ALBERT HEIJN Amateurs van „Cicero zonder tekstboekje EL E« F. A. Simon de Waard vertelt over Joego-Slavië Systeem om iedere film in reliëf te draaien Toonkunst-concert omvat interessant programma HEEL SCHIEDAM NAAR DE B.E.F-A.! ICantoorfeedierade Stichting Natuurbescherming houdt bijeenkomst in Irene Filmavond van Simavi Cricket-kooi in Beursgebouw Fancy-fair van „Crescendo" „Hygiëa" turnt in Passage AGENDA WGZ-HBSS JURIDISCH SPEL NA TONEELSPEL Grote belangstelling bij crematie van Louis Zimmermann Ernstig ongeluk met bus ih Brazilië UITVINDING VAN TWEE BELGEN: Werken van Schubert en Mozart door R.K. Oin Passage Roken en lassen (II) Op wachtlijsten 'voor sanatoria ieder jaar minder patient-en Parlement van Ierland ontbonden: in Mei verkiezingen Oostenrijk kan kwestie van Joods bezit nog niet regelen Over Saargebied weinigzeggend communiqué Praag wil verhoging levensstandaard SCHIEDAM Vice-premier Nasser van Egypte gaat vijf dagen rust nemen Premier van Pakistan naar Indonesië bij ALBERT HEIJN Kabeljauw 500 gram 110 Schelvis500 gram 130 Roodbaars - 500 gram 120 Kooivis 500 gram 98 VRIJDAG 12 MAART a.s. in E I S l E S „DE PAUW' Nette fletsjongen gevraagd ,van Vooren en Zn' SCHIEDAMSE KOER! 2 Woensdag 10 Maart 1951 De Stichting Natuurbescherming van de Schiedamse Gemeenschap orga niseert op Dinsdag 16 Maart in gebouw Irene „Zwerftochten door Joego- Slavië", een lezing door Simon de Waard, verlucht met kleurenfilms en lichtbeelden. Kaarten voor deze bijeenkomst zijn verkrijgbaar bfj het kan toor van de Schiedamse Gemeenschap in de Plantage en het kantoor van de Gemeentelijke Plantsoenendienst aan de Nassaulaan, Simon de Waard schrijft ons hier over: «In 1953 heb ik het voorrecht ge had zes weken te kunnen rondtrek ken in het land van Tito. De bedoe ling was daar naai' vogelgebieden te zoeken, maar helaas bleek Joego slavië geen vogelland te zijn zoals bijv. Nederland er wèl een is. Maar al hebben we er dan niet zoveel vogels waargenomen, er waren zo veel andere mooie en interessante dingen te zien, dat wij geen spijt hebben gehad van onze verre en dikwijls primitieve reis. Het is de bedoeling \j op 16 Maart een indruk te geven van het land, d.w.2. van de verschillende land schappen, iets van de flora en de vogelfauna, terwijl daarnaast ook aandacht besteed zal worden aan steden en dorpen en aan de mensen die er wonen, vooral in Macedonië, dat meer nog dan de vijf andere republieken van Joego-Slavië een smeltkroes is van allerlei volken en rassen. We bezoeken zowel het primitie ve achterland als het geciviliseerde Van 29 Maart tot 2 April za! in Schiedam de huis aan huis-cnilecte worden gehouden ten bate van „Si mavi", Op Zaterdag 3 April is het speldjesdag. Hoewel Schiedam verleden jaar, wat de collecte-opbrengst betreft.de vierde plaats innam, achtte de heer p. A. v, Haselen, voorzitter van het Comité Simavi, het toch ver antwoord om met een propaganda- filmavond nogmaals de aandacht voor Simavi te vragen. Br Berg, die jaren als arts in de tropen gewerkt heeft, kon uit er varing mededelingen doen omtrent de medische nood, welke in de tro pen heerst. Spreker kon, ook nu nog, niet voldoende dank betuigen aan Simavi. welke stichting hem aldaar o.a. hielp aan de benodigde gelden voor een kinderzaal en later voor een kraamzaal. En was het niet Simavi, dat hem zelfs een kilo gram Salversam tegelijk zond ter bestrijding van de Frambosia? Ook de heer N. v. d. Post, di recteur van het Simavi-kantoor te Haarlem getuigde van de grote me dische nood in de tropen. Over een oppervlakte van 40.000 vlerk. km. in Borneo moet één dokter de zie ken helpen. Ook deze dokter, die al zijn werk te water moet verrich ten, zal binnenkort door Simavi een polikliniekboot krijgen, ook al kost dit scheepje van 12 m. dan 50.000. Spreker vertrouwde, ook in de toekomst, op gulle medewerking van de Schiedamse bevolking. Een drie tal films uit de tropen completeer den het programma. Zaterdag 20 Maart zal de over- dekte cricket-kooi in de voormalige Korenbeurs officieel in gebruik worden genomen. Maandag 22 Maart denkt men te kunnen be ginnen met de oefeningen. Vrijdagavond om 8 uur zal wet houder H. Sabel de fancy-fair ope nen die de muziekvereniging „Cres cendo" gedurende vtjf dagen in het beursgebouw organiseert. Tevoren maken ..Crescendo" OBK een muzikale wandeling door rip stad Het Crescendo-damescomité dat het initiatief tot deze bazar heeft genomen, doet dit met het doel om uit de baten de vereniging bij het 40-jaric bestaan m November a.s. een aantal nieuwe muziekinstru menten te kunnen aanbieden. Be halve de gewo"c attracties bevat deze bazar o.a demonstratie-stands alsmede een stand van de weef kamer. Ter gelegenheid van het 45-iarig bestaan geeft de dames gymnastiek vereniging „Hygiëa" een uitvoering in het Passage-theater. kustgebied, waar de sfeer van de Balkan reeds sterk vermengd is met Westerse invloeden. Zo maken we kennis met land en volk op onze reis door de lieflijke en woeste, onbedorven en grootse landschappen van Joego-Slavië Wat men moet weten: Ap oth eker s-nachtdi erwt: Fa. Gouka en Co.. Groenelaan 127. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: 2—5 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Mono po le, 2, 7, 9 uur: De trek naar het Westen. Passage, 2, 8 uur: „Het mysterie van het leven*'. Bijeenkomsten: Musis sacrum: nur Ver. Wil- ton-Fijenoord, voordrachtsavond. Irene: 7,30 mir C,J.M.V.-David J aarvergadering. Volksgebouw: 8 uur Vrouwen bond NVV. DONDERDAG: Passage-thteaier: 8 uur Toon kunst-concert. Irene: 8 uur Prop.avond Vrije Universiteit. De Nieuwe Brug: 8 uur Ontsp. Ver. Lekstraat, Jaarfeest. Burgerlijke Stand GEBOREN: Gerrit J., z. van K. W. Wielbouwer en J. Smit; Jacobus, z. van W. Scheijbeler en C, Poot; Jacob, z. van H. de Koning en A. Eikelenboom; Lndovicus P., z. van Th. W. van Son en A. C. L. de Jonge; Lydia, d. van P. van Leeu waarden en G. J. Slijkoord. OVERLEDEN: A. Lans. 81 jaar; W. Koeling, 67 jaar; C. Schouten, 77 jaar. De eerste wedstrijd voor HBSS na de gedwongen rustperiode zal ze ker niet gemakkelijk worden. Het elftal moet n.L op bezoek bij WGZ in Zwijndrechfc- VVGZ is de enige club die de lijstaanvoerder NSW nog kan bedreigen en zij zal daai dus zeker voor strijden. Tevens zal het revanche willen nemen voor de 3—2 nederlaag, die het in Schiedam van HBSS te slikken kreeg. Aan de andere kant staat er voor HBSS ook veel op het spel. want geheel veilig staat HBSS toch nog niet. De Schie dam mers zullen hun huid ongetwij feld zo duur mogelijk verkopen. De wedstrijd begint om 4.1o uur m Ewijndrecht, kerknieuws Donderdag 11 Maart houdt de Christelijke Gereformeerde Ge meente een bijeenkomst in het ge bouw Tuinlaan" 50. Aanvang 7.30 uur Voorganger is ds M. J. Middelkoop. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Toen in een Nieuwe-Nicdorps zaaltje op 25 November 1951 het doek viel na het laatste bedrijf van „De man in Burger" door de toneelvereniging „Cicero", is een nieuw spel begonnen: een spel, dat tot nu toe in de zalen van de Alkmaarse rechtbank en het Amsterdamse ge rechtshof heeft gespeeld en straks. Indien enigszins mogelijk, zijn slot zal hehben by Nederlands hoogste rechtscollege, de Hoge Raad in Den Haag. Het gaat om een veroordeling van de bestuursleden tot èén gulden boete elk en betaling van een schadevergoeding van acht gulden in totaal. De procureur-generaal bij het Hof in Amsterdam heeft gisteren geëist, dat deze straf in hoger beroep zal worden bevestigd. „De man in burger" is een stuk in drie bedrijven, dat door de heer C. J. Pieters vrjj naar het Ameri kaans is bewerkt. De heer Pieters heeft zijn rechten er op tegen con tante betaling overgedragen aan h»t Toneelfonds „Festa". Dit fonds had als voorwaarde voor de opvoering Deze stoere „matrozen1' maken een ernstige studie van het grootste scheepsmodel ter wereld, een na tuurgetrouwe nabootsing van het s.s, „Nieuw Amsterdam" van de Holland-Amerika-lun. Het enorme model werd in. een monsterachtig krat naar San Francisco ver scheept om daar op de nationale sport- en scfceepuaartte»too«$te!- linq te worden geëxposeerd. De schaal van het model uan het schip is 1 op 20. AMSTERDAM. Het drukke verkeer op het kruispunt bij het Amsterdamse Concertgebouw werd Dinsdagmiddag om een uur enkele ogenblikken stil gezet, toen de lijkauto met het stoffelijk overschot van de oud-concertmeester Louis Zimmerman het gebouw passeerde. De driekleur was halfstok gehesen en onder de Itufel waren de met rouwfloers bedekte lampen ont stoken. Een kleine schare had zich hier opgesteld om een laatste groet te brengen. Toen de lijkwagen voor üe ingang stilhield werden in de volgauto kransen gelegd door Eduard van Beinum en voorts na mens het Concertgebouw, de leden van het orkest en bestuur en direc tie van de Nederlandse Orkest Stichting. Het stoffelijk overschot van Louis Zimmerman werd *s middags in het crematorium te Velsen verast. Vele collega's, vrienden en muzieklief hebbers hebben hem de laatste eer bewezen. Verscheidene sprekers hebben het voord gevoerd. RIO DE JANEIRO Volgens be- richten, die vandaag met vertraging te Rio de Janeiro zijn ontvangen, zijn Zaterdag 16 personen om het leven gekomen en 30 gewond, door dat een autobus bij de Braziliaanse stad Saltador in een rivier stortte. De slachtoffers reisden naar de staat Sao Faulo om werk te zoeken. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Na 3-D, Cine maS cope, CineramaPiastorama en an dere experimenten op het gebied aan de z.g. drie dimensionale films, hebben ook twee Belgen een bijdrage geleverd tot de oplossing der problemen, die met het stereoscopisch zien van films samenhangen Hun uitvinding, die nog slechts in kleine kring is getoond, maakt het zelfs mogelijk oude en normaal opgenomen films in reliëf af te draaien zonder dat de toeschouwer zich van een speciale bril of enig ander hulpmiddel heeft te bedienen. Twee inwoners van Schaarbeek, de heren Garikian en De Wit, van wie de ene een cinematografische opleiding in Frankrijk kreeg en de andere fotograaf is, hebben, na drie jaar de werking van reliëffoto's en -films le hebben Bestudeerd, een vernuftig systeem ontworpen, dat geprojecteerde beelden „in de lucht" doet waarnemen. Zij gin ren er ook van uit, dat het zien van diepte door een mini male verschuiving van het beeld by het waarnemen met twee ogen ontstaat. Maar in plaats van een speciaal, stereoscopisch te zien, beeld te construeren, zochten zü de oplossing in het dubból reflec teren van een gewoon beeld, waar van ook een lichte, dieptewerking veroorzakende verschuiving van het totaalbeeld het gevolg is. Hiervoor zijn twee projectie- Schermen nodig, die ten opzichte van elkaar met een hoek van 45° zijn opgesteld. Het onderste scherm, dat in de orkestbak (voor zover nog aanwezig) schuin naar bene den loopt, zien de toeschouwers niet, wel hettweede scherm, dat tegenover hen in een sterk hel lende richting is aan gebracht. Op dit laatst*- scherm wordt nu "Het beeld dodr een normaal pro jectie-apparaat geprojecteerd, het wordt dan gereflecteerd naar het onderste scherm en v ór het ver ticale doek, dus in de ruimte, ver- Schijnt dan in reliëf het totaal beeld, dat na een tweede reflectie in de stralen van het aanvankelijk geprojecteerde beeld wordt terug gekaatst. De ruimtewerking is on geveer als die bij het gewone zien van personen, voorwerpen enz. Het geheim van het procédé, dat de uitkomst is van langdurige be rekeningen. ligt in de buiging der beide schermen, die voor het ove rige van normaal maaksel zijn. Het grote voordeel is, dat elke film via dit systeem in reliëf kan wor den vertoond en dat het aanbren gen van de ei de schermen in een bioscoop weinig kosten vergt. Voor het resultaat maakt het geen ver- Op het vierde Toonkunst-concert in het Passage-theater van Donder dag zullen worden uitgevoerd «-er ken van Rossini, Mozart en Schu bert. Rossini, de beroemde opera-com ponist (Wilhelm Teil!) wordt be trekkelijk weinig in de concertzaal gehoord. Had Rossini zijn muzikale gaven aan de syphonische muziek gewild dan ware dit wellicht thans anders geweest, doch daar staal te genover dat hi! dan minder welva rend was geweest. Hij verdiende in Londen in vjjf maanden tijds 10.000. Zijn muziek is spranke lend en schept geen problemen. Vera Doniska zingt een aria uit „II re pastore" van Mozart. Interessant is ook het klarinet concert van Mozari. dat Jolle Huck- nede zal spelen. De klarinet was m Mozart's tijd een nieuw instru ment en Mozart was zo vooruit strevend er een concert voor te schrijven. Het instrument stelt vnj hoge eisen aan de tc schrijven mu ziek omdat de klarinet een duide lijke scheiding in. timbre heeft tus sen het hoge en lage register. De te spelen melodie mag zich dus mei om deze grens bewegen. Mozart heeft dit concert geschreven voor de beroemde klarinettist Anton StadIer. De 3e Symphonic van Schubert IDc reonrae iieh hei fffM »ni,r tne^nnrtfn st"ikkfn *n«ir SfV nihrteu H» inucorU-n ammteni* jctutcken In H- „rnlli-mfdl Naar aanleiding van het ingezon den stukje ..Roken en Lassen" van een „Metaalbewerker" het volgen de: De gassen die bij het etecirisen lassen ontstaan, zijn reeds zeer ve!e jaren een onderwerp van studie Zeer giftig zijn deze gassen geluk kig niét. Daar volkomen zuivere lucht het allerbeste is en te veel gassen en rook nooit gezond zijn, dient bii lassen m kleine gesloten rui ml- n voor goede ventilatie te den ge zorgd. Dit geldt ïo zeer sterke mate ais gemenied of gegalvaniseerd mate riaal wordt gelast. N.V. Nederl. Kjellberg Elec- troden. Fabriek (Nekef). DEN HAAG Het optimisme van de afgetreden staatssecretaris van Volksgezondhn d. prof. dr P. Muntendam, ten aanzien van de uitroeiing van de tuberculose is gebaseerd op de snelle wetenschap pelijke vooruitgang van de behan delingsmethoden van de tubercu lose. Het aantal sanatoriumbedden bedraagt ongeveer 9000. terwijl in 1953 ongeveer 500 bedden niet be zet waren. De wachtlijsten van de sanatoria zijn oek aanzienlijk korter gewor den. In 1949 stonden op deze wacht lijsten nog 3500 personen, in 1951 waren het er 1690 en Én 1954 nog sJecht5 500. Dit wordt meegedeeld in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van Sociale Zaken, besluit het concert. Schubert, de romanticus, was onuitputtelijk in zijn muzikale scheppingsdrang. Prachtige melodieën, die zo uit het- hart gegrepen zijn, heeft hij te kust en te keur. Hij schreef veel: men zegt dat pl.m. 600 liederen door hem zijn gecomponeerd On getwijfeld heeft hij zijn grootste roem te danken aan deze liederen, die een volmaakte twee-eenheid van tekst en muziek zijn. In tegenstel ling tot Rossini heeft Schubert nooit geldelijk profijt gehad van zijn geniale gaven. Hij liet zi 1 slecht betalen heeft zelfs armoe gekend. schil of het horizontaal geplaatste projectiedoek boven de hoofden der toeschouwers is aangebracht. De uitvinders, die op grond van hetzelfde principe ook nog een bril hebben ontworpen, waardoor elk beeld, tot een krantenfoto toe, ste- reocopisch kan worden gezien, me nen dat hun vinding eveneens op medisch terrein, o.a. bij de radio- scopie, grote mogelijkheden biedt. DUBLIN Minister-president Eamon de Valera heeft bekendge maakt, dat de Daii (het parlement) op 24 April ontbonden wordt en dat op 13 Mei in geheel Ierland al gemene verkiezingen gehouden zul len worden. Sinds de algemene verkiezingen van Juni 1951 heeft de Fianna Fail- partij van De Valera in de DaiKt:, kleine meerderheid gehad Met de 5teun.van vijf onafhankeliike leden beschikte de regering over 74 stem men tegen de gecombineerde oppo sitie over 72. Normaliter wordt de regering voor een periode van vijf jaar gekozen, maar De Valera heeft verleden week aangekondigd, dat hij het voorne men koestert algemene verkiezingen uit te schrijven, omdat twee candi date^ van de Fine Gael (oppositie partij) tijdens onlangsgehouden plaatselijke verkiezingen' met een grote meerderheid gewonnen heb ben. van het stuk door de toneelvereni ging „Cicero" gesteld, dat men f 25 moest betalen en bovendien acht tekstboekjes moest kopen. De pen- ningmeesteresse van „Cicero", me vrouw Trijntje de Groot—van der Haagen, betaalde na overleg met voorzitter J. Legut en secretaresse Corn. Rootjes alléén de f ?5. Et kwam géén vergunning om te spe len, maai' het stuk werd toch opge voerd. Het Toneel fonds „Festa" nu, acht zich benadeeld. De acht boekjes van f 2.60 per stuk liggen nog bij haar in de magazijnen. En de juridische strijd er over is al lang geleden ont brand. Het bestuur van „Cicero" stelt zich op het standpunt, dat het dwaasheid is aan de opvoering de voorwaarde te stellen, dat er tekst boekjes moeten worden gekocht „Groot gelijk", meent de advocaat van „Cicero", „Het Toneelfonds „Festa" mag de voorwaarden stellen die het wil", meent de procureur- generaal bij het gerechtshof te Am sterdam. „Het Toneelfonds „Festa" mag als bezitter van alle auteurs rechten als voorwaarde steLen, dal het Wilhelmus voor, tussen de be drijven, en na het stuk wordt ge speeld", pleitte de advocaat. „Maar dit mocht nu nèt niet", en rtij lichtte dat toe met de auteurswet in de hand. Het Hof wüst arrest op 23 Maart. WENEN- De Oostenrijkse bonds kanselier, Raab, heeft aan het Oos tenrijkse kabinet voorgesteld, aan de Joodse Commissie een vooruitbeta ling van 30 milliaen schillingen 1 on geveer 5 miilioen gulden) te doen voor vorderingen op Oostenrijk. De bondskanselier deelde het kabinet mede, dat hij aan de voorzitter van de Joodse Commissie een brief ge zonden had, waarin hij er op wees, dat het door dc vertraging in de tot standkoming van een Oostenrijks vredesverdrag onmogelijk geworden is op dit ogenblik het vraagstuk van Joods bezit in Oostenrijk tot oplos sing te brengen. IRAPUATÖ (Mexico). Dinsdag werden dertien arbeiders gedood, toen de muren van een pakhu»s, waarin zij zakken gepelde mais op stapelden, het begaven. De mannen werden onder de zakken mais en de dakpannen begraven. ÏSeuerlandse technici naar VS voor opstelling van Nederlands carillon WASHINGTON. Nederlandse technici zullen naar Amerika vlie gen. om de opstelling van het Ne derlandse carillon in „West Poto mac Park" in Washington, te leiden. Het carillon, dat uit vijftic klokken bestaat, is indertijd door Nederland aan Amerika gegeven, als vriend schapsgift. Voorlopig zullen de klokken in 'n stalen geraamte opgehangen worden. Dit geraamte, dat bijna veertien me ter hoog is, zal op een betonnen vloer geplaatst worden. Naderhand zal een permanente klokkentoren gebouwd worden. PARIJS. Frankrijk en Duits land zijn gisteren overeengekomen, te blijven streven naar een oplos sing voor de Saarkwestie. Als ba sis vonr de onderhandelingen heb ben zij een Nederlands plan. dat de „Europeanisering" van het Saar gebied beoogt, aanvaard. Dc Franse minister van Buiten landse Zaken, Bidault, heeft echter te kennen gegeven, er op te staan, dat ook de nieuwe Franse voor stellen, die aan de Westduitse bondskanselier zijn voorgelegd, nauwkeurig bestudeerd zullen wor den. In het korte communiqué, dat verstrekt werd, nadat Bidault en. Adenauer gistermorgen tweemaal achtereen geconfereerd hadden, wordt niets gezegd over de aard van deze Franse voorstellen. LONDEN. Bijna 9 procent van de uitgaven ten bedrage van 43.5 milliard gulden op de Tsjecho- Slowaakse begroting van 1954 is be stemd voor „verdediging en bevei liging van de staat", aldus heeft radio-Praag gemeld- De minister van Financiën, Duris, zeide Dinsdag in de Nationale Ver gadering, dat de post uitgaven op de begroting 18% hoger is dan in 1953. De begroting voorzag in een „verhoging van 15% van de levens standaard van boeren, arbeiders en intelligentsia" door middel van verhoging van de „werkelijke lo nen en salarissen". Eerste Hawker „Hunter" binnenkort in ons land DEN HAAG Binnenkort zullen enkele Hawker „Hunter" straalja gers in ons land aankomen die zul len dienen om vliegers er reeds enigszins mee vertrouwd te maken. Het ligt in dc bedoeling om om streeks April, wanneer de N.V. Kon. Nederlandse Vliegtuigen fabriek Fok ker de serie-productie van Glosier „Meteor 0" straaljagers zal beëindi gen. eer aanvang te maken met de serie-productie van de Hawker „Hunter F 1'* straalvliegtuigen voor de Kon. Luchtmacht. Motorrijder omgekomen na botsing op vracht wagen HOORN Te Avenhom is de 47- jarige C Laan. afslager van de plaatselijke groenteveiling, met zün motor tegen een vrachtauto gere den. die zonder licht ondei; een bu-.ndcr.de lantaarn geparkeerd stond De man. die zware verwon dingen aan het hoofd opliep is ter plaatse overleden Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Generaal Hasselman krijgt Amerikaanse onder scheiding DEN HAAG. Luitenant-generaal B. P F, F. Hasselman. chef van de generale staf, heeft uit handen van de Amerikaanse ambassadeur.de heer Freeman Matthews, een hoge Ame rikaanse onderscheiding ontvangen: de „Legion of Merit" in de graad van „Commander". Deze onderscheiding is hem verleend voor de „buitenge wone wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten bij de opbouw van het Nederlandse leger". CAIRO. „Jk heb afstand gedaan van 't voorzitterschap van de Rcvo- lulionnairc J'aad en van het premier schap, omdat ik my bewust ben van het grote gevaar, dat Egypte cn onze revolutie bedreigde," heeft vice-pre mier Nasser gisteren verklaard. „De imperialisten en de aanhan gers van het oude regiem dachten, dat een diepe kloof ons scheidde en zij hebben getracht daarvan gebruik te maken. Dit gevaar ziende, zijn wij teruggekeerd tot de toestand van voor de crisis Wij hebben onze ge schillen vergeten om gezamenlijk de twee voornaamste doelen van onze revolutie te bereiken, namelijk te rugkeer tot het constitutionele leven en "ontruiming van ons grondgebied door de Engelsen." Kolonel Nasser gaal „op advies van zijn artsen" vijf dagen rust nemen. KARATSJI. Premier Moham med Ali van Pakistan zal op 3 April naar Djakarta vertrekken y>ny een kort bezoek aan Indone sië, op uitnodiging van de Indone sische regering. Hij zal vóór 14 April in Karatsji terugkeren, om koning Saoed van Saoedi-Arabië. die op die datum in Pakistan's hoofdstad aankomt, te kunnen ontvangen. Nu verkrijgbaar uit de specials diepvries-vitrine Echte Noorse diepgevroren Diepgevroren du» altijd vers I Go fileer of zonder graai of veil Panklaar uit het pakje in de pan I 1 kg gefileerde vis staat gelijk met Z'/z kg gawene vis prachtige blanke motoe uit de Noorse wateren Zeebaars, gestoofd of gebakken bijzonder lekker Smaak en kleur doen aan zalm denken. Vooral ge bakken een delicatesse MAAKÏ.U HET LEVEN GOEOKOPEki OPENING VAN DE FANCY-FAIR IN DE KOOPMANSBEURS VERMAAK EN SHOW!!!: Vele attracties!! Schitterende prjjzen!! De gramofoonmuziek wordt verzorgd door het RADIO TECHNISCH BUREAU „BLANKEN". Rembrandtlaan. Platen beschikbaar gesteld door MUZIEKHANDEL „HAKKERT", Hoogstraat. Stands van dc weefkamer, raffia werk. e.d. VAN 12 t.m. 16 MAART a.s. Geopend dagelijks om 7 uur n.m, (Ook des Zondags) Zaterdag 4 uur!! Entree 10 cent. GEVRAAGD: Br zijn nog enige plaat sen ie vervullen in de mangelafd. en wij vra gen daarom Prettige, leerzame arbeid STOOMWASSERIJ STADHOUDERSLAAN 3 Hoog loon. Veel fooi! Blo emenm ag az\j n Rotterdartisedjjk 433 voor afdeling boekhouding. Leeftijd 16—18 jaar. GLASINDUSTRIE PIETERMAN N.V.. Westvést 17. Schiedam. Tel. 69269. Verf. Jeveka grondverf 1.80 Jpveka lakverf 2.45. Uilen- spiegelemaille 2.70; plastic lak 3.25; alles per kg. Ver der in voorraad: RipolmVal- spar, Mo line, Teolin Teoflux. Jan v. Katwijk's verfhandel, Broersveld 37. t.o. Passage. Voor de schoonmaak!!! Wit en gekleurd kastpapier 25 ct. per rol. Kastranden, borstels, bezems, dweilen, zemen en sponzen enz. Bokhorst, Groe nelaan 36, Hoogstraat 34. Te huur acngeb. Huur een wasmachine bij Atlas, Vondellaan 61b, Schie dam, tel. 65381. Ma. en Dins dag 2.per 3 uur, andere dagen 1.50. Personeel qevr. j Gevraagd een wprkster, liefst voor Donderdag of Vrijdag. Kikkert, Mesdag- laan 27 b. Fotoyr Vuor pasfoto's naar van Vuuren, Hoogstraat 106. teL 66720 In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Lessen Bondsautoryschool D. van Rossum, rijdt met nieuwe VaiLxhall 1953 Rotterdamse- dJjk 184. te) 69990 U wordt gehaald en gebracht. Diversen (^5 I'ARIEÏ TOÏ EN MEI 18 WOORDEN t 0.65 Elke vijf woorden meer t 0.2D Te koop aangeb. „King" plastic-muurverf in pastavorm 0.95 per pot Geeft niet af en is hagelwit Jan v. Katwijk's verfhandel, Broersveld 37, t,o. Passage. New-White, plastic muurverf voor plafonds, muren, gan gen, dekt wit over zwart, al leen echt in beker ver pakking en naam „New-White'\ Al léénverkoop voor Schiedam Jan v. Katwijk's verfhandel, Broersveld S7 t.o. Passage. Reparaties kunstgebitten (Juk voor spoedgevallen Rot ter damsedijk 265. teL 68021. Schiedam. Levende watcrluis. Elke dag vers verkrijgbaar. Dieren huis, Dam 27, tel. 68278. Voor jioppenrcparatïe groot en klein, moet U bij Bok horst zijn. Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Auto's - Motoren Rijwielen Kaptein Mobylclte is de meest practische en prettig ste bromfiets, compleet met lamp en pomp in de prijzen 395.—, 440.—, 485.—. Het adres is: hoofriaoent J. Huis, Rotterdamseri,,/- 146, Schiedam, tel. 69522.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1