Chinezen openen offensief op weg naar Seoel HET ROTTERDAMSCH PAROOL I Elke delegatie zijn eigen deur Rotterdams schip in zware storm gestrand voor Zweedse kust Treinramp bij Londen: reeds 50 doden Frankrijk duldt inmenging van geen V.N. Van Fleet: Vijand is geen stap verder gekomen Nieuwe kans op vergelijk in Perzisch oliegeschil Minister Sehuman zet parlement onder druk Koreaans minister gearresteerd Russen vallen een Amerikaans vliegtuig aan rA In Augustus 4591 nieuwe woningen WAT VOO WEER? Depressie-activiteit houdt aan Mossadeq's laatste antwoord: kleine stap in richting van Britse wensen Egypte vraagt Britse financiële hulp Reddingspogingen nog zonder resultaat door woeste zee Belastingambtenaar verdacht van fraude Overval van Franse politie op centra der communisten .Mijnwerkers-koning' in Amerika steunt Stevenson Dienstplichtigen met groot verlof Drie treinen topten op elkaar, voetbrug stort in KWESTIE MAROKKO EN TUNIS Toenemende wind Mr Benno Stokvis uit de C.P.N. Saargeschil nog niet uit impasse Nieuw voorstel van Bonn over Saar? Narriman spreekt geruchten over scheiding tegen 12e Jaargang, no. 237. Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week 0.47 per kwartaal ƒ6.05, losse nummers 0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" IDE SCHIEDAMMER W oensdag 8 October 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: S]. van der Schaaf *-*■ waarschijnlijk is nok #>f>n SEOEL. „De troepen der Verenigde Naties in Korea heb ben het grootste communistische offensief van de afgelopen twaalf maanden tot staan gebracht, zonder dat zij belangrijke stellingen hebben moeten afstaan en zonder dat er een wijziging is gekomen in de frontlinie." Deze verklaring, afgelegd door de bevelhebber te velde, generaal Van Fleet, volgde op verwarde berichten van gisteravond over een machtig Chinees offensief en een communistische doorbraak in de heuvelstellingen by Tsjorwon, waardoor de weg naar Seoel en verder naar het Zuiden door de communisten zou zijn opengelegd. Generaal Van Fleet verklaarde pertinent: De actie van de vyand is beperkt gebleven tot voorpostengevechten en de vijand is geen stap verder gekomen." Inmiddels heeft de Chinese infan terie vanmorgen met nieuwe ver sterkingen de aanvallen op de ge allieerde heuvelstellingen bij Tsjor- won voortgezet. De daar strijdende Zuid-Koreanen verdedigen zich fel, met de bajonet op het geweer. Zij hebben opdracht, ten koste van al les de heuvels te behouden. Het gisteren begonnen grootste PABIJS. Het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft een begeleidend rapport voorbe reid, om aan de Nationale Verga dering voor te leggen en dat be doeld is om afwijzing van het plan voor een Europees leger moeilijk te maken, zo meldt A.P. Het rapport is nog niet defini tief, maar in zijn huidige vorm zal het de Assemblee laten weten: dat de verwerping van. het plan voor een Europees leger de betrekkin gen van Frankrijk met alle NATO- land en op losse schroeven zou zet ten, dat verwerping van het plan, nadat Frankrijk hiertoe het initia tief genomen had, de vraag zou doen rijzen of Frankrijk wel een. betrpuwenswaardige partij is bij overeenkomsten met andere geal lieerden over de behandeling van zulke delicate problemen als Indo- China en Noord-Afrika en dat ver werping van het plan het Franse leiderschap in de kolen- en staal gemeenschap in gevaar zou bren gen. communistische offensief van het laatste jaar concentreert zich voor namelijk op een heuvel, het „Witte Paard" genaamd, even ten Noord- Westen van Tsjorwon. Kort voor middernacht trokken de Chinezen, na een hevig bajonet gevecht de helling van de heuvel op, maar 2ij konden zich niet hand haven en moesten korte tijd later weer terugtrekken. Om zes uur vanmorgen openden de Chinezen echter ten tweeden male de aanval op de heuvelstelün- gen. Een communistisch spervuur op het achterland maakte aanvoer van geallieerde versterkingen on mogelijk. De Chinese troepen ver overden tijdens hevige stormaanval len zeven geallieerde heuvelstellin gen langs het front. De geallieerde troepen slaagden er later echter toeh in een stelling te heroveren en waarschijnlijk is ook een tweede voorpost heroverd. Aan het offensief in deze front sector nemen 15.000 man deel. Chi nese gesneuvelden bedekken op het ogenblik de hellingen van de heu vels het „Witte Paard" en „Arrow head Ridge". Het achtste leger schat het aantal vijandelijke ge sneuvelden op deze twee heuvels op 2000 man. Een grote verrassing voor de ge allieerden is de wijze, waarop de Zuid-Koreanen stand houden in de ze gevechten. Bij vroegere gelegen heden sloegen zij meestal op de vlucht, wanneer de aanval hevig werd, maar ditmaal blijven zij in hun stellingen en verdedigen zich tot het uiterste. Terwijl aan het front de strijd is opgelaaid, is in de wapenstil standsonderhandelingen te Pan- moendjon weer een onderbreking gekomen. De vertegenwoordigers der V.N„ hebben nog steeds geen antwoord gehad op hun tien dagen oude voorstellen ov er de repatriëring der krijgsgevangenen - het enige belangrijke punt, dat een wapen stilstand nog in de weg staat. Zij willen nu pas weer met de commu nisten bijeenkomen, indien deze óf deze voorstellen aanvaarden, óf met eigen tegenvoorstellen komen. FOESAN. De onder-minister van Buitenlandse Zaken van Zuid-Korea, Kal Hong Ko, is Maandag gearresteerd. Zijn ar restatie staat in verband met de zelfde zaak. die ook reeds het ontslag van eerste minister Tsjang Tai Ksang met zich bracht. Men beschuldigt de eerste minis ter en Kal Hong Ko ervan, in Ju ni het verblijf te Poesan van een hoge Japanse functionaris, de vroegere gouverneur van de pro vincie Seoel, te hebben begunstigd. Drie hoge Zuid-Koreaanse func tionarissen en twee burgers zijn eveneens gearresteerd. BERLIJN. Twee Russische straal jagers hebben vandaag in de gealli eerde corridor, ongeveer 90 km tea Zuid-Westen van Berlijn, een Ame rikaanse tweemotorige DC 3 aange vallen, die op weg was van Berlijn om enkele zieken naar een zieken huis elders over te brengen. De straaljagers losten verschillende schoten op het vliegtuig, maar de piloot slaagde er in in het wolken dek te ontsnappen, zonder geraakt te worden. De aanval geschiedde op dezelfde plaats, waar enige tijd geleden de Russen een vliegtuig van de Air France beschoten, waarbij twee Duit sers gewond werden. Het Amerikaanse vliegtuig vloog op de voorgeschreven hoogte van ongeveer 2500 meter, toen plotseling op de traditionele wijze de Mil's aanvielen. Van. beide kanten kwam een straaljager op het Amerikaanse toestel af en loste enige salvo's. DEN HAACR Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in Augustus jl. 4591 woningen opgeleverd. Hierin zijn begrepen 157 duplexwoningen, zodat in die maand door nieuw bouw in totaal voor 4748 gezinnen nieuwe woonruimte beschikbaar is gekomen. In de eerste acht maanden van 3552 werden. 33.686 woningen vol tooid, waarvan 1263 als duplexwo- ning werden gebouwd, zodat in die periode voor 34.949 gezinnen woon ruimte beschikbaar kwam, DE BIUT - Het KNMI deelt mede." Het wee? in ons laqd blijft onder invloed staan van een stroom, van depressieswaarvan de laatste twee van IJ- "and naar de Noordzee trok ken en ons buiig weer met tijdelijk stormachtige winden bezorgde. Een rug van hogedruk, die vanmorgen boven de Britse eilanden lag en een tijdelijke weersverbetering ver oorzaakte, wordt opnieuw gevolgd door een actieve depressie, die mor gen haar invloed ook over ons land zal uitbreiden, zodat de wind en de regenkansen weer zullen toenemen. Doordat de depressies die van IJs land naar de Noordzee trekken steeds gevolgd worden door een uit val van koude polaire luchtmassa's blijven de temperaturen bij ons be neden normaal. Maar niet alleen in ons land is het koud voor de tijd van het jaar. In Noord-Scandinavië b.v„ dat op het ogenblik geheet buiten de invloedssfeer van de de- Ïiressies is gelegen, kon de lucht de aatste weken naarmate de zon aan kracht verloor, regelmatig verder afkoelen, zodat daar reeds volop winter heerst. Op sommige plaatsen komt de temperatuur daar zelfs overdag niet meer boven het vries- punt uit, terwijl 's nachts ai een vorst van 10 graden werd gemeld. TEHERAN.' De Perzische pre- miér,MdSsadeq, heeft Dinsdagmid dag de Britse zaakgelastigde, Ülidd- leton, en de Amerikaanse ambassa deur, Henderson, het Perzische ant woord op de jongste Brits-Ameri kaanse nota overhandigd. Middleton verbleef drie kwartier hy de pre mier. Na hem kwam Henderson. Er zou een regeling getroffen zijn, om de inhoud tegelijkertijd in Teheran, Washington en Londen te publice ren. Onze correspondent te Londen seint: Uit wat hier gisteren in persbe richten uit Teheran over de jong ste Perzische antwoordnota bekend werd,_ maken waarnemers op, dat het lijkt of dr Mossadeq nu toch bezig is een klein stapje verder te doen op de moeizame weg naar een mogelijk vergelijk. Daar is in de eerste plaats het feit, dat het bedrag van de onmiddellijk te betalen som nu toch werkelijk aan het rakken is (van 49 milüoen pond tot 20 mil- lioen pond). In de tweede plaats kan men nu niet meer zeggen, dat de Perzische premier volhardt in het negéren van de Britse suggestie van 30 Augustus om naast de onderhan delingen over schadeloosstelling te gelijk ook besprekingen over hei weer in werking stellen der installa ties te openen. Immers de berichten zeggen, dat onmiddellijk na betaling der 20 mil- Jioen pond Britse vertegenwoordi gers voor besprekingen naar Teheran zullen kunnen gaan. Precies voor wat voor besprekingen wordt niet gezegd en men is er zich hier ter dege van bewust, dat. er toch weer vele adders onder het gras kunnen LONDEN. Egypte heeft Groot- Brittannïë om financiële steun ver zocht, terwijl beide landen voorbe reidingen troffen voor de hervat ting van de besprekingen over de oude politieke en militaire geschil len, Officiële woordvoerders ver klaren, dat Egypte Engeland om een voorschot van onbekende groot te gevraagd heeft. Dat voorschot ■«ou dan verstrekt worden tegen toekomstige katoen verkopen of de geblokkeerde sterlingsaldi in En geland. De regering te Cairo heeft de aantallen ponden opgebruikt, waar toe rij op grond van de in 1951 <*e- sloten Angl o-Egyptïsche overeen- i i rjmst nopens het vrijgeven van in de tweede wereldoorlog geaccumu- I leerde saldi recht had- bi ijkren té schuilen.-en dat bij nadere bestudering van wat dr Mossadeq eigenlijk heeft voorgesteld, toch weer voor de zoveelste maal zal blij ken, dat onder de dekmantel van concessies de Perzische premier in wezen zijn onverzoenlijke voet bij het stuk der letterlijke aanvaarding der nationaüsatieweiten houdt. Noch het Foreign Office, noch de Anglo-Iraanse Oliemaatschappij kon den hier gisteren enige inlichtingen geven over het bericht in de „New York Times", als zou het een „open geheim" zijn, dat Amerikaanse en andere tankers reeds een heel eind op weg naar Perzié waren. UlMIUMirWilli,' fflilrnmilii nu LEEUWARDEN. De recherche heelt onder verdenking van ver duistering van een bedrag van f 1800 gearresteerd de 31-jarige adjunct-commies van de rijksbe lastingen J. van der V. alhier, gehuwd en vader van vier kinde ren. De man was werkzaam ter STOCKHOLM. De Rotterdamse kustvaarder „Heemskerk", dat 315 ton meet en eigendom is van de rederü J. Vermaas' Scheepsvaarlbedrijf, is met waarschijnlijk tien man aan boord vanmorgen tijdens een vlie gende storm in de Botnische Golf aan de grond gelopen. Alle pogingen om de bemanning van het schip te redden, zijn tot nu toe vergeefs ge weest. ANP meldde vanmiddag, dat ondanks het zeer slechte weer de „Heemskerk." niet In gevaar zou verkeren. De vuurtorenwachter van Under- sten-eiland voor de Zweedse - .afcCll-CiACULL UUI V4- Cu V inspectie van de invoerrechten ep kust merkte SOS-Iichtsignalen anrtinnan Ho) VACI-nnPrtr,„ nmrHt -r accijnzen. Het vermoeden wordt geuit, dat hy de gelden van der den niet besteed heeft voor het doel, waarvoor men hem die ter hand heeft gesteld. Reddingboot „Insulinde" maakte vergeefse tocht OOSTMAHOBN. Da redding- boot „Insulinde" is Dinsdag uitge varen na een waapcbuwing van de kustwacht- "SkhieÈrnonnïk- oog, die meende, dat in de na bijheid van dit eiland een kust vaarder ih nood verkeerde. Het bleek echter dat dit schip, de „Weltevreden", ten gevolge van het ruwe weer een klein gedeelte van de uit hout bestaande deklast had verloren. De kustwacht had gemeend dat de bemanning zelf de deklast over boord zette en daaruit de conclusie getrokken dat er moeilijkheden waren. Die wa ren er echter niet: de „Weltevre den" lag rustig op een loodsboot te wachten. i op. Onmiddellijk werden reddings boten uitgezet, maar zij konden niets doen wegens woeste zee, duisternis en dikke mist. Een Zweeds oorlogsschip en twee sleepboten voeren eveneens uit, maar ook zij konden niets uitrich ten en patrouilleren nu in de buurt van de „Heemskerk". Het radio-station Stavnass be schreef aanvankelijk de toestand van het schip als kritiek. Er zijn echter voldoende schepen m de omgeving om de bemanning ter stond op te pikken, als zij van boord zou gaan. Pogingen om per radio contact met de boot te krij gen zijn mislukt; vermoedelijk is de radio-Installatie defect. Wèl hebben de patrouillerende vaartui gen rook uit de schoorsteen zien opstijgen. Hieruit maakt men op, dat er nog mensen aan boord zijn. De windsnelheid was aangegroeid tot ongeveer zestig mijl per uur. De zware regen maakte de toe stand van het schip moeilijker. Een helicopter is opgestegen om de positie van het schip op te nemen, maar het is niet waar schijnlijk dat hij het zal kunnen bereiken. mi De ..Heemskerk" voer in ballast van Haderslev op Jutland naar Ljusne m Zweden. PARIJS. De Franse politie heeft vandaag door geheel Frankrijk gebouwen van communistische or ganisaties en dagbladen overvallen. Doorzocht werden communistische kwartieren in Parijs, Rotten. Rijssel, Bordeaux, Marseille, Nancy, La Ro ebelle, Nantes, St Nazaire en Tou louse. Tot de actie is opdracht gegeven-, aldus wordt van gezaghebbende zij de vernomen, door* het militaire tri bunaal van Parys, dat zij'n besluit baseeide op inlichtingen, welke het van de veiligheidspolitie ontvangen had. Onder de zorgvuldig doorzochte gebouwen bevinden zich de bu reaux van de communistische bla den „Humamië" en „Ce Soir" en ..La Banque commerciale pour 1'Europe du Nord", welke betrok ken is bij de handel op Oost-Europa. In Parijs zijn drie secretarissen van de communistische jeugdorga nisatie. de „Unie van Jonge Franse I Republikeinen", gearresteerd. Het huisje in Panmoendjon icaar de communistische gedelegeerden en de afgevaardigden i'an de Ver enigde Naties vergaderen om een wapenstilstand in Korea tot stand te brengen, ts symmetrisch ge bouwd. Aan weerszijden bevindt zich een deur. De deur links is voor de Nnordkareanen en Chi nezen. de deur rechts is voor de onderhandelaars van de V.N. Dat is gedaan om een van beide par tijen niet in verlegenheid te brengen. Veronderstel dat er één deur was en dat een Chinees en een Amerikaan daar samen door wilden Wie had dan voorrang? Dat zou een aparte deurenonder- handelingsprocedure nodig ma ken. Het duurt toch al veel te lang. CINCINATL John Lewis. leider van het 6.000.060 leden tellende Ame rikaanse Hiïjmvefkersbottd, heeft zijn vakbond verzocht op Stevenson te stemmen bij de presidentsverkie zing. Een man, die de zorg heeft voor vrouw en kind kan niet op senator Taft stemmen, noch op iemand, die zich blindelings door senator Taft laat leiden, zo reide Lewis. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Opnieuw zullen, de dienstplichtigen van enkele on derdelen met groot verlof worden gezonden. Het zijn ditmaal de mi litairen van het regiment techni sche troepen, voor zover zij niet bij dit regiment doch bij andere onderdelen zijn ingedeeld en het dienstplichtige personeel van de 329ste munitiopark compagnie. Zij zullen op 12 October afzwaaien. Uit de rijwielstalling: van de HBS op de Bergsingel werd Maandagavond een BSA-moterrywiel met het kenteken HZ 98772 ontvreemd. De benadeelde ts de 46-ange onderwijzer H. A. v. d. L. uit Krimpen aan de JJsseJ. LONDEN. Verbogen staalmassa's die een hoogte van ruim twaalf meter bereikten, waren de overblijfselen van drie treinen die vanmorgen b|j Londen op elkaar liepen. De eerste berichten spreken van vijftig doden en ruim honderd gewonden. De ramp gebeurde op het stadion Harrow-Weald- stone op het drukste uur van de dag. Ambulance-auto's rijden af en aan. Nog veel gewonden zitten beklemd tussen de wrakstukken. Men vreest dat het dodencijfer nog zal stijgen. De heren Truman (met streepjes- ruitjes-blokjes-shirt), Stalin (in soldatenjas) en Drees (in net streepjespak) zaten genoeglijk te Jcouten, toen de heer Mossadeq (met tranen in de ogen, maar toch met opgewekte glimlach,) Perzische kleedjes kwam verko pen. Deze poppenscène werd door het poppentheater ,J>e lachende Spinnekop" opgevoerd in het Haagse Gemeentemuseum. Daar worat de tentoonstelling ,J)e Spotprent" gehouden in het ka der van de Haagse Kunstmaand. De drievoudige botsing vond plaats tijdens de spitsuren. Ken ondergrondse trein werd van ach teren aangereden door een expres- Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Half tot zwaar be wolkt en overwegend droog weer. In het binnenland vannacht tijdelijk zwakke, ove rigens matige tot krachtige langs de Waddenkust wellicht tot hard toenemende wind tussen West en Zuid-West. Dezelfde of iets hogere tem peraturen. 9 Oct, Zon op 6 u 54 m onder 17 u 59 m: Maan op 21 u 12 m pnder 14 u 21 m. HET HEEK VAN VANMORGEN 7 DUB Max.temp. Neersi Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 u Oslo Zw. bew. Windstil OC 2 mm Stockholm Regen N.6 3 13 Kopenhagen Geh, bew. N.N.W. 6 6 4 Londen Mist Windstil 2 0 Amsterdam Regenbui N.N.W. 5 6 4 Brussel Licht bew. W.N.W. 2 7 6 Parijs Onbew, Windstil 6 0 Bordeaux Licht bew. N. 6 11 0 Nice Half bew. N.N.W. 2 13 0 Warschau Zw. bew. W.4 8 3 Berlijn Frankfurt Geh, bew, W.5 7 2 Geh. bew. N.N.W. 3 S C München Zw. bew. W.5 6 2 Ztïrieh Zw. bew. W. 1 7 0 Wenen Geh. bew. W.Z.W. 2 6 0 AMSTERDAM Mr dr Benno J. Stokvis heeft Dinsdag ter ken nis van het partijbestuur der C. F.N. gebracht, dat H ij voor het lidmaatschap der partü bedankt. Mr Stokvis is van 1948 af gedu rende zes jaar lid geweest van de CPN-£ractie der Tweede Kamer. Bij de laatste verkiezingen stond hij niet op een verkiesbare plaats. Ollenhauer voorzitter van SPD-fractie BONN. Ollenhauer, partij voorzitter van de West-Duitse so ciaal-democraten, is tot fractie voorzitter gekozen. Als plaatsver vangers rverden de huidige plaats vervangende voorzitters, profes sor Schmidt en Schoettle, herko zen. (Van onze correspondent) PARUS. Veel leven om niets is het geworden bij do heropening van het parlement gisteren. De ver wachte aanval op minister Sehu man ging niet door omdat de Ka mer met grote meerderheid het debat over do buitenlandse politiek uitstelde tot Vrijdag. De sensatie was het feit, dat de twee gestrafte communisten Marty en. Tillon aan wezig waren. Marty ging niet naast Jacques Duclos zitten, zoals ge woonlijk, maar een .eindje verder. Intussen heeft de ministerraad gisteren de belangryke en plotse linge beslissing genomen, elke in menging van de Verenigde Naties inzake Tunis en Marokko af te wjj- Bit betekent het tegenstem men tegen het op de agenda zet ten, het verlaten van de vergade ring tijdens eventuele discussies over dit punt en het weigeren een eventuele commissie van onderzoek der v.N. in Frans-Noord-Afrika toe te laten. Ten aanzien van het Saargebied is nog niets hier officieel bekend gemaakt. Men neemt echter alge meen aan in Parijs, dat het ant woord van minister Sehuman aan kanselier Adenauer na de bespre kingen met Hallstein geheel af wijzend is geweest. Deze afwijzing zou de door West- Duitsland voorgestelde voorlopige Europeanisering (vijr jaar) van de Saar betreffen. Deze wordt van Franse zijde gezien als puur tijd winnen van Duitsland om even tueel het Saargebied nog bij Duits land te kunnen trekken. Daarvoor uitsluitend moeten, ook volgens Franse commentaren de toelating der pro-Duitse partijen en het uit stel der verkiezingen in de Saar dienen. Het lijkt er dus op, dat Frank- BONN. Het antwoord van Sehuman op de laatste Saarvoorstel len van Bondskanselier Adenauer acht men hier in Bonn in belang rijke mate het gevolg van een „misverstand". Adenauer is vatt plan ntn in een niemve brief aan Sclmman dit misverstand op te hel deren en daarmee de weg te openen voor verdere onderhandelingen. Volgens de woordvoerder van de Bondsregering was in het bijzonder de Duitse wens om de overeen komst voorlopig tot vijf jaar te be perken, in Parijs verkeerd uitge legd. De achtergrond van dit door Bonn gedane voorstel was. dat men eerst wilde afwachten hoe het pro ces der Europese integratie verloopt. Het zou bijvoorbeeld ondenkbaar zijn cvn de Saar te Europeaniseren, terwijl om thans niet te overaene redenen de Europese integratie over de gehele lyn zou worden vertraagd. In dat geval zou men de Saaroplos- sing toeh moeten herzien. De commentaren van de Duitse bladen zijn aan de pessimistische j kant, In het algemeen ziet men geen gat in nieuwe onderhandelingen op j korte termijn. Het enige wat men hoopt is dat Adenauer erin zat sla- rijk en Duitsland opnieuw in een j gen om althans de weg naar "een volstrekte impasse zyn geraakt, oplossing nog open te houden. trein die op weg was naar Londen. Terwijl de stukken alle kanten op vlogen kwam uit de richting Lon den de trein voor Manchester bin nenstormen en reed met volle kracht op de ravage in. Twee van de drie locomotieven kantelden dwars over de spoorlijn. Op één plaats staan drie versplin terde rijtuigen boven op elkaar. Daar bovenop stortte de luchtbrug in die de perrons verbindt. Dikke stoomwolken belemmer den het uitzicht en verwekten bij na een paniek onder de passagiers, die uit de verwrongen wagens pro beerden te komen. Langs de spoorlijn werden de stoffelijke resten van de slacht offers neergelegd. Alle doktoren en verplegend personeel uit het hele graafschap zijn naar de plaats van de ramp gedirigeerd. Een oog getuige verklaarde, dat hij een doffe explosie had gehoord, ge volgd door een enorme knal. Alle lijnen 2ijn geblokkeerd. Harrow en Wealdstone, die geza menlijk een station hebben, liggen ongeveer 17 kilometer ten Noorden van Londen. LAUSANNE. Ex-koningin Narriman van Egypte verklaarde Dinsdagmiddag te Lausanne, dat de berichten rit Cairo, die melding maakten van een mogelijke echt scheiding van ex-koning Faroek „geheel en al vals waren". Zy zou over enige uren naar Capri te rugkeren.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1