C 3 iqsv**. Gymnasiasten feestten iu Musis Sacrum PLASTIC MUURVERF Prof. Libbe v. d. Wal sprak voor Hum. Verbond 'VERKOOP CJMV en CJVF spraken over „Sport en Spel Moeizame Exeelsior-zege op Blauw-Zwart .Stakkers zónder God of gebod" AGENDA Eerste paal voor Al-Bank SCHIEDAM Vrolijk feest van „Steeds Vooruit" Cabaret voor ANB-leden De reigers zijn er weer Jongelui wierpen met inktpotten Met olie gegooid Dieven vluchtten Schiedams Mannenkoor Orpheus gast in Amsterdam „Spirit" heeft zich hersteld Ongevallen VAN OER SMAN's DROGISTERIJEN jongste bediende (vrl.) P. DE GRUYTER Zn N.V. verkoopsters of - leerling-verkoopsters magazijnbediende EEN SCHILDER EEN AANKOMEND BEDIENDE, BEDIENDE of SCHRIJVER SCHIEDAMSE KOERIE RSTERS Maandag 22 Maait 1954 prof. dr Libbe van der Wal uit Delft heeft Zondagochtend j.l. in Musis Sacrum voor de gemeenschap Schiedam van het Humanistisch Verbond een inleiding gehouden, getiteld „Stakke.rs zonder God of gebod". Deze titel was ontleend aan een goedmoedige spotternij van een vroegere, Gere formeerde huurman van prof. Van der Wal op de humanisten in het alge- me®n en de leden van het Humanistisch Verbond In het bijzonder. De In leiding zelf was een kundige analyse van de genoemde kwalificatie, waar bij het agnostische element in het humanisme sterk de aandacht trok. De in vroeger tijden ontstane, onverbrekelijk schijnende combi natie „zonder God of gebod" wordt zö 'begon prof. v. d. Wal rijn Inleiding thans door de huma nisten gelogenstraft. Het begrip God is in de loop der tijden vrij seherp_ bepaald geraakt. Kort ge zegd is het een almachtig opper wezen. ""-ertegenover het individu in een ik-gij verhouding staat. Het is een persoonlijke godheid; de Christen gelooft in een dergelijke God. De termen; God's wil. plan, toorn etc., wijzen hierop. Een heel ander godsbegrip is echter moge lijk. getuige bijv. dat van Spinoza. Hoe bégnjpelijk ook, toch is het volgens prof. v. d. Wal een ver werpelijk woordgebruik om bij het loslaten van oude banden de oude benamingen te handhaven, ofschoon hun inhoud radicaal gewijzigd is. Dit is een vorm van oneerlijkheid t., o,. .v„ zichzelf en anderen, een soort geestelijke onzindeïykheid. Men gelooft in een persoonlijk God of niet. In het laatste geval geve men de term God prijs. Onder de zeer vrijzinnigen in ons land zo zei prof. v, d. Wal zijn er velen die niet eens meer met één, maar reeds met beide benen in het humanisme staan en zich toch Christenen noemen, welhaast al leen gebonden door de oude bena mingen. die wellicht nog dierbare associaties wekken. Prof. v. d. Wal wilde hen hierover niet hard val len. doch hen wel opwekken om zich moedig hun werkelijke positie te realiseren. Veel moed is daar voor tegenwoordig gelukkig niet meer nodig, meende prof. v. d. Wal. De humanist neemt, aldus prof. v, d. Wal. niet aan dat er een God is. De klemtoon ligt hier op het missen van een overtuiging m de zen. niet op het bezitten daarvan. De humanist weet het niet en meant er niets van te kunnen we ten, omdat men daartoe een ken nis-gebied zou moeten betreden, dat z. i. princiëel niet te betreden (Advertentie LM.) Met deze Jubiieumaanbie- dingen stelden wij voorop, dat wij onze klanten over tuigend zouden aantonen, dat goede kwaliteiten en lage prij zen rustig kunnen samengaan. Daarom is dit Ook geen aan bieding van goedkope glas gordijnen, neen, dit is een aanbieding van glasgordijnen voor mensen, die gewend zijn móóie gordijnen te kopen, omdabzij weten, dal voor de bele buurt de glasgordijnen een .afspiegeling zijn van de welstand var» bel gezin. Twee van onze meest ver kochte soorten: mét brede entredeux, van 3.75, met entredeux en brede kant, van 3.60, zullen U duidelijk maken, wat wij verstaan onder móóie glasgordijnen- Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze beide soorten glasgordijnen van fijn marquisette; 90x160 cm, en U koopt dezelfde mooie gordijnen voor een prijs, die voor Iedereen te betalen 'is, door elkaar per stuk voor «IHKttCtKTfiUM BWKÜWfMH M1W is. De humanist betwist de Chris telijke openbaring, de speciale er varing .niet. doch -wel de uitleg als zou zij van God afkomstig zijn. Doch niet alleen verstandelijk kan de humanist het bestaan, van God niet aannemen. Ook en wel op de eerste plaats belet hem dit de ze delijke waardering. Hoe ïs zo vraagt de humanist zich af het onverdiende leed. byv, als ge volg van de stormramp geleden, te rijmen met het bestaan van een algoede God? In de verhouding Christen-humanist achtte prof, v. d. Wal dit de centrale vraag en hij wees op het. feit dat het niet aan God geloven van de humanist geen kwestie van onwil is. „God's we gen zijn die der mensên niet", het gebruikelijke antwoord, bevredigt de humanist niet. Ook niet indien het wordt gesteund door de mooie gelijkenis van het tapijt: de on derkant loont ons een wirwar .van draden, de bovenkant een prachtig patroon. Overtuigend is dit beeld immers niet. Het bewijst niet dat achter elke wirwar een schoon pa troon schuilt. Voorts dringt zich bij de humanist, n. a. v, de dank diensten in verschillende kerken na de dichting van de dijken, de vraag naar voren: .."Wie heeft dan toegelaten dat de dijken stuk gin gen?" Voor de «rote massa heeft bidden de betekenis van aan God een gunst vragen. Prof. v. d. "Wal achttedit een Godslasterend be drijf. voortspruitend uit een gebrek aan vertrouwen in Gods rechtvaar digheid. Voor het zonder gebod d. i. God's gebod leven verwees prof. v. d. Wal naar de vastenbrief van 1947, Daarin staat o.a.: ..Doch ook van moraal kan geen sprake zijn Voor wie niet gelooft aan een God, die den mensch zekere verplich tingen heeft opgelegd en het kwa de bestraft". Het antwoord hierop is simpel volgens prof, v. d. Wal. Immers, wie het goede doet uit vrees voor straf of op hoop van loon is slechts goed voor zover vrees of hoop hem drijven. Hij be wijst ermede zelf niet zedelijk- te zijn. Na de stormramp wekte prof. Kors zijn luisteraars via de radio op tot barmhartigheid, opdat zij zelf de barmhartigheid God's deel achtig zouden worden, Dit is om kopen tot barmhartigheid; een treurig stukje volksopvoeding, al dus v. d. Wal. Onder existentialistische invloed spreekt men tegenwoordig vaak van het kiezen van zijn eigen nor men. een ellendige terminologie, die bovendien onjuist is. Er is volgens prof. v. d. Wal geen sprake van een keuze. Het zedelijk waarderen geschiedt vanuit ons eigen keurvermogen. dat de indi viduele willekeur te boven gaat,, dat men zegenen of vervloeken kan, doch waarvan men zich niet kan losmaken zonder onwaarach tig t. o. v. zichzelf te zijn. Mensen zijn bovenal keurende wezens cn juist hun keurvermogen. geeft hun leven richting. Wij, humanisten, zyn zo zei prof. v. d. "Wal stellig geen stak kers, Eedenen om ons op de borst te slaan zijn er overigens ook niet. Wij kunnen alleen maar trouw blij ven aan de eigen idealen, daarbij bedenkende dat een werkelijke idealist niets meer is dan iemand, die de moed heeft te zijn wat hij is. Immers, zo besloot prof. Van der Wal zijn inleiding met een citaat uit Sir Walter Scott's roman. Ivanhoe. „een mens kan niet meer dan zijn best doen". W %t men moet weten! Apotljeke rs - nacbtdi enst Backer, St Lidulnastraat 58 Bellen bjj ongeval: G.G. en G-D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (behalve Donderdag Zaterdag) van 7 tot 8.30 Zondags gesloten. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: 25 uur: „Kinderen uiten zich". Bioscopen: Monopole, 2,. 7 en 9 uur: „Spij kers met koppen". Passage, 2 en 8 uur: „Invasie". Morgenochtend om 10 uur zal de eerste paal worden geslagen voor de Amsterdamsche-lncasso Bank aan de Gerrit Verboonstraat. uur, Zaterdag waren de bestuursleden van de Zuid-Hollandse CJMV en CJVF büeen in de grote zaal „Irene", Dit was de eerste maal dat de 2 Provinciale Commissies een gecombineerde vergadering belegden om een bepaald onderwerp te bespreken. In verband met bet komende seizoen kon worden gezegd dat dit een actueel onderwerp was. Ook de vraag naar Sport en Spel ls In het verenigingswerk belangrijk. Over dc betekenis van Sport en Spel sprak de heer N. O. Vlot van de Stichting „Sport cn Spel", Ben van de weinige buurtvereni gingen. onmiddellijk na de oorlog in Schiedam verrezen, en nu nog op het bestaan kunnen bogen is de Verenl- nng „Steeds Vooruit" uit het oos telijke Schiedamse stadsdeel. Met een ledental van circa 350 personen heeft deze vereniging als onderafdelingen een toneel-, reis- en klaverjas club, terwijl door voetbal liefhebbers wordt deelgenomen aan de onderlinge zomeravond-compe- üt,J,De "Vrolijke Kikvorsen", welke Zaterdagavond in Tivoli daverende lachsalvo's wisten op te wekken, zijn allen leden van „Steeds Vooruit". En op de planken konden zij „vooruit"! Vermelden wij de Russische Ballet groep. de Hawaiian Band. de zanger H den Uil. maar vooral de 11-jarige Tineke den Hartog, die met haar ac cordeon reeds goéd overweg kan en met haar spel langdurig applaus aan de zaal ontlokte. Met een gezellig samenzijn en een dansje werd de avond besloten. Het was een bijzondere avond, Za terdag in het Volksgebouw, voor de leden van de A.N.B-, afd. Schiedam. Dit memoreerde ook de voorzitter- van de afdeling Schiedam in zijn openingswoord. Want na gestadige arbeid voor ons lichamelijk voedsel, heeft de mens ook op tijden behoefte aan geestelijk voedsel, dat dan deze avond door het A tot Z-cabaret op gediend werd. Doch buiten dat. stond de feest avond in een bijzondere sfeer, omdat elf leden van ae afdeling Schiedam langer dan 40 jaar lid waren van het N.V.V. De Bondsleider van de A.N.B,, de heer J. Mes. verzocht hierna deze elf leden op het toneel te komen. Na hun verdiensten voor de A.N.B. en N.V.V. gememoreerd te hebben, heeft de heer Mes bet gouden N.V.V.» insigne uitgereikt aan de lieren: H. Plettenberg, H. van Dullemen, D. v. d. Kraan, K. J. Kolf, J. van Dijk, J. Verhoeve, J. C. SpeHer, N, v. Leeu waarden. H. J. de vogel, J. F. van Leeuwen en J. de Vogel Dat de gedecoreerden spontane bijval uit de zaal in ontvangst moch ten nemen, is alleszins begrijpelijk. Na dit officiële gedeelte heeft het A tot Z-cabaret liet vol humor door- apoimen „geestelijk diner" opge diend. waarbij Jan de Klein als chef kok met Corry van Beek, Julia van Laar, Gerard in 't Veld en Bert van Laar prima assistenten had, terwijl Harry Klompenmaker voor de muzi kale saus zorg droeg. Het is een uitstekend geslaagde avond geworden, waarop de afdeling Schiedam met trots kan terugzien. De bijeenkomst werd geopend door mej. Quispel der CJvF. Na het gebed werden allen hartelijk welkom geheten. De voorjaarsver gaderingen van de Prov. Comm- der CJMV zijn a.h.w. een traditie geworden. Dit is dan de eerste maal dat in samenwerking gebeurd met de Prov. Comm. der CJMV in Zuid-Holland. Deze vergadering was het begin van een contact tussen beide Commissies. He heer N. G. Vlot zeide, dat het er op lijkt dat het probleem dikwijls wordt afge maakt met egn slagzin. Zo wil men dit ook doen met de sport. Het is gemakkelijk om té zeggen; „Sport is verdwazing". Hier zijn we echter niet mee klaar. Uit het spel is de cultuur ontstaan en uit de sport de verbroedering. Is spel kinder achtig? Veelal zien we kinderen spelen en de ouderen blijven ach ter. Meestal komt hierbij te pas de valse schaamte. Vele mensen zijn bang voor de ruimte waarin V staan 3ij de kleine kinderen vindt men de juiste spelvorming- Een ieder heeft een speelgave. Wij ont vangen geen gaven die onnut of zinloos zijn. De bewering, dat spel kinderachtig is. is ontkennen dat wij die gave hebben gekregen. Spe len is altijd weer scheppen. In een gewoon spel zullen we dit mis schien niet zien. Toch is dit alles een scheppen. Wij mensen hebben gaven genoeg die onontwikkeld blijven als we zelf niet ontwikke len. Hierin ziet men de zelfvervoï- making van de mens en daarom is spel menselijk en een gave. Allen hebben we de neiging om ons heen coulissen op te bouwen en te laten zien hoe belangrijk we zijn. Bij het spel zullen we dit alles moeten weghalen en wé1 zullen ons in het spel moeten inleven. Daar ont moeten we elkander als „mens". Het gebeurt dikwijls dat we met elkander spreken. Dikwijls spreken er dan functies en geen mensen. In ons werk zullen we mogelijk heden moeten zoeken om elkander als „mens" te bereiken. Als we een gesloten mens aantreffen zullen er mogelijkheden moeten worden ge vonden om deze „open" te maken Juist het samenspelen brenat de mensen dichter bij elkaar. Het is niet de bedoeling om bij het spol elkander er tussen te nemen. Bij de sport moeten we alle excessen laten rusten en ons zelf de vraag stellen wat wij dienen met de sport. De Grieken deden al aan sport. Zij deden dit echter om hun goden te eren. Later hebben zij zich daarvan los gemaakt, waarna de excessen kwamen. De problemen in sport en spel liggen Er heerste Zaterdagavond een gedistingeerde sfeer in Musis, waar de leden van de Schiedamse Gymnasiasten Bond bijeen waren gekomen, om zoals het programma vermeldde, „de Grote Avond" bij t« wonen. Zeer vele curatoren en leraren gaven acte de presence, terwijl onder de aanwezigen opgemerkt werden ds J. B. Schouwink, ds A. Hoffman, dr J. L. Cazemler en dr W, H. F. Meijer. De praeser. de heer A. Vos, heetteEen gezellig. Intiem bal besloot in zijn openingswoord, alle aanwezt- l deze zeer goed geslaagde avond, gen hartelijk welkom. Spreker hoop er en niemand kan zich daaraan ontworstelen. In de gemeenschap van vroeger zijn tradities ontstaan die de mens houvast gaven. Er is jammer genoeg weinig van die tradities overge bleven. Hierna werden enkele vra gen ter bespreking gegeven. Vele antwoorden kwamen er uit de bus De heer Vlot gaf nog vele voor beelden uit de praktijk ten beste. Tot slot merkte spreker nog op, dat de mensen bereikbaar gemaakt moeten worden voor zichzelf voor elkander en voor God. Dit is de opdracht die de jeugdverenigingen hebben. De sccr. der Prov. Comm.. de heer M< Timmer, sloot de ver gadering. Met de lente zijn ook. de reigers weer in Schiedam teruggekeerd. In de Plantage hebben zij bij het con certpodium in de bomen huil nesten gebouwd. Zoals we reeds eerder be richtten heeft de gemeente vergun ning de reigers ook dit jaar weer te verdrijven. De politie heeft dit weekeinde 'n elftal jongens in de leeftijd van li tot 13 jaar gearresteerd, die eerst een aantal ruiten van het clubhuis van de R.K. padvindersgroen St Lodewijk by rie Singelkerk hadden ingegooid, daarna naar binnen zijn geklommen en vervolgens met inkt potten die zij in de kast vonden, de muren hadden bekogeld. De ou ders van deze knapen zullen de schade moeten betalen. De jongens zullen door de politie onder handen worden genomen. De heer E. S., van de Singel 159. kwam bij de politie vertellen dat in de nacht van Vrijdag op Zater dag een onverlaat met een. valse sleutel de deur van zijn woning had geopend en smeerolie over een drie tal mantels en de gangloper had geworpen, waardoor deze totaal on bruikbaar zijn geworden. Boven dien werd een herenhoed meege nomen. Het slot van de deur heeft de ongewenste bezoeker tenslotte met cement dichtgesmeerd. Ongewenste bezoekers die Zater dagnacht bezig waren een ruit te verbreken van het kantoor van de kolenhandel J. W, V. aan de Boter- straat, werden in hun poging ge stoord omdat de dochter des huizes alarm maakte. Zij was wakker ge worden door glasgerinkel. De die ven namen daarop de vlucht, ver mist wordt er niets. dat het programma, dat door eigen leden verzorgd zou worden, een bijzondere hoogte zou bereiken, zodat dan alle aanwezigen ontegen- zeggelijk volop zouden genieten. Mevrouw J. de VriesMeeuwse had de leiding van het S.G.B.-Or- kest. dat opende metde ouverture The Power of Music. „The Power of Music" werkte diep in de zaal door, want bij het Con cert voor fluit en strijkorkest van Chr. W. Gluck. was het muisstil m de zaal, en mocht de soliste Lïesboth Meijer een bijzondere hulde in ont vangst nemen. Geert Holman had succes met zijn beide voordrachten, waarvan vooral „De Brandweerman" daverende lach. salvo's in de zaal deden opklinken. Hierna trad het Amusements Or kest onder leiding van de heer V/. P. Gelderman voor het voetlicht, dafc met Wien bleibt Wien, Olé Gua- pa. Donauwellen en Noche dft Estrel- las veel succes oogstte. Na de pauze werd opgevoerd „Dokter Amor", een vertaling van l'Amour Médeein, een blijspel van Molière. De speelsters en spelers hebben met dit moeilijke stuk. onder leiding van Mevrouw A. C. de Savormn Lobman-Hagenzieker, toch de volle aandacht van de aanwezigen opgeëist en zij werden ten slotte met een oprecht daverend applaus dank betuigd voor het gebodene. Dr. P. Herfst, reetor aan het Gym nasium heeft in een dankwoord aan de speelsters en spelers nog een kleine uiteenzetting van het stuk ge geven. waarna de presses de heet A. Vos aan de dames mevrouw J. de Vries—Meeuwse en mevrouw A. C. de Savornin Lohmann—Hagenzieker. benevens aan de soliste mejuffrouw Liesbeth Meijer, bloemen aanbood. Het was gisteren een gedenkwaar dige dag voor de Koninklijke zang vereniging Schiedams Mannenkoor Orpheus. Als gast van Apollo, de Amsterdamse koninklijke zangver eniging. die onlangs haar honderd jarig bestaan heeft gevierd, mocht het koor Zondagavond In de grote zaal van het Concertgebouw te Am sterdam medewerken aan het inder daad grootse slot van deze eeuw feestviering: Een zeskorencon.cert, uiteraard gegeven door eveneens grote, koninklijke en „bejaarde" mannenkoren tOrpheus is intussen öók al reeds in rijn 90ste levensjaar) Temidden van gerenommeerde koren als Euterpe uit Utrecht (dir. Hen drik Altink), La Bonne Espérance (dir. F. v. d. Goor), 's-Hcrtogenbosch Mannenkoor (dir. Weke Jordans), Zang en Vriendschap uit Haarlem (dir. Jack Loortf) en Bancratius uit Heerlen (dir. Henri Heydendaal) heeft Orpheus zich onder leiding van Gijsbert «m Nieuwlemd voor treffelijk kunnen handhaven. De cantate Klingendes Jahr van de Oostenrijkse componist Otto Siegl bleek een voor deze gelegenheid heel geschikt stuk. Mannenkoren zingen nu eenmaal a eapclle en ook gisteren was dat zo vaak het geval, dat dit werk voor* mannenkoor, so praansolo en twee vleugels beslist een welkome afwisseling betekende. Het Amsterdamse publiek-dat voor dit concert eenbuitengewoon grote belangstelling toonde, reageerde dan ook na afloop van Orpheus' optre den zeer hartelijk. Er ook van officiële zijde veel aandacht aan dit concert geschon ken. Burgemeester d'Ailly en diens Eindhovcnoecollega hebben in de pauze dirigenten en solisten (aan het optreden vat» Orpheus werkten An neke v. d. Graaf, sopraan, Elly Sa- lome en Atex van Amerongen, piano, mee) aan zich laten voorstellen en hen gecomplimenteerd. In een van bepn tot eind enerve rende en van belde zyden goed ge speelde wedstrijd behaalden de Schie dammers een moeizame en fel be vochten 2I zege op het Wassenaar- se Blauw-Zwart, In de eerste helft bleek al spoedig dat Excelsior technisch de betere ploeg was en al spoedig oefenden de zwart-witten een geweldige druk uit op het doel der gastheren, goed spel van de BI. Zwart spelers Riem en Veldhoven voorkwam dan ook erger. Onverwachts echter nam BI. Zwart de leiding toen door verkeerd uit lopen van doelman Kerklaan. de BI. Zwart midvoor profiteerde en met een kopbal de stand op 10 bracht Fel, zeer fel was het antwoord der Schiedammers, en door goed opge bouwde aanvallen zag men achter eenvolgens Dalfer, Boon en v. Huët een goede kans krijgen, die echter door onfortuin, enerzijds en goed doelmanswerk anderzijds niet benut werden. Na de rust zag men een hard voor de overwinning vechtende Excelsior ploeg, en een stug verdedigend BI. Zwart, het was in die eerste periode van de 2e helft dan ook onbegrijpe- Het eerste team van de R,K. hoc keyclub „Spirit" heeft zich her steld van de inzinking van vorige v.eek. In Rotterdam werd Tempo '34 met 20 verslagen. Het was een harde wedstrijd, hetgeen misschien ook wel te wijten was aan de stand van Tempo in de ranglijst. Deze wedstrijd was de laatste kaas voor hen om aan degradatie te ontkomen. Door deze Spirit-over win nmg is de degrudatie van Tem po een feit geworden. In de eerste helft wist H. ter Braak een doelpunt voor Spirit te foi*ceren. Na de rust was het nog maals dc midvoor die de Tempo verdediging het nakijken gaf, 20. Het was een wedstrijd waarin beide elftallen fel streden en waarin uit eindelijk de sterkste won. Heren II toonde zich. oppermach tig tegen MRHC IV, dat onderaan de ranglijst zweeft met 0 punten. Met de rust was reeds een 5—0 voorsprong bereikt, terwijl *n de tweéde helf deze nog werd opge voerd tot de korfbalachtige hoogte van 130! Onder deze 13 doelpun ten waren zeer goede van Fr. Heng9t en H. Bernaert. Overige uitslagen waren: Victoria R—Spirit A 12. Dames; Spirit IITempo II 3—1; Spirit A—Aeolus B 50: Spirit C— Aeolus C 4—0. lijk, dat de bal uit het Wassenaarse doel bleef. Een schot van Scholten. vond nog net het uitgestoken been van de kee per op zijn weg, en even later zag linksbuiten Boon van 3 meter af stand zijn te zachte schot nog gekeerd door de keeper. Door al die tegenslagen lieten de Schiedammers zich echter niet ont moedigen en uitstekend gestuwd door spil Bierhuizen en rechtshalf Ooster- veer, kwamen de Schiedammers her haaldelijk weer voor het doel der gastheren, het regende corners, ech ter allen zonder succes. Toen de meest verkwikte Excelsior aanhan gers echter al begonnen te twijfelen, was het eensklaps midvoor v. Huët. die een voorzet van Broeren, onhoud baar inschoot 11. Door dit succes, dat 15 min, voor tijd plaats vond, aangemoedigd, kwamen de Schie dammers weer terug en dit harde werken en volhouden werd plara, 10 min. voor tijd toch nog beloond door een uitstekend doelpunt van Broeren. In de resterende tijd wisten de Schiedammers deze voorsprong vol ledig te consolideren, en eenmaal mocht BL Zwart nog van geluk spre ken, toen een uitstekende kopbal van Huët rakelings naast vloog. Door de ze overwinning en de nederlaag van Scheveningen, en met a.s. Zondag de wedstrijd ExcelsiorScheveningen in het vooruitzicht, staan de Schiedam mers er uitstekend voor, en als dan ook a.s. Zondag gewonnen wordt, is er haast geen twijfel meer mogelijk, dat Excelsior kampioen wordt Burgerlijke Stand GEBOREN: Geertje, d. van T. Krommenhoek en F. Droog; Arie. z. van J. Hemminga en A. van Dijk: Willem, z. van R. Sprong en M. van Son; Maria K., d, van B, Goederond en K. C. Musters; Ro nald A-, z. van D. Bos en C. C A. Jansen; Irene C„ d. van L. W. v d. Schee en W. van Damme; Hélène M. L„ d. van J. A. Soesbergen on A. H. Veldhoven; Anna E, M„ d. van H. in 't Veld en A. C. Vering- meier; Johanna, d. van J. v. Nieu we nburg en A, A, Ligthart; Joban F„ z. van J. F. dc Regt en N. Gar- retsen; Johanna P., d. van L. van Tol en A, Koppert. OVERLEDEN: J. H. Rodenberg, 69 jaar. In de speeltuin vati de diergaar de Blij dorp is gistermiddag de tienjarige Koen v. d. Gemert uit de Pi et er de Raadtstraat zo onge lukkig van een schommel gevallen dat hij het rechteronderbeen brak. Hij' is naar het Bergwegziekenhuis vervoerd. Enige en algemene kennisgeving Met diepe droefheid geven wij kennis van het over lijden op 19 Maart van onze geliefde Man en zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader Ir JACOB TAK, wi. in de ouderdom van 72 jaar. Amsterdam, 22 Maart 1954 Comelis Schuytstraat 55 Amsterdam, W. L. Tak-H&lffman Middelburg, C. M. Heyse-Tak J. A. Heyse Renesse, A. M. L. Lunsingh Tonckens-Tak G. F. Lunsingh Ton ekens AmsteZcee», W. J. J. Tak N. E. Tak-AHeyn Vancouver (B.C.), p. Tak A. Tak-Ypma Kohier (U.S.A.), L. J. Fenton-Tak Alvin P, Fenton 's-Gravenhage, C. J. Bos-Tak C. H. Bqs Dordrecht, Jaap Tak en Kleinkinderen Ingevolge de wens van de overledene heeft de begra fenis heden in alle stilte te Schiedam, plaats gehad. Heden behaagde bet de Heer tot zich te nemen mim innig geliefde en zorgzame Man. onze Broe der. Behuwdbroeder en Oom. de Heer ANTHONJE BIJLOO, in de leef tb d van 73 jaar. Schiedam. 20 Maart 3.954, Boterstraat 71. Uit aller naam: Wed. A. BIJLOO SCHIPPERS De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alge mene Begraafplaats te Schiedam, Woensdag 24 Maart a.s. n.m. 2.45 uur; vertrek van het sterfhuis n.m. 2 uur. Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van onze oudste Directeur, waarmede wij 40 jaar ge werkt hebben, de Heer ANTHONU5 BIJLOO, in leven Directeur van de N.V. Gebr. Byloo. ABR. BlJLOO J. BULOO De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alge mene Begraafplaats te Schiedam Woensdag 24 Maart a.s. n.m. 2.45 uur; vertrek van het sterfhuis n.m. z uur. Wit nu Uw muren en pla fonds eens met onze nieuwe in plasticverplakking. hagelwit geeft niet af dekt in één keer. per kg. 80 ets. Platte witkwasten billijk te huur. Hoogstr. 115, Groenelaan 30 Tel. 68241 en 69751 Voor spoedige indiensttre ding gevraagd Brieven onder no. 2508, bur. van dit blad. VRAAGT voor baar nieuw te openen filiaal te Schiedam leeftijd van 15 tot 23 jaar. Voor opleiding wordt gezorgd. Ook is er plaats voor een leeftijd tot 25 jaar. Aanmelden alle werkdagen in haar filiaal, Hoog straat 1 te Schiedam. Bij de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam kan worden geplaatst: Sollicitaties te zenden aan de Directeur van bovenge noemde bedrijven, Dwarsstraat 42, Schiedam. Bij de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam kan worden geplaatst: Zij, die in het bezit zijn van een Mulo-diplom* en goed kunnen typen, genieten de voorkeur. Aanki$led?endè 17 t/m 20 jaar 1.100,— tot 1.600,— p. Bediende 21 jr en ouder L740,— tot 2.460,— p, 3. Schrijver 21 jr en ouder 1.920,— tot 3.060,p.3. Brieven, met vermelding naar welke functie wordt gesol liciteerd. vóór 29 Maart 1954 te richten aan de Directeur van bovengenoemde bedrijven, Dwarsstraat 42 te Schiedam, New-White, plastic muurverf voor plafonds, muren, gan gen. dekt wit over zwart, al leen echt in bekerverpakking en naam „New-White". Al- léênverkoop voor Schiedam, Jan v. Katwijk's verfhandel, Broersveld 37 t.o. Passage. j Te koop aongeb. J In onze afdeling Koper heb ben wij Petrolèum-schetncr- lamp met boerebont- of ko peren kap 2.98. Eieclrische schemerlamp met boerebont- of koperen kap 4.98, Ver der het ruimst gesorteerd in koperstukjes groot en klein. Bokhorst, Groenelaan 36 en Hoogstraat 34. Lessen i Hundsautorijschool D van Rossum, rijdt met nieuwe Vauxhnll 1953 Rotterdamse» dijk 164 tel 691)90 U wordt gehaald en enbrarht Wasknijpers hout en plastic, plastic drooghjndraad, To- mado-droogrekken, wasbor den, enz., enz. Voordeliger bij Bokhorst, Groenelaan 86 en Hoogstraat 34. J Personeel oevr. j Herenkapper. Gevraagd; net Ronde glasplaten, schuif- ruiten, glas id lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz, levert tl Loopik's Glasindustrie. Boterstraat 39. Telefoon 68945. te aank. of 2e bediende. He- rcnkapsalon W. G. Haack, Aanmelden: Dinsdag tussen 56 uur, Gaperlaan 6, Schie dam, Nieuwland. Diversen |j Bronzen gordijnrail, geheel compleet 1.p. m. Plastic gordijnveer 0.30 p.m. Tiap- roeden ƒ0.32. ƒ0.34, ƒ050 Platte nikkelen traproeden ƒ1en ƒ1.30. Lage pryzen in loperpennen, gordijnrin gen, schroefogen, kanhaken. plakhaken, kapstokhaxen enz. Frans v. Thienen, Broersveld 123. y,ijn uw schoenen te kloia? Wij vergroten ze met de nieuwste vei grotlngsmstal- latie Schoenrep bedrijf „Ex celsior" Dam 36. tel 66874. Keparatles kunstgebitten Uok voor spoedgevallen Rot» terdamsedijk 265,-teL 6802L Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1