VOETBALLIEFHEBBERS 4, l J Beurs heeft nu sportlieden binnen z o muren 3 ENGELAND-FIFA ENGELAND-FIFA 5». v. d. VLIES loopjongen KOERIERSTERS Zilveren jubileumfeest van dr de Visserschool Tafeltennissers zijn begonnen Cricketers zullen volgen Minder spaarlust in Schiedam Ouderavond van de Huishoudschool Huur O.v.D.-flats wordt verhoogd AGENDA Ileier viel in bouwdok Vrachtwagen ramt personenauto CHU-vergadering DHS gaat Zondag naar Oostvoorne Maastunnel was ruim anderhalf uur gestremd Bouw wèl aula bij Lyceum ENGELAND-HOHGARIJE Eerste paaï in Pèndrechl Woningen en garages Onderhoudstoestand Amsterdamse tram ondeugdelijk Dulles heden naar Berlijn vertrokken C SCHIEDAM REKENEN I 500 gram Pracht Lappen... A.S. MOEDERS „KRAAKCENTRUM" NETTE MEISJES Stoom- en chem. wasserij Edelweiss meisjes voor alle afdelingen Stoomwasserij DE PAUW 2 Donderdag 21 Januari 1954 Deze week is het Beursgebouw officieus in gebruik ge nomen als sportcentrum. De tafeltennissers jagen er nu des avonds de kleine witte celluloid-ballen over de groene tafels. Maar binnenkort krijgen zft gezelschap van andere sportlie den, die cricket „the king of sports" beoefenen. Want ook als inrioor-trainingslokaal voor deze typische zomersport zal bouwmeester Giudici's schepping worden gebruikt. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat het zover was, dat de Beursdeuren voor de Schie damse sportbeoefenaren konden worden geopend. Dat staan zjj nu gedurende vijf avonden per week. want bij raadsbesluit is bepaald.dat twee avonden beschikbaar moeten blijven voor andere doeleinden, b.v, vergaderingen, Bn als zodanig wordt daar volgende week Woensdagavond een proef mee genomen tijdens een bijeenkomst, die de Schiedamse Ge meenschap heeft belegd en waar o.m. de SG-erepenningen zullen worden uitgereikt. Men krijgt dan gelegenheid de aeoustiek van de grote hal niet alleen te testen op het gesproken woord, maar ook op muzikale uitingen, want er zal wor den gezongen door een mannen koor terwijl er bovendien een pia noconcert zal worden gegeven. Van de resultaten daarvan zal het goed deels afhangen of het gebouw voor dergelijke evenementen geschikt zal zün De sportlieden hebben minder in teresse voor de acoustische moge lijkheden van het gebouw. Als zij hun sport maar kunnen bedrijven. En dat zou wellicht veel eerder zijn geschied, wanneer er maar spoedi ger een pachter voor het buffet was gevonden. Door verschillende om standigheden is deze zaak enigszins gestagneerd, maar nu is het toch zover, dat de koffietafel, e.d. in ge bruik is._ De officiële opening van de Beurs als tafeltenmscentrum zal over eni ge tijd geschieden. De leidinggeven de personen in de Schiedamse ta feltenniswereld zijn zich er over aan het beraden, hoe zij dit ope- nings-ceremonieel het meeste re- lief zullen kunnen geven. Intussen blaken de cricketers van verlangen om ook in de Beurs „hun balletje te kunnen bowlen". Zijn wij goed ingelicht, dan zal een van de zijbeuken voor dit doel als cricket- kooi worden ingericht. De moeilijk heid is echter of de beoefenaren van deze twee geheel verschillende takken van sport geen last van el kaar zullen hebben. Dat wordt dus De maand December vertoonde een. teruggang van het spaartegoed met 55.068,78 tot 14.561.734.28 op 39.251 spaarbankboekjes. Hoewel de terugbetalingen tegen St. Nicolaas en Kerstmis steeds vrij sterk zijn en ook de Januari-oprui- mingen hun. invloed doen gelden, is zeker ook het terugbrengen van het rentegevend tegoed tot 5.000,per boekje met ingang van het nieuwe jaar bü deze teruggang van beteke nis geweest. De doorwerking van de ze maatregel, welke depositogeiden •wil afweren, zal zich ook begin 1954 doen gelden. Het aantal uitgegeven boekjes steeg met 72, waaronder 36 baby boekjes met een eerste inleg van de zijde der Spaarbank. Krachtens spaarregelingen in de bedrijven werd 9.598,gespaard, met spaarbusjes 8.687,24 via de Af- haaldienst 31.062,50. De jeugd deed zijn best door 614,37 meer in te leggen dan terug te vragen. Een tegoed van 64,609,07 staat ten name van 5.659 kinderen. Het jaar 1953 In het afgelopen jaar is het spaar tegoed gegroeid met niet minder dan 3 1.411.380,33, d.i. met 10.7% sinds de aanvang des jaars. Het aantal boek jes in omloop nam toe met 1.028. Bed rijf sb paren In de bedrijven werd door middel van inhouding op lonen en salaris sen vrij wat meer gespaard dan vo rig jaar. namelijk 77.989.91 tegen 71.145,02 in 1952. Afhaaldienst De uitbreiding van het aantal deel nemers gaat langzaam, in Ï953 met 49 tot 2.662 eind December. Het to taal via deze dienst gespaarde groeit sneller, namelijk van 431.447,50 in 3952 tot 477.378,50 in 1953. Spaarbusjes Deze spaarvorm ondervindt toene mende belangstelling. Per 31 Decem ber waren uitgezet 4.311 busjes, een toename met 314 busjes vanaf eind 2952. In de busjes werd gespaard 84.789,63 tegen 91.408,83 in het vorige kalenderjaar. Jeugdsparen Op de scholen en de kantoren der Jeugdspaarbank werd voor een waarde van 37.617,50 aan spaarze- gels verkocht, belangrijk meer dan vorig jaar, toen deze waarde 29,239,05 bedroeg. Het totaal tegoed der jeugd groei de in 1953 met 4.814,70. het aantal jeugdspaarbankboekjes met 2S6. De jeugd liet op de boekies bü- schrijven: in contanten 11-317,12; met spaarzegelkaarten 24.622,25; met knipkaarten 4.202.45. Een groot aantal ouders heeft ge hoor gegeven aan de oproep om aan wezig te zijn op de ouderavond, die was bijeengeroepen door de directie van de Huishoudschool in de Prins Mauritsstraat. Deze ouderavond werd belegd voor de ouders van de leer lingen van de eerste klassen van dit leerjaar, om hen kennis te laten ne men van de wijze waarop op deze school wordt gewerkt. Na een korte inleiding van de directrice, mej. H. J. Ybes, werd het woord gevoerd door mej. dr C. Schutz, Psych. uit Rotter dam' Deze spreekster vertelde de ouders op welke manier de meisjes van de eerste klassen een behoorlijke levensvooriichting werd gegeven op de school. Verder was er gelegen heid tot vragen stellen, waarvan gre tig gebruik werd gemaakt. Ook be stond gelegenheid om kennis te ma ken met de verschillende leerkrach ten van de schooL De aanwezigheid van het schoolbestuur gaf deze ouderavond een bijzonder cachet een experiment en de tijd zai het Ieren of de cricketers en de tafel tennissers tcgeJijkertijd in de Beurs „aan het werk" kunnen zijn. Blijkt dit onmogelijk, dan zal hierin een voorziening dienen te worden ge troffen, zodanig, dat aan iedere tak van sport een bepaalde speeltijd zal moeten worden toegestaan. In ieder geval staat de Beurs nu niet meer renteloos en al wordt het gebouw niet gebruikt voor het doel, waartoe het destijds is gebouwd, ex* zijn nu tenminste tientallen Schiedammers, die er toch plezier van hebben. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de leden van de gemeenteraad het volgende mede gedeeld: Betreffende huurverhoging woning wetwoningen deelden wij u mede, dat wij ons ten .aanzien van de huren van de Plats in Nieuwland, op de voet van de bepalingen van de Ministeriële circulaire d.d, 5 Decem ber 1953 tot de Minister van "Weder opbouw en Volkshuisvesting hadden gewend en dat in afwachting van de beslissing van de Minister de ver hoging niet in rekening zou worden gebracht. De schriftelijke stukken, welke wy dienaangaande tot de Minister heb ben gericht, zyn door een vertegen woordiging van cms College meer malen ten Departemente persoonlijk toegelicht en ondersteund. Het resultaat is echter, dat de Minister ons heeft doen weten, dat het voor Schiedam geldende ver hogingspercentage (17%) ook op de huren van de woningen in „Flat Nieuwland moet worden toegepast, doch dat ten aanzien van de wonin gen in de „Koningin Emma Flat" gunstig zal worden beschikt op een dezerzijdse aanvrage om te volstaan met een huurverhoging van 8% k 10%. In verband hiermede wordt thans aan de Minister een aanvrage inge diend om d.e verhoging van de wo ningen in de „Koningin. Emma Flat' te beperken tot 8% en zullen met ingang van 25 Januari a.s. de ver hoogde huren worden geïnd. Wij menen in de geest van de Ge meenteraad te handelen door de ver hoging Van. de vergoeding voor brandstoffen, waartoe met ingang van l Januari 1954 was besloten, niet toe te passen, waarbij wü nog aan tekenen, dat het mogelijk is geble ken aan de bewoners van de flats geen verhoging van watergeld in rekening te brengen. Humanistisch Verbond Van het bestuur van de Schiedam se gemeenschap van het Humanis tisch Verbond vernemen wjj, dat op de Zondagochtend-bijeenkomst van 24 Januari a.s. de heer C. H. Schonk uit Deventer zal spreken. De heer Schonk is de tot nu toe enige met steun van de overheid aangestelde humanistische geeste lijke raadsman voor de D.TJ.W.-kam- pen. Hij zal spreken over de praktijk van zijn werk. Mede met het oog op het onlangs n.a.v. de begroting van Sociale Za ken gehouden debat betreffende de humanistische geestelijke verzorging in de D.U.W.-kampen, verwacht het plaatselijke H.V.-bestuur veel be langstelling. De bijeenkomst wordt in Musis Sacrum gehouden en begint om 10-30 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis S„ z. v. J. Kooij- man en C. Torenvliet. Hendrik J. A.. z. v. H. J. Kornet en J. A. v. d. Lub ben. Hendrica J.. d. v. J. H. Gvoerten- daal en A. Fijen. Jan W.. z. v. J. W. Hajee en E. F. van Bommel. Frede- rik, z. v. F. Meerhof en W. Mulder. Bertus A. J. F., z. v. J. F. Kamp en A. Kosten. Jan F., z. v. L. den Hou- ting en A, C. de Jager. Helena P., d. v. A, H. van Waas en G. Ooster man. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Apotheek „Rembrandt", Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G, en G.D Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscopen: Monopole, 2, 7, 9 uur: Vrijdag de dertiende. Passage, 2 uur: „Mclba". Bijeenkomsten: Passage Theater; Katholieke Kring. Wiener Blut, 8 uur. Geb, Chr. Soc. Belangen: Lezing Lasclub Schiedam, 8 uur. Irene: Lezing voor Ned. Hex*v. Gem. Wijk IV, 8 uur. Gistermiddag is de 62-jarige hei er T. J. P. uit Rotterdam, toen hij een stuk hout wild© grijpen, uitgegleden en in het 4% meter diepe bouwdok, dat bij de Werf Wilton Fijfinoord wordt gegraven, gevallen. Per am bulancewagen van de werf is het slachtoffer in het Gemeentezieken huis ter observatie opgenomen. Toen gistermiddag de 32-jarige chauffeur A. de J. met een vracht auto, beladen met stenen, op de Rotterdamsedjjk wilde draaien, liet hij daarbij niet voldoende ruimte voor het uit tegenovergestelde rich ting komend verkeer. Een aanrij ding met een personenauto, waarin zich de 23-jarige vertegenwoordiger A. K. p. en zijn 24-jarige collega C L.s beiden 4 uit Rotterdam, be vonden, was niet te voorkomen. De personenauto werd in elkaar ge drukt en aan een zijde openge scheurd. De beide inzittenden lie pen door wegspringende glasscher ven lichte verwondingen op, die ter plaatse door verplegers van de GG en GD werden verbonden. Tegen de chauffeur van de vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. Tijdens een. vergadering, die de CHU-kiesvereniging „Groen van Prinsterer" gisteravond in gebouw Irene hield, heeft het CHU Eerste Kamer-lid, de heer J. Reyers, een antwoord gegeven op de vraag: „Hoe staat de CHU tegenover het huidige kabinet?" Alvorens hiertoe over te gaan gaf de spreker een overzicht van de po litieke ontwikkelingen, die zich na de bevrijding hebben voorgedaan. Tot de huidige stand van zaken komend, was de heer Reyers van mening, dat een kabinet op brede basis niet onbe denkelijk was. „Er is een goed ge leide en krachtige oppositie nodig om tot een dieper principiëler beleid te komen. Ook dan zal er meer be langstelling zijn voor het parlemen taire werk," aldus de heer Reyers. In de I-huishoudelijke vergadering, die daarna volgde en waarin de ver kiezing van bestuursleden op de agenda stond, werden de heren J. Jonkman en J. Gtlle herkozen en me vrouw B, Lips-Koudijs gekozen in het bestuur van de kiesvereniging „Groen van Prinsterer. De vergade ring werd geopend en ingeleid door de plaatselijke voorzitter, de heer N. Koren. Zondag gaan do geel-zwarten naar Oostvoorne, om er de strijd te gaan aanbinden tegen OW. Hoewel de eerste ontmoeting een gemakkelijke overwinning voor DHS is geworden, zal er nu met de meeste overgave gestreden moeten worden om succes te kunnen boeken. Het is van vorige jaren overbe kend, dat OW op eigen terrein een moeilijk te kloppen tegenstander is en dit zal zeker ook nu zo zijn, want ook zij hebben de punten hard nodig. De DHS-ers weten dus, wat hun te doen staat en willen zij hun kans om bovenaan te eindigen behouden, dan zullen er doelpunten gemaakt moe ten worden. Dit werd de laatste wed strijden nu juist niet gedaan, maar mogelijk is deze kleine inzinking nu voorby en kunnen we een verrassend resultaat verwachten. Er wordt vanaf de Koemarkt ver trokken om 12.30 uur. Het verdere programma luidt: DHS 2Fortuna 3, 10 uur; Helle- voetsluis 2—DHS 4, 2.30 u.; Koekanje 3—DHS 5. 2 uur; AVS 3—DHS 6, 12 uur; Bloemhof 3—DHS 7, 11 uur. Juniores: DHS a—Schiedam a, 3 uur- Hartelijke woorden zijn er gisteravond gericht tot het bestuur der Ver eniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs tijdens de receptie, die werd gehouden In de pauze van de feestelijke bijeenkomst in de R.K. Voifes bond ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan van de dr J. Th. de Visser- school „U hebt voortreffelijk werk verricht," zei de rijks-inspecteur van het onderwijs, de heer M. BUpost en de gemeentelijke inspecteur, de heer M. Holl« vulde dit aan met de wens „dat ook in de komende jaren de dr. De Visserschool op derelfde wUre mag worden bestuurd, want het Christelijk onderwijs staat in Schiedam goed bekend." Tijdens deze receptie voerde na mens het college van Burgemeester en Wethouders, de heer Th. J. L. v. d. Berg het woord, die het werk prees, dat het schoolbestuur t.a.v. de jeugd verricht. Dr L. J. Cazemier, ds A. Hofmann, de school-arts dr J. van Haaften behoorden o.m. tot de spre kers en mr N. J. Post, gemeente secretaris, de oud-wethouders, de heren T. Slavenburg en H. v. d. Kraan tot de genodigden, die het be stuur van de jubilerende school kwa men complimenteren. Voor en na deze officiële receptie werd in de grote zaal een revue ten tonele gevoerd door een aantal oud leerlingen, waarin op een amusante wijze het werk en de historie van de dr de Visserschool werd uitge beeld. Het schrijven van een school- revue is weliswaar eert dankbare, maar geenszins een gemakkelijke opgave. Dat zullen de samenstellers van deze kaleidoscoop, Joop van Pelt en Ad Sonneveld, wel hebben ervaren. Naast enkele tekortkomin gen <o.a. het tempo was wat traag) bevatte dit kijkspel enkele bijzon der aardige vondsten met woordspe lingen in de teksten. Dit is een grote verdienste van de vervaardigers van het „draaiboek", die het niet alleen hebben gezocht in grappen, die hel goedlachse publiek met graagte ac cepteert, maar bovendien voldoende ruimte hebben gelaten voor verfijn de humor. Met muziek, zang, dans en goocheltoeren hebben de mede werkenden hun uiterste best gedaan, deze revue tot een groot succes te maken, hetgeen het enthousiaste ap plaus, dat telkens weer uit de tjok volle zaal opsteeg, wel bewees Smaakvolle décors en leuke vlotte costuums droegen in grote mate bij tot het welslagen van deze avond, die gezien de enorme belangstelling, nog twee maal woordt herhaald. Deze eerste bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer B. Krommenhoek, die tevens in gebed voorging. Verkeer over de bruggen ROTTERDAM De Rotterdamse Maastunnel is Woensdagavond van kwart voor elf tot half één voor het gemotoriseerd verkeer uitge schakeld geweest. Zoals meer ge beurt, was slechts een van de twee tunnelbuizen de Oostelijke in gebruik. Bij het inhalen van een auto, die in verband met een motor storing plotseling stopte, reed een Duitse truck tegen een uit de an dere richting komende politieauto op. Een stadsbus, die achter de po- litie-auto reed, moest naar links uit wijken maar kwam toen ook met de Duitse wagen in botsing. Alle wa gens liepen schade op. ernstige ge wonden waren er echter niet. Het duurde not half één voor de tunnelbuis weer vrij was. Tot dit tijdstip moest het verkeer over de Maasbruggen worden geleid. ROTTERDAM Wijkraad Oud-Charlois: Wanneer de Wijkraad voor Oud- Charlois op 28 Januari bijeenkomt zal o.a. worden gesproken over een eventuele Aula bij het Cbarloise Lyceum. Als de leden van de wijk raad cr net zo over denken al» de voorzitter, zal men B. en W. ver zieken alsnog te besluiten tot direc te bouw van een aula. Zoals men weet was een dergelijke zaal oor spronkelijk in de plannen opgeno men, maar later werd besloten het bouwen ervan op te schorten. In. een schrijven aan de leden van de wijkraad wijst voorzitter A. A. Sterman er op hoe zeer men in Oud-Charlois een behoorlijke zaal ontbeert. Er is hier slechts één zaal met een capaciteit van pJm, 400 a 500 plaatsen. Deze zaal is echter niet representatief voor een bloei end stadsdeel als het onze. aldus de voorzitter. De heer Sterman heeft zich even eens tot de wijkraadsleden gewend over het zX zo zeer gewenste socio grafisch onderzoek van de wijk Charlois. Hij stelt voor B. en W. te verzoeken de mogelijkheid te ver schaffen tot het aantrekken van een sociograaf. Dit zou een uiterst be langrijke stap zyn op de weg naar een harmonische wyfc Charlois, al- dus de voorzitter van de wijkraad. KUBALA IN SCHIEDAM HIER IS UW LEERZAME VOETBALFILM. Vertoning van de gehele wedstrijd „DE SCHIEDAMMER'' (Parool) vertoont, mei medewer king van de B.B.C. en de Engelse Voetbalhond F.A., de unieke B.B.C.-film van de GEHELE WEDSTRIJD speciaal voor de vertoningen in ons land, voorzien van Nederlands commentaar. Deze film is ook als instructie-film van bijzondere waarde. Vele markante gebeurtenissen ziet men dank zij de T.V.-camera en tele-lens van zeer nabij. Behalve de grote voetbaltechniek van 's werelds grootste voet ballers Iaat de film ook vee! spectaculairs zien. We denken aan de .strafschoppen (was de laatste straf schop toen de stand 34 was niet een te zware straf?), het incident scheidsrechterdoelman Zeman, de knock-down van mr Griffiths enz. Na de pauze vertoning van een korte film met zeld zaam opwindende momenten van de wedstrijd Opnieuw ging vanmorgen een eerste paal de grond In voor het toekomstige „Peïidrecht". ditmaal voor het gedeelte 1 b. Het omvat 228 woningen en tien garages. De woningen zullen worden gebouwd in tien blokken van twee, drie en vier woonlagen. Een maand geleden, toen do eer ste paal voor heel Pendrecht werd geslagen, had men van de plechtig heid een hele gebeurtenis gemaakt. Nu gebeurde het allemaal wat een voudiger; er waren ook niet zo veel officiële genodigden als indertijd. De heer A. K. Blok, voorzitter van de stichting „Onze Woonge meenschap", waarvoor de huizen gebouwd worden, hanteerde de tou wen van het heiblok, waarmee de betonnen paal de grond in. werd gedreven. De ontwerpers van deze blokken zijn ir IC P. Schutter en ir L. Sickler. De voorstelling vindt plaats op MAANDAG 25 JANUARI 's avonds kwart voor acht in MUSIS SACRUM, SCHIEDAM (Lange Haven 111-115} Prijs f 0.75 per plaats. Kaartverkoop van morgen negen uur af aan ons bureau Lange Haven 141, Schiedam. Telefoon 69300. Voetballiefhebbers! Geniet en steekt iets op van Hef spel in deze interlandwedstrijden! MATTHEWS j AMSTERDAM Op 12 October van het afgelopen jaar raakte een jeugdige PTT-employé, die was be last met het legen van de trambus sen, op het Stationsplein te Amster dam bekneld tussen een bijwagen van lijn 1 en een tramstel van lijn 2, dat niet tijdig tot stilstand kwam. De jongeman overleed aan zijn verwon dingen. Nadat het gemeentelijk vervoerbe drijf het tramstel tweemaal had on derzocht, werd het weer in dienst gesteld. Enige dagen later werden op instigatie van de rechter-commissa- ris de tramwagens voor een onder zoek door onafhankelijke deskundi gen in beslag genomen. De Officier van Justitie heeft nu meegedeeld, dat de bestuurder van lijn 2 niet zal worden vervolgd. De deskundigen hebben n.L vastgesteld, dat de reminstaüatie van het betrok ken tramstel dusdanige gebreken vertoonde, dat het- ongeval zeer wel daardoor veroorzaakt kan zijn. De gehele onderhoudstoestand van de technische installatie werd als on voldoende gekwalificeerd. Het onge val dat aanleiding gaf tot dit onder zoek, was een uit een reeks van vele. WASHINGTON Minister Dulles is heden naar Berlijn vertrokken voor de conferentie van de Grote Vier. Dulles is vergezeld van acht assistenten. Hij reist in de „Colum bine". het vliegtuig van president Eisenhower. Het wordt een non- stopvlucht van 13 uur. De Amerikaanse ambassadeur te Moskou, Bohlen, komt ook naar Berlijn om Dulles van advies te dienen. Verder is de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, Conant. lid van de Amerikaanse delegatie. Exercitiewedstrijden niet in Den Haag maar Utrecht DEN HAAG. Naar aanleiding van de in Den Haag voorkomende gevallen van alastrim zullen de exercitiewedstrijden voor de parate onderdelen, van de Koninklijke Landmacht van 25 tot en met 29 Januari a.s.t in plaats van in de nieuwe Alexanderkazeme te Den Haag worden gehouden in de Hojel- kazerne te Utrecht. Ambonees, die vrouw van brug wierp, krijgt twaalf jaar (Van onze correspondent) DEN BOSCH. De Bossche rechtbank heeft de 26-jarige Ambo nees J. T. uit het woonoord Ha al- deren conform de eis van de Offi cier van Justitie tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij aijn vrouw yan een brug bij Grav© in de Maas heeft geworpen. Ukunt ook w PAARDENVLEES GEZONDER - KRACHTIGER GOEDKOPER 500 gr. gehakt en 250 gr. gesneden rnndvet Tezamen ƒ1.10 voor SPECIALE AANBIEDING: Voor de boterham: Gekookte worst, per 100 gram 25 ct per 250 gram60 ct Dat haalt U natuurlijk bij: PAARDENSLAGERIJEN BUITEN HAVENWEG 160 WML BROUWEESTKAAT 18 MESDAGLAAN 9 Wilt ge Uw baby's met rust en vertrouwen tegemoet zien, wendt U dan enige maanden tevoren tot het LANGE MEU"WSTRAAT 35 Het zorgt tegen billijke vergoeding voor een kundige en lieve kraamverzorgster voor U, Uw kindje en Uw gezin. Spreekuur Donderdagmiddag 2 tot 4 uur TEL. 65695 HAHDISE* Gevraagd. Leeftijd 18 jaar Aanm. J. D. v, Meurs. Oranjegalerij 11, Schiedam ER KUNNEN ENIGE GEPLAATST WORDEN WESTMOLENSTRAAT 16—18 WIJ VKAGEN NETTE prettige werkkring STADHOUDERSLAAN 3 DE ECHTE DINKY TOYS OOK DE FRANSE SCHIEDAMSE Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 0.20 j Personeel tjevr. Gevraagd een nette winkel juffrouw. Levensmiddelen- bedrijf Stouthandel, Groene- laan 34. Te koop aangeb. Onze opruiming duurt nog enkele dagen. Zie de etalage. Extra koopjes. B. van Doorn, BroersveldL 156, telef. 67979. Grootste sortering luxe- en huish. artikelen. Hardboardplaten, 122x61 90 ct; 122x91 i 1.60; 122x107 f 2.- 153x122 f 2.80 en grotere ma ten. Platen (Bricolite) voor het maken van schoorsteen mantels 122x106 f 14.— per plaat Tegelboard in diverse kleuren, beslist watervast f 14,— per plaat. Frans van Thienen, Broersveld 123, tel. De bibliotheek met de meest uitgebreide sortering voor Schiedam-Oost.dus Uw bibliotheek! is.Mo dern". Boerhavelaan 124, te lefoon 68415. Wij hebben weer geheel nieuwe serie prachtige leg- puzzles voor groot en klein. Bouwplaten Willem Ruys - Maasdam - Straaljagers enz,! Ballpennen vullen vanaf 45 ct. Kantoorboekhandel „Mo dern", Boerhavelaan 124, teL 68415. Meubelmakers knutse laars. Zo juist ontvangen grate partij eiken en beuken hout in diverse dikten, en lengten. Verder meubellijst, eiken, mahonie en noten fi neer, triplex, multiplex en meubelplaat voorradig. Al les tegen de laagste prijzen. Frans van Thienen, Broers veld 123, tel. 69799. J Te buur acmgeb. Voor een gezellig feest, brui loft of vergadering naaf Feestzaal Marijke, geen ver plichtingen, steeds datums vrij. Te bevragen N. v. Wijk, Hoogstraat 122, telef. 66216, Lessen Schiedamse Muziekschool „Centraal", anno 1933, Grote Markt 4, t.o. stadhuis, telef. 66014. Onderwijs in alle vak ken der Toonkunst door staatsgediplomeerde leraren. Studiegelegenheid. Diversen Onzichtbaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand- en motgatecu winkel- naken en scheuren. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 8, teL 67709 (Fili aal Roeloff). Verloren Ten gerieve van onze lezers hebben wjj de mogelijkheid opengesteld om onder de kleine advertenties tegen een vergoeding van f 0.25 administratiekosten annon ces op te nemen tot een ma ximum van 20 woorden voor verloren voorwerpen en weggelopen huisdieren. Dé ze advertenties kunnen uit sluitend tegen contante be taling aan ons bureau wer den opgegeven.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1