h« 'HUNTER $ANAT06EH Oppositie in stijl en slechte stijl Léd Meneer Herbert Brean wil U van het roken afhelpen! Scherpe Wind Ml Veehouder zitliever dan dat hij boete betaalt Moet U eens hóren! BELEZEN- Onderwijzer strafte op „mensonterende manier Zwerfvogel Voorts..] Rokers, pas op voor dit boekje Donderdag 16 October 1952 3 ZAAK LAGES IN TWEEDE KAMER Geen succes voor de communisten MOM ZN SMAAK /saer z'n verpakking Al drie keer voor politierechter wegens weigering van controle op zijn vee DÉBRAIINE en gewogen Verweer voor de rechtbank luidde: „Ik doe het altijd zo, Edelachtbare" Nieuwe ontdekking in moordzaak- Drummond Uitstel executie van atoomspionnen £yEen weldaad A voor Uw gezondheid \Y NIEUW RADIO-ENSEMBLE naar voorbeeld van Guy Mitchell eind October in de aether Maakt het spiegelbeeld U ongerust ft"èV Vervolg van pag1 Wat deze wil betreft, had het Ka merdebat niet duidelijker kunnen zijn. Wellicht was het nog beter ge weest als deze wil ook in een motie tot uitdrukking zou zijn gebracht, Doch ook zonder deze, was er geen twijfel mogelijk. Hoe dacht de Kamer nu over de gratie-v er lenging zelve? Te dien aanzien bestond er geen eenstem migheid. „Men kan het betreuren," zo zei freule van Stoetwegen (C.H.U.), „doch deze gratie moest komen." „Het is voor ons een onverteer baar brok," sprak dr Bruins Slot (A.R), „maar ik 20U waarschijnlijk evenzo als minister Donker heb ben gehandeld." Dat was de eerste groep. De tweede groep bestond eigen lijk uit een eenling, de heer Pe ters van de K.V.P.-fractie, wiens betoog echter diepe indruk maakte. Hij verklaarde, dat hij persoonlijk tegen de doodstraf was gekant. Als verzetsman, had hij zelf met twee vrienden voor het vuurpeleton ge staan, doch was, toen hij ai met het leven had afgerekend, gered. „Dit was mijn kostbaarste en af schuwelijkste ervaring uit de oor log." Doch het was niet deze er varing alleen, welke hem tot voor stander van de gratie aan Lages maakte. Uitvoerig zette hij uiteen, dat zijn christelijke levensbeschou wing hem verbood het wraak-ele- ment In het strafrecht te aanvaar den. „Als Lages mijn ganse familie had uitgemoord, dan zou ik toch de harde plicht hebben hem te vergeven." Een levenslange gevan genisstraf vond hij trouwens voor de maatschappij een even afdoende bescherming als de doodstraf. Dit was mr Oud (V.V.D.), die overigens evenals vrijwel alle an dere sprekers uiting gaf aan zijn respect voor de opvatting van de heer Peters zonder deze te de len dók niet met hem eens. „Stel, dat er nog eens een bezet ting over ons komt, dan zou Lages een goed instrument in de handen van de overheerser kunnen vor men." Daarom schaarde hij zich in de derde groep, die de gratiever lening aan Lages afkeurde. Tot de ze categorie behoorden voorts de S.G.P. en de CJ?.N. dus de op positie-partijen doch ook de heer De Kadt (P.v.d.A.) voelde er zich toe aangetrokken. Mr Oud wilde nu wel aannemen, dat aandrang van Duitse zijde een verzoek van de Duitse bondsregering aan onze ambassadeur De Booy minister Donker niet bewust beïnvloed had. Doch zi. zou deze aandrang toe nemen naarmate Duitsland zich meer opgenomen zou voelen in de internationale gemeenschap. En het zou naar zijn mening steeds moei lijker worden daaraan, weerstand te bieden. Vandaar de sombere voorspelling, waarop wij hierboven doelden. Toch had mr. Oud niet de minste behoefte aan een motie tegen mr. Donker. Hij vond deze een sympa thieke bewindsman, die men niet direct zijn eerste fout moest aan rekenen. Al had de minister zich dan niet op de barmhartigheid be roepen, de kamer kon i--?enover hem wel barmhartighe''" ^trach ten. Hij hoopte alleen, Jat diens volgende beslissingen gelukkiger zouden zijn. Dit was oppositie in stijl. Want mr. Ooud wist natuur lijk heel goed, dat een motie van afkeuring, gelet op de verhoudin gen in de kamer ,geen enkele kans zou maken. Hij suggereerde slechts! Oppositie in slechte stijl leverden de communisten. Zij behoorden als gezegd tot de derde groep, doch stonden daarin apart. De drie woordvoerders de heren Gort zak, Haken en Reuter waarmee zij uitkwamen, hadden het hard te verduren. In zijn interpellatie was mr. Burger de aanval ai begonnen en minister Donker zette deze ruS- tig voort. Zij betoogden, dat de protestactie uit alle delen der be volking kwam, „De protesten ge tuigen daarvan niet. Zij wijzen op sterke communistische leiding", antwoordde mr. Donker. „Van de twintig ondertekenaars van het manifest staan, er veertien bekend als notoire communisten of sympa thisanten. Daarmee is met gezegd, dat de overigen dit niet zijn „Als deze actie maar wordt vol gehouden," zeiden de communisten „dan blijft Lages achter de gevan genismuren en krijgt de Amen- Advertentie LM,) maakt Uw keet droog en effent de weg voor verkoudheden. Verzacht en maak Uw keel vochrig met kaanse oorlogspolitiek hier verder geen voet meer aan de grond," Want hun uitgangspunt was. dat Amerika achter deze gratieverle ning zat. Dit land heeft dergelijke mensen nodig. Ten antwoord sprak de heer De Kadt (P.v.cLA.) over de brutaliteit, waarmee de communis ten hier voor de menselijkheid op komen terwijl hun geestverwanten achter het ijzeren gordijn deze met de voeten treden. Neen, er was geen succes voor de C.P.N., deze middag. (Advertentie LM.) De nieuwe Huneer een pure Virginia in 'n handige schuif doos Hüirteo EXTRA MILD de bekende Virginia in cup verpakking HOORN De Hoogwoudse vee houder A. Bood heeft herhaaldelijk overduidelijk dien blyken, dat hij „lak" heeft aan dc provinciale ge zondheidsdienst. By heeft nl. tot nu toe steeds geweigerd het hij de wet verplichte lidmaatschap te aanvaar den en werd daarom al voor de derde keer voor de economische politie-rechter gedaagd waar hij weer toonde bijzonder halsstarrig te zijn. Toen de politierechter hem alsnog verzocht de gele aanmeldmgskaart te willen tekenen zei hij: .,Ik denk er niet aan, ik heb een hekel aan ambtenaren en veeartsen en heb zelf gezorgd dat mijn veestapel tbc-vrij is. Aan die dienst heb je niks en van de lui die er bü zijn, heb je alleen maar last". De contro lerende ambtenaren en de politie. (Advertentie I. M.) PUISTJES... ontsieren Uw gelaat, juist als U er aantrekkelijk wit uitzien. Ze verdwijnen dikwijls in 24 uur door de ontsmetten- r— de ca snel genezende fhctderc. vtoejstof Wat zegt de kerk? Vol afschuw heb ik gelezen, dat thans Engeland weer een verschrik kelijk wapen heeft uitgevonden en tot ontploffing heeft gebracht. Wij lezen over een dodelijke uitstra ling vlak boven de grond, alsof men te doen heeft met een verdel gingsmiddel tegen ratten of ander ongedierte. In werkelijkheid wordt dit allemaal tegen mensen aange wend. Nu zou ik de vraag willen stellen, waar of de reactie van de kerken blijft. Zou het niet op hun weg liggen hun afkeuring uit te spreken over 2ulke middelen? A.K. Waarom, zij niet? Dezer dagen is de vraag weer eens aan de orde gekomen of be stuurders van auto's, die door dron kenschap enz. ongevallen veroor zaken niet zwaarder zouden moe ten worden gestraft. Ik vraae mij af of bestuurders van landen, die nuchter iemand de oorlog insturen en de dood tegemoet zenden ook niet zouden moeten worden ge straft. J- H. M. KOOLAART, DE Republikeinse canchdaat voor het presidentschap der Verenigde Sta ten, generaal Eiscnhouwer, is een man die door zijn loopbaan zeer sterk aanspreekt bij ons voorstellingsvermo gen. Wie meer wil weten over deze gene raal zij van harte aanbevolen de lec tuur „Eisenhower Mens cn symbool" van de prominente Amerikaanse journa list John Gunther (Prijs i 5.900. Het ver scheen in een goede vertaling by de uit- F. G. Kocnder tc Bussum. Bij dg dynamische carrière van de ge neraal Is het onvermijdelijk dat litte ratuur over hem steeds enkele phases achter ligt. Dit boek vormt daarop geen uitzondering. Het bevat echter zulk een schat aan feiten cn citaten, dat het desondanks een sleutel kan zijn bij de beoordeling van nieuwe feiten om trent en uitlatingen, van Eisenhower, Wij kunnen ons niet onttrekken aan de indruk, dat Gunther het zou toe juichen indien Ike president der V.S. werd. Dit doet echter aan zyn objecti viteit in de behandeling van het mate riaal geen afbreuk. Op dit ogenblik houd on$ sterk de vraag bezig, of gene raal Eisenhower kans maakt de aan staande verkiezingsstrijd te winnen. Wel aardig zijn in dit verband de volgende citaten uit Gunlhers boek: „Al met al," zo resumeert Gunther een hoofdstuk waarin hu de toekomst oversehouwt, „met de generaal zou een ordelievend, fatsoenlijk en achtenswaar dig man zijn intrede m het Witte Huls doen,... maar het feit, dat iemand de meest aantrekkelijke en beminnelijke mens van dc wereld is en zo blank als sneeuw, maakt hem uit politiek oog punt nog niet noodzakelijkerwijs ge schikt voor het presidentschap." Tekenend is ook dit citaat in bet boek van Gunther, afkomstig van een zijner vrienden: „Ik mag de kerel (Eisenhower, Red.) waanzinnig graag, maar ik zou nooit voor een generaal als president stemmen, tenzij hij tegen over een admiraal stond." Terloops weet Cuntehr ons heel wat te vertellen over de opbouw van pn de omstandigheden m het NATO-hoofd- kwartier bij Parijs. die alles in het werk hebben ge steld om de man tot bekering te brengen, had hy tijdens hun bezoek onheus behandeld. De officier van justitie meende dan ook dat nu een gevoelige straf was gewenst, omdat verdachte reeds twee keer eerder voor deze overtreding is veroordeeld. Hij eis te daarom f 500.boete en ver klaarde, dat hij in het belang van de volksgezondheid een vol gende keer zeker gevangenisstraf en. inbeslagname van het vee zou eisen. Uit de stukken blijkt, dat by Boods vee besmette koeien zyn. Toen de politie-rechter de man voor de tweede maal vroeg om de gele kaart te tekenen, weigerde de veehouder nogmaals, waarop hij veroordeeld werd tot f 500 boete, te vervangen door dertig dagen hechtenis. Toen ontspon zich het volgende gesprek. Verdachte: „Hoe lang moet ik zitten?" Rechter: „Een boete van f 500 of één maand zitten." Verdachte; „Ik vind die boete miserabel. Dan ga ik zitten, dan heb ik ook nog een uitje, want het is een mooie vacantie, Jullie wor den bedankt, heren." (Van onze correspondent) ALKMAAR Op 8 Mei jl. wer den 's middags de lessen van de R.K. Muloschool te Hoorn gestoord door drie jongens van twaalf jaar. De knapen waren op een vuilnis bak geklommen, tikten daarna op de ramen en maakten tevens aller lei grimassen. De leraren onder vonden hiervan hinder en de hoofd onderwijzer, H. Holtkamp, stuurde daarom twee leerlingen naar bui ten om de knapen te vangen. Ze konden echter slechts 3. W. te pakken krijgen, Reeds in de hal kreeg deze een oorviir maar hij ontliep deze door zich te laten vallen. Met enkele schoppen onder zijn achterwerk was de knaap spoedig weer ter been, waarna hij in een der klassen via eert hele ceremonie voor zijn daden werd gestraft. De hoofdonderwijzer gaf hem hierbij een aantal schoppen en tevens enkele oorvijgen. Daarna moest hij in een hoek van het lokaal een kwartier lang op zijn knieën zitten, waarna het ritueel in een ander lokaal werd voortge zet. Daarna liet de hoofdonderwij zer de jongen weer naar buiten brengen. Dochtertje leefde nog, toen boer Dominici haar vond DIGNE De politie te Digne verklaart, dat de boer Gustave Dominici, de belangrijkste getuige in de moordzaak-Drummond. na een ondervraging van verscheidene uren heeft bekend, dat de dochter van de vermoorde Britse voedsel deskundige, Elizabeth, nog leefde, toen hy haar aantrof. Dominici had nog een zwak doodsgerochel gehoord. De rechter arm van het meisje had nog stuip trekkingen. De moord op de Drum- monds gebeurde, zoals bekend, op 5 Augustus. De boer heeft, aldus de politie, geen bevredigend antwoord gege ven op de vraag waarom hij totnog toe het stilzwijgen had bewaard. Het verhoor zal worden voortgezet. Men neemt aan, dat Domfmci zal worden aangeklaagd wegens het weigeren van hulp aan een mens m doodsgevaar. WASHINGTON. Het Ameri kaanse .Hooggerechtshof heeft Woensdag de voltrekking uitgesteld van het vonnis van Julius en Uthel Rosenberg, het New-Yorkse echt paar, dat wegens het verstrekken van atoominlichtingen aan Rusland ter dood veroordeeld is. Dit uitstel is verleend om het Hof de tijd te geven voor de behandelfhg van een petitie, waarin om revisie van de zaak verzocht wordt. Het Hoogge rechtshof heeft dergelijke revisie- \erzoeken hoogst zelden ingewil ligd. H. moest zich voor de Alkmaar- se rechtbank voor deze daden ver antwoorden. Zowel mr Krabbe als de officier,, mr Holstem, keurden de daden van de verdachte ten zeerste af en meenden dat H. als onderwijzer vér buiten zijn boekje was gegaan. De rechtbank vond deze methode om kinderen le straffen zelfs mensonterend. De onderwijzer verklaarde hier op, dat hij zijn leerlingen altijd op deze manier strafte. De officier eiste tenslotte vijftig gulden boete of twintig dagen hechtenis, waarbij bij mededeelde, dat hij verdachte beschouwde als burger, die zich vergrijpt aan an dermans kind en niet als onder wijzer m functie. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. (Advertentie L M.) Overwegwachter sloot bomen toen hij onwel werd (Van onze correspondent) ALMELO. Omstreeks half acht Dinsdagavond merkten de wachten den voor de dubbele overweg bij de Violier straat, dat het uitzonderlijk lang duurde voor de overwegwach ter de spoorbomen open deed. Men ging in het wachtershuisje kijken en vond daar de man bewusteloos op zijn post. Vermoedelijk heeft hy. toen hij zich onwel voelde worden, nog de tegenwoordigheid van geest gehad om de afsluitbomen bij deze drukke overweg neer te laten. I Laat niet toe dat zenuw- y\\ f klachten, lusteloosheid A\ en oververmoeidheid Uw leven vergallen. Vertrouw V\\ op SanatogenSanatogen V\\ brengt baat, omdat het i Uw krachtreserves weer aanvult, de 2enuwen stik 1 f en versterkt, omdat het de verzwakte cellen van 1 Uw lichaam laaft en ver- zadïgt met precies dat- l\\ 1 gene waarnaar zij hun keren. Neem dadelijk... Het zenuwsterkende voedsel Er is in Hilversum achter de schermen al meer dan een half jaar hard gewerkt aan de samenstelling van een nieuw ensemble, dat ver wantschap vertoont met dat waar mee Guv Mitchell en Mitch Miller de wereld hebben doen opkijken. De stevige basis „Top Line Specials" geheten, wordt gevormd door een kwartet van hoorns, evenals by Guy. 'Omdat in Hilversum honderden musici wonen, was het erg moeilijk niets uit te laten lekken over het (Advertentie LM.) VERJONG DftK UW UITERLIJK WEER Menige vrouw, die des ochtends in de spiegel kijkt, voelt een scha duw over haar dag val len. Zij maakt zich on gerust over haar huid. Een ongerustheid, die gelukkig onnodig is. Want een gave, jonge gelaatshuid is binnen het bereik van iedere gezonde vrouw! Een snelle en doeltreffende schoonheidskuur is een dagelijkse behandeling met Castella Schoon- heidszeep. Het rijke, geurige schuim van deze zachte zeep dringt diep door in de poriën en verwij dert daaruit al het stof en restjes make-up. O ntsïerende plekj es ver dwijnen, want te grove ponen sluiten zich op nieuw, Tegelijkertijd wordt de huid gesterkt door de fijne oliën, die de Castella Schoon- heidszeep bevat. Castella Schoonheids- zeep geeft reeds na éên week verrassende re sultaten en deze schui mende bron van schoonheid kost U slechts 32 ct.! Maar als U tóch een schoonheidskuur begint, vergeet dan ook Uw tanden niet. Niets is charmanter dan een lachende vjrouw, die parelwitte tanden, toont. Gebruik dus de Castel la tandpasta, die V reeds na één keer poetsen, prachtige witte tanden geeft! „TOP LINE SPECIALS" hetnieu- we radio-ensemble, bevat vier hoorns, een basclarinet, gitaar, bas drums, vibrafoons en vier vocalis ten ztjn. er dan aan toegevoegd. nieuwe ensemble. Bovendien wek ten de hoornkoffers wanneer de hoornisten naar hun vele repetities togen, argwaan by de collega's-mu sici. De geheimhouding wera zóver doorgevoerd, dat de te spelen wer ken uitsluitend een nummer heb ben, zolang de eerste uitzending nog niet geweest is. De gedachte „als de Amerikanen dit kunnen, waarom zouden wij het dan ook niet kunnen?" heeft dit groepje Hilversumse musici door het hoofd gespookt Onder hen zijn enige hoornisten die de prestaties van Guy's „gillende hoorns" met meer dan gewone belangstelling op- merkten De Hilversumse musici hebben Guy Mitchell en Mitch Mil ler niet klakkeloos geïmiteerd. De arrangeur en leider van het orkest/: Jo Bonte geeft namelijk aan het hoornkwartet een veel belangrijker functie dan in het Amerikaanse orkest 't geval is. Nieuw is de in voering van de basclarinet, een voor kleine ensembles uitermate ge schikt instrument. De rhythme- sectie bestaat uit gitaar, bas, drums en vibrafoon. De vocale groep, die onder de naam „Vocal Four" zal optreden, bestaat uit Jenny Roda, Jack Kra mer, Stan Haag en John Krispijn, De dag van de eerste uitzending en het uur is zelfs op dit moment nog niet bepaald, maar zeker is in elk geval, dat het orkest tussen 20 en 27 Oktober voor de eerste in de aether zal gaan. TT ET was een middagje van de T~1 damesclub. In zo'n langs, kale zijzaal voor bruiloften en partijen zaten wel honderd vriendelijke moeders van allang volwassen Jein- deren bij thee en koekjes te geme ten van het gevarieerd programma. Men straalde louter van welwillend heid uit, want wat ten beste werd gegeven was allemaal eigen werk van actieve leden, die zich veel moeite hadden getroost om het mid dagje op te luisteren. Eerst zong een koor van acht ner veuze matrones, streng bedirigeerd door een dame wt een stemvork. Toen werden er hele zachte versjes van Alice NahGn gezegd, door een bleek meisje dat tol dit lieve doel aan moeders arm was meegestapt. En vervolgens kwam een ernstige mevrouw welhaast niet uitgeunkeld met haar diepzwarte cither, die op een precieus salontafeltje machte loos aan haar krachtige handgrepen ten prooi lag. „Dames," nep de voorzitster, toen het snarenspel toch nog bedaard was, „onze middag loopt ten einde Streks worden we weer opgecist door ons huishouden en door de zorg voor manlief." De wat ondeugende benaming deed een vermaakt gemompel door de zaal gaan. G Hm lach end vervolg de de spreekster: Maar het laatste kwartiertje van onze middag brengt toch nog een prettige verrassing. Want mevrouw Veertgelaar-Lots is zo vriendelijk ons een prozastuk van eigen hand te komen voordragen. Het heet de weef vogel." Nee Ans, de zwerfvogel, klonk het van achter de coulissen. „O, pardon Mies. De zie ér/vogel das," verbeterde de voorzitster haas tig en zij daalde van het podium naar haar stoel op de eerste rij. Op de planken verscheen nu een vrouw van middelbare leeftijd, wier met weg te cijferen, postuur m een donkerrood gewaad gestoken was. Naast het citherta/eltje stelde zij zich op, keek. angstig naar het mild afwachtende auditorium en sprak op donkere onheilstoon: „De zwerfvogel". Daarna zweeg zi? geruime tijd. Haar vriendelijkrond gezicht be gon rood aan te lopen. Eerst vrees de ik dat de rest van het prozastuk haar ontschoten was, maar spoedig bleek dat zij stond te worstelen met een in haar oprijzende hoestbui, die zich langzaam maar zeker een weg 7iaar boven baande. Terwijl de zaal aandachtig toekeek gaf zij een paar korte blafjes prijs, die echter nog maar de voorlopers irareit van de machtige geluidenstoet die zy te missen had. „Wawwawwawwaw," riep me vrouw Veertgelcar-Lots de dames toe. Aan de kwaliteit van het ge luid kon je horen, dat ze er voor eerst niet mee zou ophouden. Een tweede dame verscheen op het podium met een groot glas water waarvan de declamatrice zich gul zig begon te bedienen. De toevoe ging van de vloeistof maakte het hoesten voller en dieper. Meewarig hoorde de zaal haar nog enige mi nuten aan. Toen verdween de laat ste attractie van de middag b la end achter de coulissen. En met haar zweefde de zwerfvogel naar den einder, want toen de laatste kuch er uit was ontbrak de tijd om nog aan dat diertje te beginnen, zodat wij uiteengingen in martelende on zekerheid. KRONKEL Braziliaans vliegtuig neergestort: 14 doden RIO DE JASEIKO Te Sao Francisco Paula m de Zuid-Brazi- liaanse provincie Rio Grande do Sul is Dinsdag een vliegtuig van de Braziliaanse 1 uc htvaar tmaatschappy neergestort. Veertien personen zijn hierbij omgekomen en vier inzit tenden werden gewond. ttOKERS VAN NEDERLANDpas op voor meneer Herbert Brean ■I k Want deze Amerikaan heeft een gevaarlijk boekje geschreven. Ge vaarlijk voor hem en haar die wel eens heeft gedacht (zonder het echt van plan te zijn): „Ik zou wat minder moeten roken" of „Ik wilde dat ik er mee kon ophouden." Mocht ge dit hoekje ooit ten geschenke krij gen of mocht ge het ooit uit nieuwsgierigheid kopen, kyk er niet in en zet het op een plaats waar ge het niet meer kunt zien. Want deze Her- bert Brean maakt, dat ge nooit meer onbezorgd en vol overgave kunt genieten van uw sigaret, sigaar of pijp. Het boekje „Laat dat roken!" ziet er ongevaarlijk en verleidelijk ge- •D. O JIJ) r.oeg uit Hugh Jans heeft er grap pige tekeningetjes voor gemaakt en Hans G. Hoekstra, die zich door de uitgevers Scheltens en Giltay, Am sterdam heeft laten overhalen het te vertalen, leidt het in met e&n genoeglijk babbeltje. Tot zover is alles in orde. U begint te lezen met het gevoel van „Wat kan me gebeuren. Als ik wil blijven roken, doe ik dat!" Dit nu, waarde lezer, is een ernstige onderschatting van de listen van de heer Herbert Brean. Niet dat hij meteen al begint U om de oren te slaan met nicotine- vergiftigingen. en longkanker. O nee! Daarvoor is hij veel te slim en weet hij teveel van psychologie. Icl 2 .crc'-' hoofdstukken somt Brean alle voordelen van bet roken op en citeert hij vlotweg enkele klassieke uitspraken ten gunste van dc, tabak. Hy gaat zelfs zover U aan te raden tijdens het lezen van zijn boekje een sigaret, sigaar of pyp op te steken. Ge wordt hierdoor misleid en denkt: „Ha, die Herbert! Dit is toch echt wel een grappig boekje!" Op geruimd steekt ge nog een sigaret op hij dringt er immers zelf op aan en leest verder, in de over tuiging dat er met de heer Brean best te praten valt. Maar op het zelfde moment dat U besluit verder te lezen bent U zo goed als zeker verloren voor bet edele rokersgilde. Want zonder dat IX het merkt blaast Brean dat kleine vonkje te genzin in het roken, aan, dat in iedere straffe roker gloeit. Tegen het eind van het boek besluit ge, dat het toch de moeite waard is om te proberen. Voor de aardigheid na tuurlijk. Er is dan inderdaad heel veel kans dat het XI lukt van het roken af te raken, als U zich precies (.(LU: houdt aan dp adviezen van Herbert Brean. Hij helpt U een psychologisch of fensief m te zetten tegen de taaie krachten die U tot nu toe aan het roken hebben gehouden. Het iseen soort uitgebreide en verbeterde methode-Coné: met subtiele varia ties herhaalt Brean steeds dezelfde raadgevingen en argumenten, net zo lang tot het hem gelukt is van. U een ander mens te maken. Een tabaidoos mens. Nee. we gaan U niet vertellen wat die raadgevingen inhouden. Als U ais doorgewinterde roker dan met alle geweld Uw gemoedsrusten Uw trek m een geurige tabak wilt kwijtraken, als U hebt besloten, dat de voordelen van het niet-roken die Brean het hele boekje door ver leidelijk voor Uw ogen zwaait opwegen tegen de vreugden die U van de tabak beleeft, wel dan moet U het zelf maar lezen. Maar wij hebben U gewaar schuwd! Deze Deense dame speelt mee in het grootste bridge-toumooi. dat ooit in Europa is gehouden. Niet minder dan 3152 bridgers nemen er aan. deel. Het tuordt gehouden- in Kopenhagen op initiatief aan '8 blad „Berlingske Tidende". De Deense datnes roken, zoals u weet, sigaren en aan het verbeten ge zicht waarmee deze deelneemster aan haar peukje trekt, is re zien. dat hier een scherp bod gemaakt wordt. Wij zijn spaarzaam. Vorige maand werd bij de particuliere spaarbanken bijna vier millioen. gulden gespaard. Om precies te zyn: S 3.889.950. Ter gelegenheid van de kro ning van koningin Elizabeth II zal een speciaal vy fshiliingstuk wor den aangermmt. Ex-koning Faroek zal in een Italiaanse krant zijn volledige le vensgeschiedenis vertellen. Het blad belooft „sensationele onthul lingen". Drie Nederlandse zwanen, ge boren m Avifauna, vliegen op 6 November met de KLM naar San tiago, de Chileense hoofdstad. De dieren heten K, L en M. Onze luchtvaartmaatschappij heeft ze de Ch ilenen ten geschenke gegeven. Zuid-Afrik aan se visserij des kundigen gaan tienduizend verze gelde plastic enveloppen in zee gooien. Dit is geen extra postbe stelling voor de vissen, maar het experiment is bedoeld om iets te weten te komen over de stromin gen langs de Afrikaanse westkust. Generaal Ridgway heeft op eerx diner in Londen alle vijfhonderd gasten de hand gedrukt. „Ik ben een beetje geknepen vanavond," fluisterde hij toen hy de hertog van Edinburgh de hand gaf. „Ik weet er alles van," zei de hertog troostend, „na de driehonderdste hand wordt ik ook altijd moe".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3