C Grote activiteit voor gouden NY V-revue J KOERIERSTERS Hekman bij de kopgroep Landstemerpenning aan 38 mensen uitgereikt „Arcade" nieuwe naam van R.K. Volksbond Demonstratie van visbereiding Cairo in Monopole Jeugdproblemen Wie heeft iets verloren? Door gas bedwelmd Oude man gleed uit Esperanto-agendo Esperanto wint veld De Vierspelenkamp AGENDA. Succes van DWS-dames Verzekeringswezen Oor gewond bij het sleeën Fathna-fihn voor meisj esscholen Petroleumkachel walmde tè erg Wilton-zaalhandbal Kerknieuws Vacantie-feesten Wielrijder slipte „Onder de invloed" achter stuur Vijfjarig kind uit het water gered Magnetiseur kreeg proces-verbaal Tramtarief van 12 op 15 ct? Bromfiets gestolen om Kerst te vieren SCHIEDAM WIJKWAKER JONGSTE BEDIENDE flink dienstmeisje Dinsdag 9 Februari 1954 Zo langzamerhand begint dc feestrevue van de gouden N.V.V.-Bestuur- dersbond „Jubileumklanken" vorm en gestalte aan te nemen. Ondanks dc ijspret heerst in de culturele verenigingen van de moderne arbeidersbewe ging alom activiteit. Er wordt heel druk en enthousiast geoefend. Zondagochtend om iö zal de grote voor-gencrale-repetitie plaats vinden in het gymnastieklokaal van de school aan het Edison pie m. Dan worden alle medewei'kfsUers, weer met gymschoenen of pantof fels, verwacht. Bij deze gelegen heid 2ullen dan ook voor het eerst de beroepsartisten aan bod ko men o.a Lies de Wind, Jan Le nt ai re Jr, Marie Jeanne v. d. Veen. Guur Verstvate en Bert Sil vester. De deelnemende vereni gingen brengen ook hun vlaggen Op 32 Februari zal er onder mee. auspiciën van de Commissie voor Dat het de medewerk (st)crs Huishoudelijke en Gezmsvoorlich- cmst is om voor de gouden N.V.V.- t,nS een demonstratie worden ge- bestuurdersbon d hun beste been- ?evon in het geoouw van de Huis- tje voor te zetten, blijkt uit h.oudschooi aa- de Prins Maurits- de spontane actie om overal ten voor deze bijeenkomst zijn dus verkrijgbaar bij de bodes en pen ningmeesters van de bij de NW- Bestuurdersbond aangesloten orga nisaties. èn bij de mensen, die raambiljetten hebben opgehangen. de stad raambiljetten te plaatsen en zelfs daadwerkelijk aan de de kaartverkoop deel te nemen. De familieleden van de deelne mers aan Jubileumklanken zullen wel nieuwsgierig zijn geworden en één van dc voorstellingen willen bijwonen. Voor zover zij geen kaarten via de vakbonden besteld hebben, zullen ze goed doen nog deze week de bodes of penning meesters er naar te vragen, als de kaarten welke de medewerkenden bij zich hebben verkocht zouden zijn. Zoals reeds eerder .gemeld zal „Jubileumklanken" twee maal wor den opgevoerd t.w. Zondagochtend 28 Februari en 7 Maart a.s. Kaar- i straat. Gedemonstreerd wordt, hoe men vis op verschillende manieren i kan bereiden. Een moord op een Arabier is aan leiding tot een aanval op grote schaal door de politie op een smokkelbende in verdovende middelen. De zaak wordt behandeld door Kolonel Youssef en zijn assistent Luitenant Mourad- Zij ontdekken met welk sclup de verdovende middelen wor den aangevoerd. Een grote aanval wordt voorbereid, doch bij uitvoe ring hiervan ontstaan enkele moei lijkheden waardoor het plan slechts gedeeltelijk gelukt. Een der bende leiders weet nl^te ontsnappen. Mou rad achtervolgt hem, doch moet de achtervolging staken, vanwege een lekke band. Na 'n onderzoek komt Kolonel Youssef te weten, dat Hum ble, een passagier van het schip, dc door de politie gezochte Rico Pavlis, het hoofd van de bende. is. Rico be schuldigt Lombardi, een medepassa gier, van verraad cn hij vermoordt hem. Hij tracht nu het land te ver laten met twee grote koffers narco tica. Door een list weet hij Mourad, die niet weet dat hij de gezochte Rico is, zover te krijgen dat deze hem door het politiecordon brengt en hij ontkomt naar Cairo. Daar ont moet hij zijn brer Edoaurdo, die nu weer op vrije voeten is. De gebroe ders Pavlis weten niet dat Bashin dood is. Mourad vermomt zich als Bashirl. De list gelukt en beiden worden gevangen genomen. Kolonel Youssef is in deze smokkelfilm de bekende filmster Eric Portman, zijn assistent Mourad is Laurence Har vey. Beide sterren spelen, evenals Maria Mauban, verdienstelijke rollen in deze Oosterse opiumaffaire geti teld: „Opium voor Cairo". De film draait tot en met Donderdag in het "Monopole-theater. Maandag 15 Februari wordt er in de zaal van het gebouw Lange Haven 97 een hesprekingsavond ge houden over het jeugdvraagstuk- Sprekers op deze bijeenkomst zijn: mr. E. P. Goïdschmidt. bestuurslid van „Zonnebloem", die spreekt over „Vormingswerk onder de arbeiden de vrouwelijke jeugd"; en ds. J. D Srruds. bestuurslid van „Pro Juven- tute", spreekt over „Enige facetten van het jeugdbeschermingswerk". Over beide onderwerpen kan men vragen stellen. Te bevragen bij het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 2—6 tiur; 1 portemonnaie. Te bevragen bij de vinders: grijze wollen sjaal, Habermehl, Nieuwe Maasstraat 92a; witte wollen sjaal. A. Veringmeijer. Huijsmansstraat 13; bivakmuts, Schilperoord, Jozef ls- raèlstraat 7; zwart lederen want. A. de Regt, Hogebanweg 53c; wit hondje met bruine vlek C. Wuisman, Fabri- plein 30a: portemonnaie met inhoud. Zoetmulder, Boterstraat 87a; actetas, C. de Knaap. Overschiesestraat 8a; bedrag van fl,-, C. Hagen. Morse straat 24b; hengselmand, polikliniek Dr. Noletslichting. De 19-jarige leerling-tandtechni- ker J. N. uit de Laurens Coster- straat, stak gistermorgen om tien uur in de werkplaats van zijn pa troon aan de Fultonstraat, met een gaspook de kachel aan. Hij vergat daarna de gastoevoer af te sluiten zodat het gas vrij de werkplaats in kon stromen. Toen om kwart over tien een mevrouw bij het tandtech nisch bedrijf aanklopte, vond zij de jongeman languit en bewusteloos voor de deur liggen. Terstond werd de GG en GD gewaarschuwd, die de door het gas bedwelmd geraakte tandtechniker naar zijn woning bracht. Onderweg kwam de jonge man weer bij. In de St. Liduïnastraat is gister morgen de 73-jarige A. L. uit de Graaf Florisstraal Uitgegleden. De man is per auto van de GG en GD naar de Dr Noletslichting gebracht, waar bleek dat hij een heupfractuur had opgelopen, Merkiedon, la 10 an de februaro. Jarkunveno cê gekam: v. Gink. Ploegstraat 19. Venu, porke vi kontrolr la estrauton. In de Zwitserse Nationale Bi bliotheek te Bern is van 19 Octo ber tot 9 November jl. een expo sitie gehouden van Esperanto- drukwerken, bestaande uit couran ten, boeken, tijdschriften en pro pagandabladen van bureaux voor toerisme uit zeer veel landen. Dr Arthur Baue, de Esperanto-om roe per van het Zwitserse kortegolf omroepslation hield de openings rede. De expositie trok een zeer grote belangstelling. Aan de bekende universiteit van Santfniketon (India) opgericht door de Indische wijsgeer en directeur Rabindranash Tagore kwam een groep professoren bijeen met het doel het vraagstuk van een inter nationale laai te bestuderen en daarbij speciaal de aandacht te wij den aan. het gebruik van Espe ranto. Een goede kans voor Hekman om all© tien matchpunten te ver overen toen hij Maandagavond uit kwam in dc Vierspelenkamp, werd door Leo van de Water in de Ubre- partij verijdeld. Nadat Hekman met een goed moyenne zijn totaal van 200 had volgemaakt, kreeg Van de Water nog de nastoot en maakte remise. Dat kostte Hekman een waardevolle punt. Want in de daar opvolgende drie partijen zegevierde Hekman onbedreigd en liet zijn tegenstander niets meer toe. Het resultaat voor Hekman was dus alleszins bevredigend, want nu hij 9 punten verwierf, staat hij met totaal 17 punten uit twee ontmoe tingen. mee in de voorste gelederen en zelfs nog voor Van Duyl, die maar tot. 15 punten tot nu toe is gekomen. Hekman, een goede drie- bander. liet zich in de laatste party niet van zijn sterkste zijde kennen, want zijn moyenne bleef aanzien lijk beneden dat uit de eerste ontmoeting. Voor Leo van de Water was het een tegenvaller, dat hij niet meer kon bereiken. Met de 10 punten, die hij tegen Vogel behaalde, begon hij zo trots, doch daarna was de oogst voor nem maar schraal. Hekman leverde zo wel bij het libre- als bij het cadre- spel uitstekend werk. Op het tweede biljart viel minder te beleven. Van der Lee en Van de Maarcl, die toch heus wel beter kunnen, speel den beneden de maat en in hun ontmoeting viel dan ook niet veel belangwekkends voor. Ze deelden de punten broederlijk, zodat Van der Lee er nu 12 uit drie- ontmoe tingen heeft en Van de Maarel 10 uit twee. Beiden maken nu deel uit van de middenmoot van hun groep en ze zullen nog flink aan moeten pakken, willen zc hun kansje op een plaats in de eindstrijd behouden. Zoals bekend komen de zes best geplaatsten uit de drie groepen in de finale. Spanning .zit er dus nog volop in het toumooi. De resultaten waren: libre V. d. Lee v. d. Maarel cadre v. d. Maarel v. d. Lee éénband v. d. Maarel v. d. Lee driebanden v. d, Lee v, d, Maarel Aangezien beide spelers ieder twee partijen wonnen, verwierven ze elk 5 punten. libre Hekman 200 L. v. d. Water 150 cadre Hekman 150 L. v. d. Water 100 éénband Hekman 30 L. v. d. Water 30 driebanden Hekman 20 L. v. d. Water 20 200 200 31 51 6.45 200 136 31 17 4.38 150 150 28 31 5.35 150 130 28 36 4-54 30 20 23 6 1.304 30 21 23 7 0.913 20 20 53 2 0377 20 11 53 2 0.207 200 25 58 8.— 150 25 29 6 150 18 34 8.33 89 18 21 4.94 30 16 8 1.875 10 18 3 0.625 20 41 7 0.487 13 41 2 0.317 Hekman won drie partijen en ein. digde in een, partij remise. Hij kreeg daarvoor 9 matchpunten, terwijl Leo v. d. Water er 1 noteerde. Dinsdagavond voleen de ontmoe tingen Vap. DuylOostveen en p. v. d. WaterKooy. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. v. Westendorp, Singel 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscopen: Monopole: 2, 7, 9 uur; „Opium voor Cairo". Passage, 2 en 8 uur: „lm weis- sen RossT*. Bijeenkomsten: Irene: Jaarfeest VIOS, Mondac- cordeonvereniging. 7.30 uur. WOENSDAG: Beurs: Opening Tafeltenniscen- trum. 7-30 uur. Museum: Opening Tentoonstel ling „Kinderen uiten zich", 8 u. Mtisis Sacrum: Personeelsver eniging Wilton Feyenoord. Film avond, 8 uur. Irene; Wijk V, Kerkelijke bijeen komst, 7.30 uur. De dames van DWS behaalden tijdens de zaelhandbalwedstrijden van Zondag in de Ahoy'-hal wel 't meeste succes. Zij wonnen hun bei de wedstrijden resp. tegen Actief en De Meeuwen. Tegen de verwach tingen in was de overwinning op Actief allerminst overtuigend, het geen wel uit de uitslag 12 blijkt. Actief gaf zeer goed partij en het duurde geruime tijd voor mej. Den Uyl de score opende. Na de gelijk maker wist DWS nog eenmaal het net te vinden, zodat een benauwde zege behaald werd. Tegen de Meeu wen ging het veel vlotter en het ene doelpunt na het andere werd door de DWS-dames gescoord. Uit eindelijk werd het 111. De start van het late herenteam was niet zo best, daar DWS met een onvolledige ploeg verscheen. Wilton Feijenoord 1 stelde daar de routine van de in Den Haag ge speelde wedstrijden tegenover, voor al in de verdediging. Na een vrij snelle en harde wedstrijd ging W.F. met een 58 overwinning strijken. Tegen Actief tapten de DWS-he- ren uit een ander vaatje. De strijd ging zeer gelijk op, doch de eind- stoot van DWS was beter en daar door werd de eindstand 107. Het 2de herenteam moest twee maal het hoofd buigen tegen Meeu wen I en Roda I. De uitslagen wa ren resp. 14 en 6—13. Daar DWS 2 zich niet geheel aan het zaalhand bal wist aan te passen, gingen vele kansen verloren. DWS 2 (dames) speelde slechts één wedstrijd, n.l. tegen Schutters 1. Ook hier speelde gebrek aan tech niek, vooral zaalhandbal-techniek, een grote rol. De Schutters deden hun naam eer aan en. wonnen met 5—1. DWS 3 (heren) moest ook al in de tegenpartij Dynamo 5 zijn meer dere erkennen. Na een spannende stiijd gingen de Zuiderlingen met een 63 overwinning naar Var kenoord. Uitslagen Jeugd: meisjes jun. DWS 1—Roda 2 60; jun. DWS 2—Snel- wiek 1 4—0; adsp. ADO 1—DWS 1 1—1. Jongens jun.. DWS 1Dynamo 1 42; adsp. DWS 1Dynamo 2 24; adsp. Actief 2—DWS 1 24. toverde dc sneeuw het Ne derlandse stadsbeeld om in een sprookje van wit en z&art Aan acht en dertig personen, die Vijf maal bloed hebben afgestaan, werd gisteravond in de bovenzaal van Musis Sacrum de Landstelner- penning uitgereikt door dr a, C Taverne. Na dc uitreiking van de penningen met oorkonde werden enkele Rode Kruis-films vertoond. Dr A. C. Taverne sprak zijn waardering uit over het grote aan tal donores in Schiedam, die regel matig worden opgeroepen om bloed beschikbaar te stellen voor patiën ten, die zonder een transfusie, wel licht zouden sterven. De penning, die beschikbaar wordt gesteld moet men echter niet zien als een be loning voor het afgestane bloed, doch als een uiting van dank van hot Rode Kruis. Vaak gebeurt het, dat wanneer een donor in het zie kenhuis zijn bloed heeft afgestaan, het in de haast wordt vergeten de weer vertrekkende donor te be danken. Daarom was deze avond belegd, waarop alle donores tegelijk werden bedankt voor het zo mooie werk. Volgons spreker is het niet de bedoeling om de verkregen penning Het is nu ruim een jaar geleden, dat het bestuur der KAB, afd. Schiedam, besloot tot restauratie van de grote zaal van hun gebouw aan de Lange Haven no. 71, dat tot nu nog steeds genoemd werd: De R.K. Volksbond of kortweg De Bond, welke naam op de duur een begrip was geworden voor de Schiedamse burgerij. Dech de tijden veranderen cn daarmede ook de jebouwen, zoals het Inwendige van de RK Volksbond. En de naam, die „Arcade" wordt. Het bestuur der KAB, welke ver eniging, zoals een ieder nu wel zal weten, een voortzetting Is van de vooroorlogss Ned. R.K. Volksbond, ■welke naam voor een bond en voor een gebouw nu eenmaal uit de tijd is. was dan ook van mening, dat het er goed aan zou doen, na de restau ratie van de grote zaal, ook de naam van het geoouw te veranderen. Na een langdurige periode, waarin van gedachten werd gewisseld, voor stellen werden gedaan en verwor pen. is men uiteindelijk tot een juiste benaming gekomen. Veie. en in het bijzonder onze katholieke stadgenoten, kunnen zich afvragen waarom geen naam gekozen is met ccn racer katholieke strekking, zo als b.v. RK V'-'^nigingsbouw of gebouw Dc KAB. Het bestuur heeft gemeend een meer algemene naam te moeten kie zen. te meer daar het gebouw van de KAB, na de restauratie zeer zeker, een gebouw is geworden voor algemeen maatschappelijk verkeer. En daarom Arcade. Een toelichting op deze naam lijkt wenselijk. Arcade is een rij van bogen welke op palen rusten, welk systeem ook bii de restauratie is toegepast Deze architectuur is bijna in alle tijdperken toegepast; bij de Romeinen aan dc buitenzijde m de amphitheaters, in de kloostergangen der middeleeuwse kerken sluiten zij de binnentuin af. evenzo bij dé binnenhoven der renaissancepaleizen Men vindt ook dwerg- en blmd- arcades aLs versionngsvorm bij de Moorse en middeleeuwse Christe lijke bouwkunst. Voorlopig beperkt men zich tot hst aanbrengen van een eenvoudige naamsaanduidïng aap de voorgevel van Arcade, doch het ligt in de be doeling om in de naaste toekomst een meer passende, verlichte en daardoor een meer in het oog lopende naam Arcade aan te bren gen. Het vertrouwen is er, dat deze naam ..het gebouw, nog meer als nu het geval is, in de publieke be langstelling zal brengen. als een kleinood te beschouwen, als een sport-figuur zijn medailles be waart. Het aantal donores in Schiedam bedraagt momenteel ongeveer 5 a 600 personen doch dit is nog lang niet voldoende, want vaak komt 't voor dat een bepaalde bloedgroep, die erg zeldzaam is, meerdere ma len achtereen, op korte termijn no dig is. Dit is het geval met bloed, dat reces negatief is. Dit verschijn sel doet zich slechts voor bij 15 van de bevolking. Daarom deed dokter Taverne een beroep op per sonen. die zulk bloed bezitten om familieleden -aan te sporen ook donor te worden van de bloedtrans fusiedienst. Het verschijnsel kan n.l. in één familie meer voorkomen. Bovendien zal de bloedtransfusie dienst in onze stad trachten in de toekomst een rouleringssysteem in te stellen bij het oproepen van do nores. Voorts deed spreker een be roep op de donor om tijdens ziekte een waarschuwing te geven aan het ziekenhuis; dit voorkomt on nodige oproepingen en in gevallen van grote haast, voorkomt het on nodige vergeefse oproepingen. Ook liet dokter Taverne een waarschu wend woord horen, in verband met geelzucht. Donores die deze ziekte hebben, moeten dit onmiddellijk doorgeven, want overbrenging van hun bloed is zeer gevaarlijk. Vervolgens reikte dokter Taverne aan acht cn dertig donores de Landsteinerpenning uit. Na een korte pauze werden enkele films vertoond. „Uw Reddend Bloed" gaf de aanwezigen een duidelijk beeld, van de werkzaamheden van de Bloedtransfusie-dienst en werd hen tevens duidelijk, dat buiten de ge wone transfusie, met het bloed nog veel meer kan worden gedaan. Het bereiden van bloedplasma, dat in de afgelopen oorlog op enorm gro te schaal is toegepast in het Ame- nkaanse leger, werd duidelijk uit eengezet. Dit plasma is het bloed, waaruit de rode bloedlichaampjes zijn ver wijderd en m gedroogde toestand jaren kan worden bewaard en naar alle delen der wereld kan worden gezonden. Bloedtransfusie zelf is echter beter dan het toedienen van plasma, maar in tijd van nood is het mogelijk om een patiënt met plasma zolang in leven te houden en de bloedsomloop weer zo te krijgen, dat het mogelijk is hem te vervoeren. Door het gebruik van plasma heeft men reeds duizenden het leven gered Buiten de ver vaardiging van plasma is het ook mogelijk van bloed een sponsachtig weefsel te maken, dat wordt ge bruikt om Inwendige bloedingen over grote oppervlakten te stuiten Verder biedt het bloed de moge lijkheid globine te vervaardigen, waarmee men antistoffen kan be reiden voor vele ziekten. De gecombineerde cursussen van Onverwagt, De Pater Meyers en Maas, hebben, gisteravond in de zaal „Irene" een bijzondere Iesavond ge houden voor hun leerlingen. Het onderwerp van bespreking „Verze keringswezen'' werd tevens via een film duidelijk gemaakt. De heer J. de Pater opende deze avond met een welkomstwoord speciaal tot de directie van het bijkantoor van „De Nationale" te Rotterdam. De heer J. A. C. Voorhoeve, di recteur van dit kantoor, hield de causerie over het verzekeringswe zen. Spreker betoogde, dat voor de middenstand een polis van een le vensverzekering van groot belang is. Een polis is tegenwoordig een waardeobject, dat men als pand kan geven wanneer men bij een leve rancier crediet nodig heeft of bij een bank een lening wil sluiten. Ook kan de middenstand van de zelfde fiscale voordelen genieten, die rijks- en gemeenteambtenaren hebben, door pensioen etc., omdat de mensen in de vrije beroepen ver zekeringen kunnen sluiten met een fiscaLe lijfrente-clausule. De premie hiervan mag men in mindering brengen op hun belastbaar inko men. Het nut van een deskundige voor lichting werd eveneens onder de aandacht van de aanwezigen ge bracht. Oo het programma stonden Voorts enkele films o.a. „Houen Zo", de wederopbouw film over Rotterdam. Als hoofdsclv>' draaide men „De Nationale"-f Sterk in de Sturm". Als extra toigitt werden nog een tweetal komische films vertoond. Dc driejarige Petertje van der P. was gisteren voor dc ouderlijke won ins aan de Galileistraat aan het slecen. Het ventje Kleed met zijn sleetje tegen een stilstaande auto en bezeerde bn deze botsing zijn rechtcroortje zo enrstlg, dat dr Houthuyren tie bloedende wond heeft moeten hechten. De leerlingen van de Schiedamse ka tholieke meisjesscholen zaten vanmor gen m het Passagetheater, waar zb. na een korte inleiding van de heer L. Le Large, leraar aan de Mater-Dei-ULO- school hebben gekeken naar de film „De wonderen van Fatima". die werd vertoond in verband met de viering van het Maria-jaar. Nelly v d. Werken, een der leerlingen van de Mater-Dei school, heeft het gedicht Landjuweel van Jac. Schixurs gedeclameerd. Burgerlijke Stand Geboren- Hendrik z. v. A. A. Huigen en H. J. Verbaten- Cornells J. A.. z. v. J. A- Janse en E. Weys. Jacobus W.. z. v. J, Lach en AI, J. Soeters. Maria, d. v. I. A. Duivenvoorde en C. W. van Ryu. Antonetta. d. v. j. van Gel de ren en G. C. van der Waard. Daniel, z v. D. Hart man en T. van Dyk. Catharlna J-, d. v. A. M. Degelmg en C. J. Wcrnke. He lena, d v. A. de Mos en J. H. van der Hoeven. Dirk F„ z, v- J. Nels cn J, M. van Dijk. Cornells, z. v." J. J. Ramaker en C. J. Bout. Levenloos kind van J, P. Arkesteyn en TVI. E, L Lmsen. Overleden: J. J, Claris, 80 jr. A. C- E. van Eek 59 jr. vr. van J. W. Goos- sens. A. M. van Salgool. 73 jr, weduwe van M, Coster P. C. Heessels, 41 jr, vr. van D. N. Kiele. L. de Gelder, 76 Jg iveduwe van A. Licbeek, A. van Zwet. 64 jr. Met gasmaskers op moesten brand weerlieden gistermiddag het souter rain van de woning van de heer H. v. d. B. aan het Copernicusplein 2 be treden, dikke zware rookwolken ste gen op uit deze kelderverdieping. Het bleek, dat er een petroleum kachel stond te walmen, die de be woner daar had neergezet om be vriezing van de waterleiding te voorkomen. I De eerste das van de halve Zaal- i handbalcompetitie die in de Aboy- hal wordt gehouden, is in alle op zichten een succes geworden, het programma is precies op tijd. afge werkt en het totaal aantal bezoekers was 's middags de 1000 reeds ge passeerd uitgezonderd de spelers en speelsters. Het le herenteam van Wilton Fijenoord dat op de eerste dag al twee wedstrijden moest spelen heeft hieruit 3 punten weten te halen, en staat thans boven aan de rang lijst in de hoogste poule heren. De eerste wedstrijd was in de morgenuren, tegen hun stadgenoot DWS. Al reeds direct in het begin was het de Wilton-ploeg die de toon aangaf en na tien minuten stonden de rood-witten al reeds met 40 voor, nog voor de rust wist DWS zijn eerste tegenpunt te scoren. In' de tweede helft kwam DWS iets meer los, doch er werd om beurten, gedoelpunt, beide ploe gen troffen nog 4x de roos, zodat de einduitslag 58 in het voordeel van Wilton werd. 's Middags was Vires et Celeritas uit Gouda de tegenstander, deze pioeg had het voordeel nog geen wedstrijd te hebben gespeeld, dus kwamen vers het veld in. Ook in deze strijd was Wilton voor de rust de meerdere, al was het verschil toch zeer gering 1—2)In de tweede helft drukte Vires hard door op de Wilton-veste en kreeg doel man Van Dam veel harde schoten te verwerken, doch alle kon hij met keren. Zodat toen er nog 4 minu ten gespeeld moest worden Vires met 42 voorstond, doch in de laatste phases van de strijd wisten de Schiedammers nog tweemaal te doelpunten, zodat de buit eerlijk werd verdeeld (4—4). Dames 1 moest het opnemen tegen Snel wiek en. verloren met 21. Dames 2 had ook twee wedstrij den op het programma staan. De eerste tegen de reserves van de Rotterdamsche Ver. ADO. Ook hier was dg ruststand 10 voor de tegenpartij, doch na gedraaid te hebben vlotte het allemaal beter. In de 10e minuut was het mej. Tebbes die de stand ghjk bracht en in de> 12e minuut was het mevr. Bos die het winnende doelpunt scoorde U. 's Middags moesten zij het op nemen tegen de Schutters en deze wedstrijd werd zoals was verwacht met grote cijfers verloren. In de eerste 35 mm. scoorde de Schutters 4 x en in dc tweede helft herhaalden zij dit, zodat de einduitslag 8—-0 werd in het voordeel van de Rotterdammers. Heren 2 was ook al een. nederlaag voorspeld, doch voor de rust zag er dit noe niet naar uit. ONA stona al zeer spoedig met 30 voor, doch Binnekamp cn Zagwijn zorgden dat het al spoedig 32 stond. ONA maakte er voor rust nog 42 van. In de tweede helft was het al ONA wat de klok sloeg en toen "Wilton nog met een man minder speelde, daar er een voor 5 min. het veld werd uitgezonden voor te hard spelen was alles zoek en speelde ONA rustig met vaak zeer mooie combinaties en voerde .ge- lijdelijk de stand op tot de scheids rechter voor de laatste maal blies. Binnekamp had nog eenmaal de roos getroffen voor Wilton, doch ONA had er verdiend 93 van gemaakt. Over „De volharding der Heili gen" spreekt voor de Afd. van de Geref. Bond in de Ned. Heiv kerk, ds W. L. Tukker, Nedr Herv. Pred. te Delft, op Woensdag 10 Febr. a.s. in de Westerkerk om 8 uur. De kerk is goed verwarmd. Tot dusver was het gebruikelijk de Vacantiefecsten van de Schie damse Gemeenschap aan te vangen op de voorlaatste Donderdag van de maand Augustus. Met ingang van deze zomer wordt hierin een wij ziging gebracht De Vacantiefeesten beginnen nu op Vrijdag 20 Augus tus on rindigen op Dinsdag 31 Aug. Het ligt in dc bedoeling vast te houden aan dit schema, zodat voor taan de laatste dag van de Vacantie feesten steeds op 31 Augustus valt. Op de Nieuwe Haven slipte gis termiddag met zijn fiets de 37-jarige tuinder P. v. d. H, De man viel en kwam met zijn rechterknie tegen het wiel van een juist passerende trekker met oplegger terecht. Per auto van de G.G. en G.D. is de tuin der, die een spierkneuzing in zijn knie had bekomen, naar het Ge meen te ziekenhuis vervoerd. ROTTERDAM Hechtenis geëist Drie weken hechtenis en intrek king van het rijbewijs voor de tijd van een jaar eiste de Officier van Justitie bO de Verkccrskamer van de Rotterdamse rechtbank vanmor gen tegen de 53-jarige advocaat G. J. de R. uit Rotterdam. Op 20 November van het vorig jaar werd hij aangehouden door een agent van politie omdat hij onder invloed van sterke drank een auto zou hebben bestuurd. Uitspraak over 14 dagen. Op de loopplank van de motor- lichter „Paula" die aan de Feijcn- oordkkade ligt. is gistermiddag de vyfjarige Hubert Djunnak uitgegle den en. tussen de wal en het schip in het water gevallen. De machinist van het vaartuig trok de drenke ling, die aan boord van dit schip woont, op het droge. Wederom heeft de politie proces verbaal opgemaakt tegen de 51-jari- ge magnetiseur T F. uit Berken - waude die met zijn auto de patiën ten te Rotterdam bezocht. Ongeluk aan boord van liet s.s. Laagkerk Aan boord van het Ned. ss. Laag kerk in de Rijnhaven is gisteravond de 19-jarige matroos D. de Jong. uit de Cronjéstraat uitgegleden en met het achterhoofd op het dek geval len. Met een lichte hersenschudding weid hij in het Havenziekenhuis opgenomen. Reeds vóór de begrotingsbehande ling, in October 1953, deelden B. en W. aan de gemeenteraad van Rotter dam mede, dat het vraagstuk der tramtarlcven binnenkort in zijn ge heel bij de raad aanhangig zou wor den gemaakt. Bovendien had de di recteur van de RET een nota over de toekomstige ontwikkeling van het gemeentelijk tram- en autobusbedryf bij B. en W. ingediend. Aan een amb telijke commissie, bestaande uit enige hoofdambtenaren ter gemeente-secre tarie, was al verzocht ter zake van advies te willen dienen. Naar wjj ver nemen, zijn er thans besprekingen gaande om het tramtarief van 12 op 15 cent te brengen. Dit voorstel moet nog de verschillende raadscommis sies passeren, eer het in de raad zal worden gebracht. Een tarief van 15 cent zou verantwoord worden geacht in verband met de exploitatielasten en. de gestegen kosten. In andere steden staat het tram tarief al geruime tijd hoger dan. hef, in Rotterdam geldende tarief. In Amsterdam bedraagt dit 15 cent en in Den Haag zelfs 20 cent. Tramstagnatie tussen Rotterdam en Schiedam Van kwart over negen tot half elf is gisteravond hel tramverkeer tus sen Rotterdam en Schiedam gestoord geweest doordat op de Schiedam- seweg tussen het Marconieplem en Schiedam een draad van de boven leiding gebroken is. Dat gebeurde toen een motorwagen van 3yn 8 weer ging rijden, nadat hij bi» de halte nad stilgestaan. Er werden bussen ingeschakeld. Nadat hij in November van het vo rige jaar tot een voorwaardelijke straf was veroordeeld, maakte de 32- jai'ige classificeerder R. A. uit Rotter dam zich op de dag voor Kerstmis weer schuldig aan diefstal. Ditmaal was het een bromfiets, die hy te gel de wilde maken om de Kerstdagen te vieren. In zijn requisitoir wees de Officier van Justitie erop dat het zeer moeilijk is de meningen van veroordeelden over voorwaardelijke straffen te doorgronden. Menigmaal schijnen zij de ernst van een derge lijke veroordeling niet te beseffen. De eis luidde acht maanden met af trek, waarvan vier voorwaardelijk. Uitspraak over 14 dagen. leeftijd 30 tot 60 jaar. Vereisten: bewijs van goed gedrag, valide, liefst in bezit van rijwiel. per 1 April a.s., liefst in bezit Mulo-diploma. EERSTE SCHIEDAMSE BEWAKINGSDIENST BURGEMEESTER KNAPPERTLAAN 192 B Mevrouw Wattez, Nieuwe Haven 131 Schiedam, vraagt in huis met praktijk een 3835 jaar, liefst voor dag en nacht cn lief voor kinde ren. Meerdere hulp aanwe zig. SCHIEDAMSE Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer f 0.20 Te koop aangeb. Te koop man-kanaries, pri ma zang- cn kweek vogels, waaronder vogels van de kampioen van Rotterdam, vogels vanaf 10.met kooi 3.hoger. Fabristraat 49 A. Te koop aangeb. echt Teddy jasje (wit) met mutsje voor kindje jaar 12.50 en jongensjas 12 jaar 5. Hoogstraat 120. Te koop aangeboden zo goed als nieuwe herenwinterjas. Rcmbrandtlaan 73. Bronzen gordijnrail, geheel compleet 1.p. m. Gor- dijnveer m. plastic 0.30 p. m. Ronde traproeden v.a. f 0.32. Platte traproeden 1.— en 1.20. Frans van Thieneu, Broersveld 123, Tel. Wringers met kogellagers, lopen zeer licht, m. 5 jaar garantie, 51.■- Verder de bekende wringers voorradig. Clarson wringer 39.-. Miele 49.—, ACME 69.75, wrin- gerbokken 12.75 en 15.—-. Frans v. Thienen, Broersveld 123. Tel. 69799. Zeemlappen vanaf 169; emmers, teilen en wasketels tegen de laagste prijzen. Bokhorst, Groenelaan 36; Hoogstraat 34. Personeel qevr. Gevr. naaisters, leerling- naaisters. af werksters en. een strijkster. Aanm. Adr. Milderstr. 64 a. R'dam-W. Gevraagd ccn flink meisje voor enkele ochtenden per week. C. v. d. Hammen, Plein Eend ragt 13 B. Diversen Haardplaten, Wij leveren een nieuwe plaat voor 16.—. Uw oude plaat als nieuw terug f 4.50. ook in kleuren. Spuit- inrichting Woermeyer, Sin gel 102. tel. 65789-69906. Uw kleding past niet?? Even naar kleermakerij W. Meyer, Boerhavelaan 67. telef. 66564. Wij maken het weer goed passend. Reparatie aan alle soorten poppen tegen de voordelig ste prjjzen. Bokhorst, Groe nelaan 36, Hoogstraat 34.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1