten bin nengekomen. Begroting 217.050. Laagste inschrijver 203.200 fa A, C, van As te Schiedam, hoogste inschrijver fa 4?- «F. Torremans, Tilburg 253.300. Hetgeen de schildervereniging „Beati" in de Powerhall van de werf Gusto laat zien, pleit voor de werkijver van de leden, die nu al weer voor de vijfde maal hun oogst In een tot de gemeentebesturen gericht schrijven heeft de Staatssecre taris voor Sociale Zaken gewezen op het voorkomend euvel, dat, hoewel het volgent de Hinderwet verboden is zonder vergunning bepaalde inrich tingen op te richten, dit In de praktik herhaaldelijk voorkomt en dat in richting en zelfs In bedrijf worden gesteld alvorens aan de wettelijke voor schriften is voldaan. De Staatssecretaris wijst er op, dat hieruit ernstige moeilijkheden voor betrokkenen kunnen voortvloeien en haalt het geval aan van een fabriek die, zonder dat de vereiste Hinderwetsvergunning was verleend, in werking was gesteld. Toen bleek, dat deze fabriek de Coï- gate-fabriek in Leiden (Red.) ernstige hinder veroorzaakte of in elk geval ton kunnen veroorzaken aan een naburige fabriek, waardoor de zuiverheid van het product van deze laatste in gevaar werd gebracht, moest de nieuwe fabriek noodgedwongen haar bedrijf staken. Met het oog op het voorgaande is er bij de Gemeentebesturen op aan gedrongen, dat de gemeentebesturen nu reeds en ook straks onder de werking van de nieuwe Hinderwet aan het voorschrift van een vooraf gaande vergunning de hand houden. Het zonder vergunning toelaten van fabrieken mag zo schrijft de Staatssecretaris ongetwijfeld vaak voortvloeien uit een op zichzelf lof waardig verlangen de industrie 20- veel mogelijk ter wille te zijn, doch wanneer een fabriek dan later moet warden genoopt haar bedrijf tijde lijk, totdat de nodige voorwaarden zijn gesteld of wellicht, als dit niet mogelijk blijkt, voorgoed stop te zet ten. is de industrie met een derge lijke handelwijze van de zijde van het betrokken gemeentebestuur eer der geschaad dan gebaat. Met verwijzing naar het voorgaan de worden belanghebbenden nadruk kelijk aangespoord bij voorgenomen oprichting van Hinderwetsplichtige bedrijven er voor zorg te dragen, dat de vereiste aanvrage ter verkrij ging van een vergunning ingevolge de Hinderwet onder overlegging van de voorgeschreven bijlagen op een zodanig tijdstip bij Burgemees ter en Wethouders wordt ingediend, dat dezen daarop tijdig een beschik king kunnen nemen. Ter voorkoming van teleurstelling wordt belanghebbenden, ten sterkste aangeraden, met het vorenstaande ernstig rekening te houden. In de hierboven gewraakte toe stand, dat een inrichting zonder ver gunning in werking is, zal in het vervolg niet langer kunnen worden berust In zodanige gevallen zal moeten worden overgegaan tot toepassing van artikel 21 van de thans nog gel dende of artikel 28, lid I, van de nieuwe wet, waarbij is bepaald, dat een inrichting, welke zonder de ver eiste vergunning in werking is, door het gemeentebestuur -wordt gesloten. van het jaar, toegewijde kunstbe oefening, tonen. De expositie-ruimte kreeg wat meer aankleding, zodat het ten toongestelde beter dan tot dusver tot zajn recht komt. Voor een deel is men begonnen de werken in een betere omlijsting te plaatsen, Te veel schilders houden het echter nog bij de traditionele, meestal stijl loze en vaak erg leluke „gouden"' lystjes. De eerste directieprijs ging dit jaar naar K. G. Vrauwdet en naar onze mening zeer terecht. Met „Schuilend voor de mist" toont hij zich een schilder, die kan komen tot treffende sfeerwerking. Wie de bloemen m de werken van C. A. Kruze (2e prijs) ziet, wordt getrof fen door de tere kleurschakeringen. De derde prijswinnaar werd F. van Dooijeweerth met „Het haventje". In volgorde werden de elubpnj- zen door de jury, bestaande uit de heren Theo Wiegman, Jaap de Raad en J. Hofland, toegewezen aan P. J. Mulders, W. v. d. Wilt en H. Domselaar. Eervolle vermeldingen waren voor L. de Ruiter, J. v. d. Berg en mej. J. de Groot. Bij de opening hebben het woord gevoerd de heer P. J. Mulders, de voorzitter van „Beati", de heer F. Smulders, lid van de directie van de werf Gusto en de heer Wmk, voorzitter van de Gusto-personeel- vereniging. Naar de heer Mulders mededeelde hebben zich nu ook enkele dames bij de schilderclub aangesloten, Een van hen kreeg reeds direct een eervolle vermel ding. Het weer was in zoverre van invloed geweest op de resultaten, dat in de Powerhall zeer veel be wolkte luchten zijn te aanschouwen. Dank werd vooral nog gebracht aan de heer H. Spetter, onder wiens leiding „Beati" nog eteeds werkt. Ook van hem zijn een twin tigtal schilderijen en tekeningen geëxposeerd. Voor het komende weekend staat de Schiedamse korfbalverenigingen een volledig korfbalprogramma te wachten. De zeven twaalftallen, die lij kunnen formeren komen alle In het veld. Succes maakt haar debuut van dit seizoen in een thuiswed strijd tegen de Haagse Raven, dat j.l. Zondag met 5—2 van haar stad genote Hou Stand klop kreeg. Het zou ons tegenvallen als de blauw- witten geen kans zagen beide pun ten in Schiedam te houden. Schie dam krijgt het minder gemakkelijk. Zij moet op bezoek bij WÏON, die 2ich nimmer een gemakkelijk tegen stander toont. Als onze stadgenoten het tot een gelijk spel weten te brengen zou dit reeds een heel goede prestatie" zijn. Voor de rcservetwaalftaHea zijn vastgesteld: Succes 2—Charlois 2, Schiedam 2Velox 4 -en—Widn 4 Succes 3. We'^ijfi beraaüW'dhof 'de Succes-twaalftallen het door hun enthousiasme weer tot overwinnin gen 2ullen brengen en of Schiedam 2 op eigen tenrein een beter resul taat zal weten te bereiken dan de eerste dag. Voor de adspiranten zijn voer Za terdagmiddag vastgesteld Succes A Hiliesluis A en Schiedam A OSCR C. DWS-handbal (ten dele) cok weer in actie Voor het Schiedamse DWS gaat Zondag het competitie-programma een aanvang nemen. Daar nog geen volledig programma ia samengesteld, zullen slechts aleen het tweede en derde herenciftal in 't veld kunnen verschijnen. De overige elftallen ko men volgende week Zondag aan de beurt. DWS dat nog niet over haar clubgebouw kan beschikken, zal dug nog enkele weken geduld moe ten hebben alvorens zjj van baar Van werken is vandaag bij de dis tilleerderij van de firma De Kuijper aan de Buitenhavenweg niets geko men. Vier werknemers, die 40 jaar bij de firma ln dienst waren, en één 25-jarige jubilaris zijn vanmorgen in de kring van het gehele personeel gehuldigd. Het waren de heer J. T. Mos, chef van de expeditie buiten land, C. Drie!, D, Kok, J. F. W. Dröge, distallateursknecht, en de heer J. Rijntalder, likeurstoker. Als eerste spreker heeft de oudste firmant, de heer J. C, de Kuijper van de waardering van de directie voor het werk van de jubilarissen ge tuigd. Hij had uitgerekend, dat ln de loop van de tijd, dat de jubilarissen in het bedrijf werkzaam waren, cir ca /zestig millioen flessen naast el kaar geplaatst de weg van Schiedam naar de vestigingen in Montreal, New York, Cincinnati en terug naar Schiedam geheel zouden vullen. Ook mr G. M. Hovingh was namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel aanwezig. De legpenningen van deze maatschappij werden de jubilarissen door de heer J. C. de Kuijper overhandigd. Zij gingen ver gezeld van de vererende getuig schriften. Ook de heer G. Ubink, chef-labo rant, had wat met cijfers en aantal len gespeeld en bewees, dat de pro ductiviteit in die veertig jaren niet gering was. Voor het personeel en de bond sprak de heer P, van Driel alle jubilarissen toe. De procuratiehouder van het bedrijf, de heer S, Steenber gen, las o.a. telegrammen voor van de afwezige leden der directie, van wie enkele momenteel in het buiten land vertoeven. Nadat de heer J, Mos een dank woord had gesproken, was het de heer J. Rijntalder, die namens alLe jubilarissen dank bracht voor de be wezen hulde. Vanavond om 7 uur zullen ook de echtgenoten het bedrijf in volle wer king kunnen bezichtigen. Daarna gaat het naar Musus Sacrum, waar burgemeester Peek de verleende ere medailles uitreikt en Jan de Cler een feestprogramma verzorgt. nieuwe terreinen aan de Oudedljk gebruik zal kunnen maken. Tot zo ver zullen de DWS-ers genoodzaakt zijn ora verschillende uitwedstrij den te spelen. 'Wat de kansen van beide elftal len betreft, geloven wij dat het tweede elftal de eer van DWS hoog zal moeten houden. Hoewel de te genstand van Dynamo groot zal zijn, moeten de Schiedammers met een volledig elftal in staat zijn de Rotterdammers te kloppen. DWS 3 krijgt het heel wat zwaarder tegen de nieuwe vereniging Actief (even eens uit Rotterdam) zodat er niét op winst gerekend mag worden. De boerenkapel van O.B-K. (De Rietbouwers) troffen het gister avond bepaald niet met het weer, toen zij van de Broersvest er op uittrok om aan het Hoofd Boer Krelis van de boot te halen. Men. vertrok te laat, zodat de leider van. de boerenkapel nog een kwartiertje aan boord moest blijven, teneinde de ontvangst niet in de war te doen lopen. Even na 8 uur kon Boer Krelis worden verwelkomd, en werd onder grote belangstelling de In Soest gewonnen prijs, „een lauwer tak, aan het vaandel van de boe renkapel bevestigd. Enkele honderden belangstellen, den waren tegen 9 uur in de Plan tage present om daar te kijken en te luisteren naar het bonte pro gramma, dat de boerenkapel en een volksdansgroep gezamenlijk brachten. (Advertentie LM.) iïtftTPRSSEN, Verkwikkende- nachtrusL-doot meest ideale ligging t Aan. het Doelepleln bij de Spoe- 59 A/fET DOORGAANS SLECHTS TWEE steeds dezelfde mensen 1" op 't filmdoek en een enkele maal nog 'n bijfiguur of wat figu ratie biedt PASSAGE u een kleitripe avonturenfilm van opmerkelijk formaat; „The- African Queen", De „koningin van Afrika", waaraan deze film haar titel ontleent, is niet meer dan een amechtig roestig motor schuitje, maar een paar meters lang, dat bemand met een onbe- houwen Canadees avonturier en een preutse Engelse zendelinge een rivier afzakt ergens in Duits-Oost-Afrika, Hun verhaal speelt tijdens de eerste wereldoorlog: met de Duitsers op de hielen zijn deze twee zo heel verschillende mensen midden in de rimboe op elkaar aange wezen geraakt. En ze hebben zichzelf tot taak gesteld daar de Duitsers te gaan bevechten en voor de Engelsen de weg in Afrika vrij te maken door een Duits oorlogsschip, dat ergens op een meer dtep in het bin nenland patrouilleert, de, grond in te borep. bare rolprent geleverd, die ver uit steekt boven het gemiddelde peil der avonturenfilms. Jammer is slechts, dat hij op de duur in plaats van de zo suggestieve natuurgelui- lustratie is overbodig: de vertel den re veel gebruik maakte van een symphonie-orkeat. Die muzikale il- kraebt van" de vaak ongelooflijk virtuoos gemaakte filmbeelden is sterk genoeg. MONOPOLE „Het onbekende eilandE" Wie wel eens met enige lanta- sie heeft zitten verzinnen hoe het leven in „die goeie ouwe tijd" ge weest zou zijn, kan voor een meer realistisch beeld van die pre historische wereld terecht in Mo- nopole. waar „Het Onbekende Eiland*' blijkt te zijn voorzien met een keur van voorhistorische mon sters. Een stelletje slechte en goede mensen trekt er op uit om er een kijkje te nemen en beleeft er adembenemende avonturen. Hoe groot echter de spanning^ de liefde tussen de mannen en één vrouw blijft echter ook de aandacht boeien. Het enige prettige aan de wonderlijke monsters is wellicht hun begrip voor wat recht en on recht is. Met een gevoel van te vredenheid zal men dan ook de bioscoop aan de Hoogstraat In dit weekeinde verlaten. Wat men moet weteut Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen by ongeval; G.G. en GJD. Tuin laan 89. Telefoon 69290. Tentoonstelling; 20 en 21 September, Powerhall, Werf Gusto. Za. 12—19 en Zo. 10 18 u: Tentoonstelling 100 wer ken leden schildcrclub „Beati". Toneel: 25 September, Passage-theater, 8 uur: Kunstkring „Haagse Come- die" met ,,'t Is maar betrekke lijk". Films: Passage, da, 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: The Afri can Queen (14 jr.). Monopole, da. 2, 7, fi uur, Za. en Zo. 3, 3, 7, 9 uur: Het onbekende eiland (18 jr.). Bijeenkomsten: 20 September, RK. Volksbond, 8 uur; Feestavond Schied. Red dingsbrigade. 20 September, Musis Sacrum, 8 uur: Huldiging jubilarissen fa. De Kuyper. 24 September, Volksgebouw, 8 uur; Schied. Besluurdersbond. Inl. v. d. hr. H. Korte jr. over de P.E.O. Op C.S, Forester's roman, die gro tendeels: historisch schijnt te zijn, is deze ülm gebaseerd. Een bijzonder knappe en boeiende rolprent is het, door niemand minder gemaakt dan de bekwame John Huston, regisseur o.a. van de voor tref lij ke films „As- falt-jungle" en „De schat van de Sierra Madre". Voor de bemanning van zijn „African Queen" koos hij Katherine Hepburn en Humphrey Bogart, die hier een paar verbijste rend rake vertolkingen leveren. Vooral Bogart, di* we eigenlijk niet anders kennen dan als louche revol verheid in niet ai te beste misdaad films, verrast onder Huston's regie als een acteur met een formidabele geladenheid en doordringend uit- beeldmgsvermogen. Huston gaf a it avonturenverh 1 een dramatische spanning doornat hij de natuur zelf als medespeelster erbij betrok: het verstikkende oer woud en de rivier met haar stroom versnellingen en klippen. In deze beklemmende werkelijkheidsatmos feer mengde hij van het begin af aan een ironische humor, die lang zamerhand de boventoon ging voe ren. En zo halverwege het verhaal, wanneer het tot een romance tussen de twee figuren gekomen is, blijkt lingbrug gaat Maandagavond het er met het hele geval al danig een clubhuis voor de ongeorganiseerde (overigens heel plezierig) loopje ge- jeugd weer open. Voor de oudere nomen te worden, pupillen is er die avond om half I js dan ot>Jc ^et evenwicht tus- acht een filmprogramma. De 11- gen avontuur en humor, tussen wer- jarigen komen Woensdag 1 October kelijkheidsatmosfeer en parodie wei het tehuis voor het eerst weer op- eens heel erg zoek, met dat al heeft zoeken. Huston toch een uitermate geniet- KERKDIENSTEN Ned. Herv, Gemeente: Grote Xerk 10 uur: da. J J. Smid»; 5 uur ds J. Gras. Nieuwe Kerk 10 uur ds. A. Hofiman: 5 uur ds. P, J. de Briiijn. Kethel. Wes- terkerk 9 en 10 30 uur dr. L, J. Cazemier (Doop). -~ Vredeskerk 9 cn 10,45 uur ds H. W. Hemmes. Jeucdkerk, Ver- emginssJokaal. Nieuwe Haven 155, 10 uur De heer B. Mastenbroek. N«d, Piot. Bond, Kerk Westvest, 10.30 uur: ds. J. B. Sehouwtnk, Evang. Luth. Gemeente, Kerk L. Nieuwstraat, 10 uur: ds. J. van Leeu wen. Ned. Herv, (Gert.) Evangelisatie, ge bouw Tlvoli. Nwe. Haven, 10 uur: ds Bartelema, Ridderkerk: 4 uur: da. Ab- ma, Delfshaven. oud Kath. Kerk, kerk Dam. 10 uur Hoogmis. Clir. Gér.,Gem., kerk Warande, 10 en 5 uur ds. A, Zwiep. Oud Ger. gem., Jeugdhuis K. Haven, 10 en 5 uur ds. F. Luljtjes. Leger des Hells, Legorzeat L. Haven 2.' 10 uur helUgmgssamenkomst, 16.30 uur Jcugdsamen komst. Gerrit Verboonstr. 18 30 uur openiuchtsamenkomst, 19.30 Verlossingssamenkomst. Evang. Gem,, Kenkzaal, Broersvest 53; 10 en z uur pred, J. Segaar. Gerei. Kerk (art. 31) kerk Westvest 90, 8, 3 en 5 uur C. Vonk. Chr. Geref. Gem., Volksgebouw Tuin- laan 50; 10 en 4 uur M. J. Middelkoop. Hersteld Apostolische gem.. Stadhou derslaan. 9.30 en 4 uur dienst, Evangelisatie, gebouw Broersvest, achter de molen: 10 uur eredienst. 4.30 uur Dienst des Woords. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen, Lange Haven 59: 5 uur godsdienstoefening. Gem. Gods, „pinkstergemeente", geb. Astoria. Kethelstraat 4b: 10 uur de heer L, Daniël. Den Haag. oeref. Kerk: Oosterkerk, van, 10 uur: ds G. Brinkman: n.m, 5 uur: Ds J. J. v. Wageningen. Zo"27, Plantagekerk v.m, 10 uur: ds. W. A. Krijgern.m. 5 uur: ds. G. Brinkman- Zo. 26. Julianakerk, vjn. 10 uur: ds. J. J. v„ Wageningen, n.m. 5 uur; ds. W. A. Kro ger. Zo. 25. Kethel v.m. 9.30 uur: ds G. W, Rik sen Rotterdam-Z.; n.m. 2.30 uur: da. G. Brinkman, Zo. 26.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2