D Natuurbescherming heeft een moeilijke taak Een gevaarlijk speelterrein MEISJES FLINKE VERKOOPSTER Eerste vijf jaren lieten het duidelijk zien AGENDA Netjes voor 6 uur binnen Zonder vergunning wonen en opkopen Moet U eens hóren! DE GRAAFS SLAGERIJ JONGEN woonruimte? Hoeveel wij lazen in Maart Sclioolvoetbal voortgezet Bezoekerskaarten voor „De Beer" DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Bij Kantongerecht was men mild, behalve voor opkopers van lorren De heer Ravens sprak overhet Arbeidsbureau Verdrijving reigers uit de Plantage weer opgevat Voorlichting voor volkstuinders Brandje na proeven in laboratorium SCHIEDAM Koeriersters 2 Donderdag 9 April 1953 Op 1 April 1948 werd bij notariële acte de Stichting Natuurbescherming Schiedam in het leven geroepen. Negen dagen later vond de officiële in stallatie plaats in een bijeenkomst, waarbjj de aanwezigheid van burge meester Peek de belangrijke plaats van de stichting in het gemeentelijke leven onderstreepte. Onze stad had hiermee een instituut verkregen, dat bij een juiste werkwijze van grote waarde zou kunnen zyn, niet alleen voor de bescherming van wat de natuur in en direct rond de stad nog te zien gaf, maar vooral ook in verband met het wekken van belangstelling en daardoor van liefde voor plant en dier. Het vijfjarig bestaan is een uitstekende aanleiding om over de Stichting Natuurbescherming vandaag het een en ander te vertellen. De stichting Natuurbescherming «telde zich in de eerste plaats ten doel baldadigheid en vandalisme in de openbare beplantingen tegen te gaan. Er werd een Natuurwacht ge formeerd, die op het ogenblik 3? leden telt. Deze 2ijn voorzien van een door de politie gestempelde identiteitskaart, terwijl men in be paalde gevallen ook gebruik kan maken van een groene armband. Natuurlijk was het allerminst een gemakkelijke taak, die de natuur- wachten op hun schouders namen. Wie kennis neemt van hetgeen op het gebied van de baldadigheid nog steeds wordt gepresteerd, komt tot de conclusie dat dit orgaan niet actief genoeg kan zijn. Enkele malen per jaar vinden be sprekingen plaats met alle natuur- wachters, met het doel ervaringen uit te wisselen en nieuwe initia tieven te ontwikkelen. Het dage lijks bestuur en de leider van de natuurwachten onderhouden regel matig contact met het gemeentebe stuur, de plantsoenendienst en niet te vergeten de politie. Op de scho len werden platen verspreid om de aandacht te vestigen op natuurbe scherming cn natuurwacht. Meer dere onderwijzers onderhouden een persoonlijk contact, dat van groot nut kan zijn, -Hoewel de laatste tijd weer een toenemende baldadigheid moet worden geconstateerd, vooral in de nieuwe stadswijken, waar de beplanting een voorname plaats in het stadsbeeld inneemt, kon toch tot voor kort een geleidelijke afne ming van het aantel gevallen wor den waargenomen. Verdere activiteit In de statuten is verder ook ver werkt het streven naar het behoud van stads- natuur- en landschaps- schoon in stad en omgeving en het behulpzaam zijn van de overheid bij het instandhouden en doelmatig en aesthetisch inrichten van de openbare beplantingen, eventueel met medewerking van de bevolking. Voor de verwezenlijking van al deze doelen is in de eerste plaats nodig 't verbreiden van de natuurbeschermïngsgedachte hij de bevolking. Dat kan gebeuren op verschillende manieren. Over gebrek- aan belangstelling bij de natuurïilïxiavoïid-en <u« v» ■amenweiWivg met de Sctiieo.axn.5e Gemeenschap konden worden ge houden, had men in de afgelopen jaren niet te klagen. Het schijnt een beproefd middel onri de natuurbe scherming meer bekendheid te ge ven. Misschien dat op deze wijze ook zou kunnen worden getracht het aantal begunstigers uit te breiden. Op het ogenblik zijn het er nog slechts ca. tachtig, een aantal dat niet in staat is een redelijke finan ciële en organisatorische basis te vormen voor uitgebreid propagan dawerk. Eén van de wensen die men zo spoedig mogeljjk gerealiseerd wil De statistiek van de Gemeente lijke Openbare Leeszaal en Biblio theek geeft aan dat gedurende Maart 18906 boeken werden uitge leend. Vorig jaar was dit aantal in dezelfde maand 18652. Er waren bij 9085 romans (v. j. 9311), 5119 stu diewerken (V. j. 5432) en 4702 kin derboeken (v. j, 3909). De uitle ning was als volgt over de ver schillende posten verdeeld: Centrale bibliotheek Lange Ha ven: Romans 6203, 6549; Studiewer ken 3962, 4127. Totaal 10165, 10676. Filiaal Dwarsstraat: Romans 376, 520; Studiewerken 100, 251; Kinder boeken 81, 454. Totaal 557, 1225. Filiaal Lorentzlaan: Romans 1428, 1386; Studiewerken 974, 883; Kin derboeken 802. Totaal 3204, 2269. Jeugdafdeling: Kinderboeken 2079, 2098; Kinderstudiewerken 1136, 1003. Totaal 3215, 3101. Uitleenpost .Kethel: Romans 393. 340; Studie werken 26, 30; Kinderboeken 211, 176. Totaal 630, 546. Uitleenpost Weeshuis: Kinderboeken 279, 178. Uitleenpost Ziekenhuis: Romans 320, 367; Studiewerken 8, Totaal 328, 367. Correspondentschap Maas dijk: Romans 365. 149; Studiewer ken 149, 141Kinderboeken 114. Totaal 528, 290. Houders van leeskaarten 3693, 2959. Boekenbezit 69.652, 68.621. zien, is een meer levend contact met de burgerij en beter begrip voor de taak van de Natuurwacht. Beroep op hulp Het bestuur van de Stichting Na tuurbescherming, waarin momenteel zitting hebben drs C. J. J. v. d. Maas, voorzitter, W. J, van Leeu wen, secretaris, P, V. K. Kappelhof, penningmeester, en mej. ir W. C. M. Jansen, Edw. den Hoed, J. J. Schipper, A. M. Sunderman en F. v. d. Tempel (plaats, leider Natuur wacht), leden, doet ter gelegenheid van dit eerste lustrum dan ook een dringend beroep op alle natuur- minnende Schiedammers, het werk te steunen. Als lid van de Natuurwacht kan men zich opgeven bij het Bureau van de Plantsoenendienst aart de Nassaulaan. Als begunstiger is het mogelijk de Stichting financieel te steunen. Ook hiervoor kan men zich bij de Plantsoenendienst (tel. 67858) opge ven. De bijdrage bedraagt minimum een gulden par jaar, eventueel te storten op girorekening 5093 van de Anasterdamse Bank te Schiedam, Wat men moet weten; Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: G.G. en G.D. Tüinlaan 89, Telefoon 69290. Toneel: 9 April, Passage-theater, S uur: Kunstkring. „Het Vrije Toneel" met „Engelen 2onder vleugels" 11 April, Passage-theater, 10.30 uur: Jeugdvoorstelling „Monus, de man^ van de maan". 11 April, Musis Sacrum, 8 uur: Tot Steun in den. Strijd met „Op Hoop van Zegen". Films: Passage, da. 2 en 8 uur: Sterren stralen overal (elke leeft.). Monopole, da. 2, 7, 9 uur: Het gevloekte zeilschip. Bijeenkomsten: 9 April, Musis Sacrum, 8 uur: Z^:Sh<SXi„{ïi<,aJ&%SS-'éh ÉS Vermeulen. 10 April, Irene, 8 uur: Propagan- da-avond Ver. tot Beh. v. d. Be langen v. T.B.C.-patiënien. 11 April, Beursgebouw, Lange Haven, 3 uur: Opening tentoon stelling Bescherm. Burgerbevol- king. t.b.v. de Stichting Natuurbescher ming Schiedam. In ieder geval wordt verwacht dat alle stadgenoten waar en wanneer dat nodig is, mee zulen werken dat de grote en kostbare arbeid die de Plantsoenendienst ter verfraaiing van het stadsbeeld verricht en waar ieder van genieten kan, met wordt vernield of verknoeid. Woensdag waren de voetbal-elftal len van de Uloscholen aan de beurt bö de schoolsportwedstrijden op Boshoek. Er was weer volop span ning te beleven, vooral in de finale van de reserve-elftallen. De ontmoe ting tussen Ambachtsschool II en de Willem de Zwijgerschool II was reeds tweemaal vijf minuten ver lengd, toen nog vijftien strafschop pen-moesten worden genomen om de beslissing te verkrijgen. Voor de finale op 30 April plaat sten zich voor de eerste en tweede prijs de eerste elftallen van Am bachtsschool en Willem de Zwijger- school, voor de derde en vierde prijs de St. Anthoniusschool en de Prin ses Ireneschooi I. De uitslagen waren: le ronde: Ambachtssch. I—Ma- then.school I 1—3 m. str.: Pr. Ire neschooi IW. de Zw.sch I W. de Zw. i n, loting gew.; St. Anthon.seh. Rehobothschool 1—0. Reserve elftallen: Ambachtssch. n W. de, Zw.sch. 0—1; W. de Zw. sch. IIIPr. Ireneschooi II 10. 2e ronde: Mathen. ISt. Anth. 23 m. str.; Amb.sch. I—Pr. Irenesch. 1 2—1 m. str.; W. de Zw. IRehoboth 3—0. Reserve elftallen: W. de Zw. II— W de Zw, Hi 10 m. str.; Amb. 12 Pr. Ireneschooi II 10. St. Anth.— Amb. Amb. nl. gew.; W. de Zw, 1 Pr Irene 40. Reserve elftallen, finale: Amb. II W, de Zw. II 21 m. str. Amb. II le prijs, W. de Zw. II 2e prijs. Finale le elf tellen 30 April: Amb. IW de Zw. I om le en 2e prijs; St. Anth.Pr. Irene I om 3e en 4e prijs. Met ingang van 1 Mei is het prach tige natuurreservaat op Rozenburg weer te bezichtigen. Gedurende de broedtijd van 1 Mei tot 15 Juli ech ter uitsluitend na verkregen toestem ming. Alle inlichtingen over De Beer, be nevens de aanvraag- en toegangs kaarten zijn te verkrijgen op het bu reau van De Schiedamse Gemeen schap, Gexrit Verboonstraat, Om teleurstelling te voorkomen wordt aangeraden vroegtijdig aan te vragen. Het Zwarte Paard aan zet Beide tientallen van de schaakver eniging „Het Zwarte Paard" zijn voor de R.S.B.-competitie uitge- SEI§s>et "««rate Slechts"as»««~ ten uit 7 wedstrijden, het tweede^ het welk met een slechte start begon, verloor er nadien geen meer en ein digde met 1 punt verschil achter de kampioen van 4B, namelijk 10 pun ten uit 6 wedstrijden. Met weer en kele nieuwe leden er by, gaan we de huishoudelijke competitie afwer ken. Advertentie LM.) Mooier den U had verwacht en eerder dan U had gedacht. Uw bed in één dag uit en thuis en weer bIs nieuw. Vakwerk van beddenmakers. Broersvett 64€6 - Schiedam - Tel. 67920 2168 Wanneer Rob 's avonds weer aan boord van de „Vrijheid" komt, mist hij Achmed. Waar zou de jongen zijn geble ven? Is hij er van door gegaan zonder zijn red der te bedanken? Dat zou Rob toch tegenval len. Maar misschien komt hy morgen opdagen Rob gaat naar kooi, nog altijd niet helemaal gerust met de gedachte, dat 2ijn Amerikaanse vrienden zich in een raar avon tuur zullen storten, want de Fransman vertrouwt hij helemaal niet. Enfin, ze moeten het ook zelf weten.... De volgende morgen gaat hij weer naar de „Pandora", waar aan het pakken zijn Rob vertelt, dat Achmed spoorloos is verdwenen. „En je vond het zo'n keurig jongetje", zegt Marga; „nou, hij had je waar Marga en Willy druk op z'n minst toch we] mogen bedanken." On- bevindt, waar de stam der Gelul^aligen jat: Achmprf I ie het ..kenrtee lonvotie" al een dag- I Zij hebben nu ten minste een behoorlijke voor- dertussen is het „keurige jongetje" al een dag- reis van de stad verwijderd. Samen met Mustafa rijdt hij naar de bergen, waarachter zich het dal sprong op de Amerikanen en hun gevaarlijke gids. Ga je gang maar", zou de ambtenaar van het Bureau Huisvesting heb ben gezegd, toen hy er kennis van kreeg dat A, R. woonruimte zonder vergunning in gebruik had gegeven aan P. J. de K., die later als zijn schoonzoon zou gaan fungeren. Omdat B. en W. in deze huisvesting niet gekend waren en dus zodoende geen vergunning hadden kunnen afgeven, kwam het tot een bekeuring, die gisteren een Kantongerecht-zaak tot ge volg had. De betreffende Huisvesting-ambtenaar J. kwam als getuige ver tellen dat de hem in de mond geschoven woorden daar nimmer hadden ihuisgehoord. Wel had hij geadviseerd voorlopig maar te blijven zitten, omdat De K. bezig was naar Botterdam te gaan en dit ogenschijnlijk bin nen niet al te lange tijd z'n beslag zou krijgen. Even het meningsverschil terzijde gelaten, oordeelde de Kantonrechter dat hier in ieder geval sprake was geweest van overtreding van de Woonruimtewet. Omdat de omstan digheden waaronder de overtreding werd begaan, echter nogal onge woon "waren, kwamen beide ver dachten er mét een schuldigverkla ring zonder straf af. De Ambtenaar eiste 7.50 of drie dagen. De opkoperij op de rivier en in de havens is gebonden aan vergun ningen. Voor ae rivier verstrekt het Rijk deze, in de havens de betref fende gemeenten, waar deze onder ressorteren. Zo behoort de Wilton- haven tot het gebied van Schiedam. De opkoper J. R. stond voor het Kantongerecht omdat hij zonder vergunning van het gemeentebe stuur oud koper opkocht van het Engelse schip „Langiee Gail", dat in de Wilton-haven was gelegen. De man verdedigde zich met verwijzing naar de plaats, waar de koop van de eerste partij was afgesloten, nl, op het kantoor van Van Ommeren te Rotterdam. De dag hierop was hij opgebeld voor het afhalen van een tweede partij oude metalen, die op dezelfde wijze cn onder dezelf de voorwaarden waren gekocht. De man, die hiervoor zijn bemiddeling verleende, vertoefde op het mo ment van het' sluiten van de koop overeenkomst echter in Schiedam. De1" 7>c,tste omstandigheid was ,-w- Sipkes. die in de loop. van de zitting rnr v. s». dteze kreeg last van een keelaan doening Was t""*'1 vervangen, aanleiding ook -vjor deze zaak het schuldig verkeren zonder straf toe te passen. Bij de transactie met oud koper was ook de opkoper J. C. betrok ken. Deze had zich met zijn vaar tuig in de Wilton-haven bevonden en nam de partij van de Engelsman over. Voor eenzelfde feit stond hij vorig jaar ook al eens terecht. Toen volgde vrijspraak. Wat het nu zal worden, moet over twee maanden worden uitgemaakt. Tot dan is de ze blijkbaar moeilijk verteerbare juridische kwestie uitgesteld. Het niet plakken van radiozegels komt nogal eens voor. Regelmatig verschijnen overtreders van het Ra- diobesluit dan ook op de Lange Ha ven. Nu was het E. van D.. die op het moment van de controle geen enkele zegel in voorraad had. Na dien had hij de schade ingehaald, maar hij zal toch bovendien nog vijftien gulden moeten neertellen om de boete te betalen. Lorren met een luchtje Enige tijd geleden hield een groepje jongens zich bezig met die- OJe redactie behoudt zien het recht vner ingezonden «tukken voor deze rubriek te bekorten. Anonieme stukken taan to de prnnemand). Aan wie de schuld? Een avondwandeling in de B.K. laan. Waarschuwende flikkerlich ten bij Thomas a Kempisstraat en Ary Prinslaan. Luxe auto in snelle vaart. „Toch eens kijken of we de Knappertlaan niet in twee inplaats van vyf minuten kunnen doen". Wielrijder komt uit Ary Prinslaan. Knarsende remmen. Dan een ver wrongen rijwiel en een man lig gend op straat, zwaar uit het hoofd bloedend. Wielrijder mogelijker wijs nog niet voorzichtig genoeg of onverstandig geweest Maar wil len de lezers het adjectief invul len, dat bij de automobilist be hoort? _4LS LUGUBERE RESTEN van een oorlogsverwoesting, rijzen aan de Havendijk de resten van wat eens de eerste vlakglasfabriek van Nederland was, omhoog. Het na oorlogse experiment van Econo mische Zaken om hier een indu strie te vestigen, die tot dusver alleen in het buitenland wa$ te vinden, mislukte schromelijk. Er heeft sedert de oprichting van de glasfabriek een mysterieuze sfeer gehangen rond dit gebouwencom plex, dat het geheim van de mis lukking nimmer heeft prijsgege ven, De geruchten ouer voortdu rende sabotage van buitenlandse zijde leken niet ongegrond. Het voordeel, dat Schiedam met de uerdtoüning van de glasfabriek verkreeg, was de mogelijkheid de zaak. af te breken en zo ruimte vrij te maken voor het récrèatie- terrein, dat hier aansluit op ae verij in het lorrenpakhuis van een groothandel aan de Havendyk. De gestolen lorren werden naar een opkoper gebracht en de opbrengst hiervan diende om de knapen ruim in het snoepgoed te zetten. De man, die de lorren opkocht, was A. G., die hierbij terzijde werd gestaan door zijn vrouw. J. G.-W. en zijn zoon, A. G. jr. Alle drie stonden ze Woensdagmorgen terecht en bekenden vlot. Voor vader G. betekende het drie dagen onvoor waardelijke hechtenis, nadat een week was geëist. Zijn echtgenote zou met een boete van t 15 of zes dagen ook voelen dat hen ten zeer ste verboden is, lorren van minder jarige kinderen te kopen. De zoon kwam er af met f 20 of acht dagen plus een week voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar. De NW-Bestuurdersbond hield gisteravond de laatste bijeenkomst in dit seizoen. Gast was de heer W. van Ravens, dice en gedocumen teerd overzicht gaf van, het werk van het Arbeidsbureau in Schie dam van de oprichting in 1902 tot 9 Dec, 1952, Spreker memoreerde de verdiensten, van het toenmalige raadslid, u de^heer de„ SfS0 2!? te "richten, werd voorstel later werd aangenomen met 13 voor en 6 stem men tegen. De eerste directeur ver diende een salaris van £150,—per jaar en moest daarvoor kantoor houden van 9.30 tot 11.30 's mor gens. In 1907 was de Arbeidsbeurs zelfs in de avond van 8 tot 9 uur geopend. Later werden de kantoor uren van 8,30 uur tot 5 uur, maar toen verdiende de toenmalige Di recteur zo'n slordige f800 per jaar. In de loop van de jaren bemiddelde de Arbeidsbeurs ook naar vreemde landen zoals Duitsland, België, Frankrijk, Curasao _en geeft thans voorlichting bij emigratie. Na zijn inleiding beantwoordde de waarnemend directeur van het Arbeidsbureau nog enkele vragen, waarbij bleek welk een ruime er varing hij op dit gebied bezit. Woensdagmiddag is de brandweer op hoog bevel wederom begonnen met de verdrijving van de hardnek kig aan hun oude kolonie vasthou dende reigers. Vanmorgen was men gevorderd tot het voorste deel van de Plantage, waar tientallen nesten alweer gereed waren om de eerste broedende vogels te bergen. Nadat het bestuur „Nuttige Ont spanning" aanvankelijk zijn mede werking had toegezegd voor de in richting en het onderhoud van een proeftuin op het volkstuincomplex aan. de Vijfsluizen heeft het zich te elfder ure toch nog teruggetrok ken. Het zal dus alleen de volkstuin- dersvereniging „Klein Babberspol- der" zijn, die de tuin aan zijn doel wil laten beantwoorden. Vrijdag avond om 8 uur is er m het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen een eerste cursus-avond, waarbij de heer G. Gerritsen, rijkstuinbouw- assïstent te Delft, als docent zal op treden. De theorie wordt Zaterdag middag om drie uur op de reeds ingerichte proeftuin gevolgd door ccn practische les. .Mnasbouïeuard, waarmee nu waar schijnlijk bmnen met al te lange tijd dan toch begonnen zal wor- den. Het slopen vergt echter nog al teat tijd en er is dus gelegen heid tc over uoor üe jeugd cm er te spelen. Het is echter gevaarlyk terrein en er kan nief genoeg waakzaamheid door de ouders mor den betracht. Ook de politic houdt zoveel mogelijk toezicht. Burgerlijke Stand Geboren: Truus A., d. van H. Maan en J. Sonneveld; Matheus C. W„ z. van J. H. Creemers en E. C. v. d, Boor; Adrianus J-, z. van J. J. van Dijk en A. C. Feelders; Rolina E.. d. van A. Lulofs en C. L. v. d. Berg; Liduina M. J., d. van H. J. M. de Valk en B. 3VI. H, J. Esders. Overleden: P. J, Striebosch, 39 j„ vrouw van H. C. Diederïks. GEMEENTE SCHIEDAM COFFICIEEL NIÉUWS") TIJDELIJKE AFSLUITING appelmarktbrijg In verband met herstelwerkzaam heden zal de Appelmarktbrug in de nacht van 9 op io April 1953 (vanaf des avonds 10 uur) voor alle rijver- keer zijn afgesloten, Ere-medaille in brons voor L. J. Zonneveld De heer L. J. Zonneveld, sedert ruim 47 jaar als modelmaker werk zaam bij de N.V. Machinefabriek en Stoomketelmakerij v.h. Ingelse en Co., werd heden bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd, de ere-me daille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend. Fiets en boortol gestolen Bij de politic deed L, H. Ooster straat 35, aangifte van diefstal van zijn fiets. Het bieek, dat de man het karretje Dinsdagnacht zonder slot buiten had laten staan. Ten nadele van A. werd op een terein van „de Nieuwe Waterweg" een eleetrische boortol ontvreemd. ROTTERDAM Vanmorgen is in haar woning de 56-jarlge A. de J.—M., Adr. Mulders straat, gestruikeld op de trap en geval len. Met een hoofdwond en een hersen schudding, is zij naar het Coolsingelzie- kenhuls vervoerd. Toen een firmant van een be drijf aan de Westersingel gister avond in een tot laboratorium ver bouwde keuken proeven nam met chemische stoffen, Ontstand plotse ling brand. Condenswater droop langs een fles die „methy.lmetatri- lexmonomae" zou hebben bevat. De fles scheurde en de stof liep weg, waardoor het brandje ontstond. De verf in het laboratorium bladderde en stukken van het plafond kwa men naar beneden en chemische apparaten werden vernield. In to taal werd voor naar schatting ne genhonderd gulden schade aange richt. Brandmeester W. F- Burk die de blussing leidde, ging omzichtig te werk wegens ae aanwezigheid van diverse zeer brandbare stoffen. Op de grote slang liet hij de rubber slang koppelen en daarmee werd nageblust. Nadat het personeel van de slangenwagen 31 en 38 en van gereedsrnapswagen 3 eerst het vuur had gedoofd. Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, onze oudste Zuster en Tante, ELISABETH EEUWIJK. in de ouderdom van 72 j. Uit aller naam: J, W. EEUWIJK. Schiedam, 8 April 1952. Lange Haven 128 b. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Alge mene Begraafplaats te Schiedam, Zaterdag 11 April a.s. Vertrek vanaf het sterf huis 's voorm. 11 uur 15. „M'N GRATIS VACANTEE heb ik te danken aan mijn VéGé-kruidenier. Bij al mijn boodschappen kreeg ik geld- zegels." W. te M. MIES VAN ROSSUM Hand we verij vraagt voor direct NETTE om te worden opgeleid. Aanm.: Korte Haven 44, Schiedam Telefoon 66663. LANGE KERKSTRAAT 25 SCHIEDAM TELEFOON 66019. Ook deze week weer voordelige prjjzen. LET OPt HARSTCARBONADE 7f I.44 RIBCARBONADE f 1 53 Magere doorregen VARKENSLAPPEN f £19 Vette VARKENSLAPPEN f 0.93 KALFSLAPPEN zonder been f 124 KALFSCARBONADE f 0.79 KALFSFRICANDEAU f 146 Prima BRAADLAPPEN l.lg_f £33 Magere RIBLAPFEN fl.58—f 1.68 ROSBIEF en HAASf 1.88 BRAADSTUK f 1.38.f i.58 REUZEL f o,64 RUNDVET f 0.58—f 0,79 DIK GEROOKT SPEK f 1,03 Alles per 500 gram Voor de boterham: HAM f 0.40 GELD. SNUWORST f 0.43 PEKELVLEES f 039 BLOEDWORST f 0 21 LEVERWORST f o*17 KINNEBAKHAM f 0.29 CORNEDBEAF f 02? BOTERHAMWORST -0 26 PALINGWORST (026 HAMWORST .".'.."f038 TONGENWORST f 0*31 SMEERLEVERWOEST f {K27 Alles per 100 gram LET OP HET JUISTE ADRES Bij de TECHNISCHE BEDRIJVEN der gemeente Schie dam kunnen worden geplaatst: ENIGE TERREINWFRKERS (eventueel voor reserve-stoomstoker), ENIGE GASSXOKERS, EEN ELECTR. LASSER, EEN SMID-BANKWERKER Sollicitaties met opgave van referenties enz. vóór 16 April a.s. te richten aan de Directeur van de Technische Bedrü- ven. Dwarsstraat 42, Schiedam. POOT's VLEESWARENFABRIEK vraagt Aanm. wwa jjgygft Wol- en Handwerkhuis „MONDAIN" vraagt Aanm. na 6 uur ROTTERD. DIJK 439. Jongelui, jaren verloofd, wensen te trouwen. Wie helpt aan ongem. Prima referenties. Brieven onder no. S 807 bur. van dit blad. boven de 21 jaar. Grote serie verstelbare Li- bertyfauteuils, in prachtige modellen. Compleet m. kus sens v.a. 37.50. Wilson, Gr. Visserijstraat 80-97-99-101. Permanent-Wave, compleet 575 Ook speciaal alle «leuren haarverven Kap salon „Alida" Grote Visse njstrast 8E (hoge stoep) Tel. 33762, Rotterdam, Ter verkoopontwïkkelmg, opdracht gevraagd, met op gaaf provisie. Postbus 132, Schiedam. 4 chique safonfauteuiJs met riet opzij, prachtige bekle ding. zwaar verend 250 310.—, 380.— Wilson, Gr. Visserijstraat 80-97-99-101. Dame b.z.a. voor administra tief werk in de ochtenduren, thuis of elders. Br. nr. S 809 bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1