vooral voor vnorw KOLEN Van de ene kermis naar de andere in een woonwagen POP Eert hele vlekkenlijst én een beetje kunst Prachtige nieuwe tinten in-vrouwelijke lijn Huidverzorging: middel om charme te verhogen Jan Verheij Co. BAKTJ1SJE 'WOLb BAAL kWESTi W. RiJSSEMUS SINTMAARTENSDIJK Meeste kermis exploitanten zijn hardwerkende middenstanders IMPRESSIE VAN EEN SIMPELE ZIEL Spinnekop'n lekkere schotel Voss'modellen voor nieuwe seizoen ZAKEN, DIE DE 1 SIEEESSE GEN VAN IEDERE Schoenen uit in werkplaats; U doel méér! Duur maar lekker IDEALE HAARVERZORGING LIEVER DE LIVER °rrE rdk Std-e« Simïnawoi s BQNTSARNER1NBEH „VICTORIA" VOOR yrijdag 3 October 1952 In Nederland worden jaarlijks meer dan 2000 kermissen gevierd. Er bestaat een boekje, waarin ze alle met datum staan vermeldEr is ook een vakblad van de kermisexploitanten, dat „De Komeet" heet Hierin kunt u advertenties vinden als deze: „Óp de Kermis te Hardegarijp is nog plaats voor een rupsbaan. Inschrijvingen vóór 1 Juni". Want je kunt maar niet zó maar met je spel op een kermis gaan stacz-n. Er moet voor worden ingeschreven; wie bereid is het hoogste staangeld te be talen krijgt de vergunning. Vooral in kleine plaatsen gaatJeaantje, haar dochtertje, haar het gemoedelijker. Daar heeft het linten nodig had, ging de verza- gemeentebestuur zijn vaste men-1 meling er aan. - - - 1 Toen Jeaan eens een zieke tan te, die een pension hield, ging helpen, werd een van de gasten verliefd op haar. Ze aarzelde lang. „Want ik wist wel dat het meestal niet goed gaat als een van ons met een burger trouwt." Maar tenslotte liet ze zich over halen en ze trouwden. Jeaan be dong alleen, dat ze mocht blijven optreden. Het ging inderdaad niet goed. Hij had een baan bij de gemeen te en geldzorgen had ze niet. Maar het was zo vreemd en stil in dat huis, dat muurvast in de zelfde straat bleef staan. Ze voel de een verterend heimwee naar de beweeglijkheid en de spanning van het artistenleven. Om zich te verzetten ging ze maar weer optreden. „Op de duur was ik haast nooit meer thuis," zegt ze. „Het was ook de ware liefde niet, al had ik dat eerst wel gemeend. Tenslotte zijn we weer uit elkaar gegaan," Haar tweede man stamt uit het zelfde milieu als zij. Hij is de eigenaar van een gebakkraam. Keurig en vlot in haar witte jas sen, die jaar op jaar terugkeren tegen een afgesproken staangeld. Zo is de familie Verwijk met haar oliebollenkraam een vertrouwde verschijning in Broek in Water land. Het dorp rijst als een bas tion uit het polderland op. Er is veel water, er zijn huizen met houten gevels, een oude kerk, een plein met linden. Op dat plein wordt de kermis gevierd. Er zijn niet meer dan een vijftal kramen. Met neergelaten zeilen, die alle bonte schittering verhullen, zien ze er in het ochtenduur uit als slapende reuzen. „Ik riioet u in de pakwagen ontvangen," zegt mevrouw Ver wijk. „Als u ons leven wilt leren kennen, moet u het zien zoals het werkelijk is." Deze woorden teke nen haar. Ze heeft voldoende fier heid om tegenover iedereen zich zelf te durven zijn. Het is overigens in die „pak wagen" best uit te houden. Je vindt er alleen het noodzakelijk ste aan meubels en huisraad. Maar er is electrisch licht butagas, het is er licht en fris met flinke openklapbare ramen. Iedere wagen, die meer meege nomen moet worden, kost extra geld en daarom behelpen veel kermismensen zich 'i zomers met de pakwagen en laten hun mooie woonwagen achter op het ter rein, waar ze de wintermaanden doorbrengen. Het is nog niet. zo lang geleden dat mevrouw Verwijk een van de twee „Bosco-sisters" was, die op traden als rijwiel-acrobaten. Ba lancerend op een blinkend fietsje, haalden ze de wonderlijkste toe ren uit. Ze traden 's zomers op in het reizend theater van hun vader, 's winters in variétés en bioscopen. Jeaantje was de oudste. Van haar prilste jeugd af ademde ze de atmosfeer in van kermis, thea ter, circus, variété. Vader trad c>p als acrobaat, fakir, clown. Zijn dochter zegt nog trots: „Vader kon alles!" Tante was slangen mens. De grote broers hadden weldra ookljhun aandeel in het programma en de jongere kinde ren oefenden bijna van het mo ment af dat ze konden staan. Dat ging vanzelf. Als je de toeren zag van vader, tante, de broers, de gehuurde nummers, ging je pro beren die na te doen. Van schoolgaan kwam bij dit zwervend leven niet veel. Maar mevrouw Verwijk was intelligent en had haar ogen wijd open. Wat 'n ander je niet leerde, leerde je jezelf. Ze schrijft nu een brief met zeker niet meer taalfouten dan verscheiden mensen, die vol ledig lager onderwijs hebben ge had en zé levendig en geestig ge steld, dat het is of ze tegenover je zit te vertellen. In die eerste tijd hadden ze nog geen wagens maar een woon schip. Toen het gezin steeds aan groeide, kon moeder met al die kleine kinderen het reizen en trekken niet volhouden en bleef 's zomers aan wal. Zo kwam het dat Jeaan, dertien jaar oud, met vader en de broers mee op reis ging en de plaats van huisvrouw moest innemen. Ze kookte, ver stelde en 's avonds zat ze in de kassa. Ze was een ernstig kind met een groot verantwoordelijk heidsgevoel. De zorgen, die ze zo vroegtijdig moest delen, lieten haar eigenlijk nooit los. Haar ge zichtje, met het contrast van don ker haar en lichte ogen, heeft op portretten uit die tijd iets Sla visch. Ook nu nog zijn die lichte ogen als sterren. Het lijkt of in de diepte achter het transpa rante grijs een donkerder, blau wer gloed fonkelt, die als een vlam naar buiten slaat als 2e spreekt over de hooghartige, min achtende manier, waarop burgers vaak menen tegen kermismensen te mogen optreden „omdat ze maar in een woonwagen wonen". Jeaantje inde niet alleen het geld, ze beheerde het ook. be waarde de rest voor het achter gebleven gezin. De broers kregen zakgeld. „Ik wou dat ik ook zak geld kreeg," zei ze eens tegen haar vader, „Jij," was zijn ant woord, „jij hebt de hele kas, Als je wat nodig hebt, neem je het maar." „Maar dat deed je dan toch niet gauw," zegt ze nu peinzend. '„Ik moest er altijd aan denken hoe goed ze het thuis konden gebruiken." De tijden werden beter toen de kinderen thuis opgroeiden. Jeaan en haar jonger zusje Annie maak ten het rijwielnummer en oogst- tén veel succes. Jeaan kreeg veel bouquetten van bewonderaars en ook wel briefjes. „Maar die wer den onderschept," zegt ze. Er was geen sprake van dat de meisies 's avonds alleen met eèn iongen uit mochten. In tegenstelling tot wat het publiek vaak denkt ziin de zeden in dit milieu heel streng Graven of baronnen, zoals in de rnman*! bevonden zich niet ondpr JeaaïVHe's aanbidders Jeaan lach te er maar eens om. Natuurlek vond zc het leuk succes te heb ben: ze bewaarde de linten van haar bouquetten. Ze had een hele voorraad in alle kleuren v«n de regenboog, maar toen kleine schort helpt ze nu ia het bedrijf van haar man. Het leven van de familie Ver wijk is zeker niet zonder zorgen, De oliebollen worden op kermis sen een beetje verdrongen door de patates frites^ Maar om patates te bakken heb je andere pannen nodig en zo'n omschakeling van bedrijf eist enige duizenden gul dens. Bovendien, de VerwijkTs hebben van ouder op ouder een oliebollenkraam gehad, bezitten hun eigen geheim recept en heb ben een grote perfectie bereikt in het bakken. Liever dan met de familietraditie te breken, exploi teert de heer Verwijk er een paar kleinere spellen bij. De kermis begint loom te ont waken. Zonder dat iemand hen hoeft aan te manen maken de Verwijk's zich klaar aan het werk te gaan. Ons feest is voor hen werk. De jongste van elf legt met grote ernst een slag in zijn natte kuif. Dc zweefmolen maakt zijn eerste ronde. De eerste bollen sis sen in de hete olie. Weldra is de kermis in volle gang. In kleinere plaatsen duurt zo'n kermis niet langer dan twee da gen. Dan is het weer opbreken en trekken naar een ander stadje of dorpje. Vaak wordt er dezelfde avond al weer gebakken. Zo gaat het de hele zomer door, een druk, roezig, vermoeiend leven. Maar wie in deze sfeer is opgegroeid kan er niet goed meer buiten. De kermismensen zouden alleen graag willen dat u de burgers hen zag als wat ze in meerdarheid zijn: fatsoenlijke mensen, die met hard werken hun brood verdie nen, reizende middenstanders., die in een verplaatsbaar huis wónen, dat woonwagen heet. CLARE LENNAHT Ik ben toch zo dankbaar dat er eèn Encyclopaedic voor de Vrouw gekomen is! We hadden er al een, inderdaadvan de Bezige Bij. maar daarin staat wel een vlekkenlijst en geen Beeldende Kunst. Terwijl in deze nieuwe, de Winkler Prins voor de Vrouw, zowel een vlek kenlijst staat als de. hele Beelden de Kunst-in-twee-bladzijden. Ziet u.... in de encyclopaedie van m'n man durf ik niet zo goed te kijken. O nee, zou ik zóoó eng vinden. Je kunt nooit weten of daarin niet iets staat, waar je als vrouw geen belangstelling voor mag hebben. En met deze dames-ency- clopaedie ben je zo heerlik zeker! Jo van Ammers-Küller staat er stellig ineven kijkenja hoor, daar staat ze. En J. C- Bloem na tuurlijk niet, zou het? Nee, J. C. Blo^jn niet. Daar heb je 't al: feil loos zeker weten ze daar wat ons mag interesseren. Aan het begin staan uitspraken over de vrouw: Wat de Bijbel zegt, wat de Verenigde Naties zeggen, wat de Paus zegt. Daarna komt er een hoofdstuk: De vrouw als vrouw. En daarna komt er ineens: „Veren", Ik ben het haastig gaan lezen in de veronderstelling dat er nu zou komen: tijdens het voorjaar is de veder dos van de vrouw lichtpurper Dat dit ge recht „spinne kop" heet, is iets, waar u zich misschien even over heen zult moeten zet- ten. Ik kan het in ieder geval niet helpen. In mijn grootmoe ders tijd al heette het zo, de vrouwen wa ren toen mis schien niet zo overgevoelig. Ter zake: u neemt per persoon een lamscotelet van anderhalf ons, braadt die en vult, als het vlees gaar is, de jus aan met zoveel water als u saus denkt nodig te hebben. Door die saus mengt u dan wat maggi, soja en pikante saus naar smaak, maar in een ver houding van een tot twee tot twee. Van de aardappelen, die u intus sen hebt gekookt, maakt u puree, die u tot een berg op een schotel vormt. U vleit de coteletten daar tegen aan, en giet er de saus over. U ziet; er komt geen spin aan te pas. Eet er zoete appeltjes of stoof- peentjes bij. gekleurd, na de ruitijd echter heeft zij een grauw borstje. Maar dat is niet co. Die veren, blijken gewone vogelveren te zijn waatmee de W,P.-vrouw zich moet tooien. Dit voorste gedeelte is namelijk het sys tematisch gedeelte. En, van de paus.... rang! naar de veren. Jat is inderdaad wel een aaroige systema tische indeling. De Omgangsvormen nemen zestien pagina's in; het overzicht van de Beeldende Kunst twee pagina's on dat is maar goed ook. Wat moeten wij wijfjes met al die kunst? Met mate is het prachtig, maar dan toch met mate. Een beschaafde vrouw behoort wel eens de naam Picasso vernomen te hebben. Het staat haar goed, als zij in gezelschap ook iets weet te zeggen, wanneer de mannen over kunst spreken. Het siert haar, mits zij het bescheiden doet en met mate, vandaar ook die twee blad zijden. Na het systematisch gedeelte met de vlekkenlijst, de éénjarige snij bloemen en de héle mythologie in drie bladzijden, na dat gedeelte komt het alfabetische deel. „Hrand" is het vernielend vuur dat roerend en onroerend goed aan tast in strijd met de bestemming". Wel, wel! En daar zie ik staan: „geschenk". Nu wist ik toevallig al wat een geschenk is, maar het kan nooit kwaad het nog eens te horen. En wanneer ik dan lees: „Bij het kiezen van het G. dient men in de eerste plaats rekening te houden met de wensen van diegene voor wie het G. bestemd is", dan ben ik weer zo innig gelukkig met dit lij vige boekdeel! Het zou toch af schuwelijk geweest zijn als ik maar was doorgegaan met het cadeau doen van motor-onderdelen aan mijn bejaarde tante? Maar dit zijn details, de hoofd zaak moeten we in het oog hou den: De vrouw heeft haar eigen encyclopaedie. haar eigen terrein waarin ze mag grasduinen in de wasmiddelen met daarnaast een do sis kunst en wetenschap, niet te veel, vooral niet te veel, precies genoeg voor ons fraaigevederde imbecielen. ANNIE M. G. SCHMIDT Dikke zusje heeft een popje ge kregen. Dat kocht tk omdat het zo'n monter rond kopje had en het was bovendien heel erg goedkoop. „Snap je zoiets," zeg ife tegen de werkster, hoe kunnen ze 't ervoor maken." ,,'t Is bloot moet je rekenen," vindt zoontje, ,,'t is zonder kleren, dat scheelt," _,En 't zit niet best in mekaar," praat de werkster. frAls je zó doet, wiebelen de armen." Ze schudt 't popje deskundig heen en weer. „Al le waar naar ze geld," zegt ze cri- tisch. „Voel z'rt been," roept zoontje, ,als je knijpt, hoor je knak." Afblijven jij," zeg ik, ,,'t is voor je zusje." En dat kleine wijfje is er bltj mee. Ze trekt Pietje z'n hemd van het gebreide lijf en wik kelt de nieuweling erin. Als we eten zit hu, net als vroeger de kleinste Bibi, bij het bord, de kruimels brood kleven met de jam aan z'n kin. Maar na een nacht slapen is de liefde bekoeld, want die nieuwe wordt wakker met een deuk in het hoofd. Omdat niemand weet hoe dat komt, krijgt de pop zelf de schuld. ,J)at heeft ie-es- pres gedaan" klaagt zusje, „hij lap op ze kussen en toen heeft ie 't espres gedaan" - „We zullen een muts voor hem. maken,'' troost ik. Maar ze wit geen muts, het hemd van Pietje mag hij ook niet meer aas, »Z'ti lijf is nog goed," praat het zoontje," en z'n lijf is toch het meeste by zo'n pop.... Als-tie nou.." hij rommelt in de speel- goedmand.... „als-lte nou die z?n gezicht had." Hij pakt een lappen schepsel met een keihard onver woestbaar hoofd op een verfrom meld lichaam „Nee," zegt dikke zusje, „nee, dat kan geeneens." Maar middags gebeurt er iets.. Zoontje is naar school, ik zoek naar een blocnote, niet zomaar, nee, ik zoek als een wilde, want die blocnote is nergensNiet op de petsoits plaatsen, maar ook niet in de Ia by de lepels en niet by de pannen en potten, waar ik «it wanhoop toe kom, Tenslotte hol ik de kamer in e?t betrap dikke zus je, want die trekt net vinnig en snel het hoofd van d'er pop. Het rolt op de grond en die kleine, strak van schrik, duwt als ze me ziet, het lijf in de kast en gaat dan met kleine stijve hupjes, moe dig maar met een bang ruggetje - zo van net doen alsof er niets is de kamer uit. „Nou kan je de gezichten ruilen," zegt zoontje later, als hij het lijf vtndt. Maar dikke zusje wordt op eens verlegen en schudt vlug van nee. „Zoiets is ook vakwerk," knikt zoontje goedkeurend," je weet niet wat daar aan vast zit." Maar dikke zusje luistert niet, ze kruipt als een poe$ op m'n schoot, BIBEB Ter inleiding van haar najaarsshow, die zij Donderdagavond in de Blauwe Zaa.1 gaf, zette de firma Voss de klok even honderd jaar terug. Statig sclweden dames uit 1852, 1895, 1902 en 1916 poorbij, allen gekleed naar de mode van haar tijd. Vooral de crinoline en de fi-bocht- mode' uit 1916 trokken belangstelling. De modellen van hei seizoen 19521953, die hierna, werden getoond vormden wel een groot contrast met die uit grootmoeders tijd, maar één ding hadden zij gemeen: de in-vrouwelijke lijn. Over het algemeen zijn de rokken streept japonnetje met aan de mou- en japonnen iets langer dan verle- j wen grote, vrijduitstaande cirkels den jaar. De raglanmouw bij de van organza, die lampionnen voor- mantels heeft zich gehandhaafd. Een stelden. aantal prachtige nieuwe tinten, zo- i Het spontaan en langdurig ap- als koningsblauw, aubergine, olifant- plaus bewees wel, dat deze show de grijs en anthraciet, deden haar in trede. Voor het jonge meisje waren er enkele vlotte, aangesloten mantels met Mokkende rok, waarbij een klein hoedje werd gedragen. Een meer en meer in zwang komend, bij tal van toiletten gedragen attribuut, is de exotische stola. Er waren twee opvallende combinaties, een van een zwarte wollen japon met een felrode stola, en een van een wit tullen cocktailjaponnetje met een hard- paarse stola, die door de contraste rende kleuren een bijzonder effect gaven. Bijna alle damesmantels voor namelijk swaggers'— waren voor zien van de moderne grote laagop- gezeite zakken en grote kraag, die, opstaand, zelfs de oren bedekt. De nieuwe kleur anthraciet is bijzonder geschikt voor mantels, in combinatie met een andere gedekte kleur geeft zij een mantel een bijzonder cachet. Een aantal prachtige bontmantels teddy, Indisch lam e.a. ontlok ten 't talrijke publiek een zucht van bewondering. Bijzonder mooi was een platina jasje van Toscaans lam. De opgeknipte taile m japonnen en de brede elastieken ceintuur by blouses en rokken zijn ook dit jaar weer modern. Er was bijvoorbeeld een combinatie van een felgroene corduroy-rok met opgeknipte taille, en een zwarte blouse, waarbij een brede ceintuur werd gedragen, die van achteren sloot met een reusach tige gesp. Vooral bij blouses zag men ook hier het aardige, opstaande boordje. Tot besluit van de show toonde Voss een viertal sprookjes-aehtige avondtoiletten met namen als Etoile du Nord, Estralita. Vooral het laatste was mooi: een strapless toilet van een zeer soepele soort zwart vilt, met broderie van dikke gehaakte strengen wol, waarbij een enorme hoed van hetzelfde materiaal werd gedragen. Grappig was een groenge- verwachtingen heeft. meer dan vervuld Filmavond over emigratie naar Nieuw Zeeland Onder auspiciën van het Comité Culturele Samenwerking Charloi» zijn gisteravond in het Charloise Volkshuis een drietal mooie films over „Nieuw-Zeeland" vertoond. De Hollands sprekende film „Dit is Nieuw-Zeeland", ter beschikking gesteld door de Regeringsvoor lichtingsdienst, gaf een uitvoerig beeld van industrie, handel en nij verheid. Een film over de natuur en een over de hoofdsteden, afge staan door de ambassade, liet in korte trekken het land en zijn voornaamste steden zien. De heer Ven Nimwegen, van de afdeling emigratie van het Gewestelijk Ar beidsbureau alhier lichtte ver schillende problemen betreffende emigratie en mogelijkheden, toe. Dat het prettig is een goedver zorgde vrouw te zien, daarover zullen we het allen wel eens zijn. Het is daarom verwonderlijk, dat lang niet iedere vrouw zich beijvert tot deze categorie vrouwen te behoren. Mevrouw Thea Blok, die gisteren als afgevaardigde van Richard Kudnut's Three Flowers- Huidverzorgingsproducten een cau serie hield voor de Rotterdamse vrouw, bracht dit o.a. naar voren. Voor deze causerie, die gehouden werd in de recreatiezaal van het gebouw van de firma Vroom en Dreesmann, bestond grote belang stelling. Vele dames luisterden aandachtig naar het betoog van Thea Blek, die zich eon vurig voorvechter toonde voor de juiste huidverzorging. Dat een bekoorlij ke, gave huid, op de juiste wijze opgemaakt, een belangrijke factor vormt bij de indruk die een vrouw op haai omgeving maakt en óók in belangrijke mate haar zelfbe wustzijn beïnvloedt staat onomsto telijk vast. „Er zijn echter vrou wen." aldus Thea Blok. „die alleen belangstelling hebben voor de properheid van haar huis. Dat zij zelf met haar onverzorgd uiterlijk een dissonant vormt in haar ver zorgde omgeving, ontgaat haar volkomen. Dit is toch wel erg jam mer, want ook al is de ene vrouw rijker door de natuur bedeeld dan de andere, geheel van charme ont bloot is geen enkele vrouw. Het is nu de kunst deze ons door de natuur geschonken charmes te accentueren en de kleine sehoon- heidsfouten zoveel mogelijk te corrigeren. In de eerste plaats dient men, voor een make-up wordt aangebracht, de huid gron dig te reinigen. Ook de juiste kleu ren van poeder, rouge en lipstick zijn belangrijk, terwijl niet over het hoofd gezien mag worden, dat het gezicht 's avonds van alle make-up moet worden ontdaan en dat iedere soort huid, of zij nu droog, normaal of vet is, behoefte heeft aan een voedende nacht crème". Mevrouw Blok zette dui delijk uiteen boe de huid op de juiste wijze verzorgd kan worden en na de pauze zetten, twee assis tenten van haar, door middel van. demonstratie, deze woorden kracht bij. Enige dames uit het publiek ver leenden aan deze demonstratie haar medewerking. De vaardige vingers van de schoonheidsspecia listen behandelden haar huid op de juiste wijze, waarbij Thea Blok de nodige toelichting verschafte. OUDERKERK A.D. 1JSSEL BURGERLIJKE STAND Geboren: Dirkje d. van M, de Jong en M. Rp kaart. Prof. Fistér beveelt: Men werkt beter en meer zonder schoenen. Dat is tenminste het oor deel van prof. Cranville Fisher, hoogleraar in de psychologie aan de universiteit van Miami. Deze wetenschappelijke, man, die stellig geen goede relaties onderhoudt met sehoenf abrikan een, heeft met het personeel van diverse zakelijke in stellingen proeven genomen. Aan de ingang van het kantoor stond een bord waarop was geschreven: „Men wordt verzocht de schoenen uit te trekken en deze niet eerder weer aan te doen voor men naar huis gaat." De resultaten bleken geweldig. Niemand had meer last van een slecht humeur en iedereen werkte twee maal zo vlug. „Want", aldus professor Granville Fisher, „de bloedsomloop is vooral slecht in de voeten. Ik kan geen ongelyk hebben, waarom zouden anders alle mensen, zodra ze thuis komen hun schoenen met een zucht van verlichting uitschoppen?" DEZE WEEK etoleren wij in ome bekende showrooms een collectie zeer chique BANKSTELLEN welke geheel in eigen werkplaatsen vervaardigd zijn en bekieed met uitzonderlijk mooie importitoffen U bespaart uiteraard veel geld, doordat deze bankstellen direct door de fabrikant geleverd worden Langdurige garantie WOLPHAERTSBOCHT 260 - 264 Winkelcentrum Wereldhoven Zuid - Direct bi| de tunnel TELEFOON 76829 74194 Sinds 1863 V E R H E IJ een begrip voor verzorgd» interieurs Dit is het recept van een bijzon der duur en lekker gerecht. Het leent zich bij uitstek om te wor den klaargemaakt., wanneer U erge goede relaties van Uw man of een erf-oom te eten krijgt. U haalt bij de slager voor eik een kalfsoester van een ons, die U overlangs tot op een puntje na in tweeën laat splijten. U vult ze met een plak kaas en een plak ham paneert ze, en laat ze mooi bruin en gaar worden. Als U ze op de (verwarmde) schaal hebt opgedaan, legt U op elk een plak ananas. Wedden, dat U een voor treffelijke indruk maakt op al deze belangrijke mannen? tedere dam* 'n heult jpar(i«J voor slechts De juiste coupe passend bij Uw gelaat! Door rechtstreeks internationaal contact kunnen wij U een permanent, geheel volgens de Parijse mode, garanderen iODÊAIC I WestersTnge? 18 PC BEAtfit SPECIALE AANBIEDING ZUIVER WOLLEN MANTELSTOFFEN, 130 cm, breed 7.ïnJ WOLLEN JAPONSTOFFEN, Q~ 130 cm, breed Grote sortering moderne "WOLLEN RUITEN. Alle bij ons gekochte stoffen kunnen binnen 8 da gen pasklaar gemaakt worden (geknipt en gestikt voor slechts 6. KOOPT LIEVER BR* Het adres voor wollen en zijden stoffen HEEMRAAD SSLS GEL 253, noodwinkd bij de 3innenweg. TeL 39729. ^A/PNVJ^ •kt KLAS BANKET> LUXE BROOD- EN BESCHUITBAKKERU GRATIS ONDERRICHT GRATIS PATRONEN GROOTSTE SORTERING BÉTERE KWALITEITEN NW€ BINNENWEG 50 TEL 50168 Natuurlijk bi] Wn MFoms ALOiUuflGER If EG 1W BENTINCKIAAN 22 TEL 44215 NIEUWSTE KLEUREN Tal 46066.83799, R'djn, ADVERTEER REGELMATIG Het ideale slankmafcende RUBBERCORSET voor de moderne vrouw! Komt U bet een* zonder koopverplichting pauen? Aparte paskamers PEnSiANER, ind. law, YEMEN, OCELOT, SEAL, BIBERETTE, ENZ. ENZ. M. DOORNINK Van Dam's Naaimachinehandel HAGAZUN Pi[nocker>troat 9, Noord, Telef. 43528 Pleinweg 222, Wereldhaven Zuid! - Telef. 79024 DE Speciaalzaak van Rotterdam Vierambachtsstrant 67 Telefoon 52116 Beijerlandielaan 184 Telefoon 70799 Beneden Ooitzeedijk 95 Telefoon 20424 ZWMtTJANSTCAAT 98 IrOrrFRDAM-N, TH- 8Q6W WOOGSTRAM 1<A SCMEDAM. TELEfOON 67430 N.V. BRAND STOFFENHANDEL GUSTO WEG 53—55 TEL. 59330 (S lijnen) MATHENE S S ERPLEIN 12 - TEL. 31148—34355

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5