BRYLCREEM Eerste Europese regering in het komende jaar? %>ka FÜRMAMINT VALDA Politiek touwtrekken5 over het bouwbeleid Britten binnen half jaar uit kanaalzone Voorts GELEZEN— Mogelijkheden gunstig voor opleving van het bedrijf Tijdelijk minder meubelen en rayontrieot naar België Ontwerp-„grondwet" nu bij regeringen in beraad 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Ckefarime M Dertigste lijst slachtoffers watersnood Neem direct en gewogen Arbiters „Ommelanden" menen: Tito's bezoek aan Londen omringd met voorzorgen Gevangenen getuigen tegen verdachten Regeling dijkherstel te centralistisch? Personeelschef neemt ontslag... Directeur saboteert Minister Witte had het niet gemakkelijk in Eerste Kamer EGYPTISCHE NOTA LIGT KLAAR: Onvoorwaardelijke ontruiming' zou in zes fasen moeten geschieden Minister Zijlstra toont aan, dat Nederlands loonpeil België niet benadeelt Op 85-jarige leeftijd overledene moet in dienst Woensdag 11 Maart 1953 (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. Europa heeft sedert gisteravond zijn eerste ontwerp statuut. De Assemblee ad hoe, bestaande uit een groep parlementariërs uit de zes landen, heeft hiermee haar taak volbracht en de ministers zuilen zich nu over het resultaat gaan beraden. Op 12 Mei begint het overleg, op 12 Augustus moet dit zijn afgesloten, zodat nog deze zomer een verdrag al of niet afwijkend van het huidige ontwerp- tot vorming van een Euro pese Gemeenschap kan worden ondertekend. Daar na volgt dan de ratifi catie door de zes nationale parlementen. Optimisten kunnen dus in de loop van 1954 de installatie van de eerste Europese regering tegemoet zien. Enig optimisme is hiertoe bepaald wel nodig, want er kunnen zich nog allerlei complicaties voordoen. Veel zal bij voorbeeld afhangen van de vraag, of het verdrag van de Euro pese Defensie Gemeenschap gerati ficeerd zal worden. Bovendien zijn de zes regeringen niet gebonden aan het ontwerp van de Assemblee. Wel ging onze minister van Buiten landse Zaken, rar Beyen, wat ver, toen hij ons verklaarde, dat de re geringen „dit schilderij, als het hun niet beviel, ook op zolder konden zetten", want het zijn geen ambte lijke deskundigen, die het ontwerp in elkaar hebben gezet, maar parle mentariërs met bepaalde verant woordelijkheden tegenover hun kie zers. Formeel echter is het slechts een advies, dat de ministers over handigd kregen. Het slot van de vergadering was een grandioos festijn van welspre kendheid, helaas niet alleen voor, maar ook tegen Europa. De heer Vixseboxse legde namens de gehele Nederlandse groep een in ietwat zure toon gestelde verklaring af. Hij herhaalde nog eens. dat ae Ne derlanders niet tevreden zijn over de geschapen waarborgen voor Advertentie I.M.) Chefarine „4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwak ke maag niet van streek raakt. 'n J$tje doet wonderen/ DEN HAAG Het Informatie bureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft Dinsdag de 30ste lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uit gegeven. FIJNAART Dierks. Adrianus Petrus, geb. 20.10.51 te Fijnaart; Weeda, Dirk Marinus, geb. 3.4.47 te Fijn aart; Willemsen, Johannes Everharaus, soldaat, iegemummer 320905414 Didam. GOEDEREEDE Van Veen, Jacob Thomas, geb. 1.1.31 te Goedereede; Van Veen, Jan Hendrik, geb. 12.9.35 te Goe dereede. KRIMPEN a.d. IJSSEL Liibkemann-Erusse, Johanna So phia, geb. 6.10.1884 echtgenote van Heinrich Friedrich Lübkemann. NIETJWERKERK Plikweert, Giljam, geb. 13.5.37. OUDE TONGE Bierbooms. Petrus, geb. 5.8.06; De Boet-Stam, Wilhelmina Pieternella, geb. 11.4.08; Krouwer, Margaretha, geb. 25.3.38. OUWERKEKK Dorst-Zwager, Elisabeth. geb. 29.3.1873; Van de Stolpe-Klompe, Lena, geb. 22.8.12. RHOON Van Wijnen. Arie Hendrik, geb. 14.5.50 te Rhoon; Van Wijnen, Cor nells Pieter. geb. 23.7.13 te Rhoon; Van Wijnen, Pieter Comelis, geb. 1.1.48 te Rhoon. STAVENISSE Goedegebuure, Bartel, geb. 13.12.08 te Stavenisse, echtgenoot van Maatje Potappel; Hout. Dirk Jacob, geb. 7.2.1889 te Stavenisse, echtgenoot van Geertje Moerland; Leenhouts, Johanna Martina, geb. 10.1.52, doch ter van M. Leenhouts en M. J, Plansoen; Leenhouts. Marinus, geb. 17.9.15, echtgenoot van M. J. Plan soen; Wielaard, Willem Anthonie, geb. 7.9.1895 te Stavenisse, echtge noot van Geertruida K. Steenwijk. (.Advertentie LM.) economische integratie en dat zij daarom zich het recht moesten voorbehouden in hun eigen parle ment opnieuw hun standpunt te be palen. Hetzelfde gold, volgens de heer Vixseboxse, voor de meerder heid der Nederlanders ook op het stuk der directe verkiezingen. Het gehele ontwerp, werd ten slotte aangenomen met 50 van de 55 uitgebrachte stemmen voor. Er waren geen tegenstemmers, maar de Gaullisten namen niet aan de stemming deel. Vi|f leden onthiel den zich, nl. de Franse socialisten (drie), een Luxemburgse socialist en de beer Maroger, partijgenoot van de vurige Europese federalist Paul Reynaud, die thans een reis door Indo-China maakt. Daarmee wag men aan het einde van een werk van historische betekenis. Want ook al staan de ministers vrij, toch zal dit ontwerp een belangriike politieke factor worden in Europa. Aan het slot van de vergadering werd nog een resolutie aangenomen, waarin de Assemblee ad hoe haar constitutionele commissie opdraagt, de onderhandelingen der zes rege ringen over het ontwerp-statuut te volgen. Zij moet zich voor de rege ringen ter beschikking houden en verslag uitbrengen aan de Assem blee ad hoe. De Assemblee heeft met deze resolutie dus zich zelf gecontinueerd. (Advertentie L M.) voor mooi, gezond haar! OMDAT BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geeft voor heel de dag OMDAT BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, Droog Haar en roosvormlng tegengaat OMDAT de zuivere oliën geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorging. Vraag BRYLCREEM - de perfecte hairdressing County Perfumery Co. Ltd, Stanmore, England, Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam MAARSCHALK TITO heeft zich sinds zijn breuk met Mos kou in 1948 steeds nauwer bij het Westen aangesloten. Een zichtbare uiting daarvan ts zijn bezoek aan een van de belang rijkste centra der westelijke wereld: Londen, waar hij Maan dag zal arriveren. Men ziet de Joegoslavische president hier can boord van het oorlogsschip Galebdat hem op het ogen blik naar zijn reisdoel brengt. Links van hem staat de Joego slavische admiraal Mato Jerko- vicsj. (Van onze correspondent) GRONINGEN, In het bindend advies van de door het Christelijk Na tionaal Vakverbond aangewezen arbitrage-commissie, wordt, naar wy ver nemen, uitvoerig uiteengezet, welke motiveringen tot de conclusies inzake het geschil tussen de Coöperatieve Melkproductenfabriek ..De Ommelan den" en de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond hebben geleid. De arbiters houden cr rekening mee, dat de zaken bij „De Ommelanden" gedurende de stakingsperiode zijn teruggelopen. Zij merken op, dat zij zich niet bevoegd achtten de verplichting op te leggen aan „De Ommelanden" om het ontslag te bewerkstelligen van personeel, door de fabriek na 21 Augustus 1952 in. dienst genomen, daar de positie van dit personeel geen onderwerp van geschil uitmaakte in deze procedure tussen „De Ommelan den" en de ANAB. De arbiters houden er verder re kening mee dat de opleving van het bedrijf na beëindiging van ae staking vanzelfsprekend moeilijkheden zal ondervinden, doch zij hebben de overtuiging, dat alle kansen zullen worden aangegrepen om de vroege- LONDEN. Maandag wordt Tito' in een zorgvuldig geheim gehouden Engelse haven verwacht. Het offi ciële programma van zun bezoek is niet bekend gemaakt. Politici zijn van mening, dat er gegronde rede nen bestaan voor de getroffen voor zorgsmaatregelen. De Joego-Slavi- sche regeringsleider heeft tweeërlei vijanden: de communisten en de uit geweken Joego-Slaven, die Tito's bewind haten en van wie Europa vol zit. Beide categorieën zouden er al lesbehalve rouwig over zijn, indien Tito iets overkwam In alle Britse havens wordt er thans scherp op toe gezien, dat er geen „politiek onge- wensten" in Groot-Britannië door dringen. Men meent te weten, dat vele voorzorgsmaatregelen, getrof fen voor de veiligheid van Tito, zijn getroffen op verzoek van de Joego- Slaven zelf. O langzamerhand neemt het aantal dieet- en „vermageringsboeken" zo als men pleegt te zeggen, een flinke boekenplank in beslag. Men vraagt zich telkens af, waarom er eigenlijk maar steeds nieuwe bijkomen, In het bh de Uitg. Bom NV., Assen verscheeen „Zo wordt U slank" door dr. Alfreds Briédé staat eigenlyk mets nieuws. De opper vlakkige dingen over de dieelleer wor den duidelijk behandeld, En als men de diverse adviezen, die dit boek geeft, opvolgt, dan zal het zeker lukken, enige ponden overtollig gewicht te spuien. De corpulente lezers worden in dit werkje niet al te bang gemaakt met een spoe dig overlijden, iets waar vele dergelijke boeltjes zo heerlyk over kunnen uitwei den. Dat op het gebruik van de vitami nen telkens gewezen wordt, behoeft geen betoog. Terecht wordt de klacht 1 ^en geuit, dat in ons land geen taptemelk te koon is Dit is beslist jammer, want on telbare vetzuchtigcn zouden hiermede hun voordeel kunnen doen. Eigenlijk is dit hoek o-n twee redenen van be'ms n 1 om dc "de kleine staan omtrent ae keu; Internationaal oplichter hoorde 2% jaar eisen AMSTERDAM Als de Amster damse rechtbank mee j;aat met de eis van mr J. F. Hartsuiker, de Of ficier van Justitie, zal de 32-jarige Engelsman J. W. Ch., die Dinsdag wegens een reelts oplichtingsgeval len met ongedekte chèques in de verdachtenbank stond, twee-cn-een- half jaar in een Nederlandse gevan genis moeten doorbrengen. In ieder geval wordt zijn bont staf register, dat gevangenisstraffen in Engeland. Frankrijk, België en Zwitserland vermeldt, „verrijkt" met straf in ons land. In een Amsterdamse zaak in foto artikelen bestelde hij een dure camera, die hij met een ongedekte cheque trachtte te betalen. Hier mislukte het spel, maar bij een herenconfectiezaak lukte het beter. De winkelier betaalde hem zelfs f 71.50 van een ongedekte chèque terug. Eén jaar geëist voor overval te Deurningen ALMELO. De Officier bij de Almelose rechtbank heeft tegen de 27-jarige M. uit Amsterdam en de 27-jarige D. uit Hengelo een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelijk en een proeftijd van drie ïaar en aftrek van voorar rest geeist. Verdachten hadden op 23 October 1952 een overval ge pleegd op de Boerenleenbank te Deurninge». Daarbij bedreigde M der de kassier met een revolver en ver- yoedmgsmiddclcR en om het ??rote aan- w<mdde hem door een slag tegen ^ike leek kan de inhoud gemakkelijk Van hem was het plan tot de over- 2grrjpen. Pnjs f 2.90. 'val uitgegaan. Inbraak in Boerenleen bank Halfweg voor 't Hof (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het leek er op, dat in de grote strafzaai van het Amsterdamse gerechtshof tijdens de behandeling van de zaak tegen de 73-jarige G. J. en de 58-jarige A. J. C. den B, meer mensen mèt dan zonder een dicht beschreven straf blad «zaten te luisteren, te vragen en verklaringen af te leggen. Het O.M. had een groot aantal gewe zen gevangenen en enkelen van hen waren al opnieuw in de cel terecht gekomen als getuigen ge dagvaard tegen de twee mannen, die ervan worden verdacht op Kerstnacht 1951 de kluis van de Boerenleenbank te Halfweg te heb ben leeggeroofd. Vóór die inbraak zat er f 50.000 in de kluis. Er na was hij leeg. Nadat de gehele ochtendzitting was besteed aan het getuigenverhoor-, eiste de procureur- generaal bevestiging van het von nis der Haarlemse rechtbank, die de verdachten, die zijn blijven ont kennen. elk tot zes jaar gevange nisstraf had veroordeeld. Pleidooi voor handhaving positie waterschappen DEN HAAG. Ofschoon in het voorlopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp Noodvoorzie ningen Dijkherstel waardering wordt uitgesproken voor de spoed, waar mede het Is ingediend, blijken bij verschillende groepen Kamerleden bedenkingen te bestaan tegen de voorgestelde regelingen. Zu vinden, dat daardoor de positie van de wa terschappen en de bevoegdheid van Gedeputeerde Staten te veel In het gedrang komen. Dat het dijkherstel in volle om vang niet door de lagere organen kan worden uitgevoerd, is deze le den duidelyk, doch zij zouden een procedure willen volgen, die meer rekening houdt met de bestaande verhoudingen. Enkele Kamerleden menen niet onvermeld te mogen laten de mogelijkheid van tekortkomingen. Was het bij de waterschappen, de provincie en de Rijkswaterstaat be kend. vragen zij, dat een groot deel van dc oude dijken niet bestand zou zijn tegen een samenloop van ongunstige omstandigheden, als zich in de nacht van 31 Januari op 1 Februari voordeed? Ziin ter zake nimmer rapporten en daarop ge gronde voorstellen ingediend? Zo ja. waarom is geen gevolg aan deze voorstellen gegeven? re toestand te herkrijgen. Zij achten de mogelijkheden voor werkverrui ming voor dit bedrijf op het ogen blik gunstig, gezien het naderende voorjaar en zij worden hierin nog versterkt doordat de ANAB zich bereid heeft verklaard zijnerzijds al les in het werk te zullen stellen om na het einde van de staking de bloei van het bedrijf weer te hel pen bevorderen. De vordering inzake het pensioen fonds, die destijds door de ANAB bij de burgerlijke rechter was in gesteld, dient door de ANABte worden ingetrokken. Naar ons van. deze zijde werd bericht, heeft men hiertoe reeds opdracht gegeven. De ANAB moet de volgende ver plichtingen nakomen: 1. Dc staking dient onmiddellijk te worden opge heven; 2. Alle eisen van de ANAB zullen moeten worden ingetrokken. 3. Be Bond verbeurt duizend gul den voor iedere overtreding, hetzij door de bond 2elf, hetzij door één der leden individueel. „De Ommelanden" dient het per soneel met ingang van 16 Maart weer in dienst te nemen, waarvan 65 personen definitief en ongeveer zeventig man symbolisch voor drie dagen. De staking is destijds begonnen met 171 personen. Hiervan hebben er inmiddels 35 werk gevonden en men verwacht bij de ANAB dat het grootste deel van de zeventig man, die niet worden teruggenomen vóór 30 Maart aan ander passend werk kan worden geholpen. Ook „De Ommelanden" verbeurt 1000.- voor iedere overtreding van de haar gestelde voorwaarden. De pensioenregeling moet vóór 12 Sep tember in orde zijn gebracht voor die werknemers, die op 1 Mei bij het bedrijf in dienst waren. Zoals wij reeds berichtten is tot verkoop van „De Ommelanden" op de kortst mogelijke termijn beslo ten. Men verwacht dat dit mogelijk zal zyn. daar een vroegere ver koopsvoor waar de, n.l. het niet ac cepteren van stakers door een even tuele koper, thans als vervallen kan worden beschouwd. GRONINGEN De personeels chef van „De Ommelanden", de heer C. B. Baarveld, heeft Dins dag zijn ontslag genomen. De di recteur van „De Ommelanden" heeft n.l. voor een groot gedeelte van de 65 stakers, die hij op grond van het arbitragebesluit weer in dienst moest nemen, arbitrage aan gevraagd. De pcrsoneeLschef kon het standpunt van de directeur niet delen cn meende, dat nu de arbi trale uitspraak Is gevallen, men zich loyaal hieraan moest houden. Naar verluidt zou het hier een 45 arbei ders betreffen voor wie ,De Omme landen'1 dispensatie bij een daartoe in het leven geroepen commissie zou hebben aangevraagd. In de brand, uit de brand? (Van onze correspondent) GRONINGEN. De adjunct-di recteur van de Wilco te Warffum, de heer W. J. W. te Assen, is gear resteerd in verband met het onder zoek naar de brand bij deze con- servenfabriek, waar enige weken geleden een schade ontstond van ongeveer 500.000. (Advertentie LM.) (Advertentie LM.) De echle Chlorophyll munharot tandpasta ROT Tube 1 ZO-91-70cc. bij Apothekers eo Drogisten (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Uit de wijze, waarop de Eerste Kamer Dinsdag de be groting van Wederopbouw en Volkshuisvesting besprak, bleek, dat ztf meer reserves ten opzichte van het beleid van minister Witte in acht nam dan enige maanden geleden aan de overzijde van het Binnenhof werd gedaan. Zeker, zijn geestverwant ir Kraayvanger fKVP) sprak een „bijzonder vriendelijk" welkomstwoord uit. Maar hij gaf tevens uiting aan emge e- leurstelling. De hoopvolle indruk, welke het debuut van minister Witte hu hem had gewekt, was blijkbaar ietwat verzwakt. Feller uitte zich echter nog de woordvoerder van de PvdA-fractie, de heer Woudenberg Hij zegde de minister weliswaar steun toe, doch hy liet ook, dreigend, de mogelijkheid open. dat deze met van lange duur zou zyn. Eigenlijk werden de tegenstellin gen zó te absoluut gesteld. Dat bleek toen de heer Woudenberg op een be paald punt van zijn aanval plotse ling steun kreeg van een geestver want van ir Kraayvanger n.l. van de Enschedcse wethouder N y k a m p i.KVP) en later ook van de heren Tjalma <AR) en de Vos van Steenwijk (VVD) die toestemden dat de fifty-fifty "-verhouding tus- i sen particuliere en womngwetbouw m verschillende gemeenten te strak werd gehanteerd. Maar zij kleedden deze opmerking niet in als een aan val op de minister. Eigenlijk sprak baron de Vos van steemvjjk de bewindsman vriende- goeddeeïs door de marktsituatie zou J1 ijker toe dan de heren Kraayvanger ivorden bepaald, de heer Wouden- en Woudenberg hadden gedaan berg noemde het misleidend, dat j hij, officieus „opposant!" Weliswaar over particuliere bouw spraken, waar vond hij, dat de minister wat meer zij particuliere* exploitatie bedoel- i moest doen aan de duplex-womngen. den in feite w-ordt n.l. in Neder- j j£et feit, dat in verschillende dag- land alles particulier gebouwd en bladen tijdens het debat berichten hij verklaarde zich er heftig tegen, over het huurbeleid waren versche- dat deze exploitatie-methode ten 1 nen welke hij m de Memorie van aanzien van de volks (arbeiders)wo- Antwoord smartelijk had gemist, Richtten beide heren 2ich aldus tot de minister; in feite bestreden zij elkanders inzichten en kwamen daardoor ieder op hun beurt in bot sing met minister Witte, die zich in zijn Memorie van Antwoord tussen de twee tegenstrijdige opvattingen had opgesteld en daarvoor nu van twee kanten klappen ontving. Het meningsverschil berustte op een verschillende waardering van resp. de particuliere en de bouw Meende ir Kraayvanger de heer Reyers (CHU) met hem dat aan de particuliere bouw meer armslag diende te worden gegeven; waren zij teleurgesteld, omdat de be windsman had meegedeeld, dat dit ningbouw zou worden toegepast. De heer Reyers was daarentegen van oordeel, dat door inschakeling van de particuliere bouw de wo ningnood sneller zou kunnen worden opgelost. Uitschakeling van de wo mngwetbouw verlangde hij echter ook niet; wel gelijke kansen voor elk. Een overbodig pleidooi, volgens de heer Woudenberg, die in een adres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten had gelezen dat per ge meente thans de „fifty-fifty"-verhou ding strikt wordt aangehouden. En die daarover gloeiend verontwaar digd was. Duidelijk liet hij blijken, dat als dit inderdaad het geval was, de minister van de steun van zijn fractie niet lang verzekerd kon zijn. Zó waren er meningsverschillen op tal van punten. Ir Kraayvanger ver maakte bijv. de vergaderden door een „impressie van een simpele ziel" van Annie Schmidt over de „laadjes- woning" voor te lezen. Hierin las hij n.l. een reactie van de volksziel op de duplex-woning. Pathetisch riep hij vervolgens uit, dat onder de magi sche kracht van het cijfer, het stre ven om maar zo veel mogelijk kleine woningen te bouwen, de mens in de verdrukking kwam en dat Nederland in de toekomst met grauwe woonwijken opgescheept zou worden. Even opgewonden antwoord de de heer Woudenberg dat „klein- wonen" toch altijd nog beter was dan „samen-wonen". 55 55 CAIRO. Egypte zal Groot-Brittannie op korte termijn een in krachti ge bewoordingen gestelde nota doen toekomen, waarin de eis tot „onvoor waardelijke ontruiming" door de Britse troepen van de Suezkanaalzone zal worden gesteld. Deze ontruiming zou in zes maanden tijds een feit moeten zijn en zou in zes fasen moeten geschieden. Men verwacht, dat de nota op of omstreeks 21 dezer aan de Britse ambassadeur te Cairo ter hand zal wor den gesteld. Van gezaghebbende zyde te, Cairo wordt tevens vernomen, dat de nota ten doel heeft „de Brits-Amerikaanse pogingen om de Egypti sche eis tot ontruiming der zone op de lange baan te schuiven, door haar te koppelen aan het grotere vraagstuk van dc opbouw ener defensiege meenschap voor het Midden-Oosten, te verijdelen". Bij de voorgestelde ontruiming in ze« fasen is het de bedoeling, dat Egyptische strijdkrachten, tel- ken$ wanneer Britse eenheden een paald gebied zouden hebben ont ruimd, dit zouden bezetten. De Egyptische regering zal met het indienen vap haar nota wach ten tot de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Eden terugge- (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. -Minister Zylstra heeft aan de Belgische minister van Economische Zaken meegedeeld, dat hij bereid is de Nederlandse export naar België van houten meu belen voor zes maanden te beperken tot een maximum van één. millioen gulden per maand, mits België de import van houten meubelen uit andere landen (met name Duits land) in gelijke mate zal terugdrin gen, Nederland is bereid de export van houten meubelen naar Luxem burg op overeenkomstige wijze te beperken. Prof Zylstra heeft verder zijn Belgische collega meegedeeld, dat hij Belgische verzoeken om beper kingen van de Nederlandse export naar België in twee andere bedrijfs takken na het onderzoek, dat op de Benelux-conferentie van Luik is gevolgd, zonder reserves van de hand moet wijzen. Hij heeft er tenslotte op gewe zen, dat wat de vierde bedrijfstak betreft, de rayon tricotage-industrie waarvoor België in Luik onder zoek naar de noodzaak van beper king van de Nederlandse export naar Belgie heeft gevraagd op lossing van het probleem door par ticuliere BelgischNederlandse overeenkomsten waarschijnlijk lijkt. Die overeenkomsten zullen het ge- j volg zijn van besprekingen in de ingestelde gespecialiseerde commis- J sie. Ook voor dezt bedrijfstak be- I hoeft de Nederlandse regering dus geen maatregelen te nemen. In deze bedrijfstak was de Nederlandse ex port naar België sinds 1950 méér dan verdubbeld, terwijl in datzelfde tijdvak de Belgische export naar Nederland belangrijk was gedaald, zodat zij in 1952 slechts een kwart van de Nederlandse export naar België beliep. Men acht het in kringen van des kundigen van belang, dat de Ne derlandse regering door het ge noemde onderzoek in staat was aan te tonen, dat de invloed van het Nederlands loonpeil op de moeilijk heden van bepaalde Belgische be drijven te verwaarlozen "is. en dat deze moeilijkheden veeleer hun oorzaak vinden in een falende be- dnjfspolitiek. keerd is van zijn bezoek aan Wash ington, waar hij naar verluidt, de Brits-Egyptische vraagstukken met presiden Eisenhower zal be spreken. De nieuw benoemde Egyptische ambassadeur bij de Amerikaanse regerirg, dr Hoessein, zal spoedig per vliegtuig naar Washington reizen. Hij zal de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles, vóór diens vertrek naar het Midden-Oosten, op de hoogste stellen van het Egypti sche standpunt m.b.t. een ontrui ming der Suez-kanaalzone. Generaal Naguib, heeft Dinsdag verklaard van president Eisenho wer „daden te verwachten, die zui deed hem vragen: „Was de minister bang voor de Kamer?" Toen hij deze vraag stelde ook de heer Tjalma klaagde, dat de Ka mer de primeur was ontgaan lach te minister Witte witjes. Tragisch moet men dat nu ook weer niet opvatten. Het was meer „politiek touwtrekken." Vroeger heeft de heer Woudenberg zijn geest verwant In 't Veld toen minister ook wel eens stevig over de wo- ningwetbouw toegesproken. Die zat nu broederlijk naast hem in één bankje, waar hij luisterde hoe ver schillende fracties hem hulde brach ten voor de arbeid, die hij als be windsman heeft verricht. Dat van die negen Muzen is maar onzin. Er zijn er veel meer. Èn een daarvan is de beschermster van de kookkunst. Kunst, hoort. U. Die Kookmaze dan, heeft veel op met de zeventienjarige Michèle Hart- mann uit Besancon. Deze Michèle is uitgeroepen tot Frankrijk's beste jonge kookster van 2953, en dat zegt wat. Ze werd gekozen na een wed strijd tussen twintig meisjes, die uiaren uitverkoren uit 100-000 Fran se meisjes die allen les krijgen op huishoudscholen. Michèle zal het nog ver brengen, ook in de liefde. En niet alleen omdat de rneg naar het hart van de man door de maag gaat In Japan zitten se ook met stil. In Kamioka proberen ingenieurs een op slagplaats voor clectriciteit te maken. Ze persen lucht op hoge druk in een oude mijn. Wanner er tekort is aan elee» trictteil laten ze de ontsnappende lucht dynamo's in beweging brengen, waar door clectriciteit wordt opgewekt. Je moet er maar op komen. Na de gewone film- en televisie opnamen van operaties, is er nu ook een kleurenfilm in relief van een ope- a-*. a* ratie gemaakt. Een Frans ziekenhuis had ui Jlï beseft, dat^de de pnn.ftur. ue toeschouwers moesten APELDOORN Mevrouw L. ont ving Dinsdagmorgen een officiële brief van de luchtvaartstaf van het Nederlandse 'eger, bestemd voor haar man, die enkele jaren geleden op 35-jarige leeftijd is overleden. In deze brief werd hij opgeroepen per 1 April in militaire dienst te treden en zich te melden bh de luchtvaartgroepen in Nijmegen,... Arabische vriendschap beter is dan Trumans politiek, die door Enge land en Israel was gedicteerd." Naguib voegde er aan toe: „Onze betrekkingen met het Westen kun nen niet verbeterd worden tenzij de evacuatie onmiddellijk en on voorwaardelijk werd uitgevoerd Generaal Naeuib heeft de Brit ten ook op een tweede front aan gevallen. In scherpe bewoordingen uitte hij zijn misnoegen over de nakoming van de Egyptisch-Britse overeenkomst betreffende de Soe dan door Britse onderdanen in de Soedan. Naguib beschuldigd Britse ambtenaren in de Soedan er van, dat zij „hun toevlucht blijven ne men tot oude kolonial» werkwijzen, terwiil de inkt op de Brits-Egypti sche overeenkomst over de Soedan nauwelijks gedroogd is". Naguib erklaarde, dat de Egyptische re gering klachten heeft ontvangen van vera ntwoordel iike Soedan ese leiders, volgens welke Britse be ambten een aantal leden van Soe- danese stammen gevangen hebben gezet, „omdat zij verklaarden het 10 Januari gesloten Egyptisch-Soe- danese verdrag te aanvaarden". Mduerrentie LM.) frakLISJkJ ZACHT WERKENQ1 1 Imtni JLRtL A'dhm. T«L 4497S door gekleurde brilletjes kijken om de film goed op diepte te zien. In Ohina waar ze ook weten wat watersnood is, gaan ze tien millioen bo men langs de benedenloop van de ar men van de Gele Rivier plan tem ar» overstromingen te voorkomen. Welk liedje ze speelde weten we niet,, maar de accordeon van de kleine Veronica Klenke idie m Kensington. VS. woont en U jaar is) vloog taaist ineens i in brand. Haar vader gooide het mstru- i ment in de tusn. De politie zegt. dat het door de wrijving geko-men is. Vero nica en haar vader liggen met brand wonden m het ziekenhuis. In Perugia, Italië, zijn heel veel ouders blu met de gnep-epidemie. Want een dag nadat de school van Perugia gesloten werd en meer dan honderd kinderen thuis moesten blijven, stortte het gebouw m. Een Amerikaanse expeditie heeft bij de Franse Zuidkust een Grieks-Romeins vrachtschip ontdekt, dat daar ongeveer, ze kunnen het met op een dag bekijken, 2180 jaar geleden gezonken is. Tegen. Mei hopen ze het hele schip geborgen te hebben. Er zijn al amphora's naar bo ven gebracht (kruiken met lange hal zen) waarin nog wijn zat. Prinses Fathia. de in California wo nende zuster van ex-koning Fa roek, heeft een vordering van twee millioea gulden ingesteld, 'wegens wanbeheer door haar broer. Ze hebben het in Egyp te nog eens nagerekend en zijn tot de conclusie gekomen, dat Faroek's bezit tingen zo om en nabij de 100 imllioen gulden waard zijn, Dit is een schoolboek] es voorbeeld van een vicieuze cirkel. Karl Mahel ver klaarde voor een Weense rechtbank, dat hij had ingebroken om aan geld te ko men voor zijn advocaat, die hem in een andere mbraakzaak verdedigde.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2