P0LLEM'sDIAMAK1i*l WEKKERS 2 Watergeld- perikelen Herbegrafenis Aan ïnsp. Verhoeven GTB-nieuws K.K. in verrukking van „Butterfly Schaakcompetitie E.S.S. Leraren aan de Avondschool Na beschouwing van Hermes-F eyenoord Leermiddelen voor Chr. onderwijs A(,K\DA Martinit naar Oud Beyerland Ontspanningsavond Grafische Bond Intocht van St Nico laas Eyylsior bezoekt H. Th. v. d. VLERK Schoppen Vrouw bij de Kunstkring Afscheidsreceptie van J. G. Hakkerl Lezing I, v. A. O. Fundering voor BLO-school Sittardia is voor SVV geen zacht eitje" Hermes-DVS - F eyenoord is klassieker" een W ilton-handbal Oudercoimnissie bij Matlienesserschool A Prij suitr eiking spelregeltest Korfbal-prognose Lasclub Schiedam DWS-handbal PPSC-nieuws Scïxeveningeu Wie heeft iets verloren Tr^ilsg 20 ?fo\ piriber 1953 IN ons blad van Zaterdag j.i. heeft men kennis kunnen nemen van liet verlangen, dat het college van Burgemeester en Wethouders koes- ten. om te komen tot een naar het college meent eenvoudiger wijze van het innen van waterhelden. Er zijn over het incasseren ati deze gelden moeilijkheden gerezen, vooral bij de woningbouwverenigingen, toen deze de huurders het oververbruik van water in rekenne ging bren gen. Deze doorberekening is "volgens een gerechtelijke uitspraak van 3' Augustus 1948 volkomen verant- woord. En tegen betaling van dat meerdere waterverbruik zal ook 1 niemand bezwaar hebben. Wanneer men iets wenst te betrekken, of dit nu sigaren, boeken of emmers water zijn. dan moet men betalen. Alleen het bepalen van hoeveel men moet betalen, levert bij het water moeilijk heden op. In vrijwel alle woning blokken in onze stad zijn twee of meer gezinnen op één waterleiding- meter aangesloten, die uiteraard het totale verbruik nauwkeurig registreert, maar nooit kan bepalen, wat gezin A of B of C apart heeft verbruikt. Dan moet een ieder even veel betalen, hebben de woningbouw verenigingen en in navolging daar van ook een aantal huiseigenaren ge- zegd. Hoewel het moeilijk anders tc 1 berekenen is, schuilt hierin toch een 1 onbillijkheid. Nu moet een gezin, dat b.v. uit twee personen bestaat even veel betalen als een gezin, dat uit tien personen bestaat en naar verhouding dus meer water verbruikt. Of een bovenbuur moet betalen, wanneer de benedenbuurman zijn tuin in de zomer iedere dag langdurig besproeit met leidingwater. De huurders ver- j zetten zich hier begrijpelijk tegen. waardoor de incasseerders van de huren voor de grootste problemen komen te staan om het geld binnen te krijgen. En omdat de woningbouwvereni gingen dit zo'n netelige kwestie vin- den, hebben zij het college van B. en W. gevraagd of dit college een oplos-1 sing wist. En wat doet nu het college, het past dezelfde regeling toe als de woningbouwverenigingen, echter met die verstande, dat de zaken wat scherper worden gesteld. Want nu is de gemeenteraad (.dat nog altijd het hoogste bestuurs-apparaat van de gemeente is.i een voorstel voorgelegd. j waarin dit top-orgaan wordt verzocht •maar accoord te gaan. dat voortaan r iedere Schiedam se burger een vol- 1 ledige watergeldnota inclusief de meterhuur en wat dies meer zij op j de rekening van de gas en eleetrici- teit krijgt gepresenteerd. En meteen wordt er een wijziging in de betref- j fende verordening aan vast gekop- j peld. dat de betaiingsplicht van de huiseigenaar naar do verbruiker wordt verlegd. Betalen moet men dus. Er is geen ontkomen aan. Prachtig. 1 Wanneer een ieder over een eigen watermeter beschikt, zoals de bewo- I ners van de nieuwe woningen in Nieuwland en in het complex rond 1 de Slachthuislaan, Maar dat is met zo. En daarom mogen de anderen, die i gemeenschappelijk op één meter zijn aangesloten, van hun huiseigenaar eisen, dat watermeterhuur enz. van de huishuur wordt afgetrokken. Er zijn echter ook nóg tal van huis eigenaren. die het water, dat hun huurders verbruiken, voor hun eigen rekening nemen en dit ook nooit in de huurprijs hebben verdisconteerd. Nu moeten deze huurders plotseling het volle pond gaan betalen. Maar zij kunnen nooit verhaal maken op hun huishuur. In feite betekent dit dus voor deze huurders een indirecte huurverhoging. Aan deze regeling, die B. en W. nu voorstelt, kleven ontzaglijk veel be zwaren. Eenvoudig .omdat niemand bereid is iets te betalen, wat hij niet heeft verbruikt. Burenruzies zijn ïn de toekomst geenszins uitgesloten, omdat men elkaar te veel waterver bruik gaat verwijten. Dit raadsvoorstel is de gemeente raadsleden vorige week Zaterdag morgen gepresenteerd. Toen waren vrijwel alle fracties, om zich te be raden op de raadsvergaderingen waarin de begroting wordt behan deld, bijeen geweest, zodat men zich over dit watergeldvraagstuk geen algehele mening heeft kunnen for muleren. Nu wordt dit raadsstuk, dat van. zo ontzettend groot belang is voor de Schiedamse bevolking, be handeld, nadat de raadsleden Vrijdag (vanavond). Maandag en Dinsdag tot diep in de nacht, alsmede een groot deel van de Woensdagavond hebben zitten zwoegen op een uiterst belang rijke gemeentebegroting (men dertke slechts aan de stadhuisplannen). Vol komen begrijpelijk, dat de zeer ver moeide raadsleden Woensdag, aan het slot van de begrotingsdebalten, zullen zeggen: „Ik vind het best. Ik wil naar huis, want ik verlang heel erg naar m'n bed" en dus maar hun fiat aan zo'n raadsvoorstel geven. Wij achten het om deze reden on juist. dat dit voorstel op dit moment wordt gepresenteerd. Dit voorstel is zo belangrijk, dat dit een grondige voorbereiding en een intensieve be studering vereist. Daarom 2ou het hoogst aangenaam zijn, wanneer het college dit raadsvoorstel voor een volgende raadsvergadering bewaarcse. Zulks in het belang van de gehele burgerij. De heer W. A. A. M. Verhoeven wa. tijdens de oorlogsjaren inspec teur van politie in Schiedam. H»j behoorde tot de twaalf politieman nen die op het hoofdbureau werden gesnapt, toen zij daar naar de Engel se zender zaten te luisteren. Deze twaalf mannen, die naar een concen tratiekamp in Duitsland werden ver voerd, zijn nimmer teruggekeerd. In het land van de overweldiger von den zij de dood en zij werden er be graven. Gisteren is het stoffelijk overschot van inspecteur Verhoeven in alle stilte bijgezet op de ere-be- graafplaats in Loenen. Zaterdag komt G.T.B. o.l.v. de heer De Blank na een rustperiode van veertien dagen weer tussen de witte lijnen. Als tegenstander krijgt ze M.V.V. '27 tegenover zich. Zo op het oog een walk-over, maar dc mannen uit Maasland hebben nu eenmaal de gewoonte tegen G.T.B. hun beste wedstrijden te spelen. Dus aanpakken is het devies! Er mag geen punt meer verloren gaan! Er wordt om 3 uur begonnen, sport terrein Havendijk. Ook G.T.B. 2 mag het weer eens gaan proberen en wel tegen Groen Wit 2. Worden de zaken resoluut aangepakt, dan behoeft deze wed strijd niet verloren te gaan. De wedstrijd wordt gespeeld op ter rein Laan Ons Genoegen, aanvang 3 uur, terwijl de heer Zuidgeest deze wedstrijd tot een goed einde zal brengen. G.T.B. 3 is vrij. De leden van de Katholieke Kring, die het Passage-theater Donderdagavond tot de laatste plaats vulden, hebben opnieuw kunnen constateren dat Puccini's fameuze opere „Madame Butterfly' sedert de eerste opvoering op 17 Februari 1904 nog niets heeft ingeboet aan muzikale schoonheid en dramatische kracht. Voor de derde maal was Meyer Hamels Italiaanse Opera in Schiedam te gast en de muzikale zuiderlingen heb ben weer voor vele momenten van verrukking gezorgd, ook al kan men de opvoering als geheel moeilijk vlekkeloos noe men. Daarvoor kreeg de pathetiek al te zeer het volle pond. Men kont de droevige geschiedenis van Butterfly, de geisha bij Naga saki. die op "n goede dag trouwt met de Amerikaan Pinker ton. Een groot ongeluk wordt haar deel. maar 11 a korte tijd vertrekt haar echtgenoot en «lis hij drie jaar later terugkeert, gedurende welke tijd zij trouw en vol geloof heeft gewacht, blijkt hij opnieuw gehuwd te zijn, nu met een Amerikaanse. Butterfly, die inmid dels het leven heeft geschonken aan zijn zoontje, pleegt zelfmoord en van een happy-ending is dus geen sprake. Men moet zangtechnisch bijzonder veel presteren om Butterfly te kun nen zingen en het moet gezegd wor den. dat Magda Piccarolo. dé grote ster van het gezelschap, een gedenk waardige prestatie heeft geleverd in de titelrol. Haar techniek is vol maakt-en haar slem is in de zacht- gezongen delen gelijk een nachte gaal- Ook beschikt zij over een groot volume, maar haar hoge registers zijn dikwijls ietwat scherp en als ge heel had haar vertolking iets mono toons. dat vooral in de dramatische slot-scene hinderlijk werkte. Fraai was echter haar liefdes-duet met Pinkerton in de eerste acte. waarbij Ruggcro Schileo bewees sinds zijn laatste rol in Rigoletto vocaal voor uitgegaan te zijn. al beweegt deze jonge tenor zich nog steeds niet makkelijk over de planken. Met veel routine hebben regisseur Leo Piccioli, Litizia Del Col en Al berto Ciulli de rollen van Sharpless, Suzuki en Goro voor hun rekening genomen en Qua spel verdiende Ciulli de meeste lauweren. Ook de bijfiguren waren goed getypeerd, al kwam de samenzang van de geisha's in de eerste acte lang niet uit at verf. Bijzonder veel aandacht was be steed aan de rol van Butterfly's kind. cr stond een timide blond ventje van lage leeftijd op de planken, dat alle KK-harten stormenderhand ver overde. Regie-technisch was er trou wens meer te waarderen, de dege lijke decors van Willy van Hemert bijv. en de costuums. 'Het orkest in de bak heeft nauw gezet gemusiceerd onder leiding van Gino Barsanti en deze dirigent werd Dc 2e ronde van de schaakcom petitie had voor ESS een gunstiger verloop dan de vorige, tenminste voor de lagere teams. Het eerste tiental ontmoette Vlaardingen I. Dat het een felle strijd was, blijkt wel uit de cijfers waarmee de Schiedammers deze belangrijke wedstrijd tenslotte ver loren: 4Vfe—5%. Wel stonden ze#na de eerste zitting met l13 vóór, door winstpunten van Schenner en Eer mg en een remise van Huber. terwijl Penning voor de eerste nul gezorgd had. Maar die voorsprong ging verloren, doordat zowel Dom- selaar (tegen de kampioen van Vlaardingen, Korpershoek) als Van Heiningen hun afgebroken partijen moesten opgeven. Een vrije plus- pion bracht in beide gevallen de beslissing. En de overige Schiedam mers konden toen de balans niet meer doen overslaan: Van Eden, Bongcrs. Spruit en Malkus allen remise. ESS II boekte zijn eerste over winning.' op het 4e tiental van de schaakclub Dordrecht. De score t is voorlopig Q3. maar ook de enige afgebroken partij staat ongunstig voor de Dordtenaars, zodat op een einduitslag 73 gerekend mag wor den. Tenslotte het derde tiental van ESS. Hier ging de strijd tegen het viaardingse HV;0 II. In 't begin zag het er naar uit. of de Schie dammers op een grote overwinning afstevenden, mede door het niet opkomen van 2 tegenstanders. Toch is de einduitslag nog niet zeker. ESS staat met 4^2%, vóór en de twee puntjes zullen misschien net in Schiedam blijven. terecht betrokken in het bijna ova tioneel slotapplaus, dat zangers cn zangeressen ten deel vicL Zo werd deze avond opnieuw een groot succes voor de zangerige gas ten uit het zonnige zuiden en het be stuur van de Katholieke Kring ver dient lof voor het toch gedurfde initiatief, om het zonder subsidie werkende gezelschap voor de derde maal naai* de Passage te halen. B. en W. stellen de raad voor voor het komende cursusjaar de volgende leraren aan de Gemeentelijke Nijver heid sa vond school te herbenoemen de heren: A. v. Beek, C. Bel. A. Berk- houdt. W. G. Boot. F. J. G. Bernard. J. Brouwer, J. v. Diejen. M. J. v. Dijk, A. J. v. d. Gaag, J. Goedhart, J. J. B. de Graaf. F. J. Klapwijk, G. C. Mastenbroek, W. Nesse, K. Nette, C, de Nijs, J. Otter, J. v. d. Poel, S. JRoelé. J. C. Roelofs, J. J. Timmers, ,T, v. d. Touw, A. Th. du Croq, W. de Bie, P. Droppert, A. J. den Hartigh. A. de Jong. J. Lamens. Th. v. Woer- kom. Nieuw te benoemen: J. B. Kalfs- beek, C. J. W. Meyer, L. van Wag- tendonk en D. van Zuurcn. In vaste dienst: A. de Jager, C. J. W. Meyer. Voor de cursus V.M.T.O.: C. J. Maan dag en A. J. de Hartogh. In de sportrevue van de AVRO, zai Zondag tussen half vijf en vijf uur een nabeschouwing worden gegeven van de wedstrijd Hermes-DVS tegen Feyenoord. Om medewerking te verlenen aan de Vereniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs, stellen B. en "VV. de Taad voor een bedrag van 12.700.beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van de tijdelijk in de Thor- beckeschool gehuisveste, doch later ir. Niemvland te stichten school voor GLO. Wat tneo moet weten: Apothekers- nachtdienst: Evers. Lange Haven 81, Bellen bü ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 89 Telefoon 69290. Bioscopen: IVfonopoIe. 2. 7. 9 uur: „Het masker van de Pharao". rassage, 2 en 8 uur: „Schattige Vrouwtjes". Het eerste elftal van Martinit gaat Zondag naar de eilanden om daar Oud Beyerland partij te geven. De gastheren beschikken over een ster ke ploeg, die er erg op gebrand zal zijn zich voor de destijds in Schiedam geleden nederlaag, te revancheren. Hoewel het op de ranglijst niet tot uitdrukking komt, staat Martinit een punt voor op de tegenstanders van a.s. Zondag. Dit komt omdat de wed- j strijd MartinitSaturnus, die door de Schiedammers werd gewonnen, 1 nog niet in de standenlijst is ver werkt. Het elftal vertrekt per bus om 10 uur van de Koemarkt. Ook de Martinit-veserves maken de reis mee, omdat dit tweede team eveneens tegen Oud Beyerland bin nen de krijtlijnen komt. Een zware opgaaf, die wanneer men eendrachtig samenwerkt zeker niet zwaar behoeft te zijn. Voetbal is nu eenmaal een I kansspel. Martinit 3 gaat op visite bij DRZ 3. De afdeling Schiedam van de Al gemene Nederlandse Grafische Bond belegt op Dinsdag 24 November in de grote zaal van Musis Sacrum een ont spanningsavond, die wordt verzorgd door Wim Ibo's Triangel-Cabaret, waaraan meewerken Sophie Stein. Lia Dorana. Wim lbo en Rijk de Gooyer. Muzikale begeleiding ver leent de pianist Tonny Schifferstein. Als gast treedt op Kobus Rarekiek. De heer J. Schipper, lid •"■an het hoofdbestuur van de Alg. Grafische Bond. spreekt een kort propaganda- woord. (Advertentie 1. M-J (Advertentie I.M.l ZEER SOLIDE KWALITEIT 1 jaar garantie RECLAMEPRIJS 6.15 ROTTERDDUK 268 - TEL. 67593 Voor de derde toneeluitvoering, die dit jaar onder auspiciën van de Schiedamse Kunstkring plaats vindt, heeft het bestuur het Rotterdams To neel geëngageerd, dat onder regie van Ci*uys Voorbergh op Donderdag 26 November 's avonds om 8 uur in het Passage-theater een opvoering komt geven van ..Schoppen Vrouw" een spel in drie bedrijven van Rod ney Ackland. De medespelenden zijn: Charlotte Kohier, Magda Janssens en. Koba Kelling. Bromfiets-ongevallen De 45-jarige incasseerder P. A. J. Uit Rotterdam kwam, toen hij gister avond op zijn bromfiets over dc Vlaardingerdijk reed. te vallen om dat er plotseling uit een zijstraat een hond tegen zijn brommer aanrende. De heer J. kreeg een bloedende hoofdwond, per motorzi.jspan van de politie is de man naar het Gemeen teziekenhuis gebracht voor genees kundige behandeling. Op de B.K. Laan moest gister avond de 48-jarige bromfietsende machinist A. B. uit Vlaardingen plot seling remmen waardoor hij kwam te vallen. De man kreeg een hersen schudding, Per auto van de GG en GD is het slachtoffer naar het zie kenhuis te Vlaardingen vervoerd. Zaterdagmiddag om 1.15 uur komt St. Nicoiaas aan het Hoofd tc Schie dam aan, vergezeld van 8 a 10 pieter knechten. De goede Sint wordt inge haald door drie boten met totaal ca, 1000 kinderen aan boord. Na de rondvaart door dc havens wordt de Sint om ca. 2 uur op het stadhuis door dc Burgermeester ont vangen. Daarna vangt de rondrit door dc stad aan. vooiafgegaan door het poiïtiemuziekcorps. Het rijtuig van St. Nicoiaas wordt geëscorteerd dooi een aantal verkenners van de padvinderij. De route zal zijn: 13.4.» uur vanaf Brede Marktsteeg naar Stadhuis. Na de officiële ontvangst, via Hoog st iaat - Koemarkt - Broers vest - Em- maplein - Singel - Oostsingel - van i Swindensingel - Boerhavelaan - Boerhaveplein - Rotterdamsedijk (oprit naar ..Rode Hek") Rotterdam sedijk - Koemarkt - Koemarktbrug - Gerrit Verboonstraat - Lange Nieuw- straat - Hoofdstraat - Willem Brou- 1 werstraat - Wilhelminaplein - Groe- 1 nelaan - Willemskade - Stadhouders- laan - Pr. Mauritsstraat - Nassaulaan - Burg. Knap per liaan - Aleidestraat - I Vlaardingerdijk - Rembrandtlaan - Rubensplein - eindpunt bij Café „Terminus". St. Nicoiaas zal het zeer op prijs stellen, wanneer evenals vorige laren de Schiedamse Bevolking weer in grote getale aan het Hoofd tn langs 1 de havens aanwezig zal zijn. De or- 1 ganisatie van deze intocht berust bij 1 de Schiedamse Middenstands Cen trale. Belangstellenden worden er aan herinnerd, dat morgenmiddag tn zaal Irene de gelegenheid bestaat afscheid te nemen van de bekende Schiedamse musicus de heer J. G. Hakkert. Zo men weet gaat bij Schiedam verlaten om een betrek king als kerk-organist in Zoelmond te aanvaarden, Op deze receptie is iedere Schiedammer van harte wel kom. Ten behoeve van het maken van de fundering voor de te bouwen E.L.O.-school in Nieuw!and 'stellen B. en W. de raad voor een crediet beschikbaar te stellen van f 139.800. De Rood-Groenen worden Zondag a.s. voor een zeer moeilijke taak ge steld in de vorm van een uitwed strijd tegen SïtLardia in Sittard. De stand op de ranglijst zou het ver moeden wettigen dat de SW-ers een zacht eitje te slikken krijgen, doch de ervaring heeft geleerd, dat de Zuiderlingen moeilijk te bespelen te genstanders zijn, ongeacht welke plaats zij innemen. Jan van Schijndel en zijn jongens zullen er daarom, heel goed aan doen om geen onnodig risico te lopen en zich vanaf de eerste minuut in deze wedstrijd vast te bijten. De resultaten van de SVV-ers zijn tot op heden niet ongunstig geweest, doch men dient te*bedenken dat de weg nog lang is en heel wat punten nodig zijn om zich veilig te stellen. Worden de zaken zo energiek aange pakt als de laatste wedstrijden, dan zijn de Schiedammers niet kansloos We zijn dan. ook zeer benieuwd naar de uitslag. Het 3e elftal speelt om 12 uur op het Sparta terrein, tegen Sparta 3, terwijl het 4e elftal thuis zijn krach ten gaat meten tegen HW 2 om 12 uur. Het zag er niet zo best uit voer Hermes-DVS, 14 dagen geleden. Met 2 invallers,, n.l. voor Tiïius Osterholl en voor Cock v. d. Tuyn, moest de reis j worden ondernomen naar Eindhoven, waar de beslissing moest vallen voor de voorlopige bezetting van de derde plaats, welke tevens de bedreiging 1 vormt voor de koplopers. Doch de Hermes ploeg toonde een sterk moreel, de juiste tactiek werd bepaald en cen verdiende 31-overwinning was het resultaat. En daar Excelsior en E.B.O.U. tegen elkaar gelijk speelden, be- naderde Hermes de koplopers tot op 1 punt. En Zondag aj?. ontvangt I Hermes-DVS Feyenoord, een nog altfjd graag geziene tegenstander en zoals bekend, brengen de wedstrijden tegen Feyenoord altijd sfeer, span- 1 ning en voethal van goed gehalte. Een van de z.g. klassieke wedstrijden, i welke de harten van de rechtgeaarde voetballiefhebbers sneller doet kloppen. Op hot opfiblik levert Feyenoord nog met van die bijzondere resul- 1 talen. De aanval kan n°S niet los- komen, doch verdedigend is Feije- i noord één van de sterkste ploegen van de afdeling. Zij noteren het kleinst aantal tegendoelpunten (7 uit 7 wedstrijden» en dit bewijst wel. dat de verdediging met de snel 1 opkomende stopper v. d. Hoek en doelman v. d. Bijl zeer hecht is. Het is dan ook te verwachten, dat Feyenoord het zwaartepunt in de achterhoede zal leggen on zal tracli- j ten door snelle uitvallen aan het langste eind te trekken, i Onze stadgenoten dienen er dan ook voor te waken niet in dit val- lel je te trappen, door Feijenoord met de rua tegen de rmiuv te zet- 1 ten. Het wordt dan moeilijk om 1 doelpunten tc maken, zoals we o.a. j hebben gezien tegen ADO en Mau- j r't De blauw-witte voorhoede 1 hteft ruimte nodig en de tactiek dient hieraan te worden aangepast Verder zullen wij hierover niet over 1 uitweiden, want wat dat betreft j heeft Hermes genoeg routine, j Deze wedstrijd trekt immer grote belangstelling en nu Hermes zo'n j fraaie positie inneemt, wordt dit maal cen zeer grote toeloop ver» wacht, 1 Het Hermes-Bestuur adviseert de bezoekers dan ook. zich bij de voorverkoop van plaatsbewijzen te voorzien en heeft verder dc vol gende maatregelen genomen. Dc zitplaatsen worden zonder uit zondering genummerd verkocht, zo dat iedere houder hiervan verzekerd is; dat hij de wedstrijd goed kan volgen. Dus ook dc plaatsen op de tribune krijgon ter plaatse een num mer toegewezen. Een verder gevolg hiervan is, dat leden en adspirant- ledcn van Hermes-DVS op deze tri bune geen plaats kunnen nemen. Voor hen is gereserveerd de onover dekte zil-tribune in het verlengde van de overdekte. Tenslotte ver zoekt het Hennes-bestuur het pu bliek tijdig aanwezig te zijn, ten einde moeilijkheden en oplopen aan de hekken te vermijden. Het 2c elftal heeft vrij-af en het 3e team staat voor de zeer zware taak zijn ongeslagen record te handhaven in de uitwedstrijd tegen CW 3 (10 uur) CW neemt de 3e plaats in met 3 verfiespunten meer dan Hermes en dit wordt zogezegd voor CW de laatste kans zich in de kopgroep te handhaven. Het 4e elftal, met slechts 1 punt achter stand op de leiders, gaat om 10 utir naar HOV 4. Als dit. elftal volledig uit kan komen, ligt winst in het T*ersehiet, Als het weer geen tegenslagen biedt, kan er Zondag a.s, op het Bos- hoek-terrein weer volop worden ge noten van de handbalsport. Alle elf tallen van de Verg. Wilton Fljenoord Afd. Handbal spelen thuis. Om 10 uur speeLt het 2e dames elftal tegen het 3e dameselftal voor de competitie in de 2e klas v. d, afd. Rotterdam. Deze twee elftallen ma ken in krachtsverhouding niet veel verschil, een aardig partijtje kan dit wel -worden, als er tenminste geen spijbelaars zijn. Direct hierna, dus om 11 uur, krij gen we de strijd van dit seizoen. ni. Heven Wilton Fijenoord JESDO I. ESDO dat met 4 punten meer dan de Wilton heren aan de kop gaat in de Districts 2e klasse West B heeft deze 2 punten nog zeker niet binnen. Wil ton is op eigen terrein een zeer ge vaarlijke tegenstander, dit bewees wel de wedstrijd van drie weken te rug tegen Animo, deze Hagenaars kwamen ook met de gedachte het veld in. met als: Die 2 punten zijn voor ons. Denkt ESDO er ook zo over. dan zijn ze zeer zeker abuis, er zal wel degelijk gestreden moeten worden voor deze puntjes. Wij geven voorlopig de Wilton-ploeg een klein kansje, als zij tenminste de bal het werk laten doen. Een spannende striid zal het zeer zeker worden. Om 12.30 uur moet het le dames elftal het opnemen tegen Rotterdam. De steek die deze dames hebben la ten vallen in de laatste wedstrijd, mogen zij thans wel weer dubbel pro beren op te halen. Zij staan thans nog met 1 punt voorsprong aan de kop. Het 2e heren elftal wat weer een uur later, dus 13.30 uur, ONA ont vangt zal het tegen deze Delftsche ploeg weer zwaar te verduren krij gen. een kleine overwinning voor de gasten kunnen wij hier wel voorspel len. Om de Oudercommissie van de Mathenesserschool, Oude Kerkhof 13, weer nieuw leven in te blazen, ter verkrijging van het onmisbare contact tussen het onderwijzend personeel en de ouders, was er Don derdagavond in de zaal Harmonie in de Nieuwstraat een ouderavond belegd. De volgende ouders be haalden bij de bestuursverkiezing het meeste aantal stemmen: de da mes N. van Leeuwen. A. Feelders, J. B. Rijsdijk en de heren B. Jeup en H. B. van Vuuren Deze vijf men- sen zullen dus de oudercommissie i gaan vormen. De heer J. van der Kamp. sinds eeu half jaar het nieu we hoofd der schooi, betreurde het in zijn welkomstwoord, dat slechts zo weinig ouders gevolg hadden ge geven aan de oproep tot bijwoning van de avond. Het is toch in het belang van het beste, dat men op aarde bezit: het eigen kind. I11 ieder geval werden op deze avond de eer ste stappen gezet en spreker hoopte op een goede samenwerking tussen ouders en school. De leerkrachten zullen hun beste beentje voorzetten. Men kan nu in ieder geval met fris se moed aan de slag gaan aldus dc heer Van der Kamp. De wegblijvers misten, tevens een interessante lezing met lichtbeelden, verzorgd door de heer J. T. Hake- mulder van de Keurenaarsehool in Delft. De lezing ging over het le ven van Vincent van Gogh. In het tweede gedeelte van zijn causerie behandelde spreker verschillende opvoedingsmoeilijkheden bij de op groeiende jeugd. In. verband hier mee haalde hij o.m. de sexuele ont sporingen in Hardenberg, Heiloo en Tilburg aan. die zich kortgeleden hebben voorgedaan. Zijns inziens lagen de oorzaken ten grondslag aan een verkeerde sexuele opvoeding en een slecht geleide besteding van de vrije tijd. Het bestuur van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging gaat vanavond in zaal Tivoli de prijzen uitreiken aan de winnende junio renteams. die hebben deelgenomen aan de door deze scheidsrechters- vereniging georganiseerde spelregel test. De aanvang hiervan is half achi Daarna zal de bekende refe ree W, B. Aussum een toelichting geven op een filmpje, dat hij zal vertonen. Als de weergoden blijven meewer ken spelen Succes en Schiedam Zon dag hun 10e wedstrijd van dit seizoen en ODI Zaterdag zijn 9e. Hoewel Suc ces de uitwedstrijd tegen USV niet te licht zal mogen opvatten, moeten de blauwwitten zonder al te grote In spanning beslag weten te leggen op beide punten. De thuiswedstrijd werd destijds met weinig overtuigende cij fers gewonnen, n.l. met 1—0. Schiedam staat voor een heel wat zwaardere opgave. Men krijgt WION op bezoek,, dat binnenkort zijn 20- jarig bestaan herdenkt en ter gele genheid daarvan zijn uiterste best doet het kampioenschap te verove ren, We zijn geneigd de Rotterdam mers de beste kansen te geven, maar misschien zijn onze stadgenoten wel erg goed op dreef en sturen zij WION roet lege handen huiswaarts. Hier door zou Schiedam 2ich opwerken tot de tweede plaats en de eerste plaats volledig binnen bereik hou den. Op eigen terrein won WION de thuiswedstrijd verdiend met 41. ODI gaat op bezoek bij Rotterdam Zuid 2. Dit wordt het eerste treffen. Gezien de prestaties van de Rotter dammers moet het voor ODI niet moeilijk zijn de volle buit .binnen te halen. De eerste reservetwaalftallen van Schiedam en Succes krijgen het ook niet gemakkelijk. Zij gaan respectie velijk op bezoek bij Eureka 2 en Charlois 2. Succes 2 is aan zijn posi tie op de ranglijst verplicht voor een overwinning te zorgen, maar Schie dam 2 mag blij zijn als het tot een puntenverdeding komt. ODI 3 en Succes 3 spelen op eigen, terrein te gen respectievelijk SSV 2 en Het Zui den 9. Van beide wedstrijden ver wachten we een zege voor de bezoe kers. De juniorcompetitie vordert ook goed. Het programma van de Schie damse twaalftallen voor Zaterdag luidt: Schiedam AWION A, Spar taan. ASucces A, Sperwers D Schiedam B en Succes BActief B. Over Suriname en de Nederland se Antillen handelde de lezing met film; die dr G. J. Kruyer Donder- dagavond in het Volks ge bouw hield voor de leden van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling en de NVV Bestuurdersbond. Het pro gramma ging uit van het Tropisch Instituut in. Amsterdam. De lezing behandelde op indringende wijze land en volk van dit Nederlandse gebiedsdeel en de zeer fraaie kleu renfilm verduidelijkte het geheel i bijzonder goed. Het tweede gedecl- te van het programma bracht cultu- rele ontspanning in het kader van I de avond. Het Surinaamse nutziek- gezelschap Guyana, met zang en i dans var. de twee „Kotta Missies" brachten verantwoorde kunst uit de Caraïben. Tweede voorzitter Sj. Sjoersma had de avond met een kort woord geopend. Voorzitter A. Klein van de Las club Schiedam, aangesloten bij de Nederlandse Vereniging voor Las techniek, N.V.L., kondigde in zijn openingswoord voor de clubavond. Donderdag in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, defini tief de technische las wedstrijd aan tussen, de vier afdelingen Krimpen aan de Lek, Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Wij schreven hier Maandag in ons verslag over de feestavond van de Lasclub. reeds over. Op deze avond hield de heer Jan Disse. lastechnieker van Smit- las in Nijmegen, een lezing over het onderwerp „Krimpen en krimp- vervorming". De club luisterde met intense aandacht naar de uiteenzet ting over deze technische verschijn selen. Na de pauze werd een inte ressante film vertoond over het lassen van roestvrij staal. In de handbal competitie wordt Zondag a.s. slechts een klein pro gramma afgewerkt, aangezien de Haagse verenigingen, op een. enkele uitzondering na deelnemen aan de zaalhandbalcompetitie. Gezien de kosten meende de afd, Rotterdam van deelneming te moeten afzien en alleen Wilton-Feijenoord heeft aan het eendrachtige Rotterdamse standpunt niet kunnen deelnemen. De heren van DWS trekken Zon dag naar Leiden om te proberen HVL twee punten afhandig te ma ken. Een voorspelling is hier wel zeer moeilijk i.v.m. de nederlaag, die DWS jl. Zondag tegen Dynamo leed. Een gelijkspel ligt in ieder ge val binnen het bereik van de Schie dammers, DWS 3 (heren) ontvangt om 1 uur aan de Oude Dijk Actief 2. Dit kan een aardige wedstrijd worden, waar een puntendeling het minst voor de hand ligt. Het 2e dames-team van DWS speelt te Leïdschendam tegen CWP 2. dat de puntjes wel thuis zal hou den. Jeugdprogramma: Zaterdag: Adsp. meisjes JRRDWS. Zondag: Jun. meisjes: Roda 2DWS 1. Dynamo DWS 2. Jun. jongens: Meeuwen DWS. De uitslagen van de Zaterdag 14 November gespeelde wedstrijden luiden: Unicum 1—PPSC 1 2—3; RWH 2 PPSC 2 3—0; PPSC 3—HBSS 6 2t; De Hollandiaan aPPbC a 01; PPSC bExcelsior '20 b4 80. Voor Zaterdag a.s. is het eerste elftal vrij. Het programma voor Za terdag 21 November luidt: Zwaluwen V. 4—PPSC 2. 3.15 uur, Vlaardingen; TSB 4—PPSC 4, 3 u. Vlaardingen; PPSC aDRZ a. 3 u., j Boshoek: Excelsior '20 b4PPSC b, 2 uur, Oude Dijk. Burgerlijke Stand GEHUWD: P. A. Roov-ers, 25 jaar en A. v. d- Ree 21 jaar: A. A. J Haver- mans 22 jaar ert H. J. M. E. Ronde 20 1 jaar- F. K. Harts 23 jaar en P. C. Kok 22 jaar: W. Vogel 26 jaar en A. E. Pec- i ters 23 jaar: J. v d. Jeugd -10 jaar en I M, J. Schotman 26 jaar- I. J. van Dis 1 24 jaar en A. G. Meiier 22 jaar; Th. G. j Volk 2R jaar cn A. P. Srholte 23 jaar*. G. v. d. Horst 21 jaar en C. M. Bos 20 jaar; D. van Eijk 29 jaar en E. O. Sor- ge 20 jaar. ONDERTROUWD: G. J. v. d. Berg 25 jaar en J. A. Dorsman 19 jaar; W. van Dam 21 jaar en E. de Waard 26 jaar; J. van Gogh 23 jaar en J. C. Cemtse 21 jaar- P. J. Kipping 25 jaar en A. Th, Hersbach 25 jaar; P. KJepke 21 jaar en H. Dtiejaaren 13 jaar- A, Klootwijk 22 jaar en A. Bröklmg 18 jaar; W. fï. de Koek 23 jaar en S. van Leussen 24 jaar: J. de Nies 20 jaar en j. Holleman 19 jaar; J. van Os 26 jaar en Th. G. V. d. Graaf 22 jaar; J. W. Scholten 19 jaar en A. M. Basélicr 21 jaar; G. F. Sikma 25 jaar cn A. van Hartingsveldt 24 jaar: J. Tielman 22 jaar en A. B. Mackaij 22 jaar; P. de Wolf 28 j, en M. A. O. V. d. Berg 19 jaar. OVERLEDEN: T. van Roon. 82 jaar, wed. van J. van Pelt- Th. M. A. Rij neveen, 69 jaar, vr. van C. J. v. cL Klink; F- A. Scegers, 78 jaar. GEBOREN: Johanna, d. van A. Klein en R. P. Lokker; Harm, z. van idem; Cornelia L., d. van P. J. Middendorp en M. S- L. van Kampen; Hermanns J. J., z. van H. j. j. Hendriks en M. Wou ters; Karei F., z. van J- v. d. Heiden en C. J. Vermeulen; Adriana H. d. van H. de Vlaming en J. van Dijk; Willy K., d. van J. van Barnevetd en N. Bu- ma; Johanna, d van J. den Houting en C„ Zonneveld- Excelsior wacht a.s. Zondag een zeer lastige taak, want dan moeten onze zwart-witte stadgenoten op be- zoek bij Öe leider van dc 3c klas B Scheven ingen. Hetzelfde Schevenm- gen dat verleden jaar hoogst onge lukkig uit de 2c klas degradeerde en nu schijnbaar per sé onmiddel lijk weer terug keren wil, daar staat tegenover cen Excelsior dat de laat ste 2 jaar steeds Candida at was. en dat nu opnieuw dc 2e p'aals bezet, en zich misschien spiegelt aan hei gezegde „3 X scheepsrecht" In dien Excelsior er in slaagt dc over winning nu naar Schiedam te bren gen dan staan beide ploegen gelijk, getuige de stand. Schevenjigcn 12 tut zeven on F.xcclsior 107, maar of dit gebeuren zal. dal zal men af moeten wachten, maar gezien het vertoonde spel van onze stadgeno ten de laatste weken, zijn ze zeer zeker niet bij voorbaat geslagen. In elk geval kunnen wij een zeer span nende strijd verwachten, waarin Ex celsior zijn huid zo duur mogelijk zal verkopen. Een talrijke schare supporters zal de Schiedammers vergezellen, en wie nog oen plaats wil besorekm in cen der tourmg-cars, kan zich tot Vrijdagavond opgeven bi| dhr J. Gokke. Hogebanweg 81a, Schiedam. 1 paar kin cl er wantjes, ballpoint, vulpen, ring met 2 sleutels. Te bevragen bij de vinders: bvuiti colbertjasje. C. de Jong, J. van Len- nepstraat 13a: 1 paar handschoenen, Vendeloo, Boerhavelaan 12c: zwarte ceintuur, de Jong, Rembrandtlaan 48a: grijze wollen herenhandschoen, M. Nobel, Lorentzlaan 63c: das, B. de Regt, Potgieterstraat 2b: rode porte- monnaie, J. Groene veld. Pierson- straat 31 te Maassluis (tel. 803L be drag van 10,J. Scholte. Swara- merdamsingel 8a: nikkelen polshor loge. Tuyl. le Tumsingel 14: gouden armband. Th. Cremers. ,v. 's-Graven- sandestraat 2d; vulpen en vulpotlood in étui. C. Willemse, Edison straat 28b: 2e kindertasjes. D. Westhof. Anth. Munsstraat 67; portemonnaie met mh„ P. de Ridder. Rembrandt laan 36: nikkelen polshorloge, G- Ver hagen. Warande 65; rode autoped. J. J. de Bie. Schiedamseweg 531: steun zool (klein model). C. van Haatten, Heenvlietsestraat 35b: autoped. Kriense-Lokker. Rembrandtlaan 62a; kinderzitje van rijwiel. K. Both, Leibnitzstraat 25a: rozenkrans in étui T. Romein, L. Nieuwstraat 27. (Advertentie l. M.) Een visitetas is een iuxe arti kel waarbij afwerking en kwa liteit en het genot keus ie kunnen maken uit een ruime sortering toch het voornaam ste is. Dit model, een van de mooi ste uit onze sortering van meer dan vierhonderd mo dellen en kleuren, is een import visitetas die dit seizoen als een van de beste mo dellen uit de tiengulden serie is verkocht. Een modern overslagmodel met grote klep, twee ruime vakken en verstelbare schou derriem, uitgevoerd in een bijzonder geslaagde zwarte zeehond-plastic. De Sint Nicolaastijd is een tijd van verrassingenlaat de prijs van deze tas nu een dubbele verrassing voor U zijn, want U koopt dit pracht stuk voor nog geen zes gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze exclusieve im- *03? StQ porttassen van «T zwart zeehond- S plastic, voor Postorders onder rembours, wmKELCENTRUM BINNEHWEG, Tel.2918r

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1