mow WF en Demos geen kampioen i Succes en Schiedam speelden gelijk Spirit II werd kampioen Sportdag Wilton-Fijenoord SCHIEDAMS LAGER VOETBAL DRZ en SFC hebben titel voor I grijpen SFC-Zwart Wit 3-1 IllplpSfeipSf Schiedam-Hurricanes 2-1 Gruno-feest ia Volksgebouw „Amigo" klaverjaste Coniact-avond van „Ursus" Zondagsschool was in „Irene" Motor brandde uit Gras in brand Rotterdamse Leeuwen waren sneller dan Schiedam ROND DE KORF Koper gestolen Hennes-reünisten in „De Kroon" Magere DHS -zege op Zuiderster DRZ speelde gelijk met DOK Tentoonstelling in Huishoudschool Goedkoop zwemmen in Sportfondsenbad AGENDA Veertig jaar bij „De Eendracht" Kerkdienst WD-bijeenkomst HBSS verliest (2-3) van Sunlight Meisjes door auto aangereden Ongelukken op bet sportterrein Ongevallen Gouden bakker Aannemer botste tegen auto T ram ver traging door botsing Brandweerexamen 2 Maandag 12 April 1954 De Kampioen in IA is thans be- fcend. Het Vlaardingsc R.K.W.I.K. is er In geslaagd gisteren Germinal een 02 nederlaag toe te brengen, waardoor het het kampioenschap 1954 heeft behaald. Onze gelukw sen! Voor onze stadgenoten W.F. is het een hard gelach. Zij zullen het vol gende seizoen nogmaals de tanden op elkaar moeten zetten. Schiedam heeft Hurricanes er met 21 ondergehouden, zodat het met Hekelingen om de 3e en 4e plaats zal moeten vechten. De kans van Demos in 1B voor het kampioenschap is ook al ver keken. Door bet verlies tegen O.D.I. is het afgezakt naar de derde plaats en is A.V.O. door de winst op A.V.S. naar de tweede plaats opgeschoven. S.V.D.P.W. won met 62 van Hellevoetsluis en staat nu veilig. Ook D.R.Z. is er nog niet. Tegen D.O.K. werd gelijk gespeeld. De spanning bovenaan de lijst blijft blijkbaar tot het einde. In 2 A hebben de beide rivalen, A.S.B. en S.F.C. gisteren wederom gewonnen. S.F.C. staat nog steeds met twee punten voorsprong op A. S B. op de bovenste plaats, met nog één thuiswedstrijd voor de boeg. Een gelijkspel in deze wedstrijd brengt S.F.C. het kampioenschap! Het eerste half uur van deze wed strijd kenmerkte zich door de vele aanvallen van S.F.C. De druk op het doel der gasten was dan ook zwaar, doch de verdediging weerde zich kranig. De sporadische tegenaanval len welke door Zwart-Wit werden opgezet leverden niet veel gevaar op. Na een half uur spelen gelukte het de linksbuiten van S.F.C om te doelpunten. Een, door de doelverde- diger onvoldoende weggewerkte bal knalde J. Bosman in de touwen. <.10). Nog voor de rust was het dezelfde speler, die voor het tweede doelpunt zorgde. (20). Nade thee kwamen de gasten meer in de aanval. De Schiedamse achterhoede moest alle zeilen bij- retten om de aanvallen af te slaan. Sen kwartier in de tweede speel- Adverteritie M Wij gaan door met onze ruim te nood - aanbiedingen, onder andere ook van het grootste voorjaars - artikel originele lialiaanse Doupion linnen. Doupion heeft toch een be kende klank, de naam zegt U toch wei iets. Kunt U zich één betere en rijkere voor jaarsstof indenken dan Dou pion met zijn verrassende weef-effecten, die elke blouse of japon tot een modieus geheel maakt? En dezelfde Doupion, die jarenlang als de meest luxe voorjaarsstof werd beschouwd en die wij tot heden in onze stoffen afdeling voor 2-65 per meter verkochten, verkopen wij nu, In de nieuwste voor- jaarstinten van 1954, voor bijna de helft van de nor male prijs. 'AANSf Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop, niet van zomaar een voorjaarsstof voor jap.onnen, blouses en meisjeskledmg, neen, van de originele Italiaanse Doupion, 70 cm, breed, licht en was echt, in de kleuren Dtor- bleu, bois de rose, cyclaam, turquoise, ciel (hemelsblauw) malsgeel enz,, per meter voor 9 0 «•nKO.CBlT.tUM StKKKWta, Tc!. 23!SC helft was het wederom Bosman, öie voor een doelpunt 2orgde, dat ech ter voor buitenspel werd afgekeurd. Kort voor het einde werd de S.F.C.- voorsprong vergroot door een keurig doelpunt van middenvoor W. Nie- berg. Toen de scheidsrechter reeds zijn horloge controleerde kwamen de gasten goedkoop aan een tegenpunt. Ëen effectvolle bal verdween in het S.F.C.-doel. In de laatste phase van de com petitie is Schiedam er in geslaagd wat naar boven te komen en zal nu met Hekelingen om de 3e en 4e plaats moeten strijden. Ook gisteren hebben de Schie dammers weer een overwinning kunnen boeken, hoewel met de rust de gasten een 1—0 voorsprong had den. Na de thee kwam er wat meer tekening in het spel en maakte J. van Gent de gelijkmaker, terwijl kort voor het einde middenvoor Zonneveld de overwinning aan Schiedam bezorgde. De Schiedamse Grunningcrs heb ben Zoaterdag de leste feestoavend hollen in 't Volksgebouw. De Grun- ninger vlaggen en ook de Schie damse versierden de zoal. Gemam- te woapens pronkten d'r ook. Veur- zitter H. H- J. Hol haitte noamesns 't bestuur allc..,oal hartelijk wel kom. Noa 't zingen van *t Grun- nens Laid zee hai 'n extra Wel komstwoord tot meneer Vennik. 't Was vief joar leden dat hij op Gruno west was. Meneer Ven- mir het vrouger zien beste krach ten as regisseur veur onze Gruno geven en het toneelspel ging onder zien laiding flink de hoogte in. Mej. D. Vennik het de laiding overnomen en wicchirven ons over al zain en beuren loaten wat toneel en zang betreft. Hail veul hebben wie aan de fam. Vennik te danken, aldus zee de veurzitter. Verder zee hai, dat in Delft op Hemelvaartsdag (2? Mail een ge westelijke bieainkotnst hollen wordt. De Li esters zingen hiernao 6 haile mooie laidj es. De leste wair extroa geven omdat leden zo haandjeklapt'n. 't Was 'n versie rnaokt deur ain van leden op wieze van: O, mijn papa. Hail mooi. Toneelclub bracht: „Speulmans bazar", 'n bliedspu] in drei be- drieven deur Jac. Kremer. 't Wuir aibela mooi speult, zo vlot en rollen prachtig vertolkt. Grimeerder haar zien best doan. Liestcrs en toneel staan allebaide onder laiding van mej. Vennik. Noa afloop dankte veurz. heur hartelijk veur alles en bood heur 'n geschenk aan noamens de vcr- aimgmg. Nou 't seizoen aflopen is dankte hij alïcmoak dei d'r aan nutwaarkt hebben om de Gruno oavenden gezellig te moaken. Dou gingen de bainen van de vlcer onder laiden van. mej. Stuurt en meneer Albers mit mu ziek van meneer Schilperoord. 't Was 'n gesloagdg oavend. De 3 jaar oude ontspannings vereniging „Amigo" die naar 360 tellende leden voortdurend bezig houdt met tafeltennis, volleybal, kaarten, enz-, enz, Zaterdagavond was een vry kop pelconcours Klaverjassen georgani seerd in Ti vol! Aan een groot aantal tafels werd gespeeld om 3 x 1500 punten, met verwisseling van tafels. Met het oog op de naderende Pasen ont braken bij de prijzen d^ „eieren" niet. Na afloop bleef men nog gezel lig bijeen voor een dansje, onder leiding van de heer R- v. d. Hatert. Dat het in het verenigingsleven een dringende noodzaak is, bij tijd en wijle op een avond nader on derling contact te zoeken, was de overtuiging van de heer P. C. Mouhaan, voorzitter van „Ursus". toen hij Zaterdagavond in Musis Sacrum de leden, donatrices en donateurs en in het bijzonder ver schillende oud-led en en oud bestuurders van harte welkom heette. Hierna is door het Rotterdamse Cabaret Ensemble, met als confe rencier H Mast. een zeer uitge breid vanéténrogramma, me.t voor een elk wat «wils. gegeven. „The Melody Makers" noodde na afloop hiervan, met gezellige dans muziek, jong en oud naar de dans vloer. Het was Zaterdagmiddag een uitbundige 2r0eP kinderen, welke de grote zaal van Irene bevolkte. Op de eerste plaats waren daar aanwezig de 130 kinderen van de Zondagsschool van de Herv. School aan de Goeman Borgesiusstraat. Verder waren voor deze middag uitgenodigd circa 170 kinderen al len in de leeftijd van 513 jaar, welke nog geen lid zijn. Het hoofd van de Zondagsschool, de heer J. Vermeulen, heeft de middag met gezamenlijke zang van „Scheepje onder Jezus hoede" ge opend, waarna Ds Hemmes de kin deren heeft toegesproken en de kinderen die nog geen lid van de Zondagsschool waren, aangespoord hun ouders te vragen ook lid te mogen worden. Hierna heeft Schiedamse oud zee-kapitein, heer Hazenboer, verschillende door hemzelf ver vaardigde films, waaronder reis verhalen en komische films, ver toond. Door bemiddeling van diverse winkeliers konden de kinderen versnaperingen aangeboden worden. Toe» Zaterdagmiddag de 19-jari- ge P. B. uit de Mariastraat in het Spinhuisstraat zijn motorfiets wilde starten, raakte dit voertuig in brand. Met emmers water heeft de eigenaar het vuur gedoofd, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. De motorfiets werd zwaar bescha digd, Zaterdagmiddag hebben enkele jongens een vuurtje gestookt aan de Noordvestsingel nabij de Rola- haardertfabriek. De grasberm en het struikgewas langs deze singel raakten tot over een oppervlakte van 10üm2 in brand. Politie, brand weer en omwonenden hebben het vuur gedoofd. Gisteren is in Delft de Hockey wedstrijd gespeeld Ring-Pass II tegen Spirit 2. Deze wedstrijd is gewonnen door Spirit dat hier mede nu naar de 3de klas KNHB promoveert. Zittend V. l.n.r. W. Janse, W. Dries, J. Kreuger. J. Nefkens, P. Stoop man; staandH. Bernaard, P. Rodenrijs, G, v. Es, Fr. Hengst, P. Vredebrecht en S. Kind. In een felle maar ook sportieve wedstrijd heeft het tweede herenelf tal van Spirit in Delft met 1—0 ge wonnen van Ring-Pass III. Hiermee behaalde Spirit n het kampioenschap van de 4e klasse K.N.V.B. en automa tische promotie naar de 3e klasse. Direct bij aanvang van de wed strijd bleek al dat beide partijen, die evenveel op het spel hadden staan, volkomen tegen elkaar waren opge wassen. Het spel golfde heen en weer totdat Spirit plotseling wist door te breken en Fr. Hengst een keihard schot in de uiterste bovenhoek van het doel wist te plaatsen. De bal ging echter via lat en het hoofd van de keeper weer in het veld. Spirit was door deze pech echter in het ge heel niet geïntimideerd en aanval op aanval volgde. Diverse schoten uit straf corners werden juist langs het doel geplaatst, terwijl de doorbraken van Ring-Pass door de Spiritachter hoede onschadelijk werden gemaakt. Vóór rust kon geen van beide par tijen tot scoren komen. Ook na rust was het weer hetzelf de spelbeeld: een sterk aanvallend Spirit met gevaarlijke uitvallen van Ring-Pass. Eerst halverwege de tweede helft kwam het zo begeerde doelpunt voor Spirit. J. Nefkens plaatste de bal uit een strafcorner feilloos langs de keeper 10. Ring- Pass zette nu alles op alles en het Spiritdoel werd onder zeer sterke druk gezet. Dank zij prima werk van keeper en achterhoede kon Ring- pass niet tot scoren komen en'lang zamerhand wist Spirit zich uit de greep van de Ring-Pass aanval te onttrekken en nam weer het initia tie! In de laatste minuut kwam Ring- pass nog gevaarlijk opzetten, doch de Spiritanen gaven geen krimp. Het eindsignaal deed de algemene span ning in algemene vreugde voor Spi rit omslaan, zij waren door deze be vochten 1—overwinning kampioen. Na de promotie van Heren I vorig seizoen, heeft bet tweede elftal zich nu volkomen gerehabiliteerd na een aanvankelijk zwak begin (3 zware uitwedstrijden achtereen gewonnen!) en zich dichter achter het eerste in de 3e klasse der K.N.H.B. geplaatst. Enige weken geleden werd de Rotterdamse wielerfederatie opge richt. Deze federatie omvat de 5 R'damse verenigingen, terwijl te vens K. C. Schiedam lid is. Door de federatie is een compe titie uitgeschreven waarbij de ver enigingen om beurten tegen elkaar uitkomen, zodat iedere vereniging 10 wedstrijden heeft te rijden. Door het toekennen van punten zullen dan na afloop de -winnaar en dc verdere prijswinnaars bekend wor den. In het kader van deze com petitie had R. C. Schiedam heden morgen haar le wedstrijd en was de tegenstander R. "V. de Rotter damse Leeuw. Do Leeuwen hebben flink van zich afgebeten zodat voor de Schie dammers geen enkele ereplaats was De teerling is geworpen! Het is Succes niet mogen gelukken beslag te leggen op de titel. Door een puntenverdeling met Eureka en een overwinning van Trekvogel# op Poortegaal Is Trekvogels kampioen gev. orden. Er is door belde partijen hard voor de overwinning gesjouwd. Het meest toch wel naar onze smaak floor de thuisclub, maar de twee aanvatskwartetten vonden hechte verdedigingen op hun weg. Succes heeft bijna voortdurend het initiatief in handen gehad en de bal verkeerde ook wel het meest in zijn aan vals vak. Toch werd het eerste doelpunt door Eureka ge maakt na JO minuten. Het antwoord bleef niet lang uit. A- van Krogten liet de gelijkmaker door de korf verdwijnen. In tweede opstelling waren dc blauwwitte» hun tegen standers aanvankelijk verre do haas Vooral de combinaties voor de korf waren geraffineerd en goed van opzet. Het duurde dan ook mat lang of H. Bons kon zijn club een 21 voorsprong bezorgen, Wonde1' lijk genoeg wilde het na dit aoe>- punt niet meer lukken. Na de rust bracht Eureka de stand op gcHjku voet met een ver schot en in de derde opstelling namen de Rotter dammers zelfs de leiding met een rustige en goed gemikte worp van af de lijn. Èerst een kwartier voor tijd bracht S. la Lau de balans op nieuw in evenwicht. In de begin opstelling was men volkomen aan elkaar gewaagd. Onder jpote. span ning verstreken de laatste minuten zonder doelpunten. Naar onze me- overwinning wel verdiend, maar daarmee zouden zij toch niet ver der zijn dan de tweede plaats, Nh t moeten zij genoegen nemen met de derde. Voor Poortegaal is nog niet alles verkeken. Merwede verloor van T.O.V. en als Poortug&al nu van Merwede weet te winnen, dan zal een beslissingswedstrijd moeten uitmaken welk twaalftal zal degra deren. Schiedam heeft in de laatste com petitiewedstrijd de punten eveneens gedeeld, In. een prettige uiterst sne.- le wedstrijd tegen een jonge Phoe- mx-ploeg werd het 4—4. Schiedam vond het eerst de korf door een doelpunt V3n D. Vermeulen Ni weggelegd. Daar men ondanks net mooie voorjaarsweer in de vlakke polders bij Nieuwerkerk a, d. IJs- sel nog met een flinke tegenwind •had te kampen viel het hele ren- nersveld bij de amateurs als bij de nieuwelingen spoedig in stukken. Ook de lekke banden maakten slachtoffers, zodat men na 3 ron den van 17 km. op het gehele tra ject renners zag zwoegen, a Heen of met zfjn tweeën. Amateurs 85 km. 2 uur 11 min. 1 B. Albïas (R.L.) 2 F. Proost (S>. 3 M. Vink (R.L.). 4 P. de Jong (S> 5 j. Geelhoed (R.L.). 6 K v. d. Heu vel. 7 P. v. Wijk. 8 J. Knijueiv burg (S.). Nieuwelingen 51 km. 1 u. 15 mm. 1. E. Morelitte (RL). 2 J. Jacobs (RL). 3 F. Thermoshuizen (RL). 4 E. "Wittekoek (S). 5 P. Zeelenbetg. (HL). 6 F. Alblas (RW. 7 E. v. Schou. (RL). 8 C. Verrijzen (RL). Junioren 18 km. 34 min. 1 \V. Biaveiibcier. 2 G. Soniers- 3 K. Somers. 4 J. Bolleboom. 5 D. Kranenburg. Allen R.L. Zaterdagnacht is ingebroken in da opslagplaats van de opkoper van oude metalen L. van D. aan dc Ja» van Rieöecklaan. Er werd koper en lood gestolen ter waarde van f 160.-. Ter inleiding van de festiviteiten ter gelegenheid van het zeventig ja rig bestaar van Kermes-DVS kwa- De moeilijke wedstrijd in Rotter dam tegen ZuideTSter is doen- DHS in een 10 overwinning omgezet. Er werd van de zijde van de gastheren soms wei iets te hard gespeeld, maar de scheidsrechter had er goed het oog in en stond niets toe. Over het geheel is er door de geel-zwarten de gehele wedstrijd beter gespeeld, maar doel punten vielen er niet. De rust brak dan ook aan met blanke stand en ook er na duurde het tot 10 minuten voor het einde, voordat invaller B. van Leeuwen uit een corner bet win nende doelpunt kon scoren. De verdere uitslagen luiden: DHS 2—EDS 2 5—3. DHS 3—SMV 3 4—0. Hellevoetsluis 2—DHS 4 1—2. Rockanje 3—DHS 5 3—3. AVS 3— DHS 6 1—3. DHS 7—Noorderkwar tier 3 0—7, Juniores: DHS bNRC b 0—1. DHS eZwaluwen V. c3 10. In een wedstrijd, waarbij de zenu wen tot het uiterste gespannen wa ren, heeft DJR.Z. tegen D.O.K. uit om de hoogste eer gevochten en een 2—2 gelijkspel was hiervan het re sultaat. Van de wedstrijd valt niet veel fraais te vertellen, D.O.K. dat in hoofdzaak in de verdediging moest spelen moest on zou winnen en ver toonde dit ook door minder fraai, ruw spel. Voor rust stond D.R.Z. met 21 voor. Reeds na zeven minuten had R. van Eyk zijn club de leiding gegeven en nadat D.O.K, erin was geslaagd gelijk te maken, schoot de zelfde speler een vrije verre trap ont zettend hard en zuiver in het vijan delijke doe! Tegen de verwachting in wist D.O.K. weer gelijk te maken en hierna werd er door beide par tijen zo fél gestreden dat DJt.Z, blij was met het 22 eindresultaat. Onze stadgenoten staan nu één punt voor op D.OJi. en beide elftallen moeten nog één wedstrijd spelen. Kampioen D.R.Z. 2 speelde een rustig partijtje in het voorjaarszonnetje en gunde R.K.WJ.K, 2 een l—0 overwinning. D.R.Z. 3 zette de zegetocht voort door nummer twee Hellevoetsluis 3 te kloppen. Reeds voor de rust hadden de Roode Zonners een 3—0 voor sprong en na de rust werd het 4—1. C, Muilwijk en J. de Later maakten voor de Schiedammers de doelpun ten. Met drie punten voorsprong op hun naaste concurrenten is het kam pioenschap voor dit elftal nog maar een kwestie van tijd en zij toonden dit gisteren door met hun touringcar zingend en juichend Schiedam bin nen te rijden. D.R.Z. 4 speelde gelijk tegen V.N.D. 4 (22) H. Paauw en K. Scheffers maakten de doelpunten voor de bewoners van het veld aan de Laan Ons Genoegen. D.R.Z.A. maakte er ook 22 van tegen Zwa luwen V A. en D.R.Z. B. verloor met 21 van Excelsior M B. Aan de Huishoud- en Industrie school, Prins Mauritsstraat 9. Schie dam, zijn de voorbereidingen voor de tentoonstelling in volle gang. De ze zal worden gehouden op Dinsdag 13 en Woensdag 14 April a.s. Na de officiële opening op Dins dagmiddag 2 uur, zal er gelegen heid zijn tot het bezichtigen van de tentoonstelling op Dinsdag van 2 30 tot 4.30 en 's avonds van 79.30 en "Woensdag van 2—-4.3Ö en van 7 9 30. Er zal werk te zien zijn van de diverse opleidingen. Zelfs zal een kleme modeshow gegeven worden om de door de leerlingen gemaakte kleding te demonstreren. Hier en daar zal ook een groep leerlingen aan het werk zijn om een indruk te krijgen van het on- derails, dat geseven wordt Er is tot vérhoging van de gezel- gelijkmaker zorgde L. v. d. Kraan j^n zaterdagavond een *SK£ voor 2-1. maar nog juist voor tijd oudere leden bijeen op dc reume, die j k"3e S tvie er K kon van een kooj. riHt kjst 3n hef,ft kan genieten van een a£iftfLa*?i nortie poffertjes uit de H.!S.-keu- tochï Phoenix <Bf «iod opmen".' waTbetegd''te hotel "Joc—1 van ~n thM en wie op gelijke voet- In de tweede helft gr00t aantal speleis van i ie i en iauuv ,f nam Phoenix weer de leiding, doch m 1928 Hermes-DVS in de eerste p ue tI m door een doelpunt van J. v. 0'.klasse bracht, bevond zich onder de j T jT.eianff -telt in het mi- Tuuk had me» daarvan met zorcunisten. Nadat onder een gezellige -d r.vj(s voor meisjes lang pleizicr. Even zag het er na-'u a^nUei oude herir.neringen waren deze tentoOTSteK uit dat de rood-zwarten nog «11 opgehaald, schaarden de reünisten er aan- aeze tenioonsiei een overwinning zouden 4e?n stru zich aan de feestelijk gedekte tafels j ime ie e ken toen D. Vermeulen 43 had voor een reünisten-diner, dat op kun- j laten noteren, maar kort voor tUO jigc wijtt1 werd geleid door de voor- stelden de Hagenaars de eïndiut Z1ttcr van de ri-'umsten-commisMer» TTn vmrmïP- slag definitief op 44 vast. Schie- Van Hermes-DVS. de hcei F, Schuur- i 1111*1X115 dam is dit seizoen als vierde op i" mans. Ook hier getuigden dc vele j speeches ven de sterke band. die de Ter gelegenheid alver» ranglijst geëindigd. Schiedam 2 leverde een goede prestatie door slechts met 4h—3 van Het Zuiden 8 te verliezen. Op eigen terrein zijn de Rotterdammers moeilijk te verslaan. Succes 2 schoot uit zijn slof door Spartaan 2 op eigen terrein met 2—7 ie klop pen, ÖD.! 2 speelde iit Maasland een forse partij tegen O-D.O.. maar won toch met 13: O.D I. 3 mcsi de eer laten aan de beïoekets Oranje Nassau 3 won met 45. De junioren kwamen tot de vol gende resultaten: Schiedam—Velox A 4—1; Rozenburg A—Succes A 91; Schiedam B0—5; OSCR —Succes B 1—1 en Maassluis A - OD.L B 5—0. blauw-witton bindt. Aan dit diner 1 jubileum van het tamboers- en pij- zat mee aan de wethouder van sport- perscorps Harmonie recipieert het zaken en tevens ore-lid van Hermes- bestuur Donsdag 20 April savonds DVS, mr P van Bochove. om 8 uur in de bovenzaal van ge- bouw „Arcade Op de werkdagen van 16 tot en met 24 April is de jeugd tot 16 jaar van 's morgens 9 tot 11 uur in de gelegenheid tegen het gereduceerde tarief van 0.25 te gaan zwemmen in het Sportfondsenbad. Burgerlijke Stand Geboren; Pieter M. C. t. v. A, F. 1. Florijn en p. C. de Groot Dre- wes z. v, J. v.d.Berg en A. J. v. d. Werff. Wilhelmus J. M. z. v,_ J. W. van Hove en J. P. van Duiker en. Levenloos kind van J. D. van Wolde en T. A. v. d. Westen. Overleden: G Mensinga, 85j. Zoals wjj reeds vorige week meldden, heeft de voetbalvereniging van de werf „Wilton-FeUenoord" Zaterdag, in het bader van het eeuwfeest van de Vennootschap een sportdag gehouden met de leden van de voetbalver eniging van de Amsterdamse Dok- en Bouvr Maatschappij. Des ochtends waren, zowel in Am- f sterdam als Rotterdam de werk zaamheden normaal verlopen, doch des middags meldde het Amster damse gezelschap zich, in totaal 64 dames en heren. Na verwelkoming en een kopje kofhe ter inburgering traden vete raan-voetballers van beide vereni gingen in het veld, Na kennismaking en het overhan digen van een vaantje aan de Am sterdamse collega's heelt ir Wolt- jer, lid van de directie, namens de directie de gasten toegesproken en zijn vreugde uitgesproken om sport lieden van een bevriende scheeps bouw Mij. door een eenvoudige sportmiddag, deelachtig te maken aan het lOÖ-jarig bestaan van "W.F. Hierna deed de heer Woltjer de aftrap en hebben de „oudjes" ge zwoegd, harder dan op de werven. De W.F.-ers hadden er blijkbaar meer kaas van gegeten en stonden met de rust al met 20 voor. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal in deze wedstrijd blies, was de stand 4—-0 geworden. De verkleedc troep, welke hierna met de nodige kolder het terrein kwamen veroveren, deed een luid geloei weerklinken. U kent zo de types van gecostumeerden bij een voetbalwedstrijd. Aaltje met de kockepan, en de zware neger, schoorsteenveger, enz,, enz., zij maakten de dolste caprio len in het veld om de bal te be machtigen en weer weg te werken, waarbij alle regelen van de kunst werden weggecijferd. Toen één der deelnemers '"erd „gevloerd" werd hij op een ladder gebonden, weggedragen en voor de rest van de wedstrijd tegen de doel paal geplant. Het was een komisch geheel, dat van alles deed, behalve doelpunten maken, Hierna werd de „big-match" van de dag gespeeld tussen de eerste elftallen van beide Scheepsbouw Maatschappijen. In de mid den cirkel heeft voor de aanvang de aanvoerder van W.F. aan zijn Amsterdamse collega bloe men aangeboden. De Amsterdammers hebben in de ze wedstrijd voortdurend iets ster ker spel laten zien dan de W.F.-ers. Het spel ging vrij snel van doei tot doel, en bleek de gevaarlijkste kant van de Amsterdammers wel de lin- kerwing te zijn. Het treuzelen en het te korte spel van de Schiedam mers kon geen succes opleveren. De gasten wonnen tenslotte verdiend met 02. Na een gezameljjke koffiemaal tijd verenigde men zich in het club- Wat men moetweten: Apothekers-nachtdienst: Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen, bü ongeval: G.G, en G.D. Tuinlaan 80. Te! 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bib! Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. RJK. Leeszaal en Bib!: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole, 3, 5, 7, 9 uur: „Anna". Passage, 2, 4.15, 7, 9.15 uur: „Berlijn.Oostzone". Bijeenkomsten: Irene: 8 uur Staatsmijnen-film. Musis: 8 uur Kath. Jongeren. Kajuitbus: 8 u. Bilj. ver. Eureka. Vandaag herdenkt de heer Joh. Schiller de dag waarop hij voor veertig jaar in dienst trad bij de drukkerij „De Eendracht". De jubi laris, die thans de functie van chef van de zetterij bekleedt, werd van morgen met zijn familie in tegen woordigheid van het voltallige per soneel door commissarissen en di rectie gecomplimenteerd. Namens de commissarissen roemde de heer A. de Groot het vele en goede werk, dat door de heer Schiller in de voor bije veertig jaar is verricht. Dank zij ook zijn kundige leiding is het be drijf uitgegroeid tot wat het nu is. De heer De Groot overhandigde de jubilaris een geschenk onder couvert Ditzelfde deed de directeur, de heer J. van Pelt, namens bet jubileum- fonds. Mr G. M. Hovingh reikte de heer Schiller de verguld zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel uit. Voorts voerden nog een aantal sprekers het woord, o.a. namens de vak-orga nisatie van de typografenbond, waar van de heer Schiller bestuurslid is. Alle vriendelijke woorden gingen vergezeld van geschenken. Mevrouw Schiller kreeg een bloemenhulde. In de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Warande is morgenavond om 8 uur een kerkdienst, die zal worden geleid door ds E. Venema uit Maas sluis. In verband met de verkiezing van de Provinciale Staten belegt de Schiedamse afdeling van de VVD Donderdag 15 April om 8 uur in de bovenzaal van café-restaurant „De Amstelbron" een openbare verga dering. waar mr L. K. J. Ridder van Rappard, burgemeester van Go- rinchem, zal spreken over „Een strijdbaar liberalisme is noodzake lijk". Na een matige, maar toch vrij aardige wedstrijd, heeft HBSS kans gezien weer eens een overwinning te behalen. Weliswaar was dat in ren - vriendschappelijke ontmoeting en wel tegen Sunlight in Vlaardir- geu Als oefenpartij heeft deze wed strijd zeker zijn nut gehad. De uit sla,? was van weinig betekenis. HS SS won met 3—2. Ruststand 2—1 voor HBSS, Het was een sportieve wedstrijd. lokaal van W.F., waar het cabaret gezelschap „De Notenkrakers" met een gevarieerd programma de lach spieren wat losser maakte. Met een gezellig bal werd deze goed geslaagde dag besloten. KOTTEKDAM Bestuurder besat geen rijbewijs Zaterdagavond is op de Schie- kade de 14-jarige Cathanna Leen- ders uit de Vijver hof dwarsstraat met haar fiets door een auto aan gereden, achterop zat haar elfjarig zusje Adriana. De meisjes vielen op straat en liepen verwondingen op aan hoofd handen en benen. Ze zijn naar het Bergwegziekenhuis vervoerd, waar Adriana met een ernstige wond aan de linkerknie is opgenomen. Tegen de autobestuur der werd proces verbaai opgemaakt omdat hij geen rijbewijs had. Bij voetbalwedstrijden zijn giste ren drie spelers gewond. Op een sportterrein aan de Gordelweg kreeg in de wedstrijd DZV—GLZ de 19-jarige bankwerker M. Schot uit de Polderstraat een trap tegen het hoofd toen hij een bal wilde koppen. Met een hersenschudding en een hoofdwond is hij naar het Bergwegziekenhuis vervoerd en vandaar naar huis gebracht. Op het terrein van Sparta brak de 20- jarige timmerman H. H. Terwal uit de Jasmijnstraat zijn rechter been toen een tegenspeler hem raakte. Hij werd naar het Zuider ziekenhuis vervoerd. De 20-jarige monteur P, P. Konijnenburg van de Hordijk kreeg een trap tegen de rechterenkel in de wedstrijd West- End—HVS aan de Smeetslandsse- dijk. Ook hij werd naar het Zuider* ziekenhuis gebracht. In de Wilgenstraat is gister middag de 5-jange Gerard Hagen beek, die daar woont, met zijn fiets op straat gevallen, waarbij hij een. hersenschudding opliep. Hij ia in *t Bergwegziekenhuis ter verpleging opgenomen, Op de Bergweg heeft Zater dagmiddag de 50-jarige lijnwerker bij de RET, J. Kouwen uit de Ma- thenesserstxaat, een vallend stuk rail op zjjn rechtervoet gekregen, die daardoor ernstig werd gekneusd. Hij moest in het Bergwegziekenhuis worden opgenomen. De 19-jarige M. Peeman van de Brielselaan is daar met zijn fiets door een vrachtauto aangereden en met verwondingen aan het boven been en de borst naar het Zuider ziekenhuis vervoerd. Op de hoek van de Wielewaal straat en de Korhaanstraat is gister avond de 36-jarige R. Souwmeerter- Korink uit de Bensstraat met haar fiets tegen een personenauto ge reden. Zij is met een hersenschud ding naar het St Franciscusgast- huis vervoerd. Bakker Wouter van der Sluis is vanmorgen hartelijk gehuldigd in het bedrijf waar hij de laatste veer tien jaar werkt, de firma A. A. den Boer aan de Malhenesset'dijk. Het is P- nes vijftig jaar geleden dat de heer "Van der Sluis op zijn elfde verjaardag als jongmaatje een bak kerij binnenkwam. Zijn huidige pa troon sprak hem toe en overhan digde eon enveloppe met inhoud, en de collega's schonken eon bloemen mand, De heer Vati der Sluis brengt de rest van de dag in zijn woning aan de Burgemeester Meinesziaan 28 door. Dc 26-jarige aannemer J. A. Poï- sus uit de Schielandstraat is van morgen om zeven uur op de hoek van de Bergselaan en de Rodenrü- selaan met zijn motor tegen een auto gereden. Hij liep daarbij een hersenschudding op en is vervoerd naar het Bergwegziekenhuis. Zaterdagmiddag om kwart voor één is op de Schiekade een vracht auto met aanhangwagen tegen een motorwa» van fijn 5 gebotst. De cabine, het -hassis en de motorkap werden ontzet. Van de tram bra ken twee ruiten. Het tramveikeer in de richting Hofplein ondervond een kwartier vertraging. Voor het examen ter verkrijging van het diploma brandmeester Vrijwillige Brandweer zijn geslaagd voor het theo retische en voor het practische gedeelte, brandmeester Evertse, bluseetiheid 64. brandmeester Nic. van der Spek blus eetiheid 50 brandmeester S, Ouwerkerk beroepskem, H, Kuyper "brandmeester, biuseenheid JU. brandmeester P, J. van Kesteren. biuseenheid. 93 (Perms), brandmeester W. Appels biuseenheid 66, De laatste drie zijn bovendien be voegd als instructeur op te treden. Voor het theoretische gedeelte slaag den: Ir K. Dijkshoorn, directeur GVMD. brandmeester J, Peterson biuseenheid 36 brandmeester R. Zwankhuj'ïen bius eenheid 19, brandmeester F. J. van den Broek, beroepskern, ad. hootdbrand- meester J. A. Bruinse, beroepskern. M. van den Blink brandmeester, biuseen heid 8. De heren Peterson, Van den Broek. Bruinse en. Van den Blink krygen de aantekening, dat zij voor het vak „in- structtetechniek" een voldoende cyfer hebben behaald. Drie candidaten werden algewezen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1