Regeringsblok in Zweden lijdt verliezen HET ROTTERDAMSCH PAROOL Nixon compromitteert Eisenhower-campagne Nederlandse troepen nauwelijks in actie Hoge prijzen speelden oppositie in de kaart „Lijkje" in hooiberg bleek totaal vervuilde jongen Cor Ruys is hedennacht vrij plotsehng overleden Fel revolvergevecht in New York eist drie doden illusoir door band van K\T met PvdA Brits vissersvaartuig opgebracht door een S ow j et-kanonneerboot Eén dode, één zwaar gewonde bij auto ongeval Bij „Hold Fast" 71 Nederlandse zieken Candidaat voor vice-presidentschap liet zich financieel steunen Enige regen TELEURSTELLING OVER HOLD FAST Slaap Vastwas betere naam geweest, vinden Nederlandse militairen Tinus Gerrits mocht niet meer thuis komen en leefde als een „boskind" Nederlands piloot verongelukt Groot komisch talent dat alles over had voor zijn kunst Arrestant in Lugano zou velen hebben opgelicht 12e Jaargang, no. 223 Red. en Adm, Lange Haven 141, Schiedam tel. 69300 - Aboftn-prijs: per week ƒ0.47 per kwartaal £.05, losse nummers 040 Opgericht door de Stichting „Het Parool" IDE SCHIEDAMMER Maandag 22 September 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeurx B, de Vries Hoofdredacteur: Sj. van der Schaal (Van onze reisredacteur) STOCKHOLM. De Zweedse verkiezingen hebben een overwinning gebracht voor de (hoofdzakelijk agrarische) con servatieven ten koste van de boerenpartij, die met de sociaal democraten in de regering was gegaan. De sociaal-democraten zelf hebben ook verliezen geleden. Een achteruitgang van drie mandaten (op 112) mag op zichzelf niet zo groot zijn, zij is groter dan door de sociaal-democratie zelf verwacht werd. Een deel van dit verlies ging naar de andere oppositiepartij: de li beralen, De regeringscoalitie leed daardoor een verlies van zes zetels, maar de winst van de oppositie is nog groter, o.m. wijl de conservatieven nu een paar mandaten verwierven, die de vorige maal op het nippertje voor hen verloren gingen. De wij ziging in de berekening van de kiesdeler, die de sociaal-demo cratie had laten aannemen, heeft dus in het voordeel van de oppositie gewerkt. De communisten verloren ook, maar niet zo belangrijk. Zij wer den gehalveerd, waar kleine groe pen een moeilijk bestaan voerden; zij handhaafden zich vrijwel over al, waar ze een betrekkelijk ster ke aanhang en een stevige organi satie bezaten en dus In staat wa ren zich in een fanatiek partijle ven op te sluiten. Ben uitzondering vormt Stockholm, waar hun aan hang weliswaar tamelijk groot, doch altijd weinig stabiel was: hier werd zij gehalveerd. Overigens is hun resultaat bijna gelijk aan het percentage, dat zij in 1950 behaalden: kennelijk is met 4.5 procent de harde, fanatie- NEW YORK. De politie heeft Zondag: drie ontsnapte misdadi gers in de val gelokt. Tijdens een hevig: revolvergevecht in New York, werden twee der bandie ten gedood, terwijl een der de- tocdres dodelijk getroffen werd en eenr ander' ernstige schotwon den opliep. De derde bandiet werd gevan gen genomen. Een hagel van kogels maakte een einde aan het leven van twee bankrovers uit Kentucky, de 26- jarige Joseph Nalen en zijn broer Ballard (22 Jaar), De derde mis dadiger, die de schietpartij over leefd heeft, is de 21-jarige Elmer Schuer uit Chicago. Prof. Duynstee meent Katholieke eenheid is NIJMEGEN Prof. mr. F. Duyn stee, hoogleraar aan de R. K. Uni versiteit, heeft in een te Nijmegen gehouden voordracht voor een ka tholieke middenstandsbond onder meer verklaard, dat de KVF haar be leid bij voorkeur koppelde aan sa menwerking met de socialisten. „Deze koppeling van katholieke staatkunde aan socialistische staat- kunde," zo betoogde hij, „tast de pre tentie omtrent de katholieke een heid in de politiek aan. In beginsel Zal vrijwel iedere katholiek het over de wenselijkheid van de eenheid der katholieken in ons land op politiek gebied eens zijn." Spreker meende echter, dat het twijfelachtig was of de huidige fractieleiding deze een heid vertegenwoordigde. LONDEN. De 369 ton me tende Britse trawler „Equerry" stoomde Zondag in gezelschap van een Russische kanonneerboot Oostwaarts, zo seinde een andere Britse trawler aan haar rederij. Verdere bijzonderheden over deze ongebruikelijke combinatie ont breken. De rederij sprak de be richten tegen dat. de „Equerry" zou hébben gevist in het zeege bied, waar de geallieerde oefe ning „Main Brace" ïfrordt gehou den. Evenmin wist men te ver tellen of de Britse trawler de Russische visscherijr echten zou hebben geschonden. ke kern van het communisme be reikt. Overigens heeft slechts gedeel telijk een overheveling van stem men plaats gevonden: de veran dering in de toewijzing der zetels is voor een ander deel het gevolg van de omstandigheid, dat de op komst der kiezers dit keer belang rijk kleiner was dan in 1948 (76 in' plaats 'van 81 procent). Zoals ver wacht heeft deze factor vooral ten nadele van de arbeiderspartij ge werkt. De in de regeringspolitiek teleurgestelde sociaal-democrati sche kiezers zijn voor een, deel thuis gebleven en zij, die de com munistische party de rug toekeer den, zijn niet naar de sociaal-de mocratie gegaan, maar in politieke lusteloosheid vervallen. Er is nau welijks twijfel aan dat een deel van het verlies direct toe te schrij ven is aan de prijspolitiek der re gering, d.w.z, aan de stijging der prijzen van de levensmiddelen. Een vergelijking met de cijfers van 1951 (gemeenteraadsverkiezin gen) dwingt wel tot die conclusie. Toen behaalde de sociaal-democra tie nog 48.6 procent van de stem men, nu 46.4. Vlak na de-gemeen teraadsverkiezingen kwamen de coalitie met de boeren en de prijs verhogingen van vlees en boter. De boerenpartij heeft van die afspraak met de sociaal-democra tie overigens ook geen pleizier be leefd. Ze verloor, maar de winst van haar concurrent, de conserva tieve partij, is voor haar nog ern stiger dan het eigen verlies. Ieder een hier is er benieuwd naar hoe de leiding der boerenpartij op deze uitslag zal reageren. Het heeft weinig zin voor haar de coalitie met de sociaal-democraten te ver breken. Dit zou op een openlijke voetval voor hun conservatieve concurrent neerkomen. Voor de sociaal-democratie is de situatie niet veel aangenamer. De liberalen zijn begonnen op de ar beiderspartij in te lopen. De arbei ders, die wrokkig thuis bleven en de lagere middengroepen, die naar de liberalen overliepen, moeten te ruggewonnen worden. Maar het zal niet eenvoudig zijn een com promis te vinden tussen de eisen van de stad en de boerenpartij, te meer nu de stad wordt opgezweept door een oppositie, die het zon der enige scrupule zoekt in het overschreeuwen en overbieden v<n de regering. Juist echter wiil de sociaal-democratie, zowel geeste lijk als practisch, een grens bereikt heeft een groot deel van bet land accepteert de welvaartsstaat en het proletariaat Is in hoofdzaak in de sociaal-democratie georgani seerd staat deze partij voor het probleem nieuwe lagen aan te bo ren en daarvoor een nieuwe poli tiek te ontwerpen. Op grond van de uitslagen zal de zetelverdeling in de nieuwe Zweedse Rijksdag er als volgt uit zien: Sociaaldemocraten 109 3) Boerenpartij 27 2) Conservatieven 30 (+7) Liberalen 59 (4-2) Communisten 5 C—3) Acht, jaar voor spionnage Spaanse krijgsraad veroordeelt Franse ioco-burgemeester MADRID. Viadïeu, loco-burge meester van Toulouse, is Zaterdag tot acht jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens spionnage in Spanje. Viadieu werd voor een krijgsraad van de Spaanse Marine te Cartagena er van beschuldigd tekeningen en ge gevens van militair belang in zyn be zit te hebben. Ladinan, een ambtenaar in Carta gena, die van medeplichtigheid werd beschuldigd, is veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. Yiadieu heeft het hem tenlaste ge legde ontkend en verklaard, dat hij alleen maar als toerist naar Spanje was gegaan. Hij voegde er aan toe. dat de inlichtingen, die hij wenste te hebben slechts moesten dienen om vast te stellen wat de Spaanse „ro den" deden en of er enige waarheid school in een bericht, dat aan de Amerikanen het verbruik van bases en vliegvelden in Spanje was ver leend. HORST (L). Een ernstig auto ongeval, dat aan de Hagenaar T. Vree het leven heeft gekost en waarbij de heer P. Elzerman uit Wassenaar zeer ernstig werd ge wond, is Zondagmorgen gebeurd op de Venrayseweg. Een uit Wassenaar afkomstige auto, waarin de twee he ren zaten, slipte en. reed tin volle vaart tegen een boom. De bestuur der was op slag dood.. Zijn passa gier is naar het ziekenhuis te Horst overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) PADERBORN. Sinds het begin van de oefening Hold Fast zijn nu 71 Nederlandse soldaten per vlieg tuig naar het vaderland afgevoerd, omdat in het veldhospitaal niet werd aangenomen, dat deze mensen bin nen een week zouden zijn genezen. Dertien van deze mannen waren ge wond geraakt bij verkeersongevallen en hoewel zes van hen zeer ernstig werden gewond, verkeert op dit ogenblik toch niemand meer in le vensgevaar. Bovendien werden in het chirurgische veldhospitaal vier blindedarmpatiënten geopereerd, al len met goed succes. .Vq^e drie van hen zou het vervoer ca&r-een ander hospitaal waarschijnlijk zeer gevaar lijk zyn geweest. NEW YORK. De kwestle-Nixon (deze republikeinse candidaat voor het vice-presidentschap der V.S. heeft erkend geld te hebben aangenomen van enige rjjke Amerikanen) overschaduwt hier al het andere nieuws. De spanning is groot, of h|j zich uit de verkiezingsstrijd zal moeten terugtrek ken. Het overwegend deel van de pers, welke Eisenhower gunstig Is ge zind, geeft dit advies en honderden telegrammen bereiken Elsenhower, die een beslissing binnen 48 uur In het uitzicht stelde. De zaak, waar het om draait, is aanhangig gemaakt door een pu blicatie in de „New York Post", waarin wordt gezegd, dat Nixon de laatste twee jaar tussen de 16.000 18.000 dollar heeft ontvangen uit een fonds, gevormd door een aantal personen, die in 1950 zijn candióaatschap voor een zetel in de Senaat steunden Het feit is door Nixon niet ontkend. Hij zegt ech ter, dat het fonds werd gevormd uit vele kleine bijdragen, waarvan geen enkele boven de 500 dollar Van Maandagavond tot Dinsdagavond: Half tot zwaar be wolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Vanavond in het binnenland tijde lijk zwakke, overigens matige en aan de kust tot krachtige toe nemende Zuidweste lijke tot Westelijke wind. Iets hogere middagtemperaturen. 22 Sept. Zon op 6 u 28 m onder 18 u 36 m. Maan op 11 u 35 m on der 19 u 29 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 CT.TR Station Weer Max.temp. NeersL Wind m/s Gisteren in 24 u. Oslo Zw. bew. N. 8 Stockholm Regen N.O. G Helsinki Regen 0.0 Edinburgh Motregen W.2 Londen Zw. bew. W. 1 KopenhagenLichtbew. W. 10 Amsterdam Regenbui N.W. 8 Zünch Regen Z.W. 5 Locarno Hall bew. N.N.0.1 Genève Zw. bew.- Z.Z.W. 5 Parijs Half bew. W. 1 Bordeaux Zw. bew. N.W. 2 Nice Zw. bew. N.NÏW.4 Berlijn Regenbui W.N.W.6 Frankfurt Zw. bew. W. 4 München Motregen W.Z.W. 5 Wenen Zw. bew. W. 4 Luxemburg Zw. bew. Z.S Grenoble Half bew. Windstil lnnsbrtlck Geh. bew. Z.W. 1 per jaar was. Hij gebruikte de be dragen niet voor particuliere doel einden, maar uitsluitend voor bij zondere uitgaven ais Senator, waar mee hij de regering en dus indirect de belastingbetalers niet wilde be lasten. Schenkingen onder de 3000 dollar zijn volgens de belasting wetten vrij van schenkingsrecht, maar moeten zowel door de schen ker als door de ontvanger worden aangegeven. Het staat nog niet vast, of zulks is geschied. Afgescheiden daarvan heeft het een slechte indruk gemaakt, dat Nixon de republikeinse leiders, die hem als candidaat naar voren schoven, niet heeft ingelicht over het bestaan van het fonds, hetgeen zyn candidaatstelling waarschijnlijk in de weg zou hebben gestaan. Ook al is met het fonds geen omkoperij bedoeld en al zou Nixon hierin niet alleen staan, dan nog blijft het een praktyk, waarvan de gevaren voor de hand liggen en welke dus in druist tegen de politiek ethiek, waarvoor Nixon juist zich als Se nator op de bres stelde. Bovendien concentreerden Eisenhower en Nixon zich in hun campagne gro tendeels erop. de regering-Truman aan te vallen wegens hert ontbre ken van ethiek. De kwestie is zonder twijfel na delig voor de zaak van de repu blikeinse partij. Of het nadeel tij delijk of herstelbaar zal zijn, zal alleen de naaste toekomst kunnen leren. GEORGE EDWARD BRENNAN, de breedgeschouderde, vrolijke buschauffeur die voor een maand düh harm heeft Qeruild met zijn Amersfoortse collega Jan ven. Gent, is Zaterdagmorgen met de Constellation „Delft" op Schiphol aangekomenChauffeurs van de stadsbusdienst uit Amersfoort, met wie hp in het dakrestaurant van het vliegveld kennis maakte, wa ren dra dikke vrienden met hem. En ze wilden beslist eens weten hoe hun dienstpet de nieuwe col lega zou staan. Het geleende hoofddeksel bleek veel te klein voor „big George". Inmiddels be stuurt Jan van Gent al een der geweldige bussen van the „Third Avenue Traffic SystemHp kent de New Yorkse stratendoolhof al vrij goed, maar bij de 42ste straat moest agent Martin Hamrogue hem de eerste keer toch te hulp komen. Op de achtergrond het reusachtige Chryslerbuilding. y '&/M 'y si**?? v, 5 4.:: (Van een onzer verslaggevers) PADERBORN. Zes dagen nadat de oefening Hold Fast van de Weste lijke geallieerde legers in Duitsland is begonnen hebben de dertigduizend Nederlandse soldaten, die eraan meedoen, hun eerste werkelijke vuureon- tact met de „vijand" gehad. Tijdens het afgelopen weekend hebben z|j verscheidene malen hun stellingen moeten verdedigen tegen attaquerende Engelsen, hiaat: „Voor mij is het de oefening „Slaap-Vast" geweest", zei ons een Nederlandse jager vanochtend. Vijf minuten lang hadden de jagers een infanterievuiirgevecht gehad met de aanstormende Britten. Toen be sliste een scheidsrechter dat de Engelsen gewonnen hadden en verder mochten trekken, officieel, volgens de jnanoenvreregels, waren de Neder landers toen dood. „Daar hebben we nu een. week voor in de regen gezeten, alsmaar op deze zelfde plaats. En het is goed ktaid ook, vindt u niet?" zei soldaat Kees Storm uit Vlaardingen, en haal de ziin pijl en boog te voorschijn uit -hét kleine eenmanstentje. „Dat heb ik hier al op de eerste dsg ge maakt," zei hij ter verklaring. „Dan kon ik nog een beetje schieten ook." En hij mikte een appel uit een boom. De soldaten sjokken of staan te staan in de omgeving van de Duitse landwegen, die door de aanhoudende regen zo zacht zijn geworden, dat wij vanochtend zelfs een tank zagen die in de modder was hlijven steken. De oprukkende „Blauwe" partij in Hold Fast is gistermiddag nog gey holpen door het feit dat plotseling achter de „groenen" parachutisten werden neergelaten. Het waren. 384 mannen van de Engelse „Territorial Army" een soort weekend-leger-in- reserve. Afkomstig uit Engeland, Schotland en "Wales, stegen zij Zater dagmiddag van een vliegveld bij Li verpool op in twaalf Amerikaanse Fairchild „Packets" en om precies half zeven, al bijna in. de duisternis, sprongen de eerste para's uit de eer ste drie vliegtuigen. Zo groot was de verrassing onder de Blauwen over deze luchtlanding, dat er op de grond slechts weinig tegenstand was. Schie lijk rukten de roodbaretten op in de richting van het nabije Unna en be reikten daar hun doel: de brug die vernietigd moest worden om de te rugtocht van de verdedigers te be moeilijken. Toen die brug „kapot" was bleek het zeven uur te zijn en de manoeuvre lag stil. Film over Rommel wordt in Wenen niet meer vertoond WENEN. Na vier dagen van communistische demonstraties heeft mep. in Wenen de vertoning van de film „Desert Fox" over de Duit se generaal Rommel moeten staken. De communisten hebben vier avon den achtereen geprobeerd de bios coop in het centrum van de stad te bestormen, Vrijdagavond werden 29 politieagenten zwaar en vele an dere licht gewond toen de bioscoop met stenen en keien bekogeld werd. (Van onze correspondent) ZUTPHEN. „Toen ik in Door- werth in een hooiberg wilde gaan slapen en het hooi büeen graaide, zag ik plotseling het lijkje van een kind liggen. Ik ben er meteen van door gegaan", verteld© een jonge man, die totaal overstuur was, vo rige week aan de directeur van de jeugdgevangenis In Zutphen. De jongen was één van de twee knapen, die kort geleden ontsnapten uit de landbouwkolonie „Het Werk- se Veld". H|j was met zijn vriend op avontuur gegaan, maar was van zijn ontdekking In Doonverth zo ge schrokken dat hij zich hals over kop bij de politie in Den Haag meldde. Vandaar kwam hij weer in Zutphen, waar hij zijn ongeloof" waardig verhaal opdiste, Toen de jongen volhield dat het waar was, is de politie gaan zoeken. Zij vond tenslotte, in een hooiberg, half onder het hooi verborgen, een kinder lichaam. Het „lijkje" leefde echter nog, het ging rechtop zitten en wreef zich de Ogen uit, „Dat is Tinus", riep een der Ren- kumse politiemannen. En zo was het In het hooi lag een totaal vervuilde woonwagenjongen, de veertienjarige M. Gerrits uit Renkum, die niet meer thuis mocht komen en daarom in hooibergen sliep. De jongen is zijn hele leven maar drie maanden naar school geweest en. was al bijna een „boskind" geworden. „Ik wil graag leren lezen en schrij ven", vertelde Tinus en daarom heeft de politie zich over hem ontfermd. Vanmiddag zal Hold Fast afgelo pen zijn, maar voor die tijd. nog zul len de gezamenlijke Nederlandse, Belgische. Canadese en Engelse .troe-, pen een tegen-aanval tegen „Blauw" moeten organiseren. En dan blijft een ieder nog slechts over conclu sies te trekken, over het nut dat, deze herfstmanoeuvre van 1952 heeft af geworpen. Officieel commentaar op deze kwestie hopen wij na het einde te krijgen. Op dit moment willen wij echter al wel constateren dat het ge heel voor de Nederlanders betrek kelijk weinig vrucht heeft afgewor pen. Gevaarlijk dicht bij de dekrand van het Britse vliegdekschip il lustrious" landde deze Nederland se Hawker Sea Fury. De vlieg- dekofftcier (rechts) loods* de pi loot geagiteerd weg van de ge vaarlijke rand. De Sea Fury kwam terug van een aefenvlucht tijdens de NATO-manoeuvres „Main Brace", Fireflyin zee gestort tijdens NAVO-oefening AAN BOORD VAN DE „EAGLE" Bij de Navo-vloDtoefeningen „Main Brace'» is Zondag eenNederlartdse „Firefly" tijdens de landing op het Britse vliegdekschip „Illustrious" in zee gestort en gezonken. De Neder landse piloot, A. Lamberts uit Haar lem, kwam om het leven, de Ne derlandse waarnemer, D. Buiten huis, kon door een hef schroef vlieg tuig van het Amerikaanse vliegdek schip „Wright" worden gered. Het hefschroef vliegtuig bevond zich in de lucht toen de „Firefly" in zee stortte en spoedde zich onmiddel lijk naar dë'pïaats" van hefongeduk. De commandant van het eskader, schout-bij-nacht Halïet, heeft alle schepen van de groep verzocht van ochtend tussen 11 en 12 uur Neder landse tijd de vlaggen halfstok te hij sen en herdenkingsdiensten te hou den. De verongelukte machine behoor de tot een van de twee Nederlandse .F"irefly"-esquadrilles, die ziin gesta- tionneerd op de „Illustrious". AMSTERDAM. In de afgelopen nacht is in een der Amsterdamse ziekenhuizen, waar hjj kort geleden ter verpleging was opgenomen, over leden de bekende toneelspeler Cor Ruys. H|j heeft de leeftyd bereikt van 63 jaar. Het bericht van ditplotselinge overlijden zal met grote verslagen heid worden ontvangen door allen, die het toneel een goed hart toedra gen en dlie ook Cor Ruys welgezind zijn. Want men kan moeilijk van to neel houden en dit komisch talent niet bewonderen, althans waarderen. Cor Ruys was een groot komisch talent, maar geen komiek in de be perkte, banale zin. Hij wist aan al zijn rollen Dok de meest boertige een menselijk, levend accent te geven. Bij alles wat hij deed was er iets werkzaam van zijn gemoed, ja zelfs iets van poëzie. En op de wer kelijk gevoelige momenten wist h|} zijn publiek, tot lachen zo gemakke lijk bereid, stil en ontroerd te krij gen. Wijlen dr. Royaards zag in hem een van de weinigen hier te lande die ..Molière" konden spelen; zelf hoopte Cor Ruys nog éénmaal de Shy5ock te creèeren in wie hij een tragi-komische figuur zag. De omstandigheden hebben er toe geleid, dat hiervan nooit iets is gekomen Zelf heeft Cor Ruys eens verklaard, dat bh van een ruim leven hield voor zijn gezin en een toneelspeler hier te lande bereikt dit zeidon, of hij moet de grote massa bereiken en behagen. Dat dééd Cor Ruys. Op zich zelf zat daar zeker niets verkeerds in. Zyn grote voorganger Molière heeft dit be hagen van het publiek een der grote doelstellingen van de toneelkunst ge noemd. Bovendien alles wat Cor Ruys op het toneel deed deed hij met behoor lijke, verantwoorde, vaak prachtige middelen. Of h|j in de huid van. een ander kroop dan wel de rol naar zich toetrok, het was altyd knap, geestig en vaak brillant. Hij was iemand, die van armoe een afschuw had. maar die van zijn eigen schitterende geven gul en royaal wegschonk, die hard heeft ge werkt. voor zyn troep een vader was, voor zijn vrienden een bon'homroe en voor zyn kunst niets goed genoeg acht te Amsterdamse politie heeft uitlevering verzocht AMSTERDAM. Met de ar restatie van een Nederlander te Engano, die door de Nederlandse politie werd gezocht, is vermoede lijk een grote oplichtingszaak aar» het licht gekomen. De aangehoude ne. de 32-jarige E. H. D., die han del dreef onder een te Amsterdam gevestigde firma, zon zes particu lieren en drie bankinstellingen hebben benadeeld voor een bedrag, dat b|j benadering op 400.000,— wordt geschat. D,, die textielhandelaar is, toon de textielgoederen op een opslag plaats "en nam op deze goederen gelden op van financiers Nader hand ,is gebleken, dat het opgesla- gene bestond uit waardeloze pak ken met oude jassen en dergelijke. De gearresteerde zou ook nauw contact hebben gehad met een ex- koning^ uit Europa, aan wie hij indertijd een auto zou hebben aan geboden. In ons land manipuleerde hy met doliar-chèques op de Chase Bank te New York van de Europe se ex-monarch. Hij kreeg gedeelte lijke verzilvering, maar de betrok ken bankinstelling stelde vast, dat de cheques niet werden gehono reerd. M?" houdt rekening met de mo- gelykheid, dat behalve D., die in staat Van faillissement verkeert, nog meer personen bij deze oplichtings zaak betrokken zijn. Zij is thans in handen van de Amsterdamse Centrale Recherche. De officier van justitie heeft by de rechtbank te Amsterdam een verzoek tot uitle vering van D, ingediend. TOKIO. Volgens het Japanse pers bureau Kyodo zyn zeven Japanners ge arresteerd wegens het vervalsen van Amerikaanse militaire certificaten tot een waarde van. 70.000 dollar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1