Eerste paal voor Oude Maas verdwenen HET ROTTERDAMSCH PAROOL Officieel begin van uitvoering van groots Rotterdams plan Franse kabinetscrisis moeilijk oplosbaar Geen witte Kerstmis Sowjet-journalist Pissarew in hofstad gearresteerd Wijdingsvolle Kerstviering in het paleis Het Loo JK HOOP EEN GOEDE SLA G TE HEBBEN GESLA GEN' Belang voor heel Zuid-Holland Nieuw hoogtepunt van reserve aan goud en deviezen Nederlandse gered van „Champollion" Brugdek van 500 m VERDACHT VAN SPIONNAGE Politie vond strikt'geheime documenten, die contact-mensen hadden overhandigd Nieuwe methode Treinontsporing bij Verona: 5 doden Arbeiders ontslagen wegens export- moeilijkheden Verwarring en naijver beheersen het politieke beeld Briefje van duizend in Kerstpot van Leger des Heils Koningin las voor uit Evangelie, prins Bernhard hield toespraak Directeur van Philips in Mexico weer vrij r~ VJ WAT VOOR WEER OP KOMST? OM DE VREDE Morgen flinke opklaringen 12e Jaargang, no, 303 Red, en Adm. Lcmge Haven 141, Schiedam TeL 69300 - Abonn.prijs: per week ƒ0.47 per kwartaal ƒ6.05, losse nummers ƒ0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER "Woensdag: 24 December 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankien Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur; B. de Vries Hoofdredacteur: Sj. van der Schaaf Op de Oude Maas, tussen de verlaten contreien van IJssel» monde en Putten, is gistermiddag tijdens een sobere plechtig heid een officieel begin gemaakt met de uitvoering van het grootste industrialisatieproject Plan Botlek. Gehuld in een olie- jas en met een veiligheidshelm op het hoofd, heeft de Com missaris der Koningin in Zuid-Holland, rar L, A. Kesper, de eerste paal in de bodem van de Oude Maas laten verdwijnen voor de hefbrug, die als eerste ontsluiting van het Botlekge- bied is bedoeld. Binnen afzienbare tijd zullen zich in dit gebied scheepsbouwbedrijven, olie-industrie en chemische fabrieken kunnen vestigen. Wanneer dan bovendien de uitbreiding van de petroleumterreinen in bet aangrenzende Vondelingegebied volledig haar beslag heeft gekregen, zullen tienduizenden ar beiders hier werk hebben gèvonden. „Ik hoop, dat in de toekomst zal worden gezegd dat ik met het slaan van deze eerste paal een goede slag heb geslagen zowel voor Rotterdam als voor de hele provincie Zuid- HoJland", aldus mr. Kesper- Hij wees er op dat de betekenis van dit moment ver uitgaat 'ooven die van het verbinden van de oevers van de Oude Maas door een brug. „Wij beginnen met de uitvoering van een industriaïisatieplan, waar van de voordelen niet alleen Rotter dam maar het hele zogenaamde AMSTERDAM. Uit de week staat van de Nederlandse Bank blijk dat zij ook ditmaal haar goud voorraad aanzienlijk heeft vermeer derd en wel met 241 millioen, betgeen nog f 14 millioen meet is dan de rccordaanwas van vorige week. Waar vorderingen en papier in buitenlands gold met J 196 mil lioen verminderd zijn, mag weder om worden verondersteld, dat deze waarden zijn omgezet in edel me taal. Overige mutaties hebben er toe geleid, dat de deviezenreserve met 224 millioen verminderd is, doch goud cn deviezen tezamen met. 17 millioen vermeerderd zijn tot 3.685 millioen, een nieuw hoogtepunt in 1952, -.;;.cyanonzt^cprr€»3|iön<ient> NIJMEGEN. In het'hoge Huis van de familie Hulsman, in de Bar- fa arossastra at, heerste gistermorgen vroeg een sombere stemming. De berichten over de dochter Charlie, een van de opvarenden van de „Champolllon" die voor de Libanese kust schipbreuk leed, waren aan vankelijk niet opwekkend. In de voormiddag kwam evenwel de geruststellende tijding van het departement van Buitenlandse Za ken dat Charlie, secretaresse aan het Nederlandse consulaat te Bei roet. in veiligheid was gebracht. Dat bericht was radiografisch doorgeko men uit Beiroet en Charlie had het zelf ondertekend. Toen maakte de ongerustheid plaats voor vreugde. Joego-Slavïë verzoekt terugroeping Bulgaars ambassade-lid LONDEN. De Joego-Slavische regering heeft de Bulgaarse regering verzocht, een van de leden van het ambassade-personeel uit Belgrado terug -ie roepen. In de nota wordt gezegd dat dit lidzieh schuldig heeft gemaakt aan spionnage en vijandige acties jegens Joego-Slavië. midden-Westen van ons land ten goede zuilen komen." Burgemeester Van Walsum, ook al beschermd dom- oliejas en helm, releveerde de aanleg van de derde petroleumhaven in het gebied, dat door de nieuwe brug zal worden ontsloten. „Wij zijn bang," aldus de burge meester. „niet op tijd met de werk zaamheden gereed te kunnen zijn, omdat het nog wel moeilijkheden zal kosten om de beschikking over de benodigde gronden te verkrij gen." Tal van autoriteiten en andere genodigden hadden op de Spidoboot .Regent essepl a a t" van deze redevoe ringen, kennis genomen, ook van de toespraak Van de burgemeester van Spijkenisse. de heer Bliek, die zei, dat de betekenis van Rotterdams industriaïisatieplan uitgaat boven de belangen van de omliggende plaat sen. De brug komt 1600 meter ten Noorden van dfe bestaande Spijke- nisserbrag te liggen. Twee land- hoofden en negen pijlers zullen het ruim 500 meter lange brugdek dra gen. De rijweg er op wordt zeven meter breed; ernaast komt een baan voor enkel spoor en aan weerszij de hiervan rijwiel- en voetpaden, respectievelijk 2.75 en 1,25 meter breed. De he fl loog te van de brug wordt (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Dinsdagavond heeft de politie, op aanwijzing van amb tenaren van de Binnenlandse Veiligheidsdienst, de in Den Haag wonende correspondent van tiet Sowjet-Russisehe persbureau „Tass" Lctm Constan- tinowïtsj Pissarew gearresteerd, op grond van het ernstig vermoeden van spionnage. De bewijzen voor de juistheid van dit vermoeden werden op Pis sarew zelf gevonden in de vorm van enkele striki geheime documen ten, die hij kort te voren op straat in ontvangst had genomen van een zijner contactmensen. De politie, die van deze ontmoeting op de hoogte was, heeft hem gevolgd en hem kort daarop gearresteerd, Pissarew is opgesloten in het Huis van Be waring. de verhoren zijn nog die zelfde avond begonnen en 's nachts voortgezet. Tot nu toe ontkent Pis sarew alles, wat hem ten laste wordt gelegd, ten stelligste, niette genstaande overstelpende bewijzen. Pissarew is ongeveer een jaar ge- Veel plaatsen in Limburg hebben lost van hoog water. De Maas is tegén het eind van vorige week onrustbarend gestegen. Het ver keer merci op vele wegen ge stremd. De dorpen Borgharen en Hteren by Maastricht zijn geïso leerd. Alle slraten in Borgharen staan blank. leden naar Nederland gekomen, waar hij de vorige correspondent van „Tass", Afrin, opvolgde. Hij had echter niet, zoals Afrin, de di plomatieke status. In tegenstelling tot Afrin begon hij zich a) spoedig actief op het gebied van spionnage te bewegeu. Ongeveer drie maanden geleden werd geconstateerd dat Pis sarew onder de dekmantel van zijn journalistieke arbeid .contact opnam met lagere ambtenaren van ver scheidene ministeries, die hij met geld aan zich trachtte té binden. in .dure" Haagse restaurants be gon hij verscheidene van deze men sen diners aan te bieden, waarbij hij de champagne rijkelijk deed vloei en. terwijl de diners zeif ongewoon kosloaar waren. Een van de lieden, die hij op deze wijze poogde te corrumperen en die toch reeds ach terdochtig was, kreeg op die ma nier volstrekte zekerheid omturnt de bedoelingen van de Russische journalist. Sedert dat ogenblik werd deze ..nauwkeurig ir. dr. gaten gehouden. Hoe wei Pissarew zéér voorzichtig was scheen hij toch gee ti argwaan te hebben. 38 meter; bij een gemiddelde wa terstand zal er een doorvaarthoogte van circa 45 meter zijn, Aan beide zijden van de hefbrug zijn twee tpeleidingsbruggcn ont worpen, elk met een lengte van 80 meter. Aan de oostzijde zal voorts een aanbrug worden gemaakt, be staande uit zes overspanningen van gemiddeld 40 meter, terwijl aan de. westzijde een aanbrug zal worden gemaakt bestaande uit één over spanning van circa 35 meter. Indien in de toekomst het ver keer zodanig mocht toenemen dat een afzonderlijke spoorbrug moet worden gebouwd, oan kan deze Botlekbrug uitsluitend voor auto verkeer worden gebruikt met vier verkeersbanen. Voor het maken van de pijlers, die geheel in het water zullen staan, is een nieuwe methode ont worpen, Gewapend betonnen casco's zullen vooraf, aan de Waalhaven worden vervaardigd, - daarna over de vooraf gebeide palen worden gevaren en vervolgens gezonken en afgesteld, waarna zij met beton kunnen worden volgestort. De pij lers worden gefundeerd met palen (Zie verder pag. 12) Oliejas en veiligheidshelm be schermden de commissaris der Koningin in Zuid-Hollandtnr. L. A. Kesper, tijdens het slaan van de eerste paal voor de Botlekbrug. VENETIË. De trein Milaan— Venetië is Dinsdag bij' Verona ontspoord. Tenminste vijf perso nen kwamen, daarbij dm het le ven. Een tweede-klas-riituig en een bagagewagen -"werden ver nield Het tweede-kfas-rij tuig was slechts half bezet.) J»e. machinist liep ernstige verwondingen op. Zijn beide helpers .kwamen met de schrik vrij. Volgens de eerste iberïchten zou het ongeluk ontstaan).zijp door'n breuk in de rails, waaraan spoor wegarbeiders juist bezig waren te werken. MAASTRICHT Weg.Js riport- moeilijkheden zullen -staal - wecken „De Maas" atffeiders; worden ontslagen? Dit- besluit'wétd genomen na overleg met de Rooms- Katholieke Metaalbewerkersbond. Dc ontslagen zullen vermoedelijk tfjdens de eerste helft van Januari 1953 ingaan. De directie heeft naar zij meedeelt dit besluit moeten ne men, aangezien men volkomen af hankelijk is van de economische maatregelen in het buitenland. Ver schillende landen hebben hun gren zen practise!* gesloten en hebben niet de beschikking over voldoende ponden en Nederlandse valuta. PARIJS. Het voornaamste bericht van gisteren is, dat president Auriol het ontslag van Pinay heeft aanvaard. Hij heeft alle pogingen om de de- missionnaire premier met de voormalige meerderheid te verzoenen op gegeven. Zoals de situatie thans is, schijnt men erop te kunnen rekenen, dat de Franse president het programma van consultaties op de gebruike lijke wijze zal gaan afwikkelen. Dit betekent vermoedelijk, dat hij in de allereerste plaats de socialisten zal uitnodigen met een voorstel tot oplos sing van de crisis te komen. Daarvoor kan hg Guy Moltet nemen, de leider van de socialistische partij of Fineau, de socialistische ex-minister, wiens bijtende redevoering zoveel tot het uiteenvallen van de meerderheid heeft bijgedragen. Als hij bij de socialisten geen succes heeft, zal hij de R.P.F. van De Gaulle moeten uitnodigen. Men mag echter betwijfelen of iemand als Soustelie in staat is een kabinet te formeren. Er zijn tén slotte nog zeer veel mensen, die een hartelijke rancune jegens de R.P.F. koesteren voor de ongenuanceerde oppositie, die deze tot voor enkele dagen ge leden nog- heeft gevoerd. Als deze. beide partijen gevraagd zijn en niet zijn geslaagd is eerst de beurt aan de (katholieke) M.R.P., zo Zegt men thans in de omgeving van de president van de Franse republiek- Op zichzelf is liet .ver wonderlijk, dat men eerst later de Ifcider van de M.R.P. zal uitnodigen. Het is tenslotte de M.R.P., die de directe oorzaak is geworden van de ontslagaanvragevan Pinay. In elk geval is het zeer onwaarschijnlijk, dat ook de M.R.P. slaagt. Vermoedelijk slaagt niemand in eerste instantie en dan zou de beurt zijn aan de Radicalen, de eni gen, die officieel tenminste Pinay tot het eind trouw zijn ge bleven. Ik heb gezegd officieel want het is geen geheim, dat cr ook onder de radicalen velen wa- Bombard's tocht geslaagd In rubbervlol over Atlantische Oceaan BARBADOS. (Wcst-Indië). De Fransman dr Bombard, die op een klein rubbevvloi de Atlantische Oceaan wilde oversteken, is daarin geslaagd. -Hij is Dinsdag op Barba dos (kleine Antillen) aangekomen. Maandag was de vlotvaarder ge praaid door de „Bennekom" van de KNSM, die op weg was naar Port of Spain (Trinidad) Bombard, die toen 63 dagen onderweg was ver klaarde. het „goed te tnaken" Zijn. expeditie was er op gericht n uan te tonen, dat hel mogelijk te leven van hetgeen de zee biedt. Hij had vistuig bjj zich. Het zoete water, zo zeide hij bij zijn vertrek, wilde hjj vervangen door vocht, dat hij aan vissen zou ont trekken. Oorspronkelijk zou hij vergezeld worden door een vriend. Deze achtte de tocht echter onmo gelijk en ging in Noord-Afrika van boord, ARNHEM, Het Leger des Heils in Arnhem is dit jaar wel bijzonder fortuinlijk met de be kende kerstpotten-actie. Toen men Dinsdag dc inhoud der potten na ging, werd er op de bodem van een der potten een briefje van duizend, gulden .gevonden Door deze gift kali men nu ongeveer 150 kerstpakketten extra bestellen. (Van ceu oarer verslaggevers) APELDOORNLinks op hut podium uan de paleiszaalin het paleis Het Loo, stond Ditisdagmiddag een statige Kerstboom vol flon kerende lichtjes. Maar ook tn de ogen van de kinderen, die daar i'ïah- bij standen-en zaten, glansde een bijzonder licht: hun gezichten waren strak eu wit van emotie, want over een paar minuten -ouden zij niet alleen, voor dc Koningin cn de or enge koninklijke familie mogen sin- gen, maar dc Koningi» sou bore>idte?i uoor hen het Kerstverhaal voor lezen, de Prins zou een toespraak houden, en er zou nog veel meer ge beuren. De verwachtingen zijn niet te leurgesteld cn de viering van het Kerstfeest, door de Koninklijke familie- met bet personeel van Het Loo. is niet alleen voor de kinderen een indrukwekkende ge beurtenis -geworden. Indrukwek kend. en tegelijkertijd haast hui selijk een combinatie van die pe ernst, hartelijkheid en een voud. Een kort welkomswoord van prins Bernhard. muziek van het fanfarecorps uit Niersen-Gortel, zang van "t personeelskoor en als hoogtepunt, voorlezing uit het Lu cas Evangelie door de Koningin. Heel zacht was eerst haar stem, toenemend in helderheid bij het vertellen van de gebeurtenissen in Bethlehem, Heel stil luisterden alle 500 aanwezigen, met op 'de voorste rij prinses Wilhelmina zij was aan de arm van haar doch ter de zaal binnengekomen prins Bernhard en de drie oudste prinsessen. „Kerstmis", zei prins Bernhard daarna in zijn toespraak, „komt als een licht in dc duisternis tot ons. Maar het is een feest, dat ons wil afleven te menen, dat on ze menselijke idealen, organisaties en strevingen voldoende zouden zijn om de duisternis te verjagen. Dit is niet het feest van onze goede bedoelingen, maar van de genade van God. Het Kerstfeest is geboren uit liefde van God voor ons. Moge het de gedachte aan vrede op aarde bij ons wakker roepen". Drie kinderen declameerden daarna met heldere steinmen het oude verhaal; in aansluiting daar bij zong het kinderkoor uit Nier- sen „Stille nacht, heilige nacht". Declamatie van de heer W. H. Berkhemer, door Rosa Spier op de harp begeleid, spel van het fanfarecorps cn zang van het koor vormden het slot van de Kerst feestviering van het plechtige gedeelte tenminste.. want in de gangen van het paleis ston den onuitputtelijke ketels met chocolademelk en talloze kren tenbroodjes te wachten. Dan was er nog de extra-ver- rassing, dut iedereen persoonlijk uil handen van dc Koningin, dc Prin? of één van de prinsesjes iels krcec om mee naar huis te ne men. ren, die Pinay graag zagen dui kelen voor hij op de een of andere wijze zijn belastinghervormingsplan~ nen toch erdoor had kunnen wer ken. Maar dit soort geroutineerde parlementariërs was natuurlijk erg blij, dat anderen Pinay de stok tus sen de benen hebben gestoken. Er is rondom deze crisis veel verwarring en een vermenging vele soorten rancunes. Sommigen zijn tegen de belastinghervorming, anderen weer waren zeer weinig geneigd de verhoging van de be lasting op alcohol toe te staan, en natuurlijk was er ook een aantal, dat Pinay verweet, dat zijn be faamde programma van economi sche sanering geheel en al gefaald heeft Of dat laatste in zijn volle digheid juist is mag echter worden betwijfeld. Zonder twijfel heeft Pinay de prijzen niet weten te verlagen en bet is ook waai', dat hij om uit de moeilijkheden te komen de inves teringen heeft moeten besnoeien, -waarmee hij de Franse economie inderdaad op een essentieel punt verzwakte. Het is ook waar, dat de huidige conjunctuur een begin van werkloosheid begon te vertonen, maar dat is niet alleen in Frankrijk het geval. In ieder geval echter is hij er in geslaagd de prijzen en lonen stabiel te houden en dat is meer dan enige andere minister president tot nu toe heeft kunnen zeggen. Juist omdat een aantal men sen dit weet. zai deze crisis niet gemakkelijk zijn einde vinden. Men neemt aan, dat er wel een week mee gemoeid zal 2ijn. MEXICO-CITY. De heer L. van Rhijn, directeur van Philips-Mexico is onmiddellijk irj vrijheid gesteld, omdat gebleken is. dat hij geen en kel strafbaar feit heeft gepleegd. MEDEDELING Op Donderdag 25 en Vrij dag 26 December 1952 (le en 2e Kerstdag) zal ons blad niet verschijnen. Onze bu reaux zullen op beide dagen gesloten zijn. DE DIRECTIE. DE BILT Het weer in West- Europa staat geheel onder inotoed uan een uitgestrekt gebied ren lage luchtdruk op de Atlantische Oceaan, icnarran het centrum met een lucht- drukwaarde van ongeveer 970 milli bar vrijwel stationnair bij IJsland ligt, meldt het K.NSi.l. flandstorin- gen bewegen over de Golf van Bis- caye cn de Britse Eilanden naar het Noordoosten. Deze geven ook in onze omgeving het weer een ürisse- tend karakter. Krachtige Zuidu-estchjke «einden, die de storingen vergezellen trans porteren grote hoeveelheden tame lijk zachte lucht naar hei Noordoos- ten, waardoor dc vorst over Duits- land, Poten en Zutd-Scandinavïë steeds verder tcordi verdreven. In. West-Franfcryfc en Zuidwest- Eng eland steeg de temperatuur daarbij tydelyfc tot tets boven IW graden. Wet is waar wordt thans over de oceaan wat koudere lucht van polaire oorsprong aangevoerd, doch deze heeft een zo l'ange weg over het betrekkelijk warme oceaan- water afgelegd dat de temperatuur itt West-Europa iets boven normaal zat blyveu. Men rekenc dus voor de Kerst dagen op veronderlyfc weer met enkele buien maar ook flinke op klaringen, matige tof krachtige wind hoofdzakelijk uit het Zutd- urestew en temperaturen tets boven normaal. EEN dame schrijft ons: voelt Ge U veilig bij het Atlantisch Ver drag, voelt Ge U veilig bij dc Delensiegemeenscbap-m-wording, die Gij zozeer propageert? Wat haar be treft, zij voelt zich helemaal niet zo veilig „bij al die wapens, haat en spanningen". Zij vindt, dat we geen Defensiegemeenschap, maar een Ont- wapeningsgem een schap nodig heb ben; dan zal de mensheid „eindelijk weer eens een normaal leven kunnen leiden." Wij kunnen de geachte briefschrijf ster verzekeren, dat wij niets liever zouden willen dan een „normaal leven" wanneer daaronder wordt ver staan één „zonder wapens, haat en spanningen". Het is echter zo, dat een dergelijk leven te weinig mensen in de loop der geschiedenis veroorloofd is geweest, om het gebruik van het woord „normaal" te rechtvaardigen. Eigenlijk hebben wapens, haat en spanningen de mensheid onafgebro ken vergezeld in haar moeizame op gang. Natuurlijk heeft het ook nooit ontbroken aan bemoedigender teke nen. Maar toch is het een misverstand er van uit te gaan, dat dc huidige dreigingen een soort onplezierige af wijking vormen op de rcgeL Sommige ouderen herinneren wel eens aan de tijden van voor 1914, toen alles volgens hen zoveel rustiger en zekerder was. Is het waar? Wie de gescbiedboeken raadpleegt, ontdekt het wel anders. Aan de eerste we reldoorlogen gingen de Balkanoorlo gen vooraf; en welk een spanning bracht de Marokkaanse kwestie te weeg I Dan was er omstreeks de eeuwwisseiiug ook zoiets als een Boerenoorlog. Oorlog en oorlogsge vaar waren niet van de lucht, ook toen niet, De periode tussen de Frans- Duitse oorlog en de eerste wereldoor log heet niet voor niets die van de Gewapende Vrede. WIJ schrijven dit waarlijk niet om de briefschrijfster en an deren twijfelmoedig te maken het gaat er ons enkel om, enige mis verstanden uit de weg te ruimen. Het brengen van de vrede gaat verre uit hoven het wegnemen van een storing in de geest- of denkvermogens van een aantal leidende personen. Het brengen van de wede houdt niet meer of mineer in dan het veranderen van opvattingen en eigenschappen, die even oud zijn als de mensheid zelve. Niemand vergisse zich in de omvang en zwaarte van deze taak. Angst, be geerte, zucht naar macht en groot heid, ze moeten worden vervangen door hetere gevoelens. De onbedreigde vrede is alleen mo gelijk, wanneer de volken zich bereid betonen, de beslechting van hun ge schillen aan internationale organeH over te laten. Wij zeggen niet, dat dit onmogelijk is, vooral niet In een tijd waarin als gevolg van de vorderingen der techniek de oorlog de ondergang van allen tengevolge kan hebben. Doch veel, zeer veel, moet dan nog veranderen in de hoofden en de har ten. Wie hier lichtvaardig over denkt, begrijpt er weinig van. Af en toe moe ten wij wel eens denken, dat sommige zeer goedwillende mensen er weinig van begrijpen. EN nu komen wij terug hij de vra gen, die de briefschrijfster ons stelde. Voelen wij ons zo vei lig bij het Atlantisch Verdrag en bij de Defensïegemeenschap? Waarachtig niet. Wij voelen ons alleen een beetje veiliger dan in de dertiger jaren, toen ieder met enig inzicht de storm zag aankomen, zonder ook maar in de verste verte in staat te zijn om te zeg gen. wat er tegen kon worden onder nomen. De zaak is, mevrouw, dat een deel van de mensheid meer vertrouwen blijft stellen in de kracht van de iva* penen dan in internationale afspra ken en internationale organen. Dit is een feit. waaraan geprikkelde brieven niets veranderen. Wees blij, dat Gij woont in een deel van de wereld waar in het mogelijk is, de gedachte van internationale broederschap en ont wapening levendig te houden. Gij en wij willen een internationale rechts orde; maar er zal weinig van,terecht komen, wattneer de wapenen der bar baren en de meedogenloze methoden der dictatuur ons tot machteloosheid doemen. Wéét Gij betere middelen dau het Atlantisch Verdrag en de De fensiegemeenschap om dit gevaar te bezweren, we) zet Uw licht niet onder een korenmaat! Wecrs ver wach ting, geldig van Woensdag avond tot Donderdag avond. Enkele buien, maar morgen ook flinke opklaringen. Matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Tets minder zacht. 23 Dec, Son op 8 u. 4? m onder 18 u. 33 min Maan op 12 u 35 m on der 2 u 35 m. 28 Dec Zon op 8 u 47 m. ondei 18 u. 34 min Maan od 12 u 53 m on der 3 O 55 m 27 Dec. Zon op 8 u Vi m. onder 18 u. 35 min Maan op 13 u. tï m on der .5 u. 17 rn. HEX WEER VAX VANMORGEN 7 UCR Max.temp. Neerst. Weer Wiud m/s Cisteren In 24 u. OsJq Mist Windstil Stockholm Nevel N.W.-2 Kopenhagen Geh. bew. Z.Z.W. 3 Londen Zw. bew. Z.W. -5 Amsterdam Regen Z..Z.O. -9 Brussel Regen Z. 8 Parijs Géh. bew. ZAV.s Bordeaux Geh. bew. W.Z.W. -4 Mice Licht bev.' W.N.W. 7 Warschau Nevel Windslü Berlijn Mist Windstil Frankfort. Mist Z.Z.O.-2 - Münehen Nevel Z,W.-2 Zürinh Nevel Z.Z.W.-1 - 9 C 2 mm

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1