Eenvoudig maar stijlvol festijn van jubilerend „Hygiëa55 bazar A. Fontijne N.Y. naar Vlaardingen VERKOOP Tentoonstelling in BPM- Sportpark geopend Nieuwe subsidie-regeling voor „De Zonnebloem"5 DHC kan H-DYS vuur na aan de schenen leggen Gracieus rhythmisch turnen in Passage-theater „Orpheus" naar Amsterdam Meisje door brommer aangereden Man gleed uil: heupfractuur G'TB-nieuws Korfbal-prognose Man stort in ruim bij Wilton WF-handbal Filmavond van laselub INDUSTRIALISATIE GAAT DOOR! AGENDA CJMV-jongeren in Irene Wie heeft iets verloren? Handelsaccoord Nederland- Argentinië Amerika gaat Europa voedselpaketten sturen 2 Vrijdag 19 Maart 1954 Precies op de wijze en in dc sfeer, die de Dames Gymnastiek Vereniging „Hygiëa" kenmerkt werd gisteravond in het Pas sage-theater het 45-jarig bestaan van deze Schiedamse turn vereniging gevierd. Gemoedelijk en toch stijlvol hebben de byua honderd dames, meisjes en kleuters in een tjokvol thea ter laten zien, hoe zij de gymnastiek zuiver en alleen als vrije tijdsbesteding beoefenen. Deze feestelijke „openbare les" was een palet van gratie en charme, waarin de sympathieke ma nier waarop de turnsters en de leidsters hun sport bedrijven in al haar facetten kleur- en contrastrijk werd afgetekend. „Hygiëa" streeft niet naar top prestaties; het is geen vereniging waarin de zucht naar roem en eer de boventoon voert. Behalve op de bondsfeesten van het KNGV tim mert deze dames turn-vereniging hoegenaamd niet aan de weg. In alle bescheidenheid wordt de edele gymnastiek beoefend. En deze be scheidenheid en eenvoud siert de jubilaresse in bijzondere mate. Het plaatst de vereniging op een hoog niveau, waardoor zij ondanks haar betrekkelijk klein ledental toch respect afdwingt in de stede lijke gymnasliekknngen en een sieraad is voor de Schiedamse sportwereld. Met het programma, dat gister avond, op de Pass age-planken werd gedemonstreerd, tekende „Hygiëa" zich ten voeten uit. Sober van op zet waren de programma-onderde len: feilloos werden zij niet uitge voerd. Maar dat was ook niet no dig. omdat de deelneemsters hun sport louter cn alleen voor hun plezier beoefenen. De sfeer, die a.h.w. in de zaal „hing" bracht bij het publiek een vonk aan het gloeien, waardoor het. behalve een ruim inzicht in de mogelijkheden, die Hygiëa als gymnastiekvereni- Advertentie LM.) Als er nu bij onze normale aanbiedingen v«n Nylons af duizenden paren op één dag verkocht worden, dan kunt U toch bij onze Jubileum- aanbiedingen wel iets ver wachten, dat qua kwaliteit en prijs a! het voorgaande over treft Juist omdat wij met deze Jubileum-aanbiedingen onze klanten willen overtuigen, dat een goede kwaliteit en een lage prijs rustig samen kunnen gaan, is dit een aan bieding Enkalons, die in de topklasse thuishoort: de „Saffier-Goud". Een merk met reputatie, de zelfde „Saffier-Goud", eerste keus, van bijzonder fijn elas tisch weefsel (51 -30), die nor maal in elka collectie voor 4.25 per paar wordt verkocht, is nu onze Jubileum-kous. Volledig geminderd (opening in het boord), een mooie naad (ook in zwart) en fraaie hiel. De lengte in evenredigheid tot de maat en ajourranden in het zeer elastische boord, die ladderen voorkomen. Een uitgebalanceerde kous, speciaal voor hen, die ge wend zijn betere Nylons te dragen. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Jubileum-Enkalon kousen in de maten 9 t/m 11 en in de com plete kleuren- sortering, per paar voor WIN KEICENT RUM BINNENWEG, T«|. SflISÖ ging biedt, bovendien enthousiast werd door de uitvoering ervan. De oefenstof is niet moeilijk, maar zij is prettig om uit te voe ren. Niettemin hebben de beide leidsters, mevrouw A. Nesse-En - gelsman en mejuffrouw R. Roos hun oefeningen zodanig gekozen, dat zij een maximum aan inspan ning van het gehele lichaam eisen. Voor het merendeel beweegt „Hy giëa" zich op het rhythmische vlak. Bijna alle oefeningen zijn zodanig afgestemd, dal zij met gratie en elegance moeten worden, uitge voerd. De muzikale begeleiding speelt hierin een grote rol, zodat het geenszins vreemd is. dat bij de meest eenvoudige kleuter-oefe ningen de piano weliswaar een bij komstig maar toch een belangrijk element is. De ontwikkeling van kleuter tot volwassene was ook dc volgorde van de ,,Hygiëa"-staalkaart van gisteravond. Achtereenvolgens za gen we hoe de kleinsten de be ginselen van het rhythmisch tur nen werden bijgebracht en hoe dit verder via de adspiranten- en de meisjesklasse in de damesklasse (met knots- en hoepel oefeningen) werd afgerond, in het streven naar „mens saria in corpore sano". En dat die gezonde ziel niet alleen in een gezond lichaam, maar ook in een kerngezonde vereniging aan wezig is, bleek wel uit de enthou siaste uitingen van het publiek, dat de ..Hyglëa"-prestaties met lang. durig applaus beloonde. Alvorens de aanwezigen met deze turn-ka leidoskoop werden geconfronteerd sorak de presidente, mevrouw M. Bastiaanse. een welkomstwoord en werd staande het KNGV-bondslied gezongen. De Koninklijke zangverenigingen St Pancratius. Heerlen. La bonne Es- pér ance, Eindhoven, Euterpe, Utrecht, 's-Hertogenbosch Mannenkoor- Zang In de Lange Kerkstraat stak gistermorgen de driejarige P. B. uit de Spoorstraat plotseling cle rijweg over. Het meisje werd ge grepen door een bromfiets. Het kind dat schaafwonden aan gelaat en benen kreeg, is per auto van de GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis en na de behandeling naar haar woning gebracht. Gisteravond gleed de 58-jarige postzegelhandelaar J. P. uit de Hoofdstraat uit, toen hij in de Gerrit Verboomstraat wandelde. De man, die een heupfractuur op liep, is per auto van de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht. Voor Zaterdag staat GTB een ma ger programma te wachten. Alléén GTB 2 komt binnen de lijnen en wel tegen Vlaardmgen 2. Gezien de lage notering van Vlaardingen ligt een zege van de thuisclub voor de hand. De practijk heeft echter geleerd, dat zulk een logica niet weinig faalt. Daarom aanpakken van begin tot eind is het enige_ middel tot zeker heid omtrent de uitslag. Aanvang 4.15 uur, terrein Havenriijk. Ondanks de nederlaag van j.l. Zondag blijft Succes een hartig woordje mee spreken in dc strijd om de erepalm. Ongetwijfeld zuilen dc blauwwitten er Zondag voor zorgen in de thuiswedstrijd tegen Charlois beide punten binnen te halen. Om een beslissingswedstrijd te gen Trekvogels te ontgaan, zou deze club m de drie resterende wedstrijden puntenverlies moeten oplopen Daarvoor bestaat Zondag dc kans in de wedstrijd OverkantcrsTrekvogels. Van Eureka kunnen de Suecesseis zich alleen ont doen door hen öp eigen terrein te ver slaan. Deze belangrijke wedstrijd wordt over enkele weken gespeeld. Schiedam gaat Zondag naar Den Haag om zich tc meten met Pains. Op eigen terrein verloren de roodzwarten mm of meer tegen de verwachting in met 64 en nadien zijn ze lelyk afgezakt. We zijn benieuwd of ze nu kans zien de Hagenaars te verslaan. Ook O.D-1 heeft nog kampioenskan, sen. al zijn deze niet zo groot als van Succes. Toch zullen ze die tot het laat ste verdedigen. Zaterdag kan men weer een stap nader komen door Rotterdam Zuid 2 met ecu nederlaag huiswaarts te zenden Voor dc ïeservetwaalftallen zijn \ast- „jï Vriendschap, Haarlem cn Oi--gesteld Schiedam 2~-Rozenburg 4. Suc- pheus, Schiedam, zullen op 21 Maart a.s.. ter gelegenheid van het 100- jarig bestsan van de Koninklijke Mannenzangvereniging Apollo. Am sterdam, deelnemen aan een Zang festival in het Concertgebouw al daar. 's Middags 12 uur zullen de leden van Orpheus met 5 autobussen ver trekken vanaf het parkeerterrein Postkantoor Tuinlaan, waarna om 15 uur een ontvangst za] plaats vinden in Krasnapolsky, Het Gemeentebe stuur van Amsterdam biedt een boot tocht aan door Amsterdams havens en grachten, 's Avonds 8 uur zal een concert plaats hebben, waar Orpheus zal uitvoeren ..Klingendes Jahr" van Otto Siegl, met medewerking van de sopraan Anneke v. d. Graaf en aan de vleugels Elly Salomê en Alex van Amerongen. (Advertentie LM.) in de academie van beeldende kunsten opbrengst ten bate van het excursiefonds bollet' modeshow cabaret dancing verkoop van werk van de leerlingen gebouw g. j. de jonghweg 4 zaterdag 20 en zondag 21 maart van 14-17 u. en 19.30- 24uur. Gistermorgen waren 2 scheeps bouwers bezig met het dichtleggen van ruimen met luiken aan boord van het bij Wilton Fijenoord lig gende Engelse m.s. „Regothan". Daarbij stapte de 53-jar:ge C, N. uit Vlaardingen mis, stortte in een ruim en kwam op de 8Vz meter lager gelegen scheepsbodem te recht. In zeer ernstige toestand is het slachtoffer naar het Gemeen teziekenhuis in Vlaardingen ge bracht. ces 2—Het Zuiden S cn Trekvogels Succes 3. De O.D.Ï .-reserves zijn vrij. We houden het op overwinningen van de thuisclubs. Het juniorprogramma is vrij -lijvig. Vastgesteld zijn: Schiedam A—Veiox A; Rozenburg ASucces A: O.S.C.R. E Succes B: Maassluis AQ.D.I. A; O.D.I. B—Oranje Nassau B. De 12-jarige W. O. uit de Ru benslaan kwam gisteren nadat hii een bad had genomen in het Sportfondsenbad tot de ontdekking dat uit zijn kleding een porte- monnaie met 1.25 was gestolen. Zondag krijgt het eerste dames- handbalelftal van Wilton Fijenoord haar laatste kans voor de kampioens titel in de le klas Afdeling Rotter dam. Dat dit geen gemakkelijke kans is, daar kunnen deze dames wel op rekenen. Zij moeten echter de strijd aanbinden tegen het Rotterdamse KODA. Kunnen de Wilton-dames volledig in het veld verschijnen en spelen zij vol geestdrift, dan bestaat er een kans, dat zij de twee punten mee naar Schiedam brengen en kun nen zij de volgende week, als zij te gen de onderste van de ranglijst moe ten spelen (en dus ook behoren te winnen), de kampioensvlag hijsen. Doch voordat het zover is, zullen zij zich Zondag voor de volle 100*0 moe ten geven, wat wij ook wel vpn dit elftal mogen verwachten. Het le herenelftal speelt thuis op het veld aan de Vlaardingerdijk om 11 uur tegen Snel wiek uit Rotterdam. Gezien de prestatie van j.l. Zondag om het sterke Animo een punt te ont futselen. moeten de Wilton-heren Zondag kunnen winnen. In de 2e klas Rotterdam dames speelt om 12.15 uur ook thuis Wilton 3 tegen Snelwiek 2 en een uur later komen in dezelfde afdeling het 2e dameselftal van Wilton Fiienoord en het le van Wippolder uit Delft tegen elkaar in het veld. Heren 2, dat in de competitie is uitgespeeld, gaat Zon dag op bezoek aan de Oudedijk waar zij het in een vriendschappelijke wedstrijd zullen opnemen tegen het 2 e elftal van DWS. De laselub Schiedam organiseert Woensdag 24 Maart in het Gebouw voor Chr. Soc. Belangen een film avond. waar de films „Autoworker in Detroit", „This is New York". „Hoe een vliegtuig vliegt" cn „Het Thermit lassen" zullen worden ge draaid. Humanistisch Verhand In plaats van prof. dr G. Stuive ling. die enige tijd geleden op me disch advies verschillende werk zaamheden heeft moeten staken, heeft het bestuur van de Gemeen schap Schiedam van het Humanis tisch Verbond prof. dr Libbe van der Wal. uit Delft, bereid gevonden om op Zondag 21 Maart a.s. voor de le den en belangstellenden van dit ver bond te spreken. Prof. Libbe van der Wal zal een inleiding houden, getiteld „Stakkers zonder God of gebod". De bijeenkomst vindt, zoals gebruikelijk, plaats in Musis Sacrum en begint om 10.30 uur. De Sporthal van het BPM-sport- waardoor het mogelijk was, dat zon- park „De Vijfsluizen" is een week j der enige strubbeling de sportlief- lang met voor sportdoelemden be- hebbers de hal hebben afgestaan. Het schikbaar. De tentoonstelling „Arti et Pectini 1954" is daar n.l. thans on dergebracht. Zij werd gistermiddag door Ir J- W. Ernste directeur van de instailaties-Perms, met enkele woorden geopend. Deze verheugde zich er over, dat men thans een an der, niet-alledaags facet van de uitin gen van de vrije tijdsbesteding van het personeel van de Groep-Neder- land te zien krijgt. Hij prees de on derlinge goede verstandhouding. DE MACHINEFABFJEK A. FONTIJNE N.V. TE SCHIE DAM heeft het voornVnen langs de Industrieweg een fa briekshal tc laten bouwen, waarin een gedeelte van liaar machinefabriek zal worden gevestigd. Voorts wil de N.V. een optie op het aangrenzend terrein ter oppervlakte van ca. 5.000 m2. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Rem brandt-apotheek, Rembrandtlaan 5. Bellen bü ongeval; G,Q, en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en-Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. RJv. Leeszaal en Bibl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: 2—5 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Monopole, 2, 7, 9 uur; „Spijkers met koppen". Passage, 2 en 8 uur: ..Invasie". Marijke: 8 uur HBSS-clubavond. Bijeenkomsten: ZATERDAG Arcade: 1.30 uur THOR kinder feest. Volksgebouw: S uur Alg. Ned. Bouwbedr. Bond, Musis Sacrum; 8 uur Schied. Gymnasiasten Bond Tivoli: Steeds Vooruit. Aan de Stichting „De Zonnebloem" voor vorming van de werkende jeugd te Schiedam, Vlaardingen cn Maassluis wordt een bijdrage in dc exploita tielasten der cursussen toegekend, bedragende 20(r der door de Vlaardingse cursisten veroorzaakte exploitatielasten tot een maximum van 12.per Vlaardingse cursist. Dit is dc voorjiaamste inhoud van het voorstel van B. en W. aan de raad, na een uitvoerige motive ring waarom thans wordt voorge steld de in November 1952 vastge stelde subsidieregeling ten sur.ste van deze nieuwe regeling, die op verzoek van de Stichting geschiedt. Aan de toelichting van B. on W. ontlenen wij het volgende: Krachtens besluit van de raad van 6 November 1952 bedraagt het sub sidie voor de Stichting „De Zonne bloem" voor vorming van de wer kende jeugd te Schiedam. Vlaardin gen en Maassluis over 1952 cn vol gende jaren een bijdrage in het ex ploitatietekort onder voorwaarden gelijk aan die vastgesteld door de provincie Zuid-Holland. Het subsi die bedraagt 20 pet van het ex ploitatietekort tot ecu maximum van 12 per Vlaardingse leerling. Voorts is bepaald, dat 80 pet van het ex ploitatietekort door anderen moet worden bijeengebracht, terwijl is aangegeven, wat onder het exploi tatietekort moet worden verstaan. Tn de eerste klasse D. van de KNVB stijgt de spanning meer cn meer. De vier koplopers wonnen j.I. Zondag hun wedstrijden. Alleen Eindhoven echter op overtuigende wijze. Willem II, EBOH en Hermes-DVS behaalden op het nippertje de volle buit. Hcrmes-DVS omzeilde hiermede een lastige klop, want ai zou de stand van de ranglijst dit niet doen vermoeden, In het biauw-witte kamp zag men enigszins tegen deze wedstrijd op. Weer was het Cock v.d. Tuyn, die onze stadgenoten net op tijd binnen braeht. Voor de komende Zondag staat weer een wedstrijd tegen een degradatïe-candi- daat op het programma, en wel het Defftse DHC, een club, waartegen in vroeger jaren zovele spannende en roemruchte wedstrijden zijn gespeeld. En ook nu weer is de wedstrijd voor beide elftallen van het hoogste be lang, voor Hermes natuurlijk in verband met de zware strijd om de titel en voor DHC staat het behoud van het eerste-klasseschap op het spel. De Delftenaren staan er zeer slecht voor. Dit seizoen moeten, zoals bekend, 2 clubs degraderen en DHC neemt de voorlaatste plaats in met 3 punten achter stand, gevaarlijk dus, doch niet hopeloos. Dat DHC nog tot behoorlijke prestaties in staat is, hebben zó ook dit seizoen nog bewezen, door sterke clubs het vuur na aan de B. en W. van Vlaardingen heb ben do raad gunstig geadviseerd ten aanzien van de aanvragen van de N.V- A, Fontijne. Het college doet een uitvoerig voorstel, waaraan een even uitvoerige toelichting vooraf gaat. Hieraan ontlenen wij: Van de N.V. Machinefabriek A. Fontijne te Schiedam is een verzoek ingekomen om aan haar m erf pacht af tc staan een perceel ge meentegrond te oppervlakte van =r 3200 m.2 gelegen langs de In dustrieweg, ter breedte van 45 meter en ter diepte van zz 71 me ter, ten behoeve van de bouw van een fabriekshal, waarin een gedeel te van haar machinefabriek zal %vorden gevestigd. Voorts verzoekt zij haar een op tie te verlenen op het aangrenzen de terrein ter oppervlakte van d: 5000 m2. eveneens gelegen aan de Industrieweg ter breedte van 70 meter en ter diepte van 71 me ter voor eventuele uitbreiding van net bedrijf In de toekomst. Met betrekking tot deze verzoe ken delen B. en W. mede, dat het voornemen bestond om op het thans in erfpacht aangevraagde perceel gemeentegrond voor reke ning der gemeente de dubbele in dustriehal te bouwen, waartoe de raad bij besluit van 4 Februari 1934 ccn crediet verleende van 216 000 Het komt het college voor. dat er geen bezwaar tegen bestaat oir. deze dubbele hal te stichten op het onmiddellijk ten Westen van de sportvelden gelegen terrein der ge meente langs dc Industrieweg Deze wijziging zal geen extra-bosten ver oorzaken, aangezien over dit ter rein eveneens onmiddellijk kan worden beschikt. Op het in optie aangevraagde perceel bevindt zich thans een ge deelte van één der door de ge meente aangelegde noodsportvelden Weliswaar kan dit terrein nog niet worden ontruimd, doch B. en W. zijn van mening, dat het geen bezwaar ontmoet, dat de gemeente zich tegenover aanvraagster ver bindt om het perceel, zodra dit voor bebouwing beschikbaar is, met aan derden uit te geven dan na hetzelve aan haar ter verkrijging in erfpacht op de alsdan gebruike lijke voorwaarden en bepalingen te hebben aangeboden bij aangetekend schrijven. Zo binnen twee maanden na dagtekening van dit schrijven geen aanvraag tot uitgifte in erf pacht door de N-V. Machinefabriek A Fontijne is ingediend, is de ge meente vrij over dit terrein te be schikken. verheugde de heer Ernste uiteraard, dat de jury over het amateuristische werk van" de werknemers had ge zegd: het staat werkelijk op een reel, heel redelijk peil! De heer Ernste zei nog. dat het in dc bedoeling lag elke twee jaar de tentoonstelling te herhalen. Op de tentoonstelling onderscheidt men twee categorien: Groep A: 1 Olie verf-schilderijen. 2 waterverf en gouaches en 3 grafieken en tekenin gen. Groep B is boetseer-, smeed- en beeldhouwwerk. De tentoonstelling maakt een pret tige, welverzorgde indruk. De toe gang daar is vrij (voor niet-BPM'ers als introducé). Dc BPM verschafte ons nog de vol gende gegevens: De tentoonstelling van door het personeel van de Koninklijke Shell Groep in Nederland vervaardigde kunstwerken, welke de naam draagt „Arti et Pectini" („Voor de Kunst en voor de Schelp") is van 1823 Maart te Vlaardingen in het BPM-speel- park ..De Vijfsluizen" ter bezichti ging opengesteld. De expositie werd van 1014 Maart voor het eerst te 's-Graven- hage getoond m „Pulchri Studio". Uit e enzeer groot aantal inzendin gen is door e ehauviescommissic, be staande uit de heren Edgar Fernhout, Pos de Gruyter cn Wibbo aHrtman, een keuze gemaakt Ruim 200 werk stukken zij ntot dc tentoonstelling toegelaten. De volgende prijzen zijn toege kend: De heer A de Visser (Nederlandse Aardolie Mij, Oldeneaal) voor zijn schilderstuk „Tussen winter cn voor jaar". De heer J Dekker (Koninklijke Shell Laboratorium, Amsterdam) voor zijn aquarel „Drie kruiken". De heer Fredriks (Koninklijke Shell Laboraloimm, Amsterdam) voor zijn aquarel „Bet on gieterij" Mej. C. Diender (Shell Nederland N.V., Den Haag) voor haar werkstuk in gips „Portret jonge vrouw" Eervolle vermeldingen werden toegekend aan de heer A .Groen <N.V. De Bataafsche petroleum Mij, Den Haag) voor zijn schilderstuk „eZegezicht": de heer C. A. Abspoel (N.V De Bataa.fschc Petroleum Mij, Den Haag) voor zijn schilderstuk „iZttende vrouw" en de heer J. Lus tenburg (N.V- De Bataafsche Petro leum Mij. Rotterdam) voor zijn schil derstuk „Bloeiende boom aan de El be dijk". Te Amsterdam zal de tentoonstel ling van 2 7Maart tot 2 April gehou den worden en te Emmen van 1422 April, ten einde het personeel in de ze steden de mogelijkheid te bieden kennis te nemen van de inzendingen. Gisteravond waren de leden van de C.J.M.V. Jongensclubs „Davia" en de Juniorenclub „Benjamin" met hun ouders en vrienden bijeen in zaal „Irene". De voorzitter van de Wijjc-CJMV „West" de heer G. Robberegt, open de deze avond met gebed, waarna allen een hartelijk welkom werd toegeroepen. In het bijzonder werd welkom geheten en Jeugdouderling van Wijkgemeente II der Ned. Het". Kerk. de heer D. de Winter. De voor zitter, sprak zijn vreugde uit over de opkomst en hoopte dat het een fijne avond zou worden. Het doel van dit jaarfeest was in de eerst plaats het contact met de ouders van de jongens. Ook zouden de ouders een beeld krijgen van wat de jongens op de C.J.M.V. doen. Spr. wees tevens op de belangrijkheid van het CJ.M.V. werk. Dit werk is geen liefhebberij van een groep leiders of leidsters, zoals velen het dikwijls willen zien. De C.J.M.V, wil oo kaan de jongens het Evangelie van Jezus Christus brengen. Naast dit doel vinden de jongens gezonde sport en spel Ook de ontwikkeling van de jongens is van groot belang. De 100-jaren oude C.J.M.V. is van meet af aan gelukkig een frisse jeugdvereniging geweest. Het doel moeten we echter nimmer verliezen memoreerde de heer G. Robberegt. Het doel is en blijft ten allen tijde „Voor jongeren, door jongeren en allen tot Christus". Hierna werd overgegaan tot het afwerken van het programma. Er werd gezongen door mej, L. Bakker, een bekende in de kringen van C. J M. V. en C. J. V. F. Ook vermeldde het programma het zo bemaamde radiospel „Trek aan de bel". Door de jongens werden enkele schetsjes opge%'oerd, als „Pauwoog" en „De jongens van de Hobbyclub". De Dagsluiting werd verzorgd door mej. A. Koren. Leiders, leidsters en jongens kunnen weer terugzien op een prettige avond. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, te Schiedam, tussen 912.30 uur om 26 uur. 1 Paar witte gymschoenen, 1 paar wanten, geruit kmdertasje, rode kin- derport emonnaie. Luchtfilter, Geels, Rotterdamsdijk 103a; blikschaar, C. v. d. Ree. Boyle- straat 74a; auto-buitenband, v. Al phen. Groenweegjc 60: oliefilter, M. Brumings, Hoogstraat 74a; wit-zwai- te langharige hond (reu), Vellinga Boylestraat 5a: zegelring. Jongbloed. Visserstraat 1: 4 spaarzegels. H. v. Konijnenburg. Boerhaavelaan 103a, doublé armband, Brandenburg, Hof je van Belois 28: gouden oorbel, Wed Markestein, Nieuwe Haven 47; halsketting, mevr. Samson, Poolse- straat 15a; armband, van Wteringen, Brugmanstraat 51a: 3 spaarzegels, Seij, PK.O.laan 120a; rode porte ra onnaie, J. Willegers, Maasdamse- straat 2b; zeildoeken fietstassen. L. Mecholste, Adriaan Pauwstraat 57a te Vlaardingen; vulpen in rood étui. T. de Jager, Hogenbanweg 15a; bruin plastic kindertasje, v. Renswoude, Boerhaaveplein 8b. damespot temon- naie. Mag. de Kaplaars, Hoogstraat 2; groene portemmonnaie. Postkan toor, Tuinlaan: blauwe schoolétui, Onderdelinde. Havendijk 162b; pad- vind er sriem, J. Witte. Rotterdamsc- dijk 30; grijze want, R. Kuiters, Breedstraat 40; bruin glacé heren- handschoon, P. v. d. Geer. Westvest 84b: 1 paar zwarte danws glacé handschoenen, R. Adriaans, Fr, Ha- verschmidtlaan 55; 1 paar zwart3 dameshandschoenen. D, Grootveid, Alb, Thijmstraat 59; bruin kindek- wantje, W. Noordijk, Marconistraat 59a. schenen te leggen. Willem II bij voorbeeld moest met kunst en vliegwerk en steun van vrouwe For tuna een nederlaag tegen DHC voorkomen. Na de vorstperiode is DHC nog niet binnen de lijnen geweest, zo dat niet beoordeeld kon worden hoe zij overwinterd hebben. Het heroptreden kan dus wel eens een verrassing worden, zoals bijvoor beeld Vitesse jl. Zondag. Hermes DVS zal er dus goed aan doen te rekenen op een te genstander, die geladen in het veld komt en die zich met de moed der wanhoop in de strijd zal werpen. Het opmerkelijke bij de Schie dammers is in de laatste wedstrij den. dat zij na de rust pas op temperatuur komen, waardoor de overwinning op het nippertje uit het vuur wordt gesleept. En dit kan zich op de duur wel eens gaan wreken, om er maar over te zwijgen, wat dc supporters hier mede wordt aangedaan. Al deze factoren zijn er oorzaak van, dat wij niet direct een ge makkelijke overwinning voor Her mes DVS durven te voorspellen. Het kan Zondag wel eens duchtig gaan spannen aan de Damlaan. Het 2e elftal heeft Zondag een lelijke steek laten vallen. Met 4-0 verloren zij van Quick 2, nota bene één der zwakste ploegen. Een geluk hierbij was, dat con current DHC 2 eveneens verlcor. De Hermes-reserves zullen uit een geheel ander vaatje moeten gaan tappen, willen zij de kans op de titei behouden. Zondag hebben zij een kans zich te rehabiliteren in de uitwedstrijd tegen Xerxes 3. Aanvang 10 uur. Het 3e elftal is nog op de goede weg. Maar de overwinning op DHS 2 met 10 en het daarbij vertoonde spel was echter geenszins overtuigend. Zon dag om 10 uur de uitwedstrijd tegen DHZ 2 en dan zal er heel wat beter voor de dag gekomen moeten worden om deze wedstrijd in een overwinning om te zetten. Het vierde boekte een heel mooie overwinning (41) op DEH 2. En gezien dit resultaat voor spellen we voor Zondag a.s. een nieuwe overwinning. De provinciale subsidievoorwaar den zijn inmiddels acwijzigd De Stichting vraagt de subsidieregeling van de gemeente aan te passen aan die van de provincie. Dit betekent het vervallen van de voorwaarden dat subsidiering slechts plaats vindt tot het exploitatir te kort cn dat 80 pet van dc bijdragen moet zijn bijeengebracht door der den. Op grond van de huidige gemeen telijke voorwaarden zou over 1952 geen subsidie door de gemeenten Schiedam. Vlaardmgen en Maassluis behoeven te worden uitgekeerd. Bij wijziging der voorwaarden, op de wijze zoals de provincie gedaan heeft, zouden de drie gemeenten over dat jaar waarschijnlijk f 1.812 aan subsidie verschuldigd zijn. De Stichting voert aan, dat bij een subsidiëring tot het nadelig sal do de uitgroei van het werk niet kan plaats vinden, waardoor het rijks- cn provinciale subsidie weer m gevaar wordt gebracht. Aan de m de aanhef genoemde redactie van het voorstel van B, en W is nog toegevoegd: ai Bij de vaststelling van de ex ploitatiekosten wordt geen rekening gehouden met het krachtens de Nij. verheidsond ei wijswet gesubsidieerde gedeelte der cursussen. b) Aan de Stichting kan op aan vraag voor het lopende dienstjaar ccn voorschot worden verleend tot 80 pet. berekend naar de teldatum op 1 Maart van het lopende dienst jaar. c) Deze regeling geldt van 1 Ja nuari 1952 af, BUENOS AIRES. De Argen tijnse regering heeft Donderdag be kend gemaakt, dat met Nederland overeenstemming is bereixt over een nieuwe handelsovereenkomst, inhoudende de verkoop aan Neder land van landbouwproducten voor een waarde van 263 millioen pesos tegen een gelijk bedrag aan fahii- katen. Argentinië zal leveren tarwe, maïs en andere granen, huiden, olie, wol, katoenvezels, caseïne, eieren, honig, waivisolie en bevroren en ge zouten vlees. Nederland levert: droogdokken, pontons, spoorweg en electrisch materiaal, chirurgische instrumenten, zaden, chemicaliën en volbloedstieren. Het spaarbankboekje In onze publicatie van gister avond betreffende de uitgifte van het honderdduizendste boekje door d espaarbank is een storende zet fout geslopen, waardoor de indruk wordt gewekt, dat de spaarbank 100.000 rekeninghouders heeft. Dit is uiteraard onmogelijk, omdat onze stad niet zoveel inwoners telt. Bedoeld is de uitgifte van het spaarbankboekje met nummer 100.000. Burgerlijke Stand Gehuwd: B. v. d. Pol, 24 j. en J. H. Scheffcr, 24 j. N. Klein. 31 j. en M. v. d. Eijk, 27 j. A. de Ruiter. 26 j- en S. Winnepenninclcx. 25 j. H. van Baardewijk, 24 j. en C. C. Sol, 20 j, P. M. Johanns, 23 j. cn M. L Vreden- bregt, 22 j. O J. van Beek 24 j. en G. Martens, 24 j. A. M. SchiHen. 20 j. en W, T. Zuijdgeest. 21 j. C. A Vree- zen24 j. en P. van Grootveid, 21 j. G. W. v. d. Moezel. 28 j. en J. C. Wil- lemsc. 23 j. Ondertrouwd: L. le Congé. 22 j. en E D. J. Ha vermans, 20 j. A. van Ger- ven, 27 j. on A. van Leeuwen, 23 j. G. J. M Hengst, 25 j. en J. W. A. Wolf. 22 j. P. J. Kcenderman, 22 j. en P. Dingenouts, 21 j. D. v. Leeu wen, 20 j. en R- V. Hoppe, 17 i. C. J. M. v d Merendonk, 21 j en S. J. van Eijk, 18 j. A. Muis. 26 j cn D. A. Ligthart Schenk. 21 j. J. Mulder. 28 j. en W. J. van Hoek. 23 A. Ver veen, 25 j. en A. G. Snijders. 22 j. J. J. Woord, 28 j. cn W. A. Geers, 24 j. Overleden; C. G. Helbers, 4 dagen. Geboren: Jacobus, z. v. W. van Mastrigt en J. Geul. Adrianus. z. v. J de Ridder on H. J. Radstake. Wil lem. z. v. J. Vlug en A. v. d. Kruit. Trijntje, d. v. J. Marinus en M. Schol ten. AMSTERDAM. Een 23-jarige Amsterdamse colporteur F. H van R.. die zich voor dc Engelsman Ron nie Ronalde. kunstfluiter van de BBC had uitgegeven, is door de Amsterdamse rechtbank wegens op lichting veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftreic van preventieve hechtenis. Eis in appèl: 7 maanden Vrouw deed vergif in eten van haar echtgenoot ARNHEM. In hoger beroep heeft het Arnhemse gerechtshof Donderdag de zaak tegen de 60- jarige mevr. G. ter H. uit Deven ter voortgezet. Zij wordt verdacht van p-ging tot doodslag door haar man vergif (Kodeat) in zijn eten te doen. De rechtbank te Zutphen bad de vrouw vrijgesproken. De procureur- generaal van het Arnhemse hof had op 17 December twee jaar gevange nisstraf geëist, waarna de zaakwerd aangehouden voor het inwinnen van een tweede psychiatrisch rap port. Dit was inmiddels opgesteld: dr Janssens concludeerde hierin dat verdachte minder toerekeningsvat baar was. Poging tot doodslag zou niet zijn gedaan. De procureur-generaal eiste zeven, maanden gevangenisstraf met aftrek, namelijk de tijd vrelke de verdachte in voorarrest heeft doorgebracht. Weliswaar was de procureur-gen. van mening dat zij de bedoeling moet hebben gehad haar man te ver giftigen en dat er een sfeer in..buiat was van haat en nijd zodat_zy dit inderdaad als de enige uitkomst moet hebben gezien, maar hij wilde aan de andere kant rekening houden, met haar leeftijd, haar lichamelijke toestand en het weinige geluk dat deze vrouw in haar leven heeft ge kend. Uitspraak over 14 dagen. WASHINGTON Het hoofd van de Amerikaanse organisatie voor werkzaamheden in het buitenland (F.O.A.), Stassen, heeft medegedeeld, dat de V.S. van plan zijn in het ko mende belastingjaar gratis voedsel pakketten naar West-Europa te zen den. waar meer dan vijf millioen be hoeftige gezinnen van zullen profi teren. Stassen zei, dat vorig jaar aan min stens vijf millioen gezinnen pakket ten zijn verstrekt ter waarde van 13 millioen dollar. Auster maakt noodlanding op weiland bij Holten HOLTEN. Een Auster van de vliegbasis Leeuwarden, bestuurd door de sergeant-vlieger N. A. Bak, heeft Donderdagmorgen in de gemeente Holten een noodlanding moeten ma ken op een weiland. De piloot werd door ijsafzetting gedwongen te% lan den, waarbij het. landingsgestel is be schadigd. De piloot kreeg geen letsel. Weer ieuïdluchtvaartdag op Schiphol: 20 April AMSTERDAM. In samen werking met do Rijksluchtvaart dienst. de dienst luchthaven Schip hol en de KLM zal de Kon. Ned. Ver voor Luchtvaart op Dinsdag 20 Aoril onr">mv een Nederlandse ieugdluchtvaai'lrlae houden. HiöJ"- aan kunnen Tonfelui met belang stelling voor het vlieewezen uit vierde en hopcrr V-lassen van mid delbare scholen en scholen van. voorbereidend hoger onderwijs deelnemen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1