Er komt al tekening in het recreatie-oorcl in Kei hel SCrl I KANTTEKENINGEN MilSSPiiÉii ■gig Derde Zonnehuis in Doorn voorziet in behoefte Viering in grootse stijl Voetbal-scheidsrechter heeft culturele taak Nederland telt 20000 chronisch zieken Geen zieken huh Binnenbrandje Sproei-ijsbaan heden open Peulvruchtenavond AGENDA Agenda Rotterdam Kwart eeuw bij de gemeente w* enorme koopjesin kROES^miU Inbraak in café HBSS besloot 1953 HONDERD JAREN WILTON Feestavonden voor personeel krijgen 15000 bezoekers Ir. S. van West houdt herdenkingsrede Hondenbelasting Propaganda-avond van de B.B, HBSS-RWH Oudste directeur bakkerij Jansse overleden 2 Woensdag 6 Januari 1954 In dit gure weer Iblijft iedereen achter de kachel zitten en denkt nog niet aan de komende zomer. Maar niettegenstaande de kou en de .wind zijn we een kijkje gaan nemen in Kethel waar in de komende zomer vele Schiedammers verpozing zul len gaan zoeken in het nieuwe recreatie-oord. Het recreatiegebied, dat aldaar is - i' - <■- geprojecteerd, begint enige vorm te krijgen. Men is hard bezig de wegen aan te leggen. Deze wegen worden eerst voorzien van een steenlaag waarover een deklaag komt van. koolas. f Niet alleen de wegen zijn in be werking; ook de vijvers met de be planting langs de oevers zijn reeds grotendeels voltooid. Een aardig be tonnen bruggetje is reeds aangelegd over de grootste vijver aan het be gin van dit ontspanningscentrum. Schriel en mistroostig staat de be planting te wachten op het komende voorjaar. Dan zal het hier een ware lusthof worden, want het ligt in de bedoeling het aantal planten nog aanzienlijk uit te breiden. Grote noeveelheden puin van krot woningen en andere te slopen objec ten in de stad worden naar dit ge bied gesleept om de wegen en ter reinen te verharden en op te hogen. Achter dit recreatiegebied liggen de fraaie voetbalvelden, waarvan er enige weken geleden één in gebruik is genomen door D.H.S. De andere naderen ook snel hun voltooiing. De heesters langs de paden zyn inge plant en de velden worde* voorzien van drainering. Het recreatie-oord in Kethel in toor ding. Et komt al enige teke ning in het toekomstige Schie damse verpozingspark. De vijver tjes zijn al aangelegd. De beplan tingen komen er in het voorjaar langs. De wegen moeten goed hard. zijn om straks al -die tienduizenden Schiedamse voeten te kunnen verdragen. Mede voor een goede drainering wordt er eerst een laag puin gestort, waarop dan het wegdek wordt aangebracht. (Van een onzer verslaggevers) DOORN. Donderdag zal dc Com missaris der Koningin in de provin cie. Utrecht, de heer M. A. Beinalda te Doorn het derde vcrpleegccntrum van de Christelijke 'vereniging tot ver pleging van behoeftige chronisch zieken „het Zonnehuis", op officiële wijze voor geopend verklaren. Een blijde dag voor de vereniging „het Zonnehuis". "Want met eigen midde len werd het voormalige kindersana torium van de Haagse vereniging tot bestrijding var de tuberculose aan de Drift in 1951 aangekocht en tot een voor het doel van de vereniging geschikte inrichting omgebouwd. De vereniging had daarvoor geen financiële steun nodig en ze mag zich thans de trotse bezitster noemen van drie Zonnehuizen, waarin tientallen chronisch zieken een liefdevolle be handeling genieten. In 1929 werd in Beekbergen het eerste Zonnehuiu geopend (capaciteit 120 bedden), in 1950 volgde de ope ning van het Zonnehuis te Schiedam (50 bedden) en in het Zonnehuis te Doorn kunnen 55 patiënten worden verpleegd. De verzorging en verpleging van chronisch zieken en blijvend invali den mng zich in Nederland in een gelukkig steeds groeiende belang stelling verheugen. Een gelukkig verschijnsel- Want de chronisch zie ken waarvan het aantal bedlege rige patiënten op ruim 20000 kan worden geschat votmen een steeds groter wordend probleem in onze samenleving. Eén van de verenigingen in Ne derland, die zich het lot van deze patiënten aantrekt, is de in 1921 op philantropische grondslag gestichte Christelijke vereniging tot verple ging van behoeftige chronisch zieken „het Zonnehuis". Een vereniging, die bij het opnemen van patiënten geen onderscheid maakt ten aanzien van hun godsdienstige richting. Zij die nen zich echter aan te passen aan de geest van de Christelijke liefde, die in de verpleegcentra van de vereni ging heerst Lijders aan diverse chro nische ziekten worden in de Zonne huizen verpleegd, m welke huizen men slechts één klasse kent. Het Zonnehuis te Doom is eigen- élijk geboren uit een initiatief va» de Diaconie van de Gereformeerde Kerk te Utrecht. De vereniging „het Zonnehuis" realiseerde het. Onder leiding van de architect M- Lockhorst uit Rotterdam werd het voormalige Kindersanalorium ver bouwd en de 35000 teden tellende vereniging werd eeti prachtige geou tilleerd verpleegcentrum ryker. Niet ail eon a?n hot ir teneur werd de uiterste zorg besteed maar ook de onmiddellijke omgeving werd op een voor dc patienten ongetwijfeld pret tige wijze veranderd. Men beeft ge tracht van het Zonnehuis een tehuis voor de patiënten te maken en het ziokenhuis-idee wat op de achter grond te dringen Bit de verbouwing en het inrichten er van is men vol komen in deze opzet geslaagd. Het atiderhalfjarige kind van de melkhandelaar K zat gisteren in d» ouderlijke woning aan de Kore- dam 9 met een brandend stukje pa- piei te spelen. Tenslotte wierp het kind dit m een mand met kachel hout jes die spoedig vlam vatten. De echtgenote van K. heeft met een em mer water het vuurtje gedoofd zodat de inmiddels uitgerukte brandweer geen dienst behoefde te doen. Het derde Zonnehuis te Doorn. Eigendom van een ueremgtng, die niet praat, maar doet. En alles met ei pen middelen. jj -- a s Afgelopen nacht heeft men water gespoten op de banen van 't tennispark „Spierings- hoek". Door de flinke vorst van vannacht is deze water- laag in een ijslaag herschapen, zodat vanavond deze sproei- ijsbaan voor het publiek kan worden open gesteld. De Commissie voor de Huishou delijke- en Gezinsvoor lichting orga niseert Maandag 11 Januari des avonds om half acht in de Toon zaal van het GEB aan de Broers- vest een peulvruchtenavond onder het motto: „Peulvruchten, daar zit voeding in". Toegang 15 cent. Scho teltje on lepeltje meebrengen want er kan worden geproefd. Bi] voldoende deelname steit men zich voor deze maand in de Huis houd- en Industrieschool aan de Prins Mauritsstraat te beginnen met cursussen in wassen en kinderver zorging. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscopen: Monopolc, 2, 7, 9 uur: „Zij, die wij vereren". Passage, 2 en 8 uur: „Aan". Tentoonstellingen: Sjedelijk Museum: Haagsche Kunstenaarsgroep Verve, 2—5 u. C.C.C. Gebouw: Expositie van de kunstschilder Jophia. Musis Sacrum: Opening Vogel tentoonstelling, 8 uur. Geponed tot 10 uur. VOOR HEDEN T o n e e 1 Dc Lantaren, 8.15 u: K'damse Comedie met „Sebastiaan". Muziek-: Rivièrahal, 8.15 u: R'dams Phil. Orkest en Cor de la Bije - viool. Film: Arena, 2. 7, 9.30 uur: Melba; Capitol, 2, 7, 9.15 uur: Wij zijn niet bang! Centraal, 2, 7, 9.15 uur: De gouden havik; Cineac, 8— 5.30 uur: Nieuws enz5.45. 8. Xü uur: Lili; Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: Abbott en Costelio en Dr Jekyll en mr Hyde, Harmonie, 2, 7, 9.15 uur: The crimson pirate; Lutusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Ca lamity Jane; Luxor, 2, 7, 9.30 uur: Verboden verhaal: Monopolc, 2. 7, 9 uur: Zij. die wij vereren; Passage, 2, 8 uur: Aan; Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: Verboden verhaal; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Opium; 't Venster, 2. 7. 9.15 uur: Vlug, veilig en voordelig; Victoria, 2. 7, 9.15 uur: 2x2 2. Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 uur: Etsen van Piranesi Olieverfschetsen van Rubens: Vm. Schielandshnis, 105 uur: Werken van leden Federatie van Beeldende Kunstenaars, gewest R'dam; Historisch Museum, 105 u: Geschiedenis van Rotterdam; Mari tiem Museum „Prins Hendrik", 105 uur: De groei van het rivierengebied van Zuid-Holland; Museum voor Land- en Volkenkunde, 105 uur: Fotosalon Am. Fotogr. Ver. „Rotter dam", Gemeente-Archief, 1—5 uur Oud-Hollandse stadspoorten; Bouw centrum, 9—5 uur: Diverse tentoon stellingen. (Advertentie I.M.) Op 1 Januari was het 25 jaar ge leden, dat de heer J. van Waarden burg thans concierge aan het Bureau Huisvesting, in dienst kwam hij de gemeente Schiedam. Hij heeft dezelfde functie o.a. be kleed bij het voorm. St. Jacobs Gast huis, de Koopmansbeurs, het gymn. lokaal aan de St. Anna-Zusterstraat en de St. Joris Doele. Maandag werd hij in verband hier mede gecomplimenteerd door de Chef van het Bureau Huisvesting, de heer J. van de Griend, in het bijzijn o.a. van de Directeur van Gemeente werken. ir. Van den Akker. Spreker prees de manier, waarop hij 2ijn lastige taak vervult en wees vooral op de prettige wijze, waarop hij het publiek weet te behandelen. Namens het personeel werden hem enkele cadeaux overhandigd. Burgerlijke Stand GEBOREN: Adrianus z.v. A. L. van Tol en Th. C. Stevens; Hendrika H. M.. d.v. H. A. G. Claassen en M. B, Bosman; Johanna H„ d.v. J. H. Hoog straten en J. H. Liesker; Adrianus G P. M., z.v. P. van Dijk en M„ H. Claus. OVERLEDEN: C. Sol, 73 jaar. GEMEENTE SCHIEDAM fOFFgCïEEL "NIEUWS J aanslagregeling honden belasting 1954 Voor he* belastingjaar 1954 wordt aan alle pi :sonen, die over het jaar 1953 in de hondenbelasting zijn aan geslagen. ambtshalve een aanslag op gelegd. Indien geen aanslag moet worden opgelegd of wijziging in de aanslag moet plaats hebben tengevolge van aan- of afschaffing van één of meer honden, of wel tengevolge van ande re oorzaken, moet hiervan vóór 31 Januari 1954 konnis worden gegeven aan de Secretarie-afdeling Belastin gen, Oude Kerkhof 17. alhier. Voor ieder, die in de loop van 1954 belastingplichtig wordt, hetzij door aanschaffing van een hond of by ves- ng in deze gemeente, blijft dc ver plichting tot aangifte binnen veertien dagen bestaan. BEDÜEN - DEKENS LEDIKANTEN COMPLETE SLAAPKAMERS Bekijk onze etalages en verdien geldt Broersvest 6466 Schiedam De caféhouder A. J. P. stond gis termorgen vreemd te kijken, toen hij bij zijn zaak aan het Broers veld 55 aankwam en daar de winkeldeur geopend vond. Het bleek dat onge wenste klanten zijn café hadden be zocht en f 100 uit de cassalade had den meegenomen. Vogeltentoonstelling in Musis Sacrum Hedenavond zal mr. J. W. Peek, burgemeseter van Schiedam een unieke vogeltentoonstelling m Musis Sacrum openen. Op deze tentoon stelling, georganiseerd door de Ne derlandse Bond van Vogelliefheb bers afdeling Schiedam, zyn inzen dingen te zien van Schiedamse kwe kers en verder vele paren tropische vogels. De grootste inzending vormt wel de afdeling insecten-eters. Van negen tot elf uur is de ten toonstelling voor het publiek ge opend. In de komende dagen zal de tentoonstelling geopend zijn van tien uur 's morgens tot elf uur 's avonds. De toegangsprijs bedraagt 25 cents voor volwassenen en voor kinderen onder geleide 10 cent. Op waardige wijze heeft de Con tact-Commissie van H.B.S.S. het jaar 1953 doen besluiten. In de stampvolle zaal „Marijke" werden gratis oliebol len aangeboden aan alle leden en hun dames. Velen hebben hiervan ge bruik gemaakt en hebben een ge zellige avond gehad, want behalve de oliebollen werd nog een gezellig programma afgewerkt. Het was een geslaagde avond, die heeft getoond, dat H3.S.S. nog meer kan dan voet ballen. Het feit, dat In 1854 aan de Baan te Rotterdam Bartel Wilton een klei smederij begon, een bedrijfje, dat in de loop van honderd jaren uitgrocia tot een wereldbekende onderneming, waar meer dan 7000 werkers hm, brood verdienen, zal in waarlijk grootse sty 1 worden herdacht en gevierd In het omvangrijke programma, dat na maandenlange arbeid werd samen gesteld. zullen momenten voorkomen dat woorden van bezinning klinken en een terugblik wordt gedaan op de tijden, die voorbij gegaan» doch ook Is een gezamenlijke feestviering voorbereid. Nagenoeg ieder personeels lid heeft de uitnodiging tot één van de drie feestavonden in öl Ahoy'-hal aanvaard, zodat niet minder dan 15.000 bezoekers in totaal worden ver wacht. De werkers van Wilton zijn opge roepen op de jubileumdag, Donder dag 7 Januari 's morgens om half acht, op de gewone tijd dus, niet in werkkleding op de fabriek te ver schijnen. zodat zij via de aangeleg de luidsprekers het eerste program mapunt kunnen aanhoren, te weten een aubade uit te voeren door de Harmonie Wilton-Fijenoord. Dit reeds meer dan dertig jaar geleden opgerichte muziekcorps bestaande uit een zestig man personeel, staat onder leiding van de dirigent Joh. F. Palla, De aubade, welke even voor acht uur begint, wordt gege ven voor het. gerestaureerde hoofd kantoor te Schiedam, waar direc teuren, commissarissen, hoofdambte naren en vertegenwoordigers van het personeel verenigd zijn, In de directiekamer volgt daarna het uitspreken van een herdenkings rede door de oudste directeur, ir S. van West, welke toespraak ongeveer een half uur in beslag zal nemen. Hat gehele personeel zal deze rede via de luidsprekers kunnen volgen, terwijl tegelijkertijd wordt gezorgd voor de distributie van sigaren en koffie. Om negen uur zal in de di rectiekamer de plechtige overdracht aan de directie plaats vinden van een geschenk namens het werkende personeel en een van de gepension- neerde werkers, een 800 in getal. Na Ir van West zal ook het woord worden gevoerd door dr A, A, van Rhijn, staatssecretaris van Sociale Zaken. Om kwart over negen onge veer is de plechtigheid in de direc tiekamer afgelopen en krijgt het ge hele personeel de verdere dag vrijaf. In de tot een receptiezaal omge bouwde garage volgt dan de ont vangst door de directie van geno digden uit het personeel. Aangezien het onmogelijk was alle personeels leden hiertoe uit te nodigen heeft De afdeling Schiedam van de COVS hield gisteravond een bij eenkomst voor haar leden in café „De Nieuwe Brug", waar de heer G. 3. Blom, secretaris van de voet balvereniging „Eindhoven" een cau serie hield over „De plaats van de scheidsrechter". De heer J. Bergijk, voorzitter van de Schiedamse afdeling, heette de spreker hartelijk welkom, waarna hij de heer G. J. Blom aar het wpord liet, daar de tijd voor de causerie, zulks in verband met de reis van de spreker, erg kort zou zijn. De heer Blom begon met alle aanwezigen het beste te wensen in het komende jaar. zeker op voetbal- gebied. Daar dc sport heden ten dage nog vele duizenden beoefe naars vindt in ons land ziet het er volgens spr. niet zo belabberd uit als wel eens verondersteld wordt. Daarom ook was het niet de be doeling van de spreker de aanwezi gen te begraven onder een grote dosis voetbal-geleerdheid, doch om op duidelijke wijze kenbaar te ma ken hoe en op welke manier de scheidsrechter rich moet gedragen tijdens een wedstrijd en daarbuiten. De wijze waarop een scheidsrechter te werk moet gaan, moet altijd zo correct mogelijk geschieden en met de volle overtuiging van de goede bedoeling, „Kef is niet de bedoeling voor dit werk dankbaarheid te ver wachten. doch men moet dooi zyn houding en zijn optreden zelf over men doet; dan zal het optreden en het handelen van een scheidsrech ter op de juiste wyze worden be grepen. Ook moet de scheidsrechter zich terdege inleven in de sfeer van de elftallen, die aan hem zijn toevertrouwd. Ook al is dit vaak moeilijk. Men moet dit baantje uit oefenen 2uïver en alleen om de Ne derlandse jeugd te dienen. Er ligt namelijk voor de scheidsrechter op het voetbalveld een opvoedende iaak te wachten. De mooiste taak is het aankweken van vriendschap. Men kan ook het voetbalveld zien als een levensschool waarin de scheidsrechter optreed als leermees ter in verschillende deugden, zoals moed, orde. tucht, zelfbeheersing en samenwerking, maar vooral van vriendschap, waardering en ver trouwen. Wanneer de scheidsrech ters bezield met deze gedachten een wedstrijd fluiten, dan werken zij mee zowel aan de geestelijke als aan de lichamelijke opvoeding van ons volk. De scheidsrechter heeft dlls ook een culturele taak. Na deze uiteenzetting dankte de heer Bergiik voor de wijze les, die door alle aanwezigen met spanning was gevolgd. Als blijk van dank werd aan de heer Blom een fraaie doos sigaren overhandigd namens de afdeling Schiedam van de COVS. Er werden tot slot nog enkele vra gen gesteld over de verschillende facetten van het scheidsrechter rijn, welke vragen door de heer Blom tuigd zijn van het goede werk dat werden beantwoord. L STUBLIEFT. me ieeer het heertjezegt de kapper. Maarreneem me niet kwalijk dat tk het vraag: Doet u er eigenlijk wel eens iets aant Zou toch zonde wezen als u straks alleen voor een scherrbeurt hier in de stoel komt te zitten en ik u mid deltjes moet verkopen om dc kaalheid weg te werken. Tussen u en mij; 't is bijna allemaal larie. Wacht 's, hier zit nop eev plukkie. Ai. da's een weerbarstige, meneer, meneer. Even de andere schaar,.. Ik zcy maar, die collega van me. vitEen heeft er toch ook niks an ders van oyer gehouden dan een strafregister. Kaal ik het goed zie. Hebt u nog crème? Mooi.' En sham poo? AcJi. nee, meneer, géén pakjes.' Een flesje moef u vemen. Bent u veel goedkoper uit. Zo nou evrn borstelen. Eu hier is un jas. Dat is dan één gulden e» drie zestig en tmee vijf en turinfip, dat is sa men zes vijf en tachtig meneer. En neen cl mik hoor want ik zie in mijn zaal' ook liever mensen met eev goed bca-oeid hoofd, haha- haZoals u» meneer. Dn a dank u beteefd." De substantie, waarmee de nen. Singel is overgoten, schijnt De (nieuwe) directeur zich op straat niet lekker van Gemeentewerken heeft te voelen en stapt met de toegezegd een nauwkeurig schoenzolen mee naar bin- onderzoek te zullen instel- ASPHALT Bewoners, en dan be doe' ik hiermee de mannelijke, van de Singel hebben dc laatste dagen permanent is kaal en ik moet zelf de ruzie met hun respect ieve- wonderdokter nog zien. die u wo haar terug geeft. Maar het behoud er van hebt tl zelf in de hand. dat praat niemand me utt m'n hoofd. Als je tenminste geen virii bloed hebt. Kv>es tie van je huid gezond hou den. Kijk 's aan meneer, met deze tonic elke morgen avev masseren met de vin gertoppen. Drie zestig de Zes, een spotprijs, meneer, cn een uitstekend middel hoor. Dan een beetje vet, voor de glans en de soe pelheid en zeker één keer de week wassen, want lijke echtgenoten. Wat is er aan de hand? Het wegdek van de Singel heeft een verandering ondergaan en is bedekt met een laag as phalt. Hoe het nu kom* weet ik niet, maar de man nen, die in hun argeloos heid de rijweg overstaken, zetten toen zij eenmaal ihuis waren allemaal „teer» stappen" op de deurmat, de traploper, de vloerkle den en het kamerzeil. Zeer tot ergernis van de huls moeders, die met mesjes en stukjes glas het asphalt, want dat was het, van hun tui) huid is nogal droog als stoffering moeten krabben. CJaudetta Colbert, Baulette Goddard en Veronica Lake z\jn drie verpleegsters in „So proudly we hail", de ontroerende film, die onder de Nederlandse titel „Zij, die wij vereren" tot eu met morgen in het Moiiopole-theater draait. Bezf rolprent, die 3Ï eerder in het Passage-theater te zien Is ge weest (enkele jaren geleden) is wel zo voortreffelijk, dat Schiekanter dit filmwerk gerust bü U durft aan te bevelen De film beeldt het werk uit van een groep verpleegsters, die ten lyde van Pearl Harboer op een eilandje midden Is de Pacific hun zegenrijk werk verrichtten ten behoeve van de oorlogsslachtoffers. len. Meer kan deze functio naris er voorlopig ook niet aan doen, omdat het geheel voor ziin beleids-periode is bekokstoofd. Men kan moeilijk van deze hoofd ambtenaar verlangen, dat hij bij ieder slachtoffer de boel schoon gaat maken. KERSTBOOM Tot groot vermaak van de jeugd heeft de Schie damse Gemeenschap Zater dagavond j.l. weer het kerstbomen-vuur laten ont- vlammen op de Zandvlak te. Een bijzonder nuttige brandstichting, want in één klap zijn de Schiedammers van hun uitvallende naald boompjes af, terwijl men voor een groot dee! de verschillende straat-kerst- homenbrandjes voorkomt Het was goed stuk gemeen schapszin. Eén boom heb ben we bij dit SG-vuur gemist, n.l. de boom van de SG. Die stond Zondag nog moeder-ziel-alleeri in het plantsoen op de Koe markt. Waarom? Het is onbekend. In ieder geval beeft de jeugd zich om dit minder goede voorbeeld niet bekommerd. RADIO-DOMINEE Ds. E. J. Oomkes is een van de predikanten van de Gereformeerde Kerk in Schiedam. Deze dominee kunt U morgenavond om tien minuten over half zes een mondje Gronings horen praten over de zender Hil versum II (298 m) in het NCBV-programma: „In Aig'n Toal". men zich moeten beperken tot hen die meer dan vijf en twintig jaren aan het bedrijf verbonden zyn. Hoe groot deze kern van oude, getrouwe Wiltonwerkers wel is. moge blijken uit bet feit, dat de directeuren nog een twaalfhonderd mensen de hand zullen drukken. Bij deze recepcie- gangers zijn inbegrepen de leden van de personeelskevnen, bazen, en onderbazen. Om kwart over elf be gint de autoriteiten-receptie, waar verschillende sprekers, regeringsper sonen en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven het woord zullen, voe ren. Deze toespraken zullen door de presidentcommissaris, mr Jac. Du- tïih worden beantwoord tijdens de lunch, die tot twee uur wordt ge houden. Tenslotte volgt om half drie een receptie voor de relaties. Een groot aantal buitenlandse ver tegenwoordigers van het bedrijf zal een ontvangst worden bereid op 6 Januari in hotel Atlanta. Vrijdag avond 8 Januari zal voor genodig den een diner worden gegeven in het Parkhotel. Feest in A hoy Op de avonden van 11, 12 en 13 Januari zullen telkens een 5000 man nen (en vrouwen) naar het Ahoy- gebouw trekken voor het bijwonen van een feestavond met een pro gramma, dat klmkt als een klok. Het programma voor de pauze is gewyd aan een door het personeels lid L, Giphart geschreven declama- torium „100 Jaar Wilton", waarvan de muziek werd gecomponeerd door de heer Joh. F. Palla. Het werk wordt uitgevoerd door deHarmonie- W,F., het Mannenkoor en het Da meskoor W.F., wat zeggen wil dat in totaal een 250medewerkers(sters) op het toneel zullen staan. Solisten zyn de declamator Henk Schaer en de bariton Arie van Mever. Het de- clamatorium wordt gevolgd door de vertoning van een film waarin en kele flitsen van het werk en van de feestelijkheden van 7 Januari zijn opgenomen. Na de pauze voLgt een cabaretprogramma met medewer king van verscheidene vooraanstaan de artisten. Een bal met de Ram blers en Accordeola is het slot van de avond. Het probleem van het vervoer van de duizenden mensen is opge lost door het charteren van een 70 RET-bussen, die de bezoekers naar de Ahoy-hal zullen brengen en 's nachts in alle richtingen naar hui?. Tenslotte zij nog vermeld dat de grote personeelsvereniging van W.F. een aantal wedstrijden op allerlei gebied heeft georganiseerd. Niet minder dan 14 afdelingen van de vereniging nemen aan deze jubi- Ieumwedstryden deel. Het perso neelsorgaan Wilton-Fij enoordnieuws zal voorts een in een speciaal jubi- ïeumkleed gestoken extra-nummer uitgeven. Houders van honden en zij, die in het afgelopen jaar houder van een hond zyn geweest, verwyzen wij naar de officiële kennisgeving in dit blad, betreffende hondenbelasting. Uit deze kennisgeving moge belanghebbenden blijken, dat het, ter voorkoming van onaangenaamheden, wel raadzaam is, vooral voor degenen, die tot op heden geen aangifte van een hond hebben gedaan, zich voor de regeling van een. en ander in verbinding te stellen met de desbetreffende secretarie-afdeling (Oude Kerkhof 17). De afdeling Schiedam van de Be scherming Bevolking hield gister avond m de zaal van Chr. Soc, Be langen een propaganda-bijeenkomst. Er werd een film-strip vertoond, aan de hand waarvan de heer A, L. Nou- wens een duidelijk beeld gaf over het werk van de B.B, Ondanks de grote noodzakelijkheid van de B.B. was de opkomst voor deze avond zeer matig. Wanneer het weer geen spelbreker wordt .dan zal H.B.S.S. Zaterdag op eigen terrein de eerste competitie wedstrijd van dit jaar spelen en wel tegen R.V.V.H, De aanvang is gesteld op 2.45 uur, Ha vend ijk. In de leeftijd van 78 jaar Is giste ren overleden de heer J. Jansse, oud ste directeur van de N.V. Bakkerijen J. Jansse Wz. te Rotterdam. De bij zetting in het familiegraf zal plaats hebben Vrijdagmiddag 8 Januari op de begraafplaats „Oud-Kralingen" De heer Jansse is ruim 55 jaar hoofd geweest van een bedrijf, dat gegroeid is van een klein bakkerijtje tot de huidige grote onderneming. Hij stond heleend als een warmvoe lend mens, die zich intensief bewoog op sociaal en charitatief terrein. In 1951 ontving hij ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag uit handen van minister ir C. Staf de versierselen, verbonden aan de Ridderorde van Oranje-Nassau. Hij was actief lid van de Rotterdamse Bakkerspatroonsver- eniging, van welke organisatie hij tientallen jaren bestuursfuncties heeft bekleed. Ook maakte hij deel uit van het hoofdbestuur der Neder landse Vereniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf. Bijna 50 jaar is hij voorts secretaris geweest van de Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs te Feijenoord en Hillesluis, De heer Jansse was tevens een be gaafd musicus. Reeds op de leeftijd van 16 jaar was hij organist in zijn kerk.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1