Rust in vogelwereld is weergekeerd PAROOL 95 3 Sterrebos wemelt nu van groenlingen en vinken Povere resultaten van TCK, Ready en PTTS Burgemeester Van Walsum opent melkfabriek KALENDER 1954 Huurverhoging DHS gaat Zondag naar Roekanje Jaarvergadering van ABVA AGENDA Agenda Rotterdam Uitslag Paard sloeg op hol jongen overreden ISsCHIEBAM Winkelsluiting Watergeld Van de groene, tennistafel Middenstanders feestten in Musis Voetgangster door fiets aangereden Noren waren ir vrolijke bui Sint Hieolaas-prijsïraag Se Schiedammer Eengezinswoningen j in Overschie Kanarie ontvreemd Motor gestolen PPSC-nieuvs Belangrijke stap vooruit Ongevallen 2-kleurige kunstkalender formaat 32 X 28 cm slechts cent Taxi ramde hek en lichtmast SCHIEDAM KABELJAUWFILET arXr"""' 500 scan, 1,10 ALBERT HEIJN flinke melkbezorger SCHRIJVER a. ALL ROUND DRAAIER b. FRAISER MACHINEFABRIEK „KUNO" SCHIEDAMSE 2 Woensdag 16 December 1953 De jaarlijkse grote vogel verhul zing, waarvan wjj gedurende October en de 'eerste helft van November getuige zyn geweest, behoort weer tot bet verleden. Talloze vogeïscharen hebben in die tyd over ons land gevlogen en een bescheiden gedeelte daarvan toefde in die dagen ook enige tijd; te onzent. Nu de rust is weergekeerd, kunnen wij wel zeggen, dat de vogels, die wy nu nog ontmoeten, de winter bö ons zullen doorbrengen. Het aantal Individuen en ook het aantal soorten valt bü nadere beschouwing niet tegen. In de eerste plaats ontmoeten wy in het bos een behoorlijk aantal vinken, belangrijk meer dan in de zomermaanden. Zij zijn voor het meren deel te vinden in de buurt van het ex-haventje aan de Maaskant, waar «ij volop voedsel vinden Jn de zaden van de zeeasters. Daar is zo'n enorme voorraad van, dat de vogels er voorlopig wel voldoende aan hebben. ïk had daar op de zulte ook an dere vogels venvacht, zoals b.v. puttere, doch deïe fraaie vogeltjes heb ik er helaas niet aangetroffen. Toch is het niet onwaarschijnlijk dat ze er geweest zijn of zelfs mis schien nog zullen verschijnen, want op een terreintje met dezelfde be groeiing. tussen Vlaardingen en Maassluis zaten er vele. Wij dienen daar dus attent op te blijven. Wat ik wel bij' het voormalig haventje zag: een paar kepen en dat is ook al de moeite waard. Zij lyken veel op onze vinken, maar hebben in- plaats van het wijnrode van de vink meer roestbruine of oranjekleurige delen, vandaar dat zij wel oranje- vinken genoemd worden. Hun hou ding is gelijk aan die der vinken, (Do redactie Defioudt zlcb net recht voor ingezonden stukhen voor deze rubriek te bekorten. Anoniejue stukken '«'Ti in de DranrntaTiib Naar aanleiding van het voorstel van. Burgemeester en Wethouders om het bedrag voor verwarming met 0.25 te 'verhogen, op grond van het feit. dat de cokespr ijzen zijn gestegen, heeft de commissie uit de bewoners van de Kon. Emma- en Nieuwlandfiat zich met een schryven tot de Raad gewend, met de mededeling, dat de cokes- pritzen sinds I Januari 1952 niet zijn gestegen en er op aangedron gen eerst na ernstig beraad een beslissing te nemen. De Raad heeft aan dit schrijven weinig of geen aandacht besteed. .De wethouder van de Woning- dienst had dus gemakkelijk spel met de .mededeling, dat niet de prijs van de cokes oorzaak van het voorstel was. maar dat de kosten van vervoer en opslag een rot speelden. In het stuk aan de Raad wordt daarover geen woord gezegd- Het is zacht gezegd ëen niet juis te voorstelling van de feiten. Im doch de roep verschilt heel veel. De keep roept n.l. een enigszins hees klinkend „kèèèp" en dat hoor je al op aanzienlijke afstand. Zij komen van heel ver, want hun broedgebie den liggen in het Noorden van Skandinavië, Rusland en Azië. Vroe ger ontmoetten wij de kepen vrij wel iedere winter in het Sterrebos, maar na de ramp die ons bos trof, hebben wij 2e niet meer gezien. Zo doende was dit wel weer een leuke waarneming. Evenals de vink en de groenling is de keep een echte zaadeter en dientengevolge zuilen deze vogels zich nog wel een poosje aan de Maaskant ophouden. Groenlingen zijn er overigens ook voldoende en binnenkort zullen er ook wel ringmussen op het appel verschijnen. Oo< dat zijn echte zaadeters en als zij eenmaal de zee asters m de gaten krijgen, dan zijn zij voorlopig nog niet weg. Traditiegetrouw heeft de Plant soenendienst de bekende voederta fels weer geplaatst, waar in het barre jaargetijde de liefhebbers zaad kunnen deponeren en daarmee de vogels door de kwade tijd heen hel pen. Het aantal koolmezen en pimpel mezen is thans ook groter dan in de zomermaanden en het zou zo prettig zijn als wij deze uiterst nut- De Algemene Bond van Ambtena- uge vogels eens wat meer hielpen j ren. afdeling Schiedam, heeft gister door meer nestgelegenhstd te ver- I avond in de grote zaal van het Volks- niet zo gauw kon thuis brengen. Toen ik mijn kijker erbij haalde, was het raadsel spoedig opgelost en zag ik tot mijn verbazing dat het twee kamphanen waren. De reden dat ik ze niet zo gauw kon determineren was. dat wij in deze tijd helemaal geen kempha nen verwachten, aangezien zij om streeks half Juli in gezelschap van hun kroost de broedplaatsen reeds verlaten en dan duurt het weer tot half Maart eer je weer kemphaan tjes ziet. Als je dan begin Decem ber weer enkele van deze vogels ziet. geloof je eigenlijk je eigen ogen niet. Het is een raadsel waar deze dieren vandaan komen. Het was in ieder geval een heel pret tige ontmoeting, die we niet licht vergeten zullen. A. DE JONG. Zondag gaat DHS naar Rockanje om aldaar de club van die naam te gaan bekampen. Deze opgave lykt zo op het oog eenvoudiger dan ze is. Rockanje beschikt over een stevig elftal, dat zich niet zo gemakkelijk laat kloppen. De geel-zwarten we ten dit nog wel van het vorige sei zoen en zullen alle zeilen moeten bij zetten om deze klip zonder schade te omzeilen. Het vertoonde spel van de afgelo pen Zondag heeft echter voldoende vertrouwen gegeven voor de komen de strijd en met een normaal verloop kunnen ook deze punten veroverd worden. De reis zal gemaakt worden per autobus en zij, die mee willen wor den verzocht, zich voor Vrijdag op te geven bij het bestuur. Vertrek vanaf Koemarkt om 12.30 uur. Het verdere programma luidt: DHZ 2DHS 2, 10 uur; Hellevoet- sluis 2DHS 4, 2.30 uur; Rockanje 3—DHS 5. 11.30 uur; AVS 3—DHS 9.30 uur; DHS 7Oud Beijerland. 2 uur. Juniores; DHS aSchiedam a, 3 uur. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Rembran dt- apotheek, Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 89290. Bioscopen: Monopole, 2, 7, 9 uur: „Ik vecht niet voor geld". Passage, 2 en S uur: „Berlijn, stad van avontuur" VOOR HEDEN Operette: Schouwburg, 8 u: Hoofdstad Operette met „Wiener Blut". Film: Arena, 2. 7, 9.30 uur: Konvooi naar Malta; Capitol, 2, 7. 9.15 uur: Contra-Spionnage; Centraal, 2. 6.45, 9.30 uur: Lime Light; Cineac, 9—5.15 uur: Nieuws enz., 5.45. 8, 10 u: Een Nieuwe Morgen; Colosseum, 2. 7, 9.15 uur: Een Nieuwe Morgen...; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: De roep stem der Pampa's; Lntusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Rechter Thomas: Luxor, 2. 7, 9.30 uur: Mylord steelt juwelen; Monopole, 2, 7, 9 uur: Ik vecht niet voor geld; Passage, 2, 8 u: Berlijn.. Stad van Avontuur; Prinses, 2.15, 1, 9.30 uur: De laatste dagen van War schau; Rex, 2. 7. 9.15 üur: Spoorweg- sabotage: "t Venster, 2, 7. 9.15 uur: Ontmoeting met het Verleden; Victoria, 2, 7, S.15 uur: Een nieuwe Morgen Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 uur: Histo risch Museum, 10—5 uur: Geschiede nis van Rotterdam; 't Venster, 10—22 uur: Schilderijen van Wim Schuite en Wim Gerritsen; Museum voor Land- en Volkenkunde, 105 uur: Melanesische kunst; weven en vlech ten in Afrika; Groothandelsgebouw, zalen 7 en 8: verkooptentoonstelling; zaal 6 Jubileumtentoonstelling Kees de Voogt; 19—23 uur: Maquette bin nenstad: Bomvcentruni, 95 uur, Wo, 8 uur pop. rondl: Bouw van vacantie-oorden, scholen, tehuizen voor ouden van dagen, fabrieken, boerderijen, etc. Engelse architec tuur. i#* schaffen. Zoals ik al meer gezegd heb. heerst er voor de mezen een ont stellende woningnood en het zou een weldaad' zijn als de Plantsoenen dienst er eindelijk eens toe zou over gaan om. evenals voor de oorlog, een aantal nestkastjes voor deze nuttige vogels aan te brengen. Zo mogelijk niet alleen in het bos, maar evenzeer in het Julianapark, de Plantage en de Begraafplaats. Mezen zijn, zoals men weet, holenbroeders, doch die gaarne een nestkastje voor lief ne men. Niet alleen zou dit voor de mezen een weldaad betekenen, doch evenzeer voor land-, tuin- en bos bouw. aangezien, de mezen zich zo wel in de zomer als in de winter uitsluitend voeden met insecten, pop pen en eieren van dit "schadelijk ge dierte. Mbn heeft eens berekend, dat één paartje koolmezen in drie weken" tijd niet minder dan 7 a 8000 insec ten vernietigde. Een opruiming dus, die er wezen mag en waaruit blijkt, dat bij een behoorlijke mezenstand mers de prijzen van de brandstof- T V 2 nü fen zijn niet verhoogd en in de I teSgloncn huurovereenkomst staat, dat de r J^alv verwarm ingskosten alleen dan ver hoogd mogen worden indien de prijzen van de brandstoffen stijgen en de "brandstoffen moeten boven dien franco bergplaats geleverd worden tegen Dr ijzen voor de ge meente van aflevering geldig. En beziet men de bergen cokes, die op het terrein van de gasfa briek liggen opgeslagen en het min dere gebruik door de abnormale zachte winter, dan geeft dit alles veel te denken, Maar de aap kwam uit de mouw 'toen de "Wethouder mededeelde, dat de 0.25 wordt teruggegeven, wanneer er een huur verhoging wordt toegestaan. Het is dus om huurver- hoging te doen. De fouten bij het maken van de plannen voor het bouwen van de flats, de slordige financiële opzet en het gebrekkige toezicht, moeten door de ouden van dagen, het koste wat het kost. betaald worden. Op 2" October 3947 schreven Bur gemeester en Wethouders asm de Raad: „De ligging lijktons zeer mooi. Immers dé flats zijn geprojecteerd te midden van een strook groen, waar rust zal heersen cn gelegen heid tot xvandelen zal zijn." Het blijkt, dat het gemeentebe stuur (wie ia toch de adviseur?) hoopt op een gunstige beslissing uit Den Haag voor een huurverhoging. De kous is dtis nog niet af. Van rust gesproken. Oud-minister In 't Veld zal wel raar opkijken, als hii het hoort. Hij immers heeft gezegd, bij het in dienst stellen, dat de woningen klein en te duur zijn, De bewoners van de Kon. Emma- en Nieuwlandfiat menen, dat hun belangen, nnch bij de Raad noch bij het College van Burgemeester en Wethouders in veilige handen zijn. Zij zullen niet berusten Men zal zich tot de minister wenden en des noods een beroep doen op de leden van de Tweede Kamer. in de hoop eindelijk rust te krijgen. De commissie van de bewoners van de Kon. Emma- en Nieuw- land-flat. Ook vogelliefhebbers zou ik wil len aanraden nestkast je 5 in hun tuin op te hangen; vlieggat speciaal voor mezen, 3 cm middellyn. Men zorge er evenwel voor, dat het vlieggat steeds naar het Zuiden of naar bet Oosten gekeerd is. dit met het oog op inregenen. Zelf heb ik ai jarenlang een mezenkastje in de tuip en vrijwel ieder jaar beleef ik het genoegen, dat er in de zomer 6 tot 10 jonge meesjes aan de me zenstand worden toegevoegd. Tenslotte diene men er voor te zorgen, dat de kastjes uiterlijk eind Februari zijn opgehangen, waardoor de vogels voldoende gelegenheid hebben er aan te wennen voordat de broedtijd een aanvang neemt. In de polders in het Kethelse ont moeten wij thans meer vogels dan wij voor deze tijd voor mogelijk zouden houden. Enkele dagen geleden zagen wij daar honderden kieviten en zo lang de vorst hen geen parten speelt en de grond voor de snavels van deze kuifüragers nog te doorboren blijft, zullen zij er niet over denken om weg te trekken. In een weiland vlak achter de mo numentale Hervormde Kerk zat een tioepje van enkeie tientallen kievi ten en daartussen een tweetal vo gels, die ik op het eerste gezicht gebouw een jaarvergadering gehou den. Tijdens deze vergadering werd de bestuursverkiezing ter tafel ge bracht. De heer T. Stip had de wens te kennen gegeven dat hij van zijn functie wilde worden ontheven. Hier voor in de plaats is de heer G. Koe ten gekozen. Het vergaderen werd in een vlot tempo afgewerkt, want. er wacht te een aardige film van George Formby „Spijkers met koppen". ,De voorzitter, de heer A. M. v. d. Wel, deelde aan het einde der avond mede. dat het in de bedoeling van het bestuur ligt, nog meer filmavon den te gaan organiseren. Gistermorgen sloeg in de P. J. Troelstralaan het paard op hol dat gespannen was voor de melkwagen van V. De voerman, die het paard probeerde te kalmeren, sprong daarom van de bok. De naast hem •zittende 12-jarige scholier A. B. van de Damlaan, sprong eveneens van de wagen. De jongen kwam echter te vallen en kreeg het linker achterwiel van de wagen over de borst. Met inwendige kneuzingen is het ventje per auto van de G.G- en G.D- naar het gemeentezieken huis vervoerd. Het hollende paard werd door werklieden in de Prof. Alberselaan tot stilstand gebracht. GEBEENTE Wi pDFFICIEEL NIEUWS"] Ter openbare kennis wordt ge bracht. dat op Zaterdag 19 Decem ber a.s. de winkels tot 9 uur des avonds geopend mogen zijn. Ingevol ge artikel 3, lid 1 der Winkelslui tingswet 1951 mogen op werkdagen de winkels in het tijdvak van 20 tot en met 24 December cn op 31 Decem ber reeds tot 9 uur 's avond* ge opend zij'n. Naar aanleiding van dc circulaire die wij één dezer dagen ontvingen aangaande betaling leidingwater gel den. zouden wij gaarne het volgende onder de aandacht van de inwoners van Schiedam willen brengen- Krijgen de werknemers in Schie dam meer loonsverhoging dan ergens anders? Want als wy in Schiedam, buiten onze huurverhoging nog 8x/ 3 per jaar voor verbruik van water moeten gaan betalen, komen wij aan onze toeslag helemaal tekort. En hoe is dit te njmen? Ais wij steeds al 29 cent per week voor wa ter betaald hebben, is deze er bij de vorige huurverhoging toch niet eers* afgetrokken? Is het water in Schiedam zoveel duurder of moeilijker te krijgen dan elders in Nederland? Hebben wij al geen zorgen genoeg in deze tijd. waar alles maar steeds duurder wordt? En waterverbruik is toen zeker geen luxe. U. Mijnheer de Redacteur, danken de voor de plaatsruimte. ENIGE GEDUPEERDE SCHIEDAM SE HUISVROUWEN Van de Schiedamse tafeltennis- 1 entegen heeft het op het ogenblik teams, die hel de afgelopen week moeilijker. A. Gouka is op 't ogen- *- blik helemaal uit zlm vorm en dit is Ready duur komen te staan. Het bezoekende Rotterdam 3 trok hier van profijt en snoepte van de zo fel begeerde winstpunten er één af. Het werd ook hier 55. Verdere uitslagen in de derde klas luiden: Ready 2—Rono 5 37; Mahero 1 Ready 3 28: Favoriet 1NO AD 3 7—3; Wilton 2—Hagero 1 3—7. In de afdeling Rotterdam le klas se verspeelde PTTS 1 tegen Ger minal 1 zijn twee kostbare pun ten en is nu voorlopig uitgescha keld. Het werd een 7^-3 nederlaag. Verdere uitslagen zijn hier: GJE 1NOAD 4 6—4; Bevanko 3—La- famo 2 4—6; TCK 3—O ving 2 8—4: Ready 4Rotterdam 4 37; 2e kl. afd. Rotterdam: Wilton 3—PVH 3 6—4; DOS 1—TCK 4 4—6; TCK 5— Tavejo 4 82; Dreadnought 3 Ready 5 46; NOAD 5—Spes 3 10—O. Het programma voor deze wt=ek luidt: TCK IRotterdam 1; le kl. 2e klas: Eendracht 3NOAD I; NOAD 2USV 4; SBV 1—TCK 2. 3e kl.: Kaveka 2—-Ready 3; HPV 2 Lafamo 1: GGn 1—'Vilten 2: Ro- baver IReady 2; NOAD 3SRA 1; Wilton 1West 1; Ready 1—SBV 2; te klas afd. Rotterdam: SRA 2— SCF I; TCK 3—Ervea 1; PTTS 1 FTT 4; NOAD 4—Jics 2; Elan 5 Ready 4; Lafamo 2RN 2; 2e kl. afd. Rotterdam: GGD 3—NOAD 5; PTTS 2—Spes 2; Ready 5—PTT 8; 21 Up 4—-TCK 5; TCK 4^-OHVZ 4; DOS 2— Wilton 3. met hun tegenstanders hebben op genomen, is het met de mcesten niet erg voorspoedig gegaan. TCK 3 heeft het in Dordrecht niet tot een overwinning kunnen brengen. Rea dy I verspeelde een punt en PTTS 1 is door zijn nederlaag voorlopig voor de sirjjd om de bovenste plaats uitgeschakeld. Van de le klassers speelde TCK 1 in Dordrecht tegen Effect 2. Onze stadgenoten gingen met een invaller naar hun tegenstanders en waren hierdoor zeer gehandicapt. K. van Dilk moest n. 1. verstek laten gaan en deze noodgedwongen verande ring is TCK duur komen te staan. Zij konden het. nu met een inval ler uitkomend, niet tot een over winning brengen en moesten de punten met hun tegenstanders de len. Het werd 55, waardoor onze stadgenoten een kostbaar punt ver loren NOAD 1 blijft in de race om de bovenste plaats geducht mee tellen. Hun achterstand op num mer één bedraagt nog steeds een punt. Nu werd Wilfra 5 met een 9—1 nederlaag naar huis gestuurd. Overige uitslagen in de 2e klas zijn: Feijenoord 2NOAD 2 46; SVA 2—TCK 2 2—8. In de 3e klas fs het voor Lafa mo 1 slecht* 2aak um liun wed strijden te spelen met hun bestaan de team. want deze heren maken met ieder team in hun afdeling korte metten. Nu werd Kaveka 2 met 9—1 afgedroogd, Ready daar- Om te komen tot de gezellige band van voor de oorlog heeft de KNMB haar leden weer oijeengeroepen om de jaarlijkse feestavond in eer te herstellen. De heer K. Kramer Fre- her heette allen hartelijk welkom en maakte tijdens zijn inleidend woord enige toespelingen op de band van vóór de oorlog. Tijdens deze avond werd het toneelspel „Het nestje van de Antiquair", een comedie in drie bedrijven van Hans Nesna, opge voerd door de leden van DKR. Bij zonder viel het spel op van de heer A. Munster in zijn rol van antiquair, alsmede dat van de heer O. Plat, die als Stoffel, de huisknecht, een dank bare rol had. Na het toneelwerk was er een ge zellig bal onder leiding van Johnny Heyst. met instrumentale medewer king van „The Blue Stars" en vocale assistentie van de heer K. Osterholt en mej. E. van Ba vel. Ter hoogte van de Éérste Tuin- singel is gistermiddag mejuffrouw C. H. M. uit de Prof K. O. Laan, toen zij plotseling de rijweg van de Singel overstak, door een 16-jarige wielrijdster aangereden, Met een hersenschudding en hoofdwonden is de damme in de dr Nolet stichting opgenomen. Twee jeugdige Noren waren gis teravond in een vrolijke bui. Daar om belden zij bij verschillende be woners aan de Rotterdamsedïjk aan. want zij wensten op visite te gaan. Tenslotte kwam de politie erbij die de jeugdige zeelieden gratis logies op het hoofdbureau heeft aangebo den Inmiddels zijn deze Noren naar hun schip, dat bij Pernis lag, teruggebracht. Onze Sint Nicdlaas-prijsvraag heeft in tal van gezinnen weer enige uren van aangename verpozing gebracht. Het aantal inzendingen bedroeg niet minder dan 1981. Er is serieus gepuzzled. Maar liefst 90% van het aantal inzendingen was juist. Uiteraard moest het lot beslissen. Ais le prijs-winnaar 30.—) kwam uit de bus de heer J. Plooy, Th, a Kempïsstraat 8 b, Schiedam. 2e prüs 20.—) B, Wiegel, Nic. Beetsstraat 33 a, Schiedam. 3e prijs 10.—) C. Koorengevel, Potgieterstraat 48, Schiedam. De troostprijzen beschikbaar gesteld door onze adverteerders, werden gewonnen door: Mevr. de Heyer, Schiedam (een boek van boekhandel P. J, Venemans, G. Verboonstraat 12); A. H. W. v. d. Vlies, Scihedam Cn bnletuï van Opticien de Bruin, Oranjegalerij 9): M. ter Welle, Schiedam (een Kerstkrans van Banketbakkerij Het Westen. St. Liduinastraat 79); T. v. d. Avoird, Schiedam (een paar pantoffels van Fa. v. Gils. Hoogstraat 71); G. v. Rij, Schiedam (een ganzenbordspel van Fa. Bokhorst. Hoogstraat 34); M. v. d. Brund. Schiedam (een mondorgel van Muziekhandel Hakkert. Hoogstraat 163); C. MeyerFranse, Schiedam (een huishoudschaar van Fa. v. d. Arend, Hoogstraat 91); J. Huigen, Schiedam (een rollade van Slagerij de Graaf. Lange Kerkstraat 25b J. Christen, Schiedam (een Kerstkrans van Fa. K. Kok, Ploegstraat 24), Mevr. Hakv. d. Pol, Schiedam (een foto-album van Foto Niestadt, Rotterdamsedïjk 413). A, v. Noortwijk. Schiedam (een zelfbinder van Fa. Jac. Hansen, Rotterdamsedïjk 427);. S. Kooyman. Schiedam (een waardebon van 5.van Fa, Ariëns, Broersvest 54); H. W. Pauw, Schiedam (een overhemd van Fa. v. d. Veer, Hoogstraat 174). De geldprijzen kunnen worden afgehaald aan ons Bureau, lange Haven 141. de troostprijzen op vertoon van een van De Schiedam mer te ontvangen brief bij de schenkers. De prijswinnaars feliciteren wij met het behaalde succes. Alle deelnemers zeggen wij dank voor hun inzendingen. Vanmiddag omstreeks drie uur j zou aan de Pi eter Postlaan te Over schie de eerste paal worden gesla- 1 gen voor zestien eengezinswoningen in blokjes van twee. te bouwen door het aannemingsbedrijf F. van Welzenes. Ontwerper er van is de architect G. T. J. Kuiper. Tien woningen "krijgen een aan- gebouwde garage; de overige zes worden uitgevoerd met een gemet- I seldc bergruimte, die eveneens met j de woning een geheel zal vormen. 1 Op de begane gTond bevatten de J huizen een doorlopende woonkamer, een ruime, modem ingerichte keu ken, een kelderkast en toilet. Op de verdieping bevinden zich drie slaapkamers en een badkamer. De aannemers bouwen voor eigen re kening. Zij hopen, het werk in het begin van de volgende zomer op te leveren. De 53-jarige suppoost C- J. M. uit de Boerhsavelaan kwam tot de ont dekking dat zijn kanarievogel was gestolen, die hij had ingezonden naar de dit weekeinde gehouden kanarie-tentoonstelling van de ver eniging „Ons Genoegen" in de R.K. Volksbond. De 28-jarige stucadoor L. M. T. heeft bij de politie aangifte gedaan dat Maandagnacht zijn motorfiets die hy voor de deur van zijn wo ning aan de Vlaardingerdijk had gezet, was ontvreemd. Het merk van de motor is Puch, de kleur zeegroen met wit-zwarte biezen en het nummer NH 4736. Programma voor Zaterdag 19 De cember a.s.: le en 4e elftal vrij. DVO '32 2PPSC 2, aanvang 2.30 uur; PPSC 3Zwaluwen V. 7 aan vang 2.30 uur. Boshoek. Beide juniorenelftallen zijn even eens vrij. Kersttentoonstelling in CCC-huisje Van 18 December tot en met 16 Januari wordt in het Cultureel Con tact Centrum aan de Lange Kerk straat 34. Schiedam, een tentoonstel ling gehouden van schilderijen en grafiek van Johfra. Deze expositie wordt door de heer Rico Bulthuis geopend op Vrijdag 18 December des avonds om half negen. AJC-Bonte Avond De kaartverkoop voor de bonte avond „30 jaar Paasheuvel" loopt goed. Het is bekend dat lang niet alle oud-AJC-ers zijn gevraagd te komen. Vanavond van half 8 af zijn aan de zaal van het Volksgebouw in de Tuinlaan nog kaarten verkrijgbaar. Na een gevarieerd bont program ma volgt een volksdansbal. „De levering van nog beter ver werkte melk Is een belangrijke stap vooruit, die ten goedekomt aan de volksgezondheid in het algemeen en aan Rotterdam in 't bijzonder." Aldus sprak gistermiddag burge meester Van Walsum toen hij in Overschie de nieuwe melkfabriek van „De Combinatie" officieel opende. De burgemeester zag aan het nieuwe bedrijf dat de oprichters inzicht hebben in de structuurver anderingen die onze maatschappij ondergaat. - Zeer vele genodigden waren aan wezig in de cantine van het ge bouw dat is gelegen aan de Lu- dolph de Jonghstraat, De president-commissaris, de heer A. van Hilten, herinnerde in een kort overzicht aan de wijze, waarop dit bedrijf tot stand is gekomen de plannen, die drie fabrieken in 1940 opvatten, zijn thans verwerkelijkt. Na de opening door de burge meester, die was vergezeld van wet houder Hoogeweg. bood de heer Ch. Kramer namens de leden-afnemers Op de -Bovendijk werd gister avond de 31-jarige boekhouder J. P. van Driel, wonende op de Berg weg, met zijn bromfiets door een vrachtwagen aangereden. Met een hoofdwond en een hersenschudding is Van Driel in het Bergwegzie kenhuis ^opgenomen. De vrachtauto reed na de aanrijding door. De 47-jarige B. Pronk-Smoi uit de Gaffelstraat liep gisteravond op de 's-Gravcndijkwal tegen een autobus van de RÉT op. Ze werd aan het hoofd gewond en verloor het bewustzijn. In het Bergweg ziekenhuis is zij met een hersen schudding opgenomen. In het Cools ïngelziekenhujs is de 31-jarige verpleegster C. Nae- rebout uit de Jan van Avenne- straat met een diepe snij wond bo ven het rechter oog ter verpleging opgenomen. Zij raakte gisteravond op de Bergweg met haar voorwiel in de tramrail en viel met het hoofd tegen een ijzeren rasterwerk van een boom. Burgerlijke Stand Geboren: Nicoline. d. v. M. de Jong en P. de Jongh; Willemiena G. P., d. v. J. de Koning en W. H. M- Ver schoof. Overleden: S. P. de Wit, 60 j. Prachtige toto's, iraai teken werk. een duidelijk in warme kleur gedrukt kalendarium, met vermelding van de verjaarda gen van de leden van het Ko ninklijk Huis en de erkende feestdagen. Op de achterzijde van de vier kalenderbladen aardige knutselwerkjes, n.l. het maken van leuke beesten voor gezellige feesten en kleiwerk- ies met kinderen Voorts nut tige wenken voor de behande ling van Uw huisdieren en re cepten voor feestelijke dagen Het geheel is bevestigd op een stevig schild Nu nog te bestellen bij onze agenten en bezorgers of recht streeks bij onze administratie; Schiedamsevest 42, tel. 25430 (7 Ujnen). een gedenkraam aan. Het was ont worpen door de heer C. Wasser- mann. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer M. Hartog, over handigde een electrische klok. Op deze plechtigheid volgde een rondgang door de fabriek en tot slot werd een receptie gehouden, waarop zeer velen directie en com-- missarissen kwamen gelukwensen met hun moderne aanwinst. Vanmorgen om half zes is op d« Breg de 36-jarige chauffeur A. V, wonende Goudsexijweg met zij» taxi tegen een hek en een licht mast gereden. De wagen werd aan de voorzijde vernield, de mast en het hek werden eveneens zwaar beschadigd. De chauffeur is meteen politiejeep naar het Zuiderzieken huis vervoerd en daar ter observa tie opgenomen. Aan Vondelingenweg: Inbreker was uit op rokertjes Een op rookwaren beluste inbre ker, heeft gisternacht aan de Von delingenweg in -Pernis geopereerd- Uit de bedrijfsschooi van de BFM werden, een kistje sigaren en 250 sigaretten ontvreemd en uit het ge bouw van „The Missions to Sea men" vyftig pakjes sigaretten. Bij de laatste inbraak werd ech ter meer dan tabak alleen meege nomen. Uit het kantoor verdwenen bovendien een doos scheermesjes, oen koperen boor. f625 aan Engela, Amerikaans, Duits en Nederïanda geld en nog een paar kleinigheden. BIJ ALBERT HEIJft ORANJEGALERIJ SCHIEDAM Uit onze tpeciale diepvrie«-vrtrin# verkdjgbaw ECHTE NOORSE DIEPGEVROREN FRIONOR Extra voordelig, wanneer U weet dat 2 kg gefileerde vis gelijk).staal met 5 kg gewone vis MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! Coöperatie D.E.S. vraagt voor direct een Aanm. dagelijks Kethelstraat 10, Schiedam. De Directeur van de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam roept sollicitanten op, die geplaatst kunnen, worden in de rang van: Goed kunnende typen. Salarisgrenzen van 1.920.— 3.060.—. Sollicitaties vóór 23 December 1953 in te zenden aan voor noemde directeur, Dwarsstraat 42. Schiedam. Voor direct gevraagd Aanmelden tot 5.30 uur bij Gustoweg 67-a-b, Schiedam Slagerij Astermeier, Groene- laan 31, vraagt voor direct nette slagersjongen. Aanmel den B. K. Laan 194 a. Aangeboden old finish dres soir, Rotterdamsedijk 194 a. Te koop een z.g.a.n. bad gey ser met handdouche. Te be vragen: Jac. Catslaan 12,. Schiedam. Nette werkster gevr. voor 1 dag in de week. Kooyman. Charl. de Bourbonstraat 5 B Bondsautorijschooi D. van Rossum rijdt met nieuwe VauxhalJ 1953, Rotterdamse dijk 164. Tel.v gehaald en gebracht. Gevraagd: degelijk kosthuis met frisse zit-slaapkamer. door net persoon, Br. nr. S 1059 bur. van dit blad. wordt Te huur aangeb. Huur een wasmachine bij Atlas. Vondel laan 61b. Schie dam, tel. 65381 Maandag en Dinsdag 2.— per 3 uur Andere dagen f I 50 Fotografie Voor pasfoto's naax KL. van Vuuren, Hoogstraat 106. Te] 66720 In spoedgeval desge Personeel eievr Gevr. voor levensmiddelen- bedrijf een net meisje voor directe indiensttreding, hoog loon. Br. nr. S 1058 bur. van dit blad. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265. tel. 68021. Schiedam. Te koop aangeb. Lessen Te huur gevraagd

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1