c „De Gouden Parade" bracht vijftig jaren THOR t,i»j=nii=t;grara VOORDELIG! DE KLERKeZN J Grootse turn-cavelca.de in Passage-theater Geslaagd lustrum-feest in St Joris Doele OERSTERK AGENDA Werk aan Maasboulevard kan spoedig beginnen 2 Georganiseerde ongeorganiseerde jeugd - WH Gasmeters ontploften Schoorsteenbrandje Wie heeft iets verloren? Beruchte hond viel weer schapen aan Hersenschudding bij val opgelopen Dr Houlhuis spreekt in Kopenhagen PTT en Redding Mij. hielden filmavond Burgemeester hield rede in Duisburg Herten nog steeds in Kralingse bos Fiets en carrier verduisterd Auto reed door na botsing Vloeddeuren bij Leuvehaven en Boerengat; tijdelijke doorgraving van Boompjes SCHIEDAM Openbare Verkoping een jongste BEDIENDE r Koper verchroomde waterkraan 2.95 WAAR DAT WIEL DRAAIT Rusthuis v. Hall beschaafde dame op leeftijd AANKOMEND BEDIENDE JONGSTE BEDIENDE SCHIEDAMSE Vrijdag 12 Fetruari. 1954 Op grootse wijze beeft het vijftig-jarige T.H.O.R, gister avond in het Passage-theater zijn gulden jubileumfeesten af gesloten met „De Gouden Parade", een gymnastiek-caval- cade, waarin alle facetten van deze lichaamsontwikkeling ten doel stellende sport op luisterrijke wijze werden belicht. Een parade door Schiedams oudste turnvereniging, waaraan een kleine twee honderd (van de ruim 1100) leden meewerkten; van het speelse kleuterklasje tot de dikbuikige oudjes. Het is een festival geworden in vele schakeringen en in bonte kleu ren, een gymnastiek-uitvoering in revue-vorm, waarin on danks de vijf kruisjes de kracht en de frisheid van een nog jeugdig en levenslustig T.H.O.R. uitbundig werd gede monstreerd. Een bruisend „mens saiia in corpore sano"»fes- tijn» dat aan het slot een plechtig karakter kreeg, toen T.H.O R.'s energieke voorzitter, de heer Th. v. Woerkom, zichtbaar ontroerd een. nieuw club vaandel aanvaardde door de oudere leden aan de jubilerende vereniging geschonken. Welk een verschil met vroeger, moeten de oudere leden van THOR wei hebben gedacht, toen zij daar in gemakkelijke en vlotte kledij de jeugdige THOR-ianon op het Pas- sage-theater-toneei bezie zagen. Ben groot verschil met de uitvoeringen uit de ..hun" glorieuze dagen van dertig, veertig jaar- geleden. Toen maakten de heren in witte tricot shirts en zwarte strak om de kuiten zespannen pantalons hun vrije oefe ningen. En in welk een weinig flatteuze langgerokte jurken deden in latere jaren ook de dames mee. Maar niet alleen een verschil in kleding; ook en vooral een verschil in oefenstof zullen zij hebben be merkt. Men moet ongetwijfeld hebben genoten van de speelse manier ■waarop in de kleuterklasse met de snoezige kleintjes het turnen wordt bedreven. De kinderen hebben er zelf geen erg in. dat zij gymnastiek beoefenen. En hoe charmant demon streren de meisjes van tegenwoordig htm gracieuze knots-oefeningen, de melodieuze bewegtngsscholing en de sierlijke hoepel-oefen in gen. Geen wonder, dat met deze moderne oefenstof, die prettig is om uit te voeren en tevens een lust voor het oog is. de ontwikkeling van de gymnastiek met sprongen is voor uit gegaan en daarmee ook het le dental van de turnvereniging met sprongen omhoog ging. Deze ontwikkelinsga'ng. die THOR van een klein clubje- naar een alom gerespecteerde vereniging heeft ge leid. is in ..De Gouden Parade" in. beeld gebracht THOR's hoofdleider, de heer G. J. W. Brand, heeft voor dit gymnastische schouwspel eon massa-regie moeten voeren, die hem (Advertentie LM. Een serie aanbiedingen waar-» mee wij zullen aantonen, dat niet Uw loonsverhoging het voornaamste is, maar wat U voor Uw salaris kunt kopen. Hoeveel heeft U nog dit na jaar betaald voor eer> fla nellen heren pyama? Heeft men U ook niet t«en gul den of nog meer gevraagd, terwijl zo'rt warme pyama, vooral voor hen die de hele dag de winterse kou moeten trotseren, toch heus geen luxe is? Wij bestemden duizend herenpyama's voor deze prij zenslag. Flanellen heren pyama's van gestreept flanel, de pantalon met elastiek in de band en het ruim vallende jasje met twee zakken. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze prijzenslag herenpyama's in de maten 48 t/m 56, in di verse streepdessins, niet voor ben gul den of meer, maar voor Geen postorders. WIWUCOITRUII BINNENWEG, tel ZWW geenszins uit de handen is gelopen. Krachtig en kernachtig heeft hij in deze. door hem zelf samengestelde revue, de voornaamste punten uit het bestaan van de vijftig jarige turnvereniging gereleveerd en die- in een vlot tempo voor hot Passage voetlicht gébracht. Vanaf de oprich. ttngs vergadering in 1904 tot de be stuur s b 13 eenkomst in 1954 zijn in kleurrijke en fraaie tableaux op fantasierijke en bijzonder fleurige manier de Verschillende ontwikke- hngs-stadia gecreëerd. Dit spel der naamlozen, waaraan een ieder, op haar of zijn eigen wijze naar beste weten en kunnen, hetzij aan de ringen, het hoogrek. de rhythmische oefeningen, de lange mat. de spring- kast. in de sketches, de- dansjes of met het zaalhockey (de oudjes de den het nog best) haar of zijn deel heeft bijgedragen, is een mani festatie van grootse allure geworden, een gouden feest-viering, waarop THOR met genoegen en trots zal kunnen terugzien. Zij, die er getuige van waren, hebben het met een ovatie beloond. Donderdaemorgren toerd in de fcerfc van de Parochie von St. Jaannis den Dooper het huwelijk voltrokken tussen de bekende Hermus-speler Lex Janse en zijn Vlaardingse bntid Fientje Visser, Toen te exxen elf uur hei gelukki ge paar de kerk verlietvormde een groep Her mes-junioren, voor deze gelegenheid uit Schiedam ge komeneen ere-haag. Tijdens de godsdienstoefening waren bruide- gom en bruid en de verdere aan wezigen in. passende bewoordin gen ook reeds enkele malen her innerd aan de successen op het groene veld van de bekende Schie- damse sportman. „Ha vyf jaar ervaring met de jeugd, moet het ouder- en grezinswerk een plaats krijgen in ons clubhuis!" Dit vonden wg de belangrijkste uitspraak, die Donderdag gedaan werd op de feestavond ter gelegenheid van het eerste lustrum van het clubhuis Sint Joris Doele. Zij kwam uit de mond van de heer Karei Scholten, de man, die van de oprichting af, de bezie lende leider van de ongeorganiseerde arbeidersjeugd is geweest. Deze avond, speciaal bestemd voor de ouders en de oud-leden, was de eerste feestelijke bijeenkomst in een serie van drie. Vrijdagavond (heden) is er e entweede, alleen voor de leden van elf tot dertien jaar en Zaterdagmid dag wordt de lustrumviering besloten met een programma voor de jongste leden. Alle festiviteiten vinden vanzelfsprekend plaats in het stamgebouw, het clubhuis Sint Joris Dode aan het Doele-pleïn. Daar was Donderdagavond ook het gymnastieklokaal als feestzaal ingericht, door de jongens en meis jes zélf uiteraard, want zelfwerk zaamheid staat hier bovenaan op het rooster. Samenzang opende het program ma. Het eerste optreden van de jeugd, bracht rhythmische dansen door een meisjesgroepje. Verma kelijk was het lekenspel „Tien paar klompjes"* Vooral hier kwam duidelijk naar voren met welk een vuur de kinderen hun werk tracht ten te doen. Ging het even fout, dan volgde er een felle tik van de dichtsbijstaande buur en de acteur was er weer in. Het monöaccor- deongroepje waarbij zelfs Franse liedjes werden ten beste gegeven, oogstte de bewondering van alle aanwezige ouders, en dat waren er heel wat. Joop Wuisman droeg op innemende wijze een tweetal ge dichtjes voor. Het vrolijke viertal liet de zaal daveren. Een aantal dansjes vormden het slotstuk voor de pauze. De ouders, die nu eens met eigen ogen konden aanschouwen, wat hun kroost in dat clubhuis van m'nheer Schoiten presteerde, kregèn voor zichzelf een verrassing bereid, waarover wij in onze aanhef reeds spraken. Karei Scholten had vier punten op zyn boekje staan, die hij onder het genot van een kopje koffie langs z'rj neus naar voren bracht, punt één handelde over de jaarlijkse bazar. Clutemba geheten, waarvoor spreker aller aandacht vroeg. Op 22. 23 en 24 April zal zij worden gehouden. De opbrengst moet meehelpen het clubhüiswerk weer enige töd ie kunnen voort zetten. De heer Scholten verzocht de ouders eens bij elkaar te ko men om een afspraak te maken voor het vervaardigen van diverse werkstukjes, die het succes van de bazar kunnen verhogen. Punt twee had een zelfde strekking. Het aantal „Vrienden van het club huis*' (donateurs) moest zo moge lijk woeden uitgebreid. Het derde punt werd de grote verrassing. De aard van het clubhuiswerk zal worden uitgebreid tot de gezinnen. Zelfs is men van plan er ook met de ouders enige dagen tussenuit te trekken nasr een kampeei-hui*: of iets dergelijks en wanneer Karei Schoiten iets dergelijks in de pen heeft, dan wordt het ook wat. Dat weten de mensen, die iets met de Sint Joris Doele te maken hebben, maar al te goed! Het laatste punt ging over de jaarlijkse vacantie- week van de jeugd. Honderd vijf tig kinderen wil men dit jaar in de gelegenheid stellen het vacantie- kamp mee te maken. Honderd kin deren sparen er reeds voor. Spreker spoorde de- ouders aan de jeugd zelf verantwoordelijkheid bij te brengen, bijvoorbeeld door hen zélf te laten sparen voor deze zomerfeesten. Scholten vond het zeer aanneme lijk, dat de ouders hier hun best voor deden, want de vrije tijds besteding in de vacantiedagen is immers een van de grote hoofd brekens van de moeders. Zo gaat het clubhuiswerk zijn tweede lus trum tegemoet: enthousiast, vol goede moed en met nieuwe plan nen! Op deze feestelijke bijeenkomst was tevens aanwezig de heer J. W. Ooms, directeur van het documem tatie- en adviesbureau van de lan delijke stichting Clubhuizen voor de ongeorganiseerde arbeid ersj eugd Deze bracht zijn gelukwensen over, prees het werk in Schiedam en moedigde leiders en leden aan, op deze weg voort te gaan. Advertentie l. M.) Voor hen. die graag een vast tapijt willen hebben, maar tegen de aan- schaffmgskosten opzien, hebben wij nu een aanbieding uit duizenden. Morgen 9 uur beginnen wij mei de verkoop van een partij originele „MADOERA" BOUCLÉ TAPIJT een ijzersterktapijt. bijzonder geschikt voor huis- en slaapkamer. 100 cm. breed, verkrijgbaar in 2 kleuren, voor ongelooflijk lage prijs Nu per meter 79 BINNENWEG BEJJERLANDSELAANT^TSj Wat men moet weten: Ap othekcrs-naehtdi enst: Fa. V. Westendorp. Singel 81. Rellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Bioscopen: Monopole, 2, 7. 9 uur: „Geroni- mo". Passage, 2 en 8 uur: ..Stalag 17" Tentoonstellingen: Stedelijk MuséumKinderen uiten zich. 8 uur. Bijeenkomsten: Huishoudschool: Demonstratie visbereiding voor Ned. Ver. voor huisvrouwen, 7.30 uur. St. Joris Doele: Jaarfeest 11—13 jarigen, 7.30 uur. ZATERDAG; R.K. Volksbond: Opera en Ope rette Vereniging Gemengd Koor, 8 uur. Musis Sacrum: ..De Dilettant" toneeluitvoering. 8 uur. Irene, C.J.M.V. Gideon Jaarfeest, 7.30 uur. Volksgeboaw: Groninger ver eniging ,.Gruno". Toneelvoor stelling. 8 uur Musis Sacrum: (BovenzaalPer soneelsvereniging ..Ons Genoe gen", 8 uur. Harmonie: Afscheidsfeest „Gus to", afscheid van de heer Kar- seboom. 7.30 uur. St. Joris Doele: Jaarfeest Wer kende Jeugd. 7.30 uur. Gisteren in de vooravond ging plotseling het gascomfoor, dat in ris wonmg van de botonvlechter J. B. aan do Parallelweg 250 staat uit. Toen B. het weer wilde aansteken hoorde hij eerst een fluitend geluid en daarna een exploste. Het bleek dat de gasmeter die in de huiska mer staat ontplofte. Tegelijkertijd werd een zelfde knal gehoord op de tweede etage van dit pand. waar de havenarbeider J. H, C. T. M. woont. Ook daiv explodeerde de gasmeter. Op beide etages ontstond een begin van brand en m beide gevallen werd met emmers water het vuur gedoofd, zodat de brandweer, die spoedig ter plaatse was, geen dienst behoefde te doen. De vermoedelijke oorzaak van deze explosies is on derdruk in de gasleiding. Vannacht om een uur werd dc brandweer gealarmeerd voor eon schoorsteenbrandje dat woedde ten huize van C. C. aan de Simon Ste- vinstraat 7. Met een rager hebben de brandweerlieden het vuurtje ge doofd. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur. Groen gestreepte si aal, glacé heren- handschoen, 1 paar rubber laarzen, scha kelarmband. halssnoer, geruit kmdcrlas- je. schroevendraaier. Tc bevragen by de vinders: Handpompje van rijwiel. P Kicla. Sin gel 163; transport-bagagedrager, A. de Ja- gcri Reaumurstraat 15a; schaats, S Kol lenburg, Potgieterstraat 25: 2 kinder schepjes. C, Daalmeijer. Nieuwe Haten i57a; blauwe sjaal, A. Oosterholl, Nlc. Beetsstraat 46a: 1 paar wanten. P. Kroo- nings, Alb. Cuijpstraat 25; vosbont, G. Nieuwland, Laan Ons Genoegen 21; zwart lederen want. Vis, Kobbemastraat 5; 1 paar grijze bandschoenen, J. Krelscher, Ph. van Bourgondiëstraat 35b; driekleu rige sjaal, W, Feelders, Anth. MuIJsstraat 21; l paar gymschoenen, Holkamp. Maas dijk 143; armband, Schippers. Havendyk 156; zilveren kettinkje met hanger, v. d. Toorn, Stadhoudeistaan 54. here nhor loge. Smulders, Tuinlaan 12; zilveren broche. J. A. Bergvelt, Rotterdamsedijk 417; ring met 5 sleutels, A. v. d. Berg, Kreupei- straat 27: bril met étui, A. Zegeren. Car- thesiusstraat 33a; bruine portemonnaie, v. d. Meer Schoep, SnelUussingrf 54; zwarte portemonnaie, V. d. Berg. Hogen- banweg 37b; damesportemormaie met inb.( F. den Brinken Anth Muijsstraat 14a; herenportemonnate, Staal, Rotter damsedijk 186, Burgerlijke Stand GEHUWD: B, v. d Sluijs 24 jaar en H. E van Ravens 22 jaar: H. M van Dnel" 33 jaar en C. van Breda 29 jaar. ONDERTROUWD; A, Goudrlaan 22 j. en M. Pors 24 jaar; IIA. Onstcnk 29 jaar en A. Witter 21 jaar; B J. Pil 30 jaar en M. L, Th van Slobbe 28 jaar: W L. Promes 26 jaar en M. Th J. En- genng 22 jaar; L. P. Schippers 51 jaar en B Westra 44 jaar. GEBOREN: Johannes M. zoon van M. A. J. van Mil en C. M. v. Alnhen: Ma rietta P. dochter van P. D. v d. Knoop en K K, Bekooil: Adriaan z. v, P Schrooten en A. Alders; Lnmtjer» lus A. 7-oou van J. Leliveld en J van Duijn; Hicronymus H zoon vno L, L Vincent en M. H m. van Mol: Leen tiert J zoon van J. A. Bosdijk on J AdI- dijk OVERLEDEN: J Hartman, 83 jaar. tum'ËKDAM Tegen rir eigenaar van een hond, die gisteren schapen aanviel, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. De man bad verleden jaar April at van B en IV van Bergschenhoeh opdracht gekregen zijn hond bui tenshuis te muilkorven. De schapen waren eigendom van dc landbouwer P. H, van de Bergse Vnker R'ittpkade, Twee beesten werden zodanig gewond, dat zij moesten worden afgemaakt. Dat be tekent een schadepost van twee honderd gulden. De 31-jarige fabrieksarbeider J. F. van Doren uit de Josepblaau is van nacht op het Stieltjesplein met zijn fiets geslipt en gevallen. De man liep eers her een schud ding op en is opgenomen m het Westerziekenhuis. Dr M. J. J. Houthuis. directeur van het Openbaar Slachthuis heeft een uitnodiging aangenomen om np de van 22 tot en met 27 Februari :n Kopenhagen te houden gemeen schappelijke vergadering van de „Food and agricultural organization'" en de „World health organization" te komen spreken over de behande ling van ^slachtvee. Gisteren werd in de grote zaal van het PTT-gebouw aan de Cool- singel een filmavond gehouden door de Koninklijke Noord- en Zuid-Hol landse Redding Maatschappij en de Werkgemeenschap P.T.T. In leder was de heer Jan Wittpen. die np boeiends wijze vertelde van het heldhaftig en belangeloos werk dat do'or de bémanningen van de red dingboten is en wordt verricht, vroe ger in* riskante open roeiboten, te genwoordig met het modernste ma teriaal. De film nam het gezelschap op verschillende redritogtiwhien mee. De vrolijke noot ontbrak niet. Het ensemble „Ons Genoegen' verzorgde de muzikale inleiding, ter wul na de pauze de gymnasiaste mej. Hulshof op de accordeon speelde. Het bestuur kan op eon geslaagde avond terugzien. Tijdens» zijn bezoek aan Duisburg heeft burgemeester G. E. van Wal- sum Donderdagavond een rede ge houden, waarin hij o.a. herinnerde aan de ondervonden hulp tijdens de watersnood. Duisburg heeft toen da delijk zijn diensten aangeboden De belangen van beide steden lonen opvallend parallel, omdat zij zo naujv vervlochten zijn met de Rijn vaart, zo zei de burgemeester ver der. De twee herten die Dindsdagavond het hertenkamp ontvluchtten, om dat zij schrokken van het onver wachte bezoek dat een grote hond hun kwam. brengen en die tenslotte hun toevluchtsoord vonden in het Kralingse bos. vertoeven daar nog steeds. Natuurlijk kan dat zo niet blijven en de bedoeling is dat zij weer naar hun woonstee terugkeren. De mannen van de Plantsoenen dienst deden reeds enige pogingen om hen te vangen, maar hadden voorlopig nog geen succes. Hoewel de dieren bi] het voederen al wat brutaler worden en hun verzorgers steeds meer durven te naderen, blij ven zij wantrouwig en slaan ztf bij de geringste bweging van vreemden op de vlucht. Er wordt daarom vriendelijk ver zocht zich niet in de omgeving van de dieren te bewegen of te trach ten hen te vangen. De kans is na melijk niet uitgesloten dat zi} dan vluchten naar de verkeersweg, waar hun een ongeluk zou kunnen over komen. De eigenaar van een carrier zit al zijn eigendom üc 29-jange loswerk- vJjf maanden lang te wachten op man D. C. zou dc bakfiets toen te rugbrengen namens zijn broer, maar hi) moet no» komen. Een fiets die door C. zelf werd gehuurd, ver kocht hij dezelfde dag nog voor een tientje. De man is nu opgeslo ten in het politiebureau aan de Straatweg. De fiets is terecht maar de carrier is nergens te vinden. In de Schepenstraat is gister middag een personenauto aangere den door een vrachtauto. De eerste kreeg vrij ernstige schade. De be stuurder van de vrachtauto is echte, doorgereden. De politie van het bureau Oostervantstraat verzoekt getuigen van deze aanrijding zich te melden. Gemeentewerken hopen nog dit jaar een aanvang te kunnen maken met de verdere werkzaamheden aan de Maasboulevard, die, zoals men weet, in de toekomst dienst gaat doen als waterkering. Dc „bin nendijks" liggende binnenhavens krijgen bij hun ingangen vloed- deuren, die in geval van hoog wa ter kunnen worden afgesloten. Deze vloed deuren worden ge bouwd bij dc ingang van het Leu- vehavencomplex en b?j een nieuwe toegang tot. het complex Boeren gat- Bui zengat-Haringvl iet. Do nieuwe ingang komt iets ten Oosten van het vroegere Maasstation te liggen. Vóór men kan beginnen aan het maken van de vloeddeuvcn bij de Leuvehaven zal er, naast dc be staande ingang, een tijdelijke toe gang moeten worden gegraven, op dat het scheepvaartverkeer tijdens de werkzaamheden niet wordt lamgelegd. Pas nadat deze nood toegang weer is gedempt kan het „Koopvaardij'monument" van Ca- rasso op de punt van de Boompjes worden geplaatst. Naar het Boerengat behoeft geen tijdelijke toegang te worden ge maakt, omdat deze haven te be reiken is via het Haringvliet. Ais de nieuwe ingang er is zal dc in gang van de Oude Haven kunnen verdwijnen. Zoals bekend komen Oude cn Nieuwe Haven op het Ba sisplan niet voor. De juiste hoogte, die de water kering van de Maasboulevard moet krijgen, is nog niet bekend. Zij hangt af van de onderzoekingen, die momenteel door de Deltacom missie worden verricht. Vast staat evenwel dat het dijk- lichaarn niet hoger kan zijn 4aa 4'a meter, plus N.A.P., in verband met de toestand van. de onder grond. Men zal zich kunnen behel pen met een keermuurtje, waar mee men kan komen tot 5lé meter plus N.A.P. Het begin van al deze Werk zaamheden wacht op de nodige of ficiële goedkeuringen, Ir C. Franx, directeur van Gemeentewerken, hoopt echter dat de vergunning spoedig afkomt, zodat nog deze zo mer met het voorbereidende werk kan worden begonnen. Het gehele object zal enkele jaren in beslag nemen. Aan tXr Rijksuniversiteit te Leiflen 1» gepromoveerd tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld „D# deurwaarder", de heer M. Terkens. gebo ren te Rotterdam en thans wonende t* Lelden. Het bestuur van de stichting „Financïerings Instituut Schiedam" geeft met leedwezen kennis van het over lijden van de Heer A. ,T. C. VAN OPPEN in leven voorzitter van deze stichting. Aan zijn pretti ge wijze van samenwerken, alsmede aan zijn voort durende bereidheid en werkkracht, -zullen wij de meest prettige herinneringen houden. Het bestuur van de Schiedamse Middenstands Centrale geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer A. J. C. VAN OPPEN in leven secretaris-penningmeester der S.M.C. Wij zullen hem in dankbaarheid blyven gedenken, ons herinnerende zijn volstrekte toewijding, zijn aangena me persoonlijkheid en zijn grote gaven van hoofd en hart. op Vrijdagen 19 en 26 Febr. 1954, tglkens v.m. 11 uur in de R.K, Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam, van het pand, bev, winkel met afz. bovenwoning te Schiedam aan de HOOGSTRAAT 86, kad. sectie B no. 1388, groot 59 c.a. Het bestuur van de Schie damse Kunstkring geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer A. J. C. VAN OPPEN die vele jaren bestuurslid was van de Schiedamse Kunstkring Schiedam, 11 Febr. 1054 GEVRAAGD (vrl.) voor lichte kantoor werkzaamheden. Br. no. S 32 bur. blad. grondbeL- 84.95, straatbel, 29.92, pree. f 1.50. Bezichtiging: 17 en 18 Febr. 1954 van 1Ö-—12 en van 2—4 uur. Inlichtingen en toe gangsbewijzen verkrijgbaar ten kantore van Nots. A. Hoek, 'Lange Haven 97, Schiedam. Gordijnrail compleet p. meter 1,00 Plastic gordijn veer p. meter -0,30 Brons gordijnroede p. meter 0,75' Waswringers 37,00-39,00-59,75 Uitklapbare wringerbok 13,95 Wasketels 7,21—7,79—8.98 wastellen 5,66—7,01—7,92 Gasslang p. meter 0,60—0,85 Waterslang p. meter 0,55—0,851,05 Autopeds 28,50-31,50-33.50 Kinderfietsjes 17,50-21.00-22,50 Rolschaatsen 11,00-14,95-19,50 A ai-da ppelmesscn 0,35—0,45—0,60 Broodmessen 1,40—1.802,25 Buitenbanden 3,35—3,75—440 B inncnban den 1,35—1,65—2,10 Rrjwieïzadels 5,206,257,75 Sportsturen 4,90—8,757,25 Ketting ka sten 3,43—3,95—4,55 Jasschermen 1,2a1,702,35 Spatborden per stel 3.20 Etectr. rijwiellampen 9,90-13,25 Plastic snoer p. meter 0,16 Stopcontacten 0,35—0.65—1,15 Fittingen 0,380,50—0,65 Stekken 0J0—0,30—0,45 Stnj kij zerstekken 0,35—0,50—0,65 Schakelaars 0,65—0,831,36 Zagen, hamers, nijptangen, schaven, schroevendraaiers Comb.tangen, blikscharen, buigtangen, ijzerzagen Gereedschappen en ijzerwaren voor elke vakman Alle soorten PHILIP SLA MP EN en LICHTBALKEN TB VEEL OM OP TE NOEMEN KOM EENS KIJKEN HOOGSTRAAT 67—69 - TELEFOON 68436 Oudedijk 267, tel. 26710, heeft plaats voor een Gevraagd voor spoedige indiensttreding op handelskantoor (vrl.)leeftijd ongeveer 17 jaar (vrl.). leeftijd ongeveer 15 jaar Brieven onder nummer S 31 aan het bureau van dit blad, TARIEE TOT EN MET 15 WOORDEN Elke vijl woorden meer f 0,63 1 0.20 Te koop atlagab. j Een grote sortering In glas, porcelein en email le tegen de laagste prijzen. Bokhorst, Groenelaan 36; Hoogstr 34. In speelgoed een ruime sor tering: poppen, auto's, spo ren, blokken- en bouwdozen bij Bokhorst. Groenelaan 36, Hoogstraat 34, Baby commode 27.50: kin- deriedikantje 17.50. ton en andere modellen, alles gelakt, Tussenbroek, Edisonstr. 31A. Schiedam, Wringers met kogellager.*, lopen zeer licht, m. 5 jaar garantie 51.Verder de bekende wringers voorradig. Cl arson wringer 39. Miele 49.Acme 69.75, wringerbokken 12.75 en 15.—. Frans van Thïenen, Broersveld 123. Tel. 69799. Bronzen gordijnrail, geheel compleet 1.— p. m. Gor- dijnveer m. plastic 0.30 p. m. Ronde traproeden v.a, 0.32 platte traproeden T.» en 1.20. Frans van Th i enen, Broersveld 123. Tel. 69799.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1