ÉBBHNH Jubilerend THOR parel stedelijke sportkroon aan iisMpfsh SCHIEDAM Uil I! Water-Hoofd van Schiedam ill Ontspanning na een week van inspanning Arrestant schopte agent in het gezicht 2 VIJFTIG JAAR GYMNASTIEK IN SCHIEDAM .De Gouden Paradekaleidoscoop van krachtige ontwikkeling MS. „gsm ih%t tlili WF Weder Feest Jongen door auto aangereden Geflatteerde zege van DHS Magere, ongunstige korfbal-oogst Jaarvergadering CHU gaat wel door Esperanto wint veld i De eerste kampioen Esperanto-agendo san r 11 HBSS-RVVH 3-0 Klein Babberspolder snoeide bomen SVC-voIIeybal Excelsior wint van LFC Alle MECCANO ONDERDELEN NETTE JONGEN SCHIEDAMSE Maandag 18 Januari 1954 Schiedams oudste gymnastiek-vereniging bestaat de volgen de maand vyftig jaar. Het is THOR, dat dit gulden feest op luisterrijke wy2e gaat vieren. Hoogtepunt van de festiviteiten is de uitvoering op Donderdag 11 Februari in bet Passage theater, waar de jubilerende vereniging met het in revue-vorm gegoten gymnastiekspel ,.De Gouden Parade" op ondubbel zinnige wijze baar pionierswerk in Schiedam zal demon streren en waarin de krachtige ontwikkeling van deze (van 21 tot ruim 1100 leden uitgegroeide) kerngezonde vereniging glorieus wordt aangetoond. Vijftig jaar gymnastiek in Schie dam betekent vijftig jaar l'HOR, waardoor deze club een fonkelende parel aan de stedelijke sportkroon is. De 11 heren en 10 aóspiranten. die op 22 Februari 1904 besloten een gymnastiekvereniging op te richten, die op 3 November werd gedoopt in „Tot Heil Onzer Ribbenkast", heb ben niet kunnen bevroeden, dat daar mee de grondslag werd gelegd voor een sportorganisatie, waaraan talloze Schiedammers hun lichamelijke ont wikkeling hebben te danken. In die dagen wees men de heren v. d. Klink, Faats en Laurens na, omdat zij de euvele moed hadden als onderafdeling van het, door de heer M. C. M. de Groot gestichte. ..Volks huis" een „Vrije oefenclub in de gymnastiek" te vormen. V. d. Klink. Faats en Laurens waren mannen, die zich hier niets van aantrokken en rustig voortbouwden aan deze tak van vrije-tijds besteding. Zij ver richtten daarmee een brok cultureel werk, dat bovendien van grote sociale betekenis was. Hun namen, die meel en meer bekendheid kregen, zijn in de Schiedamse gymnastiekkrmgen nu nog een begrip. Hoewel THOR enkele flinke aderlatingen onderging (o.tn. DOK en Excelsior-gymnastiek sproten er uit voort) kon dit de ont wikkeling niet tegenhouden. Heel veel sportlieden, die nu in andere sporten hun vertier vinden en daarin wellicht uitblinken, zijn in hun jonge jaren lid van THOR geweest. Het destijds ..revolutionnair" idee ook de dames en de meisjes toe te laten, is achteraf gebleken van grete betekenis voor THOR geweest, want mede dank zrj het werk van de dames heeft deze Schiedamse ver eniging landelijke bekendheid ge kregen. Enige weken geleden werd dit nog eens onderstreept, toen Truus Woord, een van de THOR-dames, •ot de dames-keurploeg van de K N.G.V. werd toegelaten. Werden de 21 jongens en mannen !n 1904 door één leraar, de heer Chr. Krijger, onderwezen nu beschikt THOR, dat zjjn ruim 3100 leden in 44 '{lassen heeft onderverdeeld, over een Ten tal, stuk voor stuk voor hun taak icrekende, leidersisters). Het is THOR goed gegaan in die ij'ftig jaren. Mede dank zij turners (Advertentie LM.) Partijen restanten, overschot ten en magazijnvoorraden van het afgelopen seizoen, ook de betere kwaliteiten verkopen wij nu in deze echt Rotterdamse opruiming. Dit is een unieke gelegen heid voor hen die in het voorjaar toch nieuwe gor dijnen moeten hebben en ze nu kunnen kapen, guldens goedkoper dan normaal. 2000 glasgordijnen van ■arecr ven een vol-kotoenen fan tasie marquisette en voor zien van entredeux en dub bele onderzoom. ÏS? 12 Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze afgepaste gordijnen aan alle Rotterdamse buismoeders die met vooruitzien, geld weten te verdienen. U koopt ze nu, 80 x 160 cm-, per stuk voor WINKELCENTRUM BINNENWEG, T«t, 2B18Q als M- C. v. Wemelen, L. Verhagen, A. v. Efferen. M. Sluyters en Th. v. Weerkom, welke laatste nu met de leiding van de vereniging is belast. Het „Mens Sana in Corpore Sano" (een gezonde ziel jn een gezond lichaam) wordt nu in toepassing ge bracht dooi- jongens on meisjes, dames en heren, variërend in de leoftyd van 5 tot 69 jaar. Er is alle reden om opgewekt feest te vieren. En dit doet THOR (offi cieel) Zaterdagmiddag 30 Januari met een receptie in Corner House. Daarop aansluitend een feestavond voor de senior-leden. Voorts een middag voor de adspiranten en de jubileum-uitvoering in het Passage theater. Hier wordt het gymnastiek- spel „De Gouden Parade" opgevoerd, dat geschreven is en geregisseerd wordt door de heer G. J, W. Brand, een van de technische leiders van THOR, die reeds 20 jaar zijn beste krachten aan deze vereniging heeft gegeven. In deze gymnastiek-kaleido- scoop. waarin veie „oude herinnerin gen" zullen worden opgehaald, biedt THOR het publiek een noviteit op het gebied van gymnasti ek-uitvoe- ringen op een toneel. Er zal voor het eerst in Schiedam aan drie stel ringen tegelijk worden gewerkt. Ten slotte komt nog in Juni een grootse gymnastiek-manifestatie jn de open lucht, waarvan het initiatief is uitgegaan van THOR en waaraan de eveneens jubilerende verenigin gen HYGIEA en DOK zullen deel nemen. Een groot aantal Junior-leden van de handbalvereniging DWS heeft in de afgelopen maanden thuis op zeer geheimzinnige wijze gesproken over een groot evenement, dat op stapel stond. .Al deze geheimzinnige voor bereidingen golden een revue, opge bouwd en gespeeld door de jeugd van DWS, Zatei'dagavond zijn we ge tuige geweest van de opvoeving in 't Volksgebouw. De jeugdleider, de heer C. Th. v. Geene. heeft zicli in die voorbereidingstijd en ook Zater dagavond heel wat moeite getroost om het festijn te doen slagen. En dit is voortreffelijk gelukt. Onder de titel „Lach en Vergeet" werden een groot aantal vrolijke schetsjes en muzikale nummers ten tonele ge bracht. Veel succes oogstte dc veer tienjarige Chr. Collignon, die onder de naam Mr. Colly "een nmzikale- Clownerie ten beste gaf. Hij bespeel de o.m. een twaalftal met water ge vulde flessen. Ook de komische ope ra „Eu la li a" was een succes, mede door de uitstekende costumering van de jeugdige artisten. De rol van de Verliefde minnestrecl, Pedro, die door Arie v. Opijnen werd gespeeld, werd met een applaus beloond. Na afloop was er een gezellig bal. De muziek werd verzorgd, door de Voca's. „NATUURVRIENDEN" Het eerste lustrum van de reisver- eniging „Natuurvrienden" werd Za terdagavond op grootse wijze her dacht in de zaal Broersveld 55. De eigenlijke datum van dit jubileum was reeds op 19 September. Toen heeft men de kinderen een feest middag bezorgd. Voor de grote feest avond heeft men echter gewacht tot Zaterdag. Aan het begin van deze avond heeft de voorzitter van de ver eniging, de heer> C. H. Schwager- mann, drie jubilarissen voor het voetlicht gehaald. Mejuffrouw T. Hagers, mevrouw Oonink-Sitton en de heer H. Schaap, hebben sinds de oprichting hun beste krachten aan de vereniging gewijd. Zij kregen hiervoor een aardige „herinnering". De avond was verder in handen van de heer C. v. Beek. die met z'n ge zelschap de aanwezigen kostelijk ver maakte. Er was bal na. „F.C.P." De personeelsvereniging F.C.P.van de gezamenlijke Chemische fabrie ken, staat ieder jaar weer voor de moeilijkheid, dat de leden van de vereniging zo ver uit elkaar wonen. Dit probleem is enigszins opgelost door ieder jaar de contactavond te houden in een andere plaats. Zo was het nu de beurt aan Schiedam. Met een vrolijk non-stop programma werd Zaterdagavond reeds om zeven Uur in de R.K. Volksbond begonnen. Als solist trad op de heer J. Verwey, die met zijn trompet alle aanwezigen versteld liet staan van zijn kunnen. Het programma vermeldde verder een groot aantal vrolijke eenacters, die vlot werden gespeeld. Na afloop was er een gezellig samenzijn met Tö verband met het Honderd-jarig bestaan van het bedrijf heeft de af deling zwemmen van de vereniging „Wilton Feyenoorö" Zaterdagavond een begin gemaakt met de bedrijfs- wedstnjden, waarvan volgende week de eindstrijd zal plaats vinden. De deelnemende verenigingen zijn CWP uit Den Haag, Dockyard uit Rotterdam, de BET uit Rotterdam cn de zwemploeg van Wilton-Feye- noord. Na deze eerste avond heeft de RET een voorsprong op WF met slechts een gering verschil van 0,4 sec. Op de komende avond kan men dus van een 7.ware strijd in het wa ter verzekerd zijn. Dockyard eindig de Zaterdag op de derde plaats, ter wijl CWP de rij sluit met een. ver schil van 3,2 sec. op Dockyard. De uitslagen van de verschillende zwemnummers van deze eerste avond luiden als volgt: Vijftig meter ruslag dames: J. Ver hoef FRET)Honderd meter rugslag heren: C. de Bakker (Dockyard) Vijftig meter Schoolslag dames: L. Kramer (RET): Honderd meter schoolslag heren^ R. Byloo (WF); Vijftig meter vrije slag dames: J, Verhoef (RET). De drie maal vyftig meter wissel slag estafette dames werd gewonnen door de ploeg van RET terwijl de beker voor de ibedrijfsestafette werd gewonnen door de bedrijfsschool van WF. Hiermede is de beker thans de finitief in hun bezit gekomen, daar het de vijfde maal was dat de ploeg van de bedrijfsschool zegevierde. De waterpolowedstrijden, die wer den gespeeld, eindigden in een 2—1 overwinning van CWP op WF en een 6—1 zege van. Dockyard op RET. Zaterdag zal het tweede deel van deze vierkamp worden afgewerkt Het programma vermeldt dan om, ügtturdrïjven ea figuurzwemmen. medewerking Mixers". van de „Mclody JAARFEEST ,CJMV" De C.J.M.V. hield Zaterdag een zeer gezellige avond in gebouw Ire ne. Na het openingswoord van de voorzitter de heer J. Timmermans, werd door de leden met een toneel stukje het werk uitgebeeld van de vereniging. Voor de muzikale opluis tering werd gezorgd door enkele le den, die getooid waren met een schit terend cowboy-costuum. De avond werd bijgewoond door de jeugdwerk- Ouderling van Wijk lit de heer J. v. Zanten en de federatie-voorzitter de heer H. Meyers. B. en AVDPW Bij de Buurt- en Amusements ver eniging „D.P.W." werd Zaterdag avond in Ti vol i een opvoering gege ven van A. v .d, Lugts drama in drie bednjvon: ..Waarheen". De regie was in handen an de heer C. Sanstra. Na afloop was er een gezellig bal met medewerking van „The Rhythm Aces". Zaterdagmiddag stak de 18-jarige A. van JR. uit de Wattstraat zonder uit te kijken de rijweg van de Rot- terdamsedijk over. Hij werd gegre pen door een personenauto, bestuurd door A. A. S. uit Vlaardïngen. De jongen liep enkele hoofdwonden op. Per auto van de GG en GD is hij naar het Gemeenteziekenhuis en na daar te zijn behandeld, naar zijn wo ning vervoerd.. In een wedstrijd, die door de storm veel afbreuk werd gedaan heeft D.H.S. een wel zeer onverdiende 1-0 overwinnig op Dindua behaald. Het eerste half uur speelden de Geel-zwarten een goede party, maar daarna heeft Dindua doorlopend 't beste van het spel gehad. Zij had den echter het geluk niet aan hun zijde. Bovendien maakte de Schie damse achterhoede een betrouwbare indruk. Na 10 min. was het Holster, die naar later zou blijken, het enige doelpunt van de wedstrijd maakte door een misverstand in de Rotter damse verdediging. Daarna deden zich aan beide zijden nog wel kan sen voor, maar het bleef bij deze stand. Van het toch al magere korfbal- programma heeft slechts één ont moeting, vaarby Schiedamse korf ballers betrokken waren, doorgang gevonden, n.l. SchiedamKNS. En tegen de verwachting in is deze in een zege voor de gasten geëindigd. Zo heel verwonderlijk is dat niet, want de thuisclub moest met vier in vallers aantreden. Met een beetje meer fortuin, zou een puntenverde ling aiet onverdiend geweest zyn. In de eerste helft met het voordeel van de wind. zag het er niet naar uit, dat de roodzwarten zouden ver liezen. Door doelpunten van D. Ver meulen en J. Post kwamen zij met 20 vcor. Door afstraffing van een verdedigi ngsfo ut werd het 2—1. maar P. Bogaers zorgde er voor. dat de rust met een 31 voorsprong inging. Na de hervatting bleken de rollen volkomen te zijn omgedraaid. Door enthousiast spel maakte dc Leide- naars niet alleen gelijk, maar hierna namen zij met twee welgemikte scho ten zelfs een 35 voorsprong. Eerst toen kreeg Schiedam zijn kans. I, v. d, Kraan liet 45 noteren en P. Bo gaers bracht de balans opnieuw in evenwicht rs5). Helaas werd Schie dam een tweede blunder in het ver- dedigmgsvak noodlottig. KNS aar zelde niet door cfeze kans in de laat ste minuut de overwinning uit het vuur te slepen. Schiedam is door de ze tegenvaller tot de middenmoot gaan 'behoren. Hoewel Succes zelf niet binnen de lijnen kwam, zorgen de concurrenten er wel voor, d3t de blauw witten op fluweel komen te zitten. Overkanters verloor onverwacht van Charlois. waardoor eei-stgenoemde vrijwel is uitgeschakeld. De politie heeft het Zaterdag niet gemakkelijk gehad, om enkele Heden die zich schuldig maakten aan over treding van dc openbare orde, naar het politiebureau over te brengen. Dit stuitte nogal op verzet van de arrestanten, waardoor een agent van politie een schop in bet gelaat kreeg en een andere politieman z(jn jas scheurde. Zaterdag in de namiddag vond de 30-jarige stuurman D. K. uit Vlaar- dingen, die onder invloed van sterke drank verkeerde, het blijkbaar nood zakelijk een kleine boodschap tegen een geparkeerde auto op de Rotter- damsedijk te doen. De chauffeur van de auto vereocht hem daarvoor een andere plaats uit te kiezen. De stuur man wond zich hierdoor zo op, dat hij de chauffeur te lijf wilde gaan. Hoewel twee metgezellen hem ervan weerhielden, kreeg de chauffeur toch een zodanige klap tegen zyn wang van de stuurman, dat hij er versuft door geraakte. De stuurman nam de benen, doch de chauffeur, die poli- tiehulp inriep, zette een achtervol ging in. Juist op het moment dat de stuurman in een RET-bus wilde stap pen in de Korte Singelstraat, kregen de politieagenten hem te pakken. De stuurman verzette zich hevig tegen zijn arrestatie. Al spoedig lagen de agenten met de stuurman over straat te rollen. Een van de politiemannen kreeg daarbij van de stuurman een schop in het gelaat, even naast zijn neus. Tenslotte werd de stuurman overmeesterd cn naar het posthuis aan de Buitenhavenweg overge bracht. Enkele uren later constateerde een agent van politie, dat een 18-jarige dieselmonteur cn een 20-jarige leer- lïngvlechter op - de Lange Haven stonden te urineren. Hij verzocht de jongelui mee te gaan naar het post huis Buitenhaven weg, omdat hij ze Omdat de mening bestaat, dat door het jubileum van dc Dr de Visser- school. de Jaarvergadering der CHU geen doorgang zou vmden, berichten wij dat de voor Woensdag as be legde vergadering niet als spreker, de heer J. Reyers, lid Eerste Ka mer, wel plaats zal hebben. Dat meerdere regeringen het nut van Esperanto inzien, blijkt uit het uitgeven van postzegels met het Es- peranto-embleem enz. Tussen beide oorlogen verschenen 5 zegels in 3 landen, n.l. Hongarije, Rusland en Brazilië. Na de laatste wereldoorlog ver scheen een dergelijke zegel in Oos tenrijk, Bulgarije en Joego-Slaviè. Voor het congres van de Univer sale Esperanto Llgo, dat in Augustus te Haarlem plaats zal vinden, heb ben zich reeds nu 500 personen uit 20 landen, waaronder Japan, Nieuw- Zeeland, Ver. Staten en Canada ge meld. In Joego-Slavié wordt thans, ver moedelijk als gevolg van het in dat land onlangs gehouden internatio naal Esperantocongres, op vele scho len en universiteiten Esperanto-on- derwijs gegeven. In één cursus ne men ie professoren deel. I Op dc Zaterdag gehouden feest- j avond van de handbalvereniging DWS werd bekend gemaakt, dat de dames juniores in de competitie als nummer een uil de bus zijn geko- j men. De competitie is nog wel niet geëindigd, maar toch is nu met ze- kerheid bekend, dat de dames junio- i ros als kampioen bovenaan de lijst zullen prijken. De tweede op de ranglijst heeft nog een wedstrijd te I spelen, doch kan, ook wanneer deze strijd wordt gewonnen, niet meer het I aantal punten bereiken, dat de DWS- dames junioren reeds heeft, i Van de totaal tien gespeelde wed- i strijden heeft dit team het gepres- I teerd er geen een te verliezen en het maximum aantal punten van twintig te behalen. Merkredon. 3a I9an de jan: Komu- na legado de „la blanka malsano" en nia klubvespero ce v, Gink, Ploeg- str. 19. Esperantujo alkutïmigas _vin en Ia uzado de nia internacia lingvo. De bewoners van het Hoofd wer den Zaterdagmiddag angstig her innerd aan de hoge waterstand ti>- deus de stormramp «au vorig jaar. Ook dit weekeinde joeg de krach tige Westerstorm het Maaswater hoger op dan normaal bij Jwog water". De vlocdplanketi moesten U'eer worden uitgezet en geruime tijd hebben de Hoofdstraat en het Hoofd blank gestaanHet water "bereikte tegen de huizen een hoogte van een meter. De Hoofdstraat bood een troos teloze aanblik, waar de mensen niet verder konden lopen dan het hellende stukje van de Hoofd straat, die van de dijk bij de bui tensluit naar de rivier loopt. Op het Hoofd kabbelde het ri vierwater lustig onder de zitbank jes op dat deel van de Maasboule vard. Zeer tot vermaak van. de jeugd, die met waterlaarzen oan met"recht over het „water-Hoofd" van Schiedam konden wandelen. ■mmft Eindelijk heeft HBSS dan eens een overtuigende overwinning kun nen behalen en die van jl. Zater dag op RVVH was ook volkomen verdiend. Met de wind in de rug begon HBSS goed en de verdedi ging van RVVH kreeg het zwaar te verduren. Het regende hoekschop pen. maar het duurde toch ruim 25 minuten, alvorens Storm zijn club met een keihard schot de leidmg bezorgde. 10. Nog geen 10 minu ten later bood hij Mast een goede kans. die laatstgenoemde met on benut liet en de stand was 2—0, RWH kwam er bijna niet aan te pas. maar het windvoordeel was daarvan wel de grootste oorzaak. In de tweede helft was het RVVH dat de lakens uitdeelde, maar de ver dediging van HBSS wist stand te houden en wanneer er eens een goed schot gelost werd. dan stond doel man Aaldijk altijd nog z'n manne tje. Ook deze middag verrichtte de ze doelman weer kranig werk. bij gestaan door zijn achtevspelers Streijl en Oosterom. RVVH zag geen kans om te doelpunten en toen ervan verdacht valse namen te heb ben opgegeven. Bij het posthui:. ging de dieselmonteur gedwee naar bin nen, maar de leerlingv'l echter koos het hazenpad. De agent snelde de jongeman achterna en kreeg hem op de Hoogstraat te pakken. De jongen verzette zich hevig cn scheurde daar bij de overjas van de agent. Dank zij assistentie van twee andere agenten is de leerlingvlechter toch op het politiebureau terecht gekomen. Begin December 1953 nam de Schiedam se Vo I kstuinders vvr pni ging Kiein-Babberspolaer het winterwerk ter hand door het houden van cur sussen als kweken van fruit, groen ten en sierteelt. Deze cursussen worden gegeven onder deskundige leiding van de heer Jac. Bergsma, Kykstuinbouw-Assislent te Rottei dam. In vervolg op deze cursus werd Zaterdag een openbare les ge houden op het nieuwe complex- Volkstuinen aan de Vijf Sluizen in het snoeien van Domen. De cursis ten konden nu zeil hun bomen snoeien. Omdat er in i9o3 vee* bomen zyn gepiant. n.l. ruim drie honderd. kon dit karwei niet in éen middag worden afgewerkt. Dit wordt nu vermoedelijk op Dinsdag 26 Jan voortgezet. Deze snoeiing wordt niet enkel plaats by bomen van cursisten doch ook bij die van de andere le den. Het wordt gratis uitgevoerd De belangstelling voor deze '"S was zeer groot. Donderdag 21 Januari begint de nieuwe cursus in groente en sierteelt. Men kan zich hiervoor die dag nog melden aan de school aan de St. Annazusterstraal *4 avonds 8 uur. Na een rustperiode van 4 weken zijn de volleyballers aan de tweede competitiehelft begonnen. S.V.C.-heren I ging bij de Schie damse politie op bezoek en won deze ontmoeting, evenals de thuis club, met 31. Het wa$ van de kant von S. V. C. een rommelige, slechte wedstrijd en de S-V.C.-spe- lers konden moeilijk vat krijgen op het enthousiaste spel van de poli tiemannen. In de komende weken zal dit herenteam het niet mak kelijk kriigen. daar het dan achter elkaar de drie naaste concurren ten ontmoet, die wel alles op alles zullen zetten S. V. C. zijn eerste plaats te ontnemen. Ook het tweede meisjesteam heeft kam pioen s plannen en kan S. V. C. dus het volgende jaar misschien in de reserve eerste klasse vertegen woordigen. Helaas konden de meis jes dit Vrijdag j.l. niet bewijzen, daar Kracht en Vlugheid niet vol ledig kwam opdagen. Volgende week kunnen de S.V.C.-meisjes hun positie verbeteren door Concordia waarmee ze de tweede plaats de len. te verslaan. Het eerste meisjesteam speelde deze week nog niet en het tweede herenteam deed het uitstekend door met een verzwakt team en gebles seerde speters gelijk te spelen te gen H. V. C.. dat op de derde plaats stond In dc derde klasse B is gistere» een belangrijke wedstrijd gespeeld tussen Excelsior en LFC uit Leiden. Excelsior heeft in de eerste helft geprofiteerd van het wind-voor deel, zodat de stand bij de rust 30 voor de Schiedammers was. In de tweede helft trachtte LFC van dit voordeel gebruik te maken. Verscheidene goede aanvallen wer den door de tegenstanders opge bouwd, doch het Schiedamse doel werd te goed verdedigd, zodat het niet tot doelpunten kwam. Na 25 minuten gespeeld te heb ben in de tweede helft wist de Schiedammer Boon op keurige wij ze, ondanks tegenwind, de Leidse doelman te passoren, waardoor de stand op 40 werd gebracht. Burgerlijke Stand Geboren: Douwe, z v.. D. Zeeman en A. J. Heesbeen. Adrianu? M., z. v. N. G- J. ae Wolff en S. M. v. d. Linden. Arie D., z. v. M, Huijzer en H. Rijlaarsdam. Johanna M. P., d. v, F. Koudenburg en F. Sprong. Maria H.. d. v. J. M. A. van Koppen en J. K, C. Smit. Maria C.. d. v. I. Ka mermans en M. A. M. Westelijk. HBSS een plotselinge uitval deed. zag dc midvoor van de Schiedam mers kans er 30 van te maken, bij welke stand het bleef. Heden overleed na smar telijk lijden, onze lieve zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader, broeder en zwager de Heer JACOB BARON echtgenoot van J. F. Hosselaar in de ouderdom, van 74 jaar. Uit aller naam: J. F. BARON- HOSSELAAR Schiedam, 16 Januari 1954 Graaf FJorisstraat 15. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alg. Begraafplaats te Schie dam Woensdag 20 Jan. a.s. Vertrek van het sterf huis v.m. 11 uur. Heden is tot onze diepe droefheid van ons heen gegaan onze innig gelief de moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw ELISABETH KOOIJMAN geboren Van der Beek in de ouderdom van 88 j, Schiedam 17 Jan. 1954. Charl. dc Bourbonstr. 5b. Schiedam: L. KOOIJMAN Rotterdam: A. KOOIJMAN G.H.E. KOOIJMAN -v. d. ZEE Bïlthoven: P. A. v. DIJK— KOOIJMAN J. H. v. DIJK Schiedam: D. KOOIJMAN C, ML KOOIJMAN v. cL MOST Vlaardingen: J. J, KOOIJMAN CH. A. KOOIJMAN —BROUWER Haarlem: E. VENEMA— KOOIJMAN E. W. VENEMA en kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag a.s. op de begraafplaats Westerveld 3 uur n.m. Vertrek vanaf sterfhuis l uur n.m. GEVRAAGD voor bezorgwerk en lichte magazijnbezigheden. Aanmelden bij A. Roodbol, Boekhandel Ruhensplein 16, Schiedam. tarief tot en met is woorden ElKe vijf woorden meer Te koop aangeb. Party brandhout te koop (spotprijs). Na 7 uur Nieuwe Haven 31 a. Te koop: 2 pers. eikenh. led. m. ong. Auping matras; bij- beh. nachtkastje: pitchpine linnenkast; wit emaille bad; 3 d. pendulestel: glas in lood lamp; potkachel „Sun" 4- plaat; gr. keukentafel; fcl. keukentaf.; 3 eiken stoelen met leren zittingen; 3 pitch pine stoelen; 1 keukenstoel; opvouwb. stoeltje; vierkant tafeltje; gr. tekenlat; breuk band; gedr. schoenen. Te be zichtigen 's avonds na 7 uur. Kok. Rembrandtlaan 22 a, Schiedam. Ronds glasplaten, schuif- ruiten, glas in lood. geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz. levert U Loopik's Glasindustrie. Bcterstraat 39, Telefoon 68945. Lessen Bondsautoryschool D, van Rossum, rijdt met nieuwe Vauxhail 1953 Rotterdamse- dijk 164. tel 69990 U wordt gehaald en gebracht. Diversen Wij verven uw schoenen tn elke gewenste kleur Dames schoenen 3.25; herenschoe nen 3.75. Schoenrep.bedrijf „Excelsior", Dam 36. Tele foon 66874. Zijn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met ds nieuwste vergrotingsinsial- latic Schoenrep.bedrijf ..Ex- celsior" Dam 36. tel 66874. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- terdamsedyk 265, tel. 68021. Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1