Evelyn Leyte zingt Zaterdag bij Metropole-orkest Schiedamse kinderen gaan deze zomer naar strand C D Droom wordt werkelijkheid K. v. d. Meer over voetbal in Zuid-Amerika (jfe dC AGENDA Vrijdag 2 April Heropening Salon Ungerplein „Speulmans Bazaar" bij „Gruno" Politiek cabaret van P.v.d.A. NW-cabaret in Musis Jaarvergadering van DOK In Augustus Muziektent in Kethel Feestelijke opening op 30 April HBSS gaat naar Excelsior P „De Coöperatie gaat gewoon door" ƒ0.46 IS Schiedam HULPVERKOOPSTERS SCHIEDAMSE KOERIERSTERS Woensdag 31 Maart 1954 Aan de Schiedamse revue, die vórig jaar tijdens de 3G-vakantieweek in het Passage- theater een week lang tnomphen vierde, werkte een dame mee, die opviel door haar verrassend goede vocale prestaties. Dat was Evelyn Leyte. Een geboren en getogen Schie damse, die Zaterdagavond haar droom vverke- lijkheiri ziel worden, wanneer zij solistisch meewerkt hij Dolf van der Lindens Metropole orkest in het V AR A-Show boa t-programma. Dan wordt Evelyn de kans geboden, waar iedere artist naar hunkert, n.I. het luisterend publiek een oordeel te laten vellen of men tot de rijen der gevierde top-artisten mag toetre den. De deur naar het artisten-walhalla staat dus nu voor Evelyn op een kier. Geen wonder dat de Schiedamse radio-luisteraars in het algemeen en de familie Leyte, die op de Swam- merdamsingei 25, waar Evelyns echtgenoot een bloeiende motor- en rijwielhandel drijft, in spanning rond de luidspreker zit geschaard, in het bijzonder, zeer benieuwd zijn of Evelyn deze toegangspoort wijd zal kunnen opendu wen, Een krachttoer, waartoe zowel Dolf v. d. Linden als VARA's programmaleiding baar in staat achten, want nu reeds zijn meerdere uit zendingen geprojecteerd, waaruit we dus met genoegen mogen concluderen, dat Evelyn het rechte pad, dat naar succes leidt, bewandelt. Ondanks aeze plotselinge carrière is het Evelyn niet naar het hoofd gestegen. Want toen we haar deze week op een middag bezochten, was zij ijverig met assistentie van Marti Karreman aan de piano, be zig het programma voor de ko mende uitzending door te nemen. „So in love" zong Evelyn met haar heldere stemmetje.' En daarmee was gelijk de sfeer getekend waar in deze Schiedamse vocaliste zich op dit moment bevindt. Dol ge lukkig door de mogelijkheid, die Karei Prior, Dolf van der Linden en Pi Scheffer (het trio, dat haar een auditie in de Hilversumse stu dio afnam) haar hebben geschon ken. Maar deze romantiek liet zij direct varen en typeerde zich de nuchtere huisvrouw met „Wilt U een kopje thee?" En meteen drib belde Evelyn haar partituur er. begeleidster in de steek latend naar de keuken. Het valt niet mee behalve huis moeder ook nog artiste te zijn. Drie gezonde zoons heeft Evelyn. „En dit gaan voor. Het zingen doe ik graag, maar het blijft ten slotte maar bijzaak. Gelukkig, dat m'n. moeder een heleboel werk uit m'n handen neemt, anders zou ik niet eens zoveel aandacht aan het zin gen kunnen besteden," vertelde Evelyn, terwijl zij nog eens met het koekjestrommeltje rond ging. En Evelyns moeder vindt het wel leuk, dat haar dochter zoveel succes heeft, want .moeder t heeft vroeger ook goed kunnen, zingen. Maar moeder heeft nooit de ge legenheid gehad haar stem ie kun nen scholen. Evelyn wel. Daar is ze haar mama toch wel heel dank baar voor. Eerst nam ze lessen bij Sophie BothHaas en sinds de laat ste drie jaar krijgt ze onderricht van Dini Erkens. „M'n bedoeling is later zangeres te worden. Dat is toch m'n grootste ideaal." Op school, het Blauw Huisschool, toonde Evelyn al over een bijzon dei: goed stemgeluid te beschikken Tijdens de zanglessen moest Eve- lyntje altijd voor de klas komen en dan jubelde de klas in koor „Rood borstje". En Evelyn zong dan maar weer heel tedertjes van dat Rood borstje, dat maar tegen het raam zat te tikken. Na de bevrijding heeft Evelyn haar plannen om iets in de wereld der zangkunst te bereiken, eerst goed doorgezet. Hoewel zij het liefst klassieke muziek zingt (wijlen He-' lène Cais, Jeanette MacDanald en Erna Sack zijn haar „lievelingen") is zij toch enigszins 'overgez wenkt naar het amusement-genre. Croonen voor een jazz-band verfoeit Evelyn tot in de grond van haar hart. Zoet vloeiende melodieën liggen haar nog het beste. En met deze songs trad ze op in het cabaret bij Fred Fagel, later bij Martin Rijken en na vele omzwervingen de laatste maanden bij het gezelschap Rens van Dorth. Ze debuteerde in Schiedam in het Volksgebouw waar een andere Schiedamse artist, de bekende Leen de Bruin, haar introduceerde. Reeds in 1952 werd Evelyn waar dig gekeurd voor de radio op te treden. Het was een uitzending met Cor Steyn aan het orgel. In 1953 EVELYN LEYTE ,...viet piano-begeleiding van Marto Karreman volgde wederom een radio-optreden nu met Johan Jong en vorige week stond Evelyn voor de derde maal achter de VA RA-microfoon, weder om met Cor Steyn als aceompagna- teur. En dan komt Zaterdag „het"' Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: v. Westendorp, Singel 81. Bellen btf ongeval: G.G. en G£>, Tuin laan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en WW, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) Bijeenkomsten; van 7 tot 8,30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Blbl.t Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: 25 uur: „De Studievrienden". Bioscopen: Passage, 2 en 8 uur: Staatsvijand nr. 1. Monopole, 2, 7. 9 uur: „Achter gesloten gordijnen". Chr. Soc. Bel.: 8 uur: Ned. Chr. Beambtenbond. Marijke: 8 uur: De Zonnebloem. Aula Museur" 8 uur: Indone sische avond. DONDERDAG Passage: 8 uur: VARA. Monopole: 8 uur: Ver. v. Sex. Herv. Irene: 8 uur: Wijk III. (Advertentie 1. hl.) Nu wij m onie salons aan de Lijnbaan weSerom voldoende personeel hebben opgeleid, zal het vele onzer cliënten van de zaak aan het Ungerplem een genoegen zijn, dat wij b wederom in deze intieme salon kunnen ontvangei.. De leiding, wordt er waargenomen door de Heer Gérard van Mal sen, die reeds verscheidene jaren, als dameskapper en haarverlspecialist aan ons bedrijf op de Oudedijk verbonden was. De h«openingsdatum hebben wij vastgesteld vóór de a.s. Feestdagen om de enorme - elk jaar terug kerende - drukte nu in drie zaken te kunnen op vangen. Maak tijdig Uw afspraak (voor het Ungerplein v.a. Woensdag a.s. tel. 48241) Coiffure Jcunesse. zeer jeugdig en charmant kapsel, ren van de vele nieuwe voorjaarscreaties van John Postmus voor 1954, Behandeling volgent afspraak. Haute* coiffure» Soins de beauté Cosmetica Parfums KORTE LIJNBAAN4 T«l. 11.90.55 OUDKDIJK 5 Tel. 221 OS UNGERPLEIN 2 Tel. 48241 Iü een groeiende stad als Schiedam wordt de vacantiebestc- ding voor de jeugd, en dan in het bijzonder de jeugd die de lagere scholen bezoekt, een probleem waaraan wij niet zonder „4lCh meer voorbü kunnen gaan. Eén van de taken, die de Schiedamse optreden met het befaamde Metro- Gemeenschap zich dan ook heeft gesteld, is het in het leven pole-orkest. „Het heeft me heel wat moeite gekost, voordat het zo ver was. Ik heb net zo lang bij Dolf van der Linden aangedrongen, dat hij om maar van me af te zijn zei „kom dan maar is." En toen gingen ook Dolfs ogen van verbazing open, met als gevolg een aantal contracten als soliste bij zijn orkest." Tweemaal zullen we Evelyn Za terdag kunnen horen. In een med ley, waarin voorkomen „So in love" ,.It might as well be spring" en „Lover" en daarna haar favoriet de „Grenadiers march", het succes van Jeannette MacDonald. Voor de leden van de Schled. Scheidsrechters Ver. en genodigden heeft Karei v. d- Meer een causerie gehouden over rijn verblijf in Brazilië, en aldaar opgedane ervaringen bij de voetbalwedstrijden om het wereld kampioenschap. Het is niet gemakkelijk: Brazilië binnen te komen. Een ontelbaar ?antal Injecties tegen alle mogelijke Infecties moet men o,a, gehad hebben. Blo de Janeiro is een machtige stad met fantastisch mooie bouw In de bergen en feeërieke verlichting. roepen van een orgaan dat zich met de zorg van een dergelijke vrijetijdsbesteding kan belasten. Talrijke plaatsen van enige om vang kennen reeds een z.g. vacantieschool. Schiedam ontbeerde tot dusver een dergelijke instelling. Met ingang van deze zomer wordt dat anders. Gedurende de eerste drie weken van Augustus zullen wekelijks 200 kinderen in de leeftijd van 8-10 jaar van Maandag Vrijdag de vacantieclagen doorbrengen in het duingebied tussen Den Haag en Wassenaar. Dank zij de Haagse Jeugd Actie kon de Schiedamse Gemeenschap de beschikking krijgen over het landgoed „Groenendael", dat door z'n ligging tevens de mogelijkheid schept de kinderen regelmatig naar het stille strand tussen Scheveningen en Wassenaar te brengen. Het reusachtige stadion was in 18 maanden uit de grond gestampt; de tribunes, geheel overkapt tegen de felle zonnehitte, hebben geen enkele staander en kunnen 220000 personen bevatten, d.w.z. de algehele bevol king van Haarlem. Tussen het speel veld en de tribunes is een 20 m brede schacht gegraven, waaroverheen net werk is gespannen, zodat niemand het terrein kan betreden. Dit ter be scherming van scheidsrechters! Spreker behandelde de manier van EVELYN .LEYTE «..ais huisvrouw... Zaterdagavond belegt „Gruno" in het Volksgebouw een feestavond, waar behalve zang door ..De Lies- Iers" het toneelstuk „Speulmans Ba zaar" zal worden opgevoerd. Dinsdag 6 April organiseert de Schiedamse afdeling van de Partij v. d. Arbeid een politieke cabaret avond in het Volksgebouw. „Alweer wat nieuws" is bet programma, dat door het 'gezelschap De Knijpkat ten tonele wordt gebracht. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells H. A. z. v. P. J. v. Pelt en I. G. Groenhorst; Johanna L d. v. H. C. G. Speksnijder en J. M E. Hersbach; Karl P. F. z. v. H. Derk- sen en A. M. R, Stuhlmüller; Robert P. z. v. A. BUI en H, C. v. d. Hulst; Bernadette W. C. M. d. v. B. A. M. H. Huyding en G. «L M. Kunst. Overleden: R. van Es, 4fi j.; A. A van Binsbergen, 64 j.; W. J. Krab bendam, 56 j. ,,'t Is maar een Phrase" was de titel van Benny Vreden's Cabaret revue, welke gisteravond voor een tjokvolle Musis-zaal werd opgevoerd voor de leden van de N.V.V. Be- stuurdersbond en de Algemene Bond van Ambtenaren. De naam van Benny Vredcn ga randeert een eerste klasse program ma, en., hoe kan het anders dan met artisten als Sonja Oosterman. Katja Bei'ndsen, Truus Koopmans, Piet Ekel en Ted Veiario, Men heeft genoten van het begin tot het einde, het is onnodig om dit geval in bijzonderheden te treden. De avond is door de 2e voorzitter, de heer G. «J. Smit op de gebruike lijke wijze geopend. Gedurende een korte tijd. na de pauze, heeft de „Kolder" even.plaats moeten maken voor iets „officieels". Er waren leden van de A-B.V.a. in de zaal, die 25. ja een tweetal zelfs 40 jaar, lid waren van de bond. Dergelijke mijlpalen mogen niet over het hoofd worden gezien. De heren N. v, d. Sluis cn P. ,7. Verboom hadden een staat van 40- jarig lidmaatschap achter de rug en ontvingen de „gouden" onderschei ding. Onder het achttal, dat in verband met 25-jarig lidmaatschap, voor de zilveren onderscheiding in aanmer king kwamen, behoorde wethouder H. Sabel. Ook' de heren G. van Trecht, W. Bijl, Chr. v. d. Hoek, J. C. Schipper. C. Steens. J. de Wolf en Th. Crama ontvingen de „zilveren- plaquette". In de grote zaal van het gebouw v. Christelijke Sociale Belangen is gisteravond in. een gezellige sfeer de jaarvergadering gehouden waarop de stereotype agendapunten werden be handeld. Het bestuur werd herkozen, terwijl mejuffrouw Zevenberg er aan werd toegevoegd. Vermeldenswaard is, dat bekend gemaakt werd, dat D.O.K, nu 1540 leden telt! Een drietal uitvoeringen in het Passage theater staan op het programma, terwijl op 16 Juni hot 40-jarige D.O.K. gezamenlijk mot het 45-jarige Hygiëa en het 50-jarige Thor op het S.V.V.-terrein een mach tige openlucht-uitvoering zal geven. Tot slot vertoonde de heer J, Brouwer een tweedelige film van de Gymnastreacla. verleden jaar te Rot terdam gehouden. spelen van de profs, geheel anders dan wij gewoon zijn; ook vertelde hij van de hartstocht van het publiek. Dat bij een aanvat van de gelief koosde partij duizenden donderbus sen door de lucht worden geslingerd en boven de hoofden van de spelers uiteenknallen, is iets heel gewoons. De tonelen welke zich op de tribunes afspelen kunnen haast niet beschre ven worden. Het was een gezellige avond waar op weer iets geleerd werd. De 2e voorzitter van dy Vereni ging, de heer G. van 't Geloof, heeft de avond geopend en na afloop de heer v. d. Meer dank gebracht voor zijn gezellige causerie. De organisatie van de Schiedamse Vacantieschool is in handen van een uit onderwijskrachten gevormde commissie, waarin het Openbaar, Roqms-Katholick en Prot. Christe lijk Lager Onderwijs elk met drie personen vertegenwoordigd zim, t.w. mej. E, Homkes en de heer D. Ok- ker voor het Openbaar Onderwijs (één vacature)Broeder-Overste en de heren L. Kamp en Th. Krebbers voor het R.K. Onderwijs, mej. A. E. D. Nocrdegraaf en de. heren -A. C. Leeuwis en T. G. Polderman voor het Prot. Christ. Onderwijs, uitge zonderd de Gereformeerde scholen, die bij de samenstelling van de commissie in 1953 geen prijs stelden op een afvaardiging. Het voorzitter schap van de commissieberust bii de inspecteur van het Onderwijs, tevens voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer M. Holl. Ambtshalve zijn aan de commissie toegevoegd de heren P. Groenen- daal en H, Visser. Zoals de plannen thans zijn irit- peuierJcf, lipt het in de bedoeling de uitzending van jongens ert meis jes ven 8—10 jaar Aer hand t,e ne men de periode wan Maandag 2 t.e.m. Vrijdag 20 Augustus. De drie onderwijn-inrichtingen vormen ieder een groepdie vijf dagen naar „Groenendaal" gaat. Het vervoer vindt plaats per auto- bus. De kinderen vertrekken van Maandag te.m. Vrijdag rs morgens om negen uur van verschillende Sunten uit de stad naar Den Haag. 'ier verblijft de groep van half tien tot half Vijf. waarna de autobussen Weer vertrekken. De kinderen zijn dus tijdig thuis voor de warme avondmaaltijd. Het kampeerterrein „Grocnedael" is ideaal gelegen, beschikt over eon grote open ruimte met een smalle Bosrand Er is gelegenheid te over om spelletjes en sport te beoefenen. De autobussen blijven de gehele dag aanwezig, zodat de kinderen niet naar het strand behoeven te lopen. Aan het verblijf wordt zo mogelijk het bezoeken van Madurodam, een speeltuin e.d. gekoppeld. Op het ter- rein worden een aantal grote tenten opgesteld, waarin bij slecht weer kan worden geschuild. Voeding wordt in het kamp niet verstrekt, uitgezonderd tweemaal een kwart liter melk. De kinderen die nen zelf brood mee te nemen. Dé leiding van de Vacantieschool is eert probleem apart. Voor iedere groep zijn nodig tien leiders(sters), een verpleegster en een hoofdleider Hun taak, uitgezonderd die van de verpleegster, zal bestaan uit het toericJit op en het bezighouden van de kinderen Evenals in andere plaatsen het ge val is, wordt oojc ïn Schiedam een vergoeding gegeven aan de leiders en leidsters. Hoewel de uitzending eerst over vier maanden plaats vindt, zal het toch nodig zijn dat zo spoedig mogelijk het leiöerseorps wordtg evormd. Degenen die zich voor dit zo nuttige en mooie werk willen inzetten, worden verzocht zich mondeling of schriftelijk, in verbinding te stellen met een van de commissieleden of zieh op te ge ven bij het Bureau van de Schie damse GemeenschaD in de Plantage. Wat de kosten voor de ouders van ds deelnemende kinderen betreft, deze staan nog niet vast. Verwacht mag echter worden dat de bijdra gen het bedrag van f5.— niet zul len overschrijden. Binnenkort zal de commissie een. circulair^ richtten tot de ouders van de 310-jarigen, waarin de plannen nader zullen worden toegelicht. Ook de bijdragen zullen hierin precies worden vermeld. De totale kosten, die met deze Schiedamse Vacantieschool gemoeid zijn, ziin niet gering. Niet alleen de leidersvooraiening, maar vooral ook de financiën hebben de Schiedam se Gemeenschap ex-toe eenoopt, de start te bcnerken tot driemaal 200 kinderen Het ligt in de bedoeling dezer dagen een verzoek te richten tot de gemeentelijke overheid om dit sociaal-belangrijke werk finan cieel tc steunen. In de eerstkomende contactavond van de Bestuursraad van de Schie damse Gemeenschap, die op 12 April wordt gehouden, zal de jeugd-va- cantiebezigheid onderwerp van het gesprek zijn. De heer W, A. J. M. Stroux, insoecteur van het Onder- wik te Delft on voorzitter van de Delfts- Vacantieschool. vertelt iets over het werk van deze stichting en de heer W. hfl. Kalis, initiatief nemer van de Haagse dackamoen. spreekt over zijn ervaringen. Voor deze bijeenkomst ziin naast de leden van de Bestuursraad ook een aantal leidinggevende figuren, od het ge bied van het Schiedamse jeugdleven uitgenodigd Op Vrijdag, 2 April, des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen diphthe- rie of tegen diphtherie ën kinkhoest fecombineerd voor niet schoolgaande inderen van 1 jaar en ouder in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuin- laan 80. Toen het S. G.-podium zijn plaats in de Plantage innam, was hiermee het einde voor dc oude muziektent gekomen. Omdat men in Kethel niet over een goede gelegenheid voor openluchtconcerten beschikte, werd besloten de muziektent uit de Plan tage naar het dorp te doen verhui zen. De wederopbouw heeft nogal wat op zich laten wachten. Na lang zoe ken is nu echter een voorlopige plaats gevonden. De muziektent komt te staan in het Tuindorp op het pleintje, dat voor schoolbouw is ge reserveerd. Volgens een mededeling van het gemeentebestuur aan de Schiedamse Gemeenschap is als de finitieve plaats voor een Kethelse muziektent tof podium) vastgesteld de ton Zuid-Westen van het oude dorp geprojecteerde „brink". Er wordt naar gestreefd de mu- j ziektent in het Tutndorp op 30 April feestelijk in gebruik te kunnen ne men. De firma Muys en De Winter reageerde spontaan op een verzoek van de S.G. om de muziektent op te bouwen. Er zullen geen kosten voor in rekening worden gebracht. Hoe dichter het einde van dc com petitie voor HBSS nadert, des te zwaarder wordt het programma. Zo zal HBSS a.s. Zaterdag party moeten geven aan Exc. P., waarvan in Schie dam destijds met 1—0 werd verloren. De Pernissers hebben een stevige ploeg, die technisch heel goed speelt. Het zal dus zeker niet gemakkelijk wezen om daarvan te winnen. Toch is een goed resultaat mogelijk,' wan neer alle spelers beseffen wat er op het spel staat. Het zou te betreuren zijn, wanneer HBSS zo gauw het 3e klasserschap zou moeten prijs geven, De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van RDM op Hey- plaat. Het elftal vertrekt om 3 uur per fiets vanaf het Postkantoor. Een grote schare supporters zal meegaan, om hun clubgenoten aan tc moedi gen. De wedstrijd begint om 4.15 uur. SLA VIT A SLASAUS per fles ZOETZUUR GESNEDEN per pot AUGURKEN ltr. pot ERWTEN MET WORTELEN 3/1 blik GEBROKEN RIJST 1/2 kilo GRIESMEEL 1/2 kilo PUDDING SAUS, diverse smaken per fles WILLE MI ENTJES 200 gram SPRITS 250 gram DRAGÊ EITJES 150 Kram paasfondant 200 gram ZACHTE ZEEP 1/2 kilo DW EILEN per stuk GEROOKT VET SPEK 100 gram ELIKZUUT 100 gram GESTOOMD GEHAKT 100 gra C'ERYKLVAT WORST 100 gram 5 VASTE KORTING op KKUIDENIEKSWABEN VASTE KORTING Op SUIKER SCHIEDAM Huishoud- cn Industrieschool voor Schiedam en omstreken. Prins Maüritsstraat 9, Schiedam. Inschrijving van leerlingen 115 April en van 27 April 31 Mei: 1. VOORBEREIDENDE OPLEIDING, toelatingseis: 6 klassen lagere school. 2. ASSISTENT IN DE HUISHOUDING, toelatingseis: voorbereidende opleiding. 3. HUISNAAISTER EN COSTUUMNAAISTER, toe latingseis: voorbereidende opleiding. 4. KINDERVERZORGSTER, toelatingseis: diploma assistent in de huishouding. 5. MIDDAGCURSUS IN NAAIEN voor leerlingen van 15 jaar en ouder. 6. DIVERSE AVONDCURSUSSEN voor meisjes van 16 jaar en ouder. Inlichtingen en aangifte op de volgende uren: Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 45 uur; Maandag —8 uur 's avonds. Tentoonstelling cn openbare les op 13 en 14 April van 2.15—4.30 en van 7—9,30 uur n.m. De Directrice H. J. YBES. Gevraagd voor JONGENSVAK en MODEVAK VOOR DE ZATERDAGMIDDAG In aanmerking komen alléén ijverige en kundige krachten uit goed milieu. Prettxge werkkring. Goede salariëring. Aanmelden dagelijks tussen 5—6 uur: HOOGSTRAAT S9—43 Voor de schoonmaak: bor stels, bezems, dweilen, spon sen, zeemlappen, kastranden, rollen kastpapier, emmers, teilen enz., koopt u voordeli ger bij,Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Personeel tjevr. j Gevraagd nette werkster 8.305 uur. Twee dagen per week. liefst Dinsdag en Vrij dag. Mevr. v. Lohuizen, Ju- iianalaan 32. I Personeel erangeb. I nette werksters vragen kantoorwerk. Ochtend en avond. Met het werk bekend. Br. no. S 82 bur. v. d, blad. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 68720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar- Auto's - Motoren Rijwielen TABlkB TOT EN MET 16 WOORDEN Elks vijf woorden meer i 0,86 1 03 Te koop aosgeb. Zeemlappen, hele vellen in traan gelooid, 0.98, 1.68, 3.35, 3.50 enz. Alleen deze week bij Bokhorst, Groenelaan 36. Hoogstraat 34. New-White, plastic muurverf voor plafonds, muren, gan gen. dekt wit over zwart, al teen echt in bekerverpakking en naam „New-White". Al téén verkoop voor Schiedam, Jan v. Katwijk's-verfhandel. Broersveld 37 t.o. Passage, Kaptein Mobytette is da meest practische en prettig ste bromfiets, compleet met lamp en pomp in de prijzen 395.—, 440.—, 485.—. Het adres is; hoofdagent J. Huis. Rotterdamsedijk 146, Schiedam, tel. 69522. Rijwielen moffelen 87.50 Unci, nieuwe kettingkast, spaken, jasbeschermer, spat borden, demontage - monta ge). F. Waltman, Rotterd.- dijk 240, Schiedam, tel. 6B948 Lessen BondsautorijschooJ O- van Rossum, rijdt met nieuwe VauxhaÜ 1953 Rotterdamse dijk 164, te) 69990 O wordt, gehanld en gebracht Diversen Reparaties kunstgebitten Uok voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265, teL 68021. Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1