C 3 GEHAKTDAG Gemeente heeft weer vergunning reigers te verdrijven Winter was fataal voor gevederde vrienden MES wint tweekamp van Pleinzicht Spannende slotfase van sportieve strijd Sublieme uitvoering van Slovenski oktet Rijnaak gezonken in Rotterdamse haven volledig pension KOERIERSTERS ONZE VOGELS IN MAART AGENDA Vrolijkheid Wie heeft iets verloren? SYC-volIeybal Len te -sympton en Wilton-zaalhandbal Warmwaterapparaten- in woningwet woningen Leger des Heils eert 80-jarige muzikant Toonkunst-concert in Passage Veteranen-legioen „Nederland" Museum in Beurs? Film-avond van „De Metaal" Ouden van Dagen in Musis Jongen brak pols Burgerlijke Stand Verkiezing leden Prov. Staten van Zuid-Holland Fantast veroordeeld tot 8 maanden Gevangenisstraf van 4 jaar voor poging tot moord Vijf-jarig kind op de rijksweg aangereden Slingerend door de de Maastunnel Werkster stal f400 AT BOTSING MET ZEESCHIP: Zeven opvarenden sprongen over op sleepboot Anderhalf jaar voor jeugdige oplichter S CH I£DAM WOENSDAG KANTOORBEDIENDEN (Vrl.) ongeschoolde arbeiders 2 Dinêdag 9; Maart 1954 Eindelijk, zeiden we met een zucht van verlichting toen de dooi was gekomen; dat is gelukkig weer achter de rug. De heerschappij van koning winter heeft ongeveer vier we ken geduurd. Niet eens zo bizonder lang vergeleken by andere „beruchte" winters maar voor onze vogels is deze winter wel heel erg fataal geweest, hlassa's vogels, vooral die, welke min of meer op het water zyn aangewezen, zijn door voedselge brek, koude of bevriezing om het leven gekomen. En als er niet zoveel vogelvrienden waren, dan was het aantal dode vogels stellig nog veel groter geweest. Meermalen kreeg ik in de afge lopen weken een telefoontje van vogelvrienden, dat een boutduif. een dodaars of een meerkoet van een wisse dood was gered. Ook jacht opzieners hebben voor de vogels ge daan wat zij konden, doch deson danks kreeg ik allerlei berichten over sterfte onder de vogels. Zo b.v van vier roerdompen, die de hele winter by een diunmeertje hadden gebivakkeerd, en nu alle vier waren gesneuveld. Ook in een eendenkooi bij Vlaardingen is een roerdomp omgekomen. Ik weet van twee vo gelpreparateurs, die ieder meer dan twintig dode ijsvogeltjes te prepa reren kregen enz. enz. En met eigen ogen hebben wij op hei ijs van de Poldervaart dode of stervende meer koeten gezien, welke laatste ook niet meer te redden waren. In onze eigen omgeving hebben wij al die narigheid met zo veel ge merkt, behalve dan van die dode meerkoeten, doch aan de vogels, die we 2o dagelijks zien, konden wij toch wel merken, dat ze het slecht hadden. Ook van de reigers, die in de pol ders overwinterden, zijn er zeer veel omgekomen en ik was blij toen ik verleden week bij een fietstocht je door het Kethelse weideland schap toch nog één levende reiger zag. En dan te weten, dat de sterk ge dunde reigerbevolking in de komen de maanden het leven weer zo zuur gemaakt zal worden Het Gemeente bestuur heeft n 1 weer vergunning gekregen om tegen onze reigers ten strijde te trekken voor het geval zij bet plan zouden hebben zich weer in de Plantage te vestigen. Ik houd mijn hart vast als ik denk aan de taferelen, die zich vo rig jaar in de Plantage hebben af gespeeld. In verband met de grote sterfte onder de reigers heeft „Vo gelbescherming" het Gemeentebe stuur verzocht om althans een aan tal paren gelegenheid te geven hun nesten te bouwen en hun jongen groot te brengen, En ook van deze plaats doen wij een ernstig beroep op de gemeentelijke autoriteiten om én de reigers én de vogelvrienden in deze ter wille te zijn. Nauwelijks was de dooi ingetre den of de bosbewoners onder de vo gels lieten zich alweer horen, ills eersten hoorden wij de houtduiven koeren, waarmee zü tevens bewezen, dat zij de narigheid weer vergeten hadden. Koolmezen en pimpels hoor den wy ook al en op één ochtend zelfs niet minder dan vijf hegge- mussen- Blij te horen dat jullie de Siberische kou hebben overleefd. Wat klinkt het machtig mooi die eerste vogelzang onmiddellijk na de barre kou. 't Is net of je ineens van de winter in de zomer wordt geplaatst. Diezelfde dag, tegen de avond, klonk mij voor het eerst de heldere jubelzang van de zanglijster in de oren. Dat klinkt nog even anders dan het gekoer van houtduiven, ol de zang van mees of heggomus. Het is om zo te zeggen het jaarlijks te rugkerende evenement, evenals dit Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 en 12.30 en 2 en 6 uur. Dolkmes, bruine portembnnaie. Te bevragen bij de vinders Kope ren 5 kg-gewirht. Pranger, Gcer- Vlielstraat 32; passer. H. de Brum, Broei svest 75C; wieldop. O. Ailrmk, NcwlonpJeni 16B; spiegel en kam in étui, Baarda. BK Laan 258B, dames- pavapluie, Wouter.5. Oosterstraat 37: kinderpoi'temon na ie. S. Dietrich. Singer 82D; bruine actctas, L. van Sant, Edisonstraat 025, porten; on- naie, Tp» Hope, Leibmtj:--ti"aat 9B, zilveren rozenkrans in étui, R. Ja cobs. Leibmtzstraat 6B; huissleutel. C. Vlies, WUlemskade 410: gevlam de vulpen, K m 't Veld, Oude Maas straat 35; ballpoint. J Metaal. Vol tastraat '25B: oorbel, D de Bok, Pot- gielerstraat öiA; armbandje, L Poot. O. Remderstraat 22Abedrag van 3 50, G. Nourclijk. Potgieterstraat 2B; kettinkje met hangertje. W Kortelan'l, P K.O. laan 173B: broche, v. d Klooster. Hobbemastrant 4, zij den sjaal, v. d. Heuvel, Nassau laan 49, blauwe alpinomuts, de Vries. Bergweg I29B. Rotterdam; grijze kin dermuts, v. Emden, Buys Ballotsm- gel 3A; lede 1 en molorwant, G. Jas pers, Singel 182; 1 paar grijze km- derwanties. T. Gordijn, Zuidlandse- straat 10: rood-biauwe das. L. van Kutten, Buitenhavenweg J58. Met de 3—1 nederlaag tegen EVCH dat nog ongeslagen op de eerste plaats staat, kreeg het eerste roeuqes- tearr van 5VC toch mei helemaal wat het verdiende. Het was een goe de partij volleybal welke ver uitstak boven bet normale 2e klas peil en waarin de SVC-meisjes menig duel door een goede smash wonnen. Jam mer genoeg ontging het verdiende gelijk spel hen doordat twer games met miniem verschil werden gewon nen door het EVCH-zestai, nadat SVC aanvankelijk een ruime voor sprong had Heren 1 won met 4van TENA- CO, zij het niet op overtuigende wij ze. maar net matige spel van TENA- CO kon moeilijk lot goed volleybal inspireren. Heren 2 moest in Smash zijn meerdere rekennen en verloor met 0. het geval is als je in de tweede helft van April de eerste nachtegaal hoort. Devoot sta je dan te luisteren en te genieten naar de geluiden van deze edele zangers. Slechts enkele dagen na de zang lijster hebben ook de merels het voorjaar in de kop gekregen en vooral tegen zonsondergang hoor den wij er verscheidene zingen. De eerste die ik boorde zat zelfs mid den in de stad boven op een dak te musiceren en soms kon ik hem niet eens horen vanwege het lawaai van het drukke stadsverkeer. De merel liet zich evenwel niet van de wijs brengen en zong onverdroten door. Ook in het bos en in de omgeving daarvan hoorde ik merels zingen. Inmiddels heeft Maart in het be gin van deze maand 2ijn beruchte staart danig geroerd en dat was na tuurlijk voor de vogels aanleiding om zich weer enige dagen stil te houden. Bij een wandeling door het bos hoorde ik dezer dagen steeds maar leeuworikken overtrekken en dat is ook al een bewijs, dat de lentevoor de deur staat De volgende dag wa ren er flinke iroepen in de weilan den; ik telde et* een vier- a vijf honderd. Uiteraard zijn dat voor het merendeel doortrekkers, die na een paar dagen weer hoger op gaan. Overigens hoorde ik op 27 Februari de eerste leeuwerik zingen: dat is ongeveer een dag of veertien later dan normaal. Als het goed is be hoort de (veld-)leeuwerik op Maria Lichtmis (2 Febr.) voor het eerst gehoord te worden, doch daar man keert nog al eens wat aan. De eerste graspiepers zagen we ook al in de polder. En dan met te vergoten de eerste kuif dragers, de kieviten waren vroeger terug dan ik verwachtte. Reeds de 22e Februari zag ik de eerste exemplaren en toen was er toch nog volop Us. Maar als de kieviten dan terug zijn, kunnpn we er zeker van zijn, dat het met de winter gedaan is. Twee waren al hevig aan het baltsen; onder aanhou dend „kie-oe-wiet" geroep voerden zij tal van vliegacrobatische toeren uit. Die zullen dus wel gauw aan nestbouw beginnen. Omstreeks half Maart verwachten wij hier in de polder ook de overige weidevogels; de grutto's, tureluurs, kemphanen en scholeksters en dan is daarmede de vogclbevolking weer compleet. Nu moet het maar gauw voorjaar worden en naar wij hopen zal Lente maand ons de negen traditionele zo merse dagen bezorgen. Dan hebben wij kans, dat de eerste zomervogel, de tjiftjaf, die doorgaans in de derde week van Maart pleegt te verschij nen, ons niet zal teleurstellen. A. DE JONG De biljart-tweekamp tussen de verenigingen Peinzicht uit Schiedam en Mes uit Vlaardingen is door de dyb uit de Haringstad gewonnen. Tot aan de laatste carambole is de spanning In dit toumooi gebleven: de laatste Dartii, onder grote spanning gespeeld, moest de beslissing brengen. Door dat Serierse deze voor Mes won, werd deze club houder van de fraaie wisselprüs, die na afloop van de laatste party werd uitgereikt. In de eerste partij noteerde v- d. Water een overtuigende overwinning op Schippers, die wel foudraal en biljartqueue uit Vlaardingen had meegebracht, maar kennelijk zyn vorm had vergeten... Daarenboven bleek v. d. Water uitstekend op dreef. Met series van 21 en 22 in de zevende resp. achtste beurt liep de Pleinzichtspeler ver weg van zijn te genstander. De afstand werd nog groter toen in de tiende beurt v. d. Water 36 caramboles op de groene tafel verzamelde en in de dertiende nog eens 33. De uitslag was: v. A. Water 200 200 21 36 9.523 Schippers 176 84 21 13 4.000 De tweede partij verliep heel span nend. Doorlopend stonden de speler? nagenoeg gelijk, tot aan de 34ste, te vens slotbeurt toe Remise was dan ook wel het meest juiste resultaat. De cijfers waren: Smit 79 79 34 12 2.323 Boer 81 81 34 9 2 382 In de derde partij werd de strijd *>p gelijke hoogte gebracht. De Mes- s neler Don won namelijk na een zeer spannend duel van zijn tegenstander. In het begin had Van Diggele rela tief een kleine voorsprong, doch met nuttige series en vrijwel geen enkele poedel nam Don hot initiatief over. Zelfs een serie van 23 van van Dig gele in de 23ste speelbeurt kon de kansen voor de Schiedammers niet doen keren. Toen Van Diggete na een serie van 15 in de 23ste beurt 9 caramboles aan zijn totaal tekort kwam, scoorde Dors de ene hem nog ontbrekende. Van Diggele 131 122 28 22 4 357 DoS 102 102 28 9 3.642 Onder grote spanning begon aldus de vierde (en laatste) party, een spanning die niet alleen het verloop ervan heeft beïnvloed, maar zelfs tot aan het einde bleef gehand haafd. Senerse nam met series van 10 en 9 in de 17 de en 18de beurt een flinke voorsprong, doch Kuipers werkte zijn achterstand in de 21ste en 22ste beurt bijna weg. Na 33 beurten stonden beide spelers ge heel gelijk. In de speelzaal steeg de span ning ten top, vooral toen in do 33$ip beurt Serierse een eenvou dige tweebander miste en de ar biter voor de tegen party ook het Zondag speelden het dames- en herenzaalhandbalteam van Wilton Fiienoord hun laatste competitiewed strijd in de zaalhandbalcompebtie van district West B. X)e dames moesten het opnemen tegen het sterke team van Hellas 2 en zoals werd verwacht kregen zij een geduchte nederlaag. Toch speel den de Wilton da mes lang niet onver dienstelijk Als het op de afwerking aankwam, dan was dit het schot op doel en daar bracht de voorhoede deze dag maar weinig van terecht. De rust ging in met een 4—0 voor sprong voor de Heienen en na de rust wisten deze Haagse schutters er nog 8 bij te maken, zodat de eind stand kwam met ren verdiende i2TT° overwinning voor de Hagenaars, dte zeker twee klassen beter speelden. Het herenteam kreeg ook 11 doel punten tegen zich gescoord, doch zy wisten er 19 tegenover te «tellen, dus besloten zij deze competitie met een mooie overwinning tegen C.W.P. Het 2e en 3e dameselftal die véld- handbal moesten spelen, kregen hier voor nog geen gelegenheid, daar alle wedstrijden in de afd. Rotterdam werden afgekeurd. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. Gouka en Co.. Groenelaan 127. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80 Tel. 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: 25 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Monopole, 2. 7. 9 uur: De trek naar het westen. Passage, 2, 8 uur: „Het mysterie van het leven". Bijeenkomsten: Irene: 8 uur: Stmavi. Propagan* da-avond. Musis Sacrum: 8 uur: Alg. Bond v. Ouden v. Dagen, toneelavond WOENSDAG R.K. Ver. Geb.: 7.30 uur: Herw. Levenskracht. Musis Sacrum: 3 uur: Wilton- Fyenoord. Voord ra chtsa vond Irene: 7.30 uur: CJMV David. Volkstrebouw: 8 uur: Vrouwen club N.V.V. Als de Rotterdamse gemeenteraad accoord gaat. zullen in verscheidene won 111 gcotn pi ex e n wa rmwater a ppa - raten worden aangebracht en wel 756 geysers in de Klcmpolrlev-West en resp. 299 geysers en 250 boilers in de Kleinpolder-Oost. Het belieft hier gemeentelijke woningbouw. Aan de volgende woningbouw corporaties zullen voorschotten wor den verstrekt voor het aankopen en aanbrengen van warm water appa raten: Patrimoniums Woningstich ting te DeJfshaven; Bouwvereni ging „Patrimonium". Woningstich ting „Onze Woning" en Stichting „Tuinstad Zuidwijk". De van de bewoners te heffen we kelijkse vergoeding zal op 0.60 worden gesteld, uit welk bedrag ook de kosten van onderhoud en repa ratie kunnen worden bestreden Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Touringcitib Holland Lunteren werd gisteravond in het „Irene"-gebouw aan de leden een programma aangeboden dat werd verzorgd door het Slovenski Oktet. Dit Yoego-Slavisch. dubbelmannen- kwartet, bestaande uit zes geselec teerde amateurzangers en twee teno ren van de opera te Llublteno, heeft sublieme zang laten horen hoewel de zangers voor elkaar riet veel onderdoen, wordt dit ensemble toch krachtig gedragen door de operate nor Janez Lipusek en Gasper Der- mota. Lipusek heeft daarbij nog de taak van dirigent en de ingetogen wijze waarop hij dirigeert (de aanwijzin gen worden via ogen en lippen over gebracht, hetgeen een intense con centratie van de zangers vergt) dwingt bewondering af. Net alleen is de zangtechniek prachtig uitge balanceerd, ook produceert dit mooie stcmmenmateriaal een klank volume, dat men maar zelden te ho ren krijgt. Het programma bestond bijna ge heel uit volksliederen o.a. uit Slo venië, Dalmatië, Macedonië, waarin niet alleen de reeds genoemde te noren. doch ook de andere zangers solistisch optraden. Deze volkslie deren. waaraan Zuid-Slaviè zo rijk is. zijn zeer melodieus, doch hieruit spreekt duidelijk de zo typisch Sla vische melancholie. Zij we'den ech ter ontroerend schoon gezongen en wij noemen o.a. de komitaliederen, volksliederen uit de vorige eeuw die verhalen van de vrijheidsstrijd tegen de Turken. Voorts waren er liefdes- en bruiloftsliederen met meer opgewekt karakter. Briljant gezongen werden de koïo- •beroemde en nog vijf' an nonceerde. In de 34ste beurt com- - pieteerde Serierse -- zijn totaal, waardoor M.E.S. de tweekamp had gewonnen. Pleinzicht kwam drie caramboles teko'rt, Kuipers 66 63 34 8 1.852 Serierse 61 61 34 10 1.794 Na afloop van de partij heeft de heer L. Dries, voorzitter van Plein- icht, de sportiviteit in de twee kamp gerctmd. Hij zei zelfs dat hij zien met herinnerde dat in het be staan van Pleinzicht zulke mooie wedstrijden met een spannend slot als Maandagavond werd beleefd, varen gehouden. Daarop heeft de wedstrijdleider, de heer Snijders, met een toepasselijk woord aan M.E S de wisselprys uitgereikt, als mede enkeie prijzen voor bijzonde re prestaties. De wisselprijs moet tweemaal achter elkaar of driemaal in totaal door een van beide ver- enigingen worden gewonnen om in definitief eigendom over ts gaan. Woensdag 10 Maart hoopt de heer A. A. Mercier, wonende Lange Ach terweg no. 8/17, alhier, zn tachtigste verjaardag te vieren. Op zichzelf is dit tegenwoordig niet zo'n bijzonder heid meer, maar wat wel vermel denswaardig is. is dat deze krasse oude heer nog steeds op zeer aan vaardbare wijze de bariton bespeelt in het muziekkorps van het Leger des Heils. Ook is hij nog steeds zon der zichzelf te ontzien, actief als heilssoldaat en muzikant in de sa menkomsten van het Leger des Heus of deze in of buiten het gebouw wor den gehouden. Het muziekkorps van het Leger heeft veel aan de heer Mercier te danken. De heer Mercier was mede oprichter van het plaatse lijke Jeugd-muziekcorps en was daar van van 1922 tot 1935 kapelmeester. Vele jongens, die hy in die tijd heeft opgeleid, zijn nu de beste krach ten van het muziekcorps van vol wassenen; anderen zijn gewaardeer de krachten in andere muziekcorp sen. De huidige kapelmeester van het muziekcorps van het Leger, hier ter slede, is een der oud-lcerlingen en de heer Mercier is nu een van zyn gewaardeerde krachten. Natuui'lijk zullen de heilssoldaten en de oud- leerlmgen deze dag niet ongemerkt voor de heer Mercier voorbij laten gaan, Zij zullen hem a.s. Woensdag avond een muzikale hulde gaan bren gen. Donderdagavond geeft -het Rot terdams Kamör Orkest onder lei ding van Piet Ketting wederom een concert in het Passage-theater, dat onder auspiciën staat van. Toon kunst. Solistische medewerking verlenen Vera Doniska, sopraan en Jolle Huckriede, klarinet. Uitge voerd worden o.a. het kiarinet- eoncert van Mozart en de Sym- phonie no. 5 van Schubert. Er was niet veel belangstelling voor de filmavond gisteravond, die het Veteranen Legioen „Nederland" in Ti vol ie had belegd De enkele tientallen dames en heren, die in de zaal verspreid zaten zullen ontegenzeggelijk ge noten hebben van o a. de prachtige film van het bezoek van HM de Koningin en ZKH Prins Bernhard aan Amerika. De heer Damstee, van het fede rale Legioen, sprak na deze film en memoreerde, dat 6071: van de Oud Strijders lid va*1 het Legioen wa^n Spreker spoorde een ieder aan, eerbied te hebben voor die oud strijders. Hieroo hebben zij recht, Uit de vertoonde film bleek, dat de Amerikanen grote eerbied hebben voor onze Koningin, als Vechtater voor do rechten van van de mens- Dezer dagen ïs een commissie in gesteld bestaande uit vertegenwoor digers van distillateursverenigingen, de Schiedamse Gemeenschap en de VVV, alsmede de architect de heer C. Kramers, om te komen tot een museum betrekking hebbende op de gedistilleerd-industrie. Dit mu seum zou dan onder gebracht wor den in de v.m. Korenbeurs. De commissie acht het zich tot haar plicht te behoren a; haar krachten in te spannen om dit zo unieke bouwwerk weer een bestemming te geven, welke in overeenstemming is met het verleden en waardoor tevens het grote belang van onze oud-vaderlandse industrie kan blij ken. In Astoria heeft gisterenavond de afdeling „Schiedam" van „de Me taal" een propaganda-filmavond ge houden. De heer Dussink behandel de de 5 pet loonsverhoging en de gevolgen welke hieruit zouden voortvloeien. Het invoeren van een prijzenstop zou volgens spreker kun nen leiden tol productieverhoging in de metaal-industrie. Hierna werd een film gedraaid: „Meisjes achter tralies". Wat hebben de ouden van dagen gisterenavond in Musis weer geno ten bij de opvoering van het toneel stuk in drie bedrüven „Ons Kind" De wijze, waarop dit stuk door „On derling Kunstgenot" is gebracht heeft allen ten "zeerste geboeid. De heer J. A; Biesheuvel, voor zitter van de OntspannJngs Com missie van de Alg. Bond van Ouden van Dagen, afdeling Schiedam, heeft de avond niet alleen geopend, doch ook na afloop de toneelvereniging bedankt voor de wijze waarop zij het stuk hadden vertolkt, waardoor allen een onvergetelijke avond had den gehad. De voorzitter van de Al gemene Bond, afd. Schiedam, de lieer N. van Beek, heeft een op wekkend woord gesproken. Tijdens gymnastiekoefeningen m het clubhuis St. Jorisdoelen kwam de 13-jarige A. L. van de Oudesluis zodanig te vallen dat hij zijn rech terpols brak. Per ambulancewagen van de G.G. en G.D. is de jongen eerst naar de dr Noletstichting en daarna naar zijn woning vervoerd. GEBOREN; Neeltje. d. van G, Ra maker en M. Kok; Wllhelmina M-, d. van H. Kusters en A. M. v. d. Pluijm; Margaretha, d. van J. Poot en M. Blok, OVERLEDEN: A- de Koning, 59 jaar; J. J. M. Odijk, 19 jaar. liederen (reidansen) die vanwege het snelle tempo veel virtuositeit en discipline van de zanger»! eisen. Hot niet talrijke publiek was terecht op getogen over het gebodene en bracht het ensemble een ware ovatie. Vooraf werd nog een klem en film pje gedraaid met mooie opnamen uit Zuid Slaviè. ROTTERDAM In kieskring I (Rotterdam) zijn voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland, welke verkiezing op 21 April a.s. zai worden gehouden, de volgende can- didatenlysten ingeleverd, de lijstaan voerders staan tussen haakjes. Portij van d eArbeid (J. van Tilburg); Ka tholieke Volkspartij (G. Z. de Vos); Antï-Kevolutionaire Partij (J. Wil schut); Communistische Partij Ne derland <S. Groenendijk)Christelijk Historische Unie <mr J. W. W, van der Hoeven); Volkspartij voor Vrij heid en. Democratie (ir F. W. C. Blom); Staatkundig Gereformeerde Party (ds P. Zandt); Katholieke Na tionale Partij (Ch. J, I- M, Weiter); Gereformeerd Politiek Verbond (dr A. J. Verbrugh); Socialistische Unie (C. Pronk). De 48-jarlge Rotterdammer A. A. H., die. in October van het vorige jaar drie Viaardingse bedrijven op lichtte voor 175, door.zich ten on rechte uit tc geven als colporteur van de Nederlandse Stichting voor- het gebrekkige kind, de .Mytytstich- ting', is vanmorgen door de Rotter damse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek. De Officier van Justitie had twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan, drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling tegen hem geëist. H, had welbespraakt en met veel fantasie verhalen verteld over een geldinzameling voor .de bouw van een nieuw r evalidatie-centrum, en over een congres, waaraan zelfs een afdeling van de Verenigde Naties zou deelnemen. De man is sl eens eerder wegens oplichting veroordeeld. Vier jaar gevangenisstraf mét af trek van voorarrest is de straf, waar toe de Rotterdamse rechtbank van morgen de 56-jarige landbouwer Cornells S. uit Vierpolders veroor deelde, wegens poging tot moord. Nadat S. in Mei van het vorige jaar een onvoorwaardelijke gevange nisstraf kreeg omdat hij had getracht de vrouw Antje vande B„ met wie hij een verhouding had, te wurgen, heeft hij op 14 December 1953 op nieuw geprobeerd de vrouw van het leven teberoven, door haar met het stompe deel van een bijl enkele ma len op bet hoofd te slaan. In het psychiatrisch rapport over verdachte stond, dat hij niet toere keningsvatbaar geacht kon worden De Officier van Justitie had vier jaar met aftrek en onvoorwaarrielyke ter beschikkingstelling van de regering geëist. Op de Rijksweg no. 13 is gisteren de 5-jarige Gerda Zwamborn uit de Van Noortwijckstraat. die met an dere kinderen overgestoken was maar plotseling terugliep, aangere den door een auto. Hetkind viel en kreegeen hoofdwond. Het is naar het Bërgwegziekenhuis vervoerd. Vannacht reed een automobilist slingerend met zyn wagen in de Maastunnel, wat door personeel van de tunneipolitie opgemerkt werd. De bestuurder trok zich van een stopteken mets aan, waaroo een ambtenaar met een passerende taxi de achtervolging inzette. In de Mler- lo5traat haalden zij de vluchteling in. die in het politiebureau Sandelingen- plein opgesloten werd. In de afgelopen maanden heeft een 20-jarige werkster 400 gestolen ten nadele van een bewoonster van de Mathenesserlaan Ze is in het hoofd bureau van politie opgesloten. ROTTERDAM - Amper vijf minuten nadat het in de Waal haven in botsing was gekomen met een eveneens uit Duits land afkomstig zeeschip, is gistermiddag om vier uur de 1700 ton metende, met erts ge laden rijnaak „Raabkarcher 34" uit Duisburg gezonken. De opvarenden, drie man nen, twee vrouwen en twee jongens, hebben allen het vege lijf kunnen redden. Zij zijn opgenomen door de sleepboot „Vlaardingen", die hun vaar tuig de haven uit loodste. Over de oorzaak van de aan varing en de eventuele schuld vraag is nog niets bekend. De bemanning van de „Raabkar cher", een der vele schepen van de bekende, gelijknamige Duisburgse rederij, bestond uit: schipper Kurt Schawalla, Karl Gleich en diens zonen Walter, Egon en Herbert. Ook de echtgenotes van vader Gleieh en diens oudste zoon. Emma en Gusti Gleich, waren aan boord. Allen zijn ondergebracht in het pas geopende Duitse Zeemanshuis aan de 's-Gravendijkwal, nadat ze eerst op een schoen en een slof een plaatselijk warenhuis waren bin nengestapt om enkele hoogst nood zakelijke kledingstukken te kopen. De aanvaring De rampspoedig© botsing ge schiedde ter hoogte van de kompas- paal, dus even Voor de rijnaak achter zijn sleepboot van de Waal haven uit de rivier op zou zwen ken. Het schip was zwaar geladen, lag dientengevolge diep en toen het binnenkomende m.s. Hugo Boettcher er tegenop liep, stroonyie het water dan ook onmiddellijk ter hoogte van het getroffen eerste ruim binnen. Van de sleepboot, die door blik semsnel manoeuvreren van kapitein en de overige bemanningsleden vrij wel direct langszij lag, zijn de opvarenden van de „Raabkarcher" naderhand overgestapt, op een Spi- dobootje. Daarmee zijn zij naar de Veerkade gebracht, waar zij op het kantoor van de N.V. Scheep vaart en Agentuur Maatschappij „Seam", die hun rederij in Rotter dam vertegenwoordigt, op verhaal konden komen en contact opnemen met hun directie. Taks Berging heeft vanmorgen al een begin gemaakt met de lichting van het schip, dat geheel onder wa ter is verdwenen. De Rotterdamse rechtbank heeft vanmorgen de 2I-jarige loswerkman W. S. uit Schiedam conform de eis veroordeeld tot anderhalf jaar met aftrek, door te brengen m de jeugd gevangenis te Zutphen. S. maakte zich schuldig aan op lichting. Op een verzonnen naam deed hu bestellingen bij een slager en bij een wijnhandel. De goederen die hij daardoor verkreeg, werden verkocht en het geld omgezet in snoepgoed, sigaretten en bioscoop kaartjes. S. was juist ontslagen uit het voorarrest, dat hij moest onder gaan wegens andere oplichtingen. De Duitse Rijnvloot ESSEN. Einde 1953 had de Duit se rijnvloot weer ongeveer 70% van haar vooroorlogse omvang bereikt, wanneer men de deelnemingen van Duitse reders in buitenlandse bedrij ven mederekent. De directeur van een der grootste rederijen te Duisburg, dr H. U. Scha ter heeft Maandag bekend gemaakt, dat de Duitse Rijnvloot aan het be gin van dit jaar bestond uit aken met een totale tonnage van 1.5794)00 en motorschepen van in totaal 384.000 ton met 165.000 paardenkrachten, sleepvermogen. In 1953 werd de Duitse vloot met aken van ongeveer 100.000 ton en mo torschepen van ongeveer 66.000 ton uitgebreid. De lange vorstperiode in Februari heeft buitengewoon grote verliezen veroorzaakt. Met betrekking tot kwesties, dl© met de internationale Hynscheep- v a art samenhangen, gaf dr Schaf er ais zijn mening te kennen, dat men. niet van de Bondsrepubliek kan ver langen, dat zij van haar rechten, voortvloeiende uit de Acte van Mann heim, afstand doet, zolang er op de Rijn gceq internationale ordening is. Hij sprak de hoop uit, dat de arbeids gemeenschap van de Rijnscheepvaart de stoot tot een zodanige ordening zal geven. Puur vleesgemalen gehakt 1.38 p. 500 gr. Leverworst iets fijns op de boterham en voordelig 0.40 per 250 gr, SLAGERIJ „A6MA" RUBENSPLEIN 5 TEL. 67808 SLAGERIJ POOT BROERSVELD159 TEL. 68327 SLAGERIJ J. VAN DER MEER HOOFDSTRAAT 141 TEL. 67787 Voor direct gevraagd door Engels-sprekend heer in de nabijheid Station Schiedam. Tegen behoorlijke vergoeding. Brieven onder nummer S 54 bur. van dit blad. Voor zo spoedig mogelijke indiensttreding gevraagd Leeft. 16-18 jr. Prettige werkkring in beschaafde sfeer. Brieven onder no. 2419 aan het bureau Van dit blad. GEVRAAGD: Aanmelden; Nederlandsche Klinknagelfabriek Noord vestsingel 121, Schiedam SCHIEDAMSE Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 0.20 Te koop acrageb. Dames- en heren polshorlo ges Ln chroom, staal doublé. Betaling in overleg m. koper. H. A. Dieterich. horlogema ker, goudsmid, opticien, Prof. Kam. Onneslaan 93. Meubelkoopjcsü Nu 4 fau teuils met riet, nieuwste stoffering voor 159.Wil son, Grote Visserijstraat 78- 101, midden in de straat. Het beste te bereiken met lijn 8, halte Wattierstraat. Oud-Hollandse koperstukjes groot en klein, zojuist ont vangen tegen ontzettend la ge prijzen Bokhorst Groe nelaan 36 en Hoogstraat 34. Te koop pracht kamgaren herencostuum, maat 52 als nieuwe. Donkerblauw. Prijs 45.Ant. Muisstr. 61 c. Grote sortering speelgoed o.a. hijskranen, sporen, blok en bouwdozen, Trix en Ne- cobo-me taaibouwdozen. Bokhorst, Groenelaan 36 en Hoogstraat 34. Te huur aangeb. Feestzaal „Astoria", Kethel- straat 27, Schiedam. Voor bruiloften, partijen, vergad. enz. Bezichtigen en hespre ken Donderdag, Zaterdag en Zondag 104 uur. P. Deelen, Klaverstr. 65 b, Rotterdam-Z. Personeel gevr. Gevraagd een werkster. Liefst voor Donderdag en Vrijdag- Kikkert, Mesdsg- laan 27 B. Diversen Utv kleding past niet?? Even naar kleermakerij W. Meyer, Boerhaavelaan 67, tel. 66564. Wij maken het weer goed passend, Haardplaten. Wij leveren een nieuwe plaat voor 16.—. Uw oude plaat als nieuw terug 4.50, ook in kleuren Spuit- inrichtïng Woermeyer, Sin gel 102, tel. 65789-69906.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1