Brylcreem J Kamerdebat over viering van VI vijfde Mei teleurstellend Huiverend Europa put hoop uit stijgende temperaturen \V Uitsterfsysteem Franse priester-arbeiders in opstand tegen Rome Wolven en beren zwerven door Franse dorpen Glijdt en RHEUMIN - Hond redt baby in Nancy van bevriezingsdood Verdeelde fracties machteloos tegenover regeringsbesluit Kort isolement van Schouwen Rivieren en veren Dertig tot veertig priesters sullen waarschijnlijk kerk verlaten Nieuwe ..atoomzuil" komt wellicht in Nederland Treinbotsing bij Londen liep goed af H 65 ct. Begint werk in delta in 1955? NESB-leiders vrijgesproken Donderdag 4 Februari 1934 3 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. - De beraadslaging: in de Tweede Kamer over de viering van de 5e Mei de bevrijdingsdag als nationale feestdag heeft gister' middag een teleurstellend verloop gehad. Inplaats van een eendrachtige aandrang op de regering, ontstond er een vry felle twist tussen verschillen de fracties. Tegenover deze machteloze verdeeldheid kon minister-president Brees natuurlijk gemakkelijk het regeringsbesluit handhaven, lïct moet zelfs erkend worden, dat de premier niet eens zulke heel zwakke argumen ten voor dit besluit wist aan te voeren. Aan de andere kant was zyn ver dediging nu ook weer niet zó overtuigend en krachtig, dat er voor de Kamer niet aan te wrikken viel. TWEEDE Dr. Drees verwees naar de adviezen van de Stichting van de Arbeid, die de ervaring had opgedaan dat de animo tot het vieren van de vijfde Mei, vooral in het Oosten en Zui den van het land waar men eer der werd bevrijd niet groot was, en naar de vrees, dat deze feestdag zou verlopen. Hij kon aantonen, dat de regering over deze adviezen vorig jaar eerst tal van oude ver zetsorganisaties had geraadpleegd. En dat zij zich op één ,na alle accoord had den verklaard met het ad vie.- om de viering van beide dagen samen te voegen. Dr Drecs kon tenslotte zeggen, dat zeven van de elf grootste gemeenten in ons land al in 1849 hadden geadviseerd om daartoe over te gaan. Maar dat de regering dat zo lang mogelijk had tegengegaan. Wat hem het nu het meest verdroot was dat som mige van deze adviseurs de regering thans verweten, dat zij hun advie zen tenslotte had opgevolgd Terecht kon gesteld worden «n de heren Scheps (PvdA). Ritmees ter CVVD) en Weiter (KNP) deden dit ook dat uit de verdediging van dr. Drecs niet was gebleken, dat de regering alles had gedaan om de viering van de vijfde Mei te bevorderen. Zij heeft zei de heer Welter meer adviezen opgevolgd dan leiding gegeven. Natuurlijk, er zijn bezwar-n verbon den aan het feit, dat Koninginnedag en de vijfde Mei zo vlak op elkaar volgen en de eerste Mei er bovendien nog tussen valt. Maar vroeg de heer Weiter is het feit, dat Kerstmis en Nieuwjaar in één week vallen, ooit aanleiding geweest om afschaffing van écn van deze feestdagen te ox-erwegen? Erkend zij, dat deze vergelijking niet helemaal op gaat. maar dr Drees Is er toch ook niet in geslaagd te overtuigen, dat een viering van beide -iagen per se onmogelijk is. Wel heeft hij daartegen aannemelijk gemaakt, dat het ver schuiven van'de viering van Koningin nedag naar 31 Augustus of naar de dag NATIONALE feestdagen zijn al leen denkbaar, wanneer ze tijd hebben als zodanig in te burgeren. Vandaar dat een koninklijke ver jaardag eigenlijk nooit een werke lijke nationale feestdag kan worden, want als hij het zo ongeveer is, komt een troonwisseling en moet men aan een andere datum wennen. Ziehier de reden, waarom wij het zeer betreuren ,dat, waar het ging tussen 30 Aprii en 5 Mei. de keuze is gevallen op de eerste da tum, Want de laatste dag van April zal eenmaal ophouden, nationale feestdag te zijn. Maar dan is de vijfde Mei al iang ..uitgestorven". Al eerder hebben wij verklaard, dat de regering in deze hele aange legenheid een groot gebrek aan fan tasie aan de dag heeft gelegd. Ook wij hechten grote waarde aan één Koninginnedag per jaar. maar vin den .dat die niet noodzakelijkerwijs op 29 April hoeft te vallen Ook in Engeland wordt de dag des konings gevierd op een vaste datum, zonder dat iemand daarin enig gebrek aan eerbied bespeurt. De regering heeft haar standpunt bepaald, de Kamer heeft er geen stokje voor gestoken. Ieder zij er zich van bewust, dat daamee het lot van de Bevrijdingsdag is boze- geld en tevens de kans cp een echte nationale feestdag is verkeken. Vervolg van pag. 1 de vliegtuigen van de basis Leeu warden klaar om het isolement te verbreken. Vanmorgen half negen is een boot uit Den Helder in Oudeschild op Texel aangekomen. Vrijdag gaat het schip veer terue naar Den Helder, waarvandaan gelijktijdig een ander vaartuig naar het eiland zal varen. Koopman Sanrierse uit Culem- borg reed Woensdagmiddag met zijn" Volkswagcnbusje ats eerste over de Lek. Toen andere automo bilisten zagen dat het goed ging, volgden ze hem. Bij het pont veer Eek cn Wiel bij Amerongcn slaagde een dergelijke pi-oef met Vadertje Rijn. Van 7 tot 22 uUr mogen lichte auto's motoren, fietsers en voetgangers daar via het gemarkeerde Dad over het ijs van de rivier. De verbinding Brakel Her wijnen over de Waal is hersteld middels een gelijksoortig voetpad. Het zwaarste verkeer, dat hier toe gelaten is. zijn dc fietsers. Het veer GouderakMoordrecht over de- Hollandse Ussel is nog in de vaart en ook het Ingcnse veer tussen In gen en Eist doet nog dienst, van 7 tot 13 uur. De inter nationale veerdienst BelgiëNeder land over de Maas bij Stokkem heeft het bijltje er bij neergelegd: de rivier de Waal begon zich gis termiddag ook onder Nijmegen vast te zetten. Nieuw alastrimgeval blijkt tocli contact-persoon DEN HAAG. Gisteren meldden wij. dat twee mensen waren opgeno men, van wie de mogelijkheid be stond, dat zij aan alastrim zouden lijden. Deze patiënten zeuden géén contact met zieken hebben gehad. Achteraf is gebleken, dat één hunner toch in contact geweest is met iemand, die later aan alastrim bleek te lijden. Hij blijkt aangetast. De an dere patiënt heeft waterpokken en is naar huis gebracht. Er zün nu 23 zieken en 8 mensen in observatie. der Inhuldiging 6 September op bezwaren afstuit. Het vieren van dé nationale Bevrijding op de dag van de capitulatie ia ook wel overwogen. Maar daar zou. volgens dr Drecs alleen wat voor te zeggen zyn geweest als het Koninkrijk ongebroken was ge bleven. Betreurens waardig Het ging dus in feite in het Ka merdebat om de vraag een of twee feestdagen: 30 April en 5 Mei. De snti-revolutionnair Brums Slot zag in ons vorstenhuis nu eenmaal een symbool van Nee in lands vrijheidsstrijd zoals die door de eeuwen heen is gevoerd. Met overtuiging koos hij dus voor 30 April. De C.H. mr Beernink dacht minder rechtlijnig, maar toch in dezelfde richting. Hij wilde feest vieren op 30 April en een herden king op 5 Mei. De sta at kundig-ge reformeerden uitten zich merk waardigerwijze in hst geheel niet. Geen kleur bekend De speech van de Katholieke woordvoerder Koersen was allesbe halve duidelijk Zijn eigen voorkeur leek zonder meer uit te gaan naar de viering van beide dagen maar zijn conclusie kronkelde ten slotte anders: als de regering geen andere oplossing zag. dan die zij thans aanwees, dan wilde hij zich daar node wel bij neerleggen, mits op Koninginnedag duidelijk ook on ze bevrijding zou worden gevierd. Mits voorts, beide feestelijkheden weer uiteen zouden worden gehaald, als de practische omstandigheden niet langer tot een samenvoeging noopten. De socialist Scheps viel deze dub belhartigheid scherp aan. Haast on aangenaam scherp, ware het niet, dat de K.V.P. door haar recente uit daging aan de P.v.d.A. om ..kleur te bekennen" cr enige aanleiding toe had gegeven. Zij kon nu zelf kleur bekennen. En liet het na! De volle verantwoordelijkheid er voor, dat men niet tot het indienen van een meerderheidsmotie kwam, wierp de heer Scheps zich stellend op het standpunt, dat deze nationale kwestie niet door een partij«mot.ie moest worden beslecht op de KVP. De communist Gortzak verweet de P.v.d.A., dat zij niet met zijn frac tie overleg had gepleegd. Dan zou er vast wel een motie geboren zijn. die misschien ook nog wel aange nomen zou zijn. Hij wilde nu zelf zo'n motie indienen, om althans een minimum poging te doen. Maar de Kamer trapte niet in zijn spellet in. De motie-Gortzak werd verwor pen met alleen dc zes communisti sche stemmen vóór. Zo eindigde dit debat evenals het vorige in 1953 over deze kwes tie met een verworpen motie-Gort zak. Definitief is vastgesteld, dat de vijfde Mei geen nationale feestdag zal zijn. Men heeft wel anders ge wild. maar het is toch gebeurd. Dat is triest, zo niet: lamlendig. (Advertentie L M.) BKYLCREEM geftmulgeerd gaen overdad^oa *att<g»«)d du« de haarcrème die het „glansrijk" wint OMDAT Brylcreem smetfelac haarverzorging" waarborgt. OMDAT Brylcreem waarde volle, haarvoedende stoffen en 2uivere,natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem droog haar weer vitaal maakt en de hoofdhuid verkwikt. County Perfumery Co. ltd., Stanmore, England - Imp. Jacq. Mot Jr., Amsterdam (Van onze Parijse redactie) PAKIJS. Waarschijnlijk zal de R.K.-kerk in Frankrijk per 1 Maart enige tientallen van haar priesters verliezen. Dit belangrijke gebeuren in de toch al niet zeer sterk staande R.K.-kerk van Frankrijk is veroorzaakt door het besluit van Rome in de kwestie van de priester-arbeiders. Nu het hoog ste gezag van de kerk besloten heeft, de pries ter-arbeiders slechts drie uur werk per dag met de gewone arbeiders toe te staan en hen verder weer meer in de dagelykse gang van zaken van het priesterleven te betrekken, is een aantal van hen in opstand gekomen. De kruistocht ran Abbé Pierre. die rich opwierp als verdediger tan de dak(ozenbf(angel rijs, had een enorm resultaat. De métro stelde bijvoorbeeld direct drie ongebruike, ondergrondse en verwarmde stations beschikbaar, ie aar de zwervers kunnen s tapen. Er werd een dankbaar gebruik van gemaakt. Dit betreft geenszins, alleen die missionarissen onder de Franse ar beidende bevolking, die in de laatste jaren afdwalingen waren gaan maken in de richting van de communistische vakverenigingen en andere uiterst linkse arbeidersorga nisaties. Bij deze dertig of veertig priester-arbeiders, die niet bereid ziin. de fabrieken, waar zij vijf en soms meer jaren als arbeider heb ben gewerkt, te verlaten, zijn ook degenen, die nooit verder van het traditionele pad der kerk zijn af geweken dan hen in de uitzonder lijke Dositie van priester-arbeider was toegestaan. Ze zijn echter der mate teleurgesteld, dat hun zen dingswerk de niet meer religieuze arbeidersbevolking op grond van de excessen van enkelen dezer pries ters wordt stopgezet, dat' zij liever de kerk verlaten en als gewone arbeiders met hun zelfgekozen lot genoten. de strijd voor een beter bestaan willen voortzetten. In een open brief, ondertekend door 73 priester-arbeiders, wordt aan de diepe teleurstelling onder deze bijzondere missionarissen uiting gegeven. In Parijs werd er gister avond de nadruk cp gelegd, dat niet al deze 73 geestelijken van Plan zouden zi.in de kerk te ver laten. ..Waarschijnlijk m5* meer dan de heift" zei men. De eerste alinea van de brief is al kenmerkend voor de geest onder de priester-arbeiders, die nu door de pauselijke interventie verder hun werk onmogelijk zien se-maakt: „Op het ogenblik, dat mitlioenen ar beiders zowel in Frankrijk als in het buitenland steeds verder op weg raken naar de eenheid om hun brood en vrijheden en de vrede LONDEN. Vliegtuigen en ijsbrekers hebben de verbindingen hersteld met geïsoleerde plaalseo in Noord-Europa terwyl de koudegotf op het vasteland tekenen vertoont af te nemen. Vanaf de Noordpool tot de Middel landse Zee zijn arbeiders bezig sneeuw le ruimen van de grote wegen en de spooriyncn. De ergste koudegolf in Europa sedert 1917 heeft een schade veroorzaakt die in de millioenen loopt. Maar de huiverende Europeanen zien nu de tekenen dat het (voorlopige?) einde in zicht is. De weerbureaux menen dat tegen het weekeinde het weer normaal zal zijn. Frankrijk: Kouder, dan het ooit sinds mensenheugenis is geweest. Woensdag zestien doden, waardoor het aantal doden, sinds de strenge koude twaalf dagen geleden begon, tot zeventig is gestegen, hieronder de door de bittere koude veroor zaakte achttien sterfgevallen in Algiers inbegrepen. De meeste jacht offers waren dakloze zwervers ?f kinderen en oude, in onver warmde hutten of keten wonende mensen. Slechts in de Rivièra steeg de temperatuur boven het vriespunt. Door de straten van sommige, van de buitenwereld afgesneden bergdorpen, zwerven 's nachts wol ven en wilde beren, op zoek naar voedsel. De ongeveer twee duizend dak lozen van Parijs zijn thans allen in politiebureaux of gereed gemaak te nood verblijven ondergebracht. De Franse regerinr» heeft vier millioen francs ter beschikking van hulp verleningsorganisaties gesteld. t a 11 Sneeuwstormen in het berggebied van Midden-Italië, waar honderden dorpen reeds gedurende verscheidene dagen zijn geïsoleerd. In een dorp zijn drie kinderen overleden. Triëst: Hier woedde Dinsdag een storm, waardoor ongeveer twee honderd personen verwondingen opliepen. Een der gewonden, een meisje, is Woensdag overleden. ff ene o; Tot nu toe zes doden, aarvan vijf door gasverstikking om het leven zijn gekomen en de zesde, een 78-jarige man, op straat de bevriezingsdood stierf. Verbin dingsstukken der gasbuizen zalen door de vorst losser, waardoor gas verstikking optreedt. Meer sneeuw. Iiongaröc: Radio-Boedapest meldt, dat alle snehreindiensten, met uitzondering van die der inter nationale treinen, komen te verval len, totdat de temperatuur is ge stegen. De diensten op het binnen landse spoorwegnet 2ijn ingekrom pen. Joego-Slavlë: Een groot ge deelte van het verkeer is door sneeuwval stilgelegd. Bij hevige sneeuwval in Servië zijn tien per sonen om het leven gekomen, ter wij) er vier worden vermist. Parti culieren kunnen geen brandstof meer verkrijgen. In het gehele land zijn in totaal 14 mensen doodge vroren. W c s t-D uitstand: Frankfortse weerkundigen voorspellen dat de hevige koude in West-Duitsland binnen enkele dagen afgenomen zal zijn. Tot dusverre is slechts een persoon door de koude overleden. België: Acht doden in de afge lopen vijf dagen. Bij Brugge is gevoetbald. Toen de spelers na de wedstrijd het veld verlieten, zakte de scheidsrechter, door de koude bevangen, ineen. Hij is later over leden. Zwitserland en Scandina vië: Deze landen zijn ingesteld op strenge winters Er hebben zich dan ook geen sterfgevallen voorge daan. Denemarken: Iets minder koud. Minimum-temperatuur zeven graden onder nul (Celsius). Engeland: Tenminste dertig doden, waaronder negentien door het ijs gezakte en verdronken kin deren. In Zuid-Oost-Kent zijn vijf dor pen geheel en veertien gedeeltelijk van de buitenwereld afgesneden. Van het Noorden af wordt het weer in Zuidelijker streken gelei delijk wat warmer. In Schotland dooit het. te verdedigen, op het ogenblik ook. dat regering en werkgevers steeds verder beginnen te gaan in hun uitbuiting en onderdrukking om tot iedere prijs hun eigen privileges te behouden en de vooruitgang van de arbeidersklasse te stuiten, op dat ogenblik leggen de godsdiensti ge autoriteiten hun priester-arbei ders voorwaarden op, die het einde betekenen van hun werk als ar beiders en e-en verloochening van de strijd, die zij te samen met hun kameraden streden". De priester-arbeiders stellen ver der in hun open brief, die gisteren werd gepubliceerd, dat hun werk als arbeiders hen nooit heeft ver hinderd, trouw te blijven aan de R.K.-kerk en aan hun roeping en dat zij zich in hun soms moeilijke positie het volledig respect van de Franse arbeiders hadden veroverd. „De arbeidersbevolking heeft geen behoefte- aan lieden, die zich ver diepen in haar ongeluk, maar aan mannen, die haar strijd en haar hoop delen", schrijven dé protesterende priester-arbeiders. Deze wat fel gestelde, maar dui delijk oprechte brief is gepubli ceerd, ondanks de strenge sancties, die de RK. kerk in dit land heeft aangekondigd tegen hen, die zich niet aan de opdracht van Rome zou den willen houden. De priester-ar beiders, die zich niet zouden onder werpen, verliezen waarschijnlijk de genade en worden van iedere op dracht ontheven. OSLO. De Noors-Nederlandse samenwerking bij de proefnemingen met de atoomzuil te Kjeller is be vredigend en het Noorse en het N e- deriandse instituut zijn thans van plan een atoomzuil van 25.000 kw met tien ton uranium te bouwen- Aldus een verslag over 1952—1953 van de „Gemeenschappelijke Stich ting voor Onderzoek op het Gebied van de Kernenergie". De Zwitserse maatschappij Brown Bo ver i heeft reeds een ontwerp in gediend voor een stoomturbine met een nuttig vermogen van 25 procent, die met de atoomzuil zal kunnen worden gebruikt. De verwerkelijking van deze plan nen zal minstens zestien millioen gulden kosten. De zuil zal waar schijnlijk in Nederland worden ge bouwd. (Van onze correspondent) LONDEN. Vlak bij de plaats, •waar in 1952 bij de grote spoorweg ramp van Harrow honderd cn twaalf mensen het leven lieten, geschiedde gistermiddag een nieuwe treinbot sing, die echter wonder boven won der goed is afgelopen. De twee laatste rijtuigen van de Royal Scot" ontspoorden in een tunnel die van Watford toen de expres mei grote snelheid de buitenwijken van Londen naderde. Tegelijkertijd verliet een sneltrein naar Wolverhampton het station Watford. dat aan de Londense zijde even buiten de tunnel ligt. Alle noodlottige oorzaken voor een ont zettende botsing waren dus in po tentie aanwezig. Gelukkig had ech ter een der passagiers in het iaatste rijtuig van dc „Royal Scot" de tegenwoordigheid van geest om aan de noodrem te trekken, waardoor de remmen van de expres in wer king werden gesteld. En even ge lukkig zagen de scherpe ogen van de machinist van de andere trein, dat er met het laatste stuk van de aansnellende ..Royal Scot" iets niet in orde was. Hij sloot onmiddellijk stoom af en remde uit alle macht, en 2o slingerde de ontspoorde rij tuigen van de expres niet tegen een bewegende, maar tegen een stil staande „tegenligger". Slechts negen passagiers uit de volle expres lie pen lichte verwondingen 'op. De schade van de andere trein was niet meer dan een paar gebroken ruiten. F AARS van de kou huis geko men, had ik mijn -zoon nog net kunnen tegenhouden H met een emmer taaier de trap of fcjuam, om op de stoep, vlak voor de deur, een particuliere glijbaan te gaan aanleggen. Dat is veel te gevaarlijk uoor ae mensen", zei ik en.schetste even de oude moedertjes, die van alles zou den breken als zijn plan doorging, „Waar mag het dan wel. vroeg hij zakelijk. „Doe het maar op het plat zet ik want we hebben zo'n zinken ulakfe achter het huis en daar pas seren alleen katten en ratten. Pa* 'savonds werd de draagwijdte van mijn initiaties zichtbaar. Er werd om elf uur gebeld door mijn boven buurman die tn smoking was en dan ook drie brandweermannen Dy rtch had. „Eerst de polissen", dacht ik, doch het viel meehij had alleen zijn sleutels vergeten en zou nu van ge meentewege worden binnengehol- pen. Of dat even over mijn plat mocht? „Ja. als ze maar mets kapot hak ken", zei ik. urant brandweerlieden hebben de byl altijd los i» de sche de ritten en verlaten een huis met graag, zonder wat muurtjes te heb ben omgehaald. Ook het nathouden van grote partijen daarvoor niet be stemd huisraad, hoon tot de we zenstrekken van hun beroepseer, u?aardoor het verstandig is, zo tuei- nig mogeiyk een belendend perceel te zijn. „Wy hakken nooit" sprak de voor. ste man, mij gekwetst van onder zijn helm aankijkend. „Vooruit dan maar", riep tk op kreukherstellende toon en zij brach ten een lange ladder binnen waar mee zij via de keuken op het plat kwamen. „Het kan wel een beetje glad ztjn, daar'', riep ik maar zy gleden ai. Gelukkig hebben brandweermannen een zeer sterk beenderstelsel. zodat niemand hinkte bij het vriendelijk afscheid. Lopen jullie nogr even mee naar boven?", inviteerde de buurman toen ze weg waren, want zijn huis stond nu open. We deden het graag.'t Was een aangenaam zitten, dat tot diep in de nacht voortging. Pas toen wij moegespeeld weer uoor onze deur stonden, fciuam aan het kriekend morgenlicht dat nu w ij de sleutels hadden vergeten en het huis niet tnkonden. „We bellen de brandweer niet nóg eens" verklaarde mijn urouu) meteen. Ik knikte. Het vervelende was, dat we geen verwijten konden uitwisselen, want ieder droeg pre cies de helft van de schuld. ,Jk lag net in bed", zei de buur man, toen we belden. Ladders had hij niet ter beschik king. Ik moest maar op het plat springen, vond hij. Hoewel moed nu net de soort kortzichtigheid is, waarin ik slecht ben gesorteerd, be sloot ik tot de sprong. O, ik kwam op mijn pootjes terecht. De glijbaan- maakte alleen van mijn landing een variéténummer dat Danny Kaye on middellijk van me zou hebben ge kocht, als hij het gezien had. Toen ik de volgende dag moeilijk lopend het huis verliet, riep mijn zoon: „De glijbaan op het plat gaat prachtig, pap." ,Jk weet het", heb ik gezegd. KRONKEL, Woensdag was er in Doteney (Ca lifornia) een parade van de Natio nal Guard, waaraan ook een afde ling Gepantserde Cavalerie deelnam. Alles ging erg aardig en iedereen langs de kant vorut, dat het maar (Advertentie IA 1.1 Dames! Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw handen 350 pelgrims gedood Massa-crematie aan oever van Ganges ALLAHABAD. De lijken van naar thans blijkt 350 personen, die bij de godsdienstige feesten langs de Ganges werden gedood, zijn Woensdagavond gecremeerd. De pel grims treuren natuurlijk over het verlies van verwanten cn vrienden, maar anderzijds is het hun tot troost, dat de slachtoffers gestorven zijn op het voornaamste Hindoefeest van de eeuw. Het is bovendien de wens van eike Hindoe, dat zijn j stoffelijke resten worden verbrand op de oevers van de Ganges. Advertentie LM.) 20 tabl HEERLEN. Een botsing tussen een bestelauto en een truck met oplegger heeft Woensdag het leven gekost aan de 24-jarige V. uit Voe- rendaal. Zijn wagen werd gegrepen door de truck. V. werd uit de be stelauto geslingerd en door een der achterwielen van de truck overre den. Hij was op slag dood. NANCY. Een jankende en huilende kleine hond voor een huls in Nan cy heeft gisteren een baby van de bevriezingsdood gered. De politie kreeg argwaan toen het dier uur na uur bleef zitten, drong het huis binnen, vond de baby en bracht hem naar een ziekenhuis. Het kindje lag naast de wieg op het moment, dat de agenten het huis ingingen. Verder was er nie mand aanwezig. Naar later bleek had de jonge moeder van het ventje de vorige dag haar ouders opge zocht. maar op de terugweg was zij bevangen door de kou. Zij was ook naar een hospitaal vervoerd en nog niet geïdentificeerd. De baby had hierdoor dertig uur alleen gelegen. Dank zij de hond zijn moeder en kind nu heelhuids herenigd. Dit jaar nog twee interim- rapporten verwacht DEN HAAG. In dc loop van dit jaar worden na de principiële uitspraak over de afsluiting van de zee-armen nog twee interim- rapporten van de Delta-commissie verwacht. Het eerste zal een tech nisch rapport zijn met een over zicht van de uit te voeren werken. Daarin zal ook de volgorde van de uit te voeren werken worden aan gegeven, Het tweede rapport zal zich in het bijzonder met de eco nomische aspecten bezighouden en onder meer een uitgewerkte ba lans van le verwachten kosten en baten brengen. In kringen van de Waterstaat bestaal de verwachting, dat nog dit jaar een eerste inleidend ont werp van Wet bij de Sta ten-Gene ra al zal worden ingediend. Onge veer tegelijkertijd of kort daarna is een wetsontwerp te verwachten in de geest van de Zuiderzeesteun- wet, dat regelen zal stellen voor hen. die als gevolg van de uit te voeren werken sch .de zullen on dervinden, zoals by voorbeeld te verwachten is met de mossel- en oestercultures. Ofschoon de Delta-commissie ze ker nog meer dan een jaar werk zal hebben, bestaat de verwach ting, dat al volgend jaar een begin met de werken zal kunnen worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling een dienst voor de uitvoering van de Delta-werken in het leven te roepen op dezelfde manier als die voor de Zuiderzeewerken. AMSTERDAM. Het Gerechts hof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de twee leiders der Na tionaal Europese Sociale Beweging Paul van Tienen uit Amsterdam en .mr J. A. Wolthuis uit Gronin gen. Het heeft het vonnis van de Amsterdamse rechtbank waar bij beiden tot twee maanden ge vangenisstraf werden veroordeeld vernietigd en de verdachten vrijgesproken. Het hof achtte niet bewezen, dat de NESB een organisatie is, welke het streven van de voor malige NSB tracht voort te zetten. De tegenwoordige NESB toont volgens 't Hof, wel overeenkomst met de NSB van Mussert, doch dit is niet voldoende om als bewe zen aan te nemen, dat de NESB dit streven tracht voort te zetten. Bovendien maakt de NESB deel uit van een internationale bewe ging met een hoofdbestuur in Malmoe. Het Hof ig tot slot van mening, dat niet gebleken is. dat bij het streven van de NESB sprake is van rassendiscriminatie. een imposante dag was, toen opeens een auto uit een zijstraat schoot en Robert B. Duke van het derde G.C. in de war bracht. Robert zat opdat moment achter het stuur van een der tanks en Robert week uit. De gevolgen waren niet onaanzienlijk. Hij snelde met zijn staten motister- tje op een rij geparkeerde auto's a rerpletferde de eerste fptet). spreid, de de tweede wagen als een dek schaal over het asfalt (nog platter huppelde ouer ee7t derde wagen (di rect oudyroest)raakte voluit de vierde fin de weg gerna 1st) en stop te oas toen hij een rij/de slee roor de helft uit zijn stoffelijk bestaan had overgeheveld naar de sloper. Zie fotoEn dat noemen ze ,Jfatio- nale Verdediging"i De Oostenrijkse regering zal spe ciale postzegels uitgeven ten bate van de slachtoffers van de lawinerampen. Elke zegel heelt een toeslag. U kunt u vast bezinnen op een ca deautje voor een bijzonder oudje, dat volg en H jaar recipieert: Nijmegen be staat in 5P55 al weer 1050 jaar. Waar blijft de tijd, lezers? Het lijkt nog als de dag van gisteren, dat Claudius Civilis het oppidum Batavorum in 70 n. Chr. verwoestte. Dezer dagen opereerde men in Na pels een Siciliaan, Salvatore Scandurra die 27 mesjes, een spijker, een ketting en wat blikjes had opgegeten. Iedereen was verwonderd. Gisteren kwam men op zijn zieken kamer en zag. dat hij op een kaal en deken loos bed lag. Salvatore had. over weldigd door een enorme honger, op eens al zijn bedöegoerl naar binnenge werkt, Zijn schoon va der zei: Da's nog niks. Laatst heeft hij een heel autostuur verorberd". Iedereen is nu perplexl Duitsers houden van bange woorden, die zeggen wat andere volkeren met meer woorden omschrijven. U weet dat wel. Het nieuwste woord Is nu in r|e Staatscourant van Bonn gebruikt: „K r iegsgef angenenen tsc haedigungs- gesetz". Woensdag stond een blinde te An kara in de rij voor het bureau, waar men huwelijks vergunningen uitreikt. „Jij ook? Dal is fijn!" zei een passeren de vriend: „wie is het?" De blinde inde haar naam. „O. maar dat is een aa rds lelijk er rf- riep dc vriend los lippig cn ontactisch uit. De ander was helemaal in de war en mompelde ,.Ze nebben me verteld, dat ze knap was. Met hangend hoofd taste hij ziin weg naar buiLen en Liet zich niet meer op het bureau zien. James L. Green uit Savannah (V.S.) won Dinsdagavond een kaartspelletje van drie vrienden. Zijn winst was 37.000 dollar. Toen de heren in de auto van de tvrolijke) James naar huis re den slipten ze. ramden een boom en werden alle vier gedood.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2