C D Luchtmachtdienst heeft I Ad.KNÖA vrijwilligers nodig m Gesprek met Sikorsky Schiedam-honkbal kon het weer niet bolwerken TOCHTEN voor PAROOLLEZERS JONGEN Mannen en vrouwen kunnen zich melden De tienduizendste in Julianapark Diamantenfeesl in Kethel Nederlaagserie W.F. STADSKRONIEK Verloor U iets? Herm.es-vpetballers spelen cricket met bestuur DE A VONTliREN VA A KAPITEIN ROB Atletiekwedstrijden op SW-terrein RCH won Zondag verrassend r~ 3— V._ Onder voertuig in sloot geraakt Fietsendief kreeg anderhalf jaar Negenduizendste schip in de haven Amerika verlengt tariefconcessies Serag El-Din uit de gevangenis SCHIEDAM TUINLAAN 108 O Dinsdag 4 Augustus 1953 Men schrijft óns: Vijandelijke straaljagers welke met snelheden van 10 tot 20 kilo meter per minuut, door het lucht ruim vliegen stellen hoge «eisen aan de luchtveri sdiging. Aangezien men het ene ogenblik niet kan zeggen waar de vijand het volgend ogenblik zal zijn is het noodzakelijk de vijandelijke vlieg tuigen doorlopend te volgen, opdat eigen jachtvliegtuigen ,en "luchtdoel- artillerie de aanval tijdig kunnen onderscheppen, in samenwerking met de navigatiestations van dè Luchtmacht heeft het Korps Lucht wachtdienst de taak er voor te zor gen. dat geen enkel vliegtuig zich onopgemerkt boven het Nederland se grondgebied kan bewegen. Dit korps speelt bovendien een belangrijke rol bij het veilig thuis brengen van eigen in moeilijkhe den verkerende vliegtuigen en bij het beveiligen van de. burgerbevol king door het tijdig geven van luchtalarm. Het Korps bestaat uit acht mel dingscentra en driehonderd lucht- wachtposten allen gevestigd op de hoogste vaarnemingspunten. waar over ons vaderland beschikt: bijv. kerktorens, heuvels enz. De taak van de 16 luchtvrachten, die de be manning van een post vormen is zeker niet licht te noemen. Hoewel slechts 2 a 3 man gelijktijdig belast zijn met de uitkijk, dient- de post tijdens de luchtverdedïgingsoefenin- gen en in oorlogstijd, ongeacht de -weersomstandigheden, dag en nacht bezet te zijn-zódat het noodzakelijk is te beschikken over, een groter aantal medewerkers in verband met dg noodzakelijke aflossing. Nu is dit. werk in de zomer wel te doen maar U begrijpt dat deze dienst 'swin ters niet meevalt en dan veel door zettingsvermogen eist. Het Korps Luchtwachtdienst nu heeft U dringend nodig om een plaats on een van de luchtwacht- posten in te nemen, teneinde daar door mede te helpen ons vaderland te beveiligen tegen vijandelijke luchtaanvallen. ,De kracht van onze luchtverde diging hangt daarom ook voor een deel van U af, van Uw bereidheid om gedurende enkele uren per week een opleiding te volgen, waardoor U in staat bent in tijden van nood belangrijk werk te verrichten. Wie zich kan aanmelden? - Korpsluchtwachtdienst: Iedere Ne derlander tussen 16 en 60 j3ar. die niet dienstplichtig is. Reserve Milva Luchtmacht: tedere Nederlandse tussen 18 en 45 jaar. die ongehuwd is. Men kan zich aanmelden in de Oranje Nassau School. Frangois Ha- verschmidtlaan 15, Schiedam, op de Dinsdagavonden 4 11 en 18 Augus tus van ?-30 tot 9 uur. Ook is men hier gaarne bereid inlichtingen te geven. Zaterdagavond werd in het Ju lianapark de verlichting ontstoken van ..Bloemenweelde in sprookjes- licht", Er kwamen die avond onge veer 3811 bezoekers. Dit aatita? be droeg Zondagavond 5500 en gister avond laat passeerde de 10.000ste betalende bezoeker de controle. Hieruit blijkt wel dat de belangstel ling bijzonder groot is. Zestig jaar geleden zijn Arie Schaap en Neeltje Hoek naar het gemeentehuis gegaan om zich in de echt te laten verbinden.. Zij heb ben er nog allerminst spijt van., die stap toen te hebben gedaan. Bruide gom en bruid kwamen uit. het Over mase gebied. De heer Schaap is 14 November 1866 geboren in .Heinen- oord en mevrouw Schaap zag het levenslicht op 20 Augustus 1870 in Bernis. Beiden zijn sinds hun hu welijk in Kethe! woonachtig. De oude baas heeft daar tot voor 20 jear het beroep van zelfstandige schoen- en zadelmaker uitgeoefend. Op 10 Augustus zal bet diaman ten 'feest worden gevierd in de kring van de familie, die nog Uvee van de vier kinderen en drie kleinkin deren omvat, G. B. F. van den Broek overleden In de Br. Nolctstichting. waar hij sedert enige tijd werd verpleegd, is gisteren overleden de heer* G. B. F. van den Broek, directeur van hotel-café-restaurant ..De Kroon". Hij werd 58 jaar. De heer v. d." Broek was bestuurs lid van de Schiedamse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, sectie van de Schiedamse Gemeenschap en hij maakte deel uit van het bestuur van Horeca hier' ter stede. De heer v.d. Broek heeft in tal van Horecabedrijvengewerkt en nam op 1 Februari 1941. dus juist 12*4 jaar geleden, de leiding op zich van ..De Kroon". De begrafenis zal plaats vinden Donderdagmorgen kwart over 11 op de R.K. Begraafplaats Crooswijk te Rotterdam, na de uitvaartdiensten in de St. Liduïnakerk. In de komende twee weken or ganiseert de voetbalvereniging W.F. een nederlaagserie. waaraan ver schillende vooraanstaande Schie damse voetbalverenigingen zullen deelnemen. Op Vrijdag 7 Augustus wordt ge start met de wedstrijd W.F.—S.V.V.- combinatie. Maandag 10 Augustus: W.F.H.D.V.S.-combinatie. op Vrij dag 14 Augustus: W.F.Excelsior '20-combinatie en Maandag 17 Augus tus: W.F.—G.T.E. De zes-jarige J. F. v. 't H, woon achtig in de Marconistraat geraak te Maandagmorgen in. de vijver voor het rioolgemaal aan. de Marconi- weg. De heer Van Berkel, Wattstraat 43. haalde het jongetje weer op de kant. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie; itussen 912.30 uur en 2 6 tiurï. Z Gummi regenjassen, smalle grijze ceintuur, wollen jongensjack, ribflu welen Jongensjasje, capuchon, zilve ren armband, bruine sandaal, bijbel (O. en ie. Testament), étui met rozen krans. ring met 3 sleutels, hulssleutel. Te bevragen bij de vinders: Gummi regenjas, J, Bijloo. .HeenvlietsCstr. 2; zwembroek, A. Schotte. Pascalstr, 24b: kinderjasje, v. d. Torren. R'damsedljk 266; groene capuchon, G. Springer, Pa rallelweg 246a: padvindersriem, A. Vol- lebregt. Boter straat 85b; jas, T. Kem per. Broers vest 149: armbandje. Rouws Jan Steenstraat 61; medaille. Overdam, parallelweg 2.14a; vulpen. J, Geren- steijn. Buijs Ballotsingc) 65a: heren polshorloge, C. Bosman; Schaperlaan SB: zilveren kinderarmbandje. Zand bergen, Slachthmslaan 'b; portemon- nale. Van Druten. .Klaaswaalsestr. 17c: kinderschepje. R, Zijlstra. Broersvest 95c: autostepje, g. We til. Anth. Mujis- straat 7i; zak i«h, prinsessebenen, IV. v. d. Water. Jan 'steenstraat 40: mo torstofbril. H. Roos. Sommelsctykse- straat 22: ring met sleutels, c. Vermeu len, Rotterdamsedijk 315/5. Wat men moet' weten: Apothekers-nachtdienst: F. K. Backer. St. Liduinastr. 58. Rembrandtlaan 5. Bellen b\j ongeval*. G.G. en GD. Tuinlaan 39. Telefoon 69290. V acantiefeest- evenementen: 129 Augustus. Stedelijk Mu seum, da. took Zo.) 2—5 en 710 uur: Tentoonstelling Neger- kunst". 1—29 Augustus, da. (ook Zo.), 7.3012 uur n.m.: ..Bloemen pracht in sprookje sücht" in Julianapark: Films: Passage, da. 2 en 8 u. De terug keer van Don Camillo (alle leeft.). Monopole, da. 2, 7, 9 uur: Hong kong (14 jr.). Zaterdagmiddag speelde op het Hermes-terrein een elftal van voet ballers een wedstrijd tegen een elf tal samengesteld uit bestuurs-, en commissieleden! De match eindigde in een draw. De voetballers scoorden 229 runs, -waarvan J. van Noortwijk 95, J. Heyster 15. C. v. d. Tuyn 32. G. Burger 26, G. Royers 11 én W. Hoek 15. Böwlingcijfers: A. Stoutliandel 1 57, A. Scheepmaker 541, J. Scheffer 338, W. v. .d. Sloot 1 23 en J. v, d. Schoor 18. Het best uurselftal scoorde 157 runs voor het verlies van 9 wic kets. tijd! Hiervan J. Scheffer 48, A. Stouthandel IS, A. Scheepma ker 42 not out en P. Borsboom 10 not out. Böwlingcijfers: J. Wey 316. Th. Janse l29. C. v. d. Tuyn 1—22. J. Heyster 2—44 en G. Royers 2 28. Zaterdagmiddag-competitie RCB: VCC 4—Hermes-DVS 4, gewon nen door VOO 4 met 57 runs. Her mes 4 scoorde 74 runs, waarvan J. v. d. Gaag 13^ G. Willemsen 33 en W, de Jong 11, VOC 4 scoorde 131 runs. Böwlingcijfers Hermes 4*. G. Wil lemsen 4—63 en J. v. d, Gaag 3—54. Hermes-DVS 5—Hermes-DVS 7. gewonnen door Hermes 5 met 14 runs. Hermes-DVS 5 scoorde 59 runs. waarvan J. Schilperoord 19 en L. de K'asy 14. Böwlingcijfers Hermes 7: P. de Jonge 227. J. v. d. Berg 17. W. Robberegt 2—7 en R. Gan'etsen 20, Hermes-DVS 7 scoorde 45 runs, waarvan P. de Jonge 14 en D, Ose- phius 10. Böwlingcijfers Hermes 5: j. Schil peroord 614 en L. de Raay 113. Onderscheiding Bij KB is toegekend de ere-me daille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. in zilver aan W. Qosterholt. distillateursknecht bij N-V. Herman Jansen te Schiedam. 2266 Rosemarie en Rob dalen nu af in de buil van het laadruim en on derzoeken deze heel nauwkeurig, wam ze voe len. dat de schat in deze buurt moet liggen Plot seling hoort Rob een gil. Hii wendt zich viiegens- i vlug om en ziei Rose- marie angstig watertrap pend in zijn richting ko men, terwijl ze roet een verschrikt gezicht erg«ns naar wijst. Rob gaat op onderzoek uit. „Het is een inktvis," zegt Rose- marie Maar Rob gelooft het niet. want zulke nauwe ruimten worden gewoonlijk door Snktvis- te?bbe^komenMriet hii^dat Rosemarie wel dege- bekende.... het is dezelfde, waarmee hij zoveel levend, maar zit met zijntentakels verstrikt in de Hik geliik heeft Ben enorme inktvis vecht onaangenaamheden heeft gehad bij het ophalen ankerketting van de „Vrijheid', die het zelf wanhopig om zich' 'ergens Van te bevrijden En van zyn anker. Het dier is nog steeds spring- heeft stuk getrokken! nu ziet Rob het pas goed! De inktvis is een oude Zondagmiddag werden op het SW- terrein atletiekwedstrijden gehou den waaraan deelnamen SVV. DOS uit Rotterdam en Lyra uit Lier (België). Er kon van fraai af.hlc- tiek worden genoten. De uitslagen waren: 100 tn 1. Stolman 'DOS) 12 sec. 2. L«vl«- (DOS) 12.2; 3 v. d Bosch 'Lyrai 12.3. 5. Duyn (SVV. J2.S; 6. Vrrrtryden (Lyra i 13 J. 860 metrr- t. v. Kampen (SVV) 2.4.2. 2. Verschoor (DOS» 2.6 5, 3. v. Beek i.SW) 2.7.3. 4. v Bare! fDOSl 2 17. 5. v. So.i\ar<m (Lyra) 2.132. 6. Greet (Lyra) 2 22.8 4C0 m.: t. Dukker D 34 7: 2. v Dom melen S 33.1; 3. v. Rousion D 33.4; 4. Koning L 36: 5 Bosch L 58 6; 6. ri» Vie) S. «n 1 Hoogspringen: Schuit. DOS t.65; 2. La:igej,m. DOS I 3. v. Glans. Lyra 1 60. 4. v. Glans. Lyra 155: 5. Duym SVV 1.30 6 v. d Meer. SVV 1.40 200 m. t. v. Ba vel. D 24.3: 2 Dree- en L. 21.6: 3. Sfatlman D 24.6: 4 v. d Meer S 2«.7; fl. v. Noor'. S. Z5 1. fi. Snijders L. 26.]. 1300 m.: t. Groen D. 424 3; 2. v. Hoof L. 4.24.4: 3. Koning S. 4.33.5; 4. v. A. Velden D.-4.33.9; S. Verschoren Lyra 4 45 6. v. Rossum SVV 4.30.9. 3000 m.: 1. v. Kampen, S. 9,40.2: 2. v, Beekum. D. 9,45: 3. Verstok, L. 9.46.4: 4. Wuytz, L. 9.51.6: 5. Smit. S. 10.1.4: 6. Duinste D. 10.26. Speerwerpen: 1. D)essen D. 45.50: 2. Hal, D. 42,68; 3. .Tansen. S. 40.80; 4. Kampen. S. 35.53; 5. v. Glans, L. 35.S3; 6. v. Glans. L. 1833 Kogelst.r I. Dresen L. 12.13: 2. Jong D. 10.98; 3. v. Buren D. 10.82; 4. Fou- lus S. 10.33: 5. v. Ga ens L. -10.01; 6. v. Voorts 9.90. Zw, estafette: l. DOS 2.07.3; 2. SW 2.10"; 3. Lyra 2.IS.5. Totaal uitslag: 1. DOS 95L pt.. 2. SW 60 pt: 3. Lyra 521i pt. Geen aanvragen meer voor Zamenhofstraat Men verzoekt ons mede te delen dat er vanaf beden geen aanvragen meer kunnen worcif-n ingediend voor nieuwe woningen aan de Dr. Za menhofstraat. Het aantal ingekomen verzoeken is reeds vele malen gro ter dan het aantal te bouwen wo ningen. :*v. 4 ix. EcliLpaar ernstig gewond bij aanrijding Op de Maasdijk, nabij bakker Metzon, had een ernstige aanrij ding plaats tussen een tandem met hulpmotor, bereden door een echt paar en een personenwagen. Deze kwam van de Oranjesluis, richting Hoek van Holland en wilde op een gegeven moment links afsla an 1 On danks krachtig remmen van de autobestuurder kon een aanrijding niet voorkomen worden. Het echt paar, O. V. en afkomstig uit Schie dam werd van de tandem geslin gerd, de vrouw kwam in het gras terecht en. de man op de afrit. Dokter J. Doorenbos was spoedig aanwezig en achtte overbrenging raar het gemeenteziekenhuis in Schiedam noodzakelijk. Vermoede lijk heeft de man een heupbeen gebroken. ROTTERDAM Wat niemand had verwacht, ge beurde Zondag op Boshoek, Velen dachten reeds Schiedam te zien winnen, maar RCH. dat met een ge heel gereorganiseerd negental voor de dag kwam, nam de twee pun ter. mee naar huis.' Voor de Haar- Per luxe touringcars naar de mooiste streken van ons land MOOI MONTFERLAND Ten gerieve van onze lezers or ganiseren wij een prachtige dag tocht en wel op WOENSDAG 12 AUG. Vertrek 's morgens precies acht uur van parkeerplaats postkan toor Schiedam. De reis gaat via. Utrecht. Zeist, pyramide" van Austerlitz, Scher- penzeel over de prachtige weg door de bossen en heidevelden van Ede naar Arnhem, waar wij een rondrit door de stad maken. De rcis eaat via Zejsti Drieber- Daama via Zevenaar naar 's-Hee--r,. A renberg en Elten. Vervolgens J?en» Rhenen. Arnhem. Nijmegen MOOI BERG EN DAL Op veler verzoek organiseren wij speciaal voor onze lezers een dagtocht per luxe touringcars naar Nijmegen en Berg en Dal en wel op DONDERDAG 13 AUG. Vertrek 's morgens precies acht uur van parkeerplaats postkan toor Schiedam. naar Berg en Dal. Vervolgens wordt over Den Bosch terugge reden. Terugkomst 's avonds omstreeks tien uur. door deze prachtige streek via Zeddaro, Wehl, Laag en Hoog Keppel met zijn oude kastelen naar Doesburg. Via Dieren. Laag Soeren, langs Eerbeek. Loenen. Apeldoorn. Daarna dwars over de Veluwe naar huis. Terugkomst "s avonds omstreeks Iedere deelnemer wordt tien uur. treffelijke Iedere deelnemer wordt een voor- aangeboden, treffelijke Gelderse "koffietafel aangeboden. De prijs van deze prachtige dag tocht bedraagt slechts voor koffietafel 10— (Gelderse koffietafel inbegrepen). De prijs van deze schitterende dagtocht bedraagt slechts (Gelderse koffietafel inbegrepen). Reisbiljetten van morgen 9 uur Reisbiljettenvan morgen 9 uur af verkrijgbaar aan ons kantoor ff verkrijgbaar aan ons kantoor Lange Haven 141, Teïef. 1 Lange Haven 141. Telef. 6930Ö. lemmers betekende dit dat het de gradatiegevaar geweken was en vcor de Schiedammers dat fl.s. Zon dag tegen Spsrta gewonnen moet worden wil het beslag kunnen leg gen op de tweede plaats, Wil het échter zover komen dan moet er heel wat beter gespeeld worden dan j-1. Zondag, toen kennelijk de zenu wen een woordje meespraken, zodat het spel niet het gewone-peil kon bereiken. De centrale figuur bij elk honkbalteam is, de werper en als deze speler een dag niet. z'n vorm te pakken heeft, valt of staat een negental. Dit. was afgelopen Zondag bij de Schiedammers het geval en hoewel de nog jeugdige Oosterman. die na de 5e innings de taak van werper Zonneveld overnam, zich goed. te weer stelde, kon ook hij niet voorkomen dat de prima' slag- ploeg van RCH de ballen keer o'p keer het veld insloeg. Zodoende kwam het, binnenveld der zwart- witten onder zware druk te staan en het gevolg was kostbare fouten, waarvan de Haarlemmers grif pro fiteerden. Ook aan sla? hadden de Schie dammers niet hun beste vorm en slechts Molenaar en Smit met 3 en Oosterman met 2 honkslagen kon den de toch niet zo beste RCH-wer per bestrijden. Zodoende konden de Haarlemmers een volkomen verdiende en voor hun zeer welkome overwinning van 18—11 na een matige wedstrijd be halen. Burgerlijke Stanrl GEBOREN: Jeannette N.. d. v. J. Slikker en p. ds Klerk: Jacoba C-. d. v. C Bas en D. Vrijenhoek: Carel W.. z. v. H. L. Eergsma en S, J. de Vos: Cornells J M.. z. v. J, G. Oom en en G. A, Br 0 eren; Adriana H„ d. v. A. Versluis en M. ZolJ; Dirkje J.. d. v. D, M. Post en A. Abma; Erik B. J.. 1v. K. P. Kleiss en P- M. Brandjes; Cornelia, d. v. C. T. v. Knotsen burg en J. M. Vervoort; Gustaaf. z. v. J. R. Noor- dijk en M. M. Overman: Jan, z. v. B. P. Stigter en G. de Bruin. OVERLEDEN: A. Blonk. 64 j., vr. van A. v. d." Spek: J. Wetsteijn, 46 j.. vr. van J. Schenkel. Op de Oostelijke Tiendweg te Ouderkerk aan de iJssel raakte gistermiddag omstreeks vjjf uur 'n meststrooier los van een tractor en raakte een jongen, die zat te vis sen in de sloot, langs de weg. De meristrooier verdween in het wa ter met de jongen eronder. Toen de hevig geschrokken bestuurder van de tractor en zijn baas zich naar de plaats spoedden, waar de knaap verdwenen was, zagen zij beroe ring in het water komen. Een be- mt>dderde jongen worstelde zich onder het voertuig uit en ploeter de naar de kant. Hij greep zijn fiets, liet z'n vistuig waar het was en begaf zich onmiddellijk naar huis. Het was de 13-jarige Cees Goudriaan van de Kerkweg. Zijn vriendje, de 13-jarige Van der Welle uit Capelle a- d. IJssel, die r.aast hem had gezeten, was door de tractor opzij geworpen en tot aan zijn knieën in het water ge raakt. De 26-jarige los-werkman M. W. J. H.. door het verlies van gezichts vermogen in slechte doen geraakt, stond enige tijd geleden terecht om dat hij verdacht werd van diefstal van 15 fietsen en 4 brommers. De rechtbank kwam toen tot de eis van anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Vanmor gen viel de uitspraak. Deze week niet af van de eis. Verdachte vond in J. H. M. K. en K. H. afnemers. De laatste kreeg daarvoor als straf 2 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en 40 gulden boete, subs. 24 dagen hechtenis, terwiji de zaak van J, H. w, K, .werd terug gewezen voor een nader psychia trisch onderzoek. In de Rotterdamse haven is gis teren het 9900ste schip van dit jaar aangekomen. Het was het 7200 brt metende ss Braunschweig van de Hamburg-Amerika Linie te Ham, burg. Het schip (dat ligplaats nam in de Merwehaven) kwam met een la ding stukgoed van Hamburg. Vorig jaar kwam het 9000ste schip op 9 Augustus aan. Toen was het het Nederlandse kustvaartuig „Import". .Het een straa] p de waterleiding werd gisteravond in een garage aan de Schipperstrsat. een autobrandje geblust. Brandmeester J. Boon had de leiding en aanwezig waren de slangenwagen 48 de B 3 en de slangenwagen 50. Radio-troubadour Eddy Christian! viert Zaterdagavond in de Rivjerahal ziin 15-jarig artistenjubileum. Voor bet examen Frans 51.0. A slaagde mej. R. BSourwaert te Rotter dam, De harmonie vereniging „Vooruit gang" o.l.v. de heer s. Bakker, geefi op 5 Augustus om 8 uur een pleincon cert- op het Fbnackerplein. Gesla&Rd voor Nederlands M-O. (A.) R.'Ross te Rotterdam. Bij K.B. is toegekend de ere-me- daille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau l« zilver, aan L. Euser, huisschilder by de firma C. van der Shiys en Zoon te Rotterdam, Dit ia ingenieur Igor Sikorsky.de beroem.de ontwerper van het mo del- helicopter, dat thans de ver binding Brussel—Rotterdam on derhoudt. In een voordracht, die hij te Brussel heeftgehouden vertelde hij. dat het hefschroei- vliegtuig gedurende de oorlog in Korea „volwassen" is peuiordett. Bijna 11000 soldaten en seetieden hebben dank zij deze toestellen het teven behouden. Sikorsky pe- loofde niet, dat.de helicopter van belanp zo« tuorden voor het trans- atlantische verkeer, daar dan het rendement te perinp zou. zyn. Sikorsky verwacht, dat er binnen uier of vijf jaar toestellen kun- nen worden gebouwd die plaats bieden aan 25 tot 40 passagiers. Voor zijn vertrek uit Amerika, was juist het duizendste exemplaar in de Sik or sky-fabriek en gereed ge komen. DE eerste helicopter uit Brussel landde Maandagmorgen te Rotter dam: een ..Sikorsky" uan de Sa bena. Op het moment, 'dat de ma chine op de Katshoek in de Maas stad neerstreek, was ds verbinding tussen de Belgische hoofdstad en Nederlands eerste havenplaats ee« feit geworden. WASHINGTON, De Ameri kaanse Senaat heeft Maandag het verzoeken van president Eisenhoww om de wet op de handelsovereenkom sten op basis van wederkerigheid met een jaar te verlengen ingewil ligd. De goedkeuring van het Huis van Afgevaardigden was roeds ver kregen. Het wetsontwerp inzake de verlenging moet thans alleen nog door de president worden getekend. De wet geeft de regering ds be voegdheid douanetarieven te ver lagen in ruil voor overeenkomstige concessies van andere landen. Toen gisterauond om ongeveer half zes de Sikorsky zichzelf van de grond tilde voor de terugvlucht naar Brussel.tyerd een grote zak met poststukken ingelaaen. Het waren „first flight covers" be stemd voor Belgische postzegel verzamelaars. De PTT ziet de yioodzaak van het postvervoer per helicopter nog niet tn. Zij zal wel de per helicopter aangevoerde post uit 'België normaal behandelen tnaar acht uoor de post vit Ne derland de bestaande verbindin gen voldoende. CAIRO. De vroegere Egypti sche minister van Binnenlandse Za ken Foead Scrap El-Din is Maandag uit gevangenschap ontslagen en on der "huisarrest geplaatst. Serag El- Din was secretaris-generaal van de Wafd. In Januari van dit. jaar werd hij in hechtenis genomen. Men be schuldigde hem van het- voorberei den van een complot tegen de rege ring van generaal Naguib. ..Oranjepolder" terugge keerd met ketelschade SCHEVENINGEN RADIO. Bot 865 bruto registerton metende s.s. „Oranjepolder", dat om vijf over zeven Maandagavond op weg naar Londen Hoek van Holland was ge passeerd. heeft even buitengaats ke- tetschade gekregen. De sleepboot „Schelde" is uitgevaren en heeft 't schip op sleeptouw genomen om het naar de Nieuwe Waterweg terug te brengen. De „Oranjepolder", die in geregelde dienst tussen Rotterdam en Londen vaart, is eigendom van de Stoom vaartmii. „Westpolder" te Rot terdam. Hiermede vervullen wij de droeve plicht, u mede te delen, dat na een geduldig gedragen lijden, in de Dr. Noletstichting, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, zacht en kalm is overleden, mijn innig geliefde Echtgenoot en onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broer, Behuwd- Broeder en Oom, de Heer GEKARDUS BARTHOLOMEWS FRANCISCüS VAN DEN BROEK. •Echtgenoot van Maria Roos in de ouderdom van -53 jaar. Schiedam. M. VAN DEN BROEK-ROOS Rotterdam, H. RUIZENAAR-VAN DEN BROEK M. RUIZENAAR en Kinderen 's-Gravenhage. L. VAN DEN BROEK B. VAN DEN BROEK-LEFAER en Kinderen Schiedam- 3 Augustus 1953 Koemarkt 1 Rozenkransbidden Dinsdag- en Woensdagavond te 7 uur, in de Kapel van de Dr NoletstichtLng De H.H. Uitvaartdiensten vinden plaats op Donder dag 6 Augustus a.5. in de Parochiekerk van de H- Liduina, Nieuwe Haven 117. De stille H.H. Missen te 7.45 en 8.15 uur en de plechtig gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begra fenis van uit de Kerk op de R.K. Begraafplaats „Crooswijk" te Rotterdam. Aankomst aldaar circa 11.15 uur. Het kantoor van Mrs A. F. A. VAN VELZEN en M. J. M. VAN KINDEREN wordt VERPLAATST van Tuinlaan 118 naar in. verband met uitbreiding van de N.V. H.A.V. Bank. Woningruil. Aangeb. te Den Haag, 2e etage. 4 k., keuken, ba Icon, fietsenberging, goe de stand. Gevr. in Schiedam woning voor samenwonen, met minstens 5 kamers, Br. no. S 905 bur. van dit blad. NAAISTER Wij vragen voor ons veran- deratelïer 'n prima naaister. Zich aan te melden: Janssens Mode Magazijn Hoogst)*, hoek Korte Dam. gevraagd, es. 18 jaar. Zeem an's Ijzerhandel. Eroersvest 52, Schiedam. Gevraagd net meisje voor halve dagen, leeft. ca. IS jr. Aanmelden 's avonds na 7 u. Tel. 68996. Te koop: superkwaliteit lichtbruine herenwinterjas, nieuw. Aleidastraat 25. 's Avonds 67 uur. Werkster gevraagd voor schoonhouden van kantoor lokalen voor 5 halve dagen per week. Aanmelden van 56 uur Adv. van Son Co.. Overschi ese we? 06. v.m. Overschie. Tel.* 44708. ABONNEERT OP OIT BLAD

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1