Directeur Amsterdamse tram in gebreke gesteld Op het slappe koord Eden dient plan voor Duitse eenheid in Dl Voorts ONGELUKKEN DOOR SLECHT MATERIEEL B. en W. hebben verklaard Onderzoek faalde GELEZEN- Tito als president van Joego-Slavië herkozen pas opm&mt! Veertig Nederlanders zijn thans 100 jaar of ouder GESLAAGD.. Levenslang voor vrouw van T s j echische held Maden I en gewogen ITALIË Wankele basis voor democratie Staatsleider valt wankelmoedige elementen in communistische partij aan 3S3J Meyer Hamel wint proces van Toon- kunstenaarsbond HILVERSUM Bonn heeft een plan tegen herleving van Pruisische geest Nasleep van proces-Slanskyhoge straffen voor zeven vroegere medewerkers Vier mensen dakloos door brand in Castricum 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Zaterdag 30 Januari 1954 AMSTERDAM- Het dodelyk on- j.„luk. dat enige tyd geleden door het niet goed functionneren van een motorwagen van de Amsterdamse gemeentetram is veroorzaakt, is te wyten aan onvoldoende controle. Dit delen B- en W. van Amsterdam mee in hun antwoord op de vragen van enkele raadsleden. Het dagelijks be stuur van de gemeente heeft aanlei ding gevonden ora op korte termijn door deskundigen een onderzoek te doen instellen naar de onderhouds- toestand van het tramwagenpark. „Volkswagen" botst tegen vrachtwagen; één dode, één zwaar gewonde (Van onze correspondent) WINSCHOTEN Op de weg tus. sen Onstwedde en Stadskanaal is Vrijdagavond een Volkswagen op een vrachtauto gebotst. De bestuur der, de heer L. G. Wubbolts uit Stadsknaal werd op slag gedood. Zijn knecht, J. Kip uit Aiteveer. die hij thuis zou brengen, werd ern stig gewond. Vastgesteld is, dat bij het onder zoek van de betreffende motorwa gen de motorkabels alleen zyn door gemeten en dat is nagelaten de aan sluitingen van deze kabels door het wegnemen van de isolatie-omwikke ling bloot te leggen. Was dit wel ge beurd dan had men zich met volle dige zekerheid kunnen overtuigen van de conditie van deze aanslui tingen. De met het onderzoek, belaste mon teurs moet dit als een ernstig plichts verzuim worden aangerekend. Ook de controle op deze werkzaamheden heeft gefaald. Bij een zo belangrijk onderzoek hadden de dienstdoende chefs zich uitdrukkelijk ervan moe ten overtuigen, dat het op de meest grondige wijze was ingesteld. B. en W. menen, dat. zeker wanneer een tramongeluk heeft plaats gehad, on middellijk een diepgaand onderzoek moet worden ingesteld naar de deug delijkheid en betrouwbaarheid van het rijdend materieel, dat bij dit on geluk betrokken was. De directeur van het gemeente vervoerbedrijf beeft* het rapport van de door de rechter-commissa- ris aangewezen deskundigen niet ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht, evenmin heeft hij op dit rapport ten aanzien van de justitie gereageerd. Dat hun de onmiddellijke kennis neming van het rapport is onthou- den, wordt door B. en W. in hoge mate betreurd. Zij zijn hierdoor niet in de gelegenheid geweest zich tij dig een oordeel over de conclusies van de deskundige te vormen cn dit oordeel ter kennis van de justitie te brengen. Zij hebben hun zeer ern stige afkeuring over dit beleid te genover de directeur van het ge meentevervoerbedrijf uitgesproken. Pokken of waterpokken? Ambonezenkamp in Leersura geïsoleerd (Van een onzer verslaggevers) LEERSUM. Het Ambonezen- kamp „Bosch en Heidepark" te Leer- j sura is Vrijdagmiddag volkomen af- j gesloten van de buitenwereld op last van de Rijksinspectie voor de Volks gezondheid te Utrecht. Het is een voorzorgsmaatregel, die vooralsnog geen enkele ongerustheid behoeft te wekken. Sedert kort heerst in het kamp een epidemie van waterpokken. Een der patiënten, een 23-jarige Indonesische vrouw, is Vrijdagmiddag over leden. Omdat waterpokken een vrij onschuldige ziekte is, die uiterst zelden de dood tengevolge heeft, achtte de behandelende geneesheer zich verplicht de Inspecteur voor de Volksgezondheid van het sterfgeval op de hoogte te stellen. Hoewel er geen reden bestaat om zulks aan te nemen, wordt zekerheidshalve een onderzoek ingesteld of men hier mis schien met een geval van echte pok ken te doen heeft gehad. MIDDLESBROUGH. Vrijdag avond is het Zweedse schip „Lapo- nia" op de rivier de Theems aan de grond gelopen. Pogingen om het schip vlot te krijgen zijn tot nu toe mislukt. Bij hoog water zullen de po gingen hervat worden. DE Oud-Katholieke kerk in ons land heeft een lange, veelszins boeien de historie. Deze werd te boek gesteld door prof. B. A. van Kleef en uitgege ven {2e herziene en vermeerderde druk') m Van Gorcum's Historische Bi bliotheek - Assen, geb. f 9.50, Ingen. 8.25, geïllustreerd. Geschiedenis van de Oud-Katholieke kerk ui Nederland. Er is voor dit zeer overzichtelijke, goed geschreven werk begrijpelijke be langstelling De Oud-Kathoheke kerk maakt deel Uit van de Oecumene en zij verkreeg nieuwe bekendneid o m. doordat IKOR nu en dan haar eredienst uitzendt. Bovendien ontwikkelt zij se dert een aantal jaren een zekere ac tiviteit, naar binnen en naar buiten. Prof. Van Kloef gaat haar historie na: vanaf het beginpunt Wilhbrordus, tot op onze tyd. Wie voor kerkgeschie denis gevoel eh belangstelling heeft, zal m dit werk veel vinden dat de ver gelijkende studie met de historie der overige „oude" kerken in ons land. vergemakkelijkt en verduidelijkt mede door de zeer overzichtelijke en weg wijzende indeling van de schril ver. De oude. in het centrum van Kopen hagen gelegen St. Nikolaj kerk was reeds lang gesloten en diende als bi bliotheek; er woonden vrijwel geen mensen meer. in deze zakenwijk. Sedert 1951 echter is de kerk weer open, als elke laatste Zondag van de maand ds Olur Rothe en reeds sinds 1950 emeri tus, er Tijn preek houdt en. merkwaar digerwijs. de mensen uit de hele stad toestromen om naar de2e reeds bejaar de predikant te luisteren. Dat komt, omdat hij de gave heeft van de per soonlijke aanspraak, die het getuigenis van het evangelie in een nieuw, ver staanbaar gewaad kleedt, Een 14-tal van deze heldere toespraken werd ge bundeld, door Joh. Winkler vertaald en uitgegeven bij Het Wereldvenster, Baarn geb. 5 30 De inhoud is bij bels en christo-centrisch en de titel dekt de bedoeling: De God van alle dag m.aw.- het geloof m en voor de praktyk van het leven. VANDAAG over het In het zoeklicht valt de beslissing jonge kabinet van professor Amintore Fanfam en het ziet er naar uit, dat de premier, die tot de linkervleugel van de Christen-Democratische partij boort, tot aftreden zal worden gedwongen. Maar hoe de uitslag van de stem ming ook is, het is door de grote moeilijkheden waarin de grootste Italiaanse partij zich sinds enige tijd bevindt duidelijk geworden, dat de Christen-Democraten een crisis doormaken, die het funda ment van de party aantast en die een gevaar is voor de bestuur baarheid van het land. De Christen- Democratische Partij verenigt le den van de meest uiteenlopende maatschappelijke en sociale status, van bankdirecteuren tot arbeiders en linkse intellectuelen, die zich op het standpunt van de klassen strijd stellen, zij het met verwer ping van communisme en fascis me. Een dergelijke groepering kan de basis zijn van een sterke regering De regerïng-Aden- auer, eveneens Christen-Democra tisch. bewijst het Maar m Italië is het communis tische en fascistische gevaar heel wat groter dan in West-Duitsland, zoals bij de laatste verkiezingen duidelijk is gebleken. Een krach tige figuur als ex-premier De Gas per i. die tot hei centrum van de Christen-Democraten hoort, was lange tyd in staat de divergerende krachten binnen zijn partij te bun delen Pella. een vertegenwoordiger van de i echter vleugel, kon de re bellie Van ziin linkse partijgenoten niet verhinderen. Nu zal wellicht blijken, dat ook Fanfani, die de na druk legt op sociale hervormingen en die ook het EDG-verdrag spoe dig wilde laten bekrachtigen, het onderspit moet deiven Zijn neder laag za] een versterking betekenen van de uiterst rechtse monarchis ten, die al hebben aangekondigd, dat zij voor medewerking aan de totstandkoming van een nieuwe re gering hun prijs zullen verhogen. En rïat deze fascistische groepering zich niet in de eerste plaats zal opwerpen als kampioen voor de dringend n mdzakelijke sociale her- vormmrc-n. die d" linkse Chris'en- Derr.ie-aton vuoi staan, is builen twijfel De kansen voor een demo cratische regering zijn sinds de verkiezingen van Juni 1953 steeds meer afgebrokkeld. De va! van Fanfani draagt tot de versterking van de extreme elementen by. Advertentie LM.) BELGRADO. President Tito is gisteren door het Joegoslavische par lement met 535 van de 536 stemmen tot president van de staat herkozen. De 61-jarige leider werd begroet met een donderend applaus, toen hti in het parlement verscheen om voor de stemming een verklaring over de toestand van het land af te leggen. Zijn haar was aanmerkelijk grazer dan het vorige jaar en zyn stem begaf het zo nu en dan tengevolge van een ernstige verkoudheid. De verkiezing van Tito werd be kend gemaakt door vice-president Mosje Pijade, die thans voorzitter van het parlement is. Pijade heeft als zodanig Milovan Djilas opge volgd, die gisteren zijn ontslag heeft genomen. Tito was niet aanwezig toen de uitslag van de stemming bekend werd gemaakt. i Advertentie I M In de keel beginnen enkele der gevaarlijkste aandoeningen. Neem bij de geringste klacht, zoals kriebel, heesheid of gezwollenheid de snelwerkende (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het arbeids conflict tussen de impresario Meyer Hamel en de Nederlandse Toon- kunstenaarsbond, waarover Dins dagochtend voor de president van de rechtbank werd geprocedeerd, is geëindigd met de uitspraak van de rechter; „De heer Meyer Hamel heeft gelijk". De president heeft o.m. bevolen, dat. een werkverbod, dat de N.T.B. had uitgevaardigd voor dienstne ming bij de heer Hamel, binnen 24 uur moei worden ingetrokken op straffe van betaling van een dwang som van duizend gulden, voor elke dag dat de NT.B. dit nalaat, aan de heer Hamel. De N-T.B. had het de heer Hamel de laatste tijd moeilijk gemaakt, omdat men veronderstelde dat hij musici voor de Italiaanse-opera uitvoering „La Boheme" had geën gageerd tegen een vergoeding, die beneden het minimum lag, dat de N.T.B. eist. Zonder de naam van de in on genade gevallen Djilas te noemen, verklaarde president Tito in zijn rede voor het parlement, dat er, wat de binnenlandse zaken betreft, zelfs in de gelederen van de com munisten „wankelmoedige elemen ten" blijken te schuilen, die een abstracte democratie, welke veel van anarchie weg heeft, bepleitten Zij moesten bestreden worden, al dus Tt to, die hieraan toevoegde, dat de democratie geen doel op zichzelf is Zij was nodig, voorzover zij voerde naar het socialisme. De president verklaarde tenslotte niet tegen dwang te zijn bij de bin nenlandse ontwikkeling. Dwang diende echter alleen gebruikt te worden, wanneer de noodzaak er voor bestond. DEN HAAG- -7 In de tien kruisjes achter de zien van wiens bereikte Decemberaflevering 1953 rug hadden. Bij de leeftijd zekerheid be- van de maandstatistiek eeuwwisseling, op 1 Jan. staat, is een man van van de bevolking heeft 1900, waren er tien. 110 jaar geweest, over hel Centraal Bureau Sindsdien hebben twee leden in 1899 (Geert voor de Statistiek cij- personen de leeftijd van Adnaan Boomgaard), fers gepubliceerd over 106 jaar gepasseerd, n.ï. Nog zij vermeid, dat, het aantal in Nederland een vrouw overleden in voorzover thans bekend, aanwezige en overleden 1935 (108 jaar en één is op 1 Jan. *54 12 man personen van 100 jaar en maand, „opoe" Tjadens nen en 28 vrouwen 100 ouder in de loop van de uit Groningen) en een jaar of ouder waren en laatste eeuw. vrouw overleden in 1948 dat op deze datum de Uit deze cijfers blijkt. (XÖ6 jaar en 6 maanden, 104-jarige Chrisje Kar- dat onze bevolking op 1 ,Opoe" Herfst uit Rot- nebeek-Baks (Chrisse- Januari 1953: 46 perso- terdam). meuje) uit Eibergen de nen (15 mannen en 31 De oudste overledene oudste inwoonster van vrouwen) telde, die de hier te lande, ten aan- Nederland was. De ijsgang op (ie ripier de Waal is de laatste 24 uur sferfc toe genomen. Vele sle-pen met bo ten van verschiÜercde nationali teiten hebben ui de veilige ha ven van Tiel een toevlucht ge zocht voor het zware drijf ijs. Er ioas ueel kunst en ulieawerfc nodig om alle schepen 'n plaatsje te geven temidden van de ijs- schotsen. t Advent'tint' DANK ZIJ Bekend® schriftelijk* c»wi Middelbar® Akten: Wiskunde Nederlands, Frans, Duits, Engels. KOENIGSTEIN. De officieuze Westduitse minister van Defensie, die nu nog luistert naar de titel van deskundige voor beveiligingsaange legenheden. Blank, heeft mededelin- Sen gedaan over een „revolutionnair ervormingsplan", dat toen doel heeft te waken tegen een herleving van de Pruisische militaire geest onder de leden van een Westduits contingent van het voorgestelde Europese leger. Blank verklaarde, dat alle officie ren van een Westduitse legerafde ling afgestudeerden zouden moeten zyn van „Europese militaire scho len"., Een officier, die in aanmer king zou willen komen om gene raal te worden, zou op geen enkele wijze met militaire verenigingen of politici in verbinding mogen staan CASTRICUM Vrijdagmiddag omstreeks vier uur is in de boer derij van de familie De Graaf te Castricum. brand uitgebroken, die, aangewakkerd door de felle Noord- Oostenwind, een hevig karakter kreeg. Het vee kon bijtijds in vei ligheid worden gebracht De boer derij was na een half uur volko men verwoest. Vier personen zijn dakloos geworden. (Advertentie l. M.) waarschuwen tegen Ais a geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manier om er van af te komen. 83 van de lOO personen lukte het: u kunt bei ook. En wel zo. Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avor.d één. Derde week - om de andere avond één. Daarna nleta meer. want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tudeluk vertragen, neem dan tudcliik Carter's Leverpiheuea om u wee- od gang te helpen Zo raakt u uw stopping kv.ut de vervalt u niet In Taxèerïmd d efen-gewonnte. Vraag f^r'p LpvrpUIrtiPS WENEN. Zeven medewerkers van Rudolph Slansky, de vroegere secretaris-generaal van de commu nistische partij in Tsjechoslowakye, die in. 1952 is opgehangen, zfjn in Praag tot lange gevangenisstraffen veroordeeld wegens hoogverraad. Dit deelde radio-Praag gisteravond mede. De straffen varieerden van levenslange tot vyftien jaar gevan genisstraf. Onder degenen, die in Praag te recht stonden tijdens het proces, dat van 26 tot 28 Januari heeft geduurd, bevond zich Marie Svermova, een vroegere plaatsvervangster van Ru dolph Slansky en de weduwe van een communistische held, die door Slansky zou zijn vermoord. Zy was de enige van de zeven beklaagden. ifrvolg van past- I met Franco; daarom dzeef hij een ruil handel: Amerika enige luchtbases. Franco wat dollars voor zijn berooide kas. De vreugde van Franco kan ieder zich voorstellen. Hij is geen paria meer; hij is verlost uit de staat van onaanraakbaarheid. Hij telt weer mee. Hij rekt zich uit en balt de vuisten. En hij durft zich weer te wagen op het slappe koord der internationale poli tiek, dat hij zo lang heeft gemeden. Vervol ij van paif. I ontwapening alleen zin had, indien overal de oorlog ophield. Dit was weer een verwijzing naar Indo-Chi- na. Molotow stelde voor, die resolutie tegelyk met de zijne, die over het zelfde onderwerp gaat. naar de be perkte ministersconferentie te ver wijzen, die begin volgende week plaats heelt. Daarop stelde Molotow het voor stel der Oost-Duitse regering aan de orde. om de twee Duitse rege ringen tot de conferentie toe te la ten. Het voorstel maakte bij de Drie geen schijn van kans. Maar dat was niet het belangrijkste De hoofdzaak was. dat Molotow hiermee zelf de discussie over Duitsland opende. Dat kan nauwelijks een misgreep ge weest zijn. Hy had begrepen, dat de verder zal Jopen Molotow zou na- I tuurlyk op het voetspoor van wat Dulles gisteren deed, plots kunnen verklaren, dat de discussie over punt 2 uitgeput is en naar punt 3 overgaan, zonder dat een beslis sing is genomen Hij zou het hele Duitse geval naar een bespreking van de ministers in klem comité kunnen verwijzen Hij is nogal gul met dit soort verwijzingen Inwilliging van zyn eis, de Qost- duitse regering tot de besprekingen toe te laten, hoeft ook nog geen ramp te zijn. indien men de consultering dier twee tot een korte tijd beperkt In ieder geval heeft Molotow al mee gedeeld. dat hij vandaag met dit voorstel de discussie zal heropenen. Wij zijn nog een eind van het doel en wij hebben nog geen enkele con crete stap voorwaarts te melden r Maar de sfeer valt mee En het wordt I hf>t, b" »et afsluiten van een verdrag voor Molotow steeds moeilijker, straks de lijn in negatieve richtin; E Verdediger des Geloofs gaat intrigeren in het Mohamme daanse Marokko. Het heeft met een kruistocht niets te maken; het heeft alleen maar te maken met de wens. Frankrijk dwars te zitten en het eigen land een groter rol tf doen spelen. Het is waar, dat de ongeluk kige koloniale politiek van Frankrijk hem zijn actie vergemakkelijkt; maar het is niet minder waar dat Franco wel het laatste adres is, waar de Marokkanen iets ener vrijheid en onaf hankelijkheid ie welen kunnen komen. Tegelijkertijd begint hij zich op te winden over Gibraltar; hetzelfde Gi braltar, waar hij in oorlogstijd over heeft gezwegen, niet omdat hij zo rid- dcilijk was maar omdat hij zo bang was. Maar op dit ogenblik, met een verdrag met Amerika in de zak yan zijn uniformjas, fonkelen plots zijn ogen van toorn. Ha. is Gibraltar niet van ouds een Spaanse stad; i« die rots, oprijzend uit zee, geen oude Spaanse bodem! Hij sommeert de imperialisti sche Britten Lot teruggave en knipoogt tegen de Arabische Liga, vanwege Suez. Dit alles heeft Eisenhower ontke tend. Misschien begint hij te beseffen, dat de prijs van de Spaanse vliegvel den toch nog wat hoger ligt dan de aan Franco overhandigde dollars; dat discussie over punt 2 niet langer om te buigen Dc verpachtingen, die tegen gehouden kon worden. We- inmiddels met de dag zijn gaan derom toonde hij zich toen, alles te zamen genomen soepeler dan men gedacht had Hij wil in laatste in stantie geen confhetsfeer, dat schijnt nu wei duidelijk. Niemand weet, hoe de discussie groeien, zouden dan omslaan in een teleurstelling, die ver uit gaat boven wat op 25 Januari te wachten was. Dat hoeft hem niet te weerhouden, maar het zal hem zeker voorzichtig stemmen. toch wel nodig i«op meer te letten dan op strategische belangen. Er is ook zo iets als politieke moraliteit, die in het oog dient te worden gehouden. Franco beschouwt de overeenkomst als een soort kaperbrief. Het is de hoogste tijd om te zorgen dat hij, ai balancerend, geen ongelukken veroorzaakt. die tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld werd. Zy bevond zich sinds Januari 1951 in hechtenis. Tot 25 jaar werd veroordeeld Jar_ mila Taussigova, een vroegere se cretaris van de partij m Praag. Twintig jaar kregen Mikolas Landa. een vroegere afdelmgssecretaris van de partij en Bedrich Hajek, een functionaris van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Erwm Polak, een vroegere functionaris van het ministerie van Buitenlandse Handel werd veroordeeld tot 18 jaar en de afdelingssecretaressen van de partij Fucks en Lomsky elk tot 15 jaar. Met uitzondering van Marie Sver mova waren alle veroordeelden Jo den. In de uitzending van radio-Praag werd gezegd, dat alle beklaagden bekend hadden samengewerkt te hebben met Slansky. de oud-mmis- ter van Buitenlandse Zaken de mentis en negen andere vroegere communisten, die in November 1952 ter dood veroordeeld werden we gens een samenzwering tegen het bewind van wijlen president Gott- wald. Waarnemers in Wenen brachten het nieuwe proces in verband met de kritieke economische en politieke toestand in Tsjechoslowakije. Ter herinnering aan het dijkher stel na de Februari-ramp heeft „Ko ninklijke Begeer" te Voar rhoten en penning vervaardigd. De uooTzy- de van de penning symboliseert het moment waarop het grote dyk- gat hy Ouiaerfcerfc m de nacht van 6 op 7 November *53 werd gedicht, de Operatie Vier Maal Phoenix"; de keerzijde van de medaille laatUvronw verslagere. een beeld zien van de ramp. De penning, die ontworpen is door de medailleur AT, Kutterink heeft een diameter van 6 5 cm 1/LAK bij kuis. schoot mij te Ww» nen cfat ik' beloofd had een pakje pudding mee te brengen. De kruidenier was ik al ver voorbij. Daar ik weinig lust voelde weer helemaal terug te lopen, stapte ik een winkeltje, schuin tegenover onze woning binnen, waar mijn vrouw maar zelden koopt, omdat ze bezwaren heeft tegen de atmosfeer van de onderneming, Bet is namelijk een muf. on duw dehjk zaakje waar je kattenzand, lodderijn, petroleum en allerlei eeuwenoude borstsiropen kunt kry- ge\ Een grijs echtpaar staat, hele maal ingekapseld door een inge nieus vlechtwerk van potjesflesjes en doosjes, achter de toonbank en houdt daar de hele dug een oriuer- klaarbare blijmoedigheid overeind. Misschien, zitten ze wel allebei in een heet kuipbad, want meer dat» hun bovenstukken zie je niet en alles staat onder handbereik. „Puddingpoeder? Of we dat heb» ben? Welzeker meneertje De vrouw begon goedgemutst tn eert kist te rommelen, de man stond écht gelukkig naast haar. winter en zomer dreaming of a tuhite Christ mas „Gaat menepr een lekker pud- divkie toe maken?" vraagt hij ge zellig, toen tfc met het pakje naar de deur week „Tjalachte ik meegaand. In een tvolk van vrolijke instem ming ver lier ik het pand. Ze zijn altud zo ïnbhj met me, dte mensen. Als U het mij vraagt, denken ze al jaren en jaren dat de wereld een leuke boel is I Thuis gaf ik het pakje aan mijn j 7'rouu?. die er zich dadelijk mee tn 1 de keuken terugtrok. Even later hoorde ik haar doordringend roe- i pen en toen ik binnenkwam, zag ik 1 dat ze het op tafel uitgestorte pud- rftngpoeder door een loupe stond te bekijken, gelijk Pnkkebeen, die zijn kapellen ordent. „Alsjeblieft", riep Ze verontwaar digd. „Ik dacht het teel". Hét vergrootglas maakte een alp van het bergje een bewegende alp, want er kropen allemaal beest jes met ongunstige gezichten m rond. Maden.'" walgde ze, „Ga dadelijk terugbrengen. En neem die Zoupe mee, dan kunnen ze zelf eens zien wat voor smurrie ze de mensen in de handen durven stoppen". Het sloeg zes uur toen ik met tegenzin bij hef winkeltje terug keerde. want ik haat zulke missies. De deur was al gesloten, maar een meisje dat óók boven woont, talmde net langs met de melfcpan. ,.Och, misschien wilt u het even zeggensprak ik en ik legde haar het malheur uit en overhan digde, ah bewijsstukken, de loupe en tiet doosje met de onnodige diertjes. „Dat mag origineel niet voorko men", vond het meisje ook. „Zegt u maar dat ik morgen even langs kom"s besloot ik. Pas in de namiddag kwam het er van. Ik trad de winkel binnen met een uitdrukking van Zicht verioijt op mijn gezicht„Wat nu" sche nen mijn ogen te zeggen „toiZZen jullie die aardige meneer voortijdig hev graf in tillen, door hem een pudding vol reptielen te verkopen?** Naast elkaar stonden de oude men sen weer in hun bouwwerkje en ze begonnen dadelijk te stralen toe» ze me gewaar werden. „O meneer!"riep de vrouw, „Wat een énig ding is dat.'" ,V/e hebben er zo'n pret mee ge had", zei de man, die ook glinsterde van geluk. „Als je het boven je hand houdt, dan is het net een bos, met grote bomen er in, meneer „En gewóón, het tafelkleed", zei de vrouw opgewonden ,JNou, dat leek wel een soort vlechtwerk, met ziilke gaten er in! Prachtig, ik had zotets nog nooit gezien. Maar weet u wat het leukste is?" Ik wist het niet, „Als je er mee in eikaars oor kijkt", giebelde de vrouw, „Hè Jan? V/at hebben we daar mee gelachen, gisteravond", „Net een grot meneer", zei de man„Hebt v het wel eens gezien?" Daar ik ruiterlijk ontkende, bracht hij de loupe ter tafel en liet mij royaal in zijn oor kijken. Ook de vrouw stelde vervolgens haar luistersehelp gaarne ter beschikking ze moest het grijze haar eerst even wegstrijken. Toen ze daarop om beurten proestend bij mij naar binnen hadden gekeken, zei ik: „O ja, dat puddingpoeder „Och, er zijn wel eens slechte tussen", sprak de vrouw achteloos en schoof me een nieuw pakje toe, „Zeg meneer, zouden we het ding nog even mogen houden? Mijn zus ter komt vanavond en ze zal niet weten wat ze ziet". Ik vond het goed. „Ze waren er kapot van", Zei ik thuis tegen mijn vrouiv. Ze opende dadelijk het nieuwe pakje. Noudddr zat aeen beest in. Zelfs geen poeder. Wanf het was zo'n leeg doosje, om te etaleren. „Dat is het toppunt", zei mijn Maar tfc vind het jammer, dat dit soort mensen uitsterft. KRONKEL. Een vracht-Skymaster van de KLM handen en monden te kort met dieren voor dierentuinen m onze clame was enorm! hoofdstad en Londen aan boord, heeft Vrijdag een landing gemaakt op het Sinds verleden week Za vliegveld van Athene wegens een mo- m Montreal dertien vrouwen op stri tnrstormg. De machine was op weg van 4 J Cyprus naar Rome Een ander KLM- toestel heeft de bijzondere lading naar Schiphol gebracht In die Sky master zaten een oh- met scheermessen m de benen gesne den. De politie speurt fel naar dege nen (men vermoedt, dat er iwee da ders zijni die deze ziekelijke aanran dingen op hun geweten hebben Alge meen heerst angst en de maniakken vormen daar het gesprek van de dag. De heer J. v. Eek uit Ede heeft fantje, 341 apen (waarvan er zes tij dens de luchtreis Calcutta—Athene werden geboren», twee krokodillen, vier 1 - baby-luipaard]es. 224 zeldzame vogels «czer dagen uit de volle grond nieuwe en een kluwen slangen Van een circus aardappels van uitstekende kwaliteit gerooid. Hy heeft een methode gevolgd, die hij uit een boekje van 1842 had op- luipaardjes te zogen. De flessekinderen gediept. In Augustus '33 pootte hy 20 en ook alle andere dieren maken het oude aardappels van de oogst van '53 in zun turn op een diepte van 30 cm. e tr ,Even voor de bloei kmpte hij het Boven Kief (Oekraïne) hebben Rus- loof op 15 cm hoogte af en bedekte het daarna met stalmest. Van een plant maximaal 18 aardappels, verwonderd over. sen de2e week nieuwe Parachute. spnngrecords gevestigd. Een groep van rooide hij vijf mannen en daarna een jonge man Hij is er zelf alleen doken op 7000 rrfeter uit ■■hegtuig met hun valschermen. Op In dc Franse. hoogte vroor het -54 graden. Gelukkig gese gebieden iaar, dat ze er niet lang blev olglaóie en Poriu- Afrika gaat men binnenkort de tse-tse-vlieg, verwekker van de dodelijk® slaapziekte, met bom men te lyf. Ze 21m gevuld met 5 liter msectendodende vloeistof en worden Londense door vliegtuigen boven de gevaarlijke ;chertsverkoop sectoren uitgeworpen. Een Brits labo- Vrijdag stonden bijna honderd meis jes en vrouwen kledingzaak, die hield van slacks „Melsjes-slacks Een ratorïüm heeft deze"'bommen voor een zoen De bedienden kwamen keld.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2