1 Reinigings-directeur Dekker met pensioen KREUGER I tq: RUIMT OP! 5. G.-Nieuwjaarsvuur op zandvlakte Druk bezochte receptie in raadzaal Hermes-DVS. start voor de 2e ronde BALANS FÏG.% HEIJDEN BROERSVEST6 Strijkster beduidde, dat polilie-agent „gek" was Kerst-tafeltennistournooi in Musis Sacrum Excelsior komt Zondag naar de Duinlaan OPRUIMING AGENDA Bing, Bob en Dotty in Monopole Zij wilde hern niet krenken Colporteren zonder vergunning Winterbal van Gymnasiastenbond Hoge boete wegens ondeugdelijke auto VERLOVINGSRINGEN TH. v. d. VLERK Moeilijk jaar voor de R.G. De allerlaatste van liet jaar j g|j| ill - EN.E Chef strafgriffie Vrachtauto botst tegen taxi Woningen in Zuid V Groot complex aan de Coolhaven Meisje door auto aangereden 2 Donderdag 31 December 1953 „U kunt op een geslaagde en alleszins eervolle loopbaan terugzien", zei burgemeester mr. J. W. Peek gistermiddag in de raadzaal van het stadhuis tegen de heer H, C, Dekker, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeente-dienst ais directeur van de Vervoer-, Reinigings- en Ontsmettingsdienst verlaat. Tevoren had de heer Dekker al op het terrein van de Gemeentelijke Reinigingsdienst afscheid genomen van het personeel van die dienst. In de raadzaal hadden zich de wethouders, de raadsleden die zitting hebben in de Commissie van Bijstand voor de Gemeentelijke Heinigings- dienst, hoofden van dienst en direc teuren van Reinigingsdiensten uit andere steden verzameld, toen de heer Dekker met zijn echtgenote door de burgemeester en de ge meentesecretaris mr N. J- Post werd binnen geleid. „Over het algemeen is het een pret tige gang, die eeti hoofd van dienst naar het stadhuis maakt omdat hij dan komt om plannen te verdedigen of toe te lichten, die in zijn brein zijn gerijpt," zei burgemeester Peek in zijn afscheidsrede, „Maar ik kan me voorstellen, dat U nu met lood in Uw schoenen naar het huis der ge- (Advertentie LM.) Rotterdammers, houden niet van halve maatregelen. Als het moet, dan geen gereur, maar de zaken afdoende aan gepakt. Zaudt U dan van ons als oude Rotterdamse firma tets anders verwachten? Daarom noemen wij dit een echte Rotterdamse Oprui ming en blijven niet hannessen met de laatste 226 Jumbo Binnenveermatrassen, waar van de kleurcollecties in compleet zijn geworde.t. 88 Jumbo Matrassen f445'.- 73 Jumbo Matrassen èf 4-55^ 65 Jumbo Matrassen f 125^7 de interieurs van hard ge trokken draad, omvat dóór staal band. en afgedekt met gestepte crine en watten. Elke matras stuk voor stuk onder de volle 15 jaar schrif telijke garantie. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze twee-persoons binnenveer matrassen, compleet met twee Java kapokkussens en overtrokken met tijk die U in deze kwaliteit kunt ver wachten. In deze Opruiming verkopen wij aa A ft/) ze door elkaar Ook in 1-persoons te teveren jiinMiiiigmiiiiiiiiiiiiniiwiiiHii»iiiiiiniiiiiiiiiii)itiiDitiiHiii Er zijn nog 115 Holtap-kar- petten in de extra grote maat 225 x 325 cm. van negen en vijftig gulden, die niet zijn verkocht omdat deze grote maat beduidend duurder was dan de gewone huiskamer- maat. Nu gaan ze voor een prijs, lager dan die van de kleine maat, voor WINKELCENTRUM BINNENWEG, Trt 2StM meente bent gekomen, nu het Uw afscheid betreft- Het is meestentijds zo, dat ambtenaren veel klachten moeten aanhoren. En in Uw dienst, die in de letterlijke betekenis -van het woord aan de weg timmert, zijn het er vele geweest. Daarom is het zo prettig, dat U nu alleen maar aan gename klanken krijgt aan te horen. De gemeente Schiedam is U dank baar en erkentelijk voor al hetgeen U in het belang van de reinigings dienst hebt gedaan. Onder Uw lei ding is de dienst gemoderniseerd. De bekroning van Uw werk is 'ongetwij feld de tot stand koming van de nieuwe garage en centrale werk plaats, waarvoor U de plannen hebt voorbereid. Ik geef U de verzeke ring dat wij allen een prettige her innering aan II zullen bewaren en ik wens namens de gemeente Schiedam U 'n lange levensavond m Voorburg, waar U zich nu gaat vestigen." Aldus sprak de burgemeester. "Wethouder mr p. v. Boehove, wet houder van de Bedrijven, prees de prettige en vertrouwelijke samen werking, die in ccn goede sfeer gevoerd. Mr. van Boehove noemde m het bijzonder het belangrijke aan deel van de heer Dekker te komen tot uniforme vuilnisemmers, het perswagensysteem en vooral de mo gelijkheden, die de scheidende di recteur direct heeft gezien in de sa menwerking met het composterings- bedrijf V.A.Mwaardoor 70 tot 80^ van het Schiedamse straatvuil dienst baar wordt gemaakt voor de bodem- vcrbelering ten behoeve van de Ne derlandse tuinbouw. De voorberei dende plannen om een zelfopnemen- de wagen in dienst te stollen (het geen volgend jaar geschiedt) en de uniformering van het personeel, zijn nog door de heer Dekker verricht. Oud-wethouder T. Slavenburg noemde in een korte toespraak de heer Dekker, aan wiens benoeming hij sterk had meegewerkt, een onop vallende figuur, die rustig zijn gang is gegaan tot bloei van de reini gingsdienst. Namens de hoofden van dienst voerde dr P. J. v. d. Fndt, directeur van het Openbaar Slachthuis, het woord. De heer P- de Graaf, directeur van de reinigingsdienst m Den Haag en voorzitter van de Vereniging van Reinigingsdsrecteuren roemde de heer Dekker om zijn vakkennis en als secretaris en redacteur van het orgaan van de vereniging. Ir W. A. G. "West ra ten, directeur van de VAM, zei, dat hij nimmer spijt heeft gehad rfiet de heer Dekker kennis te heb ben gemaakt. Het experimentele werk van de VAM in Schiedam heeft steeds tot aller bevrediging geleid. In zijn dankwoord zei de heer Dek ker, dat hij was voortgegaan op de weg die zijn voorganger, de heer K. Dekker (die ook bij dit afscheid te genwoordig was) had gebaand. Daarna nam een ieder persoonlijk afscheid van de scheidende direc teur van de Gemeente Reinigings dienst. Met een stevige handdruk neemt burgemeester mr J. W, Peek af scheid van de heer H, C. Dekker. De laatste Zondag van het jaar IS53 bracht ons aan de sluiting van de eerste helft van de' voetbalcompetitie cn bepalen we ons tot de Ie klasse D dan constateren we met genoegen, dat Hermes-DVS dit seizoen een hartig woordje meespreekt. Zoals we reeds eerder schreven ging Hermes in September van start met de ogen gericht op de 2 laatste plaatsen, want dit seizoen vindt versterkte degradatie plaats, waardoor uit iedere afde ling 4 clubs moeten verdwijnen. De opdracht voor de Hermes-elf luidde dus; „verzamel zo veel mogelijk punten, dan maken wc bij de aanvang van de 2e ronde de balans op en zullen we zien hoe dc verdere perspec- tievei zijn." En nu zijn we dus zo ver cn zien we, dat Hermes 19 punten veroverde en met Eindhoven de 3e en 4e plaats deelt met slechts 1 punt achterstand op der leiders Willem en EBOH. En als onze stadgenoten kans zien uit de 2e ronde ook 19 punten te behalen, waardoor het totaal op 38 komt, dan kunnen we rustig zeggen, dat... Maar laten we de zaak niet vooruit lopen en ons bepalen van Zondag tot Zondag. Dus staat voor a.s. Zondag de thuiswedstrijd tegen 't Rotterdamse Excelsior voor de boeg. Excelsior ging ijzersterk van start. Bracht Hermes 1 van de_ 2 nederlagen toe, kreeg een inzin king. waardoor zij een achterstand oolicpen van 3 punten. Met 13 wed strijden voor de boeg is dit eenter niet veel. Excelsior is dus allesbe halve kansloos. Afgelopen Zondag wonnen zij met 2—0 van ADO en dit kan wel eens betekenen, dat zij de depressie-periode te boven rijn. De wedstrijd va" a.s. Zondag is dus van het grootste belang en onze stadgenoten zullen het zwaar te verduren krijgen. In de Hermes kringen beseft men dit zeer goed.1 zodat wij mogen vertrouwen, dat de blauw-witten goed voorbereid het veld zullen betreden. Aan een voorspelling wagen wij ons niet. maar dat het zal spannen aan de Damlaan. geloven we zeer zeker. Wel kunnen wij mededelen, aat joop Heyster deze week m traiw ning gaat en van het resultaat nier- van zal afhangen of de rechtsbui ten Zondag weer van de partii zal zijn. Zekerheid heelt men in derge lijke gevallen nooit, doch ditmaal ben wij het vertrouwen, dat men de opstelling yan Joop Heyster te gemoet kan zien. In Rotterdam bestaat grote be langstelling voor deze wedstrijd, want bij het Hermes-bestuur is een respectabel aantal kaarten aange vraagd, zodat grote drukte wordt verwacht. Wij adviseren het Schie damse publiek dan ook zich tijdig bij de voorverkoop van een plaats bewijs te verzekeren. Met de reserve Kermes-elftallen gaat het nog best, al kunnen we ons niet aan de indruk onttrekken, dat deze ploegen met een inzinking te kampen hebben, wat- natuurlijk voor een groot deel te wijten is aan onvolledigheid door blessures. Zowel het 2e, 3e en 4e elftal heb ben serieuze kansen op de titel. Ook voor deze elflallen is hot Zon dag een belangrijke dag. Het 2e gaat om 10.30 uur op be zoek bij Sparta 3. De thuiswed strijd tegen Sparta won Hermes 2 met de grootste moeite, zodat de Hermes reserves weten waaraan zij tee zijn. Een nederlaag kan funest Z'"Het 3e geven wij de meeste kans op een overwinning. Al valt VFC 2 op eigen veld niet mee. over deze ploeg hoeft Herm.es 3 niet te strui kelen- Aanvang 30.15 uur. De wedstrijd van het 4e is van direct belang voor de bezetting van de le plaats. Om 12 uur ontvangt1 ("Advertentie I.M.) zij aan de Dam laan Excelsior 4. Ook hier zal de spanning hoogtij vieren. Het gaat dus met het bijna 70 jaar oude Hermes DVS niet slecht. Geen mooier geschenk kunnen de jongens hun vereniging met aan bieden. dan 1 of meer kampioen schappen. Er zullen echter nog heel wat klippen omzeild moeten worden eer het zo ver is. Om ongeveer één uur gister middag brak de achteras van een bestelwagen van de N.V. Gebr, Bijloo. Het verkeer in de Ovet- schiesestraat. dat toch niet zo snel kan zijn, vanwege de nauwe door gang in de bocht, werd door dit ob stakel, dat juist voor deze bocht stond, meer dan een uur gestremd. Om ongeveer kwart voor twee ver scheen een takelwagen om de hin dernis weg te slepen. Dit werk ver derde ongeveer een half uur. KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN SCHIEDAM sten: Wat men moet w Apothekers-nachtdienst: Jansen. Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscop en: Monopole: 2, 7. 9 uur: „Het duel bij de Silver Creek". Passage: 2 en 7.30 uur: „Aan". Nieuwjaarsdag: Monopole: 3. 5, 7 en 9 uur: „Road to Utopia". Passage: 2, 4.15, 1 en 9.15 uur, „Aan". Het Monopole-theater zet bet nieuwe jaar goed in, hier zal men vanaf 1 Januari.een komische film kunnen aanschouwen, getiteld „Raad to Utdpia", waarin de stem van de Bing Crosby kan worden beluis terd. De andere hoofdrolspeler Bob Hope .is ook geen onbekende in de filmwereld. Dit duo neemt de be zoeker mee naar het hoge Noorden, waar allerlei vreemde gebeurtenis sen plaatsvinden. Het doel van dit bezoek in de koude streken beoogt het in bezit nemen van een goud mijn, doch de papieren waarop de plaats van de mijn staat aangege ven blyken niet volledig te zijn. Er wordt hevig gezocht en ook een enkele maal gevochten om het be zit hiervan. De twee helden van deze film zien echter kans om met behulp van de vrouwelijke held Sal, welke rol wordt gespeeld door Dorothy Lamour, de papieren in veiligheid te brengen ea boven dien de misdadigers onschadelijk te maken. Een komische film met een aardig verloop als een Nieuwjaars verrassing van het Monopole-Thea- ter. Medische dienst op Nieuwjaarsdag In spoedgevallen zullen op Nieuw jaarsdag te consulteren zijn de vol gende doktoren: W, H. F, Meijer, Swammerdamsingel 43, tel. 69696; F. Jungerius, Vondellaan 2, tel. 67355; A. Hoogendijk, Tuinlaan 74, tel. 68785. Geopend zal zijn Apotheek C. I. Jansen, Swammerdamsingel 41. (Advertentie I.M.) HERENMODES DAT ZEGT ALLES ZIE DE ETALAGES „U mag hier niet met uw fiets oversteken. U moet het Koemarkt plein omryden", had de agent van politie, die op Vrijdag 25 September tijdens de spitsuren het verkeer bij de oversteekplaats voor voetgangers nabij hotel „De Kroon" regelde, ge zegd en met armgebaren te kennen gegeven aan de 41-jarige strijkster E, N. uit Schiedam. Deze juffrouw trok zich van de politionele vermaningen mets aan en toen de agent het rij verkeer stop zet te om de voetgangers te laten over steken. liad zij met haar fiets aan de band toch over willen steken. De agent had haar teruggestuurd en toen de juffrouw weer op het trottoir stond, had zij met haar vinger naar een bekend plekje op haar voorhoofd gewezen, daarmee willende uitdruk ken, dat de agent „gek" was. De po litieman nam dit niet en maakte pro- ces-verbaal tegen de strijkster op. Gistermorgen stond deze dame „Gods plan tot verlossing van zon daren" was de titel van het geschrift je. dat de 36-jarige J. H„ evange lisch officier van de evangelisatie „Zion" en diens 27-jarige zwager, de werkloze bankwerker M. v. H. resp. uit Leiderdorp en Voorscholen, zon der vergunning van het Schiedamse gemeentebestuur, bewoners van de Gorzen te koop aangeboden. Op Dinsdag 29 September maakte een politie-agont in de Leliestraat een einde aan deze colportage. Voor de kantonrechter verklaarde J. H., dat hij nu niet meer aan ,Zion' verbonden is, maar dat hij jaren lang dit colportagewerk voor deze evangelisatie heeft gedaan. Zij col lecteerden voor Kerstpakketten voor arme gezinnen en voor jeugd-samen- komsten in Rotterdam. Het geschrift je kostte een dubbeltje, waarvan een deel moest worden afgedragen aan de leider van „Zion", De rest was loon, M. v. H. verklaarde, dat hij werkloos was en daarom maar een uniform van zijn zwager had aan getrokken en mee was gaan colpor teren. Tegen beide verdachten eiste de ambtenaar van het O.M. 25.— boe te of 10 dagen. Mr Cos was vriende lijker gestemd en veroordeelde bei- den tot 15.— subs. 6 dagen hechte nis. In de benedenzaal van Musis Sa crum waren gisteravond alle leden van de Schiedamse Gymnasiasten- bond aanwezig op 't Wireterbal. Deze avond werd ook bijgewoond door ar P. Herfst, rector van het Gymnasium, en zijn echtgenote. Voorts waren aanwezig vele genodigden van gym nasiastenbonden uit Rotterdam en Delft. De avond werd geopend door de praeses van de bond, de heer A. Vos. In zijn openingswoord gaf deze pen terugblik op het afgelopen jaar, waarin de bond grote vorderingen heeft gemaakt en men dank zij de steun van de leraren, gekomen is tot de oprichting van een amusements orkest genaamd „The Meteoors", Dit orkest speelde ook tijdens deze bal avond. Bovendien werden de prij zen uitgereikt aan de winnende teams, van het, in de afgelopen twee dagen gehouden tafeltennistournooi. Burgerlijke Stand Gehuwd: W. Nleuwstraten. 22 J. en J. Maltha. 21 j.; J. L. Weber. 35 1 en C. M, A. Thijssen, 25 j.; J, van Put, 23 j. en H, S. Janssen. 20 j.; J. Polak. 33 j. en C. H. van Schalk, 32 J.; H. M. de Mos, 24 i en C. B. M. Kerklaan. 23 j. Ondertrouwd: H, Hoogendoorn. 30 j. en K. j. Wieling. 2B j.; J. B. Huiskens, 28 j, en M. M. Hersbach, 23 j.; B, v. d. Sluijs. 24 j. en H. E. v. Ravens. 22 j.; R. G. Varney, 22 j. en W. de Waard. 21 j.; J, Vroegop, 23 J en K. Groenhorst, 18 j.; J. Vroombout. 20 j. en C. A. Huizer. 19 j.: H. Th. Westhuis. 22 j. en B. A. de Vries, 20 j. Overleden: L. 't Hart, 63 j.; J. B. G. van Pelt. 51 j.; W. Schalken. 71 J. Geboren: Hyrommus J.. z. van H. Gunneweg en J. A, M. van Geene; Helena J., d. van B. A. Wolda en A. Overgoor: Cornelia H., d. van G J. Noordhoek en A C, v. Tricht: There- sia M., d. van R. Schaap en W J. van Bommel; Helena j„ d. van R. Kerstens en A, N. van Zijl. Het traditionele Nieuw jaarsvuur van de Schiedamse Gemeenschap zal Zaterdagavond om half acht op vlammen. Overdag heeft de jeugd uit heel de stad gelegenheid het materiaal, in de vorm van afge dankte Kerstbomen, aan te slepen. Van negen uur 's morgens af wordt onder toezicht ingezameld op de zandvlakte, waar de brandstapel Gisteren, de tweede dag van het Kerst-tafeltennistournooi van de Schiedamse Gymnasiastenbond, wer den wederom zeer fraaie successen geboekt. De opkomst was even ent housiast als de eerste dag. De orga niserende vereniging kan terugzien op een zeer geslaagd tournooi. Ook stonden op deze dag de wed strijden op het programma voor de individuele prijzen. Bij de jongens ging do indivi duele prijs naar P. Mulder van de R.G.B. terwijl de prijs voor de meis jes gewonnen werd door mejuffrouw N. Schaap van het Schiedamse „On der Ons". De uitslagen van de beide meisjes-pools waren: Pool 3: UniversiaOnder Ons 8—3 Onder OnsS.G.B. I 4—5 UniversiaS.G.B. I 7—2 Hiermee verdiende Universia dus 4 punten en S.G.B, I, 2 punten. Pool 4. D.G.B.D.-H.B.S.V, D.H.B.S.V.—S.G.B. H D.G.B.S.G.B. H 4—5 3—6 4—5 Zodat S.G-B. II met 4 punten uit de bus kwam en DHBSV met 2 punten. Hierna werden de finales gespeeld om de- hoofdprijzen. Er werd om de fraaie prijzen een spor tieve strijd gelevero. Bij de jongens was reeds duidelijk te zien, dat de prijzen hoofdzakelijk in onze eigen stad zouden blijven. De wedstrijden waren zo glansrijk door de leden van S.G.B. gewonnen, dat ook in deze eindstrijd het succes aan de zijde der Schiedammers te verwach ten was. Bij de jongens ging de eerste prijs naar S.G.B, I, de tweede prijs naar S.G.B, II on de derde naar R.G.B Bij de meisjes was het Universia. dat de eerste prijs de wedstrijden beloond zag. De tweede prijs ging naar S.G.B. II cn de derde naar S.G.B. I. Hiermee was een eind gekomen aan het vijfde tournooi georgani seerd door de leden van de Schie- damsche Gymnasiastenbond. Op deze laatste dag kwam een der leraren, de heer W. P. Gelderman. een kijk je nemen in het wedstrijdlokaal. komt te staan in de nabijheid van de Admiraal de Ruyterstraat. Leden van de jeugdbeweging kunnen zich hier melden om b(j de opbouw te helpen. De inwoners van Kethel kunnen hun Kerstbomen ook kwyt. De jeugd, zowel van het tuindorp als van het oude dorp, wordt ver zocht de bomen in de ochtenduren te verzamelen op het open terrein in de kom van het tuindorp. Om streeks twee uur worden de bo men vandaar weggehaald Hoewel het Nieuwjaarsvuur op zichzelf al een boeiend schouwspel kan worden genoemd, als vele dui zenden dennetjes door de vlammen worden verteerd, heeft de S.G. toch nog gezorgd voor een passende om lijsting. die van het geheel een fees telijk gebeuren maakt. Omstreeks zeven uur vertrekt het muziekcorps „Crescendo" van het Volksgebouw aan de Tuinlaan, om al musicerend de zandvlakte te bereiken. Nadat hier nog enkele nummers ten ge hore zijn gebracht verschijnen de volksdansers. In hun dansen ver beelden zn de svmboliek van het vuur van hel oude jaar. dat warmte schenkt aan het Pas begonnen jaar. Het zijn de volksdansers, die ten slotte hun brandende fakkels in de brandstapel werpen. "Wie in de voorgaande laren dit gebeuren hij- woonde. herinnert zich ongetwijfeld de verrassing van dat ogenblik "Wanneer de vuurgloed zijn hoogte punt is gepasseerd men heeft nog enkele gloedvolle verrassingen in petto blaast .Crescendo" een tap toe. waarmee het einde omstreeks half negen wordt bereikt. Rond de brandstapel wordt gezorgd voor een ruime afzetting, die aan een ieder een zo goed mogelijk uitzicht waar borgt. Het publiek wordt verzocht deze afzetting, mede met het oog op de veiligheid van de aanwezige kinderen, streng te handhaven. voor de kantonrechter, mr Cos, en zij erkende toch wel iets te ver te zijn gegaan. Inderdaad had zij de „vinger-beweging" naar haar voor hoofd gemaakt, maar zij heeft er niet bij nagedacht, dat zij daarmee de agent zou krenken. „Ik vond net zo vreemd, dat je anders wel met je fiets mag oversteken cn toen niet. Ik snapte er echt niks meer van. Daar om vond ik het zo gek," zei mejuf frouw N. tegen de kantonrechter. Omdat verdachte spijt toonde, wil de de ambtenaar van het O.M. niet de maximum straf eisen. Hij vroeg 7.50 boete of 3 dagen. De kanton rechter maakte er 5.of 2 dagen De 48-jarige-wasmachineverhuur der C. M. M. uit Rotterdam had op 17 December met zijn auto i* tie Korte Singelstraat gereden, waar de verkeers-politie de auto contro leerde. Toen bleek, dat de stuurin richting niet deugde en de handrem het helemaal niet deed. Voor de kantonrechter verklaar de gistermorgen een getuige-des- kundige dat de auto voor een be drag van 150 weer geheel rijd- baar te maken was. „Dat moest U dan maar doen", zei de ambtenaar van het O.M. die tegen M. voor de niet functionerende handrem 10 boete subs, 4 dagen cn' voor de ondeugdelijke stuurinrichting 200 boete, subs. 80 dagen hechtenis cis- te. met dien verstande, dat_/ 175 subs. 70 dagen voorwaardelijk zou gelden en met de bijzondere bepa ling dat de eigenaar de auto in orde moet laten brengen en niet eerder er mee mag rijden, voordat deze is gecontroleerd door de ver keers-politie. *De kantonrechter ging hiermee ac coord. (Advertentie I.MJ sierlijke modellen lage goudprijs Rotterdamsedijk 268 Telefoon 67593 KOTTKKUAM Een van de belangrijkste initia tieven, die deRotterdamse Ge meenschap in het afgelopen jaar nam, was het instellen van een centrum van cvacuë's uit het wa- tersnoodgebied. Nu nog ontvangt het secretariaat van de R.G. dank bare brieven van getroffenen, die imnidels naar htm woonplaatsen zijn teruggekeerd. Overigens was 1953 een moeilijk jaar voor de R.G, Toch trok de vacantiebesteding, ondanks de kor te voorbereiding, nog 40.000 kinde- •ren. Het werk voor de ouderen kwam iets op de achtergrond. Daar staat tegenover, dat de belangstel ling voor het sociaal tourisme toe nam. Het wijkwerk vond moeizaam voortgang. Het H.G.-programma- bureau bracht een aantal kinder programma's. De moeilijkheid bleef geschikte programma's voor kin deren te vinden. In September kwam een reorga nisatiecommissie tot stand, die het werk van de R.G, en de verhou ding tot de wijkraden onder de loupe zal nemen. Waarschijnlijk zal de reorganisatie in het nieuwe jaar haar beslag vinden. (Advertentie LM.) Hebt de Aè^e _f|f ft.- pROfl™ af gezien? Lei op .dé 1 o I prijzen Van e,. PROFITA-HAL. (L. H. van Moerkerken) ging met pensioen Er lag een behoorlijk stapeltje boeken op bet tafeltje in de biblio theek van het gebouw van de recht bank, toen de heer L. H. van Moer kerken gistermiddag afscheid nam als chef van de strafgriffie. Het wa ren de geschenken van allen, die hem in de drie en veertig jaar dat hg aan de rechtbank verbonden was, leerden kennen niet alleen als een goed collega, maar ook als een leer gierig man, die met zijn vrije tijd wel raad weet. Op 18 December bereikte de heer Van Moerkerken de pensioengerech tigde leeftijd, op 1 Januari zal de heer A. F. Hage zijn plaats innemen. Het zal voor hem de eerste tijd niet meevallen de plaats van zijn voor ganger in te nemen. Want „cheffie" Van Moerkerken maakte zich door zijn ervaring en door zijn aanleg tot een gewaardeerd collega, bg wie men steeds een ant woord vond op moeilijke vragen. Daarvan getuigden de toespraken van de wnd. president van de recht bank, mr. J. Overwater; van de griffier, mr J. C. Th. Puil ter Gunne. daarvan gewaagden ook de officier van justitie mr T. Semeijns de Vnes van Domburg, de oud-president mr M de Bie. do chef van de civiele griffie L. Kampe en mr A. Blom, namens de Orde van Advocaten. Uit hun woorden sprak trouwens ook de bewondering voor de kennis, die de scheidende in zijn vrije tijd wist te vergaren en die zeer uiteen lopende gebieden bestrijkt. Als af- scheids-cadeau achtten zij dan ook enige boeken wel het meest op hun plaats. Een Duitse vrachtauto heeft gis termiddag op het Noordelijke brug genhoofd van de Willemsbrug een taxi gekraakt. De chauffeur be merkte, dat hij geen lucht m de remcylinders had, toen hij remmen moest. Hij botste bij het uitwijken tegen de taxi Het tramverkeer had een uur vertraging Niemand werd gewond. Het> aannemingsbedrijf Smits en Verhoef bouwt zestien woningen aan de Schilperoortstraat in Zuid Architect is de heer W. J. Fiolet in Den Haag. /Gistermiddag arriveerde *Zf de Wonosari van de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd in Rotterdam met zegge en schryve één passagier aan boord. Het locis de door de tro penzon bruingebrande tabaks planter W. J. Maier. Zijn twaalf medepassagiers waren in Genua van boord gegaan om thuis het Kerstfeest te kunnen vieren. De heer Maier gaf de voorkeur aan de -reis via de Golf van Biscaje, die echter minder woe lig was dan de eenzame passa gier wel had gehoopt. Twee /actoren hebben rijn gevoel van eenzaamheid wat onderdrukt. In de eerste plaats bevonden zich aan boord van het schip een zestigtal apen, die overi gens veilig waren weggeborgen in een der ruimen. In de twee de plaats heeft de heer Maier vriendschap gesloten metde marconist van de Wonosari. in wiens hut hij heel wat uurtjes heeft doorgebracht. De heer Maier was de allerlaatste pas sagier van het allerlaatste Lloydschip i»an dit jaar. De eerste paal voor een complex van achttien woningen, twee win kels. twee kantoren en vier be drijfspanden zou vanmiddag worden geslagen op de hoek van de Cool haven en de Willem Buytewech- straai. Het door het architecten- en ingenieursbureau Vermeer en Van. Herwaarden ontworpen plan wordt uitgevoerd door het aannemingsbe drijf Gebr. Van den Luitgaarden. Binnen een jaar hoopt men met de bouw gereed te komen. Vanmorgen is mej. A. Verstreden van de Putsebocht met haar fiets door een auto aangereden toen zij op hel Rochussenpiein reed. Met inwendige kneuzingen is zij naar het Coolsingelziekenhuis vervoerd. Hervormd wijkgebouw te Gharlois De architecten R. D. van Andel en ir S. "J. van Embden. hebben na mens het Nederlands Hervormd kerkbestuur Charlois het bouwen van een wijklokaal op een terrein aan de Mijnsherenlaan en de Dordt- selaan opgedraaen aan gebr. Caste- leijn te Rotterdam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1