WATER MET EN ZONDER CHLOOR SPOELT DOOR ONZE BUIZEN Grote belangstelling voor postzegelruilbeurs Beslissing is gevallen AGENDA Moet IJ eens hóren- - '-iW NA TWEE ETMALEN: Benzinebrand Pernis thans bedwongen winnaar van „De Beyer' Rembrandt-lokaal B. en W. over verplaatsing van „Nefaver" Donderdag 4 Maart 1954 Nieu u:e zui veringsinstallatie werkt beter dan oude filters Net op tijd Jeugdige philatelisten handelen onder deskundig toezich t De Vierspelenkamp Onlchloring Roken en lassen Boter goedkoper, koffie en thee duurder Stand tM eekamp Mes-Pieinzickt gelijk, 10-10 Schiedams biljarter naar landelijke wedstrijden Vraagteken Clubavond „Arma" Duitse kinderen in Schiedam „Man in het Bruin" Biljart-tweekamp „Sport" en „O.H." Ds v. Leeuwen naar Herv. Gemeente ÏIBSS-nieuws J. P. de Koning in biljart tournooi 3de kl. libre „LEÜVEHAVEN" NAAR ROTTERDAM Twee soorten water spoelen sinds October van het vorig jaar door de buizen van de Schiedamse waterleiding: water mét en zónder een chloorsmaak. Maar doordat ze gemengd via Rotterdam het buizennet valt onze stad ingaan, merkt niemand dat slechts twee/derde deel van wat er uit zyn kraan stroomt naar chloor smaakt. Beide soorten zijn afkomstig wit de Maas, maar terwijl het water mét een smaakje biologisch is gezuiverd! op een manier die sinds tientallen jaren wordt toegepast, verkrijgt de drink waterleiding het andere, het smaakloze water op een geheel andere manier. Knappe Rotterdamse koppen hebben in de af' gelopen jaren een systeem van chemische zuivering ontwor pen. Het is deze zogenaamde „coagulatiemethode" die sinds October in een gloednieuwe installatie wordt toegepast en die uitstekend drinkwater zonder büsmaak tot gevolg heeft. Natuurlijk hoeft biologisch gezui verd drinkwater allerminst naar chloor te ruiken. Normaal doet het dat ook in onze stad niet. maar de omstandigheden zaten deze winter zo tegen, dat de Rotterdamse drinkwa terleiding (onze bron) wel tot toe voeging van chloor als noodmaatre gel moest overgaan, wilde men er zeker van zyn dat het drinkwater dat de deux uitging, veilig was. En dat is en blijft nummer een voor de mensen, die de verantwoording dra gen, daar kan geen enkele boze brief wat aan veranderen. Veiligheid voor alles! Wat waren die omstandigheden, die deze winter samenspanden om het Rotterdam en Schiedam op wa tergebied zo lastig mogelijk te ma ken? In de eerste plaats de toene mende vervuiling van de Rijn Steeds meer fabrieken in Duitsland gaan hun afvalproducten in deze rivier spuien en als er dan maar weinig water is. wordt dat kleine beetje des te vuiler. Deze winter was er wel bijzonder weinig water op de Rijn. Ieder zal zich herinneren dat de scheepvaart ernstig werd belemmerd. En zo kwam er naar Rotterdam vuil water, dat een heel wat grondiger zuivering had te ondergaan dan ge woonlijk. Dat was punt één. Daar kwam nog bij: de strenge vorst, die maakte dat de biologische zuivering in de filters aan de Honingcrdijk in Rotterdam veel minder snel verliep dan nor maal- Meer werk dus en een minder snel verloop van dat werk. Dat zou heb ben betekend dat men slechts twee derde van zijn hoeveelheid water had kunnen krijgen als-... als men niet juist klaar was geweest met de ont wikkeling van een heel nieuwe me thode van waterzuivering: de coagu- latie- of uitvlokmethode. Het was eigenlijk de bedoeling ge weest het nieuwe coagulatiegebouw aan de Honingerdijk officieel in ge bruik te stellen en dan eens voor zichtig de methode aan de praktijk Ruim twee honderd jeugdige Schiedammertjes staan ingeschreven als regelmatiger bezoeker van de postzegelruilbeurs, die cens in de maand door de Sehiedamsehe Gemeenschap in zaal „Irene" wordt gehouden. Gis termiddag om half drie opende de „Beurs" wederom haar deuren voor de jeugdige philatelisten, die reeds enige t\jd voor de poort stonden te wach ten. De tegenstanders, die Van Duyl in de eindstrijd van de Vierspelenkamp heeft, maken he| hem wei bijzonder gemakkelijk, want zij vechten zo. dat geen hunner met een hoog aantal matchpunten de ontmoetingen beëin digt Dat heeft tot gevolg, dat de to talen van die spelers niet snel om hoog gaan, en de positie van Van Duyl steeds steviger wordt. Woens dagavond verspeelde Hekman elke kans op de overwinning, want_tegen Köneman verloor hij drie partijen en kreeg dus maar 2 punten, zodat Hek man ev nu twaalf heeft, Seheffers, die zeer sterk spel levei'de, kon het tegen Van Eyk niet verder brengen dan 5 punten, zodat hij er in 't geheel uit vier ontmoetingen 20 kreeg._ Ook Van Eyk, die wel zeer onfortuinlijk is geweest in dit toumooi, kreeg er vijf en kwam tot 17 punten, v. Duyl staat er met 26 en nog twee ontmoe tingen in zicht, heel zeker voor en feitelijk kunnen we gevoegelijk aan nemen, dat op deze avond de beslis sing is gevallen. De resultaten waren: Libre: Köneman Hekman Cadre: Hekman Köneman Eénband: Köneman Hekman Driebands Köneman Hekman Köneman kreeg derhalve 8 match- punten en Hekman 2 pnt. Librer 230 250 18 SO 13.88 200 131 18 39 7.27 150 150 16 40 9.37 175 149 16 58 9.31 30 30 22 6 1.363 30 29 22 4 1.318 20 20 29 3 0.689 20 13 29 4 0.620 150 150 15 35 200 78 15 42 100 100 11 22 150 131 11 44 30 30 19 5 30 24 19 9 20 20 21 3 20 16 21 2 te toetsen. Dat kon nu niet; direct moest de zaak op volle capaciteit laan draaien. Maar wat waren die waterleidingmensen blij dat 2e deze nieuwe installatie achter de hand hadden! Om te besrijpen wat het wil zeg gen een derde deel van de hoeveel heid water in de stad te kort te ko men moet men weten dat enkele we ken geleden, kort na de vorstperiode, de druk op de waterleiding veel te gering was. hoewel men toen maar een dertigste deel te kort kwam. Bij de coagulatiemethode wordt het vuile rivierwater chemisch ge zuiverd met behulp van 'n chioor- ijzerverbinding. Het ijzer, dat men bij de Dxnnkwater lei ding momen teel gebruikt, bestaat uit huidpla ten van de onlangs gesloopte Vo- lendam. Ze worden in een sterke chlooroplossing gehangen. Waar een oud schip a? geen dienst voor kan doen Een chloor-ijzer vet binding dus. „Aha" horen we u zeggen. „Dus toch chloor". Inderdaad, maar dit chloor verdwijnt na het zuiveringsproces, als men heeft nagegaan dat alle schadelijke organismen volledig zijn opgeruimd, weer geheel uit het wa ter. Ontchloring zal in de toekomst ook mogelijk w orden voor het andere water, dat een biologische zuivering heeft ondergaan en dat daarna nog eens cvtra van chloor is voorzien. Op dit ogenblik is dit systeem in het la- horatorïum van ile Drinkwaterlei ding al volledig uitgedokterd, maar voor het in de praktijk kan worden gebruikt gaat nog wel enige tijd heen. Natuurlijk mag het chloor pas uit hot water worden gehaald als men zeker weet dat het heeft gewerkt. Ev moet dus enige afstand zijn tussen de plaatsen waar het wordt ingebracht en waar het wordt uitgehaald. Chemische zuivering heeft gr oh voordelen: 1. de kwaliteit van het water wordt er beter door, ook wat de smaak betreft. 2. deze methode vergt slechts twee uur, de oude 36 uur, en 3. de oude filters nemen een enorme ruimte in beslag; het eoagu- 1 a ticgebouw is naar verhouding klein. Waarom men dan niet helemaal tot deze methode overgaat In de eerste plaats liggen de grote filters er nu eenmaal en in de tweede plaats wil men niet geheel van de aanvoer van chloor afhankelijk zijn in verband met eventuele onzekere toestanden. Rotterdam en Schiedam kunnen echter gerust zijn- In de toekomst zal het water niet meer naar chloor smaken; ook al is de waterstand van de Rijn nog zo gering. Nu moeten we nog even doorbijten tot de dooi in de Alpen intreedt. Want dan komt er weer voldoende water. Meer wa ter. minder vuil, geen chloor meer nodig. Wat zullen we dan een dorst krijgen Iedere maand groeit het aantal in-' geschrevenen van deze beurs; gis teren werd het tweede honderdtal volgemaakt. Alle beursbezoekers ont vangen een legitimatiekaart, waar op staat aangegeven od welke data de beurs is geopend, en waarmee zij toegang tot de beurs hebben. Op de beurs zelf wordt levendig ..gehandeld" in zegels uit alle delen der wereld. Mochten er zegels bij zijn. die men niet thuis kan bren gen, dan loopt men naar de deskun dige toe, die ook aanwezig is, en die weet er wel raad mee. Jammer genoeg is er maar één deskundige aanwezig. Ten gerieve van deze postzegelverzamelaartjes zou hier nog wel een jonge kracht zijn dien sten kunnen aanbieden. Van de jongste jaar) tot de oudste (16 jaar) bezitten de beurs bezoekers een echte handelsgeest. Mooie zegels worden slechts geruild tegen mooie; wanneer de op de zegel aangegeven waarde hoog is, Seheffers 150 150 15 35 11). v. Eyk 200 78 15 42 5.20 Cadre: Seheffers v. Eyk Eénband: Van Eyk Schelfers Driebanden: Van Eyk Seheffers Beide spelers wonnen twee par tijen en kregen dus elk vijf punten. Wat men «noct weteo: Apothekers-nachtdienst: Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89 Telefoon 89290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: 25 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Monopole: 2, 7, 9 uur: Wrekers te paard. Passage, 2, 8 uur: „Lili". ■Bijeenkomsten: Irene: Geref. Oitdersvereniging Meisjesclub, 8 uur. Passage Theater: Harmoniever- eniging Wilton Fijenaord, Con certavond, 8 uur. Beursgebouw: Tamboer en Rij perscorps Harmonie, Jubileum- bazar. 8 uur. VRIJDAG Irene: Ned. Christelijke bond voor Overheidspersoneel. 7-30 u. Marijke: H.I3.S.S. Contactavond, 8 uur. Beursgebouw: Bazar van het Tamboer en Pijpercorps „Harmo nie", 8 uur. Burgerlijke Stand GEBOREN: Johanna M.. d. v. J. Griek en M. Twigt: Rudolf H., z. v. A. Frank en M. J. Muus; Lau- rinus G-. z. v. L. G den Houting en A Damme; levenloos kind van P. v. d. Hurk en A. Wielstra. OVERLEDEN: E. A, de Wolff, 78 j., weduwe van N. J- Zandvoort. <Öe redtctle behoudt sicn het recht voor ingezonden stukken voor «Jete rubriek te bekorten. Anonieme stekken fsxti in de pntlleittandl. Naar aanleiding van de vele alar merende berichten over het roken en zijn. gevolgen en niet in 't minst door het stuk van dr v. Rysingo verwondert het mij zeer, dat er alleen maar gesproken wordt van tabaksrook, en dat één sigaar ver gif bezit om 2 mensen te doden bij onderhoudse inspuiting. Als leek moet ik dit aannemen. Maar is het bekend, ook en vooral de auto riteiten. hoeveel vergif één laselec- trode bevat, waarvan de lassers de gehele das dikke blauwe wolken krijgt te slikken. En dat in talrijke bedrijven nota bene ook gemeente en rijks-werkplaatsen geen behoor lijke ventilatie, laat staan een af- zu iff installatie. aanwezig is? Is hierin niet te voorzien zoals b.v, in garages? Het is in ieder geval een plicht hieraan iets te doen. temeer daar deskundigen ver klaren. dat er Jasciectroden ge- j brui kt' worden die bij clectnsch las- S sen zeer giftige dampen afgeven EEN METAAL BEWERKER De dagbladen melden, dat de bo ter goedkoper zou worden, zodra de oude voorraden verkocht zijn, de consument mag dus wachten, an ders wordt de handelaar de dupe. Koffie en thee worden duuider, direct ingaande. Waarom worden nu de goedkopere voorraden niet eerst verkocht? In beide gevallen moet de con sument alweer het gelag betalen; is daar nu helemaal niets aan te doen? Eén raiddel staat de consu ment beschikbaar, maar dan moeten allen meedoen, geen koffie en thee meer gebruiken, of tot een mini mum beperken. dan wordt deze alleen geruild tegen een zegel met ook een hoge waarde. De bezoekers ziin allen gewapend met een echte postzegel-pincet en een „oude rot*' in het vak beschikt zelfs over een loupe die te voor schijn wordt gehaald bij het onder zoeken van een exemplaar dat ter ruiling wordt aangeboden. Het is een goed initiatief geweest van de S.G om deze ruilbeurs te houden, eens in de maand is mis schien al te weinig, want de belang stelling van de zijde van dp Schie damse jeugd is zeer groot. Op de derde speelavond hebben de viertallen van de biljartvereni gingen MES uit Vlaardlngen en Pleinzicht, Schiedam, na vaak span nende parttïon. de Punten gedeeld (4—4). Na drie speelavonden ig de stand precies gelijk; beide vereni gingen scoorden i0 punten Op de laatste speelavond moet derhalve de beslissing vallen. De gedetailleerde resultaten van Woensdagavond waren (spelers van MES eerst genoemd): Serier.se 61 61 45 11 1355 v, d. Hoeven 40 31 45 4 0.688 v. Geest 40 17 38 3 0.447 Dries 47 47 38 8 1.236 Verkrui tor 48 48 38 5 1.263 v. d. Engel 53 4? 38 7 1.236 Don 102 83 35 9 2.371 Kuypcrg 64 64 35 10 1.828 Zoals reeds eerder gemeld, won nen de Pleinzicht-spelers in de 2e ronde alle partijen Gedetailleerd waren toen de resultaten: Verhaal Stuurman Dries v. Geest v. d. Engel Boer Snijders Muller Drenth 58 31 7 30 31 3 47 39 9 37 39 6 53 26 9 45 26 30 33 33 fi 29 33 4 1.870 0.967 1.205 0.948 2.230 1.730 1.000 0.878 De heer Z. de Koning van de vereniging „Dirks Vrienden" zal a.s. weekend de Schiedamse kleu ren gaan verdedigen in het lande lijk biljarttournooi derde klasse libre in Apeldoorn, Vanaf 1945 is de heer De Koning met de biljart- sport bezig. Hij heeft sinds die tijd steeds in stijgende lijn gewerkt op het groene laken. In Leiden heeft de heer De Koning op 20 en 21 Februari beslag weten te leg gen op de titel gewestelijk kam pioen in deze klasse. De strijd die a.s. Zondag in Apeldoorn zal wor den gehouden, speelt tussen A. Bolk van district „Zuid-Limburg", Th. Goossens van „West-Brabant", J. P. de Koning van Schiedam, G. W. Meyer van „Doetinchem", R. Pel van „Het Noorden" en de heer J. Waal van „West-Friesland". De lengte van de partijen die in het landelijke tournooi zullen wor den gespeeld, is 100 caramboles. Zondagmiddag om kwart over vier hoopt men de prijzen te kunnen uitreiken. Virgo"' naar Amsterdam De monumentale house-boat „Vir go" gaat onze stad verlaten. Reeds enkele jaren siert deze drijvende „woning" het stadsbeeld aan de Westerkade. De eigenaar, de heer E. J. b. Moenk. heeft enkele dagen geleden zijn woonark verkocht aan een gegadigde, die als nieuwe lig plaats van dit „huis" Amsterdam heeft gekozen. Binnen, enkele dagen zal men met behulp van een sleep boot df woonark door de Schie damse navens slepen. Hiermede zal een markant punt aan de grens van de Gorzen zyn verdwenen. r5'.* De hevige hertzinebrand bij de BPM in Pernis is geblust, Vanmor gen was men druk bezig met de op- rmmlngswerkzramheden. Het terrein was voor buitenstaanders afgezet en het hek, dat over grote lengte was doorgeknipt om de brandweer gele genheid te geven de brandende tanks gemakkelijk te bereiken, was reeds hersteld. De politie weerde alle nieuwsgierigen, die op het laatste stukje Vondelingenweg een kijkje wilden nemen op de geblakerde res ten van de tanks. Omstreeks vier uur gistermiddag doofde het vuur in de laatste bran dende tank. De benzine in deze tank was nog gloeiend heet. Iedereen dacht reeds, dat de brand voorbij was, doch later sloegen plotseling opnieuw vlammen uit de tank. Om streeks zes uur was het vuur echter definitief gedoofd. De Rotterdamse brandweer kon inrukken, de bedrijfsbrandweer van de BPM bleef achter om een oogje in het zeil te houden. De schade is groot, doch het be drag hiervan is nog niet te bepalen. De tank, die het eerst explodeerde, is gene el uitgebrand en verschrom peld. De tweede tank is nog in vrij redelijke conditie en kan worden hersteld. De hoeveelheid benzine, die in deze tweede tank in gas en vlammen is opgegaan, valt mee. Een grote hoeveelheid is voor het vuur gespaard gebleven. In totaal is circa 12 millioen liter benzine verloren gegaan. Over de oorzaak van de brand tast men nog steeds m het duister. Een nieuwe theorie is, dat toen twee verschillende soorten benzine in de tank werden gepompt, zeer lichte wrijving zou 2ijn ontstaan, die statische electriciteit zou hebben ontwikkeld, waardoor een explosie ontstond. De bedrijfsbrandweer van de BPM en de Rotterdamse brandweer heb ben voortreffelijk samengewerkt, Hoe moeiiyk en gevaarlijk de blus sing is geweest blijkt wel uit de wijze waarop de stralen van do autospuiten op de huidivand van de nog niet brandende tanks in de om geving van de laaiende vuurhaard moesten worden gericht. Deze slan gen moesten worden vastgezet op staken, zodat zij konden spuiten zonder vastgehouden te worden door brandweerlieden. Om de slangen vast te zetten waagden twee leden van de Rotterdamse brandweer zich vlak bij de brandende tanks. Om de ondraaglijke hitte te kunnen, doorstaan moesten zij door hun col lega's worden natgespoten. Met be hulp van extra slangen legde men een regen van water rond de brand weerlieden, die hun pogingen tot al ler opluchting met succes bekroond zagen en veilig konden terugkeren. Men schrijft ons: Xn de publicatie betreffende bet jaarverslag 1953 van de Schied, Gemeenschap staat vermeld dat ook in 1953 een toename viel te constateren van algemene belang stelling en begrip v. h. doel, stre ven en werk v- d. S.G., o.a. ge bleken tijdens een 2-tai „gesprek ken", gevoerd met vertegenwoor digers van Prot. Christ. Groepe ringen. Het bestuur van de C.H. Kies vereniging „Groen van Prinsterer", alhier, meent bij deze constatering een groot vraagteken te moeten zetten. De ontplof te tank (links) is bijna tot op de grond toe weggebrand en alle benzine die er in was (tien millioen. liter) is in vlam men opgegaan, De andere tank slaat nog overeind maar toch zeer gehavend door de hitte, Uii deze laatste Jcon de meeste rein werd of was vanmorgen reeds hersteld en terreintodkers zorgden er voor dat geen onbevoegde een stap deed op de van. het bluswater doorweekte grond. Zaterdag 13 Maart zal de Schie-» damse Arbeiders Gymnastiekver eniging „Arma" voor haar leden een clubavond organiseren in het „Volksgebouw" aan de Tuinlaan. Op deze avond zuilen demonstraties worden gegeven met knots-, hoepel-, vrije- en rhythmische-oefeningen. Ook d.e „Arma"-acrobaten, wer ken aan deze avond mee. Fien van Veen-Mojel zal op deze avond komen declameren, terwijl de Schiedamse humorist Leen da Bruyn de boel komt opvrolijken. Hij zal worden geassisteerd door een accordeonduo. „Arma*' gaat ook lessen geven in de Nleuwland-wijk. Aan de Thor- beckesingel zullen de lessen wor den gegeven m de zaal van da school aldaar. Er zal worden be gonnen met een rhythmische klas voor damesleden boven de 17 jaar. IVIcn zal ook een afdeling huis- wouw en-gymnastiek - in het leven roepen. De damesleden worden verwacht op Woensdagavond van 7 uur tot 8.30 uur en de huisvrouwen van 8 45 tot 10 uur. De lessen zullen v. orden gegeven door mevr. C. Noordelijk-Mulder. De eerste les wordt gegeven op Woensdag 17 Maart a.s. (Advertentie ifla iflfc OXO Neèrlands beste TOMATENSOEP Eert verrukkelijke lichtgebonden soep van zonrijpe tomaten Gisteravond is op het station RotterdamNoord een transport aangekomen van 23 kinderen uit Duitsland, die voor een tjjd van acht weken in Schiedam zullen ver toeven bü particulieren. Door «Das Hilfwerk der Evangelische Kirchc" is in samemverking met het Oecu menisch Bureau voor Hulp aan Vluchtelingen dit verblijf Lu Hol land mogelfjk gemaakt. De kinderen zijn ondergebracht in eezmncn van de Hervormde Ge meente te Schiedam. De leerplich tigen zullen scholen bezoeken. Men heeft ook een aardig programma samengesteld voor de ontspanning. Men za) de diergaarde bezoeken, de bollenvelden staan op het pro gramma en ook zal men proberen een feestmiddag te beleggen in het gebouw Christelijk Sociale Belan gen aan de Lange Haven. Speciaal voor deze Duitse kinderen zal eens in de veertien dagen een kerkdienst worden gehouden in het gebouw. Deze diensten zullen worden geleid door de heer Maarten Verkade. Op de gemeente-avond van de Lu therse Gemeente werd gisteravond voor de stad Schiedam de premiere gegeven van het toneelstuk „De man in het Bruin" een spel in drie bedrij ven van Ilenri v:„n Hoof. Na het openingswoord van de voor zitter. de heer Th. C. Pluym, startte het toneelgroepje o.l v de heer A. Zuidgccst met dit ernstige toneel spel waarin naastenliefde en gods vertrouwen de hoofdtrekken zijn van de diepere achtergrond. De wijze waarop deze toneelgroep dit spel ten tonele bracht dwingt respect af. De medespel en den hebben, ieder voor zich gegeven wat zij konden om deze opvoering tot een succes te maken. J. J. L. v. d. Slot, mej. R- v. d. Slot- Clements, I. van der Touw en A Zuidgeest voerden de boventoon door hun perfecte vertolkingen. De overige spelers H. van Marle- Lub, J. L. v. Dijk. L. RiJntalder, A. Meijer, H. Halk, A. Aibers en J. L. Ritman hebben echter ook het hunne tot het welslagen bijgedragen. Burgemeester en Wethouders heb-1 stadsontwikkeling bracht ons ertoe ben naar aanleiding van de op 5 Fe- I de voorwaarden te formuleren, waar- bruari j.l. gestelde vragen van de onder een ontheffing van de voor heer mr H. B. Engelsman (PvdA) be treffende verplaatsing van een hier ter stede gevestigde cartonnage- fabriek naar Rucphen. het volgende geantwoord: Door het lid van de Gemeenteraad de heer mr H. B. Engelsman zijn de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist dat de gemeenteraad van Rucphen grond heeft beschik baar gesteld aan een hier ter stede gevestigde cartonnagcfabnek, welke dus klaarblijkelijk van plan is haar bedrijf daarheen te verplaatsen? 2. Is Uw College ook bekend om welke redenen dit bedrijf de voor keur geeft aan verplaatsing van de fabriek naar Rucphen? schriften zou kunnen worden ver leend» wat een oplossing van de moeilijkheden zou betekenen. Toen jn dit stadium van de zaak (Augus tus 1953) aan de architect van Nefa ver gevraagd werd een tekening van de te maken bebouwingen over te leggen, werd de mededeling ontvan gen, dat men van het aanvankelijke plan had afgezien, wat daarna schrif telijk is bevestigd. Daarop heeft een persoonlijk onderhoud plaats gehad tussen de directie van dit bedrijf cn de tegenwoordige wethouder van Ge meentewerken omtrent de uitgifte van een bepaald industrieterrein in deze gemeente, in welk onderhoud alle mogelijke wensen onder het oog Gisteravond Is de laatste wed strijd gespeeld in het tonmool om de Rembrandt-wisselbeker, Deze keer werd de trophee eigendom van „De Beyer". Met gering ver schil werd deze vereniging na een zeer spannende finale als nummer cén geclassificeerd. Van het begin van. de maand Oc tober van het vorige jaar tot gister avond heeft de strijd tussen elf Schiedamse biljartverenigingen ge duurd- Een keur van spelers heeft de ballen op het groene laken laten rollen, alvorens men deze week de finales kon gaan spelen. Daar de vereniging „De Sluis" 't vorige jaar als nummer één ut de strijd te voorschijn was gekomen, viel haar de eer te beurt als gast- vrouwe op te treden bij da finales. De districtsvoorzitter, de heer J. H. L. van Dam, was bereid gevon den de prijzen uit te reiken. De heer Van Dam hield eerst een korte toespraak waarin hij nog eens wees op het feit, dat de strijd om de Rembrandt-bokaal in de biljartwe- reld van het district een zeer be langrijk evenement is geworden in de loop der jaren. Het is indertijd een zeer goede gedachte geweest om deze -wedstrijden te organiseren. In de winnaarsronde gingen de verenigingsprijzen naar de vereni ging „De Beyer", die als nummer één eindigde met een caramboles- percentage van 95.13 pet. Nummer twee werd de vereniging „Dirk's Vnenden" met 85.03 pet. Beide ver enigingen waren geëindigd met een gelijk aantal punten. Zo was het ook in de verliezersronde, waar dus ook het percentageverschil de doorslag gaf. Hierdoor werd de ver eniging „De Karsebocm" nummer drie met 90.59 pet en nummer vier werd EVs met 90.35 pel. Het wisselbiljart voor de beste 3. Is Uw College bereid te bevoeg- zijn gezien. Een maand daarna kwam der plaatse te informeren of bij deze j het antwoord, dat men van het be- oorgenomen verplaatsing door het doelde terrein afzag. gemeentebestuur van Rucphen ge heel gehandeld is in de geest van de circulaire van de Minister van Bin nenlandse Zaken aan de Colleges van Gedeputeerde Staten, waarbij uit drukkelijk is gesteld dat de kosten, die de gemeenten maken voor de ves tiging van industrieën m beginsel volledig ten laste van de industrieën behoren te komen? Naar aanleiding daarvan kan het volgende worden medegedeeld: Ad. 1. Hieromtrent is ons niet an ders bekend dan wat in de couran ten is opgenomen. Ad. 2. De redenen zijn ons niet be kend. Wel kunnen wij mededelen, dat de N.V. Nefaver in de tweede helft van 1952 heeft verzocht in prin cipe toe te staan haar panden aan de Boterstraat te vernieuwen en uit te breiden. De „Bebouwingsvoorschriften Be bouwde Kom" verzetten zich hier tegen. zoals ook in de verschillende commissies, welke hieromtrent moes ten worden gehoord, tot uiting kwam. Herhaalde overweging van de be langen van dit bedrijf tegenover het algemeen belang van een goede Daarna heeft de betrokken wet houder in ecu nieuw onderhoud met de directie een ander terrein ter spra ke gebracht en uitvoerig besproken. Na 14 dagen kwam wederom een af wijzend antwoord, doch tevens kwam men toen terug op vroegere oude projecten.' Op dezerzijdsc vraag om overleg ging van tekeningen e.d. hierom trent is echter nimmer gereageerd. Ad 3. Ons College besloot reeds vóór het ontvangen van deze vragen deze aangelegenheid onder de aan dacht van de Minister van Binnen landse Zaken te brengen met verzoek een onderzoek te doen instellen meer in het bijzonder omtrent de vraag of de richtlijnen neergelegd in de door de Minister aan de Colleges van Ge deputeerde Staten gerichte rondzend brief, in dit geval toepassing hebben gevonden, waarbij wij hebben opge merkt, dat met ons Gemeentebestuur noch van de zijde van het Rijk, noch van de zijde van de gemeente Rucphen, enig overleg heeft plaats gevonden. Op het antwoord van de Minister moet thans worden gewacht. De biljartverenigingen „Sport" en „Onze Hobby" speelden gisteravond in café Sport in Kethel hun laatste wedstrijden in de jaarlijkse twee kamp. „Onze Hobby" werd ditmaal kampioen met een voorsprong van 24 punten op „Sport". De voorzitter, de heer P. de Pater, reikte op de feestavond in café „De Sport" de prijzen uit met een welgemeend praatje, waarin hij de leden van de verenigingen woorden van dank toe sprak voor de sportieve wijze waar op ieder jaar weer deze tweekamp wordt gehouden. De persoonlijke prijzen werden uitgereikt aan de he ven P. Stolk (O-H.). W. van der Gaag iSport), A. Vos (O.H.), J. Christen l Sport). Fr, Bet ter (O.H.) cn T. Hart kamp (Sport). Na de prijsuitreiking bleven de leden van deze verenigingen nog ge ruime tijd bijeen, om de overwinning te vieren van „Onze Hobby". Door enkele leden werden schetsjes opge voerd. Ds. J. v. Leeuwen heeft ontslag genomen als predikant van de Lutherse Gemeente in Schiedam. Deze dominee is overgegaan naar de Ned. Herv, Gem. en zal waar schijnlijk een beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente in Krabbendijke. Ds. v. Leeuwen hield Zondag zijn afscheidspredl- catie. persoonlijke prestaties werd over handigd aan de- heer J. de Koning, die 98.69 pet van de caramboles wist te behalen in. de verschillend» partijen. Alleen de laatste pertij werd door hem verloren. De heer Th. Vredenbregt, voor zitter van de vereniging „De Bey erdankte voor de wijze waarop de wedstrijden waren georganiseerd en liet in zijn woorden tot uiting komen, dat men volgend jaar kan rekenen op een zeer aardige feest avond. Want dan zal „de Beyer" gastheer zijn. Hierna werden door' de heer W. Steens de prijzen uitge reikt voor de persoonlijke resulta ten. Voor a.s. Zaterdag is een in haalprogramma vastgesteld in de KNVB. Dat betekent voor HBSS, dat het eerste elftal vrijaf heeft HBSS 2 gaat naar Zwaluwen V. 2. Bij een Vlaardingse overwinning zal Zwaluwen V. 2 de kampioens- vlag kunnen hij'sen. In Noordwijk zal een Selectie wedstrijd worden gespeeld tussen 2 elftallen uit District West 1 en 2. De HBSS-speler Seheffers staat in elftal B opgesteld als links binnen. Zaterdag en Zondag spelen in Apeldoorn de kampioenen van de zes gewesten van de KNBB om Ixet kampioenschap van Nederland derde klasse klein biljart libre. De deelnemers zijn: A. Balk Heer- lerhetde (gewest Limburg), Th. Goossens, Zevenbergsehoek (ge west Brabant-Zeeland), J. P. de Koning, Rotterdam (gewest het Westen), L. G. W. Meijer, Doetin chem (gewest het Oosten), R. Pel, Winschoten (gewest het Noorden) en J. Waal (gewest Noord-West). Beroep De heer P. Kloosterman, hoofd van een schoot in de Gorzen die candidaat is voor de kerkelijke dienst van d© Hervormde Gemeen te. heeft een beroep gekregen in Kloetingen (bfj Goes). Het ms „Leuvehaven" is vandaag van de haven van Maassluis naar de Konshaven in Rotterdam ge sleept, Op de scheepswerf Van Nie- hwis en Van den Berg zal men het laatste deel van de lading uit het schip lossen. De „Leuvehaven" werd vorige week Zondag bij Hoek van Holland aangevaren, en is toen onmiddellijk •gezonken. Nadat het schip eerst door Van den Tak's Bergingsbedrijf op de oever van de Nieuwe Water weg was gezet, waar met het los sen werd begonnen, is de „Leuve haven" gisteren wegens het slechte weer versleept naar Maassluis. BOGOTA In een Columbiaanse goederentrein heeft 2ich. ongeveer dertien kilometer van de hoofdstad Bogota, een ontploffing voorgedaan, waardoor drie mensen, twee burgers en een militair, om het leven zijn gekomen. Men neemt aan, dat de ontploffing is veroorzaakt door dy namiet, dat zich. in een pakje in d« postwagon moet hebben bevonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1