i HET ROTTERDAMSCH PAROOL1 Driehonderd millioen voor de werkloosheidsbestrij ding Nederlandse havens betrokken in bouwprogramma Militairen en financiers sluiten compromis Frans ultimatum aan bey van Tunis verzonden Nieuwe Waterweg krijgt radar-beveiliging Sneller en beter bestrijding van gladheid noodzakelijk Minister houclt vast aan beheerste loonpolitiek HINDERLIJKE MAATREGEL Voordelen voor onze havens Grote Drie kwamen onverwacht bijeen Bij uitblijven van bevredigend antwoord zouden straffe maatregelen volgen KNAC dringt bij minister aan op voldoende middelen ter verbetering der organisaties Nederlandse export is dalende Een en twintig koeien bij brand omgekomen Kersttoespraak van koningin Sombere toekomst verwacht voor Tsjecho-Slowakije Visum voor reizen naar Indonesië Plaatselijk mist 12e Jaargang, no. 299 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week 0.47 per kwartaal 6.05, losse nummers ƒ0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Vrijdag 19 December 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: Sj. van der Schaaf (Van onze reisredacteur) PARIJS. Pc NATO-conf eren tie is gisteravond om half ncht geëindigd met een lange resolutie, die alle besprekingen der vier voorafgaande dagen in welgekozen woorden samenvat. Het voornaamste resultaat van de besprekingen \ran gisteren die overigens voor een groot deel gevuld waren met discus sies over het communiqué is wel, dat een voorlopige moot voor de „infrastructuur" is vastgesteld tot een bedrag van 80 millioen pond sterling (ongeveer 848 millioen gulden). Dit is minder dan het secretariaat gevraagd had eu hierin weerspie gelde zich wat men telkens noemde de pogingen om „de eisen van de militairen in overeenstemming te brengen met de eco nomische mogelijkheden". Het Nederlandse aandeel in. hel militaire bouwprogram met de vreemde naam is gelijk gebleven: 4,08 procent. Aangezien hét totaal bedrag verminderd is wordt ons aandeel, in munt dus uiteindelijk kleiner, een klein buitenkansje voor de schatkist waarop de Kamer waarschijnlijk wel vergeefs een aan val zal doen. Overigens staat dit laatste ook niet vast: de 80 mil lioen is beschouwd als een voor lopige toezegging; in dc conterentie die begin April wordt gehouden, zal een definitief bedrag worden vastgesteld. Dit kan betekenen, dat wij meer moeten uitleggen voor de infrastructuur, moot-1953. Het kan ook betekenen, dat in April aan de Amerikaan Foster Duties gevraagd zal worden bij te spijkeren, wat vandaag op de begroting van het secretariaat i„ bezuinigd. Voteren wil nog niet zeggen uit geven: van het m Ottawa gevo teerde bedrag ad U2 millioen pond is slechts 35 procent verwerkt. Van de 116 millioen pond, die in Lissa bon gevoteerd werden is pas 40 PARIJS, De 'ministers van Bui tenlandse Zaken van de Grote Drie hebben Donderdagavond na de be ëindiging der bijeenkomst van de Atlantische Raad, onverwacht een conferentie belegd op het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken. Onmiddellijk na afloop van deze conferentie zou de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Acheson per vliegtuig naar Wash ington zijn vertrokken. Attache's zemen, dat de conferentie was bij eengeroepen op verzoek van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Eden om nog eens alle han gende problemen te bestuderen. procent gebruikt. De nu gevoteerde SD millioen geeft zeker geen maat staf voor de omvang van dc wer ken die ontworpen zyh. De eerst volgende moot zal eerder in de buuct van 200 millioen pond komen. Nederland is bij dit alles nauw betrokken, en niet alleen vanwege de vliegvelden. Het schijnt, dat ook onze havens m het aanvoersysteem worden betrokken Een plezierige omstandigheid, die ook onze gewone tvansDorthandel ten goede komen kan - wellicht voor onze partners een reden een extra otlertjc van ens te vragen, Men zou wellicht gaan denker», dat over dit alles ook in Neder land standpunten bestaan. Maar dit is met de men mg van onze mi nisters. Zij hebben ons tenminste na afloop van de conferentie bij monde van een perschef laten weten, dat zij Qn& mets te zeggen hadden hun eigen bescheidenheid, met ge mak belonend. De journalisten, die zolang op in lichtingen hadden gewacht en te minder antwoord kregen naarmate hun vragen concreter werden, kre gen ook nog hun beloning in de vorm van een rondo van inter views, dat plots aan hun vermoeide ögen voorbij danste. Het indruk wekkendst daarbij was Acheson. Hij somde op, wat er in de afgelopen vijf jaren op het gebied van de internationale samenwerking ge beurd was. Het was meer dan een afscheidswoord, het was een coda, een samenvatting van een ministe rieel leven want overal Heett Acheson zijn aandeel geleverd. Een wel besteed ministerieel leven, want mochten zijn verdiensten in eigen land door de partijstrijd ver duisterd zijn. v/ij in ons land mogen waarlijk zeggen met een variant op dc term, waarmee Frankrijk grote mannen eert: .,11 a bien merité de l'Europe''. Een man van formaat, die als een bijzonder staatsman de geschiedenis zal ingaan. (Van onze reisredacteurl PARIJS. De Franse regering heeft vanmorgen een boodschap aan de bey ontworpen, die waarschijnlijk men verneemt niet te veel hierover-- het karakter draagt van een ultimatum. De regering heeft tegelijkertijd een aantal straffe maatregelen vastgesteld, doch deze zullen eerst in wer king treden, indien liet antwoord van de bey niet bevredigend is- Bey Sidi Lamine cerzoenend gebaar Leden van Argentijnse oppositie gearresteerd BUENOS AIRES. De Argen tijnse politie heett Donderdag elf vooraanstaande leden van de ra dicale oppositiepartij gearresteerd In ieder geval, zo deelt men hier mede, zal de bey niet de gelegen heid gelaten worden, zijn antwooid op de van hem verlangde toezeg gingen uit te stellen tot een voor hem gunstiger moment. Maandag moet hel antwoord binnen zijn. Maandag wordt namelijk de stem ming gehouden over het vertrou wensvotum van de regering-Pinay Maar Maandag (of ten laatste Dinsdag), begint in de Franse Ka mer ook het debat over de Tunesi sche kwestie. Wil men werkelijk aan de vooravond van dit debat de DEN HAAG. De modernste radar-installatie naar Nederlands ontwerp zal binnen afzienbare tijd de Nieuwe Waterweg beveiligen, aldus ver neemt het ANP. Zeven posten, te weten Hoek van Holland, op de Zuide lijke oever (Rozenburg), bij' Maassluis, bij de eerste Petroleumhaven, bij het haventje van Pernis, bij de Sluisjesdjjk (Waalhaven) en by het Park zullen verrijzen. Het Rijk is met de Rotterdamse plannen accoord ge gaan. De ontwerper van het systeem, het Ned. Radarproefstation, te Noordwijk, zal de gemeente Rotterdam als adviseur ten dienste staan. In principe zal het_ zo zijn, dat politieknuppel laten, beslissen? Er zijn er, oio daaraan twijfelen. De bey heeft een paar niet zeer veel betekenende decreten, die naast de andere niet getekende zaken in de portefeuille van de resident-gene raal lagen te wachten, ondertekend. Daarmee heeft hij waarschijnlijk willen tonen, dat hij geen dogma tisch saboteur is van de samenwer king met Frankrijk, doch de be langrijke zaken slechts in een tête a tête met Frankrijk wil bespreken. DEN HAAG. De organisatie tot bestrijding van de gladheid op de wegen voldoet beslist niet aan de eisen, welke het moderne wegver keer moet en mag stellen schrijft de KNAC in een adres aan de minister ■van Verkeer en Waterstaat. Zij "vraagt dan ook de minister voldoen de middelen ter beschikking te stel len om (lie organisatie doeltreffender te maken. De KNAC wijst er op, dat de nu onvoldoende organisatie er oorzaak van is, dat er steeds weer gecom pliceerde aanrijdingen geschieden, waarbij zo dikwijls ernstige pevsoon- lyke ongelukken voorkomen en veel materiële schade wordt aangericht. _Nu is de situatie aldus: de kanton nier, die het toezicht heeft op de rijkswegen, kan op eigen initiatief na een voorwaarschuwing van het KNMI de particuliere vrachtwa gens ontbieden waarvoor gecon tracteerd is die zand en ander materiaal kunnen strooien. Hiermee gaat vrij vee llijd verloren. Hoe lan ger <ie gladheids-periode duurt, des te meer gaat de kostenfactor hierbij een rol spelen. Chaufjeur doorgereden Auto sleurt vrouw en kinderwagen dertig meter mee ROERMOND, Een 36-jarige vrouw is Donderdagavond te Weert, op een goed verlichte weg door een achterop komende, met grote snel heid rijdende personenauto aangere den en opslag gedood. Het slacht offer wandelde met een kinderwa gen waarin twee Kinderen van resp. vier jaar en acht maanden zaten. De vrouw weed ongeveer dertig meter meegesleurd en bleef leven loos liggen. Ook de kinderwagen werd een flink eind meegesleurd. Omwonenden vonden het ontzi el- lichaam van de vrouw. In het zie kenhuis werd geconstateerd, dat het kindje van acht maanden een sche- delbasisfractuur en het vierjarige kmd een beenfractuur had opgelo pen, De bestuurder van de auto is, konder zich om zijn slachtoffers te bekommeren, doorgereden. De KNAC is van mening, dat zulke grote belangen op het spel staan, dat het verantwoord is ruimere fondsen ter beschikking tc stellen, waardoor de aanlooptijd tot een minimum kan worden teruggebracht. Er moet ook nauwere samenwerking komen tus sen w eg beheerders, politie, KNMI en eventueel geïnteresseerden. De mel ding moet worden versneld en de weggebruikers vlugger en beter ge waarschuwd. DEN HAAG. In November j.l, bedroeg de waarde van de ingevoer de goederen 697 millioen (vorige maand 746 millioen) en die van de uitgevoerde goederen 653 millioen (v.m. 708 millioen). De invoer was in deze maand voor 94 pet. door uit voer gedekt, tegen 95 pet. in October. De gunstige verhouding tussen ui en uitvoer, die de laatste maanden van 1955 te zien gaf kan men in '952 nicl meev in die mate waarnemen. Bovendien is het niveau van de invoer thans 100 mil lioen en dat van de uitvoer 150 millioen lager komen te liggen. Men kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat onze uitvoer terrein begint te verliezen, in het bijzonder nu gebleken is. dat een stagnatie" van de uitvoer naar het ene land niet meer zo gemakkelijk kan worden ge- compenseevd door vergroting van de export naar andere landen. ROOSENDAAL. Donderdag avond is bij een korte, doch felle brand de koestal van de landbou wer C. Simons in Steenbergen ge heel in de as gelegd. Achttien koeien en drie kalveren kwamen in de vlammen om. Ket vuur ontstond in de benzine motor, waarmee de melkinrichting werd gedreven. De brand sloeg zo snel om zich heen, dat slechts acht koeien losgesneden konden worden. Vijf van deze beesten hadden echter zó ernstige brandwonden, dat zij al- gemaakt moesten worden. DEN HAAG. Op de Eerste Kerstdag zal Koningin Juliana via de radio een Kerstbood schap richten tot het Neder landse volk. 's Middags om twaalf uur zal deze toespraak over beide zenders worden uit gezonden in een nationaal pro gramma. Door zware regens gezwollen, stort de wateraai hij het Ita liaanse stadje Isola Liri twee maal zoveel water als normaal in het riviertje Liri. Op enkele plaatsen trad de Liri huiten zijn. oevers en drong de huizen van het stadje binnen. De centrale rechts voorziet een groot deel van Midden-Italié van electrici- telt. RIO DE JANEIRO. Ten ge volge van een ontploffing m een buskruitfabriek zijn tc Ponte- sinha acht personen om het leven gekomen en tien zwaar gewond. vrij in het begin van 1953 reeds met het werk begonnen zal kunnen wor den op basis van principebesluit van de Rotterdamse raad aan het begin, van het lopende jaar. De uitvoering zal worden versneld, mede omdat een te groot aantal ongevallen met schepen, die op eigen radar bin nenvaren. gebeurt. De scheepsradar is op open water voldoende, doch op druk bevaren trajecten niet volledig betrouwbaar. Het is dus van het grootste belang, dat, daar de „walloods" de gehele vaarweg kan overzien, deze speciaal bij mist en duisternis aan zijn col lega's aan boord der schepen aan wijzingen kan geven. De i'adar-lnstallatie langs de Nieu we Waterweg zal volgens het „ra~ plof'-systeem worden gebouwd. Bij dit systeem kan men snel de af stand tussen twee onafhankelijke punten tot op enige meters nauw keurig aflezen. De metingen zijn dus niet afhankelijk van het punt, waar op de radarpost staat, al zullen zij m het .gezichtsveld van de post moeten -liggen. Proefnemingen hebben in-d^. loop van het jaar aangetoond, dat dit systeem de grootst mogelijke veiligheid biedt. WENEN Zapotoeky, de premier van Tsj echo-Slov. akije, heeft Don derdag bij de sluiting van liet communistische congres gezegd, dat de communistische discipline door „ontevredenheid en opstandigheid" over de tekorten aan levensmidde len en steenkolen ondergraven wordt. Hij verwacht een sombere toekomst voor het land- Hij ver klaarde, dat „bet ergste nog te wachten staat". Zijn rede is door radio-Praag uitgezonden. Zapotoeky voer uit tegen de on dergeschikte partijfunctionarissen, en deelde het congres bijeengeroepen voor een herziening der statuten naar Russisch model mede, dat de arbeidsdiscipline Slecht was en dat „het gebrek aan discipline in staat en partij een slag voor onze staatshuishouding vormt." Maar, zei Zapotoeky: „alle moeilijkheden zul len met de hulp van de Sowjet- Ume cn Stalin overwonnen wor den." DEN HAAG. "Het verplicht stellen van een visum voor Neder landers die naar Indonesië willen reizen, heeft 15 December een eïr-d gemaakt aan de emigratie naar In donesië, waarbij een „oproepnum- mer" voldoende was. Bet zal na niet meer mogelijk zijn, dat voor werknemers de formaliteiten door hun werkgevers worden vervuld. is nog niet bekend, op welke wijze de vóór 15 December inge diende aanvragen zullen worden afgehandeld. Ook in de bepalingen voor za kenbezoeken is een wijziging ge komen. Vóór 15 December kon het hoofd van de immigratiedienst in Den Haag vergunningen afgeven voor zakenbezoeken tot een duur van drie maanden. Volgens de nieu we regeling zal over zakenbezoeken voor langer dan 29 dagen in Dja karta worden beslist. Vergunningen voor kortere zakenbezoeken zulten door het immigratiekantoor in Den Haag kunnen worden afgehandeld. Nee, dit is toch mat anders dan u dentef. Het lijkt of deze die renverzorger «ij de L on dense dierentuin bezig is een van de vier kolossale poten van een oli fant te pedicuren, In werkelijk heid helpt deze man de werkster Want aan de poot rit geen oli fant «ast: hij eindigt waar da knie had moeten zitten en is hol. De Londen aren die het kantoor •can de dierentuin binnenkomen-, zeilen bt de poot. 'Van onze parlementaire redacteur) DKN HAAG, Ruim 300 mil lioen gulden zal de overheid wel licht voor haar rekening nemen ten behoeve van de werkgelegenheids- politiek door openbare werken, be lastingverlaging, kmir compensaties, pensioen verhoging, versnelling van dc uitkeringen van oorlogsschade (50 mill.) en woningbouw. Aldus verklaarde Donderdag minister Suurhoff in de Tweede Kamer, daarbij de maatregelen optellende, welke reeds zijn aangekondigd of nog in voorbereiding zijn. Hij verwachtte daarvan een voel bare vermindering van de werk loosheid en zeide, dat onze volks huishouding in 1953 ruimte heeft voor een besteding van ca. 4400 millioen ten behoeve van de werk gelegenheid, direct en indirect, zon der schade voor de belastmgsbalans. In de bewindslieden Donker en Algera was al gedemonstreerd, hoe veel gemakkelijker het een nieuwe minister in de Kamer afgaat, als hij daarvan vroeger zelf deel heeft uitgemaakt. Minister Suurhoff toonde het Donderdag opnieuw akp. Zeer op zijn gemak diende hij de zestien Kamerleden, die de begro ting van Sociale Zaken hadden be sproken van repliek, met dezelfde strijdvaardigheid en robuust-nuoh- tere humor, die hem vroeger ken merkten. Zonder ex^ra-maatrcgelen. aldus de minister, zou de werkloos heid in Nederland in het komend jaar tussen de 130.000 en 140.000 schommelen. Aangezien de commu nis ton zich nogal minachtend over dc regermgs-., plannen" hadden uit gelaten. gmg liij ze stevig te liif.Hij had wel venvacht, dat zij hem, de vroegere vakbondsleider, voor een pion van de werkgevers zouden uit maken ,en ntj was bepaald verbaasd, dat zij hadden verzuimd te zeggen, dat zijn voornaamste opdrachtgever Amerika heette. Maar hij had niet venvacht, dat zij de voorgenomen uitgaven zouden bagatelliseren. Had „De Waarheid" indertijd niet ver klaard, dat f 300 mill, pas een goed begin zou zijn? Ten aanzien van de beheerste loonpolitiek gaf hij tc kennen, dat daarin meer mogelijkheden tot dif- fereutatie bestonden, dan vele afge vaardigden hadden gemeend. Hij kon overigens wel be grijpen. dat men meer vrij heid in de loonpolitiek verlangde. Maar hij betwijfelde of dit moge lijk zou zijn zonder de avbeidsvrede een groot economisch belang in gevaar te brengen. Maar hij er kende, de wijsheid met in pacht tc hebben. Hei advies, dat de Sociaal- Economische Raad terzake zal uit brengen zou hij serieus bestuderen. Nadat de minister nog had meege deeld, dat maatregelen tol plaatsing van werkloze hoofdarbeiders in overweging waren, besprak hij de DUW", die sinds dc kabinetsformatie onder Sociale Zaken cn- niet meer onder Wederopbouw berust. De bewindsman suggereerde, dat er plannen bestonden ora van" deze dienst iets werkelijk goeds te ma ken. Tn het algemeen werd het de mi nister niet moeilijk gemaakt. De KVP-er Van Koe ver den sprak heel bedeesd over het gebeurde niet de „Fairsea". Hij maakte de minister geen verwijt En deze kon meedelen, dat de pater Maas-emigranten, die door Australië zijn aanvaard, in Ja nuari kunnen vertrekken. Even sloes dc KVP-er Van der ploeg een felle toon aan over de gezinspoli tiek, herinnerend aan de waarschu wing van zijn fractieleider Romme. dat het geduld der KVF terzake niet onuitputtelijk was. Hy voegde daaraan nu toe, dat een jaar geduld hem redelijk voorkwam. Minister Suurhoff vond dit een redelijke ter mijn om met voorstellen betreffende de kinderbijslag te komen cn daar mee was de kous af. Van vele zijden werd aangedron gen op verhoging tot f 200 van de aftrek voor eigen inkomen bij de toepassing van de Noodwet Ouder domsvoorziening. De bewindsman verklaarde, dat bij volkomen door drongen was van do noodzaak van zulk eon verhoging. Hjj hield echter vol, dal deze aangelegenheid het best kon worden behandeld bn de vast stelling van de compensaties oor de huurverhoging, omdat deze toch hoogst waarschijnlijk een wijziging van de Noodwet zouden eisen. In dit op2icht leek de Kamer niet overtuigd, maar de motie, welke de heer Reuter (CPN) terzake in diende, zal toch wel geen kans ma ken. Na de minister sprak staatssecre taris Van Rhyn, die bij de beant woording van de heer Reuter, die om Kerstai atificaties had gevrruf-a zeer ad rem was. Mr Van Rhnn wist, dat gratificaties in Oost-Duit-* land juist waren afgeschaft als -*'i> de onwaaraig voor dc u.oc-idevs. Hij meende derhalve, dat dc CPN zich vergist had. Toch diende zy een mo tte in. ..Ik zou haar maai ïni'-ek- ken." ried de heer Kikkert (CHU). die anders heel telden uit dc plooi spnrigl. „stel u voor, dat u later in con door my met doch door ■j .-.ei begeerde communsun s',» f>l in een zu'veringsproced i- e ue wikkeld rapkt. VAN 24 December af zullen Ne- derlandse zeelieden, die in de Verenigde Staten aan dc wal willen, zich moeten onderwerpen aan een onderzoek op hun politieke be trouwbaarheid. Dit onderzoek is op gedragen aan de immigratie-autoritei ten; en er is volstrekt geen reden om aan te nemen, dat bet niet meer zal blijken te zijn dan een formaliteit. Het Congres heeft deze maatregel doorgezet, ondanks Trumans veto. De machtige Amerikaanse volksvertegen woordiging verstaat, waar het de jacht op communisten betreft, geen scherts; en de ambtenaren zullen daarom wel oppassen, in deze zaak zich er met een Jantje van Leiden af te maken. Dat het onderzoek verplicht is voor alle buitenlandse zeelieden en dus niet voor Nederlanders alleen, is een schrale troost. Het moet in genen dele uitgesloten worden geacht, dat LaJ van zeelieden voortaan van Ameri ka alleen maar meer het silhouet van New York of een andere havenstad zien. Want voor werkzaamheden op deze schaal beschikt de dienst, naar men in de V.S. zelf toegeeft, over te weinig personeel. Het proeven van batLen en nieren is geen eenvoudige zaak; en het kon in vele gevallen wel eens langer tijd eisen dan de schepen in de haven liggen. Afgezien intussen van het element van tijdnood, dat rich zeker bij het onderzoek zal voordoen, mag de vraag worden gesteld, welke houding zal worden ingenomen jegens mensen, die we] eens iets met het communisme hebben te maken gehad. Za! men hun, die na de oorlog lid van de E.V.C. of de CP.N. zijn geweest, uit dien hoof de de toegang tot Amerikaans terri torium ontzeggen? Zal men schepe lingen, van wie blijkt, dat zij zich aan een noodleugentje hebben schuldig ;emaafct en aldus aan wal zijn geko men. arresteren en blootstellen aan de zware bestraffing die in Amerika op meineed staat? Wij rijn er hele maal niet zo gerust over. Degenen, die nu nog lid van de communistische partij of vakbeweging zijn komen, naar mag worden aangenomen, hele maal niet op de kade. Het lijkt ons alles 2eer dwaas en zeer ondoelmatig* Immers, spionnen plegen niet te zijn degenen, wier antecedenten bekend zijn. Spionnen kunnen alleen zij rijn, die men er niet op aanziet, - W IJ vinden het hele geval tame lijk ernstig. Amerika zondigt hier tegen allerlei oude en goede regels, het maakt inbreuk op gewoonten die wel zeer wezenlijk he- i horen bij het verkeer tussen hevrien- i dc natieën. Als Moskou de bewegings vrijheid van buitenlanders aan ban den legt. oordelen wij dat rondweg onbehoorlijk. Wat thans in de V.S. gebeurt is echter niet zo heel veel beter. Voor Amerikanen is het al pijnlijk om te worden onderworpen aan een onderzoek naar hun politieke betrouwbaarheidmaar het geschiedt in ieder geval onder hun eigen wetten. Dat echter ook buitenlandse zeelie den, die maar kort op Amerikaanse bodem kunnen vertoeven, worden blootgesteld aan een soort inquisitie, is hoogst grievend en eigenlijk on aanvaardbaar; in aanmerking geno men ook, dat Amerikaanse zeelieden hier vrij kunnen rondlopen en doen en laten, wat ze willen. Nederland heeft tegen deze maat regel protest aangetekend; en Neder land trouwens niet alleen. De moei lijkheid is echter, dat de Amerikaanse regering tamelijk machteloos is. Niet rij, maar het Congres is de schuldige. Dit neemt intussen niet weg, dat het goed is. wanneer dc regering te 'Wash ington precies weet, hoc West- Europese landen er over denken. Het kan haar niet onverschillig rijn te weten, dat de Atlantische vriendschap en de democratische verbondenheid, die zij altijd zozeer heeft getracht te bevorderen, door dit soort dwaze vei ligheidsmaatregelen ernstige schade lijdt Misschien ware een gemeen schappelijke West-Europese actie tc overwegen. Amerika moet er van wor den overtuigd, dat dit heus te ver gaat. Monteur door losschietende hamer gedood AMSTERDAM. De 49-jarige monteur B. J- Fredericks, die tijdens reparatiewerkzaamheden aan een auto, door een losschietende hamer aan het hoofd werd gewond, is in het Wilhelminagasthuis aan zijn verwondingen overleden. Weersiterwachring. gel dig aan Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Plaatselijk mist, ove rigens veel bewolking met aanvankelijk voor- namelijk in het Wes ten en Zuiden van het land enige sneeuw of regen. Matige tot zwak ke wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Oost. Weinig verandering in temperatuur. 3D Dec Zon op 8 u. 45 m. onder 16 u. 30 mtn. Maan op 11 u 20 min. onder 20 u. 51 m. HET WEER VAN VANMORGEN 1 OER Max.temo Neersl. Weer Wind nt/s Gisteren in 24 n. Oslo Geh, bew. Windstil .5C 0,4 Stockholm Onbew. Windstil -12 0 Kopenhagen Regen Z.5 Londen Sneeuw Z.6 5 9 Amsterdam Mist Z.Z.0.6 .2 0,1 BrusseJ Mist Z.4 2 Parfcs Oeh, bew Z.Z.W. 4 4 0 Bordeaux Keg»n W.Z.W. 5 6 1 Nice On bew. W.N.W.S 4 0 Warschau Nevel O.N.O.2 .1 0 BerhtO Mist O.N.O.2 -6 0,1 Frankfort Nevel W.Z.W. 2 .0 2 Münehen Nevel W. 6 -0 3 Zürfch Nevel W.l 15 Wenen Mist N.W.2 -5 0

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1