SpeciciCe. C „Science-fiction9litteratuur van wensdromen J Amateurtoneel wil liet peil gaan opvoeren i& Politie ontmaskerde een .substituut-officier' ETTE MEISJES Het ligt in de bedoeling ook Schiedam van een toneelklas te voorzien .Vogelenzang-Cup uitgereikt AGENDA Mr H. J. Kreulen overleden DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Hevige autobotsing op de Plaszoom Jeugdige diefjer gegrepen ENKELE REIS VENUS I Enige sprongen vooruit op de zuivere wetenschap Psychologie en techniek in verhaalvorm „Mr Van Oosteram-Doedes" liet zich op de. hoogte stellen van het vermaaksleven „Edith" zal Spanje niet zien Opvarenden van boord gehaald SCHIEDAM DONDERDAG 4 JUNI 3 UUR N.N. OPENING Fa. P. v. d. Vlies v.h. B. Verkaaik m. ADMINISTRATIEVE KRACHT LEERLING-VERKOOPSTER ts Woensdag 3 Juni 1953 Tftdem de in Rotterdam gehouden venvgarïerinjr van liet N.A.T-tl. ge- west heeft de voorzitter hiervan medegedeeld dat het In het %'oornemen ligt vier toneelscholen te stichten, namelijk In Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht. Het ligt in de bedoeling de Rotterdamse school te splitsen in vier klassen. Deze vier klassen worden georganiseerd te Rotterdam 12), Schiedam (1) en Vlaardingen (1), Er zouden per klas vijf en twintig leer lingen moeten worden gevonden. De secretaris van de N.A.T.U. in onze stad, de heer J. v. d. Graaf heeft zich thans met een schrijven tot de verenigingsbesturen gericht, teneinde de animo voor deze hoogst nuttige instelling, die in staat zal zijn het peil van het amateurtoneel in belangrijke mate op te voeren, te peilen. De kosten van de cursus zijn zo laag mogelijk gehouden. Er beslaat ook gelegenheid tot het volgen van de cursus door niet by de N.AT.U, aangesloten Schiedam mers, die uiteraard iets meer cur susgeld betalen. Dc cursug zal bestaan uit 24 avonden van elk 2 lessen. Deze lessen bestaan uit 24 lessen over spel vorming, 8 over bewegingsleer, 8 over spraaktechniek en 8 over stijl. Ook decor en grime zul len worden behandeld- De be doeling is de lessen te doen geven ■door beroepsmensen en deze te laten beginnen in September op een vaste, nader te bepalen, dag. Tn het clublokaal van ,.Dirk's Vi enden"' vond de prijsuitreiking plaats van het biljarttournooi om de Vogelenzang-Cup. Na een inlei dend woord van de heer Vogelen zang als verenigingsvoorzitter heeft de heer Simons' ais afgevaardigde van het district de prijzen overhan digd. Nog eens duidelijk bracht de heer Simons naar voren welke moeilijk heden zich voordoen als ingeschre ven spelers verstek laten gaan, 2si dupeven hun tegenstnders en lat°n de organisatoren onnodige kosten maken. Daar „Dirk's Vrienden" met de ereprijs ging strijken, was het de heer Vogelenzang zelf, die de Cup 'in ontvangst mocht nemen. Naast deze wisse Ibeker was ook nog een beker als definitieve prijs. Als nummer twee eindigde het VlaardinKse „Confiance" met slechts één punt verschil. Waren er voor deze prijswinnaar slechts woorden van lof, dit was niet geheel het ge val bij de hierop volgende vereni ging „Het Volksgebouw". Deze had door een slechte opkomst niet aan haar verplichting tegenover de an dere verenigingen voldaan. Er werd beterschap toegezegd. Het gezellig samenzijn dat op deze prijsuitreiking volgde, duurde tot twee uur. Het echtpaar Lupker en de heerP. Mulder werkten er san mee de vrolijkheid ten top te voeren, Wat men moet weten» Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat 29, Bellen btf ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 39. Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 23 Mei15 Juni. Stedelijk Mu seum, Wo, Za„ Zo. 25 uur: Werk leden kunstenaarsgemeen schap S 45. Films: Passage, da. 2 en 8 uur: De wrede zee (14 jrJ. Monopole, da. 2, 7, 9 uur: The underworld Story (18 jr.). Bijeenkomsten: 6 Juni. Beyersbergen, 35 uur: Receptie t.g.v. 40-jarig bestaan bouwvereniging „Eendracht". ROTTERDAM Tengevolge van een tragisch on geval is heden heengegaan in de leeftijd ven bijna 37 jaar mr H. J. Kreulen. De overledene was in de bezettingstijd een bekende figuur uit het studentenverzet en was thans als advocaat te Rotterdam gevestigd. Ais bestuurder van de afdelinc Rotterdam van de Vereni ging Nationaal Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Neder land. verleende hij zeer vaak be langeloos hulp. als oud-verzelsle* den in juridische moeilijkheden ver keerden. Op de Plaszoom was een vracht auto-bestuurder gisteravond een andere vrachtauto aan het inha len toen hij te laat bemerkte dat er van de tegenovergestelde rich ting een personenauto naderde. Hij remde maar zijn wagen gleed door. Er ontstond een hevige botsing, waarbij de personenauto aan de voorzijde vernield werd. De be-* stuurder daarvan, de 30-jarige rubberfabrikant B, van Willegen uit Boskoop, kreeg een ernstige wond aan het voorhoofd. Zijn echt- genote, de 24-jarige J, van Wille- gen-Schouten. liep een verbrijzel- de knieschijf op. Ze zijn in het Bergvvegziekenhuas ter verpleging Nassaukade verzoekt de fietser en opgenomen. getuigen zich te melden. 2213 De vrienden be sluiten zo snel mogelijk hun reis te vervolgen, zonder te trachten Alexander en de twee Arabieren opnieuw ge. vangen te nemen. Dat zou te veel tijd kosten en elk ogenblik kunnen de patrouilles hen nu de nas afsnijden Snel slao pen ze in de auto. J3ck is nog niet helemaal bij gekomen van ziin avon tuur en ook de meisjes zijn erg opgewonden. Rob rit aan het stuur en hii kan alleen maar ho pen. dat er nu verder niets gebeurt. De weg is smal Gn bochtig en grote snelheden kan Rob niet ontwikkelen En dan ziet Jack opeens recht weg versperren. Wat moeten de vrienden doen"? vooruit ruiters op de weg! Dat zijn de patrouil- Stoppen, of proberen zich met geweld een weg les, die nu hun kans schoon zien en de auto de door de ruiters te banen? Wanneer ze zich'zon- der meer overgeven, weten zij, welk lot hen staat te wachten, want monsieur Alexander is daarover zeer duidelijk geweest. Meisje aangereden op de Willemsbrug Om half 8 gistermorgen is d 16-jarige fabrieksarbeidster C. L. uit de Sprundelstraat op het Zui delijke bruggenhoofd van de Wil lemsbrug met haar fiets aangere den door een andere, onbekend gebleven wielrijder. Zij viel en werd geraakt door een motorwa gen van lijn 3. Met kneuzingen aan de rug is zij in het Zuider ziekenhuis ter observatie opgeno men. De politie van het bureau Bij de firma v. D aan de 'Jan van Riebeeckweg op het Industrieter rein ten Westen van de Schie, wer den 25 busjes lak verf en een fiets dynamo' met koplamp gestolen. In verband hiermede rijn vijf jongens, 11 en 12 jaar oud, aangehouden. Zij hebben reeds een bekentenis afge legd. Jubileum bij de politie Donderdagmiddag half drie vindt in het hoofdbureau van. politie een huldiging plaats van de heer J. Mo lenaar. brigadier bij de motorpoli tie, die 25 jaar in politiedienst is. Na van 1928 tot 1936 bij de Kon. Marechaussee te Nijkerk te hebben gediend, kwam de heer Molenaar naar Schiedam. Schoorsteenbrand in Juni Schoorsteenbrand in Juni is niet gebruikelijk. Dinsdag rukte de Schiedamse brandweer er echter voor uit naar de woning van J. M., Rozenburgerstraat 30. Onder leiding van brandmeester- Keuzenkamp is het vuur met de rammonneur ver wijderd. Burgerlijke Stand Geboren: z. v. W Dorsman en D. Stapel. Petrus G. z- vv. H. J. G. Oosterholt en M A. Nieswaag. Overleden: W. Rongen, 75 j. Postduivenniemvs De SPV „De Postduif" hield een wedvlucht van uit Noyon, afstand 280 km. In concours stonden 491 duiven. Gelost 6 uur 30 minf> aan komst eerste duif 11 uur 13 min. 36 sec. Laatste prijswinnende duif 12 uur 59 min. 08 sec. De uitslag was: I 45 82 110 J. ae Koster: 2 14 24 27 41 122 L. J. Bo- rani; 3 5 26 29 69 94 118 Joh. Christen Sr.; 4 K. Muilwijk. 6 111 J. Westerholt; 7 16 21 23 74 76 J. Doejaren; 8 42 52 53 81 J- v. d. Windt; 9 28 63 65 71 Z. Wentelcr Co.; 10 12 72 90 119 J. v. d. Beek Co. 11 48 62 P. Gouweleeuw; 13 J. W. Blom; 15 39 C. Verlinden; 17 L v. d. Tuijn; 18 55 56 112 F. Kop penhagen; 19 95 G. Kiela; 20 P. C. Hinten Co; 22 80 115 C. v. Tricht: 25 38 40 96 99 C. de Tuinder; 30 47 85 91 A. Heeren; 31 36 121 L. Ver heugen; 32 35 83 113 A. v. d. Grijp; 33 J Zoutendijk Co; 34 114 C. Ko rengevel; 37 75 108 K. Brouwer Co; 43 78 J. Koogje; 44 57 "W. Poelman; 46 A. Faas; 49 84 87 P. Dalhuizen; 50 J. Christen Jr; 51 93 P. van Os en mevr.; 54 Th. Jansen: 58 88 97 109 M. v. Maurik; 59 J, Simons; 60 117 T. Kroone; 61 73 106 D. Bakker; 64 C. M. Donks; 66 J. Brand; 67 101 D. Ram; 68 103 H. Crama; 70 79 W. Woermeyer; 77 Diploma M. Lan cer; S6 A. de Man; 89 C. v. d. Grijp Co; 92 C. J. Fossen; 98 316 A. van Dongen Co; 100 105 Th. v. Weelie; 102 120 J. Kazengroot; 104 J. Eiken broek; 107 A. v. Wagtendonk. De PDV „De Vrijheid" organi seert Zondag een wed'vlucht voor jonge duiven vanuit Barendrecht Duiven, brengen Zaterdagavond van 6—7 uur en Zondagmorgen van 78 'uur aan het verenigingslokaal Overmaasscheweg (laatste straat van de Hoogstraat). D F MAN op aarde zat in een kamer. Toen. werd er op V deur gekloptWanneer u een verhaal tegenkomtdat op deze of soortgelijke loyze begint, dan hebt u een staaltje van de aller nieuwste Amerikaanse rage onderhanden, de rage voor de „science fiction Het is een verhaalvorm, die schijnbaar gefundeerd is op de allernieuwste ontdekkingen op het gebied van techniek, natuurweten schappen en psychologie. Schijnbaar, want de science-fiction is enige sprongen vooruit op de zuivere wetenschap. Soms zelfs vele sprongen van miljarden jaren en dikwijls heel kromme sprongen. Het science-fiction verhaal kwam reeds lang geleden in allerlei vor men voor een vroege maanreis in een Engelse fantasie in 1787 maar vooral het gruwelverhaal, de spookgeschiedenis met de rillingen uit de zoveelste dimensie is er de zuiverste voedingsbodem voor ge weest Het genre werd een 25 jaar geleden in Amerika vrij intensief beoefend, maar bepaalde zich in hoofdzaak tot sensatieverhalen voor de jeugd, waarin het avontuur num mer éen was. Na de ontwikkeling van de atoombom, idit soort lec tuur evenwel enorm in de belang stelling gekomen en nu is het lees stof. die herhaaldelijk ook geschre ven wordt door mensen met een wetenschappelijke opleiding, die het voor ontspanning doen of ter wille van de niet onaanzienlijke inkom sten. HET RUIMTESCHIP, dat de mensheid zich bouwen zal, zal de aarde niet verlaten of de weten schap moet een redelijk inzicht heb ben in wat de bemanning te- wach ten staat. Zodra dg fantasie van de schrijver de dampkring evenwel verlaten heeft, weet geen mens wat Litteraire kroniek door JACQ. DEN HAAN gaat gebeuren. In de vorm van de science-fiction verraadt zich het Amerikaans onge duld. Het ongeduld, dat in drie weken Europa „doet", dat de aarde bekend weet. de bergen en zeeën gemeten en wat nu verder? Het is een vorm van ongeduld, die de re sultaten van cultuur voor cultuur zelf aanziet en de bijdragen van de Reader's Digest voor weten schap, Het is het ongeduld, dat droomt van de man. die alle weten schap omvatten kan. zoals een fi guur uiA de roman van A. e. Van Vogt, Mission: Interplanete- ry, die 2ich de resultaten van alle wetenschap langs hypnotische weg heeft eigen gemaakt. De natuurwetenschappelijke ro mance bevredigt de ondernemings lust van de Amerikaan en voldoet aan zijn verlangen naar sensatie. Inzake bet avontuur wijst hjj de niet sensationele waarheid van de hand, dat het grootste avontuur van de mens de mens zelve zou zijn, voor de tumulten achter het borstbeen heeft hij geen belangstelling. Na in de ruwste vormen van lectuur de doodlopende steegjes van moord en sexualiteit in het gebruikelijke hoge tempo bezien te hebben, wil bü nu net schaap met vijf poten. Op de vleugelen der fantasie vertrekt de schrijver voor hem naar dat.,never- never" land. waar niet alleen men sen met vijf poten en tien ogen, maar beken van whiskey, dartelpil- ien, de heerlijkste vrouwmensen, zo schoon als een ieder ze maar pro jecteren kan, onbegrensde macht, de gruwelijkste griezel, het eeuwige leven, kortom, alles wat men maar kan wensen of vrezen, met één streek van. de pen ontstaan kunnen. Aladdin met zün lampje is er een kind bij- Ook het oude: er was eens, dat de holbewoner reeds vermocht te boeien, heeft het tempo versneld en is vervangen door het moderne: er zal eens zijn.... Ondernemingslust, sensatie- v-/ zucht, groeiende machtsbehoef te, het ongeduld der jeugd; Ameri ka, het land van de science-fiction. Waar anders bestsan reeds tiental len. romans als The Day After Tomorrow van Robert A. Hein- lein. The World of NulX-A van Van Vogt, duizenden korte ver halen en reeksen magazines als Astounding Scienc e-F i c t i- on. Weird Tales, Unknown, Planet Stories, die -zich met niets anders meer bezig houden? Ook het aantal bloemlezingen is reeds zeer aanzienlijk, zoals de voortreffelijke verzameling, die zo juist verscheen in de Ballantine Books: Star Science-fiction Stories en de anthologieën van August Derieth Strange Ports of Call, The Other Side of the Moon, Far Bounda ries (uitgaven van Pellegrini Cudahy, New York, specialisten op dit terrein) en vele andere. Duits land kent het verschijnsel in hoofd zaak uit de fantastische romans van Hans_ Dominik. Frankrijk kan na tuurlijk op Jules Verne stoffen, En geland op H. G. Wells, maar alleen m Amerika wordt het genre waar lijk mateloos beoefend. Al voldoet het science-fiction ver haal dan in de eerste plaats aan de zucht naar sensatie, dan wil dat toch nog niet zeggen, dat de schrij vers ervan zich op het geestelijk niveau van de schepper van Buffalo BUI en Nick Carter bevinden. Al lerminst. De besten onder hen, au teurs als Ray Bradbury. Fritz Lei- ber, Nelson Bond onthutsen ons bij herhaling niet alleen door hun stoutmoedige fantasie, maar velen hebben zich daarbij ontwikkelingen ingedacht, die stellig niet alle dwaas en onmogelijk zijn. Ze hebben al leen het tempo van de menselijke evolutie verhaast; sinds de atoom bom schijnt alles mogelijk. Ze we ten dat soms zo voortreffelijk te suggereren, dat men, na de lezing van hun producten dikwijls niet aan de gedachten ontkomt, dat de reis biljetten voor Mars on Venus al op de pers liggen. Bestudeert men dan een serieus werk over sterrenkun de. dan blijkt al gauw, dat er toch nog enkele kleinigheden te over winnen zullen zijn, alvorens we ons Marskoffertje kunnen pakken. Men schijnt met name nog weinig laad te weten met de vernietigende werking van stralen, waarvoor de dampkring onze aarde behoedt. Wanneer men leest over lichtjaren, de problemen der zwaartekracht, het uitdijend heelal, over sterren nevels en temperaturen, waarvan we ons geen voorstelling kunnen vor men en over de waarschijnlijkheid, dat de mogelijkheden voor „leven" in welke vorm dan ook, in het heel al geenszins onbeperkt zijn, dan moet men de science-fiction toch hoe langer hoe meer als een vorm van wensdroom zien. Die beperkte bestaansmogelijkheden zijn ook reeds scïence-fictionnair behandeld en wel bij de beschrijvingen van in terplanetaire oorlogen, een van de bijzondere sensatiestunts van deze romans. Bijvoorbeeld in The Pup pet Masters van Robert A. Heinlcir» (Signet). De conclusie ligt voor de hand, dat, waar „leven" is. de drang bestaat zich te handhaven en voort te planten. LLet MERKWAARDIGE nu 1 A deze vorm van lectuur is. dat temidden van zijn zeer ingenieuze instrumentenborden, straaikanonnen, ruimtepakken, afweervelden en wat niet al. het toch altijd de oude Adam is. die de apparaten beheert. De menselijke natuur, zoals wy die kennen, is het enige anker, of zo men wil. de rem op de fantasie. De science-fiction werpt altijd weer voor my de vraag op, wat het voor zin zou hebben, een luchtslag in de An dromed a-nevel te voeren, als we tweemaal per generatie nog aan de Marne moeten vechten of met de bajonet op de Afsluitdijk. Daarom ligt er op de achtergrond van mijn gemijmer over de lectuur van dit gewaagd avontuur de instinctmatige en mijnentwege romantische zeker heid. dat het de menu. ondanks zijn vernuft en ondanks de vele zaken, die hij reeds uitvond, niet gegeven zal zijn het heelal te bezetten, al vorens hij uitgevonden heeft, wat „vrede" is en wat men onder „sa menleven" heeft te verstaan. JACQ, DEN HAAN. Duitse lijndienst naar Indonesië HAMBURG. De Hamburg- Amerikalijn (HAPAG) wil in Oc tober van dit jaar een maande lijkse lijndienst op Indonesië ope nen. Zij hervat daarmede dan een oude dienst, welke tijdens de bei de wereldoorlogen onderbroken werd. voorlopig zuilen 4 tot 5 sche pen uit de 10.000 dwt klasse ge bruikt worden, welke een gemiddel de snelheid hebben van 16>S zee mijl. Aan het einde van dit jaar zul len verder de eerste gecombineerde vracht-passagiersschepen van onge veer 7.800 brt, welke nog in aan bouw zijn, voor de dienst op Oost- Azië gebruikt worden, De schepen zullen de volgende ha%»ens aandoen: Bremen. Rotterdam. Antwerpen. Port Said. Colombo. Penang, Port Swattenham. Singapore, Hongkong. Manilla. Kobe, Yokohama en Bang- kok. De Rotterdamse HarmoiüekapeJ geeft onder leiding van de dirigent W. de' Rtnler op 2aterdag 6 Juni te 20 uur een concert op het Afrikaan der plein. De Rotterdamse Accordeon Vereni ging ..Progressie" geeft onder leiding van haar dirigent F. Feelen. op Zater dag 6 Jum te 14 uur een concert op het Fijnackerplein. 551- Dagenlang heeft een jonge Rotterdamse inspecteur een 22- jarige Haagse kantoorbediende rondgeleid, die zich bij de po litie had aangediend als „substituut-officier van justitie". Op diens visite-kaartje stond de naam „Mr Van Oosterom Doedes". Oudere politie-functionarissen kregen argwaan tegen de man in verband met zijn jeugdig voorkomen. Zij gingen 's mans antecedenten na en kwamen spoedig van zijn ware identiteit op de hoogte. Thans verblijft de „substituut-officier" in de cel. Met een officieel visitekaartje meldde de Hagenaar wiens naam H. V. is, rich op een avond bij de in specteur van dienst van het hoofd bureau aan het Haagseveer. Hij zei, dat hij in zijn hoedanigheid van substituut-Officier van Justitie zïeh- op de hoogte wilde stellen van be paalde aspecten van het vermaaksle ven in Rotterdam, Aangezien het wel meer voorkomt, dat substituten zich via de politiediensten van be paalde aangelegenheden op de hoog te stellen koesterde de inspecteur geen argwaan. Met voorkomendheid behandelde hij zijn gast en geduren de de volgende dagen bezochten de inspecteur en de „substituut" diver se vermaaksgelegenheden op Katen- drecht, het circus, dat tot voor kort 00 het Stationsplein stond en een wedstrijd van het bondselftal in het Feijenoordstadion. Intussen hadden andere politie-functionarissen de jonge Inspecteur op de hoogte ge steld van de antecedenten van de man. Toen deze zich op een avond weer meldde voor een „tocht lang3 „Dutch Swing College" in Gé-Ha Hef Haagse jazzorkest* -„Dutch Swing College" o.l.v. Peter Schil- peroort zal de Zaterdagavonden 6 en .13 juni op het dakterras van het Gr 00 than delsgebouw te Rotterdam, spelen. Deze avonden zullen het ka rakter hebben van openbare dans avonden. De mogelijkheid bestaat, dat het orkest in Juli en Augustus iedere Zaterdagavond in het Groot- handelsgebouw zal spelen. het Rotterdamse vermaaksleven' werd hij in de kraag gegrepen. Ge willig stelde de „substituut" zich tp^ beschikking van een onvervalste Of ficier van Justitie. In Den Haag heeft- de kantoorbe diende eens een soortgelijke daad verricht. Politie achtervolgde dronken automobilist Onder drankinvloed verkeerde gisteravond een automobilist, die op de Plein weg zonder licht reed. Hij voldeed niet aan het stopteken van een agent, die daarop met een andere auto de achtervolging in zette en de vluchteling op de Slre- velsweg tot stoppen dwong. Het bleek, dat de bestuurder de 44-ja- rige motormonteur A. M. uit Bo- ven-Hardinxveld was. Zijn auto was beschadigd bij een aanrijding, die hij even tevoren op de Witte de Withstraat met een tramwagen van lijn 8 gehad hacl. In het poli tiebureau Charlois is M. opgesloten ter ontnuchtering. Het kind, dat. zoals wft reeds meld den, gister mi dag op de Mathenesserweg werd aangereden door een personenauto, is het 9-jarige jongetje Ten G., wonende Vierambachtsstraat. De knaap is opge nomen in het Sophia-kinderziekenhuis. Op de Stationsweg stond gisteren van 17.40 tot 18 25 uur een tramwagon van lyn 16 gedeeltelijk buiten de rails. Het tramverkeer is omgelegd. De see retaris-generaal van het de partement van O. K. en W. zal Woens dag 10 Juni te 15 30 uur het Historisch Museum van Rotterdam In het voorma lig Schielandshuls aan de Korte Hoog straat officieel openen. Het Duitse jachtje „Edith", dat vorige week strandde in de buurt van. Hoek van Holland en waarvan een der opvarenden kort na dien werd gearresteerd in verband met een oplichterij-affaire in zijn woonplaats Hamburg, ligt thans by de Rotterdamse Rivierpolitie voor de wal. Gistermiddag heeft men de vijf achtergebleven opvarenden, die het lekke scheepje op het kleine strand je te Hoek van Holland proviso risch bezig waren te repareren van boord gehaald en de „Edith" weg gesleept. De Duitsers waren, eer lijk gezegd, wel blij, dat men hun thans een plaatsje offreerde op het Rotterdams hoofdbureau van poli tie. Hun verdwenen vriend had al het geld bij zich en- zij moesten van de. achtergebleven etensvoor raden maar rond zien te komen: beschimmeld brood en wat inge-, blikte vis. De toestand werd dus met de dag hopelozer en hun plan nen om met het scheepje naar Spanje te varen waren op den duur ook wel helemaal van de baan. Nu wachten zij, twee man nen, een jongen van 21 jaar en twee vrouwen, by de Vreemde lingendienst or zij zonder meernaan Duitsland kunnen worden gebracht of dat er antecedenten zijn, die zulks op korte termijn onmogelijk maken. Het arbeiders Harmonie-orkest Tot Steun in de Strijd", geeft onder leiding van zyn dirigent, D. Jongbloed, op Vrijdag 5 Juni te 20 uur een concert op het Pijnackerplem. Drie doden bij explosie in Lissabon LISSABON. Door een explosie in de kerosine-opslagplaats van eea zeepfabriek bij L.ssabon zijn Maan dag drie wachtmannen om het le ven gekomen en vier gewond. Heden overleed, tot onze grote droefheid, na een kort, doch moedig gedra gen iijden, mijn innig ge liefde Man. onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader ABRAHAM NOORDIJK, echtgenoot van S. Broersen, in de leeftijd van 73 jaar. S. Noordijk-Broersen. Rotterdam: E. v. Mastrigt- Noordijk, H. van Mastrigt Schiedam: W. C. Noor dijk, L. Noordijk-Mulder. Indonesië: L. S. Hoordijk, J. Noordijk-Foster en Kleinkinderen. Schiedam. 2 Juni 1953. hoogstraat 68. De begrafenis zal plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Schie dam, Vrijdag 5 Juni as. Vertrek van Hoogstr. 68, v.m. 11.30 uur: :ciaa D. 01 BRUIN ORANJESTRAAT VAN ONS FILIAAL WILLEM BROUWERSTRAAT 18 Wy komen met ie kwaliteit en fantastische prijzen. BRAADLAPPEN vanaf ƒ1.per 500 gram En RECLAME 500 gram GEHAKT en 250 gram gesneden RUNDVET samen 1.10 Onze van ouds bekend gekookte WORST 0.25 p. 100 gr. en gekookt of PEKELVLEES0.25 per 100 gram GEROOKT VLEES 0.39 per 100 gram PAARDENSLAGERUEN Buitenhaven weg ISO en Wm. Brouwerstraat 18 Te koop hangmat, zeemans kist, electro-motor met slijp steen. accordeon, siagguitaar, mandoline, aquarium, terra rium, keukengeyser, looprek met vlonder, 2 pers. led., traproeden, tafel voor pape- gaaienkooi. M. DoSlee, Koos de Kapper, Franktinstr. la. tel. 68587. Gelegenheids- en reclamed ichter. Ontwerpen voor bedrijfsreclame. Uw le venslooprevue als toespraak in dichtvorm op zang ert mu ziek mag op geen enkel feest ontbreken. Inkoop van post zegels, vreemde munten, brillen, boeken, huisraad enz Uw ruiladres van bonnen, Douwe Egberts, Niemeyer. Piggelmee enz. te veel om te noemen. Zendt briefkaart! Te koop een pracht veren' bed met peluw en een eiker, twee persoons ledikant zo goed als nieuw. Te bezichti gen iedere namiddag, prijs 55.L ,T. van Koppen, Kerk weg 49. Kethel. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. N.V. Verffabrieken „Veveo", Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding a) 2 Goed onderlegde administratieve krachten (M. of V.) voor Afdeling Boekhouding. Diploma boekhouden vereist. Leeftijd 17 tot 21 jaar. b) 1 Facturiste voor Afd. Binnenland c) Jongste Bediende (M. of VZij, die binnenkort Mulo-examen afleg gen, kunnen eveneens solliciteren. Uitvoerige sollicitaties te richten aan N.V. „Veveo", post bus 83 tè Schiedam. GEVRAAGD: 20 jaar Brieven onder no. S 354 aan het bureau van dit blad GEVRAAGD: 16 jaar Tevens een LOOPJONGEN gevraagd. 17 jaar Aanra. van 9—12 u. A. Lengkeek, Broersvest 40, Schiedam Er kunnen enige geplaatst worden. STOOM- EN CHEM. WASSERIJ „EDELWEISS" Westmolenstraat 1618 Gezellig feestvieren in „Ma rijke", Broersvest 121. De zaal zonder verplichtingen Prima piano. Juni. Juli nog diverse datums vrij. Tc be vragen: N. van Wijk, Hoog straat 122, Tel. 66216. Fotoreportagedienst B. v. d. Mast, thans tijdelijk geves tigd: Singel 80, tel. 66909. Wie bezoekt: Apotheken, Drogisten, kappers, Electro- techn. zaken, en kan artike len mede aanbieden. Br. UZ. 3114 bur. van dit blad. !|j!lt!!!;ll!i!;,i li'HliMi rlliSIIIJIaiJIILinic'illl1 WMÖ'P'i ABONNEERT U OP DIT BLAD AFDELING KRUIDENIERSWAREN FILIALEN DOOR DE GEHELE STAD RUNDVET, fle beste kwaliteit n *TC per 500 gram J ui'J AARDBEIEN"JAM per pot A A Q van O,60 voorJun' ANANAS (schijven) £f\ 7^ per blik SLAV1TA, de slasaus rt f per fles J **1» HUISHOUDZEEP, groot dubbel stuk ƒ019 KLEINGOED, uit eigen bakkerij A rn 250 gram J CROQUETTE, een heerlijk vanille biskwletje ZA 51 1Q0 gram -••■T LUX OR, een rijke blskwït fi 73 100 gram J MARIE, lekker als steeds A 7ft 100 gram J V|Av CHOCOLADE BISKWIE ,-oor fijnproevers r rt Af* 100 gram J U,Hrv LEVERPASTEI, per blik.ie r -57 van 0,40 voor J «Ht GELDERSE SNIJWORST n Co 100 gram Juia£ ROOKVLEES fï AO 100 gram J Ujtö BOTERHAMSPEK r f| <5 t 100 gram J U|JO SCHOUDERHAM f| C7 100 gram J GEHAKT (t Cn blikje 200 gram J SAKSISCHE LEVERWORST ft 7© 100 gram CO-OP MARGARINE MET PRIJSVRa'AG VRAAGT INLICHTINGENper pak ƒ0,44 AFDELING BANKETFILIALEN HOOGSTRAAT 12 en VONDELLAAN 64 STUDENTENHAVERBONBONS ft 74 ra 100 gram -7 C VRIJDAG 5 ZATERDAG 6 JUNI lil VRIJDAG 12 ZATERDAG 13 JUNI n BITTERKOEKJES ft X W 200 gram 7 ra SPRITSKOEKEN ft A O pal io stuks7 --j Tot 1 September VASTE KORTING 2 VASTE KORTING on SUIKER

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1