Aanleg van sportvelden is geen gemakkelijke taak C a<;enda J Tuinarchitect Schipper vertelde er iets van Verkeer ter sprake bij begrotingsonderzoek Sneeuw op alle daken BEDIENDE 2 LEO van IERLAND Socialisme en de vrouwen DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Dodend licht in Monopole Spoorivegplanneh zijn er wel maar werden nog niet geheel en al afgerond r Arbeider kreeg pak stro op hoofd Eltheto75 jaar Oorlogsmonument Een ontploffing in de Tuinkan SCHIEDAM Koeriersters f 10.90 JONGSTE W oensdag 26 November 1952 Het was een goede gedachte van de S.B.L.Q., de gemeentelijk tuinarchi tect, de heer J. J. Schipper, uit te nodigen voor het houden van een, lezing, waarbij het toekomstige recreatiegebied van onze stad onderwerp van gesprek was. Daar voor deze lezing bestuurders van veldsport-verenïgingen waren uitgenodigd, behoefde het niet te verwonderen dat het zwaartepunt hier by kwam te liggen op het sportvelden-vraagstuk, waarover een werk comité al eerder een rapport uitbracht. Behalve een verduidelijking van de huidige cn toekomstige situatie was het de grote verdienste van deze lezing van de heer Schipper dat hy zijn toehoorders ook een inzicht heeft verschaft in de verschillende factoren die deze kwestie beheersen, zoals daar is hei stedebouwkundig aspect en de gesteldheid van de bodem in deze omgeving. Onder de recreatieve behoeften neemt het spel een belangrijke plaats tn, aldus de heer Schipper. Het is een vrije bezigheid, te be schouwen als een natuurlijke nei- i=in? tot ontspanning en tot het fi®- bruik van overblijvende lichaams kracht na de normale arbeid, waar bij het die levenskracht vooral ook In geestelijk opzicht versterkt. Sport bewerkt, doelmatig beoefend, de ontwikkeling van het lichaam, kweekt initiatief, gemeenschapsge voel Sport vraagt snelle reactie, bevordert teamgeest door samen spel, kweekt onderling vertrouwen en waarderen. In zijn korte historische schels, die de tuinarchitect aan zijn uit eenzetting over de sport in Schie dam liet voorafgaan, kwam hij het eerst terecht bij de Grieken die in liUcurgus een bouwmeester vonden die bij Olympia een theater met niet minder dan 40.000 plaatsen bouwde, waarin de Olympische Spelen hun oorsprong kregen. De Romeinen toonden t.a.v. de sport éen heel andere instel ling dan de Grieken, stemden het m'mdei' af op harmonische lichaams- ontwikkeling. In onze Middel eeuwen blijkt de sport vrijwel ge heel op de achtergrond gedrongen. Nergens is in een stadsplan uit die*: tijd iets te vinden dat duidt op enig bouwwerk of terrein voor sport beoefening. Na het wijken van het ambacht en de opkomst van de industrie zou het nog tot omstreeks 1920 duren alvorens de behoefte aan recreatie, aan de herschepping van lichaam en geest, zich zou uiten in het be wust indelen van woon- cn werk gebieden voor de toekomst door middel van uitbreidingsplannen. Aan de hand van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak liet de heor Schipper zien hoe de overheid zich hier de toekomstige stad en naaste omgeving heeft gedacht. De schematische voorstelling liet dui delijk de recreatieve behoeften van de stedeling zien- afgewacht om met de werkzaam heden te beginnen. Alle formali teiten zijn reeds in orde. Het hoogste aantal sportvelden Jat Schiedam zal kunnen herber gen is 45. Ten dele zyn deze reeds aangelegd, andere zullen binnen kort of in de nabije toekomst vol gen. Wat betreft de passieve recreatie, hierover kon de heer Schipper u.a, vertellen dat de vijvers voor het niemve bnsuark tussen de stad en Kcthcl vrijwel gereed zijn, In het voorjaar zal met dc eerste aan plant worden aangevangen. De aanleg van sportvelden Ook over de aanleg van sport velden heeft de heer Schipper een boekje open gedaan. Zandgrond leent zich hiertoe het beste. De kleigronden waarmee we in onze omgeving te maken hebben zyn zonder het toepassen van allerlei kunstgrepen ook minder ideaal te noemen omdat deze gronden nu eenmaal slecht doorlatend zijn, spoedig dichtslibben en in de zomer meestal sterk verharden. Er kan aan de bezwaren echter tegemoet worden gekomen. Tenein de wateroverlast zoveel mogelijk te voorkomen, worden de terreinen intensief gedraineerd. Een goede kalktoestand van de bodem bevor dert de doorlatendheid eveneens. Voorts wordt door de toplaag van een speelveld met fijn duinzand te verschralen het vet worden van de grasmat en het dichtsmeren hiervan enigszins voorkomen. Ook 't door- Waar. men mee bezig is Bij de bespreking van de aanleg van sportvelden ten Westen van de Poldervaart deelde de tuin architect mede dat goed weer wordt (Advertentie LM.) WEST-KRUISKADE 50 H.B.S.S. haalde weer uitstekend op De K-B.sJs. reserves deden het in de wedstrijd tegen C.S.V.D. 2 nist slecht. C.S.V.D. 2 is in deze afdeling één van de koplopers en het viel dan ook niet te verwon deren, dat de Delftenaren een voor sprong van 4—1 wisten te beha- Jen. Toen de scheidsrechter het eindsignaal blies hadden de elf hard werkende H.BS.S.'ers een 4—4 felijke stand weten te beriken, zo- ax de Schiedammers een kostbaar puntje hadden binnengehaald. H.B.S.S. 3 ging voort op het go 3- de pad en versloeg Rozenburg 2 met 4—1. H3.S.S. a S—Zwal. V. a 3 1—1. W.-F. DAMES WAREN IN UITSTEKENDE VOKM - Het Ie herenelfta! van Wilton- Fijenoord handbal kon het tegen de koploper van 2e klasse B, Animo uit Den Haag, niet tot een overwinning brengen. De Wilton-heren openden reeds in de 3e mm. de score met een ver en hard schot van Janssen, doch Animo scoorde direct daarna de ge lijkmaker Overheul beukte twee maal vlak achter elkaar op de lat. Toen kwamen de oud le klassers eerst goed los en troffen driemaal de roos I4. Een mooie Wilton aanval ■werd door de Hagenaar te zwaar ge hinderd. Bij de 17 meterworp depo neerde Janssen de bal achter de uit stekend in vorm zijnde Animo-doel- man (2—4J. Scheidsrechter Aubert blies 5 minuten te vroeg en liet de spelers weer terug komen. Animo maakte er 25 en Varewijck nog 35 van voor de rust werkelijk aan brak. Direct na de thee was het weer Vazewijck, die de Anïmo-doelman verraste 45 maar toen was het dan ook gedaan voor de Wilton-heren. Na iedere 3 doelpunten van Animo scoorde Wilton er 1 en toen de scheidsrechter voor de laatste maal blies stond het scorebord op 8 voop en 12 tegen. Het le dameselftal boekte haar 5e overwinning op de naaste concur rent BEC uit Delft en staat nu met 2 punten voorsprong aan de kop in de le klasse afd. Rotterdam. Reeds na 5 minuten opende mej. Hofman dc score voor Wilton en dit herhaal de in de 10e en 17e min. Met een. 3—0 voorsprong konden de dames dus veilig gaan rusten. Na de thee had BEC de opstelling gewijzigd en drukte zwaar op de Wilton-veste, maar het verdedigingsbiok Breda— Jungblut hield moedig stand. Mej. Hofman kon nog tweemaal scoren nadat het einde kwam met een mooie 5—0 overwinning voor de Wilton- dames. De reserve-dames speelden tegen de reserve van BEC en stonden met de rust al reeds met 50 voor. Na de thee hetzelfde beeld. Het einde kwam met een 10—0 overwinning. De doelpunten werden gescoord door de dames Zonneveld 5, Heijster 3 cn Penning 2. Het Zaterdagmiddag dameselftal leed haar 5e nederlaag in successie, ditmaal tegen SR 2 in Den Haag met 7—0. Mevr. v. d. Goes-v. Naters sprak in Volksgebouw In een bijeenkomst van de Vrou wengroep van de Party van de Ar beid heeft in het Volksgebouw Dinsdagavond mevr. v. d. Goes van Naters over het onderwerp „Wijd open Uw deuren". Deze passage uit een lied van de socialistische vrou wen van Nederland bracht spr. van toepassing op de doorbraakgedachte aie zich bij de laatstgehouden ver kiezingen zo klaar heeft geuit. Uit voerig werd ingegaan op de gioet van deze gedachte die reeds z'n oorsprong vindt tussen de twee we reldoorlogen. Ook nu. aldus mevr. v. d. Goes van Naters, poogt men bij de con fessionele partyen alle uitersten te verzamelen onder éen schild, waar- by van een gerichte politiek ten gunste van dé brede massa niets kan komen. Een van de grootste zorgen van de Party van de Arbeid is dreigende werkeloocheid die toe standen zoals spr. deze uit de voor oorlogse periode schilderde, terug zou brengen. Vandaar het hameren op het aambeeld door de socialis tische Kamerfractie met het doel reeds nu maatregelen tegen even tuele werkeloosheid to zien nomen. Via nationale en Europese een heid zullen wij moeten strijden naar internationale verbroedering, die thans haar belichaming vindt in de Verenigde Naties. De vrouwen over heel de wereld kunnen aan dtt_strc- ven naar eenheid hun deel bijdra gen door haar hart wijd open te stellen en daarnaast met verstand te werk te gaan. Belangrijk is het zichzelf verder ontwikkelen, zodat gezin en Maatschappij er de vruch ten van kunnen plukken. De inleiding van mevr. v. d. Goes .van Naters is omlyst met het optre^- den van een twintigtal Arma-gym- nasten on het muziekgroep je van het Inst. voor Arbeidersontwikke- hng. Een eigen toneelgroepje bracht een schets uit de crisisjaren. Omdat zij haar 25-jarig jubileum vierde als lid van de vroegere Vrouwenclub van de SDAF en de Vrouwengroep van de Party van de Arbeid is mevr S. van Os Groenpwegen deze avond nog ge huldigd. fresen van een dun laagje veen door de bovengrond maakt de klei grond poreuzer. De keuze van het te gebruiken graszaadmengsel is eveneens zeer belangrijk. Het instandhouden van de gras mat vereist veel zorg. Na het speel seizoen dient ieder sportveld onge veer een maand rust te krijgen, om de grasmat, die gedurende de winter veelal zwaar heeft gele den, gelegenheid te geven zich te herstellen. Wordt het terrein geen rustperiode gegeven, dan is herstel van de grasmat vrijwel onmogelijk. Een belangrijke vraag is: Wan neer kan er m twijfelgevallen wel en wanneer kan er niet op een be paald terrein worden gespeeld? Deze kwestie is een zaak van veel ervaring, van kennis van grondsoorten en terreinen in het algemeen. Het is veelal meer een kwestie van aanvoelen dan van verstandelijk beredeneren. Het keuren van sportterreinen door consuls is enig in ons land; in andere landen maakt alleen, de scheidsrechter uit of een terrein al dan niet bespeelbaar is. Beslist onbespeelbaar zijn terrei nen, die met water oververzadigd zijn. na vorst ontdooiende zijn, of hard bevroren zijn. De moeïlnkheid ligt bij de twijfel gevallen. Om ook aan deze moei lijkheden het hoofd te kunnen bieden, is onlangs het instituut van de zogenaamde vertrouwensman nen in het leven geroepen. Hun taak is het om in twijfelgevallen de consuls en zij die met het keu ren der terreinen zjjn belast ter zijde te staan, waarbij enerzijds de belangen van de sport, in casu het spelen van wedstrijden, zoveel als mogelijk js zal worden gediend cn anderszijds wordt voorkomen, dat door ongewenst geacht gebruik op een bepaald moment de grasmat van dc sportvelden te zeer zou hebben te lijden. Ook hiermede worden de sportbelangen gediend. Immers een eenmaal kapot ge speeld terrein herstelt zich zeer moeilijk, ten nadele van de sport beoefening. 2058 Yoto vertelt: „Wat u hier ziet is een beeid van tien dagen oud, maar als u ex belang in stelt, kan <k u bei heie verhaal in beelden laten zien." Rob zegt niets, maar staart stomver baasd naar het scherm, Yoto draait weer aan de knoppen, het beeld ver vaagt en dan ziet Ro° opeens bet onderzee- vhegdeksuhip „Ky& eens", zegt Yoto weer, „uw vrienden hebben prachtig gemanoeu vreerd Ze hebben de on derzeeboot m ondiep water gelokt; het schip moet aan de oppervlak- r. te komen en de achtervolging staken" Rob ziet flitst er iets voorbij over bet scherm. Wat kan en fcrank angstig vertrekken. De „vrijheid nu de „Vrijheid" onder vol zeil en duideiyk dat zijn? Een vliegtuig. Gespannen met Rob toe. wordt aangevallen! ziet hij Frank en Kees aan dek lopen. Maar aan En meteen ziet hij ook de gezichten van Kees ONZ05S De held van veel filmverhalen, George Taft en de lieftallige Virgi- 'nia Mayo vinden we t.e.j. Donder dagavond aan de Hoogstraat tezamen in „Het dodende licht". Het draait allemaal om een wat ongewoon ob ject voor Hollywood-spanning, na melijk een bijbel, waarin een ver moorde broer van de hoofdrolspeler de naam van zijn moordenaar heeft gezet. George bijt zich met de hardnek kigheid die we van hem gewoon ziin. in deze zaak vast en rust tef* alle waarschuwingen in niet eerder voor hij de dader van deze laffe streek heeft gevonden. Wat Virginio Mayo er mee te maken heeft, wordt oas duidelijk gemaakt als de jacht al begonnen is. Zij ontpopt zich ditmaal als een handige helpster van de zoe ker naar gerechtigheid. In het lokaal Dam 27 van het ra yon Schiedam, Vlaardingen en Over- schie van de postduivenhouders, bij elkaar zo'n vierhonderd man, vindt Vrijdagavond 'n huldiging plaats. De tien kampioenen van het rayon zul len dan in de bloemetjes worden ge zet Wat het verkeer betreft, hebben raadsleden tijdens het sectie-onderzoek van de begroting dringend aandacht gevraagd voor de spoorwegovergang en het Koemarktplein. Tui.v. de Overschlesestraat werd b|jv. de Idee ge lanceerd, om een luchtbrug voor voetgangers en fietsen aan te leggen. Uit de beantwoording blijkt dat voor Schiedam de Nederlandse Spoorwegen het maken van een geheel hoog emplacement als de beste oplossing be schouwen. Daar het Kük in verband met de financiën geen medewer king kan verlenen aan het grote plan tot verbetering van de spoorweg ran Schiedam naar Feyenoord, hebben de Spoorwegen besloten geheel voor hun rekening een afzonderlijk hoog perron voor de richting Delft aan te leggen, aangezien men een tweede perron te Schiedam, waardoor de lijnen naar Delft en Vlaardingen volledig kunnen worden gescheiden, niet langer kan missen. IT at men moet weten: Apothekers-nachtdienst: C. L Jansen, Swammerdamsingei 41. Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tumlaan 89 Telefoon 69290, Tentoon stellingen: 21 November8 December, Ste delijk Museum, da. 10—5 uur, Zo. 2—5 uur: Moderne Grafische kunst. Concert: 27 November, Musis Sacrum, 8 uur: Schied. Chr. Mannenkoor o.l.v. Wim de Rooy cn Beyer- land's Chr. Mannenkoor o.Lv. dhr A. P. Sint Nicolaas. Films: Passage, 2 en 8 uur: Don Camillo (alle leeft.). Monopole, 2, 7, 9 uur: Het do dende licht. Vergaderingen: 28 November, Stadhuis, 7.30 uur; Gemeenteraad. Bjjeen komsten: 28 November, Irene, 8 uur: Reünie Ver. Ex-Pol. Gevange nen en Voormalig Verzet. 28 November. Musis Sacrum, 8 uur: „Het Mobllisatiekruis". Op voering van „Het is een schan daal generaal" 29 November, Volksgcbouw, 8 u; Vereniging „Gruno", Toneel avond. Het omhoog brengen van de spoorbaan naar Delft zal Schiedam het voordeel bieden van een ge heel vrije over kruising van de Overschieseweg door de drukst be zette van de beide lijnen, zodat de overweg dan nog alleen wordt ge bruikt door het verkeer met Vlaar dingen. Deze oplossing is echter geens zins afdoende. Een studiegroep van deskundigen van het Ryk, de be- liokken gemeenten en de Spoorwe gen, heelt tnans de technische zij- ae van het gehele vraagstuk van deze spoorwegverbinding in be handeling genomen, waarbij ook de kosten van de mogelijke oplossingen worden bezien. De Spoorwegen hebben het gemeente bestuur voorgesteld het resultaat van deze studie af te wachten en daarna op korte termijn het over leg weer op te nemen. In deze omstandigheden heef! het natuurlyk weinig zin om op hei denkbeeld van de luchtbrug nadei m te gaan. Ook de R.E.T. is bij het sectie- onderzoek van de begroting enige malen ter sprake gekomen. Hoe wei van de 2yde van de raad nogal wat bezwaren ten aanzien van ver voerscapaciteit en inricnting van uc bussen naar voren werden ge bracht, achten B. en W. de belan gen van de Schiedamse bevolking door de R.E.T. niet achtergesteld bij me van Rotterdam. Ten aanzien van de geopperde plannen voor plaatsing van de eind punten van de trams en bussen naar het einde van de Broersvest, wordt nog medegedeeld dat na technische overeenstemming met de R.E.T., hierover besprekingen zyn geopend met B- en W. van Rotter- In het hartje van de oude stad, waar Achter de Teer stoof en Ver brande Erven vertrouwde -namen zijn, gaf de sneeuw gisteren voor het eerst weer dat bijzondere ca chet aan deze omgeving waar bo venuit steeds weer het dak vare het ZakkendragersFruisje met z'n typische klokkenstoel opduikt. dam, welk college in eerste instan tie financiële bezwaren had. Voor dat tot uitvoering kan worden over gegaan, zal zowel door de Rotter damse gemeenteraad als door die van Schiedam een creaiet moeten worden toegestaan. De ervaring, opgedaan bij hel passeren van de Koemarkt en om geving tijdens de spitsuien. heeft ook enkele opmerkingen losge maakt over de coördinatie ten aan zien van de verkeersregeling op die punten. B. en W, geven toe, dat cieze wel eens wat te wensen over laat, hoewel al het mogelijke ge daan wordt om het verkeer op dat tydstip zo vlot mogelijk te doen verlopen. Het is overigens niet eeiivouuig om m deze te voorko men dat men n op het Koemarkt,- plein en op het kruisspunt stoppen moei. Zelis wanneer deze verkeers regeling gesschiedt met verkeers lichten die alle op elkaar 'zijn af gesteld, blytt de mogelijkheid van tweemaal stoppen aanwezig, aldus B. en W. Uit de verdere opmerkingen op verkeei&gebied distilleren wij nog ciat de knipperlichten, op de B.K.- Laan wel besteed, maar nog niei ontvangen zijn, ciat B. en W. bij zondere beveiligingsmaatregelen op de hoek van de Nieuwe Haven en Ge B.K.-Laan by het benzinestation nog met nodig achten en dat ccn verbetering van ae situatie by dc VyiMUizen, die alleen dOor oe wej,- verbredmg, weg verlegging en een nieuwe bi ug is op te lossen, alweer onderwerp van bespreking uit maakt met het gemeentebestuur van Vlaardingen. Het lijstje van ongevallen na de inwerkingtreding van de nieuwe verkeersweg, gfcit in verhouding tot het aantal ongevallen aaatvooi voor de eerste negen maanden van 1952 ten opzichte van 1951 cn 1950, de cyfers: 85B, 941i en 723, Of dn genoemde wet inaerdaad invloed heen uitgeoefend valt naar het oor deel van B. en W. moeilijk uit te maken. Over het uitgebrachte rapport van ae Verkeerscomnubhic waien eiiKele raadsleden met zo erg te vi eden. Zij kregen de mar uk dat de verhouding in deze commissie teveel ten gunste van Gemeetut- wtiKcn lag. Ten siaanuize bleek inen aeze isalste mening met tc ae- ion. Alle voorstellen, aoor uc poli tie gedaan, women aoor Gemeen tewerken uitgewerkt, en op detecn- m&che mogelijkheden bekeken. Veel voorstellen stuiten echter af op fi naneieie bezwaren. Wat beireit het inschakelen van A.N.W.B:, K.N.A.C. en E.V.O, by de oplossing van ste delijke verkeersproblemen, achten B. en W. de beoordeling door plaat selijke deskundigen van groter be lang. In byzonaere gevallen zou echter aan ae genoemde organisa ties advies kunnen worden ge vraagd. Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna, d. v. J, Ger- ritsma en A. H, P„ Schïkhof. OVERLEDEN: C. G- Holtslag, 73 echtge. van B. Struik; F. Kooij, "7 j., echtge. van G. J. van Dam; M. L- O. M Meganck, 80 j., wed, van G. P. M. Czerwmski. Op het tcircin van de Veren. Glas fabrieken aan de Buitenhavenweg in Schiedam was een arbeider, gisteren bezig met het transporteren'van ba len stro. Toen de 58-jange P. J. J. uit Poortugaal passeerde werd van drie meter hoogte juist een pak stro naar beneden geworpen. J. werd getroffen en moest ernstig gewond door de G.G.G.D, naar het Schiedamse Ge meenteziekenhuis worden gebracht. Een koor, dat 75 jaar bestaat, heeft intussen zoveel wijzigingen in zyn leden ondergaan, dat deze hoge leeftijd geenszins een maat staf kan zijn voor het peil, dat het zangtechmsch en artistiek heeft be reikt. Het is noodzakelijk, dit te bedenken, wil men zich bij het be luisteren van een ensemble, dat zijn diamanten jubileum viert, niet nodeloos teleurgesteld voelen. Wij willen hiermee niet zeggen, dat het jubileumconcert door de Chr. Gem. Zang Ver Eltheto onder leiding van Kath, Verhoeff-Torn niet ge slaagd is geweest. Het is alleen zo, dat men van een „oud" koor nu eenmaal meer verwacht en dat onzekerheden in partijkennis en een nog te wensen overlatende koorzangtechmek (klankafweging en toonverming) eerder als tekortko mingen worden aangemerkt dan bij een nog jonge vereniging. Vermoe delijk heeft de liederenkeuze van het gedeelte voor de pauze ook niet meegewerkt. Van de lieder- ïafelstijl is artistiek niet veel te maken en het was dan ook min of meer een herademing als tweede deel van het programma Mendels- shons Lauda Slon te kunnen be luisteren. Hierin heeft het koor veel .beter gezongen, het orkest be geleidde zeker niet onverdienstelijk en de solisten droegen veel tot het welslagen van het geheel bij. Deze solisten hebben zich eveneens af zonderlijk doen horen. Met soJi en duetten behaalden Alï Bosioper, sopraan en Jan van der Ree, bas, terecht veel succes, al kan niet worden verheeld, dat zij door de bedenkelijke pianobegeleiding wer den geremd. Het concert werd bijgewoond door vele vertegenwoordigers van Schiedamse en Vlaardingse koren en van de Schiedamse Gemeen schap en gehouden in Musis- Sacrum. In de pauze van het concert van „El Thethovond. nog een receptie plaats, waarbij het bestuur o.a. de gelukwensen in ontvangst mocht ne men van de oud-dirigent de heer G. v. d. Beek uit Papendrecht, die jarenlang dirigent was. Ook waren aanwezig de heren M. Holi, E. den Hoed en P. Groenendaal van de Schiedamse Gemeenschap. Talrijke zusterverenigingen uit Schiedam Vlaardingen en Maassluis hadden zich laten vertegenwoordigen. E. S. H.B.S.S. in Den Haag tegen Die Haghe Voor HBSS is het Zaterdag een belangrijke dag. Het eerste elftal heeft de eerste helft van het sei zoen ongeslagen beëindigd, maar heeft nu te spelen tegen Die Haghe, de naaste concurrent met 4 punten achterstand. Op eigen terrein is Die Haghe nog ongeslagen en dus zal het voor de Schiedammers niet meevallen de volle winst te beha len. Zou dat wel gebeuren, dan be tekent dit, dat HBSS een veilige voorsprong veroverd zou hebben. Wordt echter verloren, dan zou daardoor zowel Die Haghe als ZWSH nog een redelijke kans krij gen op de bovenste plaats. Oe Schiedammers weten dus goed hoe veel er op het spel staat. Het volledige programma luidt; Die HagheHBSS. 2 45 uur. Ver trek 1.45 uur van Postkantoor- HBSS 2—Zwaluwen V. 2. 2 45 uur Spirringshoek; Vlaardingen 2— HBSS 3, 3 uur. Vlaardingen; Ener gie Boys 2HBSS 4, 3 uur, Rotter dam: HWD cHBSS e, 3 uur, Rot terdam. Bij het onderzoek van de begroting is ook geïnformeerd naar het oor logsmonument (komt er iets terecht van de plannen ,die indertijd met de Raad zijn besproken of zijn ze weer veranderd?), zo vroegen sommige leden. B. en W. deelden hierop mede dat de uitwerking van de plannen in handen is van de beeldhouwer, die op advies van de Provinciale Com missies voor Oorlogs- of Vredesge- denktekens werd gekozen. Kortgele den heeft deze zijn ontwerp, waarbn rekening was gehouden met enige do de Commissie gegeven wenken bij de Commissie ingeleverd, waar van de uitspraak nu verder moet worden, afgewacht „Het Zwarte Paard" aan zet Voi'ige week was er een plaatse lijke schaakontmoeting tussen SBÖ IIHet Zwarte Paard I in dc Am- stelbron. De voorlopige uitslag is 4-1 in het voordeel van SEO II. Vijf af gebroken partyen worden vandaag voortgezet. Donderdag werden de 3 afgebroken partijen van de wed strijd Shell II-—Het Zwarte Paard II gespeeld. Twee partijen werden be slist, terwijl de derde partij voor de 2de maal werd afgebroken. De stand is op het ogenblik 45 in het voor deel van het Zwarte Paard II. De uitslagen van de huishoudelijke wintercompetitie luidden: Groep I: J. Henkelman—M. v, d. Kraan 1—0; C. Ammersdorffer—H. v. d. Kraan 01; Groep II: F. J, Kleinekoort— M. v. d. Veer 10; C. L. Zantboer— A. H. v. d. Wal 0—1; Groep III; W. v. TrichtA. v, d. Veen 01. Vanmorgen om 10 uur rukte de brandweer, politie en GGGD uit voor een ontploffing in de Tuinlaan. Het bleek dat men ten huize van No taris Schaberg bezig was geweest met plakken, waarbij gluton werd gebruikt. Waarschijnlijk heeft de combinatie van de hierin verwerkte glucose en benzol en de aanwezig heid van een electrisch kacheltje de ontploffing veroorzaakt. De schade beperkte zieh gelukkig tot 'n kapot keukenraam en schroei plekken tengevolge van het ontstaan van een steekvlam. Voortvluchtige Griekse com munistenleider gearresteerd ATHENE. De Griekse minister van Binnenlandse Zaken Lycourzea heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat de veiligheidspolitie de communis tische leider Plumbides heeft gear resteerd, die de laatste acht jaar door de politie wordt gezocht. Plumbides stond aan het hoofd van de onder grondse en heeft in de periode, die volgde op de onderdrukking van de guerilleros in September 1949, een zeer actieve rol gespeeld. Hij maakte deel uit van de spionnagegroep, waartoe ook Belcyannis en nog drie anderen behoorden, the het vorig jaar in Athene ter dood veroordeeld en terecht gesteld zijn. Onderaardse grot ontdekt ALBI. Een groep jonge Franss grotonderzoekers heeft in de omge ving van Albi in Zuid-West- Frankryk een onderaardse grot ont dekt, die van bodem iot zoldering ruim 150 meter hoog is. Naar men. aanneemt is het de grootste onder grondse ruimte, die men tot dusver in Frankrijk heeft gevonden. Heden overleed tot onze zeer grote droefheid, on ze innig geliefde echtge note en moeder, mevrouw SABINA MARIA ELISABETH VAN ROMUNDE echtgen. van Reinerus Henricus Maria Geerdes in de ouderdom van 68 jaar. Schiedam: R. H. M. Geerdes Peshawar (Pakistan): A. H. Geerdes Father van Mill HÜJ Doetinchem; R. C. M- van Gent Geerdes P. C. van Gent en kinderen Schiedam: L. H. Geerdes E. J. Th. M. Geerdes —v. Thiel en kinderen Esch: J. J. Geerdes Witte Pater Muil lansoio (Nieuw Rhodesia): H. H. Geerdes Witte Pater Schiedam*. F. L. Geerdes A. A. Geerdes Jonker Roelants en kinderen Kaatsheuvel: C. J. M. Wytenburg —Geerdes P. J. M. Wytenburg en kinderen Dissin (Haute Volta) West Afrika: R. H. M. Geerdes Witte Pater Schiedam: W. H. L, Geerdes Schiedam, 25 Nov. 1952 Huize Liduina Rozenkrans bidden op Woensdag- en Donder dagavond om 7.45 uur in de Kapel van Huize Li duina. St. Liduinastraat 20. De uitvaart vindt plaats op Vrydag 28 No vember m de Kapel van Huize Liduina, Stille H.H, Missen om 8 en 8.30 uur en de plechtig ge zongen H. Mis van Re quiem te 10.30 uur, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Schiedam. Te koop aangeb. wegens overcompleet een 2-pers. mo dern bed, tevens 2-pers. ka- pokbed, 3 delig 125:— Mevr. Valk, Stadhouders- laan 49, niet In de avond uren. Handschoenen voor dames een zeer gewild cadeau Een grote col lectie nappa- gevoerde hand schoenen in j zwart, bruin en modetinten, reeds vanaf Ook een leuke collectie wollen gebr. dames handschoenen en wanten v.a. S 3.65 ff^rdeDam Het naaimachinehuls A, v. Leeuwen, vin I. Kuipers, Voor zïg-zag en andere be kende merken naaimachi nes. Desgew. gem. betalings voorwaarden, Hoogstraat 62, Tel. 65783. Een blijvende herinnering zyn die prachtige foto's ge maakt op Uw trouwdag by en in stadhuis, kerk en in de feestzaal door Foto-Repor tage Dienst B. v. d. Mast, frof. Kam. Onneslaan 158 a, el. 68509. Een goed spelende Waldorp radio te koop. Nassaulaan 9a. koop-, z.g.a.n. costuum 25.blauwe winterjas f lö.—beide leeft, ca. 16-17 jaar. Fototoestel 7.50. Ca- pitain, Prof. Kam. Onnes laan 143 b, na 7 uur. Kanaries. Prima zingende mannen vanaf 10.H. Dries, Lcibnitzstraat 14 ar Schiedam, na 6 uur. K- v. Vuuren, Hoogstraat 106, Tel. 66720. De zaak met 20 jaar ervaring op ge bied van fotoreportages. GEVRAAGD een (nnl. of vrl.) liefst mei enige kantoorervaring. Brieven aan N.V. Melkcentrale DE LANDBOUW, Vellevct IJ Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2