Tito: Betere betrekkingen met Sowjet-blok gewenst Beperkte conferentie met Chinezen? \Vt oorts. Nergens is het leven goedkoper dan bij ons PUROL WINTERHANDEN EN WINTERVOETEN Protest tegen aankoop van schilderij van Picasso GELEZEN— Lading alcohol uit Fins schip verdween spoorloos Handel in valse dollars met behulp van chantage Joego-Slavië zal buitenlandse politiek echter niet wijzigen Zaterdag beslissing over lot van Italiaanse kabinet DEMONSTRATIE IN EINDHOVEN Weer grote brand Poesan en gewogen Dieven stelen anoden ter waarde van drie duizend gulden Eskimo's gered van de hongerdood Bezoek Britse vloot aan Spanje afgelast 4c*,?*» éeo"® Ondanks voortdurend escorte door douane Smokkelaars verdonkeremaanden 10.000 liter Nederlandse drank tijdens de reis Nieuwe stakingen in Italiaanse steden Hebt Gij ook al rbeumatick Pakhuis met lompen in vlammen opgegaan - Enorme vraag naar IVOROL-iandpasta l Dat doet de Goede kwaliteit. Statistiek van Ver. Naties .Vrijdag 29 Januari 1954 o Advertentie LM.) Ijsvermaak geeft ruwe huid verzacht - geneest ROME. Het Italiaanse parlement zal Zaterdag stemmen over de ver trouwenskwestie verbonden aan het program van de nieuwe regering- Fan fan i. zo heeft de Kam er-voorzit ter meegedeeld. Er is nog geen verandering geko men in het besluit van de meerder heid in het parlement om tegen Fan BELGRADO. President Tito heeft vandaag in een toespraak tot het Joegoslavische parlement aangedrongen op verbetering in de betrekkingen met het Sowjet-blok. Dit houdt echter niet in, aldus Tito, dat Joego-Slavië ook maar enigszins van plan is, zijn buitenlandse politiek, die gebaseerd is op samenwerking met alle vredelievende landen „op basis van wederzijds respect" te veranderen. Hij noemde het ,een kwaadaardige veronderstelling' dat, zoals in het Westen gevreesd wordt, Joego-Slavië terug zal keren naar het communistische kamp in weerwil van de breuk met de Kominform in 1948. Hij kwalificeerde een dergelijke beschuldiging als „vals". Advertentie LM.) Tito's rede week slechts weinig af van het rapport van zijn machtige executieve raad, dat gisteren aan het parlement is voorgelegd. In dit rapport wordt met voldoening aan gestipt. dat sedert de lente van 1933 in andere v r ;rden na de dood van Stall n de Sow jet-Unie en fani te stemmen en daarmede Italië j enige armere Oosteuropese landen in een nieuwe regeringscrisis te stor- zekere stappen gedaan hebben die ten- 1 Wj dragen tot normalisatie van de (Advertentie l. M.) Als het weer koud en nat tegelijk is beginnen by sommige mensen handen en voeten te jeuken en krij gen een paarse kleur. In ernstige ge vallen ontstaan er zweren, die moei lijk genezen. De oorzaak van deze aandoening is een storing in de regeling van de bloedsomloop, die wordt bevorderd door het lopen met dunne kousen en met onbeschermde handen. In het onderhuidse weefsel liggen zenuwhehaampjes, die de bloeds omloop regelen en die bij verwar ming verwijding der bloedvaten ten gevolge hebben. Het verwarmde ge bied wordt sterker doorbloed, waar door bouwstoffen in grotere hoeveel heden worden aangevoerd en af- braakproducten sneller worden af gevoerd. De moeilijkheid is om voldoende warmte te krijgen op de plaats, waar de regulateurs liggen. Warme doeken of kruiken moet men zó heet maken, dat men, voordat dit resultaat wordt bereikt, grote kans heeft het huid oppervlak te verbranden. Beter is het dan ook om warmte toe te voeren in de vorm van straling waarbij aüeen daar warmte ontstaat, waar de straling wordt vastgehouden, in het weefsel. Dat is mooi, zal men zeggert. want dan is dus iedere kachel, straalkachel of droogstraler daarvoor geschikt. Maar dat is niet zo, omdat het doordringend vermo gen van stralen afhankelijk is van hun golflengte. De meeste stralen dringen niet door en zijn dus on bruikbaar. Slechts zeer bepaalde stralen uit het z.g. infrarood-gebied kunnen tot in het onderhuidse weef sel. waarin de regulateurs gelegen zijn, doordringen. Philips „Infraphil" levert deze stralen van de enig juiste golflengte in maximale hoeveelheid. Bi] bestralingen van winterhanden en wintervoeten door middel van de Philips „Infraphil" verdwijnen de jeuk. de pijn en de zwelling spoedig, de gezonde huidskleur keert weer en ook de zweren genezen sneller door de verbetering van de bloedsomloop. Men kan ook deze aandoening be ter voorkomen dan genezen, door een. goede voeding met een voldoend kalkgehalte 0.4 liter melk per dag) te gebruiken, door warme kleding te dragen, door te zorgen voor lichaams beweging, die de bloedsomloop be vordert en door in dit seizoen 1 of 2 maal per dag 515 minuten te bestralen met de Philips „Infraphil". Bovendien kan Philips „Infraphil" (prijs 37.50), et.n uitkomst beteke nen voor de behandeling van o.a. wonden, kneuzingen, ontstekingen en spierrtaeumatiek. (Van onze correspondent) EINDHOVEN, Leerlingen van de Kunstnijverheidsschool te Den Bosch hebben in een schrijven aan alle soortgelijke inrichtingen van on derwijs in ons land geprotesteerd tegen-de voorgenomen aankoop van een schilderij van Picasso voor Eindhovens Van Abbe Museum. Voor aan staande Zaterdag hebben zjj een protestdemonstratie in Eindhoven aange kondigd, waarbij een protestnota zal worden overhandigd aan de directeur van het museum, ror E, L. L. de Wilde, en vermoedelijk ook aan burge meester tar H. A, M. T. Kolfschoten. betrekkingen tussen Belgrado en haar voormalige Oosteuropese com munistische partners. Tegelijk echter komt in het rap port Joego-Slavie's wrevel tot uitmg over de daden van agressie van de Kominform in de afgelopen vijf of zes jaar. Het vermeldt, dat geduren de de jaren 1950. 1951 en 1952 de pressie van de Kominform om de ineenstorting van Joego-Slavië te bewerkstelligen, toenam. Het rapport wijst er op, dat Oostelijke buurstaten van Joego-Slavïc de omvang van hun legers uitgebreid hebben ver boven hetgeen in de vredesverdragen is toe gestaan, Hongarije breidde zijn strijd macht uit van 70 000 man in 1950 tot 220 000 man in 1952, Roemenië van 120 000 tot 500000 man, Bulgarye van 65.000 tot 240.000 man. Deze legers werden, volgens het rapport, ge bruikt voor agressieve manoeuvres langs de Joegoslavische grens,waar door het aantal grensincidenten steeg van 937 in 1950 tot 2.390 in 1952 Over de betrekkingen met het Westen zegt het rapport o.a.: Joego- Slavië wenst de vriendschappelijke betrekkingen met de Verenigde Sta ten verder te ontwikkelen en te ver beteren. Maar juist in verband hier mede is het nodig er op te vijzen, dat het verlenen van steun aan on gerechtvaardigde Italiaanse aanspra ken op Joegoslavisch gebied in Triest aanzienlijke schade aan deze betrekkingen zou kunnen toebren gen. „De toekomstige ontwikkeling van de vriendschappelijke betrekkingen met Griekenland en Turkije beschou wen wij als één van onze belangrijk ste taken in de buitenlandse politiek" aldus gaat het rapport voort. Aan Oostenrijk wordt „de volledige mo rele steun" toegezegd bij zijn streven naar onafhankelijkheid. Voor het Vaticaan, waarmee Bel grado in 1952 de betrekkingen ver brak, vindt het rapport geen goed woord. Daarentegen geeft het uiting aan Joego-Slavie's „sympathie voor de lange worsteling van het Chinese volk voor vrijheid en onafhankelijk heid". Het legt er de nadruk op, dat de volksrepubliek van China door Belgrado erkend is en het spreekt zich uit voor het toekennen aan China van een zetel in de V.N. als een „stap om het gevaar voor de vrede te verminderen". De bezwaren tot aankoop van het schilderij dat een vrouwenfiguur voorstelt en dateert uit 1909, richten zich tegen de omstreden figuur van Picasso en tegen de prijs van f 122.000. Met deze actie wil men er tevens de aandacht op vestigen, dat zoveel Nederlandse kunstenaars Advertentie l. M iLast van «enuwen? .Mijnhard t'i ZenuwrubJetten helpen U er overheen. in POESAN Vannacht is voor de tweede maal in korte tijd een grote brand uitgebroken in een woonwnk van de Zuidkoreaanse havenstad Poesan. die zich juist moeizaam aan het oprichten is uit de puin hopen veroorzaakt door de enorme brand, die de stad in November heeft geteisterd Volgens brandweerlieden waren 2 uur nadat de brand uitgebroken was reeds meer dan 200 huizen in de as gelegd DZ Bubei blijtt een moeilijk leesbaar boek. Wie er de weg in weet. of meent te weten, geeft dikwijls blijk zin en bedoeling met of verkeerd te hebben verstaan: wie e- geen weg tn weet, weet er geen raad nee Want dit boek moet men leren lezei Velen hebben in dit pi >bleem reeds goede hulp geboden en telkens komt zulk een helpende hand ons weer tege moet. Wat D* G. J Heermg Remonstrants predikant te Den Haag hierin biedt, is voortrellelyke hulp Hu heeft n 1. zyn „Wegwijzer door de Bijbel" voltooid, nu ook het deel over het Oude Testa ment verscheen <UUg. Ploegsona, «%'da.ni, geb. f 7 5u p dl l De arbeid van Dr Heering is van een eigen stijl, ernstig en nauwkeurig in de „wegwijzing": ge serreerd van taal en conceptie kort om van een zekere voornaamheid, die Juist kan bereiken, wat bereikt moet worden dat leren lezen van de Bijbel De schrijver bespreekt de Oud-Testa- meniibche boeken, na vooraf over elk boek een korte insich-gevende ïnlei- dlJig te geven, die by historische gege vens. reeds aandutdt waarom het be paalde boek In de canonieke geschrif ten is opgenomen, en die ook overigens voorkomt dat opnieuw verkeerde bij belbeschouwingen ontstaan. Vervolgens wordt, pencoopsgewys, zulk een boek onder de loupe genomen prachtige ar- beid voor eigen verhelderende e», by gebruik tn Kringen of .huisgemeen ten Bovenal bybets, a w.z.- centraal de boodschap waarom het gaat Het ge heel. ook in éeo band (f 1190) ver krijgbaar. ziet er zeer verzorgd uit en moet onder de belangrijke hulpmidde len tot rcihi begrip van de Bijbel wor- °n gerangschikt. allerminst verwend worden met overheidsopdrachten. Het bedrag van f 122.009 maakt deel uit van 'tl credtet van f 300.000 dat de raad toestond voor de aan koop van kunstwerken die de aan vulling en uitbreiding van de col lectie. moderne kunst van het mu seum* tot doel hebben. Het is toe gestaan, zij het ook ondanks be zwaren van verschillende raads leden, als voorschot op de normale subsidie van de komende jaren. Een van de overwegingen in deze zaak schijnt te zijn dat de basiscol lectie van het Eindhovense Museum tot nu toe geen enkele Picasso be zat. Een vertegenwoordiging van deze schilder mocht niet pntbreken. Overigens is over de aankoop nog geen beslissing genomen. Een der gelijke beslissing ligt in handen van een advies-commissie die bestaat uit de heren De Wilde. prof. A. M. W. J. Hammacher en H. L. C. Jaffé. AMSTERDAM. Uit een verguld- inrichting aan de Meeuwenlaan in Amsterdam-Noord zün drie gouden en één platina-anode(n) gestolen Zij hebben een waarde van bijna 3000 gld. De dieven zijn door inklimming in de fabriek gekomen. De anoden hingen in een bak met cyaankali, 'n zout, dat behoort tot de sterkste ver giften in de chemie, en dat werkt als blauwzuur. EDMONTON (Alberta) Een Dakota van de Canadese luchtmacht heeft twaalf Eskimogezinnen op de geïsoleerde handelspost aan de Per ry rivier, 1700 kilometer ten Noor den van Edmonton, van de honger dood gered, Een politiepatrouille had verleden week gesemd. dat de Eskimo's vóór Woensdag voedsel moesten ontvan gen, wilden zij niet met hun hon den. omkomen. Twee pogingen om levensmiddelen over te vliegen mis lukten, voordat Woensdagavond de derde poging slaagde en de Dakota twaalf ton buffelvlees en ander voedsel overbracht De vliegers ver klaarden, dat de Eskimo's en de nog overgebleven 50 honden zogoed ais verhongerd waren. LONDEN. Engeland heeft een voorgenomen bezoek van enkele oor logsschepen aan havens in Spanje en Spaans-Marokko afgelast, wegens de anti-Britse gevoelens die kort ge leden In Spanje aan de dag ztfn ge treden. Het vïootbezoek zou in Fe bruari en Maart worden gebracht. De Britse admiraliteit verklaarde, dat de Spaanse regering is meegedeeld, dat met de bezoeken „geen enkel oe- lang is gediend onder de huidige om standigheden." Uit Madrid wordt gemeld, dat de studenten aldaar hebben besloten, niet meer deel te nemen aan demon straties voor een teruggave van Gi braltar aan Spanje. Zoals bekend waren zó daartoe eerst door instruc ties van hogerhand aangezet, maar later, bij een dergelijke betoging, met de politie in botsing gekomen In Madrid was het gisteren rustig maar in Barcelona demonstreerden nog wat studenten uit sympathie met hun studiegenoten in Madrid. «ei NNl ami.fr een wasmachine is toegerust met een ACME wringer, kunt U er zeker van zijn dat de fabrikant Uw belangen volmaakt behartigt. Hij weet— en meer dan 5 miUioen vrouwen weten Bet dat een ACME wringer de beste is, dat ACME al meer dan 70 jaar de beste ACME WRINGERS LIMITED, DAVID ST., GLASGOW S.E., SCOTLAND wringers maakt. Uw vas-resul- taten hangen uiteindelijk af van de wringer die U gebruikt; dus welke wasmachine U ook kiest, overtuig U dat er een ACME-wringer op zit. Vcrvoïjt vass puts'- 1 problemen één voor één in hun con creetheid aan te pakken, een me thode, die onverenigbaar is met de conferentie, die Molotow voorslaat. Hij kon ook niet inzien, hoe de utt elkaar lopende kwesties, die Molo tow behandeld wilde hebben, el kaar op de algemene conferentie konden verdragen. Wij zijn allen geïnteresseerd in de meest uitge breide handel, zei hij nog- Het was de meest krasse wijze, waarop hij zich van Dulles distancieerde. Molotow kwam nog een keer in het geweer.'Hij herhaalde nog eens zyn stellingen: noodzaak van ont wapening. De betekenis van het communistische China en de voor delen. economisch, financieel en po-" htiek. die een echte toenadering zou kunnen brengen, vooral als zijn for mule van een conferentie van Vijf werd aanvaard. Toen stopte hy even om dan te verklaren: „Ik geloof te mogen aannemen, dat niemand myn denkbeeld van een conferentie van Vyf heeft verworpen. Er is daaren tegen geen overeenstemming over de taak, die deze conferentie zou moe ten vervullen Laat ons dus de dis cussie over dit punt voortzetten." Het was kras. In werkelijkheid ging het er natuurlijk om. een nieuwe discussie over de procedure van de conferentie uit te lokken. Eensdeels, om de nuances, die de standpunten der Westelijke mo gendheden onderscheiden, uit te rekken tot verschillen, anderzijds om de discussies over Duitsland uit te stellen. De Westelijke Drie hadden er. zo zou men zeggen, dus belang bij, Molotow op dit wonderlijke juridische kronkelped niet te vol gen. Maar wij beleefden nu voor het eerst een vijftien minuten Westelijke verwarring. Dulles begon nog goed. Maar Bi- Specialistenhonoraria Bredase rechtbank stelt minister in het ongelijk BREDA. De Bredasche recht bank heeft de Tilburgse oogarts dr. C. H. K., die veertien dagen gele den terecht stond wegens een over treding van de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939, ontslagen van rechtsvervolging. De oogarts, die een ziekenfondspatiënt /4,37>2 dat is ƒ0,75 meer dan de toegestane prijs in rekening had gebracht voor een poliklinische behandeling, had dit proces uitgelokt om uitgemaakt te krijgen, of de beschikking van de minister van Economische Zaken ten aanzien van de specialisten- honoraria juist is geweest De officier van justitie, die een boete van ƒ25 of 5 dagen hechtenis had geëist, is van dit vonnis in hoger beroep gegaan. ('Adoertenrie l M.) BIJ GRIEP PASTILLES (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN' Een grote dranksmokkel van Nederland naar Zweden is door de Finse politie ont dekt. Een hele scheepslading van 10.000 liter nagenoeg zuivere alcohol ter waarde van bijna, een half mil- lioen gulden, die onderweg was van Amsterdam naar Finland, is spoor loos verdwenen. De spiritualiën werden vóór Kerst mis te Amsterdam in een Fins schip geladen, doch toen dit in Finland aankwam constateerde de politie dat er zich geen druppel meer aan boord bevond. Dit wekte des te meer be vreemding. daar het schip gedurende de gehele reis onder politiebewaking stond. Bi] het vertrek uit Amsterdam heeft de Nederlandse politie haar (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Dank zij de oplettendheid van een bankbediende is de Amsterdamse recherche er in 1952 in geslaagd een florerende handel In valse biljetten van 100 dollar op te rollen. Op een voor de betrokkenen kwade dag kwam een juffrouw het gebouw van een Amsterdamse bank binnen en bood vijf biljetten van 100 dollar ter Inwisseling tegen Neder lands geld aan- De bankemployé zag 'dat de biljetten vals waren en waar schuwde de recherche. De wachtende juffrouw werd prompt gearresteerd- Donderdagmorgen heeft voor de Amsterdamse rechtbank een. van de lieden terecht gestaan, die zich dank zij de handel in deze biljetten een lucratief bestaan had weten te verschaffen. Het was toen de 36-jarige Amster damse slagersknecht G. H. v. W. vertelde hoe hij in deze handel terecht was gekomen, feit, waarvoor de officier van justitie twee jaar gevangenisstraf tegen hem eiste. „Ik kreeg in de zaak veel vreemd geld. Dat wisselde ik altijd, ergens tegen de zwarte koers in," vertelde hij. „Eerst dacht ik. dat dat eerste honderd-dollar-btljet echt was. Maar de man, waar ik altijd wissel de, bracht het terug en zei, dat het vals was. Ik moest de f 400. die ik er voor gekregen had teruggeven. Dat biljet had ik van F. M. uit Den Haag Bij hem kon ik met terug komen. want hij wist van een overval in Zuid laarder veen. Ik werd zachtjes gechanteerd." Op het ogenblik zit v W. in de gevangenis in Leeuwarden vier jaar uifc voor een overval, die hij in Drente pleegde. Daar komt nog twee jaar by. die voor een eerder gepleegd feit voorwaardelijk waren opgelegd, zodat hij m totaal zes jaar moet volmaken Het psychiatrisch rapport zegt van Van W„ dat op den duur nog wel reclassering mogelijk is. Mr H. Kuyper, zijn advocaat, vroeg de rechtbank dan ook, de straf, die zijn dient nog moest uit zitten. niet al teveel te verlengen. Uitspraak II Februari. Deense, Zweedse en Finse collega's ervan in kennis gesteld, dat het schip een lading van duizend vaten, elk inhoudende tien liter aan boord had, die waarschijnlijk: voor Finland be stemd was. Een vaartuig van de Deense kust wacht escorteerde het schip door de Deense wateren, welk escorte daarna door Zweedse en Finse douanevaar tuigen. werd overgenomen. De bemanning werd bij aankomst in Finland een verhoor afgenomen, doch allen ontkenden dat er alcohol aan boord was geweest. Men neemt echter aan, dat er hier sprake is van een uitgebreid smokkelcomplot en dat de lading hetzij op het eiland Bornholm, hetzy ergens aan de Zweedse kust gelost is. ROME, Talloze metaal- en bouwvakarbeiders hebben, gehoor- gevend aan een oproep van de on der communistische leiding staan de Italiaanse vakbond, het werk in het gebied van Rome neergelegd om hun eisen tot loonsverhoging kracht bij te zetten. tAdvertentie l.M-i Wie de kwellingen van rheumatleic of van rheumaltsche aandoeningen kent. weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pijnen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akker1» Kloosterbalsem, waarvan de genees krachtige bestanddelen diep in de weef sels doordringen, vaeh U. hoe een heer lijk verwarmende balsem Uw pijne» lenigt en zult U bemerken welk een wel dadige werking dit ideale wrijfmiddei be zit. Niet voor mets zegt men: Akkeris JüoosterbaisemJjccn good ao goed". dault meende Molotow te kunnen overtroeven. Hy bracht dus in dis cussie. in hoeverre zij'n denkbeeld van een beperkte conferentie mefc China de instemming der anderen bad verworven. Hij meende, dat een dergelijke conferentie mogelijk was. maar eiste, dat eerst de oorlog ginds hij bedoelde de oorlog in IndoChina gestaakt werd. Het is mogelijk, dat BïdauJt op die wyze hoopte een besluit uit te lokken, dat Rusland bond aan een conferentie ter beëindiging van de oorlog in Indo-China. Het resultaat van zijn formulering was in ieder geval, dat het debat over de orde voor de deelnemenden te snel ontwikkeld werd Het team der Westelijke mogendheden, dat zich tot nu toe vrij aardig op elkaar in gespeeld had getoond, begon slor dig te spelen. Molotow stelde voor. een commissie van experts te benoemen, die da kwestie van de Aziatische conferen tie zou bespreken, terwijl de minis ters verder gingen Bidault. blijkbaar aangemoedigd door zijn discussies in de coulissen, stelde een conferentie van de minis ters alleen voor, zonder hun mede werkers. Tot nu toe omvatte de con ferentie met alle deskundigen, advi seurs. stenografen, vertalers etc. mea 112 personen. Eden was het daarmee niet eens- De experts kunnen niets buiten de ministers doen, vond hij. Laat ons een beperkte ministersvergadering houden, vond Dulles. Maandag, Woensdag of Donderdag, en intussen de experts een beperkte kans geven, Molotow heeft, naar verluidt, laten weten dat hy bereid is, aan zulk een beperkte vergadering deel te nemen. Onverwachts haalde de Russische minister uit zijn map een resolutie te voorschijn, waarin een wereld conferentie werd voorgesteld, die de kwestie van vermindering van da bewapening zou moeten behandelen. De deelneming aan zo'n conferentie zou niet alleen voor V-N-leden, maar ook voor niet-leden moeten open staan, zei Molotow. Hij verzocht be handeling van deze resolutie. Da vergadering werd evenwel verdaagd, zonder dat zij in discussie was ge komen. Technisch had Molotow natuurlijk het recht met deze resolutie voor de dag te komen Practisch komt het er op neer, dat de algemene discussie, die bijna afge sloten scheen, opnieuw kan beginnen. Er zal van de kant van de Weste lijke mogendheden stevig en vooral gesynchroniseerd nagedacht moeten worden, om deze valstrik te ontlopen. Of Duitsland morgen al aan de beurt komt, is onzeker en zelfs weinig waarschijnlijk. Twee dingen zijn ech ter toch al duidelijk geworden- De Westelijke Drie willen, al was het maar om Frankrijk te helpen, toe stemmen in een beperkte conferentie, waaraan China deelneemt. Dus toch In feite een conferentie van vijf. Maar een, die niet, zoals Molotow wil, de hele wereldsituatie behandelt, doch slechts beperkte problemen. Molotow wacht af. Zijn wapen. het disputeren over algemene pro blemen, dat de anderen belet tot zakelijke besprekingen te kotnen. Zijn optreden mist echter het belli- gerente, dat vroeger iedere hoop op een redelijk verloop van conferen ties, waarbij hij betrokken was, wegnam. Hy heeft geen haast. Maar hÜ wil, schynt het, toch ook niet de schuld dragen van het mislukken der con ferentie. Alles tezamen genomen ia het niet uitgesloten, dat het terrein, dat gisteravond in enkele minuten werd verloren, vandaag weer terugge wonnen wordt. ARNHEM. Te Arnhem is Don derdag een pakhuis, waarin lompen, papier en oude materialen waren op geslagen, in vlammen opgegaan. De schade bedraagt vele duizenden gul dens. De eigenaar was gedeeltelijk tegen brand verzekerd. Man over boord geslagen op Duits schip SCHEVEOTNGEW BADIO Duitse schip ..Coburg" heeft voor de Duitse noordkust gemeld, dat een man over boord is geslagen. Schepen in de nabijheid wordt ver zocht scherp uit te zien. Advertenüe LM.) NEW YORK Voor allen, wier salaris of pensioen in dol lars betaald wordt, is Den Haag een ideale standplaats, want de kosten van levensonderhoud zijn daar lager dan waar ook ter wereld. Met New York scheelt het zelfs 30 Dit staat vermeld in een rapport van het statistisch bureau der Verenig de Naties. Dit rapport ts opgesteld om een vergelijkend overzicht te krijgen van de kosten van levensonderhoud van de ambtenaren van het inter nationale secretariaat van de Ver enigde Naties in 22 verschillende steden van de wereld. Alleen' in Manilla. Bangkok ca Brazzaville zijn houd zijn net laagte in Haag, de kosten van levensonderhoud nog Kopenhagen. San José (Costa Kica) hoger dan ïd New-York. doch alle en Santiago (Chili) De statistische andere steden liggen beneden het gegevens, die in dit rapport zijn New-Yorkse pen: Brussel. Geneve verwerkt, kunnen ook van belang en Rome liggen daar 1015 ,0 en rijn voor regeringen, bedrijven en Wenen. Londen en Athene 2025% internationale organisaties voor de onder, De kosten van levensonder- vaststelling van verblijfstoelagen. Is het uw hoogste glans en glorie zal huwen met meneer Farid el Atrash, nodig zün en het maken van een scherm misschien, dat u de trouwe herders- 5?1? Egyptische filmster en regisseur, tegen schadelijke uitstralingen;. hnnrf Hpv huirpf (ni hniirier nf Vriend Farid sprak het niet tegen, bozer of welke andere knaav ookmaar beYstlgde °°,k .nTets- De "goeder Men heeft Inmiddels al een atoom- Jnnc hp ciLf£ aI van Narrlman zei dat het een „bericht batterytje van enkele centimeters groot u,el eens ooor het sleetje van de zonder enige grond was". geconstrueerd, dat stroom van een mil- kmderen heeft gespannen, tn A me- hoenste watt levert. Het is. aldus de rika (ja natuur <.ijk weer daar) doen In Oldenzaal is een ijsbaan maar Badio Corporation, dus met uitgesloten. ze het soms niet minder dan met geen ijs op de baan. De 15000 m3 wa- dat T-2-L «en doosje in uw huis licht een leeuw! Niet overal «aturlijfc. ter- d3e nodig 2yn om de oaan te laten verschaft en stroom levert voor al uw Dat zou maar moeiiyfcheden geven. 5"d5rlopenj kunnen niet opgepompt apparaten. Dp heer Westbeam pen hoer nif He gorden omdat er door de weinige neer- ter genoeg jn .de bodem buurt van Auburn. Washington, ST.VJ heettmeVde heejt het aezer dopen aangedurfd in de plaats, onder veemarkt, midden strontium 90, De stroom wordt opgewekt door ter gezet en het bsJ *P>Uting van uranium. 235 byproduct, gevormd de 7 jaar oude huis-tuin- en keu- is een *prachtbaan geworden, ken leeuwin, die al jaren bij de familie tot alter gezelligheid imcoont, voor Donderdagmiddae vertrokken 59 de slee van een buurkindje te span- lrnjfrfl?teiï-Jv2n Schiphol naar Nieuw- nen. Dp teeuunn trok en wandelde JYesc 1 bermo" rondSmWdï hadden dhpt'nV- f6 Slee paaf dagcn zltten de passagier in een rond. „We hadden het niet ver- h«el andere lempera+»nJr( waar sli tcac/u1' zei de familie Westbeaus komen heerst een hittegolf. „met die kou. is ze er meestal met geen stok uit te krugen. Ze ligt de „Radio Corporation of America" hele dag by de kachel, ziet tl". heeft bekend gemaakt, dat er een ma nier gevonden is om stralen van radto- ,T actieve stromen direct in electnciteit Nu Narnman tutgetobd is over het om te zetten. Door dit principe vervalt (Als ze die Lama cr nu maar weinigeAJfl en het vele wee met de het tussenstadium van de productie van benzinepomp by cadeau geven want heer Faroek. gaan geruchten, dat zy stroom waarvoor kostbare installaties anders het strak* toch huiUa.?£ reactors. De trode) tegenng in Peking heeft cfe Fantsjen Lama tn Shjigatse een Engelse gele auto (merk Humber) aan geboden om uyn aanzien wat te vergro ten, want in Tibet zijn nauwelijks auto s. misschien wel geen. D* wae-n is verscheept naar Calcutta en is nu onderweg naar KaUmpong, vandaar zullen koelies de wagen gedemonteerd over de ijzige bergpassen naar Shjigat- se dragen, Daar wordt de Humber weer in elkaar gezet.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2