Amerika leerde een dure les f. DEZE WERELD DEZE WEEK Zware storm joeg in 1934 300 millioen ton kostbare grond op in een etmaal m Op zoek naar nieuw talent Nu de heren: eenpyama PLAIN en CORK, HOLLYWOOD AAN HET WERK Mensen hielpen wind en water de bodem te verwoesten Natuurparadijs door dr C. van Rijsinge VJ ijs-" Natuur slaat terug Niet alleen Amerika r Ike naar Korea John Foster Dulles: Azië-eerst Indo-Chinees probleem Brits Gemenebest in dollarnood Anti-sem itism e in Praag DE st.Nkolaai- verrassing //°j /'Arme .Verstol» pïmfri Gaat Truman straks kippen fokken? Zaterdag 29 November 1952 DE lie Mei van het jaar 1934 was een merkwaardige en be langrijke dag in de geschiedenis van de mensheid. Op die dag waren de meteorologische omstandigheden zodanig, dat in het gebied van de „Central Plain", het uitgestrekte landbouw gebied van Noord-Amerika, een zware storm opstak. Met grote snelheid stroomde de lucht naar het oosten, trok de Atlantische Oceaan op en bereikte tenslotte Ierland. Maar het was niet alleen lucht, die naar het oosten bewoog. Uit duizenden akkers van de Centrale Amerikaanse vlakte blies de wind een fijn, droog stof omhoog, zodat over het regeringscentrum Washing ton dichte stofwolken trokken. Die gehele dag kon het licht van de zon niet door de stof wolken heendringen, brandden in de straten van Washington, in de huizen en ook in de re geringsgebouwen de lichten, die het welhaast nachtelijke duister moesten verdrijven. T—T et stof uit de velden van Ten- nessee, Kentucky en Virginia ■werd de Oceaan opgejaagd en de laatste resten ervan vielen tenslot te nog in. Ierland neer. Latere on derzoekingen leerden, dat op die ene dag niet minder dan 300 mil lioen ton teelaarde, humus, mt de Amerikaanse akkers was wegge blazen. Gelukkig zetelde toen in Wash ington ook de grootste president uit de Amerikaanse geschiedenis en Roosevelt, die de betekenis van dit natuurgebeuren doorzag gelast te een nauwkeurig onderzoek naar de oorzaken van dit verschijnsel en naar de uitgebreidheid van de streken, waar het optrad. Daarbu kwamen ontstellende dingen aan het licht. Het bleek, dat „free en terprise" Amerika aati de rand van een afgrond had gebracht. Toen de dienst, die voor dit onderzoek m het leven was geroepen zijn eer ste rapporten afsloot, - moest hij mededelen, dat van het Amerikaan se akker- en weideland 112 mil lioen hectare vrijwel geheel onge schikt voor het gebruik waren ge worden, terwijl 310 mtlïioen hectare al aardig op weg warren om het stadium van volledige verwoesting te bereiken. Amerikanen rekenen graag en zo gingen ze ook aan het werk om het jaarlijkse verlies aan stoffen, die werden weggeblazen of weggespoeld uit t® rekenen. Ze kwamen tot de conclusie, dat al leen al aan stoffen als kali, na trium en fosfor voor een bedrag van meet dan 9 milliard dollars cp deze wijze verloren ging. Hoe groot dit bedrag is wordt misschien nog duidelijker als we het vergelijken met de uitgaven aan kunstmest, die in dezelfde tijd ongeveer 150 mil lioen dollar per jaar bedroegen. De nadere studie van deze ver liezen toonde aan. dat zowel -water als wind aanvallen op de bodem deed, maar dat de directe schuldi ge de mens was. Toen de Europeanen de Ameri kaanse bodem betraden von den ze daar vrijwel een natuurpa radijs. 20.000 jaar geleden, toen het landijs zich van het Noord-Ameri kaanse gebied ging terugtrekken, kwam eep bodem bloot, die ge deeltelijk uit rotsen, gedeeltelijk uit zand. grind en leem bestond. Onder de gunstiger omstandighe den van de warmere tijd, die nu kwam begon de plantengroei zich weer van..die terreinen meester te maken en daarmee begon een reor ganisatie van de grond. De ge steenten werden, vergruisd, tot zand en de plantenwortels, die tn het gruis binnendrongen hielpen mee aan de verkleining. Bacteriën en schimmels ontwikkelden zich In toenemende mate en zo werd het gesteente tot een grond, waarin naast harde mmeraalkorrels ook levende en dode organische stoffen een belangrijke plaats innamen. TV 1 Wat de wortels uit dc diepte op namen, werd in de vorm van bla deren en stengels, takken en stam men later weer op de oppervlakte neergelegd en zo werd een steeds dikker wordende laag grond ge vormd, die rijk was aan humus en aan levende wezens. Gedurende die 20.000 jaar werkte de natuur hier aan door en toen dus de Europeaan bet Amerikaanse land binnentrok vond hij een landschap van weiden en bossen en onder die weiden en bossen lag een dikke laag grond van voortreffelijke kwaliteit. De bossen werden geveld, In hun plaats kwamen plantages en ak kers. De graslanden werden wei den voor de steeds groter worden de kudden. Het leek. dat de op winst-bedachte mens een onuitput telijke winstbron had aangeboord. Immers de gronden waren door een natuurlijke bewerking van 20 000 jaar zo rijk. dat ze niets schenen te vragen en alles wat de mens maar wilde konden opleve ren. Daarmee zondigde de mens tegen een van de belangrijkste re gels van zijn eigen economie: slechts de rente van het kapitaal mag gebruikt worden. Gebruik van nj adat we de kinderen en ons- x zei} zo goed bedacht hebben in deze patronenrubriek zullen tüe ook eens aan onze mannen gaan denken. Onze coupeuse knipte een pyama die zeker met plezier ge dragen zal worden. Om te beginnen naait U het be leg aan het voorpand en stikt U de schouder- en zijnaden dicht. Aan de onderkant van de mouw zet U, aan de verkeerde kant, een bies die U omslaat en aan de goede kant opstikt. De mouw zet U in het jasje met de naad pre cies op de zijnaad van het voor- en rugpand. Nu kunt U het kraag je op de halsopening stikken en aan de binnenkant overzomen. De zakken gaat V, na de biezen er op gemaakt te hebben ook op het voorpand zetten. Van de pantalon stikken we eerst het naadje onder het split, daarna de zijnaden en achterna ad dicht. Bovenin komt het zoompje van 3 cm. waar het elastiek doorgeregen kan worden en onderaan de pij pen biezen. Deze pyama kunt u maken van gestreept flanel en de kraag, biezen en zakken zo knip pen d-t deze strepen dwars lopen alt een aardig effect geven. Benodigde stof 5.15 m. flanel van SO cm. breed Afgehaald aan ons kantoor be draagt de prijs van dit patroon slechts 0.35. Franco toezending per post is eveneens mogelijk. De prijs bedraagt dan 0.50. Bij toe zending per post gelieve U ons een postwissel toe te zenden van 0.50 met vermelding welke maat gewenst wordt In Oregon heeft de erosie diepe geulen geslepen in de vroeger vruchtbare bodem. het kapitaal-zelf leidt tot onder gang. En hier werd het bodemka pitaal gebruikt en aan kapitaal vorming werd» niet gedacht. Wat de natuur in 20.000 jaar had op gespaard werd door de mens in honderd jaar verkwist. Alle orga nische dode stoffen worden door de schimmels en bactenen in de grond op den duur omgezet m mi nerale stoffen, In zouten en die worden weer door de plant opge nomen. Maar in de natuurlijke toe stand wordt ieder jaar nieuw or ganisch materiaal aan de grond toegevoegd. De mens echter haal de alles van zijn gronden weg en bracht er bijna niets in terug. Zo verdween dus de humus uit de Amerikaanse gronden. Toen begon de natuur terug te slaan. De gronden, dis van. hun humus ontdaan werden verlo ren hun samenhang. De watervoor raad, die de gronden konden vast houden werd kleiner doordat tus sen die losse korrels het vocht ge makkelijk wegliep. Droog en los werd de bodem. En toen begon het. Eerst heel langzaam en heel in het klein. In droge perioden begon de wind hier en daar wat stof op te waaien. En de samenstellende de len van dat stof waren natuurlijk de lichtste en fijnste: het verdroog de organische materiaal. Zo ont stond een cirkelgang: doordat de wind de humus wegblies werd de grond losser en doordat de grond losser werd kon meer humus weg geblazen worden. Het begin waren kleine wervelingen van stof hover de droogste plekken het einde was de stofstorm, die in 24 uur 309 millioen ton wegblies. Maar ook het water ging mee doen. Water is ln de natuur een van de langzaam maar zeker wer kende middelen, waarmee de ber gen worden afgebroken en de vlak ten worden opgebouwd. Steeds slijpt het water aan de hooggele gen delen van de aarde en voert ze als grind, zand en slib omlaag naar de vlakte. Maar het is een langzaam proces, De Alpen, die 20 millioen jaar geleden zich begon nen op te richten, hebben in die tijd niet meer dan 1000 meter aan hoogte verloren, Niet alleen iangs berghellingen, ook langs de glooiingen van de ak kers stroomt het water en neemt in zijn loop deeltjes van de bodem ra?» Maar een goede samenhan- gende grond heeft daar niet zo heel veel van te duchten. Hij neemt water op en zo kan het water nooit langs de oppervlakte snel wegstromen, tenzij er wei bijzonder steile hellingen zijn. Ook verzet zijn natuurlijke samenhang zich te gen het losmaken van de bodem deeltjes. Maar in de grond, die zijn samenhang verliest wordt dat alles anders. Bij sterke regenval slaat de bovenste laag dicht en het wa ter gaat in meesleurende vaart langs de hellingen stromen. Zo wordt dan de bodem meegevoerd, eerst nog maar weinig en eerst nog maar de lichtste deeltjes, de hu mus... Ook hier weer dezelfds noodlottige cirkelgang, die het een maal begonnen proces versnelt. Dickie stofwolken golven hoog op boven Texas. De storm jaagt de kostbare grond op, die door het toedoen van de mensen zijn na tuurlijke structuur heeft verloren. Langzamerhand beginnen zich ïn de akkers kleine geultjes te vor men. maar dan worden die groter en ten slotte zijn de akkers kaal gespoeld en de geulen tot ravijnen geworden. Zo was de gang van zaken in Amerika. Maar zo bleek ze bp nader onderzoek ook in allerlei andere delen van de wereld te zijn, al was het niet overal even duidelijk, niet overal even sterk. Natuurlijk een gebied, dat niet dë geweldige droogten kent. die in het Amerikaanse prairiegebied kunnen heersen, zal minder duidelijk het wegwaaien van de akkerbodem laten zien, een gebied, dat niet de rische kracht van een verwoes- ie regenbui kent, zal zijn land u..; zo duidelijk zien wegstromen en de afbraak door het water zal op akkers tegen berghellingen ster ker zijn dan langs de flanken van heuvels. Maar het kwaad van het verlies van organische stoffen kent men m alle gebieden waar de landbouw op intensieve wijze wordt beoefend. Ook m Nederland, waar op de hoge gronden van het Oosten en het Zuiden, in steeds toenemende mate verstuivingen gaan optreden en waar de bodem ieder jaar wat droger wordt. Naast die verstui vingen zien we in tal van akkers ook het kwaad van de uitspoeling optreden. Zo heeft ook Nederland zijn or ganische stofvraagstuk, waaraan het thans grote aandacht wijdt, zo als uit de mededeling van Minister Manshnlt aan de 2de Kamer is ge bleken. Een volgende maal zullen we hier nog wat verder op Ingaan. Advertentie l. M sterk elastisch hygiënisch EISENHOWER gaat zijn, tijdens de verkiezingsstrijd luide aangekon digde, maar thans om veiligheidsredenen met veel geheimzinnigheid omgeven reis naar Korea aanvaarden, Zun politieke tegenstanders, de de mocratische partijleiders, geloven, dat hij ervan terug zal keren als een bezadigder, wijzer en vooral minder populair man. Zijn kiezers daarentegen verwachten dat de generaal „iets" zal doen, dat de op het ogenblik vrijwel uitzichtloze Koreaanse oorlog nader tot zijn einde kan brengen. Misscnien dat ten slotte ook hier de waarheid in het midden zal blijken te liggen, .Hot onbehagelijke gevoel over de situatie in Korea, overal in de niefc- communistisehe wereld aanwezig, maar toch wel het sterkst in de Ver enigde Staten verbreid, is maar al te gemakkelijk verklaarbaar. Korea, een ver afgelegen, tamelijk onher bergzaam land. heeft slechts een ge ringe strategiscb-mllltalre waarde. Desondanks wordt er nu al twee-en- een-half jaar door de strijdkrachten van achttien naties zestien van de V.N. en twee communistische naties om gevochten. Amerika alleen beeft er 126,000 man verloren en het totaal aantal slachtoffers van de Koreaanse oorlog, met inbegrip dus van Koreaanse burgers, wordt op twee millioen geschat, De doelen, die de Ver. Naties met hun interventie in Korea nastreef den: het tegenhouden van de com munistische agressie, het herstel van de regering in Zuid-Korea en het waarschuwen van de communisten, dat geweld voortaan steeds met ge weld zal worden beantwoord, ziin reeds lang bereikt. Maar ondanks het feit, dat de Ver. Naties geen mi litair doel ln Korea meer hebben, zijn zij er nog altijd niet in geslaagd, een einde te maken aan de oorlog en daarmede aan de dagelijkse ver liezen en het constante gevaar van het ontbranden van een derde we reldoorlog. Tot goed begrip diene, dat Eisen hower nooit heeft gezegd, dat hu dit wel 'zou kunnen. Hij heeft het zelfs uitdrukkelijk ontkend. Maar het feit. van zijn reis alleen al moet in Amerika een hoop wekl*»n, die zo goed als zeker niet zal kunnen worden vervuld. In zoverre hebben de verslagen democratpn wel gelijk, indien zij wax meesmuilend bii deze onderneming toezien. Aan de ande re kant blijkt Eisenhouwer het ogenblik van ziin actie toch ook weer niet zo bijzonder ongelukkig te hebben gekozen. De Amerikaan se industrie heeft thans het punt be reikt, waarop een royale wapen voorziening geen probleem meer is. Dat opent de mogelijkheid een sterk Zuidkoreaans leger oo de been te brengen, in staat voor de defensie aan de 38ste breedtegraad (de grens met Noord-Korea) te zorgen. Inder daad zouden er nog twee of drie jaren nodig zijn, om voor de Ame rikanen in Korea een e^en benli- denswaardige pqsitie te schennen als de Russen er thans innemen: name lijk een oorlog te voeren, waarbij de eigen soldaten buiten schot blij ven. Maar het is in ieder geval een lichtpuntje en Eisenhower zal er zeker naar streven, het ln de ogen van zijn kiezers zo groot mogelijk te doen schijnen. XfOG voorz'n vertrek heeft Eisen- x 1 how er vrijwel de laatste hand gelegd aan de samenstelling van de ploeg, die hem straks bij het rege ren ter zijde zal staan. Eisenhower blijkt zijn vertrouwen voornamelijk te hebben gesteld in mannen, die in het practische zakenleven hun verdiensten hebben getoond, zulks in tegenstelling met een Roosevelt, die een voorkeur had voor de theo retici, de universiteitsprofessoren. Natuurlijk gaat in hEt buitenland de grootste belangstelling uit naar de figuren van de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, en de nieuwe leider van de M.S.A. (de organisatie .voor de hulpverlening aan het huiten- land), Harold E. Stassen. Beiden be horen tot de „internationalistische" vleugel van de republikeinse partij. Desondanks moet men een verschui ving van. bepaalde accenten in de Amerikaanse buitenlandse politiek verwachten. Zo_ heeft Du 11 eg gedu rende de verkiezingscampagne de tot dusverre tegenover de Sowjet- Unie gevoerde politiek te „negatief genoemd, diplomatieke acties bepleit, die de Russen in het defensief zou den moeten dwingen en geëist, dat meer aandacht aan Azië zal worden besteed. Vele Europese comraenta- toren hebben in dit verband uiting gegeven aan de vrees, dat Dulles een aanhanger zou zijn van de „Azie- eerst-politiek"- Een voortaanstaande buitenlandse diplomaat in ons land, die Dulles goed kent, noemde daar entegen deze vrees, toen wij hem naar de gegrondheid ervan vroegen, overdreven Inderdaad achiint in ieder geval Eisenhower niets van de indertijd door een MacArthur be pleite strategie te moeten hebben. Geleidelijke vervanging van Ame rikaanse door Zuidkoreaanse troe pen wijst niet op een politiek, die de uitbreiding van de oorlog tegen de communisten in het Verre Oosten wil. Er. Eisenhower zou Dulles niet hebben benoemd, indien deze anders zou wensen. Jjv. aandacht van de wereld werd 1-> deze week ook getrokken door een andere oorlog, welke oo de grens van de vrije en de communistische wereld wordt gestreden: die in Indo- Advertentie I. M.) Mandsjoerije 1111 NOORO KOREA HuiQigB troepen V *vsrtau»A»orucnrc>i iw jf Vff/rjy T\ AGELIJKS zijn de heren in hun dienst, die U Amerikaansefilm- geacht worden de fijne scouts op zoek naar nieuw neus te bezitten voor hem talent: Hollywood immers 0haar, die, voor de ca- wll altijd verse krachten mera gebracht, het wel hebben, die in de mas- eens 20U bunnen „doen", sale productie aantrekke- De audities van Twen- lijke varianten kunnen Century Fox wor- aanbrengen. De milliar- ~en doorgaans op een den bioscoopgangers over Zaterdag gehouden. Op de gehele wereld vormen "ie Zaterdagen passeert behalve een grote, ook al het m een week ver zamelde talent de revue; de scouts hebben het ge vonden in variété's, re vues, op toneelplanken, bij schoolvoorstellingen, enz. Tal van jongere spelers zijn op die ma nier ontdekt. Jeffrey Hunter kreeg een. filmcontract naar aanleiding van zijn op treden tijdens een to neelvoorstelling van de California Universiteit. En Anne Francis werd uitverkoren op grond van haar prestaties op het to neel en televiaiescherm. Het Onderzoek beperkt zich niet tot de jongere mensen, In de laatste ja ren heeft men er zich ook toe gezet figuren aan te trekken, die de film als karakterspelers zou kunnen gebruiken. Ver schillende nieuwe gezich ten en nieuwe types zijn als gevolg van deze in tensieve nasporingen «P. een grillige klandizie. Op het doek verschenen. En gezette tijden wil het pu- die nasporingen nemen bliek nieuwe sterren, geen eind. Het is de af- nieuwe helden. Naar die deling „Casting", in het hetden ev sterren speu- algemeen vertaalbaar als ren de fihnverkenners de rolverdeling, die opdracht horzor. af. geeft begaafde spelers Metro Goldwyn Mayer, van elke leeftijd en elk Paramount, R.K.O. Pic- genre voor de dag te tures, Twentieth Century brengen; daarna is aan Fox hebben de dames en de onderafdeling „Nieuw China. Daar hebben de strijdkrach ten van de (communistische) Viet- minh het beleg geslagen voor een der belangrijkste Franse bolwerken in het Noorden van Indo-China, Na Sam. Het beeft thans weinig zin meer, te delibereren over de fou ten, die de Fransen in het verleden m Indo-China hebben gemaakt, fou ten. zonder welke de oorlog mis schien nooit zou zijn uitgebroken. De ontwikkeling sinds 1945 heeft deze strijd een karakter gegeven, welke ver uitgaat boven die van het verzet van een gekoloniseerd land tegen de oude meesters. De op en neer gaande strijd in de verre val leien van de Zwarte en de Rode Ri vier houdt rechtstreeks verband met de onderhandelingen over een Euro pese federatie, het dilemma ln Noord-Afrika en de gevechten, tn, Korea Met andere woorden: de oor log in Indo-China is tot een van. de dringendste problemen van. de ge hele vrije wereld geworden. Een op lossing ervoor zal echter niet minder moeilijk te vinden zijn dan voor het Koreaanse vraagstuk. T N Londen is Donderdag een conie- A rentie begonnen van de leïdera van het Britse Gemenebest, die op het Westeurope_se continent met een ze kere argwaan wordt gevolgd- Het be langrijkste doel van deze conferen tie, die met gesloten deuren wordt gehouden, is een oplossing te zoe ken voor het probleem van het per manente dollartekort. Totnogtoe kon het defW«* '»<mdelsbalans met et dollar gebied nog worden opge vangen ai„(r i-ueruig van reserves en de economische hulp, die Ameri ka bood. In de nabije toekomst al zal dit echter niet. meer mogelijk zijn: de reserves raken op en de Amerikanen zijn. vast van plan hun hulp te beperken. Het is deze situa tie, waartegenover alle Westeurope- se landen zich zien gesteld, Naar een oplossing wordt koortsachtig gezocht en ten- minste in Europa m de al gemene opvatting, dat men dit ge zamenlijk, met Groot Brittannië dus, zal moeten doen. Tegen een bespre king van het vraagstuk eerst eens in een Brits onueronsje heeft men aan deze zijde van de Noordzee.en <anaal natuurlijk geen bezwaar. Waar men echter voor vreest is, dat 'li Brit se Gemenebest zal pogen een oplos sing voor de eigen moeilijkheden te vinden, niet slechts zonder Europa, maar zelfs tegen de belangen van Europa in. Er zijn ln dit opzicht in Engeland al eens denkbeelden geop perd die de bestaande Europese on gerustheid ten volle rechtvaardigen. Natuurlijk is het nog te vroeg om te zeggen, of de Britten inderdaad een egoïstische oplossing van het vraagstuk nastreven. Maar zeker is wel, dat wanneer zij het doen, de band tussen Engeland en West- LAAT ONS AFSPREKEN, dat deze vier mannen ernstig genoeg kijkenvan hun uitspraak hangt het af of de veelbelovende acteur, wiens stem uit de luidspreker klinkt, zich straks al of niet zal kunnen meten met andere filmgroten. talent" de taak de uit verkorenen voor te be reiden op hun filmproef. Men laat de nieuwelin gen geen standaardproef uit, dat de candidaat er zowel een eigen persoon lijkheid als een eigen voorkomen op nahoudt, proeven worden gaan er van JEFFREY een contract afleggen, maar de talent- samengesteld, dat decan- .kwekers" gaan er van didaat zijn volle kans krijgt. Men zoekt niet alleen in de buurt van Holly wood en Los Angeles: wekelijks levert het New Yorkse bureau een rap port af van hetgeen zijn recherchewerk bij radio, televisie, kleine schouw burgen, modehuizen heeft opgeleverd. Velen hebben aan zo'n New Yorks rap port hun filmcarrière te danken. Op het „Casting de partment" komen ook alle verzoeken om extra's binnen, die men tijdens de productie ineens no dig kan hebben. En dan worden er elke week honderden contracten ge tekend.. ANNE nog een contract... Europa op een zeer zware en ge vaarlijke proef zou worden gesteld. AL jaren lang dragen de commu nistische monsterprocessen een frimmig stereotiep karakter. Er zijn e in ongenade gevallen communis tische leiders, er zijn de geijkte be schuldigingen, er zijn de slaafse be kenten! sson van samenwerking met buitenlandse agenten en verraad der communistische principes en er Is het vonnis: schuldig. In zoverre bracht ook het in Praag gevoerde proces tegen Slansky, Clementis en twaalf anderen niets nieuws. Nieuw was slechts de sterke anti-semieti- sche strekking van de procedure. Zeker, er waren eerder ln de com munistische wereld uitingen van an- ti-semitisme geweest. Maar een of ficieel karakter droegen die niet. In. Praag was dit echter zonder enige twijfel wel het geval. De officiële aanklacht omvatte „Zionisme". Ne gen van de veertien beschuldigden, met inbegrip van Slansky, waren Joden. Slansky noemde zichzelf een „Joodse kapitalist" en verklaarde deel te hebben uitgemaakt van. een „internationale Joodse samenzwe ring", met de in. Roemenië in onge nade gevallen Anna Pauker, de theo reticus der Joegoslavische commu nistische partij Mosje Pijade en bet Engelse lipkse Labourlid Konni Zu- liacus. Een afdoende verklaring voor deze uitbarsting van officieel anti-semi- tisnie ie-moeilijk te geven. Een ge deeltelijke verklaring is, dat de com munisten de Joden als zondebok willen gebruiken voor de lamenta bele economische situatie in Tsje choslo wakijp. Andere waarnemers menen, dat Moskou de aanval on Is rael heeft bevolen om in het gevIU te komen bii de Arabieren. Maar hoe dit ook zij, bewezen is in elk ge val, dat ook de leure van gelijkheid der rassen in communistische mond niet meer dan een holle frase is. (Advertentie I M veroorzaakt hoofdpijn en vermin-1 dert de eetlust Niets beter dan WASHINGTON President Tru. man denkt er over naar zijn boer derij m Missouri terug te keren, om daar, nadat hij het president schap neergelegd beeft, kippen te gaan fokken. Hij liet zich ln deze zin uit in een praatje met een aan tal economische en financiële redac teuren, die een bezoek aan het Witte Huis brachten, zo meldt A.P.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 6