C ALBERT HEUN De Favoriet Slagerijen Ahoy" zoog twee kraters onder wrak van „Faustus" Water stroomt nu onder gezonken schip door S.S.R. Inval in speelhol aan de Mathenesserlaan J SchiedamsDhe Slagers Reclame DE FAVORIET SLAGERS Maandag 29 December 1952 Deel tuigage opgezogen Opbouwpredikant (70) nam afscheid Ds A. C. G. den Hertog in Laatste zeilschip als museumstuk MTS-réunie in de Rivièra-Hal DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Het is weer „Bouwe teelt" Goede wedstrijd van onze renners Jongen valt van wagen Buitenman was in enkele uren ruim f 4000 kwijtgeraakt Ouders naar feestje- kinderen op straat Nieuwjaarsreceptie van burgemeester in de aula KNA op de planken Postduiven in de R.K. Volksbond Mens en mysterie van het leven Schoolschaken is weer begonnen SCHIEDAM QJ4ZE SPECIALE AANBIEDINGEN VQOR OUDEJAARSAVOND: ALLEEN op 31 DECEMBER E het leven duur? Voor Oudejaarsavond 21 139 48-40 47 100 108 69-50 Wat doen .bij afscheid 1952? gedeelte van woning Koeriersters 2 HOEK VAN HOLLANDDit weekeinde is voor de zand zuiger „Ahoy" bijzonder succesvol geweest, want nadat eerst op Tweede Kerstdag achter het middenschip een zuigbtxis een gat onder de „Faustus" had gemaakt, waardoor er een diepe krater is ontstaan, gelukte ditzelfde in de loop van Zaterdag bij het achterschip. Direct heeft men de zuiger verhaald naar het voorschip, waar gistermiddag om drie uur de zuigbuis in de modder werd gestoken om ook daar een krater te zuigen. Wanneer ook dit lukt, zal zeer spoedig de „Faustus" voorgoed in de kunnen verdwijnen. De directie van de firma J, C. Oosterwijk, het bedrijf, dat met de „Ahoy" het verzinken van de ge zonken Panarnees bewerkstelligt, is optimistisch gestemd. Men was zeer verheugd, toen het bericht binnen kwam, dat de ,,Ahoy" er in geslaagd was een gat onder de „Faustus" door te zuigen. De 2uiger lag onge veer veertig meter achter de kiel van het wrak en de ïuigerbuis stak tot circa 35 meter in de klei, toen plotseling een deel van de tuigage werd opgezogen. Dit wees erop, dat men „contact" met de voorzijde van het wrak moest hebben, want het scheepswant moest volgens de be rekeningen naar het Westen ge keerd liggen. Bovendien kwam et een deur van een waterdicht schot mee naar bo ven. terwijl zich op het wateropper vlak olievlekken aftekenden. Hier uit leidde men af, dat er beweging in het -wrak was gekomen en dat door de vrij komende gaten de olie naar buiten stroomt. De zeer sterke ntroom, die nu aan de monding van de Nieuwe Water weg staat en die nog groter wordt naarmate het hoge water de rivier komt afzakken, zorgde al spoedig, dat er een flinke krater ontstond, zodat het water zich nu ook onder het wrak door een weg naar zee baant. Op deze wijze van verzinken heeft destijds kapitein H. Tigchelaar ge wezen in een artikel dat bij voor ons blad heeft geschreven en waar- In hij een parallel trok met <ts ber ging van het m.s. ..Nottingham", dat in een soortgelijke positie op de bo dem van de ïlumber lag. Daar ging het water niet onder het schip door en dat was de redding van de „Not tingham". Hier zou het water wel onder de „Faustus" door moeten stromen om het wrak kwüt te ra ken, zo betoogde toen de heer Tig chelaar, Stroming helpt Direct nadat de eerste krater was ontstaan, heeft de „Ahoy" de buis onder het achterstedeel van het wrak gestoken. Vrij spoedig ont stond. ook daar een krater. Gister middag om drie uur was de „Ahoy" al weer zover verhaald, dat de zuig buis onder het voorschip van de „Faustus" kon worden gestoken. Men is daar nog niet zóver gevor derd, dat ook het voorschip „onder- gezogen" is. Als dit (en men hoopt zeer spoedig! het geval is, heeft de „Ahoy" een diepe krater onder de volle lengte van het wrak gemaakt en de mannen van de zuiger zijn er van overtuigd, dat zij dan de dikke kleilaag voor 80 hebben ver wijderd., Het is daarna slechts een kwestie van zand wegzuigen, waarmee de „Ahoy" een grote hulp heeft aan het sterk stromende water en dan zal de „Faustus1'-affaire wel tot het verleden behoren. Zoals rnen ons van ds zijde va» Koninginnekerk In een stampvolle Koninginnekerk heeft gistermorgen ds A. C. G. den Hertog afscheid genomen van de Hervormde gemeente Rotterdam- Centrum, die hij sinds 1915 heeft ge diend, de laatste vier jaar als Op bouwpredikant. Xn de2e functie heeft hij zeer geijverd voor de herbouw van de Grote Kerk en hoe moeilijk dat was, beschrijft bij £n de Rotter damse Kerkbode: „Xn die dagen maakten we een slor dige raming van de kosten en die lagen naar de prijzen van die onze kere tijden niet ver van de. negen millioen en ik zat'met een busje voor me, waarin een weduwe vijftig stui vertjes had gestopt en nog een, wat miezerig envelopje, waarin ik twaalf dubbeltjes vond. Een mooi begin om aan de negen millioen te komen Het Rijk heeft intussen steun toe gezegd; steeds meer giften voor de restauratie stroomden, mee dank z« het werk van de onvermoeibare ds Den Hertog, binnen. Nu kon. de scheidende Opbouwpredikant in zijn afscheidspreek meedelen, dat nog slechts ruim een millioen gulden no dig is om de herbouw van de Grote Kerk te verzekeren. Al eerder heeft ds Den Hertog zich bezig gehouden met het mogelijk maken van kerkbouw: de "Prinsekerk kon tot stand komen nadat hij zich zeer had hey verd om hiervoor de no dige geiden bijeen te brengen. Als gevangenispredikant heeft hij zich tal van vrienden verworven in krin gen, waar bet kerke werk anders moeilijk doordringt en zijn lessen op het Ma mix gymnasium werden te recht bekend om hun oorspronkelijk- beid. Zeventig jaar is h« nu, maar zijn laatste preek kon als voorbeeld die nen voor honderden jonge predikan ten. Ds F. Oberman, ex-leerling van ds Den Hertog, vertolkte met welge kozen woorden aller dank: „Wij ho pen dat ds Den Hertog, al moest h« tachtig jaar worden, eens met velen de vernieuwde Sint Laurens mag binnengaan." Flinke buit bij inbraak in groentewinkel Gisteravond toen de bewoners af wezig waren van 8 tot 1Z uur. is in gebroken in de groentewinkel van V. T- H. aan de Groene Zoom. Uit een de directie van de firma Oosterwijk meedeelde, is er aan de stroming van het wateroppervlak vlak boven het achterschip van de „Faustus" bijna niet meer te zien, dat er een wrak ligt. Men neemt aan. dat dit achterschip al volledig in de rivier bodem is weggezakt Zekerheid hierover heeft men nog niet, omdal de peilingen, die Rijkswaterstaat moet nemen, dit zullen moeten uit wijzen. Van de twee wrakboeien, die des tijds door duikers van v. d. Tak's Bergingsbedrijf aan het achter- en middenschip zijn vastgemaakt, is al- ROTTERDAM, In de haven van Mariehamn ligt als laatste zeilschip van de beroemde zeilschepen vloot van de redery Erikson, de vier- mastbark Pommern, een schip, on geveer gelijk aan de Pamir, die thans reeds lange tijd gedwongen in de Rotterdamse haven ligt. De Pommern verkeert nog in goede conditie en daarom heeft de rederij het vaartuig als museumschip aan het gemeentebestuur van Marie hamn aangeboden.. Alvorens deze gift te accepteren zullen de gemeen telijke autoriteiten eerst nagaan hoe hoog de onderhoudskosten zullen zijn. De Pommern meet 4050 ton d.vv. en werd m 1903 m Engeland op de Clyde gebauwd. Zij kwam toen onder de naam Mnene in de vaart. Enkele honderden afgestudeerden van de Rotterdamse M.T.S. waren Zaterdagavond met hun dames sa mengekomen in de Rivièra-hal voor de jaarlijkse réunie, die dit jaar sa menviel met de viering van het der tigjarig bestaan van de Vereniging van Afgestudeerden der Middelbare Technische School te Rotterdam wel ke organisatie na- 1948 zich uitslui tend-bezighoudt'met het .organiseren van He réunie, daar'sindsdien-de lan delijke vereniging het overige werk .overnam. Er was een uitgebreid variété-pro gramma, verzorgd door het Theater bureau Daan Hooykaas, Nicky No ble, muzikale clown, wist het publiek tot enthousiasme te brengen met zijn grollen, Ook de overige arteten: de vaardige 4 Osmani's, Ted Valerio, Eddy A, Schuyer, manipulator, het zangduo Dankaart, de 2 Starley's met hun fietsnummer, het danspaar de 2 Martini's (dat ook de balleiding had) en Daan Hooykaas zelf met zijn be geleider Koos Vermeulen hadden succes. Coos Speenhoff Jr, de twee de conférencier, vond het nodig nog eens „leuk" te zijn over minister Lieftinck. De heer G. van Tussenbroek, voor zitter van de Réunie-Commissie en van de landelijke organisatie, sprak een openingswoord. De heer D. W. Cousijnse, voorzitter van de Rotter damse afdeling, sloot de avond, waar na nog lange tijd werd gedanst op klanken van Jan de Klerk's Music Stars. Moderne projector voor Scheepvaart-Instituut De inventaris van het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart is ver rijkt met een nieuwe 18 mm. geluids filmprojector, vervaardigd door Phi lips Eindhoven. Met deze projector zullen tot en met 10 Januari ter ge legenheid van de tentoonstelling „Werk in. de Wolken!" op werkda gen om hall elf en half drie op deze expositie afgestemde programma's worden vertoond. Het apparaat heeft een extra grote lichtsterkte door een speciale 750 Watt gloeilamp, luehtgekoeld en met ingebouwde spiegel. De afblendvlin- der is uitzonderlijk groot en heeft schoepen voor koeling. De projector is robuust van bouw. Het Instituut heeft dit jaar een re cord aantal bezoekers ontvangen, n.l. 50.609 (tot 2e Kerstdag), tegen 34.708 in 1B51 en 26.012 in 1950. Het aantal verstrekte inlichtingen bedroeg 2727. Eerste paal voor R.K. school in Kralingen Op het terrein, begrensd door Gashouderstraat, Taborstraat en Gerdesiaweg is vanmorgen de eer ste paal geslagen voor de Sint Jans- school, een Rooms Katholieke lage re school, die zal dienen ter ver vanging van de in de oorlog ver woeste school van dezelfde naam aan de Sionstraat. De bouw van de schooi gaat uit van het genootschap ter bevorde ring van katholiek onderwijs in de parochie van de H. Lambertus. Het architectenbureau Ir E, H. Kraay- vanger G I. en H. M, Kraayvan- ger ontwierp de school, die zal worden gebouwd door de aannemer Adr. A. M. van Maren. Het school gebouw zal een etage hoog Worden en zes lokalen tellen. Aan de zij ie van de Gerdesiaweg blijft grond gereserveerd voor een gymnastiek zaal, Tussen Taborstraat en Gas houderstraat kan eventueel een Uloschool worden gebouwd. De la gere school moet op 1 September klaar zijn. Van de trap gevallen Zaterdagmiddag is de 60-jarige vis- venter J. B. uit de Hulkstraat toen hij het keukenraam van zijn woning zeemde, van de trapleer door het raam op straat gevallen. Hij brak vermoedelijk de linkerarm en het kast in de slaapkamer werden vier linkerdijbeen en bij liep een hoofd zakjes met wisselgeld tot een totaal wond op. In het Bergwegziekenhuis bedrag van 480 ontvreemd. is hij opgenomen. leen nog de boei te zien, die tei hoogte van het stuurhuis (het mid denschip) is vastgemaakt De andere zou tijdens het stormachtige weer van de vorige weken zijn wegge slagen. Bromfiets contra boom Op de Faraltelweg is Zaterdag nacht de 40-jarige chauffeur «L de J. van de Molendijk te Rhoon met zijn bromfiets tegen een boom gereden, In het Zuiderztekenhuis is hij met een hersenschudding en een gebro ken neusbeen ter verpleging opgeno men. VLAARDINGEN De laatste twee schepen zijn bin nengekomen! Het zijn de VI 2Q5 H Messemaker met 12 last en 223 kis ten en de VI. 78 H. Pronk met 8 last. Dat betekent, dat het weer ..Bouwe teelt" of om het in goed Nederlands te zeggen' „behouden teelt" is Heden ten dage kijkt men daar niet meer zo van op. doch in vroeger tijden toen de schepen. en misschien ook de navigatiekwali- teiien veel minder waren, toen was er toch een grote vreugde in de stad het dorp als alle schepen veilig b;nnen waren en er gedurende de te«Xt geen rampen v/aren gebeurd. 2084 Maar op de vier de dag heeft Rob suc ces! Wanneer hij een atol Op 64 my] afstand van Tamoa nadert, ziet hy in de verte een paar man nen heen en weer lo pend. heftig zwaaiend met palmtakken. En daar ziet Rob ook een hond rennen! Ja, dat moeten ze zyn Snel zet hij zijn helicopter aan de grond en even later schudt hij de handen van Kees. zijn broei en Frank Morris Insti .ken en brokken vertellen zij hun verhaal. Ze zijn er inderdaad in geslaagd onder de kogelregen van Ie jachtvliegtuigen in de vlet te gaan en weg te roeien, maar door de sterke eiland, stroom waren zij met in staat Tsmoa te berei- zich h, --™r -- -=T j- - - A ken en tenslotte landden zij op dit verlaten uitkijk gehouden naar schepen of vliegtuigen, dat is uitgekomen ook 2egt b rank iacnena. t&Zv4. isCraSï SLTjjS Vogels, eieren en vissen hebben zij En zn hebben er op vertrouwd, dat op de een zich in leven gehouden en elke dag hebben zij of andere goede dagT Rob zou opdagen. „En Op 2e Kerstdag hebben onze Vlaardingse renners van „De Cou reur" de strijd aangebonden tegen de wielt en vereniging „Oliveo". Er was grote belangstelling voor deze in het Volksgebouw op de home trainer verreden stryd, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Uitslag over 2x750 meter: 1. Dangerman 59 sec., 2. H. Schee, 59.6 sec.; 3. v. d. Bos, 60 sec.; 4. Verb er,-60.2 sec.; 5. L. Kouwen- boven 61 sec. Uitslag over 2 x 500 meter: 1 P. Kouwenhoven, 40 sec.; 2. W. v. d- Hoeven, 42.6 sec.: 3. P. Heyster, 42.8 sec.; 4, W, Voogd, 43 sec.; 5 K. de Vries. 43.2 sec. De 13-jarige jongen H. P. viel Zaterdagmiddag even na twee uur in da Laurens Costers traat van de opstap van een groentenwagen. De jongen kreeg het rechter achter wiel over zich heen. Vermoedelijk liep hij een ribfractuur op. Het kind is ter observatie naar de dr. Nolet- stichting gebracht. Slagers vroeger dicht op Oudejaarsdag Woénsüagmidd'ag zullen de Schie- damss slagers m verband met de viering van Oudejaarsdag reeds om vijf uur 's'middags hun zaken slui ten. Het publiek wordt verzocht zo vroeg mogelijk hun bestellingen te doen. Directeur Buschmann neemt afscheid De heer C. H. Buschmann, direc teur van de E.N.G.K, te Vlaardingen vertrekt tegen het einde van dit jaar Ter gelegenheid van dit af scheid zal o.a. op 30 December een afscheidsreceptie plaats hebben in „De Harmonie" te Vlaardingen. Cefa-filmprogramma In Irene werd voor de leden van de Christelijke Filmactie, de Cefa, een vertoning gegeven van ,,Die Nachtwache". Voor de komende maanden is het volgende program ma opgesteld: 31 Januari „De dijk is dicht", 28 Februari „Goodbye mr. Chips", 28 Maart „Het Woord" en 5 Mei „L.O.-L.K.P." ■."ZiteïdaganachV heeft,. de?politie een inval gedaan In-een pand faan de Mathenesserlaan waar gelegenheid gegeven,werd roulette te spelen. Een buftenman was ïn enkele uren tijd ruim 4000 kwijtgeraakt. Vijf mannen en twee vrouwen zfin naar het hoofdbureau van politie gebracht en ver hoord. Twee Belgen, de 51-jarige koopman M, 3. G. uit Brussel en zijn stadgenoot v. T„ bankethakker, 34 jaar, alsmede de 54-Jarige statenloze koopman S. L, uit Den Haag,- zijn in bewaring gesteld. De roulette, ruim 4400 en een hoeveelheid drank zijn tn beslag genomen. De overige spelers alsmede de bewoner kregen een proces-verbaal. Zaterdagavond om half tien wer den twee kinderen van 6 en van 13 jaar zwervende óp straat aangetrof fen, Voorbijgangers brachten hen naar een politiepost. Het bleek, dat de ouders naar een feestje waren gegaan en hun kinderen alleen thuis hadden gelaten. De politie ging op onderzoek uit spoorde de ouders op WFOud Beverland 8—0 WF heeft zich goed hersteld van de nederlaag tegen Zuiderster. En dat het baar tegen Oud -Beyer land ernst was bleek al gauw, want di rect na het begin, op het zware veld, wist R. Schell na goed aange ven van.W. Rissema, te scoren 10 Kort hierop wist de linksback van O.-B. niets beters te doen dan in eigen doel te schieten 20. Het was WF die zich het best aanpaste op het gladde veld en dit kwam tot uit drukking met nog 4 goede ireifers. En wel nog 2x van Schell en Talentijn 2x (6—0) met welke stand de rust kwam. Het zag er dus naar uit dat WF zijn le overwinning ging behalen. Na rust kwam O.-B. gesteund door de wind iets meer in de aanval maar hun schot hadden zij in. Qud- Beijerland gelaten. Zo kwam het dat na een kwartier de linksbuiten Kruis er 7—0 van kon maken. En na een paar maal aan een doelpunt c-n'snapt te zijn aarzelde R. ScheU niet er 3—0 van te maken, daardoor in de gelegenheid gesteld door W. Bisse- ma welke vandaag in grootse vom Speelde. Tenslotte was hst de arbiter die O.-B, aan een tegenpunt wilde hel pen, want op onverklaarbare wijze wees hij naar de witte stip voor een strafschop. Dit was de kans, doch wederom stond doelman Bouts in de weg. Hij stopte de in de bovenhoek geplaatste bal zeer goed, hetgeen de kroon op zijn 'werk. van deze middag betekende. WF 2 speelde tegen EDS 4 een goede wedstryd en won,' zii het iets geflatteerd met 51 en staat daar door aan de kop met ONiT 2. Hier werd gedoelpunt, door Karreman (2) De Kroon (li en .Wachtendonk C2>. Massaal ruitje ingooien Aan de Havendijk heeft een twin tigtal jongens zich Zaterdagavond bezig gehouden met het inwerpen van ruiten m de woningen, die ach ter de NEMA-glasfabriek op de slopers staan te wachten. Burgemeester en mevrouw Feek- Linthorst zuilen op Nieuwjaarsdag van kwart vóór 12 tot 1 uur n.m. m de Aula van het Stedelijk Museum recipiëren. Twee avonden achtereen hèefi „Kunst na Arbeid" in het Volksge bouw de trouwe schare weten te boeien met een geslaagde opvoering van „Het Oude Nest", een familie spel met uitstekende kwaliteiten van de hand van A. Bromet, De hoofd rol was toebedeeld aan L. van Sijll, die daar wonderwat van maakte, Aan dit toneelspel, dat gewoonte getrouw werd afgesloten met een dansje, werkten verder nog mee de dames H. Martezxs-Rodenberg, C. "Vietje-Leenders, A. van 'Rosmalen- Rodenberg. C. Kiesling en de heren Wm. Aan de Wiel, B. Versteege, G. J. van Zuidam, W. van Beek. Zaterdag en Zondag hebben meet dan 300 duiven, deelnemende aan de tentoonstelling van de concours vereniging „De Postduif' een on derdak gevonden in de R.K. Volks bond aan de Lange Haven. Als keurmeesters traden hier op de he ren E. Lecould en J. J. Buis. De ere-prijzen werden in de wacht gesleept door de gebrs. v. d. Kant, C. Korengevel, j. van Biek en C. v, d. Grijp. GTB onverwachts vrijaf Na verscheiderFe weken van ge dwongen rust had de wedstrijd GTB 1—De Nationale 1 Zaterdag j.l. gespeeld kunnen worden, doch de bezoekers kwamen, slechts met 6 man.Geacht werd dat De Nationale niet was opgekomen-" ESPERANTO-AGENDO Merkredon: Kompreble civj res ts s en hejma rondo, do gis la 7a de Jan. 1953. La estraro deziras alvi civj prespe- ran 1953 kal esperas; la sekvonta jaro por nia movado estit frukte dona. Ii\ plaats van mr H. Giltay, die een lezing zou houden over Albert Schweitzer, maar op het laatste mo ment door ziekte verhinderd was, heeft Zondagmorgen de heer J, Mourits uit Rotterdam voor de le den van de plaatselijke gemeen schap van het Hum. Verbond ge sproken over primitieve religie en religie der primitieven. Uitvoerig behandelde de heer Mourits de ontwikkeling van het menselijk denkvermogen ten aan zien van het mysterie van het Le ven. Van- het meest primitieve bij geloof gaf hij de ontwikkeling weer tot het Godsbesef, dat naar huma nistische opvattingen tenslotte weer plaats zal moetan maken voor een wetenschappelijk gefundeerde kennis omtrent de grote, tot nog toe onop losbare vragen, waarvoor de mens zich geplaatst ziet, VARA-jeugd vermaakte zich in Passage Het gezelschap van Frans Nïen- huys hield de Vara-jeugd gezellig bezig in het Passage-theater. Er was gezorgd voor een variété-programma waar vaart in zat. Frans Nï'enhuys zelf liet rich kennen als een man die zijn jeugdig publiek uitstekend in de hand hield, hetgeen vooral duidelijk tot_ uiting kwam in de liedjes die hij met de zaal ten beste gaf. Zonder dat we er erg in hadden, zijn alweer vier ronden van de school schaak-wedstrijden - voorbij, die bij elkaar zeven ronden omvat ten. De resultaten waren tot dusver: le ronde: HBS B—Lag, Teehn. School 3—1, HBS A—Gymnasium B W- de Zw.school AGym nasium A 1—3; 2e ronde: LTS—W. de Zw. school B 1—2, Gymnasium B—W. de Zw. school A 0—4, Gym nasium A-yHBS A 03 een af- gebr. partij); 3e ronde: Gymnasium A—LTS 4—0, HBS A—HBS B 3—1, W. de«Zw. school B—Gymnasium B 2t2; ..,4e .ronde; -s LTSW. de 2w, school A 13. W, de Zw. school B 'HBS A 22, Gymnasium B'HBS B 3>4. Stand na 4 ronden: HBS A ge speeld 4, punten 7; HBS B 3, 4; Gymnasium A 3. 4; W. de Zwijger school A 3, 4; W de Zwijger school B 3, 3; Lag. Techn. School 4. 1; Gymnasium B 4, 3. Saucijzenbroodjes (1.29 Amandel broodjes Appelbollen 02fl, voor 0.25 (Appelcarrees 2 voor 0.25 6 TOMPOUZEN slechts 0.50 Natuurlijk alleen bij Banketbakkerij HET WESTEN, ST. LIDUINASTRAAT 49 TEL, 67586 De laatste week in 1952 een attractieve aanbieding Frankforter Knakworst per paar 0.35 VOOR DE OLIEBOLLEN: Prima gesmolten reuzcT per pakje 0.40 De traditionele Biefstuk 500 gram 2.50 DE S.S.R. SLAGERS ledereen zal dit beamen. De huis vrouw moet wikken en wegen, vóór zij gaat inkopen. Dagbladadvertenties geven haar dagelijks aen overzicht, wat er „te koop" is. Zo kan zij, thuis reeds, overzien, welke prijzen haar „het best liggen". Dit is één der redenen, waarom dagbladreclame Het altijd doet! Bedenk, wat dagbladreclame vermagI „De Schiedammer" brengt de naam ER IN! 500 gram per hele fles 250 gram 100 gram per fles WITTE BLOEM SLAOLIE ROZIJNEN SCHOUDERHAM VRUCHTENWIJN ANANAS ï)EL-MONTE per blik SARDINES in olijfolie, per blik Zelfrijzend Bakmeel pok42r-38 Krenten 250 gram 43 Sucade 100 gram 43 Amandelen 100 gram 60—50 Boerenjongens por por225 Advocaat p«r f)«i 250 Likeuren pw 300 Kersen op sap ïonder pïf per blik59 Voor oudejaar: U N O X FIJNE Geld. Rookworst per slok Grove Rookworst 100 grom Berliner Leverworst Zalm een delicatesse per blik 109 Makreel groot blik 68 Franse Sardines In oliifalie per blik X45 Haring in tomatensaus per blik79—38 Gaffelbiter merk Bjalland per blik 48 Appetitt Slid merk Bjelland per blik 67- 48 Sardelringert merk Bjelland per blik 80 Grote sortering EERSTE KLASSE WIJNEN VLEESWAREN Piek Ups 79 per blik 110 Knakworst 47 Lunchham 47 49 MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! op 30 en 31 December? Biefstuk a 2.60 per 500 gr, Prima gehakt a 1.55 per 500 gr. Kwaliteit bekend. 't Is iets voor Oudejaarsavond en Nieuwjaars dag. Een keur van de allerbeste vleeswaren en die prima Gelderse rookworst met loodje. Alles uit eigen bedrijf. Het personeel mag op Oudejaarsdag werken tot 5 uur, dus sluiten wij om 4 uur om tijd te hebben de zaak schoon te maken. Onze geachte cliëntele een ge lukkig en voorspoedig 1953. Sfagerij Abma Rubensplein 5, tel. 67808 Slager^ Poot Eroersveld 159, tel. 68327 Slagerij v. d. Meer Hoofdstraat 141, tel. 67787. Jongelui die binnenkort trouwen,, zoeken op nette stand. Willen tot 50.— huur betalen. C. J. van Aken, Louise de Colignystr. 20 Schie dam. Tel. 6B759. Geslepen glasplaten voor Uw meubelen etalages kort om voor alle doeleinden. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstr. 38, directe glasimport, dus laagste prij zen, Tel. 88735. Permanent-Wave, compleet 5.75- Ook speciaal alle kleuren haarverven. Kap salon ;,Alida", Grote Visse rijstraat 8 E (hoge stoep). Tel. 33762, Rotterdam. Ronde glasplaten, schuif rui ten, glas in lood, geslepen suite-dettren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten, enz. levert U Lopfk's Glasindustrie, Boterstraat 39. Tel. 68945. Te koop: 2 pers. Auping- spiraal, drie delige. kapok matras. 2 pers. eikenhouten ledikant, een eikenhouten. 1- deur spiegelkast. Prijs 50- Adres: Juliana v. Stolberg straat 7. Schiedam. Net meisje gevr. Aanm. na 5 uur. Mevr. stouthandel, Rotterd.dijk 102 C. Heeft U een bruiloft, recep tie of een gezellig avondje? Maak hiervan dan eens een serie leuke kiekjes. Met de Philips flitscamera verzeke ren wij U een éerie succes foto's. Wij geven deze ca mera gratis in bruikleen. Foto Niestacft, Rotterd.dijk 413, Tel. 69606.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2