Sportbijlage De Schiedammer Hermes veerde op en won met 21 SPARTA duidelijk superieur aan BRABANTIA (6-1) «r: De misthoorn loeide Voorbeeld r 1 SW ging van 0-2 naar 4-2 tegen Willem II Foto vans- Middenlinie van Feijenoord uit centrum verdreven Spangen stelt teleur Successen voor DOS Hattrick van Dick van Male Er werd iets van de Elavendijk gewenteld Een strafschop nemen is erg moeilijk Na de rust sloegen Schiedammers toe Excelsior verloor door tempo-tekort Na minder fraai slot Xerxes moet winst aan PSV laten Najaarsmarsen RVA' Niet onverdeeld gunstig Gerrit van Pelt START Maandag 13 Bctaber 1952 (Van onze sportredacteur) STADION-FEIJENOORD, Zondagmiddag. Als een SOS- sein klonken de griezelig gescheurde geluiden die een van de 40-000 toeschouwers met grote verwachtingen over de wed strijd FeijenoordHcrmes-DVS naar de kuip gekomen aan z\jn misthoorn ontlokte. De tweede helft was toen twintig mi nuten oud. Het signaal was kennelijk voor de Schiedammers bestemd. Zij lieten na *n voortdurend overwicht, door knapper en gaver spel verkregen, plotseling moedeloos de hoofden op de borsten zakken. De beloning dreigde ook beslist aan de ver keerde kant te vallen. Nog steeds leidde Feftenoord met 10. Het trok te traag het nonchalant door Hermes prijsgegeven initiatief naar zich toe en dacht daarmee met succes door te kunnen bouwen aan de nog ongeslagen status. De rillingen liepen Hermes bij het horen van het noodsein uit de misthoorn even langs de rug. Evendaarna veerde het twee keer op. Voldoende om een 21 zege te hereiken. Ons antwoord op de vraag of dit een onvergetelijk duel werd, waarin Hermes zich de functie van „reuzen- doder" aanschafte, moet ontkennend zijn. We geloven niet dat er één nuchtere Feijenoorder was, die in het achterhoofd met de illusie speelde dat zijn club met recht aanspraken zou kunnen maken op de titel. Mocht er onder die duizenden toch een zijn geweest, wel dan is hem deze middag veel duidelijk geworden. De tekort komingen zijn. nog te groot. Vooral in snelheid en technische vaardigheid. Natuurlijk zijn er argumenten aan te voeren voor het mindere spel in deze wedstrijd. De verdediging moest haastig te haastig? door het niet meespelen van Kroon worden gereorganiseerd. Hans v. d. Hoek ging stopperen. Hij deed dat niet on verdienstelijk. De voorhoede werd echter te veel kracht ontnomen. De nederlaag is stellig niet alleen te wij ten aan de betrekkelijke non-activi teit van deze lijn. De zwakte school in het centrum. Het Hermes-vierkant eiste dat volledig op. Manus Stolk dirigeerde zijn passes met speels ge mak naar de vleugellïeden. Jacques Heijster bewaart de beste herinneringen aan de eerste helft. Zijn bewaker van Berkum greep voortdurend mis op de scherpe pas ses uit het middenveld. De schoten van de linkervleugelman waren, ge lukkig voor Feijenoord, niet te best van richting. De juiste richting naar v. d. Bijl vond Joop Heijster, Zijn poging om de 10 achterstand, Her mes door v. d. Velde bezorgd, te la ten vergeten remde v. d. Korput te hardhandig af. Bedroefd draaide Cock v. d. Tuyn zich na z'n elfme- tertrap om. Hij legde fout aan. Hermes bleef het zoeken in vloeiende combinaties. Zonder suc ces. Bijna had Gudde dat met een langafstandsschot. Van der Bijl liet de bal op de lijn vallen, Physiek wa ren de Schiedammers echter tegen de stuggebemanning van de Feijenoord defensielijn niet opgewassen. Na een twintig minuten-offensief in de twee de helft viel Hermes moedeloos te rug. Plotseling verschenen v. d. Engel en v. d. Korput op het middenveld. De aanvalsdrift ontlokte vaart aan hun stroeve benen. Zij joegen wat onbeduidende passes naar de Her- mes-doelmond, waar onaantrekke lijke opeenhopingen van lichamen ontstonden. Routinee Van Buy tenen ook al een voortreffelijk rechts achter bleek het sterkst in «de clinch te zijn. Daaruit gaf hij in de 28ste minuut een scherpe pass naar Joop Heijster. Een combinatie met Janse volgde. Jacques Heijster mocht het geheel met een schot afronden, Het werd een voltreffer. Uit een soloren van zijn broer, waarin deze op knappe wijze langs dé lijn en langs drie tegenstanders gleed, schoof Lex Janse Hermes de volle winst toe. Vertwijfeld trachtte Feijenoord de eei'ste nederlaag te ontkomen. Het slot werd daardoor spannend. De Hermes defensielijn met Brouwer als vervanger voor Schenk hand haafde zich Vooral door goed doel- manswerk van Van Diest. Van. Diest en Hoek zweren el kaar eeuwige trouw. Schaakcompetitie KNSB Nadat vorige week de landelijke tweede klasse schaak competitie was begonnen, traden dit ■week einde de eerste klassers voor de eerste competitiewedstrijd aan. Van de vier Rotterdamse teams, die alle zijn ingedeeld in poule B, stelde Spangen, verleden jaar uit de hoofdklasse gedegradeerd, ern stig teleur door thuis met 3%5% (voorl.) van de Haagse Chr. Schaakvereniging te verhezen. Dat wijst niet op een spoedige terug keer naar de hoogste schaakregïo- nenm Het Centrum en NRSV kruisten de degens en hebben na felle strijd de punten gedeeld. De gedetail leerde uitslag wss: RoosRoodzant 10, Boogaard—Mannee 10, v. Dalen—Meijer VzVersluis Mannee - VzV2, de Vries—mevr. Roodzant 01, V. HerkDam en Vz—Vz, v. Leeuwenmr Landwehr 0—1, TimmermanZalsman 0—1, Riglini—Schoenmaker Vz, Mac PhersonDrechsel 10. Het Cen trum—NRSV 5—5. Wilhelm Steinitz ging op bezoek bij de Delftse Schaakclub en kwam tot 54. Van Wilh. Steinitz wonnen Brouwer (bord 1), Ensing (bord 4) en Brouwer (bord 6), ter wijl mr Engelsman en dr Terpstra remise speelden. Dit waren de 4 bordpunten. De partij van N. de Klerk aan bord 2 werd afgebro ken. Terwijl Delft remise opeist hiervan, meent Steinitz, dat de partij gewonnen staat, in welk ge val de sterke Delftenaren een eer vol gelijl spel zou zijn afgedwon gen, Voor de le klasse B werd eveneens de ontmoeting tussen de beide hierin in- Eedeetde tientallen van de Emdhovense Schaakvereniging gespeeld. 1 won van II iret de voorlopige cijfers 6—3. Zaterdag won DOS voor de vier de maal in successie de estafette- wedstrijd „Dwars door Alphen" over 800 400 200 200 400 300 200 en 100 m in de tijd 5 min. 50 sec., voor Vircs et Celeritas uit Gouda in 8.08. Derde werd AAV '36, Al phen a.d. Rijn, in 6.09. Gisteren werd door DOS een nog fraaier resultaat behaald. In Den Haag werd de door Siomo ge houden Laakkwartierostafette over een afstand van 3 x 2000 mr. ge wonnen. De lopers Knop, Fekkes en Van Beekum noteerden 18.27.2 min. Tweede werd Trekvogels, Den Haag, 18.35.2, 3e DOS 2 Rotter dam 10.01.4, 4e Sportclub Rotter dam 19.30.8, LONDEN. De tenniskampioen schappen van Wimbledon zullen het volgend jaar van Maandag 22 Juni t.m. Zaterdag 4 Juli worden gehou den. TSJ IEMAND zal het de aanvoer der van Feijenoord, v. d. Kor- put, al te kwalijk hebben genomen, dat hij de rechtsbuiten van Her- mes-DVS, Joop Heijster, in de gang naar een doelpunt wat al te hardhandig vloerde. Scheidsrechter Martens deelde daarvoor de juiste straf uit. Toch had naar onze me ning v. d, Korput iets meer aan aanvoerders-stand moeten denken en moeten beseffen, dat zijn op treden na de strafschop beslist on juist was. Immers Heijster was uitgeschakeld en probeerde langs de lijn de pijn te overwinnen. Her mes speelde dus met tien man. Van der Korput had moeten beden ken dat het nadeel dat hij Hermes- DVS door zijn handelen be rokkende ai groot genoeg was. Hij had zich een voorbeeldig sportsman getoond, wanneer hij. de enkele minuten die Heijster buiten de lijn doorbracht naast zijn tegenstander was gaan staan of in ieder geval niet aan het spel had deelgenomen. Zovele kleine clubs gaven in der gelijke gevallen het voorbeeld. Het schaamrood moet zijn kaken beslist hebben gesierd, toen kort daarna voor het Hermes doel bij een worsteling èn de scheidsrech ter èn de grensrechter het goede zicht op de situatie werd ontno men. De bal rolde over de lijn. Was het een hoekschop of een achterbal? De scheidsrechter wilde het voordeel aan de defensieve partij gunnen. Doelman Van Diest maakte duidelijk dat hij zich ver giste. Toen, v. d. Korput!, kreeg Feijenoord een hoekschop. WM.W.K. - AAQ Juist voor het verstrijken van de eerste speelhelft verrichtte Van Male de hattrick, 3—1. (Van één onzer verslaggevers) SPANGEN, Zondagmiddag. Evenals thuisblijvers altijd ongelijk hebben, kregen vanmiddag op het Kasteel ook de vroeg-naar-huis-gaanders dat. Na 85 minuten spelen waren reeds vijf kegels omhoog getrokken, desondanks hadden velen op dat moment nog een onbevredigend gevoel: de kwaliteit van de doelpunten liet nogal te wensen over. Toen, in die laatste vijf minuten, vonden achtereenvolgens Terlaak en Oerlemans het Brabantia-net. Beide doelpunten waren van uitstekend ge halte en de bekroning van het duidelijk overwicht, dat vrijwel de gehele wedstrijd Sparta demonstreerde. Hierdoor kwam die superioriteit In de eind-uitslag (61) ook beter tot uiting. In het begin van de wedstrijd wees niets erop, dat Brabantia's positie op de ranglijst geflatteerd was. Het eerste kwartier golfde de strijd op en neer, met de Eindho- venaren iets meer in de aanval, waar tegenover stond, dat die van Sparta gevaarlijker was. Na 17 mi nuten namen de gasten de leiding, toen de ver teruggetrokken Van Male een hoekschop slecht weg werkte, waarvan de op dat mo ment op de rechtsbinnenplaats staande linksbuiten v. d. Wilden berg profiteerde door met een tam schot de bal onder de iets te laat vallende Landman {uitzicht belem merd?) in het not te werken. De Eindhovense vreugde was van kor te duur, want nauwelijks een mi nuut later was de gelijkmaker er reeds. Zuidgeest nam op een veer tig meter een vrije schop, op het hooft van Van Ede naar dat van Oerlemans, die Van Male gelegen heid bood zijn fout van even daar voor goed te maken, 11. Vanaf dat moment domineerde Sparta. Vlot sneden de Sparta-voorwaart- sen herhaaldelijk door de Braban- tia-verdediging heen. Vooral de Van EdeBennlngshof-combinaties stichtten verwarring voor het Eind hovense doel. Zo gevaarlijk was de Nederlands Elftalclub-speler, dat hij nog voor rust speciale bewa king kreeg, waarvoor de Braban- tia-achterspelers Gebroeders Van Osch van plaats wisselden.* Met Oerlemans vlotten die combinaties van Tony van Ede niet zo goed, wijl de middenvoor der Spartanen niet zo goed time-de als de oud- RFC'er. Aan de geldigheid van de beide voor rust nog geboren doel punten werd nogal getwijfeld: het eerste zou buitenspel zijn geweest (hulde, Brabantia-grensrechter, dat juist op uw advies het niet werd geannuleerd!) en bij het andere (Advertentie t, M.) R.T.C. Taxi's Telefoon 82900 appelleerden velen voor 'n hands geval. Uiteindelijk was Van Male ook hiervan de maker, terwijl drie andere Spartanen met enkele Bra- bantxanen voor het doel de beken de kooi-met-wilde-schapen vorm den. Voor het zover was, hadden beide doelraonden herhaaldelijk in groot gevaar verkeerd. De situaties waren film-thrillers gelijk en be zorgden de supporters van beide verenigingen meermalen kippen vel. Na rust was de strijd aanvanke lijk wat feller, doch beslist niet mooier. Oerlemans had zelf het vonnis in de 17e minuut voltrok ken, toen hij door 'doelman-aan voerder Wouters, die overigens 'n prima indruk achterliet, binnen de beruchte lijnen ten val was ge bracht. Men dacht zich reeds met deze vieréén te moeten verzoe nen, toen eensklaps de combinaties wel lukten. Terlaak vond met een fantastisch harde en mooie kopbal het net uit een voorzet van Van Male en juist voor het eindsignaal klonk, schoot Oerlemans een voor zet van Van Ede zuwer in, 61. (Advertentie LM.) R.T.C. Taxi's Telefoon 82900 (Van één onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zon dag. Hoeden af voor SW, dat tegen Wil lem n met onblusbaar enthousiasme een 0—2 achterstand in een 42 overwinning om zette. Stuk voor stuk hebben de watervlugge „j'ongens van Maltha" alle energie uit hun body geperst om de machtige landskam pioen op de knieen te krijgen. In hoog tempo lukte dit, maar eer de zege in triomph de rood-groene clubtent kon worden binnenge dragen, heeft zich heel wat sensatie voorge daan. Twee Tilburgse goals werden afge keurd en voordat SW twee doelpunten uit strafschoppen ontstaan op haar debet kon schrijven, moest Steen bergen de bal vijf maal rond de oren van doel- Doelman Kouwen sprong hoog op om de bal vettig tegen zijn borst te klemmen. Dat bleek achteraf niet voldoende, want De Jong duii-de hem met bal en al over de lijn. Dat maniertje van de Tilburger vond echter geen genade in het oog van de scheidsrechter. man Botermans jagen, alvorens arbiter Bentveld er vree mee kon hebben. 1—2 en enkeleminuten voor de pauze nog 2—2, doordat Van Pelt de bal via De Bruyckere's been het Til burgse doel binnenloodste. De thee had de rood-groenen bijzonder goed gedaan. Met volle overgave werd Willem II enthousiast teruggedreven, welk overwicht door Kóneman met een tactische boogbal ns fraaie com binatie met Goossens in. de 12e minuut concreet werd uitgedrukt (32). Toen Van Koessel met een strafschop geen succes had en De Jong te bruusk Kouwen met bal en al over de lijn had gedrukt, waardoor ook dit niet het begeerde resultaat op leverde. werden kort voor het einde alle Willem 21-cracks gemobiliseerd voor een slotoffensief. Tervv ijl men de stoottroepen organiseerde, kroop SW er vliegensvlug tussenuit en ook nu wist Wagener geen andere oplos sing. dan vlak voor z'n eigen doel de bal boven de toestormende linksbui ten Kolmeyer weg te slaan. Beteu- Er gebeurde nog veel meer, want ook Willem II kreeg een penalty toe gewezen. Van Roessel spande zijn krachtige spieren, een kanonskogel volgde, doch doelman Kouwen wens te op deze wijze geen perforatie van zijn heiligdom en wees de bal met zijn vuisten resoluut terug. Toch moest hij twee maal toezien, dat de technisch knappe Tilburgers hem passeerden. De eerste keer een kwar- tief na het begin, nadat eerst Van Pelt, Köneman, Schrumpf en zelfs Van Schijndel tevergeefs bij collega Botermans hadden aangeklopt. Een strakke diepte-pass van rechtshalf Formanoy aan zyn rechtsbinnen De Jong was voldoende om Kouwen kansloos te laten duiken (01). En kansloos te terd stonden de Tilburgse voetbal vyf minuten daarna was het Van ;onBieurs +oe te zien, hoe Steenber Roessel. die van verre de leren knik ker zo formidabel hard op de Schie- damse goalie afzond, dat deze slechts een licht gesuis hoorde. Het was O—2. Toen was het afgelopen met de Til burgse hegemonie. Van Kan en Van Meerwijk gingen er zich krachtiger mee bemoeien, Van Schijndel inspi reerde zijn mannen tot grotere daden en zie, het werd de Willem II-achter- hoede zo benauwd gemaakt, dat rechtsachter Wagener binnen „de lijnon" slechts met behulp van zijn hand erger kon voorkomen. Steen bergen plaatste zich achter de toege stane strafschop, maar moest die drie maal nemen, omdat steeds weer spelers voortijdig het strafschopge bied binnen liepen. Het werd toch jongleurs toe te zien, hoe Steenber gen twee maal (het was de eerste keer weer niet goed) de bal gloeiend heet langs een versteende Botermans joeg. waardoor de boeken op 42 konden worden afgesloten f Aduerremie LM.) R.T.C. Taxi's Telefoon 82900 FRANKFOHT. Te Frankfort is een stedemvedstrud Judo gehouden, waar aan teams uit Frankfort. Wiesbaden, Zurich en Amsterdam deelnamen. De Amsterdammers van de judoclub „Hol land" bezetten met 3 overwinningen de eerste met met 11—1, :e plaats. Zij sloegen Frankfort 8—4. Wiesbaden met 11 en Zurich 1 Sittardia won met 32 (Van onze sportcorrespondent) SITTARD. Excelsior is deze middag door Sittardia aan banden gelegd. Ontegenzeggelijk waren de Rotterdammers technisch de meer deren van de Limburgers, die ech ter als tegenwicht voor dit wapen de Rotterdammers een dermate hoog tempo voor de neus draaiden, dat deze factor uiteindelijk de be slissende wenaing in de strijd gaf. Excelsior opende onmiddellijk met een serie vlotte combinaties, waar bij midvoor Van Kilsdonk tot twee maal toe doelman Rixoordt een formidabele duik liet maken. Over eenkomstig het speibeeld nam Ex celsior na 20 min. spelen de leiding toen de naar binnen gezwenkte Braams uit een pass van v. Kils donk Rixoordt onhoudbaar pas seerde 01De gelijkmaker volgde onmiddellijk: door Dieteren. Het offensief, dat Sittardia na de rust ontketende, dwong de Rotter damse verdedigers tot een uiter ste krachtsinspanning. Geruime tijd kon deze linie zich handhaven. Na een verwoede golf aanvallen wist Dieteren de bal scherp voor te zetten. Doelman de Hertog kreeg het leder niet onder controle, zodat de toelopende Gruyzen maar voor het intrappen had, 21. De ze voorsprong bleef slechts luttele minuten gehandhaafd. Want nau welijks was weer afgetrapt of een gesmeerde combinatie tussen Van Kilsdonk en Braams werd door deze laatste met een fantastische omhaal besloten (22). Onweer staanbaar bleven de Sittardenaren daarna beuken op het achtertrio van Excelsior. In de 35ste minuut bracht Erkens zijn club de winst. (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, Zondag. Een wed strijd met een minder fraai slot, waarin het Rotterdamse Xerxes mid dels een strafschop, die door Van Tuyl onberispelijk genomen werd, tenslotte met 2—0 ten onder ging. Voor de rust hadden de Eindhovena- ren onmiddellijk met een doelpunt van. hun beste voorhoedespeler Dil len de leiding genomen. Vervolgens verminderde de PSV-aanval door slecht plaatsen en op halve kracht uitkomen van Fransen zodanig aan beweeglijkheid, dat de Rotterdam mers voor de rust reeds de gelijk maker mochten vervrachten. Zelfs in de tweede helft, toen PSV eigenlijk alleen verdedigend een rol van betekenis speelde, met doelman Steiger als hoge tenor, bleef het suc ces uit. De PSV-voorhoede legde zich er op toe de bal in haar bezit te houden, want gevaarlijk werden zij slechts per toeval. Het geluk was echter aan haar zijde. De ploeg die het beste voetbal speelde, hep zich op de hechte ver dediging vast. Maar de hinkende Fransen kreeg in vnje positie uit een diepte pass toch de bal voor de voe ten. Visser, geassisteerd door invaller Verhoeven, veroorzaakte een straf schop, dat het pleit beslechtte. Half- speler Van Tuyl voltrok het vonnis over een Xerxes, dat meer verdiend had dan een 2—0 nederlaag. Evenals vorig jaar zijn de Na jaarsmarsen van de RWV, die Za terdag en gisteren werden gehou den, niet verlopen zoals men had gehoopt. De bedoeling is, dat een deel van de opbrengst ten goede komt aan de Nederlandse Bond voor Militaire Oorlogsslachtoffers. Hoewel de opzet dit jaar beschei dener was vorig jaar telde men 1700 deelnemers kunnen uiter aard 361 deelnemers niet voor een belangrijke afdracht zorgenEr waren geen militaire en politie- groepen. Zaterdag namen een vijftal ploe gen aan de 25 km deel. Uitslag: 1. DSW, KraJingseveer 50 punt; 2. Piet Hein, Ridderkerk: 3. Radema kers, Kralingseveer. Er waren 3 ploegen voor de 18 km. Nooit Ge dacht. Ridderkerk werd in deze klasse winnaar met 47 punten. Zondag startte als enige vereni ging Blij en Vrij uit Delft en werd aldus onbetwist winnaar van de prijs van de Rijks Verkeersinspec- tie. Op dezelfde wijze kreeg NASM R'dam, de medaille van de K.v.K. op de 10 km. Bakobs voor Rotterdam: (Van onze sportredacteur ROTTERDAM. Het aantal ongeslagen eerste klassers is ge slonken tot vier. Feijenoord viel af door een nederlaag tegen Hermes- DVS. Zowel winst als verlies kwa men dus in de Maasstad terecht, De overwinning van de kampioe nen van vorig jaar stond niet al leen. Ook de andere Schiedamse club maakte meer doelpunten dan de tegenstanders. Willem Tl fun geerde als zodanig en is daardoor tot de hekkensluiters gaan beho ren. Sparta heeft de wedstrijd te gen Brabantïa schijnbaar als een prettige Zondag-middagwandeling beschouwd en liet een 61 score na. Overigens is de balans voor de Rotterdamse eerste klassers deze week niet onverdeeld gunstig te noemen. Xerxes en Excelsior de den in het Zuiden slechte ervarin gen op en verloren respvan PSV en Sittardia. Sneek hielp in A RCH om zich van Wagenïngen te ontdoen. Het stuurde de Wageningers met afge zakte gezichten naar de Berg te rug. De Ajax-school maakte wei nig indruk op RCH, dat met 21 de volle winst uit Amsterdam haalde en daarmede de leiding veroverde. DOS vond het bepaald prettig om doelpunten te maken. De Utrechtenaren maakten er acht. Euschedese Boys kon er slechts twee tegenover stellen. De staart- clubs veroverden deze Zondag in A kostbare punten. Daardoor wer den de illusies van Vole wij ckers ondermeer gestoord. Het verloor met 30 van Frïsïa. Het duel tussen de leiders utt B is onbeslist gebleven. Haarlem en Stormvogels kwamen ieder tot twee treffers. De IJmuidenaren behouden door betere doelcijfers de kop. „Let op Heerenveen" schreven we vorige week. Het be hoort nog altijd tot de knappe prestaties om DWS op eigen ter rein te slaan. De Friezen komen sterk naar voren. Voor Blauw Wit gaat hrt er na de vijfde nederlaag nu tegen. Vitesse somber uit zien. Ook Go-Ahead was niet in staat doelman Mosterd te passeren waar door 't Gooi de tegenscore, nog steeds op nul heeft weten te be- handhaven. En dat na vijf wed strijden! Emma verloor in <E een punt aan Juliana, daardoor moet-het nu de leiding delen met Sparta en SW. Het is vrijwel zeker dat clubs in deze afdeling alleen angst moeten hebben voor de voorlaatste plaats. Theole kan bijna nu reeds als laat ste worden aangegeven. HBS deed een goede poging de gevaarlijke zone te verlaten door Longa te slaan. Dat zal een moeilijke op dracht worden, want clubs als Wil lem II en BW, die ook vier pun ten hebben, staan, zeker te laag Feijenoord verspeelde dus z#n positie, die nu door NOAD wordt ingenomen. Dit lijkt ons echter ook 'n „eendagsvlieg". Serieüzere kan sen geven wij PSV en misschien zelfs Hermes, wanneer het tot een iets solidere verdediging komt. In. deze afdeling loopt ook de andere Tielse eerste klasser, TEC, terug. Zestien jaar was Gerrit van jPelt, toen hij de rood-groene SW kleuren ging verdedigen. Daarvoor had hij ook al gevoef- bald, want ais 12-jarige adspi- rai\t speelde hij al in de Marti- nit-juniores. Bij SW kwam hij l direct in het vierde elftal te- recht. Gerrit onderscheidde zich met zijn snelle spel en zijn harde schoten en in minimum van tyd promoveerde hij naar het derde, vervolgens naar het tweede cm tenslotte het hoogste ideaal, het eerste elftal, te be reiken. Aanvankelijk als invat- Ier, later als linksbuiten, maar nu op rijn goede plaats, rechts binnen, heeft hij SW aan me nige overtuinninp geholpen. De 23-jarige Gerrit is nu niet alleen een krachtige steunpilaar voor het eerste voetbal-elft al, maar 's zomers ook voor het eerste honkbalteam. De wed strijd, waaraan Gerrit de pret tigste herinneringen betoaart, is de ontmoeting verleden jaar te gen Feijenoord en dc Havendijk Met een Schiedams jeugd-clftal kwam hij uit tegen de jetigd- ploeg van Wandsworth, tenoijl htj slechts eenmaal in het Rot terdamselftal mee mocht spe len en één keer cis reserve voor een Zumluiuentefltm iverd aan gewezen, Doch steeds meer gaat Gerrit van Pelt niet zün felle rushes en zijn keiharde schoten de aandacht van de keuzehe ren trekken. Van die Gerrit van Pelt, zal u beslist nog tvel meer horen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3