Êr Betere loonvoorwaarden de Drank-industrie m Werknemers zijn hiermee niet geheel tevreden Gouden 9 Jubileumklanken" in Passage-theater C. Maltha kwart eeuw voorzitter van SVV Hardeleider met een vasthoudend karakter Ontspanning na een week van inspanning inter-cricket in het Beursgebouw ïlermes-DVS en Excelsior voelen er veel voor r faoes&kU* Grote bedrijvigheid voor Schiedams tafeltennis «ERDAMSfc Jongen door motor aangereden Kerkdienst Brandende kaars viel om AGENDA Esperanto-agendo Esperanto wint veld Agenda Rotterdam NVV-BÉSTUURDERSBOND 50 JAAR Kerstbomen brand-festijn op de Zandvlakte DHS VERLOOR VAN HWD W' enorme koopjesin Winkeldiefstallen Arm gebroken bij vechtpartij Met gestolen auto aan het toeren Luxor maakt zich gereed voor Cinemascope Dief gegrepen na greep in geldkist Gedupeerde blinde spontaan geholpen Maandas; 4 Januari 1954 Groot nas de opkomst van werknemers uit de drankindustrie op öe ver» .adering, die Zaterdagmiddag werd belegd in de bovenzaal van de R.K. Volksbond. Het aantel belangstellenden was zo aanzienlijk, dat men bijna geen plaats meer bad in de zaal. Velen moesten dan ook met een staan plaats genoegen nemen. De heer J. w Staveren leidde de bijeenkomst in en bracht verslag uit van de onderhandelingen, die in de afgelopen jnaand December zijn gevoerd met de werkgeversorganisatie. Duidelijk liet spreker uitkomen dat het een zware strUd is geweest. Men had aanvanke lijk mets meer te verwachten dan de 59r, die iedere werknemer boven de 23 jaar, ingaande Januari zal ontvangen. Het lag echter in de bedoeling van de werknemers-organisatie om buiten deze verhoging nog een aanzien lijk percentage loonsverhoging zien te krijgen, omdat het algemeen bekend is, dat de Ionen in dc drankindustrie op een zeer laag peil staan. Op 4 De cember werd de eerste bespreking gehouden in Den Haag. Op deze vergade ring werd besloten tot een lichte verhoging, de werknemers gingen hier echter niet mee accoord, maar besloten in dezelfde maand nogmaals bijeen te komen. Ook de tweede vergadering werd in Den Haag gehouden en wel op 18 December. Toen werd uiteindelijk overeenstemming bereikt, alhoewel de werknemers niet geheel tevreden zijn, hetgeen ook duidelijk op deze vergadering in de R.K. Volksbond tot nltlng kwam. Graag zag de werknerners-organi-De laagste loongroep staat nu op een loonregeling vervat j basisloon van 43,—. Hierbij komt in eenTegeling. zoals die in vele be drijfstakken reeds geldt n.l. een C.A.O. Er staan echter nog meer pun ten op het programma van de orga nisatie, zodat hierover zeer zeker nog wel eens vergaderd zal worden. De loonregeling, welke bekend werd gemaakt, behelst zowel een re geling voor het z.g. vakpersoneel, als voor het overige personeel, verdeeld in twee groepen, alsmede een spe ciale regeling voor de meesterknechts (Advertentie I.M.) Ais wij in één seizoen tien duizenden meters 100°A> katoenen Ai lovernet van de bekende tf&YtANr' fabriek hebben verkocht van f 1.45 per meter aan talloze Rot terdamse huismoeders die beu zijn van al die etamien- tjes en wel eens wat anders willen hebben, moeten wij dan zitten kniezen met die paar duizend meter die er over zijn Neen, dit noemen wij een echte Rotterdamse Oprui ming, geen gezeur, maar ver kopen voor een prijs die bijna de helft is van de normale. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Allovernet, 90 cm. breed, geen gewone gordijnen, maar rijke „SWAH" vitrage, ook voor U, {waarbij men Uw woning uit tien tallen zal herken nen). U koopt zg nu per meter WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tal. Z31B0 prestatie- en diensttoeslag. waardoor het inkomen op f 47, komt. Volgens de nieuwe regeling met de 5verhoging zóu dit worden 45J.15. Dit wordt nu echter 50,56, wat neerkomt op een verhoging van 3 boven de 5 zodat het loon to taal in deze groep 8% omhoog gaat. De tweed"* loongroep heeft steeds een loon g-'* d van 51.30. Met de be- V' wordt dit gebracht op "vordt nu verhoogd tot dus neerkomt op een ver- •-» 4.22 of 8% extra. Totaal 'is ew "oging van 13%. Er is echter een derde groep ontstaan, wel ke het technische personeel een vaste loonregeling geeft. Deze regeling luidt: „Werknemers, werkzaam ais kuiper, als chauffeur-monteur, als timmerman, metaalbewerker of als electricien, in het bezit van een des betreffend diploma en/of in het bezit van voldoende vakbekwaamheid, zul len beloond worden met een loon, dat ter plaatse voor deze categorieën van werknemers geldt". De hoogste loonklasse is die der meesterknechts1. Deze lonen stonden op een niveau van 58.98 tot 64.50, naargelang de grootte yan het bedrijf. Met de 5 Tc zou dit worden 61,93 tot 67,73. Dit wordt nu 67,50 tot 75, Op de BK-laan ter hoogte van de Jan van Avennestraat stak Zater dagmorgen de zevenjarige R. K. uit de Da Cos tas tra at plotseling de rij weg over. Het knaapje werd ge grepen door een motor bestuurd door P. D. v. d. W. uit Den Haag. Het jongetje kreeg schaaf'wonden aan hoofd en Lippen. Per auto van de GG en GD is het slachtoffertje naar het Gemeenteziekenhuis over gebracht waar het ter observatie is opgenomen. Woensdagavond 6 Januari om 8 uur wordt een kerkdienst gehouden in de Chr. Geref. Kerk aan de Warande hoek B.K.-laan. welke dienst zal worden geleid door ds. B. Byleveld van Noordeloos. Zaterdagmiddag om vijf uur viel er een brandende kaars om ten huize van E. J. Z. aan de Leibniz- straat 15. Hierdoor raakten een kerststalletje, de overgordijnen, de vitragegordijnen en een tafelkleed in brand. Omwonenden hebben met emmers water het vuurtje gedoofd, zodat de inmiddels gealarmeerde brandweer geen dienst behoefde te doen. hetgeen dus een verhoging betekent van 10 tot ongeveer 11%. De jeugdlonen in deze industrie worden vastgesteld op basis van de volgende schaal: 16 jaar 40% van het volwassen roannenloon: 17 jaar 45 van het volw. mannenloon; 18 jaar 55rf van het volw, mannenloon: 19 jaar 65' 'n van het volw. mannenloon: 2o jaar 75% van het volw. mannen- loon; 2l jaar 85% en 22 jaar 95% van I het volv,*. mannenloon. Deze regeling voor de jeugd komt neer op de vol gende lonen: 18 jaar 17.42: 17 jaar 21,22; 18 jaar 25.84: 19 jaar 30.65; 20 jaar 35.37; 21 jaar 40.09; 22 jaar 44,80. Vervolgens werden de lonen voor •ouwelijke werknemers vastgesteld als volgt: 16 jaar 14,79; 17 jaar 17,62; 18 jaar 19,85; 19 jaar 22,44: 20 jaar 23,81; 21 jaar 24,26: 22 jaar 24,51 en voor 23-jarige en ouderen 27,10. Na de bekendmaking van deze lo nen ontstond een debat over verschil lende problemen, die de nieuwe re geling met zich mee zal brengen. AI deze problemen werden staande de vergadering door het bestuurslid, de heer J. Smids, behandeld. Wat men moet weten Apothekers-nachtdienst: Evers. Lange Haven 81. Bellen hij ongeval: G.G. en G.D. TuïnJaan 89. Telefoon 69390. Bioscopen: Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Boad to Utopia". 2 en 8 uur: „Aan". Merkredon, la 6an de Jan: Ko- muna legado de nia internacia or- gano „Sennaciulo" ce gek: vr Gink, Ploegstraat 19. Komencutiun jaron per regula vi- zitado de la Klubvesperoj. De heer A. F. Nicolaisen. die het vorig jaar een Esperanto-cursus leidde voor officieren en manschap pen van het Noorse leger, is deze winter opnieuw begonnen een zo danige cursus te leiden. Professor Fr. N Kirpel. tweede voorzitter van het departement voor Culturele Activiteiten van de Unesco, heeft in Tokio (Jap.) een ontmoeting gehad met de heer Mijako Sihey, voorzitter van het Japanse Espcranto-instituut. Aangezien de Unesco in haar vol gende zitting te Montevideo een be sluit moet nemen betreffende de invoering van Esperanto, verklaar de prof. Kerpel. dat deze zaak zijn departement betreft en dat de op lossing z.i. moeilijk zal zijn. doch dat hij persoonlijk voor Esperanto voelt. De heer K. Suzulu. algemeen secretaris van de Japanse Unesco- commissie zeide. dat de Japanse re gering het rapport van het Japan se Esperanto-mstituut, zonder wij zigingen daarin aan te brengen, aan het Unesco-centrum had. gezon- den, i VOOR HEDEN Opera: Schouwburg, 8 uur: Ned. Opera met „Un ballo in Ma- sehera". Muziek: Rivièrahal, 8 uur: Concert door Eugene Malinin - piano en Igor Bezrodni - viool. Films: Arena. 2, 7, 9.30 uur: Melba; Capitol, 2, 7, 9,15 uur: Wij zijn niet bang! Centraal, 2, 7. 9.15 uur: De gouden havik; Cineac, 9— 5.30 uur: Nieuws enz., 5.45, 8, 10 uur: Lili; Colossemn, 2, 7. 9.15 uur: Abbott en Costello en Dr Jekyll en rar Hyde; Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: The crimson pirate; Lutusca, 2.15, 7. 9.30 uur: Ca lamity Jane; Luxor, 2. 7, 9.30 uur: Verboden verhaal; Monopole, 2. 7, 9 uur: Maand. Op stap naar Utopia, Dinsd: Zij, die wij vereren: Passage, 2, 8 uur: Aan; Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: Verboden verhaal; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Opium; 't Venster. 2, 7. 9.15 uur: Vlug, veilig en voordelig; Victoria, 2, 7, 9.15 uür: 2 X 2 2. Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 uur: Etsen van Piranesi Oiieverfschetsen van Rubens: Vm, Schielandshuis, 105 uur: Werken van leden Federatie van Beeldende Kunstenaars, gewest R'dam; Historisch Museum, 10—5 u: Geschiedenis van Rotterdam; Mari tiem Museum „Prins Hendrik", 105 Uur: De groei van het rivierengebied van Zuid-Holland; Museum voor Land- en Volkenkunde, 105 uur: Fotosalon Am. Fotogr. Ver. „Rotter dam"; Gemeente-Archief. 15 uur (Dinsd, ges!.): Oud-Hollandse Stads poorten: Bouwcentrum, 9—5 uur: Di verse tentoonstellingen. Op 19 Februari a.s. zal het 50 jaar geleden zij", dat de N.V.V,-Bestuur- öersbond, toen nog Schiedamse Bestuurders Bond geheten, werd opgericht. Behalve de receptie welke men op genoemde datum hoopt te houden, heeft men grootse plannen. Ter ere van het vijftigjarig bestaan van de Bestuur- dersbond zai er de feestrevue „Jubileumklanken" worden opgevoerd op 2 Zondagochtenden in het Passage Theater t.w. 28 Februari en 1 Maart a.8. De tekst van deze revue werd geschreven door Ton Oosterhuts, De regie zal worden gevoerd door Gerrit Lindenberg. Behalve een 7-tal beroeps toneelspelers zullen medewerken leden van de Culturele Organisaties welke zich rekenen 1e behoren tot de Moderne Arbeidersbeweging. Deze medewerk(st)ers komen uit de Zangvereniging „Excelsior"; de muziek vereniging „Crescendo"; de toneelvereniging „Kunst na Arbefd"; de gym nastiekvereniging „Anna"; de AJ.C.; „Jonge Strijd'; de Vrouwenbond van het N.V.V. en het Lv.A.O. (Advertentie J.M.) Zondagochtend heeft de regisseur van „Jubileumklanken" de heer Gerrit Lindenberg met het forum van bovengenoemde Culturele or ganisaties een bespreking gehad en met hen dit kijkspel doorgenomen, ttet eerste deel heeft de titel „Glas, Koper en Goud", terwijl het twee de deel ,Wij vieren feest" genoemd is. In het eerste deel van „Jubileum klanken" komen de volgende scènes sterk naar voren: De Kinderarbeid; De strijd van. de glasblazers; De Jeugd organiseert zich; De Macht van de cent; De Werkloosheid. Het tweede deel is van vrolijker aard, waarin o.n». zullen optreden „De Spelbrekers", de bekende zan gers van het gezellige liedje en Mr. Swips met een snelleken-show. Ver der is er een beroep gedaan op de organist Joop Walvis, De bestuurders van genoemde Culturele organisaties kregen de dankbare, doch zware taak zich nog deze week in verbinding te stellen met die leden, die voor dit grootse spel in aanmerking zullen komen. Dit heeft tot gevolg, dat Zondag ochtend 10 Januari a.s. om half 11 opnieuw in het Volksgebouw voor 99 In Maart zal het 25 jaren geleden zijn, dat, hoewel nog een jong broekje, tot voorzitter werd geko zen, de heer Maltha, destijds beter bekend, gezien zijn faam als rots De gebruikelijke titel van deze rubriek. „Ontspanning na een week van Inspanning" kan deze week door velen in twijfel getrokken worden, want tydens de Laatste week van het oude jaar en het begin van het nieuwe jaar heeft de lust tot inspanning bij velen ongetwijfeld te lijden gehad van de feestdagen, waarbij men het werken heeft gelaten voor wat het was. Olie bollen eten is ook een „zwaar" karwei en daarom toch „ontspanning na een week van"inspanxnng". SCHIEDAM EN OMSTREKEN De Schiedamsche Hengelsportver- eniging „Schiedam en Omstreken vierde Zaterdagavond in de zaal "Astroria" in de Kethelstraat haar één-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit had het „Klem Cabaret" o.l.v. de heer Belj aarts een aardig programma ingestudeerd wat, aangevuld met het optreden van de Prima Ballerinas van de korfbalclub „Succes", op het toneel werd gebracht. Na afloop van het „ulankemverk' heeft men de avond besloten met een gezellig samenzijn o.l.v. de heer F. Lupker. N.V.V. BESTUURDERSBOND Ter inleiding van de jubileumvie- Naar wy vernemen zijn er onderhandelingen gaande tussen vertegenwoordigers van het gemeente-bestuur, de beheerder van het Beursgebouw en bestuursleden van Hcrmes-D.V.S, om in dc Beurs een oefengelcgenheid voor cricket tijdens de wintermaanden te creëren. In grote lijnen schijnt overeenstemming te zyn bereikt; men moet zich nu nog oriënteren over de detaillering, zoals de materialen die moeten worden gebruikt (crlcketmat, enz.) en de afscherming in het gebouw. Naar verluidt zou, behalve Hermes-D.V.S., ook Excelsior sterk voor deze plannen ge porteerd zijn. Een heel leper jongens en meisjes was Zaterdag uitgezwermd over de stad om oude Kerstbomen op te halen. Wanneer de vraag van zo'n kleine ophaler bevestigend werd beantwoord, dan glunderde het gezichtje en trionJphantelijk werd de buit dan door de eebcle stad gesleept naar het Steriebos, waar enkele jongens van het C -huis „St. Joris Doelc" onder leiding van de heer Karei Scholten de bomen in ontvangst namen. Een kleine twee duizend van dit bomen en boompjes zijn Zaterdag naar het Sterrebos gebracht. Op de Zandvlakte werd op tech- j „Crescendo". AI musicerende werd nische wijze de brandstapel opge- een tocht door de stad gehouden en bouwd. Deze stapel bereikte tegen ais een „Rattenvanger van Hameln" zeven uur ongeveer een hoogte van trok dit korps een grote schare 5 a 6 meter. Het omliggende terrein kinderen naar de Zandvlakte. De was op doeltreffende wijze afgezet, laatste kerstbomen werden door deze zodat brandgevaar voor de cm- stoet in triomph meegevoerd, standers 's avonds was uitgesloten. om half acht was het eindelijk De laatste strooptocht werd on- zover, dat de wachtende menigte, dernomen door 't muziekgezelschap j naa.r schatting ongeveer drie a vier duizend personen, via de microfoon werd meegedeeld, dat het festijn een aanvang zou nemen. Bij het schijnsel van een tiental fakkels werden door een volksdansgroep van de AJ.C enkele dansen uitge voerd, waarna de verrassing van de avond werd gepresenteerd in de vorm van enkele vuurpijlen en pot ten bengaals vuur. Hierna nam wethouder mr. M. J. M. van Kinderen het woord en wenste de Schledamse jeugd een gelukkig 1954 op dir festijn, waaraan vglen reeds gewend zijn geworden, De wethouder betoogde, dat de Schledamse jeugd dankbaar moet zijn tegenover de Schiedamse Ge in de branding, „achterback" Cor Maltha. Wij moeten ons even rea liseren, wat het betekende deze zware taak te aanvaarden. Immers, met het groter worden der vereni ging komen ook de zwaardere zor gen om alles in goede banen te lei den en te houden aan de orde. Het bestuur bestond 25 jaar ge leden uit de heren C. Maltha, voor zitter; J. P. Hofman, penningmees ter; Adriaan Hoorman, secretaris; G. D. Jansen, J. Post, Chr. de Goe de en „onze Dirk" Th. C. Lelieveld. De heren Maltha en Hofman ma ken ook thans nog deel uit van het bestuur. Voor een groot deel moet de groei van onze vereniging aan de werklust van deze heren toegeschre ven worden, en speciaal van onze voorzitter moet oü zijn zilveren ju bileum gezegd worden: „Wie zou hem dat verbeterd of zelfs geëven aard hebben?" Zeker, critiek is hem in die jaren niet gespaard geble ven. Ook hij is slechts een mens en kan dus fouten maken, maar niemand onzer zou de tsjd en de opoffering hebben kunnen opbren gen, Welke hij aan onze vereniging heeft besteed. Kij staat temidden van de jongens en als het nodig is, ring van de N.V.V.. Bestuurdersbond Schiedam, heeft men Zaterdagavond 3an de bestuurders en functionaris sen en hun vrouwen een avond aan geboden in het Voïksgebouw. Voor deze gelegenheid trad het gezel schap Willy Rex en Nol van Dijk op met de revue „In de Stemming" Hieraan werd medewerking ver leend door enkele accordeonvirtuo- zen. Verder zagen we „Twee Vle gels aan de Vleugel", met liedjes en leugentjes. Deze avond heeft men hartelijk kunnen lachen om de mal le fratsen van een zeer goed caba ret gezelschap, dat ook vele malen via de radio te horen is geweest. „ODI" De Christelijke Korfbalvereniging „ODÏ" vierde Zaterdag in eigen kring het vijf en aertg jarig be staan in de zaal van Chr. £>jC. Be langen. Aan het begin van het vo rige jaar had men een grote avond gegeven voor de ouders en belang stellenden. Nu was het de buurt aan de leden zelf voor een avond van plezier en vermaak. Met gezellige spelletjes en liedjes werd deze avond doorgebracht. Het geheel stond on der leiding van de heer J. P, Win kelman, de voorzitter van de ver eniging, VETERANEN LEGIOEN De Afdeling Schiedam van het Veteranen Legioen hield Zaterdag avond in de bovenzaal van het Mu sis Sacrum zijn Nieuwjaarsvisite, die werd gehouden in de vorm van een gezellige boerenbruiloft. De heer J. H. Wever ling, voorzitter van de afdeling Schiedam, opende de avond en beloofde, dat ook in 1954 nog énkele van deze gezellige con tactavonden zullen worden gehou den. Öm een echt Indisch karakter aan deze avond te geven, werden de oud-In dië-strüders onthaald op Nasi- Goreng. waardoor deze bijeenkomst veel weg had van een Indische Siamatan. schiedamse cartonnage- FABRIEK De leden van de personeelsver eniging van de Schiedamse Carton- j omdat* "zij zich" met*voldoende De heer C. Malt'; ïs binnenkort 25 jaar voorzitter van SVV. Over dit zilveren jubileum schrijft de heer L. dg Bruvn een artikel in „De Rood-Groe- ne Revue", het fraai uitgevoer- de en goed verzorgde clubor gaan van SVV, welk artikel wij met aanbieding van onze ge lukwensen can de heer Mflliha gaarne i«. extenso ouernenten. er boven, omdat ieder ervan over tuigd is bij wat hy zegt en wat bij doet, hij uitsluitend zijn visie weer geeft in het belang van de vereni ging, met wegcijfering van zijn eigen ik. En als hij zijn opinie beeft gevormd, dan is de voorzitter we! eens „hard" omdat hij beseft niet los te mogen laten, daar de vererdgingsbelangen geschaad zou den kunnen worden. In de bestuurs- en ledenvergade ringen is de heer Maltha de „leider" en dat 25 jaren lane te kunnen en te mogen doen is wel het beste be wijs, dat zijn levenswerk door ons allen op hoge prijs is en wordt ge steld. Het mag hier nu wel eens ge schreven worden. Zeker, de vereni- 1 ging moet aan onze voorzitter eveneens veel vreugde geschonken hebben met het kampioenschap van Nederland als hoogtepunt. Maar ook hoe vele teleurstellingen zijn hem in die 25 jaren deelachtig ge worden. Teleurstellingen, waar meiv sen met een minder vasthoudend karakter niet overheen zouden kun nen komen. Vaak is de critiek van sommigen meedogenloos. Waarom" nagefabriek hebben in de afgelopen maanden menige avond in de can- tine van het bedrijf doorgebracht om te repeteren voor de grote avond die Zaterdag in Musis Sacrum werd gehouden. De toneelverzorging was in handen van de heer J. Hazen- r broek, personeelschef van de car- meenschap. die ieder jaar z^rgt voor tonnagefabriek. Het programma was veel vermaak,zovel in de grote eeütefd „vitaminen S.C.F.", welke 'itaminen voor en door het perso- vacantie als daarbuiten. De jeugd moet beseffen wat er voor hen wordt gedaan; wanneer dit besef volledig is doorgedrongen, dan zal de Schledamse jeugd een rijke toe komst tegemoet gaan en zullen de baldadigheden tot het verleden be horen. Hierna werd door de heer K. Scholten bet sein gegeven om het vuur te ontsteken Hoog sloegen de vlammen op en verlichtten de ge hele omgeving feeenek. „Crescendo" blies nog enkele bekende wijsjes en werd hierbü dapper geholpen door de jeugd, die vocale medewerking verleende aan dit muzikaal omlijste kerstboom-brand-festijn. neel werden geboden. In een vlot tempo wisselden de verschillende balletjes en schetsjes der land elkaar af en precies, zoals men ge timed had, werd om kwart over elf uur de finale begonnen. Tydens deze avond kwam de veertienjarige Bep Droge op het toneel en a:s jongste artiste jodelde zij enkele liedjes- Ook trad een volledige Ne gerband voor het voetlicht; het suc ces van deze show was overweldi gend. a afloop was er een gezellig bal verzorgd door de Blue Stars o.l.v. J. de Brinker met zang van X. Oosterholt en Tini Helbers. werken in de problemen, welke zich kunnen voordoen. Zij bekijken de zaken te oppervlakkig en moeten later tot de conclusie komen, dat hun critiek voor het overgrote deel misplaatst was. Hoeveel uren zou de voorzitter zich onttrokken hebben aan zijn huisgezin? Terwijl zijn hulp en aanweizgheid daar gewenst was? Dit alles deed hij uit liefde voor zijn vereniging, waarin hij is op gegroeid en waarin hij „groot" is geworden. Wii betwijfelen of er wel één voetbalvereniging in Ne- die kan hogen op. een voorzitter, zoals wij die bezitten. Hii heeft een bijzonder geheugen. Hit kent alle spelers van nu. maar vraaet hem eens naar spelers van twintig, dertig jaar geleden? Hij kent ze nog bij naam en voornaam. Zijn leven is S.V.V. on bij zijn Zilveren Jubileum wensen wij hem vele jaren in een goedp gezond heid toe en de kracht S.V.V. te lei den. zoals hef tot dusverre is ge schied. L. DE BRUYN een wat meer uitgebreide kring door regisseur Lindenberg de feest revue „Jubileumklanken" zal wor den doorgesproken. De generale re petitie is bepaald op Zondagochtend 21 Februari a.s. in het Passage Theater. De leden van de organisaties die aangesloten zijn bij de N.V.V.-Be- stuurdersbond zullen, zo deelde de 2e Voorzitter van de Bestuurders- bond de heer B. Kersscn Zondag ochtend j.l. mede, hebben een Me- delingenblad ontvangen, waarin al lerlei berichten over „Jubileum- klanken" zullen worden vermeld en waarin een invulstrook opgenomen zal worden om de leden in staat te stellen in te schrijven voor een van de beide opvoeringen. In een door H. W, D. fors ge- speelde wedstrijd kreeg D. H. S. met 2—1 klop. j Geflatteerd is deze rutslag, want na rust was het steeds D. H. S. wat de klok sloeg, doch niettegen staande gingen weer 2 kostbare punten verloren. Het begin was veelbelovend, want na 15 minuten, kopte Kuypers een goed door Roozen genomen vrije schop in, 01. Zelfs maakte Holster even later weer een doelpunt, wat door de scheidsrechter werd afgekeurd. Daarentegen maakte H.W.D._ ge lijk met een doelpunt door de links- huiten. wat wel naar buitenspel rook. Dit was ook de ruststand. Daarna Is D. H. S. doorlopend in de aanval geweest, maar doel punten, die in het oog van de scheidsrechter geldig waren, kwa men er niet. Wel maakte H. W, D. met een ver schot nog een goal. zodat deze wedstrijd door de Schiedammers met 21 werd verloren. Het tweede elftal maakte een goede beurs, door Excelsior '20.2 met 2—1 te kloppen en zodoende de laatste plaats heeft verlaten 8ED3EM - DEKENS LEDIKANTEN COMPLETE SLAAPKAMERS Bekijk onze etalages en verdien geldi Broersvest 6466 Schiedam GEMEENTE I ^SCHIEDAM f OiTFICIEEL NIEUWS Gedeeltelijke intrekking van het uitbreidingsplan in onderdelen „Oud-Mathenesse Hl", Derde wijziging Bebouwingsvnor- sehriften voor de Bebouwde Kom van Schiedam (Rotterdarasedijk, hoek Hogenbanweg). Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Schiedam maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten der Pro vincie Zuid-Holland bij hu-n ba; sluit van 14 December 1953 No. 313 hebben goedgekeurd: a. het door de Gemeenteraad op 25 September 1953 vastgestelde plan tot intrekking van het uitbreidings plan in onderdelen „öud-Mathenes- se III", vastgesteld bij besluit van de Raad der Gemeente Rotterdam van 9 Maart 1950, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Bolland bij hun besluit van 12 April 1951, voorzover dit plan binnen de grenzen der Gemeente Schiedam rechtskracht heeft; b. de door de Gemeenteraad op 25 September 1953 vastgestelde Der de Verordening tot wijziging van de Verordening tot regeling van de aard van dc bebouwing en het ge bruik van gronden in de bebouwde kom van Schiedam (Gemeenteblad 1945 no. 1 en 1949 no. 33) (Rotter- damsedijk, hoek Hogenbanweg). Het goedgekeurde plan en de goedgekeurde Verordening liggen ter Gemeénte-secretarie (Afdeling Algemene Zaken - Stadhuis) voor een ieder ter inzage. Schiedam. 23 3Deeember 1933. Hel Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, ROTTERDAM Een 55-jarige vrouw werd Zater dagmiddag in een magazijn betrapt op het stelen van een. mantelpakje en een japon. Zij werd naar het hoofdbureau van politie gebracht Dat gebeurde ook met een 32-jarige vrouw die in een ander magazijn een paar handschoenen wegnam. Tijdens een vechtpartij op de Crooswijkscwez heeft gisteravond de 25-jarige zeeman J. W. Lares uit de Van Meekerenstraat. zijn linker arm gebroken. Hij werd naar het Bergwegziekenhuis vervoerd. In Oudejaarsnacht Twee dertigjarige mannen hebben Donderdagnacht aan de v. d. Werff- straat een bestelauto weggenomen en zyn ermee aan het toeren ge gaan. Omdat zy zonder licht reden, gaven twee agenten van politie hen een stopteken. In de Slaghekstraat reden zij zover naar links dat dc agent die hen per fiets achtervolgde opzij moest springen. Zijn collega loste een waarschuwingsschot. Dc mannen werden kort daarop in de Violierstraat aangehoudentoen zij uit de auto stapten. In Hef hoofd bureau van politie zijn ze opgeslo ten. Omstreeks half Januari is hef Luxor-theater gereed voor Clne- m3scope-voorstellingen; dezer da gen Is het nieuwe 12 X 5 meter grote projectiescherm uit Frankrijk aangekomen. In verband met het beperkte aantal fiims, dat voor dit projectiesysteem op het ogenblik in Nederland beschikbaar is, staat de datum van de eerste clnemascope- vertoning nog niet vast. Niet alleen worden achter het scherm drie meervoudige geluids installaties opgesteld, ook in de zaal zelf worden op twaalf punten ge luidsbronnen aangebracht, terwijl ook de fibneabine zelf uiteraard een cinemascope-a ccottimodatie krijgt. Doordat het toneel van Luxor een „toren" heeft, kan het cinemascope- projectiescherm op de manier van een décor in de opening van de to neelmantel worden gehesen. Indien een film, volgens het traditionele systeem opgenomen, vertoond moet wordett, wordt het bestaande, tot nu toe gebruikte scherm met een eenvoudige manipulatie „voorgehan gen". Het nieuwe scherm is tweemaal zo breed als het bestaande «n vult de toneelopening geheel. Geldkistje met ƒ700 Wit van inbrekers Dezer dagen is ingebroken, in d« woning van de winkeliers M. C. R. aan de Zwarte Paardenstraat. Een geldkistje met 800 a 700 gulden en vier spaarbankboekjes werden meegenomen. In een onbewaakt ogenblik stal Zondagmiddag de 43-jarige metaalbe werker A. J, v. d. V. een bedrag van 138.50 uit de geldkist achter het buffet van een café aan het Noordplein. De man is opgesloten in het politiebureau aan de Berg- singel. lo de Noordmolenstraat liep een spelend meisje Zaterdagmiddag te gen de nagenoeg blinde mattenma ker L. Krieger uit dc Zaagmolen straat waardoor zijn bril op straat in stukken viel. Hij stond er Hulpe loos bij. Een der omstanders ging met de pet rond en het gevolg was dat hij ƒ7.50 ophaalde. Bij een bril lenmaker lp die straat bleek, dat het bedrag niet toereikend was, maar de brillenman legde de rest er zelf bij. Kind aangereden op de rijksweg bij Sliedreeht Op de rijksweg bij Sliedreeht ïs de achtjarige Josica Hasselmeyer gegrepen door een passerende auto bestuurd öoorH, J.R, uit Naaldwijk. Het kind dat in Sliedreeht woont, brak het rechterbeen ea moest naar een Dordts ziekenhuis worden ge bracht. Het ongeluv gebeurde toen. het meisje, van wie de ouders aan weerszijden van de weg wandelden, plotseling overstak. De Schledamse tafeltennissers gaan rivee grote evenementen beleven. Op 9 Januari 'savo.-ds om 8 uur zal de Koopmansbeurs als tafeltciuüscen- truin in gebruik vorden genomen. Dit zal op grootse wijze geschieden. Iedereen kan. hiervan getuige zijn. Er wordt geen entree geheven, want de tafeltennissers gaan van het stand punt uit, dat zij iedere belangstellen de willen laten delen in de vreugde van het betrekken van een ideale speelgelegenheid. Het Schiedamse lafeltenmscormté heeft verder diver se tafeltennisprominenten uitgeno digd op deze avond hun medewer king te verlenen in de vorm van de monstraties. Op 16 Januari is het een grote dag voor de tafeltennissers van Wilton. Men heeft voor deze dag een groot tournooi georganiseerd in verband met het 100-jarig bestaan van het bedrijf Wilton Fijenoord. Dit tour- nooi zal worden gehouden in de grote can tine op de werf. 's Middags om 3 uur wordt hiervan gestart. Het Wilton-bestuur heeft 10 verenigingen uitgenodigd. Men heeft ztch hoofd zakelijk bepaald tot zusterverenigin gen zoals Shell, de Vries Robbé, Énergie, enz. Als enige Schiedamse vereniging is uitgenodigd NOAD, om dat deze vereniging in de loop van haar bestaan steeds nauw contact met Wilton heeft gehad. Ongeveer 80 spelers (sfcers) zullen aan dit tournooi deelnemen. Er wordt gespeeld in 3 klassen; te weten 3e, 4e en dames klasse-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1