ROM? Rook nu 'n sigaartje extra! n Grote meerderheid voor EDG in de Eerste Kamer BERLIJN IN CONFERENTIE-KOORTS Oostelijke sector wil schitteren in oog van buitenlandse gasten Ergerlijke anti-semietische uitlatingen in trein VenkoJe Overdracht gevangenen in Korea aan VN voltooid Mr. Jonkmaneenzame onder de eenzamen DERMA j Heel echt f Voorts GELEZEN- Beste voedsel en artisten worden aangevoerd F» en gewogen Donderdag 21 Jan. 1954 fAdvertentie f.M.) Dader overval Heer heeft nu bekend Was pas kort geleden uit een gesticht ontslagen MAASTRICHT. De 20-jarige A. L. uit Maastricht, die gearresteerd is in verband met de aanslag op mevrouw Heidendai-Bobbelstein. te Heer. heeft bekend. Hij is zich gaan aanmelden, nadat hij in Parijs het bericht van haar ernstige toestand in een krant had gelezen. Pas na zijn arrestatie heeft hij vernomen, dat zjj was overleden. De man schijnt geestelijk uit zijn evenwicht te zijn geraakt door moeilijkheden, die rond zijn verke ring met een dochter van het slacht offer zijn gerezen. Hij had die be zwaren willen „oplossen". Een aan nemelijke verklaring voor het mo tief van zij~ optreden tegenover mevrouw H. kon hij echter niet geven L. heeft enige tijd in een ge sticht te Heilo- doorgebracht, waar uit hij vier maanden geleden was ontslagen. Hij wordt deze week nog voor de Officier van Justitie geleid. Aangespoelde walvis gaat naar museum in Leiden SCHIERMONNIKOOG. Het dier, dat dezer dagen op Schier monnikoog is aangespoeld, blijkt in derdaad een zgn. „butskop" te zijn, een tandwalvis van ongeveer 7 ton. Het zal worden overgebracht naar het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden. (Van onze correspondent) BERLIJN. Nog drie dagen en dan moeten de voorbereidingen voor de Conferentie van Vier zijn afgesloten- In West-Berlijn zfjn die voorbe reidingen vrijwel uitsluitend van technische aard men schept de zake lijke voorwaarden voor een vlot verloop van de conferentie. In het Oosten speelt het politiek-propagandistische een grotere rol. De schreeuwerige spandoeken, zo typisch voor het Oost-Rerlyose straatbeeld, zijn grotendeels verdwenen. Alleen hier en daar hangt nog een doek van bescheiden pro porties. De enig toegelaten motieven zijn op het ogenblik: „Weg met de Europese Defensie Gemeenschap" „Duitsers aan één tafel" „Een vre desverdrag met Duitsland", Op de Stalinallee zijn een paar houten borden op palen opgesteld. De borden zijn beplakt met foto's van de vier ministers van Buiten landse Zaken: Molotow is klaarblij kelijk, meer dan zijn collega's, een kindervriend: hij draagt tenminste lachend een meisje van een jaar op de arm De bijgevoegde tekst be helst de thema's, zoals die ook op de spandoeken staan. Er hangt ver der een foto van Adenauer en de Amerikaanse Hoge Commissaris Co- nant. kennelijk op een of andere ontvangst, beide met een glas in de hand. Er onder staat: „Hij drinkt met zijn baas." De winkels van de Handels Or ganisatie (H.O.) hebben extra be voorrading gekregen. In de étala ges liggen producten van soorten en kwaliteiten, die daar tot voor kort niet te vinden waren. In de winkeletalages ziet men teksten als „Wij. medewerkers van de zus-en- zo-boekhandel", of .."Wij, medewer kers en leden van de verbruikscoö peratie zien het als onze taak de vrede en vriendschap onder de volken te dienen Daarom verwach ten wij van de viermogeitdheden- conferentie dat zijvolgen weer de bekende verlangens. Op cultureel en culinair gebied wil Oost-Berlijn zijn gasten iets bij zonders voorzétten. Gedurende de conferentie komen uit Dresden. Leipzig en andere Oostduitse ste den beroemde orkesten, koren en toneelgroepen naar Oost-Berlijn. Er J Advertentie l.M.) da koopkracht ia vargroot - de sigaar niet in prijs verftoogu burgemeester van Hardenberg zal koopman de toegang tot de markt weigeren (Van een onzer verslaggevers) HARDENBERG. Als de marktkoopman Jan Lamme uit Hengelo een poging zal doen met zijn kraam op de markt te Hardenberg te komen, zal hem de toegang tot deze markt worden geweigerd. Deze maatregel heeft burgemeester mr J, A. SI. van Oorschot van Hardenberg genomen nadat hem ter ore was gekomen dat L. zich in het openbaar in een trein aan weerzinwekkende anti-semietische uitlatingen te buiten was gegaan. Mr. Van Oorschot zei ons: „Ik zal onderzoeken of deze man op de lijst van standhouders op onze markt voorkomt en zo ja, dan zal ik kern weren. Ik heb die bevoegdheid als hoofd van de politie, ik ben be ducht voor verstorm:» van de orde als hij hicr .op de markt zou staan". De uitlatingen van Lamme zijn opgetekend door de heer F- J. ter Woort, hoofdredacteur van het Dag blad van het Oosten te Almelo, die vonge week met dezelfde trein reisde waarin Lamme, in de restau ratiewagen. zijn woorden uitte. De marktkoopman zei ondermeer: „Zp '-adden nog veel meer gas kamers moeten hebben. Van de Joden deugt er geen een; uitroeien moeten ze ze. Naar de gaskamer of verzuipen". De man noemde zelf zijn naam erbij, iedereen mocht we ten dat hij het had gezegd. Na van Amersfoort tot Deventer deze en dergeliike anti-semietische uitlatingen te hebben aangehoord is de heer' Ter Woort een anaere zit plaats gaan zoeken. In Almelo heeft hij van dit geval aangifte gedaan. Brandassuradeuren doen afstand van verhaalrecht (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Vrijwel alle in Nederland werkende brand verzeke ringsmaatschappij en hebben beslo ten afstand te doen van het recht van verhaal op degene, die de schade heeft veroorzaakt. Tot enkele jaren geleden werd van het verhaalsrecht nimmer ge bruik gemaakt Een aantal recente gevallen toonde aan. dat enkele ver zekeraars wèl het regres-recht uit oefenden Dit veroorzaakte en ice onrust, waarean nu vrijwel al'* grond is ontnomen. Van het verhaalrecht zal n slechts in enkele gevallen gebruik worden gemaakt, nl, bij opzet of goedvinden, dan we] misdadige roekeloosheid van de „veroorza ker". en bij schade, veroorzaakt door het militaire apparaat van de Nederlandse of van een andere overheid. De politie is nu bezig, vier getuigen toevallig allen Almeloérs te horen, die tegelijk met Lamme in de restauratiewagen hebben gezeten.' CLEOFE BEGROETTE NIEUWE ECHTGENOOT TRENTO. Met twee lintjes In de Italiaanse en Nederlandse kleu ren om zyn sierlijke, gebogen hals, zwom de Artis-zwaan Galahad Woensdag recht op de treurende stadsparkzwaan Cleofe af. Zij richtte zich op uit het water, klapperde met de vleugels en ver welkomde haar nieuwe minnaar hartelijk. Samen verdwenen zij in de Chinese pagode, die speciaal ter ere van het huwelijk voor de jong getrouwden werd gebouwd. Op de wal stonden alle school kinderen van de stad luidkeels „Vi va Oianda - Viva Galahad" te roepen en te zwaaien met vlagge tjes. Midden in de verrukte kinder schare juichten de waarnemend burgemeester en tal van andere stedelijke autoriteiten uitbundig mee. Iedereen was even bly. dat de aanvankelijk ontroostbare Cleofe het geluk was beschoren opnieuw gezelschap te krijgen in de grote vijver van het park. Sterke delegatie zal Molotow vergezellen LONDEN. De Sowjet-Unie heeft Woensdag bekend gemaakt, dat Molotow, de minister van Bui tenlandse Zaken, als leider van de delegatie die Rusland tijdens de komende vierrr.ogendhedenconferen- tie in Berlijn zal vertegenwoordi gen, vergezeld zal worden door vier adjunct-ministers van Buitenlandse Zaken, te weten Gromyko, Malik, ambassadeur in Groot-Brittannié, Zaroebin. ambassadeur in de Ver enigde Staten en Poesjkin, die naar aangenomen wordt aan het hoofd staat van de afdeling Duitse zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken. wordt zelfs gefluisterd, dat Molotow het ballet van de Moskouse opera zal meenemen, maar daar weet nog memand het fijne van. Er zijn en kele nieuwe restaurants en zelfs nachtgelegenheden ingericht, opdat ook op dit gebied de gasten uit het Westen de indruk zullen krijgen in een werkelijke „mcuropool" te ver toeven In West-Eerlijn streeft men er naar. het „eenvoudig" te houden. De Westberlijnse senator voor Kunstzaken heeft aangekondigd, dat op cultureel gebied Berlijn zijn „gewone gezicht met enkele glans punten" zal laten zien. Voor Fe bruari stond toch al een hele reeks toneel premières op het program ma. In het begin van Februari"komt een nieuw cabaret in de Komadie aan de Kurfürstendamm, waarvan men veel verwacht. Vrijwel alle Berlijnse en ook "Westduitse tekst schrijvers van belang hebben er aan medegewerkt. Dronkeman bedreigde café-bezoekers met mes DIEMEN. De rijkspolitie van Diemen heeft gisteren de 43-jarige W. van A. uit Diemen gearresteerd. Volgens getuigevei ..larïngen heeft A. Zondagavond in beschonken toe stand een café bezocht en verschil lende bezoekers met een mes lastig gevallen. Ook de caféhouder, die wei gerde voor hem te tapoen. en drens vrouw heeft hij met een mes be dreigd. De caféhouder, de 45-jarice Th. v. d. M. is twee dagen later ten gevolge van een hartaanval overle den. Zó verkoop ik ROXY, direct uit het F.S. Pack. Elk pakje 100% Sabriekvers. Dat merkt u aan de heerlijke geur en smaak. Dank zij deze patent-verpakking rookt u de beste Amerikaan in de beste conditie I Geen wonder dat mijn klanten zeggen: NEW YORK De Wereldgezond heidsorganisatie (WHO) zal steun gaan verlenen hij de opbouw van het volksgezond heidswezen op Nieuw-Guinea. President Lloyds-bank: Engeland staat een economische crisis te wachten LONDEN. Lord Balfour, de pre sident van Lloyds-bank, heeft En geland ervoor gewaarschuwd dat dit land wederom een economische cri sis te wachten staat Hij zeide, dat tenzij Engeland het economisch veel beter doet dan thans geschiedt, zelfs een lichte inzinking in de wereldhan del en dit kan in de eerstkomende jaren te enigertyd nauwelijks wor den voorkomen, acute moeilijkheden zal kunnen veroorzaken. Twee dingen zijn noodzakelijk, nl. een grote stijging in productieve in vesteringen in het binnenland en voldoende inkomsten uit het buiten land teneinde een aanzienlijk over schot mogelijk te maken. (Advertentie t. M.) SNIJKOEK Engeland en India zouden mogelijkheid tot hervatting inleidende besprekingen zoeken PANMOENDJON. In de vroege ochtenduren is vandaag de overdracht van anti-communistische Noordkoreaanse en Chinese krijgsgevangenen aan bet opperbevel van de Verenigde Naties voltooid. Ruina honderd ge vangenen 72 Chinezen en 32 Noordkoreanen verzochten alsnog te worden overgebracht naar communistisch of neutraal gebied. In totaal heb ber de Indiase bewakingstroepen 7.S85 Noord-Koreanen en 14.228 Chinezen ove,-gedragen. Inmiddels hebben vier Amerikaanse schepen te Intsjon reeds Chinezen aan boord genomen, die naar Formosa zullen worden overge bracht. De Indische bewakingstroepen ten zouden door India overwogen worden: 1. de Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties moet een nieuwe poging doer, om de vre desconferentie over Korea te arran geren, teneinde de wankele wapen stilstand te redden: 2. andere mo gendheden moeten uitgenodigd wor- I,,. ^en t°t bijwoning van de prelimi- het vertrek der bewakingstroepen l naire besprekingen, die momenteel vrij zijn om te gaan waarheen zy donr de communisten en de Ame- zullen zich op 22 Januari te mid dernacht terugtrekken uit het kamp, j waarin pro-communistische gevan- I genen worden vastgehouden. Be ge- vangenen, een aantal Zuidkoreanen, j Amerikanen en een Brit. zullen na willen, aldus heeft de voorzitter van de neutrale repatrieringscom- missie, de Indische generaal Thi- maja, verklaard. Naar verluidt worden momenteel door Groot-Brittanme en India ge heime besprekingen gevoerd over de mogelijkheden om de afgebroken voorbereidende besprekingen voor een politieke conferentie over Ko rea te hervatten. De volgende pun- rikanen worden gevoerd: de Indiërs vrezen dat de communisten en Amerikanen, nimmer tot een ver gelijk zullen komen zonder inmen ging van derden: 3. de Verenigde Naties moeten, indien nodig, afzien van hun standpunt dat de voorge stelde vredesconferentie door twee partijen de communisten en de Verenigde Naties gehouden zal worden. {Advertentie LM.} Tweede Kamer op 2 Febr. weer bijeen (Van one parlementaire redacteur) DEN HAAG, Op Dinsdag 2 Fe bruari zal de Tweede Kamer voor het eerst in 1954 weer in het open baar vergaderen. Dan zal o.a, be raadslaagd worden over de viering van de nationale feestdag en het wetsontwerp tot invoering van nieu we rijksdaalders en guldens. Zeeweg naar Grote Meren in V.S. WASHINGTON. De reeds vijf tig jaar oude plannen voor de aanleg van een zeeweg naar de Grote Meren via de Canadese St Lawrence-rivier hebben gisteren eindelijk de zegen van de Amerikaanse Senaat gekre gen. Het wetsontwerp, op grond waarvan de Ver, Staten en Canada deze zeeweg gezamenlijk zullen aan- -en werd met 51 tegen 33 stem- io' 'i goedgekeurd. Het kanaal zal een zeven meter diepe waterweg worden, die van de Atlantische Oceaan via de St, Law- rense naar de Grote Meren loopt. Hierdoor zullen grote zeeschepen direct naar de havens aan deze merei kunnen varen. Het wetsontwerp, dat thans naar het Huis van Algevaardigden gaat, geniet de krachtige steun van pre sident Eisenhower. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. -- De Eerste Kamer heeft zich in overgrote meerderheid uitgesproken voor de aanvaarding van het EBG-verdrag. De stemverhou ding was 36 tegen 4, dus ruimschoots werd de vereiste tweederde meerder heid verkregen. Alléén de Kamerpresident, mr Jonkman (PvdA), prof. Gcrretson (CHU) en de beide communistische senatoren stemden tegen. Erg prettig vnnd mr Jonkman dit gezelschap kennelijk niet. In zijn speech bekende hjj ruiterlijk, dat hy zich in de Kamer in deze dagen min of meer eenzaam had gevoeld. Dat hij zich distancieerde van zijn mede-tegen-stem- mers, was begrypeiyk. Prof. Gerretson had blijkbaar ge loofd, dat de Nederlandse troepen in de Noordelijke sector van de Nato dus in Noorwegen en Dene marken zouden worden ingezet. Intussen stemde hij toch om 'n geheel andere rede tegen het verdrag. Hij vond nl. dat aan goedkeuring van de Kamer ook de overeenkomst betref fende de legeropbouw of de „soi- datenle ver an ties". zoals hij hatelijk zei onderworpen had moeten wor den. Minister Staf antwoordde, dat over de legerop bouw uiteraard moeilijk in het openbaar gespro ken kon worden. Aan de Kamers zal de regering bij de Begroting goedkeuring blij ven vragen voor de omvang van de EERSTE KAMER I Advertentie t. groti tut* Ulifli as jaarlijkse lichtingen en het con tingent. dat aan de EDG zal worden afgestaan maar over de w-yze, waarop deze zullen worden inge deeld. kan men niet publiekelijk handelen. De minister overtuigde zijn geestverwant met. Deze had de indruk, dat de regerine aldus de grondwet schond. Hij vroeg over deze kwestie zeifs een interpellatie aan, Daarover zal de Kamer nog moeten beslissen. Maar intussen stemde prof Gerretson dan toch maar vast tegen. De enige serieuze tegenstander tegen het verdrag was dus de een zame Kamerpresident mr. Jonkman Een bezwaar van mr Jonkman was. dat de z£s EDG-landen geen bij zondere eenheid vormden Hii bet doorschemeren dat een „Common* weaIth"-construclie hem veel meer zou hebben toegelachen dan de Franse constructie, waarom het op dit ogenblik gaat. Minister Beyen. gaf toe. dat de verschillen tussen Nederlander?, J1 ran iep Tt!3l!3ir*n e d niet gering waren Maar door de recente geschiedenis zo zei hij. is er onder de zes EDG-landen dan toch maar de bereidheid gegroeid om deze stap te zetten. Mr. Jonkman had ten slotte ee- zegd. dat er wel degelijk een alter natief voor de EDG "bestond, als men maar wilde afzien van „een onbruikbaar middel, waaraan men. zich teveel had gehecht". Hij ge loofde bijv. dat Frankrijk wei met een beter plan zou komen als de EDG zou vallen. Minister Beyen antwoordde, dat er natuurlijk wel alternatieven waren. Maar hij be twistte. dat deze beter waren. De zorg, die prof. Anema (AR) en mr Sassen (KVP) hadden gekoesterd omtrem de mogelijkheden van de geestelijke verzorging van onze troepen in EDG-verband. nam mi nister Staf zoveel mogelijk weg. door te verklaren, dat zijnerzijds alles zou worden sedaan, om te bevorderen, dat de Nederlandse ge woonten terzake gehandhaafd zul len blijven Reeds kon h" mee delen, dat de Nederlandse regeling betreffende het bezoeken van ziekè militairen was overgenomen. Belangrijker was de kwestie van de garantie van ons grondgebied in EDG-verband Mr Sassen (KVP) gesteund door prof Scherm er horn iPvdA) en mr. Wendelaar (VVD) had verlangd dat de Nederlandse regering op een geschikt ogenblik bij haar bondgenoten zou informe ren of deze de Nederlandse opvat ting delen, dat onze Nato-partners geen afzonderlijke vrede zuilen mogen sluiten, voordat na een onverhoopte oorlc ons gehele grondgebied is bevrijd. De bewindsman zei. het niet ver standig te achten als een kwestie te stellen, wat toch eigenlijk van zeif sprak Hu meende dat men vee' meer bereikte door thans oper.tijv vast te stellen, dat het verdragschennis zou zyn, als anders werd, gehandeld. Voor deze redenering oieek mr. Sassen plotse ling zeer gevoelig Hij stelde vast, dat ais onze bondgenoten het hier mee niet eens zouden zijn, zij dit spoedig te onzer kennis zouden moeten brengen Omdat zij anders geen aanspraak meer zouden kun nen maken op een afwijkende inter pretatie van het Nato-ver drag. GRIEP! -s- Mtitihirdt's Griep poeders. Doos 50 et 1televisiereporter zou, uoor de t-Jcamera, een praatje maken met een doodgewoon oud mannetje, dat alleen in de studio was binnenge trokken, o Tri ten aan schouwe oen de kijkers spontaan menseiijJc zichzelf te 21771. Helemaal precies begreep .iy nog niet u-at er van hem verwaant, werd, maar ue reporter hnd meer met dit moeilijke bijltje gehakt, Een repetitie vooraf was natuurlijk onmogelijk want da.t zou het fris se. waarachtige er straks in de utt" zending net af tijMaar het man netje kon natuurlijk wèl even ge probeerd worden, zonder dat hij het zelf door had. „En opa, wat denkt V van de noodwet Drees „jVou. daar kan tic U wel bescheid op geven. Als ik U dan van repliek moet dienen, zou tfc het indirect UfiUen uitdr ukken. dar Drees voor de oudere persoon beschouwd mag worden als een.... als een....** Als een uitkomstbegreep de reporter. „Als een uitkomst," zei de oude dankbaar. Uit de vene knikte de regisseur eri stak zijn duim u;aarderend in de luclit. Dat betekende: Prima. Volkomen natuurlijk. Niets meer aan doen Zó uitzenden. En het geschiedde Door het oog van de camera zag kijkend Neder land de reporter naast de grijsaard staan en hoorde: „En opa w-'flt denkt V van de noodwet Drees?" Waarop de oude alleen maar kribbig zei: „Ach, dat heb ik je tock net verteld, sufferd." KRONKEL 's Zondagsmiddags als duizenden voetballers en supporters htm ietsje pakken om naar „de wed strijd" tc gaan. grijpt Adam Griek- spoor uit Haarlem zijn éênwielertje en zijn voetbalkoffertje en kart, neus in de wind, naar het terrein waar zijn club speelt. Behalve voet baller is Adam equilibristeven wichtskunstenaar zogezegden van daar dan dat eenwtehge fietsje. Helemaal iti de haak ts het natuur lijk niet: er rit geen bel op en geen licht en geen wit spatbord en zeljs geen stuur, en heel nauwkeurige agenten zouden er een juweel van een proces-verbaal over k unnen schrijvenmaar voor de liefhebberij van Adam zit er nop wel een beetje speling in de wet. Gelukkig maar, m Op de Doickumse Vleesmarkt staat een uit 1743 daterend patriciërshuis met aan de prachtige gevel een ver gulde rechterhand. Het huis uit de Gouden Eeuw ta verkocht voor 1966 gulden. Geen geld voor een huis dat „De Gouden Hand" heet. [n Harfsen bij Gorssel hebben ja gers een mclano geschoten. Di' is een zwarte zeldzame ree. waarvan er nu nog maar twee in Gorssel rondlopen. Een beetje voorzichtig maar voortaan met dat geschiet op die beesten. Dat was ook wat Dinsdag daar in Den Helder. De rode PTT-aulo kwam daar aanrijden met post voor de boet naar Texel, maar de chauffeur kon nergens het sleuteltje van de auto vin den Tenslotte is de boot maar wegge varen, zonder post. Zodat tante Margie in Den Burg pas een dag later wist. dat de kinderen van Fie het nog goed maken. Er zou veel meer afgestoft moeten worden. Ambtenaren die in de biblio theek van Cremona oude boeken aan het afstoffen waren ontdekten enkele zeldzame oorspronkelijke literaire, ju ridische en klassieke werken uit de ne gende eeuw. Zo zie je, DE Franse arts Alun Bombard heeft indertijd de wereldpers op stelten gezet door een stoutmoedig plan tot uitvoering te brengen, namelijk met een rubber red ding vlot geheel alleen, zeilende de Atlantische Oceaan over te steken, van. de Canansche Eilanden naaf Barbados in West Indie. Hu deed dit met het doel aan te tonen, dat het de schipbreukeling mogelijk is m leven te blijven van wat de zee hem biedt, het zeewater als drank en de vissen al* voedsel. Het zijn revolutionnaire tdeeert die dr. Bonibard propageert, want iedere zeeman is er Immers van overtuigd, dat dorst lessen door het drinken van het zoute zeewater uit den boze ts en het evenmin mogeluk is te leven van vissen o£ vogels om de eenvoudige reden, dat deze dieren op grotere afstanden van da kusten met meer binnen het bereik van een schipbreukeling zullen zyn. Dr. Bombard heeft met het volbren gen van zyn tocht ov r de Atlantische Oceaan, die met minder dan 65 dagen, duurde, m ieder geval kunnen aantonen, dat een mens de ontberingen, die hem op een zo meedogenloze tocht worden, opgelegd kan doorstaan en dat het hem over de gehele afstand mogelijk was gebleken vissen te vangen, het hieruit geperste sap te drinken en het vlees irauw.i te eten De ervaringen van deze roemruchte tocht met het red ding vlot „l'Herétique" (De Ketter). 4 65 meter lang en nog geen twee meter breed, heeft dr. Bombard uitvoerig beschreven in een boek, dat tertaald door G. Staal man Azn. en onder de titel „Leven van de Zee" by Elsevier te Amsterdam m verschenen. (Prijs 7.90). De conclusies waartoe dr- Bombard komt en vooral de resultaten van de medische contröle, die hy als arts da gelijks ten opzichte van zijn lichaasns- en algemene gezondheidstoestand uit oefende. 2tillen ongetwijfeld van grote waarde zyn voor de deskundigen, die met het probleem van de schipbreuke lingen te maken hebben. Dr. Bombard heeft er dus zeker toe bijgedragen, de kans op een verbetering van het iot van schipbreukelingen, waarvan er jaarlyk* een groot aantal volgens hem gehcei onnodig om het leven komen, te ver groten. De omstandigheden, waaronder dr. Bombard vrywUlig schipbreukeling was. waren vanzelfsprekend niet bej>aaid comfortabel doch deze kunnen bijv. op een hogere breedtegraad, in het Noor delijk deel van de Atlantische Oceaan, nog veel ongunstiger zyn. Daarbij komt nog het feit, dat het schipbreukeling worden, namelijk het wegzinken naar de diepte van het schip, dat tevoren, als het ware de veilige wereld was waarop men leefde, een morele inzin king veroorzaakt, die vooral oudere en minder sterke mensen dan de 27-jarige dr. Bombard die met 2ijn sterke body o.a. aan zwempartijen over Het Kanaal meedoet, zodanig door wanhoop en. angst doen teisteren, dat zij nagenoeg geen weerstand meer kunnen bieden, aan de eilende van een langdurig ver blijf in een open bootje en reeds na. enkele dagen, soms al na enige uren sterven- Stoffelijk overschot van mr Sikkel gecremeerd (Van onze correspondent) HAARLEM. Op Westerveld ia Woensdagmorgen het stoffelijk over. schot gecremeerd van mr. N. J. G. Sikkel, de Zondagavond overleden Officier van Justitie te Haarlem. D« plechtigheid had geen officieel ka rakter volgens de wens van d» familie. Er werd niet gesproken. als het volmaakte echtpaar, hadden nog nooit ruzie gemaakt. Tot John 25 jaar geleden op een avond een ruzie maak te waar het hele dorp wakker van werd. John verdween daarna uit Har- field. Thsn3 wordt hy door notarissen gezocht Ze willen hem vertellen dat Mary, die onlangs overleden is, hem 123 000 gulden heeft nagelaten In Italië dreigt Iets heel ergs. De fabrikanten van snoepgoed overwegen om hun fabrieken te sluiten, uit pro test tegen <lc &teueiijkc beirft.tjngen op suikerwerk en ander snoepgoed. Al die kleine Italtaantjes zitten nu te hopen dat het niet doorgaat. In Napels woont een heer en die heer heet Andrea Capasso Die Andrea l- dol op sigaretten roken, net als wy, maar anders dan wij heeft hij 470 mer ken sigaretten verzameld. Dat moest maar eens ui de krant, vonden we.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2