Hermes kant zich Ned. Cricket Bond fel tegen CU 3 vegKOffP; KOERIERSTERS Competitie-indeling voor Schied. onaanvaardbaar AIJPiNG Tunnel - Expresse f&ksüföeh. CUcpiz'S d* SUSS SMC heeft een nieuw bestuur KtOES&ddJLür Wiiton-Fijenoord handbal Kinderen brengen boeken weg ..Het is mijn schuld" Vlam in de pan Teleurstelling bij Spirit Fraaie prestaties van DRZ AGENDA Poortugaal wint met 1-0 van URSUS Waterscouts gooiden „De Trossen los" .Arma'-Ieden toonden hun lenigheid DOK-juniores in Arcade Sommer kampioen van „Het Baarsje SVC-volleybal Demos klopt AVO met 2-1 DHS won met 5-0 van Dirksland Slachtoffer „Argus" gevonden CJMV en CJVF in Irene CB1EDAM Enige aspecten der middenstandsnota GESLOTEN v. d. Smart's Nog slechts 2 dagen j| BCÏ A I ö£fr\ i De 3000e bezoeker(ster) wordt verwacht Maandag 15 Maart 1954 Er "heerst grole verontwaardiging in de Schiedamse cricket- wereld^ Duidelijker gezegd: in Hermes-kringen. Dit spruit voort uit het feit. dat het bestuur van de Nederlandse Cric ket Eond een nieuwe competitie-indeling heeft samengesteld, waarin naar de mening van het Hermes-bestuur nogal vrij nonchalant met de Schiedamse belangen is omgespron gen. Zeer terecht beroept Hermes-DVS ziel. op de enorme belangstelling, die cricket in Schiedam geniet het is een volkssport en protesteert daarom fel (zulks in het belang van de Schiedamse sportminnende burgerij) tegen het beleid van het bestuur van de N.C.B., omdat door het vastgestelde programma Schiedam maar zeer karig wordt bedeeld met goede cricket-wedstrijden. Het Hermes-bestuur is niet van plan het er zo maar bij te laten zitten. Het heeft in afwach ting van te nemen beslissingen een onderhoud met het NCB- bestuur aangevraagd. rn het zo juist verschenen club-or gaan van Hermes-DVS is het hoofd artikel aan deze kwestie gewiid. Al lereerst wordt de nieuwe NCB-rege- Jing toegelicht: Deze is: „.Het bestuur van de Nederlandse Cricket Bond heeft besloten de clubs uit de eerste klasse A en de eerste klasse B van het seizoen 1953 voor het komende seizoen samen te smel ten tot één eerste klasse afdeling van in totaal 16 clubs. Rekening houdende met de compe titie-stand van het vorig seizoen zul len de verenigingen ACC. HCC 1, HCC 2 en HBS elkaar tweemaal ont moeten. Dit zijn dus thans in de ogen van het NCB-bestuur de ster kere clubs. Hun programma wordt tot twaalf wedstrijden aangevuld met matches tegen zwakkere tegen standers, De zwakkere clubs uit deze eerste klasse (12 in totaal) spe len een gemengd programma van 12 wedstrijden, waarbij deze verenigin gen twee, vier of vijf wedstrijden te gen de sterkere clubs spelen. Eindigt een van de sterkere verenigingen bo venaan, dan is zij kampioen van Ne derland. Eindigt echter een van de 32 zwakkere clubs bovenaan en een sterkere club als no. 2, dan zal een match tussen deze twee beslissen, wie zich kampioen van Nederland mag noemen. Dit is in het kort de gang van zaken voor het "komende seizoen". Nadat vervolgens in het Hermes- blad de verwondering over deze gang van zaken wordt uitgesproken, omdat het NCB-bestuur afwijkt van het ingeslagen pad ter verbetering van cricket „the King of Sport"', ver volgt men met te erkennen, dat na de grootse verrichtingen in de jaren 1950 en 1951, de prestaties van Her- Advertentie l.M.) <v W(V-. 'f v Dit zijn Jubileum-aanbiedin gen, waarmee wij willen aan tonen, dat goede kwaliteiten, zo belangrijk voor de Huis moeders van de grote ge zinnen, en lage prijzen, die door iedereen te betalen zijn, rustig samen kunnen gaan. Daarom geen exclusieve stof fen die slechts enkelen kun nen kopen, maar een serie goede solide kwaliteiten, voor rokken, blouses en japonnen, een enorme collectie zomer- stoffen, waarmee elke handig© huismoeder wonderen kan verrichten. in breedten van 80 en 90 cm In een enorme verscheiden heid van klei)ren en dessins nu,door elka»:, per meter *oor Dinsdagmorgen begint de verkoop van de grootste en rijkst gevarieerde stoHen- collectie, die wij ooit in huis Hadden. Geen opruiming, maar een Jubileum-aanbieding van dui zenden meters voorjaars- en zomerstoffen in strepen, rui ten en effen kleuren, waar U de hele zomer plezier van kunt hebben, koopt U nu voor nog geen gulden per meter. WINKELCENTRUM fllNNENWEG. Tel. 23180 mes-cricket enigszins zijn verslapt. Hieraan is het behaalde kampioen schap van het voetbalelftal (waarin immers een aantal cricketers mee spelen) in 1952 niet vreemd- Het sei zoen 1953 was eigenlijk hel zwakste, dat de Hermes-cricketers na jaren hebben gekend. Hieruit zou de NCB concluderen, dat het cricket in Schie dam met rasse schreden achteruit gaat. Hierop repliceert het Hermes-be stuur: „Het heeft geen zin hier te bewe ren, dat ACC. HCC 1 en HCC 2 steeds met angst en vreze naar de Damiaan komen, want dat ligt aan ons kleine veld. Deze achteruitgang moet maar cen$ bestraft worden. Teruggezet naar de zwakkere afdeling van de grote eerste klasse, in het cricket- Het secretariaat van de S.M.C. deelt ons mede: Zoals bekend mag worden ver ondersteld. rouleert de functie van voorzitter om de 2 jaar. zodat per toerbeurt de afgevaardigde vaneen der aangesloten Bonden daartoe wordt benoemd. Aan de beurt van aftreden was de heer K. Kramer Freher, afge vaardigde van de Kon. Ned. Midd. Bond, die gedurende 2 jaar deze functie heeft waargenomen. In zijn plaats werd aangewezen: de heer A, M. Schoof, optredende namens de R.K, Middenstandsbond. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer A. J. C. van Oppen, werd voorzien door de be noeming van de heer J. Kalfsbeck. Het secretariaat der S.M.C. is thans gevestigd aan de Rotterdamsedïjk 401. telefoon 68960. De bestuursmu- taties vonden in de vergadering van 12 Maart 3.1. plaats. seizoen 1954 is alleen ACC de belang rijke club in Schiedam. In totaal i wedstrijden tegen sterkere clubs, waarvan dus 3 uit. Daar kunnen we het mee doen. Hier wordt geen reke ning gehouden rnet het feit. dat we in Schiedam de laatste jaren door de late afloop van de voetbalcompetitie steeds bij de aanvang van het cric ket-seizoen met grote moeilijkheden te kampen hebben. Het speelt geen rol. dat Hermes-DVs 2 in het vorig seizoen in de sterke tweede klasse als nr 2 eindigde en Hermes-DVS 3 kampioen van haar afdeling werd. Het is van geen belang, dat Hermes- DVS met 7 cricket-elftallen oen steunpilaar van de Nederlandse Cric ket Bond is- Hier gelden geen pro pagandistische maatstaven. Wat geeft het. of deze stacï Schiedam, waar cricket de populaire zomersport is. waar de belangstelling voor cricket groter is dan overal elders in Nederland, waar hard aan ede propaganda van The King oC Sports wordt gewerkt, waar zo juist een unieke overdekte cric ket-kooi is geopend, ik herhaal, wat geeft het. of deze stad in het cricket- seizoen 1954 alleen maar ACC aan de Damiaan te zien krijgt. Is het won der, dat we hier het NCB-bestuur, waarin nota bene twee Schiedam mers zitting hebben, met de lank moedigheid, die het in vroeger jaren ten opzichte van VOC, Haarlem en Rood en Wit betracht heeft, het me ten van twee maten moeten verwij ten. Het is ons een raadsel, hoe dit NCB-bestuur, dat het algemeen cric ket-belang zegt voor te staan, tot dit besluit is kunnen komen. De, heren kunnen er van zerzekerd zijn, dat deze fatale beslissing in Schiedam grote beroering heeft gewekt; dat dit het specifieke Schiedamse cricket- wereldjc, een bolwerk in de NCB, zeer hoog zit." Het artikel besluit met de mede deling, dat Hermes-DVS een felle aanklacht richt tot het NCB-bestuur op welks schouders de blauw-witte bestuurders de volle verantwoorde lijkheid voor de verdere gang van zaken in het Schiedamse cricket-we reld je leggen. Advertentie l.M.) Originele Bedden: 1-persoons 92.50 2-persoons 130. Divanbed: 1-persoons 39.50 alsmede alle andere Aupitig- produeten in ruime sortering bij: Broersvest 6466 - Schiedam Zondag speelde het le Dames elftal van Wilton tegen het Rotter damse Actief en verloor met 2—0. Een nederlaag die de rood witten aiet hadden verdiend. Actief scoor de voor rust 1 maal. Na de hervat ting speelden de Wi"ondames beter dan in de eerste helft en bet was mejuffrouw Keijzer, die gelijk maakte, doch de doelrechter dacht er anders over en gaf geen doel punt. De scheidsrechter, die op een te grote afstand stond, kon dit niet oordelen en moest het van zijn helper aannemen. Dit deed het elf tal niet veel goeds en spoedig daar na scoorde Actief nummer 2. De Wil ton-dam es staan thans nog maar met 1 punt voorsprong boven aan de kop in de le klas v. d. afdeling Rotterdam, Heren 1 trok naar Den Haag. om daar de strijd aan te binden tegen Animo. In een wat rommelige en soms harde wedstrijd werden de puntjes eerlijk gedeeld 1010. Met de rust was reeds de helft bereikt 5—5. Dames 2, dat Vires et Celeritas uit Gouda 0p bezoek zou krijgen, hebben "iet gespeeld, daar de Goudse dames de reis blijkbaar te vfr vonden en "iet kwamen op dagen. Woensdagmiddag om ha*f twee vertrekt van het Rode Kruisgebouw aan. de Bange Nieuwstraat een auto met lectuur, die op de Schiedamse scholen in dc zgn. iectuurhuisjes van het Rode Kruis is verzameld. Een aantal schoolkinderen zal het transport begeleiden en de boeken e. d. op het boekendepot van het Rode Kruis in Den Haag gaan afle veren. ,Het is mijn schuld". Met deze woorden maakte Zaterdagmiddag zich een onbekend gebleven voet ganger uit de voeten en verdween tussen het publiek, een sprakeloze bromfietsberijder op de grond lig gend achterlatend. De voetganger had bl ilk baar zo'n haast, dat hij OÜ het oversteken van de Buitenhaven weg de 37-jarige machinebankwer ker W. P. uil Rotterdam, die daar op zijn bromfcots reed. niet zag en pardoes tegen dc straat liep. De bromfielsberijdei* kreeg geen letsel. Van de brommer werd het stuur verbogen. Zaterdagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor eer brand, die zou woeden ten huize van W J H. aan de Warande 173. Toen de brandweer arriveerde bleek het vuurtje, dat was ontstaan doordat dc vlam in een pan met vet was ge slagen te zijn gedoofd. De 16-jarige B. S. uit VTaardingen heeft bi) de politie aangifte gedaan van diefstal vrn een portemonnaie met f 3.15 uit zijn kleding, die hij Zaterdagmiddag in een kleedkamer, tje van het Sportfondsen bad had gehangen. De lange rustperiode heeft het eerste herenelftal van de R.K. Hoc keyclub „Spirit" geen goed gedaan. Beide puntjes bleven in Leiden en wel op een overtuigende wijze. Lei den won met 50/ Reeds in de eerste negen minuten werd Spirit volkomen overspeeld en had de tegenpartij een 3—0 voor sprong bereikt, met welke stand ook de rust aanbrak. Ondanks een Spirit-herstel in het eerste deel van de tweede helft waarin enkele scho ten rakelings langs de paal werden geplaats, kon Spirit niets tegenover de 30 voorsprong plaatsen. Zelfs wist Leiden weer het initiatief te heroveren en nog tweemaal te sco ren. Voor Spirit een teleurstellend resultaat. Ook het eerste dameselftal kon het niet bolwerken tegen de Kie viten in Den Haag. Reeds met de rust had Kieviten "een 1—0 voor sprong bereikt, hetgeen de verhou ding zeer juist weergaf. Na rust kwam Spirit meer opzetten, doch de geboden scoringskansen werden onbenut gelaten. Het technisch goed- spclende Kieviten profiteerde daar entegen wel van deze kansen en wist zodoende de voorsprong tot 3—0 te vergroten, in welke stand geen wijziging meer kwam. De overwinning was volkomen verdiend voor de Kieviten, alhoe wel de 3—0 stand enigszins geflat teerd genoemd mag worden. Heren II verstond zijn taak beter en boekte een 30 overwinning op Victoria 5, terwijl dames 2 HHYC 4 met 20 versloeg. Andere uitslagen waren: Dames: Spirit 3HLC 2 22; Spi rit 4—-HDM 4 6—; Spirit A—Spirit B 3—0: Spirit C—MRHC 2—1. Heren: Victoria FSpirit A 12. In een enerverende in hoog tem po gespeelde wedstrijd heeft DRZ zich de meerdere getoond van het uitstekend spelende Sportvogels. Wilskracht, enthousiasme en tech niek gaven hier echter de doorslag en hoewel Sportvogels zich tot het laatst toe keurig weerde, moest de ze goede club toch voor de over macht buigen. Voor rust was er een' DRZ-overwicht, tegen de verhou ding verkreeg de tegenstander een 1—0 voorsprong, doordat keeper en stopper van DRZ elkaar met be grepen en een houdbare doorloop bal werd rustig een goal. DRZ liet zich door dit ongelukje niet ont moedigen. Het gehele elftal werkte reuze hard voor de overwinning. Aanval op aanval golfde op het Sportvogelsdoel. Het duurde tot na de rust voor DRZ Zijn verdiende beloning kreeg. Na tien minuien scoorde rechtsbuiten Molendijk van af de lijn in volle ren met een ont zettend hard schot in de uiterste rechterhoek. Vlak na deze prachl- goal ontstond het eveneens keurige winnende doelpunt. Als invaller had DRZ een man met naam in de DRZ- geschiedenis opgesteld. Zn via een voorzet van rechts wierp ..good old Speyer", de gevaarlijke middenvoor deze middag, met een formidabele zweefduik zich naar de bal in een harde zuivere kopbal produceerde doelpunt nummer twee. Zeer hard werd er nog aan beide zijden ge streden met een licht overwicht van DRZ. Het bleef echter verdiend 21 voor onze stadgenoten. DRZ 2 schudde VND 2 van zich af en gaat nu fier aan de kop met drie punten voorsprong. Een 5—0 overwinning met doel nu rit en van Altorf <2h TetleJaar. Chr. Heukels en Holst toont het recht van deze flinke ploeg op de eerste plaats DRZ 5 behield eveneens de ceistc plaats door een 42 overwinning op Hurricanes 3. Voor DRZ scoor den Van der Berg (3) en Kttek. DRZ a vei ,or met 5—0 van Zwa luwen a en DRZ b won met 60 van Dosko-M b. Wat men moet vele n Apothekers-nachtdienst: Rembrandt-apotheek, Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: 25 uur: ..Kinderen uiten zich". Bioscopen: Monopole, 2, 7, 9 uur: Diepzee duikers. Passage, 2 en 8 uur: Het loon van de angst. Bijeenkomsten: Beurs: 8 uur: Bazar. DINSDAG: Irene: 8 uur: Schied. Gemeen schap. Lezing Simon de Waard. Beurs: 8 uur: Bazar. Musis Sacrum: 8 uur: Kath. Kring. Jongeren-avond. In een spannende en forse wed strijd is Poortugaal er in geslaagd de punten te veroveren. Ursus start te met het windvoordeel, doch de verdediging van de tegenpartij liet geen doelpunten toe in de eerste helft. Er kwamen voor de Schie dammers enkele rijpe scoringskan sen, doch deze gingen veiioren door het egocentrische spel van de voor hoede. Het veldspel van Ursus kon iets beter genoemd worden, doch het soms te robuste spel van de Poortugaalspelers stond succes in de weg. Na rust, toen. Ursus met de wind tegen speelde, kon ook de tegen stander niet gevaarlijk worden. Het enige doelpunt kwam twintig mi nuten voor het einde. Uit een vrije trap kwam de bal op onnavolgbare wijze met een speler en al het doel in, iets waar de Ursus-doeïman niet op gerekend had. Het tweede elftal rekende met Schiebroek 2 af en stuurde hen met een 11—2 nederlaag huiswaarts. Een boot vol herrie, „De trossen los". Dat was de titel van het feest programma, dat de Schiedamse Waterscouts Groep 1 Schiedam, had gekozen voor de feestavond Zater dagavond iïn Musig Sacrum. Onder de aanwezigen bevond zich de HDC de heer Siinderman. Het is een bijzonder gezellige avond in echte padvinders-sfeer geworden welke werd geopend door schipper H. A. Binnewcg. na dat de Kampband met klaroenge schal deze opening had aangekon digd. Een zeer gevarieerd programma, dat er bij de aanwezigen „goed" inging, werd hierna opgevoerd, waaraan o.a. medewerkte Albert van Haasterea met bekende mclo- diën. Diverse sketches van verschil lend genre kwamen ten tonele Deze zeer goed geslaagde avond werd besloten met een gezellig bal onder lading van de Raw) Band. Het is Zaterdagavond een huis vol gezelligheid geweest in het Volksgebouw, waar de ruim 200 le den tellende turnvereniging „Arma" een feestavond heeft gegeven. De voorzitter, de heer W. Boom sluiter, heeft in zijn openingswoord gememoreerd dat ui het gymnastiek lokaal van de nieuwe Thorbecke- school jn Nieuwland voor gehuwde dames gelegenheid is om des avonds van 7 tot 10 te turnen. Een zeer gevarieerd programma is hierna in snel tempo afgewerkt, waaraan hebben medegewerkt Leen de Bruin, niet alleen als conferan- cier. doch ook met zijn komische sketches; mevrouw van Veen met goede declamaties, terwijl de heer v. d. I/'nden voor accordeon muziek zorg droeg. Hoepel-oefeningen uitgevoerd door de meisjes, en vrjje oefenin gen door damesleden vielen goed in de smaak en werden correct uit gevoerd. De athieten-afdeling heeft enkele keurige staatjes van hun kunnen gedemonstreerd. Een gezellig bal onder muzikale leiding van Gerard Bresser en ac- cordeonnist v. d. Linden besloot dit feest. Burgerlijke Stand Geboren: Christina G., d. v. C. Hel- bers en M. G. Boom. Overleden: A. J. v. d. Sluis, 90 j., weduwe van S. Poort. Gehuwd: M. C. Oranje, 28 j. en P. Fontijne. 25 j. Ruim duizend junior-leden tejt de Schiedamse turnvereniging D.O.K., dat dit jaar haar 40-jarig bestaan viert. In het kader biervan. werd Zaterdagmiddag in Arcade de tweede feestmiddag gegeven voor het tweede 500-tal junioren dezer vereniging. De voorzitter, de heer J. van Noord wrik, heeft in zijn openings woord de kinderen een prettige middag toegewenst. Ongetwijfeld is het ook een zeer geslaagde mid dag voor de kinderen geveest, want de luide bijvalsbetuiJjf'ngen waren gedurende de voorsTëïjmg niet van de lucht. Het sprookje ,De Toverfluit" is door junior-leden onder leiding van Mej. C. Verkadc opgevoerd. Er wag voorts een Marionetten-the ater, terwijl tot slot de goochelaar, de heer Noordhoek. de kinderen heeft laten genieten van zijn „won.* dertoeren". „Het Baarsje'/ hield ondanks de felle kou toch zijn laatste onderlinge hengelconcours. He* ging dit maat om eieren voor de Pasen. De vangst viel nog al mee. Er werden in totaal 15 maatvissen gevangen, wegende 4830 gram. Eerste wex*d de heer Sommer met 18 st. 1070 gr.: 2. D. Voets 11 st. 1060 gr.: 3. T. Wolthuis 8 st. 360 gr.; 4. Gijbbels 12 st. 810 gr.: 5. Wolt huis sj. 7 st. 470 gr.; 6. Wolthuis jr. 4 st. 260 gr.; 7. Oltman 4 st. 250 gr. en als laatste de heer Monste met 1 st. 50 gram. Kampioen van het jaar werd de heer Sommer met een totaal gewicht van 11.114 gram. In totaal heeft de heer Sommer 173 maatvissen ge vangen. Het eerste meisjes-zestal van SVC kon het tegen USC slechts tol een 2—2 gelijk spel brengen, doordat de meisjes met 3 invalsters moesten spelen waardoor het verband totaal zoek was. Bovendien stichtte het wilde spel van de U.S.C.-dames wel veel verwarring, maar liet weinig goed volleybal toe. Het tweede meisjesteam. ook al niet op volte sterkte, wist toch met 3—1 van SHELL te winnen. Kunnen de meisjes van het 2e zestal de nog resterende wedstrijden eveneens in winst omzetten, dan kan een misstap van DRL 2 hen op de eerste plaats brengen. Heren I behaalde thuis een ver diende 40 overwinning op ALO. De komende twee weken zal de beslissing vallen welke twee 2e klas- sers promotiewedstrijden mogen spe len. Daar mét SVC nog 4 teams hier voor in aanmerking komen zal de definitieve beslissing eerst met de laatste wedstrijd valien. Vrijdag a.s. zal SVC een niet zo vriendelijk ge stemd DKMR tegenover zich vinden. De eerste game van dê destijds in een gelük spel 22 geëindigde thuiswedstrijd moet namelijk over gespeeld worden, zulks tengevolge van het door SVC ingediende protest tegen de foutieve uitleg van de vak- foutspelregeL De Rotterdamse Mari niers moeten dus voor deze ene game speciaal naar Schiedam komen en door de destijds verloren game te winnen heeft SVC dus de kans de Na een verplichte rustperiode van 3 maanden is het Demos toch ge lukt twee punten te veroveren op het sterke AVO die de tweede plaats bezette. In de vroege morgenuren speelden aan de Schulpweg AVO en Demos voor de competitie, die een grote rol spelen om in de omgeving te blijven van no. 1 van de ranglijst. Toen een ieder dacht, dat de rust dubbelblank zou blijven, kreeg 2 mi nuten voor het einde de midvoor van AVO een mooie pass van zijn mede spelers en wist de stand op 10 te brengen. Zo ging dan de rust in. Na rust werd er aardig voetbal ver toond met Demos iets in de meer derheid. doch het uithoudingsvermo gen ging een grote rol spelen, waar door Demos aan het langste eindje ging trekken en binnen 20 minuten spelen was de stand veranderd in 12 door doelpunten van de Demos linksbinnen die van de mooie aan gegeven passen twee keurige doel punten maakte. Ook het tweede elftal verpletterde Ons Huis 2 met 8—2, waardoor zij een kans behouden. In een ondanks door de felle wind afbrekende goede wedstrijd heelt DHS met flinke cijfers van Dirks land gewonnen. Van de aftrap ging de gewijzigde geel-zwarte voorhoede direct op het Dirkslanddoel af, waar de keeper volop gelegenheid kreeg zijn capaci teiten te tonen. Na vijf minuten moest hij echter al zwichten voor een hard schot van Meypers. Even daarna was het dezelfde speler, die met een mooie kopbal uit een voor zet van rechts er 2—0 van maakte. Aanval op aanval golfde op het doel. maar de Dirksland-doelman keerde tot de rust alles. Na de thee bood Dirksland met de wind mee beter tegenstand, maar nu toonde de D.H.S.-verdediging, dat zij in vorm was, want doelrljpe kansen deden zich hoegenaamd niet voor, Aan de andere zijde ging het wel, want Krommenhoek, ingevallen voor J. Kerssemijer, schoot no. 3 in het net en 10 minuten later werd het door De Krtiyff 40. Nog vonden de D.H.S.-ers het niet genoeg en Krom menhoek maakte met een pracht van een kopbal 50. Spelend zoals vandaag, hebben de geel-zwarten de kans op de boven ste plaats in eigen hand. De verdere uitslagen luiden: Her mes D.V.S. 3—D.H.S. 2 10; D.H.Z. 5 D.H.S- 3 0—1; Poortugaal 3 D.H.S. 5 1—1; D.H.S. 6—-Eureka 2 0—0. (Advertentie LM.) Belegde broodjes, hartige hapjes, erwtensoep met worst en khiff, Lunch en diner. SPECIALE DAGSCHOTELS Nieuwe Binnenweg 152, R'darn 1 minuut van de Ahoy Tel. 32244 Nog één vermiste Het stoffelijk overschot van de 59-jarige kapitein C. Riet dijk, gewoond hebbende in de Snellinckstraat te Rotterdam, is gevonden. Kapitein Rietdijk kwam in de nacht van 5 op 6 Januari om het leven, toen de sleepboot „Argus" op de Nieuwe Maas werd overvaren door het zeeschip „Damaskus". Zijn stoffelijk overschot is dicht in de buurt van de plaats waar dc sleep boot ten onder ging,, aangetroffen. Vermist wordt nog de havenloods C. van Hulsen van de Binnenweg. Zoals bekend vonden bij de ramp met de „Argus" zes mensen de ver drinkingsdood in het ijskoude wa ter, De stoffelijke overschotten van vier opvarenden werden kort na het ongeval gevonden. Mi- Susanto uit Indonesië in ons land teruggekeerd SCHIPHOL De waarnemend Hoge Commissaris van Indonesië in Nederland, mr Susanto Tirtoprodjo, is Zondagmiddag, na een verblijf van drie weken in Indonesië, per vlieg tuig in ons land teruggekeerd. uitslag in een 31 overwinning om te zetten, wat nog lang niet mee zal vallen. Daar SVC dan alleen nog HVC thuis krijgt heeft het team zijn kans nog geheel in eigen hand. Zaterdag hielden de CJMV „West" en de CJVF „Martha" hun jaarlijks terugkerende familie-avond voor le den. ouders en donateurs in de Grote zaal „Irene" te Schiedam. De Voorzitter van de CJMV „West" opende deze avond met gebed, waar na aan allen een hartelijk tvelkom werd toegeroepen. In het bijzonder werden welkom geheten, de Voorzit ter en de Secretaris van de Federa tie, de heren H. Meyers en P, Plaj- sier. alsmede aan de jeugdoudeiiing uit Wijkgemeente II, de heer J. Win tel- en de heer M. Brouwer, afge vaardigde van de Hervormde Jeugd raad. waarbij do beide jeugdvereni gingen zijn aangesloten. In zijn ope ningswoord hield" de voorzitter een inleiding over het karakter van de nvond, die een beeld zou geven van de ontspanning in de beide Jeugd verenigingen, die er naast de geeste lijke on lichamelijke ontwikkeling te vinden is en tot uitdrukking komt in het insigne, Deze avond was ook bedoeld als een contact-avond. De avond werd verzorgd door de leden en zij deden al hun best om het gebodene goed naar voren te brengen. Het jaarver slag der beide jeugdverenigingen werd op muzikale wijze gebracht door twee leden der CJMV. Vóór de pauze werd een komisch schetsje op gevoerd. terwijl na de pauze een ka rakterstuk ten tonele werd gebracht, waarin wel duidelijk tot uitdrukking kwam wal er van een moeder in een gezin wordt gevraagd en ook kwam tot uitdrukking het juist naar voren brengen van het moeder zijn. De mu- zïekshow liet zien dat de leden ook aanleg hadden voor de muziek in het algemeen. Mej. L. Bakker bracht op een goede wijze enkele mooie liede ren. Ook was een imitatie Ronnie Ronalde onder leden aanwezig. Het fluiten ging hem goed af. Na het ka rakterstukje werd nog gezongen het „Dankt, dankt nu allen God" door mej. L. Bakker, waarna mej. G. Mak, presidente der CJVF „Martha" de dagsluiting hield. Den Haag won Testwedstrijd voor scheidsrechters De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging had Zaterdagavond in De Amstelbron een testwedstrijd georganiseerd voor een drietal ploe gen schcfdsrechters van de KNVB Uit de districten Amsterdam, Den Haag en Zoeuwsch Vlaanderen. Uit elk district waren een viertal scheidsrechters aanwezig. Het Cs een gemoedeliike avond geworden en de candjdaten bleken niet te huiveren voor de strenge ogen van arbiter Kavel van der Meer. die deze avond als vragen stelier optrad. Als „scheidsrechters" in dit ge ding traden op de heren C. p.ek namens de KNVB, A- Caltel na mens de Schied. Org. van Scheids rechters. en T, v. d. Kuil namens de Scheidsrechters Commissie. De vragen waren begrtjpeliik van zeer uiteen lopende aarrf en betrof fen feiten, welke z'.ch niet zo heel dikwijls voordoen, doch die zich wel eetig zouden kunnen voordoen. Nadat elke candidaat een viertal vragen had beantwoord kon de puntentelling bekend gemaakt wor den. De uitslag was ais volgt: Den Haag had het hoogst aantaf pun ten in de wacht gesleept n-I. 217. daarna volgde Zectiw^ Vlaanderen met 204 punten, terwm Amsterdam met 148 punten schraaltjes lit dc bus kwam. Men bleef na afloop nog gezellig bijeen, doch toen bleek dat de Scheidsrechters uit Zeeuws Vlaan deren niet meer terug naar huis konden. Een viertal Schiedamse scheidsrechters hebben sportief nachtlogtes aangeboden. Tijdens de morgenavond in het gebouw van Christelijk Sociale B~- langen te houden ledenvergadering van de Chr. Middenstands vereniging zal de heer J. Donner, oud-wethou der van Rotterdam, spreken over het onderwerp „Enige aspecten der middenstandsnota". Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, mijn lieve Man, onze beminde Vader, Behuwd- en Grootvader, Be- huwdbroeder en Oom PETRUS JOHANNES v. d. SMAN echtgenoot van Johanna Hendrika Maria Koeners, in de ouderdom var. 84 jaar. Schiedam: J. H. M. v. d. SmanKoenders Amsterdam: W. F. v. d. Sman D. J. v. d. Sman.—Muller Schiedam: F. M. v. d. Sman P. M. v. d. SmanPhilippus Oosterbcek: E. M. Buitelaarv. d. Sman M. Buitelaar Oldenzaal: C. A. M. Wïllemsv. d. Sman P. J. H. Willems Vlaardingen: F. J. v. d. Sman A. v. d. Smande Melker Schiedam: A. J. M. v. d. Sman G. M. v. d. SmanKlok Feliberg, Zweden: L. F. M. v. d. Sman cn kleinkinderen. Schiedam. 14 Maart 1054. Juliana v. Slolber «straat 5 Geen bezoek geen bloemen Rozenkransbidden Maandag en Dinsdagavond te 8 um ien sterfhuize Jul. v. Slolbergstr. 5. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden Woensdag 17 Maart a.s. in dc Parochiekerk van de H. Liduina. De Stille H.H. Missen te 7 uur en 7.45 uur, de gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk zal plaats vinden op de K.K. Begraafplaats te Schiedam. Wegens sterfgeval A.s. Woensdag 17 Maart is onze drogisterij. Hoogstr. de gehele dag, onze zaak Groenelaan tot 2 uur ge sloten. drogisterijen HOOGSTRAAT 115 en GROENELAAN 30 SCHIJKDAMSJE Tanef tot en met 15 woorden f 0.65 Elke vijf woorden meer f 0.20 Te koop oevraaqd Wie kan mij bosjes kachel hout leveren? Elke hoeveel heid, goede prijs. Adres: A N. N._ v. d. Vlies, Groene laan 85. Schiedam. j Te koop auageb. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze oud-patroon-oprichter van de firma P. J. v. d. Sman en Zoon. PETRUS JOHANNES v. d. SMAN Zijn nagedachtenis zal bij ons in dan care herinne ring bljjven. Het gezamenlijk personeel van v, d. Smart's Drogisterijen* 14 Maart 1934 Weer voorradig: prima was doek tafelzeil, 120 cm breed, 3 95 p. m„ de nieuwste des sins. J. v. d. Schalk, Broers- veld 105. Kcukenspiegels v.a. 98 cent, gegalvaniseerde emmers 2.933.16, emaille afwas- bakken, flinke maat, ƒ3.45. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Voor de schoonmaak: bor stels, bezems, dweilen, ze men, sponsen, kastpapier en kastranden, wit en gekleurd, bij Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34, I IN DE KOOPMANSBEURS. s Dinsdag na sluiting bekendmaking der diverse pryzen. New-White, plastic muurverf voor plafonds, muren, gan gen. dekt wit over zwart, al leen echt m bekerverpakking en naam „New-White" Al léén verkoop voor Schiedam Jan v Katwijk's verfhandel. Broersveld 37 t.o. Passage Hardboard. 107x61 D.90. 122x61 1 1.—. 122x76 f 1.45. 122x91 ƒ1.80. 122x107 ƒ2.-. 122X122 f2.40. 122x153 ƒ3.25. 122x183 /4.05 122x214 /4 95. 122x244 5.25. 122x275 ƒ6.15. Platen zachtboard 244x122 5.55. Frans v. Thicncn. Broersveld 123. Ronde glasplaten, schuit- ruiten, glas tn lood. gestepen suite*deuren. toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz levert Loopik's Glasindustrie. Boterstraat 39. Telefoon 68945. Te koop- 4 cylindermotor, 10 pk, geschikt voor motor of zeiljacht, compleet met star ter. dynamo, waterpomp, eca vrijloop in z.g.sL, 260.—. 1 cylindermotor, luchtge- koeld, voor visbootje 75. J. Mak. Alberd. Thijm- straat 85 b. Lessen Bondsautorüschool D. van Ross urn, rijdt met nieuwe Vauxhall 1953 Rotterdamse- dijk 164 tel 69990 tl wordt gehaald en gebracht Auto's Motoren Rijwielen Te koop: een Scoda-auto voer en twee auïoiampen; een kantoorstoel en een kantoor hor. Te bevragen; 1ste Tuin- singei 22 a. Diversen Zfjn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met do nieuwste vergrotmgsinstal- latxe- Schoen rep.bedrijf „Ex celsior" Dam 36. tel. 66874. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen. Rot ter damsedijk 265. téL c"M" Schiedam. Laat uw blue band-encyclo- paedie vakkundig inbinden bij A. Boender, boekbinderij, tel 67211, Rotterdamsedijb 64

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1