1 I C D In Arcade jubileerde zilveren „Harmonie DE KLERKeZN KOERIERSTERS Spirit-dames kampioen dus kampioen .Rotterdam'5 jubileert m Schooljongen speelt rol in Rotterdamse film Yiruly sprak in Museum Contactavond van BAVO „De houten ham" bij de PTT AGENDA Steun in de Strijd in Musis Esperanto-agendo Esperanto wint veld Diefstallen op voetbalterrein Zij slaagden voor de EHBO HBSS deelde met Zwart-wit Duivensport DRZ speelde gelijk tegen Ons Huis Finales Paas- sporttournooi Een halve eeuw coöperatie FANTASTISCH MOOIE KARPET WILTON KARPETTEN ÉÉN DESSIN - ÉÉN MAAT - ÉÉN PRIJS Brandweer kon industriepand niet binnen Droogoven in brand Zeilkano sloeg om op de Plas Plotselinge dood Bromfietser ernstig gewond na botsing Propaganda voor gemeentelijke jeugdkampen SCHIEDAM Nette slagersleerling of halfwas Een nette lietsjongen hulp in de huishouding 2 Maandag 26 April 1954 j Het was een indrukwekkend ge zicht, toen Zaterdagavond by het openen van het doek in de grote zaal van Arcade, het gehele Tambours- en Pijperscorps „.Harmonie" 0p het to- neel stond opgesteld. Het begin van de avond had een officieel karakter. Hoe kon het ook anders. Het was 25 jaar geleden dat de voorzitter, de heer j, F. Veen. man „Harmonie" oprichtte, toen on der de naam „Fluitclub Harmonie". Gedurende een. kwart eeuw heeft de heer Veenman de voorzittersha mer gehanteerd. Zaterdagavond heeft hij deze hamer overgedragen aan zijn opvolger de heer D. Krommenhoek, niet echter alvorens hij was gehul digd voor het vele werk dat hi] voor -Harmonie" had verricht. Als aan denken aan zijn voorzittersschap ont ving de heer Veenman een smeed ijzeren klok, terwijl zijn echtgenote een prachtige ruiker anjers ontving. Tenslotte werd de heer Veenman be noemd tot ere-voorzitter van het corps. De voorzitter van de huldigings commissie, de heer J. Sonneveld. sprak namens de burgerij de heer Veenman toe, en bood een drietal zilverkleurige hoorns aan, voor de oudste hoornblazers. De oude kope ren hoorns werden de hoornblazers van het Jeugdcorps omgehangen. Voorts werden aangeboden een drietal nieuwe kleine trommels, be stemd voor het jeugdcorps. Bij deze plechtigheid waren aan wezig ds A. Hofman en ds J. G. Janssen, wethouder Th. J. C. v. d. Bergh vertegenwoordigde het Ge meentebestuur. De dirigent van het corps, de heer Veenman Jr., verzocht zijn vader het corps nog eenmaal te willen dirige- 59 ren. Onder leiding van de ere-voor zitter speelde „Harmonie" de Banier Mars. Hierna is een journaal van herin neringen uit het verleden gedraaid. In de loop van de avond hebben leden van het corps nog enkele to neelstukjes opgevoerd, zoals de „Ka bouterparade" en de beroemde „To verfluit". De avond werd besloten met het gezamenlijk zingen van gezang 131 l en 4. De „Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum" heeft haar leden Zaterdagavond vergast op een bljzou- der interessante lezing, die de beken de vlieger-schnjver A. Viruly in een van de expositiezalen van het Mu seum hield. Sn met het engageren van deze populaire Nederlandse luchtvaartfiguur heeft deze Vereni ging wel een bijzonder gelukkige greep gedaan. De aanwezigen hebben een genot volle avond gehad door het interes sante. amusante en literaire betoog, waarin de heer Viruly de ontwikke ling van de Nederlandse luchtvaart schetste. Tot slot van zijn voordracht las de schrijver voor uit eigen werk. Regelmatig houdt het personeel van de BAVO. allen gebundeld in de personeelsvereniging, contactavon den, Zaterdagavond was men weer bijeen in Tivoli, alwaar wegens ziek te van de eerste voorzitter, de heer J. Overdevest als 2e voorzitter de aanwezigen van harte welkom heet te. Het is een gezellig entre-noas ge worden, waar eigen leden verschil lende sketches opvoerden. Tussen de nummers door werd er een dansje gemaakt, The Bavo Swing College verzorgde de muziek. Met volle tevredenheid zullen de leden wel huiswaarts zyn gekeerd, wellicht al reeds hunkerend naar de volgende ccntaetavond. Wat is er Zaterdagavond in het Volksgebouw, gelachen en gegierd om de klucht in drie bedrijven „De houten Ham", van Jan van Ees en Henk Bakker. Wie de betekenis kent van Houten Ham, begrijpt dat in dit spel van een bepaalde kant zwaar aan. grootdoe nerij wordt gedaan. Van een gewone familie beeft de dochter het wat hoog in haar hoofd, omdat zij kennis heeft aan een jonkheer-student-ingenieur. Deze jonkheer komt bij de familie kennis maken, bij welke gelegenheid zich de meest ingewikkelde situaties voordoen, welke voorlopig nog wor den omzeild. Het kan niet anders dan mislopen, zodat er van een verloving geen sprake is. althans niet tussen de dochter en de jonkheer, maar wel tussen de zoon des huizes en de dienstbode. Voor de opvoering van het toneel stuk, had er nog een kleine officiële plechtigheid plaats. In de tafeltennis competitie van de P.T.T, was het Schiedamse team W. Lateijn, C- Pluijm en P. v. d. Veer het landskampioenschap behaald. De voorzitter, dc heer A. Verlfn- den, heeft de landskampioenen toe gesproken en met het behaalde suc ces gelukgewenst. Onder daverend applaus namen zij de Wisselbcker in ontvangst. Met een gezellig bal. onder muzi kale leiding van Oris Loopik en Cor Don werd de avond besloten. "Wat men weten moet: Ap oth ekers-nachtd J e nst Rembrandt-apotheek, Rem- brandtlaan 5. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag fbehalve Maandag) van 9.30 tot 4,30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibl: Dam. ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Biosco pen: Monopole, 2. 7, 9 uur: „Sluiers van Bagdad". Passage, 2 en 8 uur: „Zij, die van de zonde leven". Bijeen komsten Musis Sacrum: 8 uur: Mode show Herman Eyl. v Irene; 7.30 uur: Feest vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. In de grote Musis-zaal was Zater dagavond geen plaatsje onbezet. Hoe kan het ook anders, want de Schie damse Arbeids Toneelvereniging „Tot Steun in Strijd" heeft een goede naam! „De man in de rolstoel", een ge schiedenis van misdadig vernuft, en vernuftig speurderswerk van Maar ten van Vught was de opgave die T.o.i.d.S. zich gesteld bad. Het is geen gemakkelijk stuk, waar in heel veel van de speelsters en spe lers wordt gevergd. Niettegenstaande dat komt het toneelgezelschap alle eer toe voor de wijze waarop het het stuk heelt gebracht en waarvan de aanwezigen volop hebben geno ten. Na de spanning van bet spel kwa men nog enkele uren van ontspan ning op gezellig samenzijn. Mcrkredon, la 28an de aprilo. Scïigo pri la decidoj de la labor-kon- greso. Klubvespero ce gek: v. Gink Ploegstr. 19. De Gemeenteraad van Alkmaar heeft een motie ingediend door het raadslid R- Bakker overgeno men om dc samenwerkende Esperan- to-verenïgingen te Alkmaar een sub sidie toe te kennen van 100.^- Tij- dens de behandeling merkte de heer Bakker op, dat een jaar in concen tratiekamp Dachau hem geleerd had hoe gebrek aan kennis van elkanders taal een scheiding trok tussen hen, die een germaanse en die een Sla vische taal spraken. Ze zijn gekomen en ze zijn gegaan en wij hebben hen dit in zijn dubbele betekenis niet verstaan. Het bekende boekje over de stad Haarlem van Willem Leonard- dat reeds in het Frans en Engels *er- scheen._ zal nu ook in het Esperanto verschijnen. Hoe Esperanto vriendschap kweekt blijkt uit 't feit, dat enkele stadgeno ten deze zomer weder buitenlandse Esperantisten correspondenten op be zoek krijgen. Het deed de voorzitter van de Scbiedamsche toneel vereniging Al- berdinck Thijm genoegen, Zondag avond in zijn opening te kunnen con stateren, dat de grote zaal van Arca de niet voldoende plaatsen bood, om. alle gegadigden te kunnen binnenla ten. Spreker vond hierin het bewijs, dat Alberdinck Thijm bij het publiek een gewaardeerde vereniging is, en dat het gebodene steeds in de smaak van het publiek valt. Hierna hebben de speelsters en spelers de aanwezigen, door bun su bliem spel laten genieten van een klucht in drie bedrijven van. Toon van Vuuren. getiteld: Kathrina De Hoogste Prijs. Na afloop was er een gezellig bal onder muzikale leiding van The Blue SterA Jongelui hebben ingebroken in de canline van het sportterrein in het Volkspark. Er wordt voor een waar de van f 12 aan snoepgoed vermist. Ongewenste lieden hebben gistermid dag een bezoek gebracht in het kleedlokaal op het sportterrein van Wilton Fijenoord waar de voetbal wedstrijd WF-LMO werd gespeeld. De spelers van LMO waren vergeten hun kleedkamer af te sluiten. Na afloop kwamen deze voetballers tot de ontdekking dat zjj geld, polshor loges en andere waardevolle voor werpen misten. Aanrijding op B.K.-laan Zondagmiddag wilde de 41-jarige verzekeringsinspecteur j. A. M. O. draaien met zijn auto op de B.K.-* laan. De 32-jarige glazenwasser A. A. K. uit Rotterdam, die met zijn vrouw als duopassagiere per motor naderde, botste tegen de achterzijde van de auto. De duo-passagiere werd legen de straat gesmakt. De vrouw bekwam een hoofdwond en moest per ambu lancewagen van de GG en GD eerst naar het Gemeenteziekenhuis en daarna naar haar woning worden vervoerd. Ergerlijk vandalisme De expediteur J. van D. kwam gisteren tot de ontdekking dat een aantal jongetjes zijn vrachtauto, die hij onder een dekzeil op een terrein aan de Havenstraat had geparkeerd, danig onder handen had genomen, Het dashboard, de koplampen, de richtingaanwijzers, het dak. het stuur en de benzinetank werden grondig vernield. De politie, die en kele jeugdige vandalen op het spoor is, stelt een nauwkeurig onderzoek Verhuiswagen in brand Op het opslagterrein van dc firma Kleinekoort aan de Damlaan heeft de brandweer o.l.v. brandmeester D. de Jager Zaterdagmiddag een brandje geblust dat woedde in een oude ver huiswagen. Bij het Vrijdag gehouden examen voor het Eenheidsdiploma voor E.H.- B.O. zijn de volgende personen ge slaagd: Mej, E. Donker, mej. M. Haze- voet en de heren C. van Luyk, A. I. Risseeuw en Joh. Swart. Verder zagen de volgende perso nen de geldigheidsduur van hun diploma met twee jaar verlengd: W. Drop, A. van Diest, R. Figee, J. Koppejan, M. C. Plooy. D. Rolaff, J, B, Ronde cn A. van Waas. De cursus stond onder medische leiding van dr J. H. van den Borg, directeur van de*..G.G. en G.D." al hier. De technische leiding berust te bij het bestuur van de Schie damse Vrijwillige Brigade tot het Redden van Drenkelingen. Zaterdag is een Schiedams Jeugd- elftal vertrokken naar Hamm (Duitsland), om aldaar enige wed strijden te spelen. De HBSS'ers Korporaal, Meuldijk en Sleeuwen- hoek zijn hiervoor uitgenodigd. Door bovenvermelde wedstrijden moest HBSS Zaterdag onvolledig uitkomen in de oefenwedstrijd te gen Zwart Wit '28. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat Zw. Wit het heft in handen nam en van meet af aan een pittig partijtje voetbal weggaf, waaraan HBSS nog een lesje kon nemen. Dank zij het goede verdedigen van HBSS was de ruststand 1--0 voor de gasten. In .de tweede helft speelde HESS stukken beter en deze keer konden de Schiedammers het tempo goed volhouden, in tegenstelling met an dere wedstrijden. Zw. Wit scoorde met een prachtig doelpunt. 2—0 en dank zij voortreffelijk doelverde- digen van de Rotterdamse keeper Kas jus bleef deze voorsprong ge ruime tijd gehandhaafd. Maar toch moest hij zwichten voor een prach tig schot van Scheffers. 2—1. Nadat Zw. Wit de score tot 3—1 vergroot bad, was het weer Scheffers, die een voorzet rechtstreeks in een doelpunt omzette, 32. Dat bleek de einduitslag te worden, ware bet niet, dat Van Woerkom in de al lerlaatste minuut van een goede kans profiteerde, 3—3. Qua spel was Zwart Wit de meerdere in de ze wedstrijd, die bet aanzien toch zeker wel waard was en waarbij HBSS zich goed heeft kunnen oefe nen. Er werd sportief gespeeld. Zondag vloog de P.V. de S.V.C. de Postduif een wedvlucht van uit Oldenzaal 178 k.m., die de duiven binnen de twee uur vlogen. De liefhebber C. Verlinden boekte een pracht succes, deze won namelijk de 1 3 7 12 22 25 37 40. Vervolgens gebr. v. d. Kant 2 6 21 32 36 51 63, A. Heeren 4 14 3 8 71 80. D Bakker 5 60 67. P. Dalhuizen 8 54. H. Blom 9 23 76, L. Verheugen 10 31 62, J. Doejaaren 11 18 34 55 58 79. P. Hinten Co. 12 19 81. H. Hagen 14 75. J. Koster 15 45 61. H. Crama 16 27. L. Borzani 17 41 42 53 66. J. v. d. Windt 20 24 25 35 70 77 79. A. v. d. Tuijn 28 56. J. Christen 29 33 52. C. Korengevel 30. C. de Tuin der 39. j. v. d. Beek en Co. 43 46 73. C V. d. Grijp 44 59 65 72 74. D. Ram 47. Th. Jansen 48. A. de Man 49. J. Hazenbrood 57. K. Muylwijk 64. Z. Wenteler en Co. 69. W. Poort 68. H. Triel 69, A. v. d. Grijp 72. J. de Waard Diploma. Gelost 9 uur. Aankomst 1ste duif 10.46.36. Laat ste duif 10.55.32, Advertemte t. M.j burgerlijke stand Geboren: Hendrik z. v. L. den Boer en J. P. Ravensbergen. Frc- drika D. d. v. J, Keurhorst en M. P. Schippers. Petronelle d. v, J. Groeneveld en S. v. Wolfswinkel. Ferdinand z. v. W. Versteeg en W. Wijnhorst. Overleden: F. Hoogendam, 2 da gen. ROTTERDAM A'VV-leden bij de Herdenking Gevallenen De NVV—Bestuurd ersbond zal ook dit jaar weer deelnemen aan de herdenking van de gevallenen op 4 Mei a.s. De leden van de aangesloten or ganisaties worden verzocht op de ze Dinsdag zich om kwart vóór ze ven n.m. via de Kreupel straat in de Boterstraat op te stellen. Het bestuur van de N.V.V.-Be- stuurdersbot-d doel een dringend beroep op die leden, die zich tot nu toe afzijdig hebben gehouden, er thans ook aan mede te werken, dat ook dit jaar deze plechtigheid 7a 1 slagen en een ware demonstra tie zal zijn ter ere van hen, die voor onze Gemeenschap het hoog ste offer brachten. Duidelijk merkbaar js het in 't DRZ-kamp dat er een kampioens stemming heerste en men allerwe gen verheugd was over de behaalde kampioenschappen in deze club, De laatste wedstrijd in deze competitie van het eerste elftal van DRZ en het in degradatïegevaar verkerende Ons Kuis eindigde door verbeten vechten vafi Ons Huis in een ge lijk spel. Voor de aanvang werden door de aanvoerder van Ons Huis ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap aan aanvoerder Van Heiten bloemen aangeboden. De wedstrijd veTiep als volgt: Na 7 min, spelen wist R. van Eyk met een hard en goed gericht schot DRZ de leiding te geven. De zelfde speler herhaalde dit in de 15de minuut, na eert goede voorzet van rechts. Met DRZ xn de meerder heid werden nog vele aam al Mi op het Ons Huis-doel ondei nomen, ech ter zonder resultaat. Na 30 minuten spelen weet Ons Huis via een snelle doorbraak de achterstand te verklei nen. Met deze 1—2 stand kwam de rust. Na de rust was Ons Huis dank zij de felle wind dikwijls gevaarlijk voor het DRZ-docl. De druk werd zo sterk, dat na ongeveer 15 mm. spelen Ons Huis de partijen op ge lijke voet bracht. Door dit succes aangemoedigd kwam Ons Huis. dat verwoed streed om aan het degra datiegevaar te ontkomen, steeds -ft eer fel opzetten. Doch DRZ wist telkens het gevaar te keren. In het laatste kwartier boog Ons Huis het moede hoofd. DRZ. technisch de meerdere, was vooitdurend gevaar lijk in de aanval, doch dit kon geen verandering in de 22 gelijke stand brengen. DftZ komt volgend jaar in de 4e klas KNVB uit en besiuit dit seizoen door met de elftallen DOI uit Rotterdam en RK WIK uit Vla af dingen, kampioenen van de afdelin gen A en B, die eveneens promove ren. om de eer van hel kampioen schap van de afdeling Rotterdam te strijden. De winnaar wordt be loond met de z.g. Gouden Plak. Voor de tweede maal In dit seizoen kan Spirit de kampioensvlag hijsen, nu voor het eerste daineselftal. In een frisse en een wsarlijke kampi oenswedstrijd werd Pioniers luit Rot terdam met 4-1 verslagen. Door dit kampioenschap promoveren de Spi rit-dames nu automatisch naar de 2t klasse K.N-H.B, en verlaten zij ein delijk de 3e klasse, waarin zij sinds 1946 vertoefden. Reeds bij aanvang van de wedstrijd bleek dat Spirit de meerdere was van Pioniers alhoewel deze vochten wat ze konden om aan degradatie te ontkomen. Een gelijkspel was voor hen reeds voldoende om zich veilig te stellen, doch niet voldoende voor het kampioenschap van Spirit, dat zich dan ook van zijn taak kweet. Aanval op aanval volgde en nadat zowel c. v. Alphen ais M. Otjens naast hadden geschoten wist in de zesde minuut B. de Jonge te scoi*en. Het keiharde schot was volkomen onhoudbaar (1—0). Pioniers wist niet uit zijn teruggedrongen positie te ko men en in de 14e minuut plaatste mi dvoor C. Janse de bal schuin vóór het doel, waar de bal via de voet van de Pioniersback in het doel ver dween. (2—0). Nu scheen Pioniers wakker ge schud en het kwam fel opzetten. Door prima werk van de backs wer den echter alle aanvallen onder schept en werd de Spirit-voorhoede weer aan het werk gezet. Een voor zet van de rechtsbinnen werd door de midvoor juist naast geplaatst. Even later stopte de keepster een hard schot van de linksbinnen, ge scoord werd er echter niet. Met deze volkomen juiste 20 voorsprong kwam de rust. ïn het begin van de tweede helft kwam Pioniers sterk opzetten maar de Spirit-achterhoede hield stand en weldra maakte de prima combine rende voorhoede het de Pioniersver dediging weer danig lastig. Diverse schoten gingen naast of werden ge stopt door de keepster. Halverwege de tweede helft had Spint mécr suc ces toen B. de Jonge uit een vrije slag van C. Jansc de keepster voor de derde maal passeerde. 3—0. Nog geen vijf minuten later was het M. Otjens die op een prima wijze de bal utt een voorzet in het doel pushie, waarmee Spirit zich veilig stelde, 40. Pioniers gaf de moed nog niet op en ging alles op alles zetten. De back, die een prima partij speelde, kwam naar voren en herhaalde ma len kwam het Spiritdoel in gevaar. Tien minuten voor het einde werd hun inspanning beloond met een doelpunt van de midvoor: 4—1. Door uitstekend spel van spil en achter hoede wist Spirit in de laatste minu ten weer het initiatief te nemen, maar doelpunten vielen er niet meer. Na verblijf van 8 jaar in de derde klasse, met beslissingswedstrijden om het kampioenschap, die steeds verlo ren werden en diverse tweede plaat sen is nu eindelijk de promotie een feit geworden. In deze penocle in de derde klasse is ook het grootste deel van de oude kern vervangen door jongeren, weike deze prachtige pres tatie hebben kunnen leveren. Met dit succes zijn alle verlangens van Spirit voor het afgelopen seizoen verwezen lijkt: Het tweede heren-team dichter achter het eerste in de derde klasse en het eerste dames-elftal een klasse hogerop in de tweede klasse. Zondag 2 Mei a.s. organiseert Spi rit een „Spiritdag" waarop alle Spi rit-minded Schiedammers op Bos- hoek worden verwacht. Zondag 9 Mei wordt het grote tournooi om de Jan van de Berg-beker gespeeld waaraan o.a. zullen meedoen: het zo juist gepromoveerde Aeolus (Over gangsklasse). Ring Pass en BNC. Verdere uitslagen waren nog: Heren: Spirit II—BNC III 0—2 Spirit III—BNC TV 6—0 Spirit A—Leonidas B 1—0 Door een welverdiende 40-zege op dit Wit Rood Wit in Den Briel 7ijn de Schiedamse Geel-zwarten kampioen geworden van hun afde ling m de 4e klas K. N. V. B. Zij gaan nu door middel van de pro motie-wedstrijden trachten hun plaats in de 3e klas. die zij 4 jaar geleden verloren hebben, te her overen. Wat dc wedstrijd betreft waren de D.H.S.'ers voor rust tegen ton sterke wind in doorlopend in de meerderheid, doch doelpunten kwa men er nut. Na de rust ging dit beter, want na 2 minuten werd de stand al o—1. Nu waren de Geel zwarten niet meer te houden en binnen 15 min. was de score al tot 0—3 opgelopen. Het grote legioen supporters hief reeds het clublied aan en toen het 04 werd was het kampioenschap een feit. De verdere uitslagen luiden: C.V.V. 3D.H.S. 2 0—3 D.H.S. 4—Noorden 4 83 D.H.S. 7—5.M.V. 6 1—5 De finale's, die 30 April op ter rein Boshoek voor het schoolvoet- bal en schoolhandbai worden ge speeld, zijn de volgende; Scholen voetbal: 9 u. 2e VGLO schoolSt, Henricusschool le cn 2e pr. 9 u. Klaas de Vriesschool A Dr Sav, Lohntanschool 3e en 4e pr. ULO scholen voetbal: 9.40 u. St. Anth. St. JospchschoolRehoboth- school l le en 2e pr. W. de Zwij- gcrschool ITecbnischeschool I 3e en 4e pr. Handbal lagere scholen: 10.30 u. St. Agnessehooi IMaria Gorcltl- school II le en 2e pr. 10.30 u. St. Mf.riaschool IJan Ligthartschool A 3e en 4c pr. Handbal U.L.O. scholen: 11.20 u. Mater Deischool IMater Deischool II le en 2e pr. Om 11.20 u. is er ook een extra voetbalwedstrijd tussen ULO Com, en de RHBS. Het ULO comb, elftal, dat op 30 April a.s. zal spelen tegen het elf tal van de RHBS is als volgt sa mengesteld: H. Smit (St. Anth,) L. Westdijk Techn. sch.) J. Biesheuvel (Math, sell.). A. v. 't Hof (Rehoboth). C. de Boer (Techn sch.), G. v. d. Waals tW d. Zw.), M. Dielemans (W. de Zw,), H. Vermeulen (St. Anth,), C. Corbeau (W. de Zv-,\ R. v, Wilsum (Math, sch.), C. de Gier (St. Anth.). Reserves: L. Wapenaar (Techn. sch,), H. Dingenouts (St, Anth.)), H. de Wahl (Techn. sch.). Deze spelers dienen zich te voor zien van een wit voetbalbroekje. Voor een shirt wordt gezorgd. De prijsuitreiking is om 12.15 uur. Niet minder dan twintig sprekers hebben Zaterdagmid dag het woord gevoerd op de receptie die de Coöperatieve Verbruiksvereniging „Rotter- dam" hield in verband met haar 50-jarig bestaan. Wethouder J. Meertens feliciteer de het bestuur namens het ge meentebestuur en releveerde het grote gevoel voor saamhorigheid in de coöperatie. De directeur van de Centrale van Nederlandse Ver bruikscoöperaties, de heer J. Roos, wees eveneens op het sterke orga- nisatielevrn van de vereniging. Namens de Rotterdamse coöperatie „Vooruitgang" voerde de heer F. Werner het woord, waarbij hij de mogelijkheden van een fusie aan roerde. Veie fraaie geschenken en bloemen werden aangeboden, o.a. zeventien eleclnsche klokken voor een aantal filialen en een bedrag voor de stichting van een vacantie- huis voor de personeelsleden. EKSPBH5 Trouw aan ons devies „Waarheid in Reclame" beginnen wij morgen 9 uur met de verkoop van een bijzondere maar beperkte partij van de Koninklijke Tapijtfabrieken „Bergoss". Een prachtig wollen karpet in warm Perzisch dessin, grote maat 310 x 220 Voor deze hele partij karpetten geldt* NU VOOR 149.50 BINNENWEG beijerlandseiaan Zeer veel moeite kostte het de brandweer om Zondag avond binnen te dringen in het industriepand aan de Oost zeedijk, waaruit rook te voor schijn kwam. Langs allerlei omwegen slaagde men er ten slotte in, gewapend met rook- maskers, de plaats van de brand te bereiken. Een droog oven bleek in brand te staan. De oven brandt normaal dag en nacht door. geregeld door een ther mostaat, die hem om de vier uur inschakelt. Vermoedelijk is deze thermostaat defect geraakt met ge volg dat de oven na het inschake len en daarna het bereiken van de juiste temperatuur, niet weer werd uitgeschakeld. De oven werd ge bruikt voor het drogen van accu's; hiervan gingen er twintig in vlam men op. De schade bedraagt daar door 350.—. De rest is niet te schatten. Met drie koolzuursneeuw- apparaten en met een nevelstraal bluste de brandweer het vuur on der leiding van hoofdman H. v. d. Burg. Aanwezig waren de bluseen- beden 8 en 10, gereedschapswagen 2, de bluseenheden 6 en 7 en auto- spuit 12 alsmede de machinale lad der 2. Twee drenkelingen Op de Kralingse plas is gister morgen een zeilkano, waarin de 18- jarige A. TeenTTnk en zijn 12-jarige broer Johan uit de IJsclubstraat raten. 300 meter uit de kant van de Plaszoom omgeslagen. De jon gens wisten zich drijvende te hou den tot zij door de> molenaar C. G. van Karweynen, die aan de Pias- zoom woont en hen om hulp bad horen roepen, met een roeiboot ge red werden. Om kwart voor 7 gistermorgen is dc 55-jarige hcier K. Ouwerkerk dicht bij zijn woning aan de Wil lem d§ Zwjjgerstraat op straat ge vonden. Hij toonde geen tekenen van leven meer. In het Bergweg- ziekenhuis werd de dood geconsta teerd. In de Buiten hofstraat is Zater dagavond de 52-jarige horlogema ker H. F. H. Vercruysse uit de Bloemstraat. plotseling onwel ge worden en in elkaar gezakt. In het Coolringeiziekenhuis bleek dat hij overleden was. Op de Schulpweg is vanmorgen om 7 uur de 81-jarige opzichter van de Gem. Technische Dienst, C. A. Films van de Rijsdijk, in een S- boehl mei zijn bromfiets tegen een autobus met arbeiders uit Ryns- buri» gereden. De buschauffeur zag het ongeluk aankomen en zette zyn wagen stil. De bromfietser is ern stig gewond naar het Zuiderzieken huis vervoerd, Hij had een gapende hoofdwond en een schedelbasis- breuk opgelopen. Eind deze week komt de propa gandafilm voor de jeugdkampen van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding klaar, na opnamen die tezamen byna een jaar in beslag namen van cameraman Bob Kuh- ry"S tijd. Zaterdagmiddag heeft hij de laatste opnamen op enkele pun ten in de stad gedraaid; het zijn echter dc éérste meters die men van de film zien zal De film. die ruim een half uur duurt, voert pen pleidooi voor dc kampen die dc Raad voor de L.O. jaarlijks opdiverse plaatsen in Ne derland houdt; niet voor hel zoge naamde „bleekneusje", maar voor de gewone, gezonde Rotterdamse jongens en meisjes, die evengoed dringend behoefte hebben aan een paar weken rust in een omgeving j die zoveel mogelijk verschilt van de drukke stad. Doel van de film is, méér ouders over te halen bun kinderen naar de genoemde kam pen (Gilze-Rijen, Ulvcnhout, e.d.) te zenden. Petertje Zuiderent, juist Zaterdag jarig (hij is nu 12). speelt de hoofdrol, „moeder" is GreetjeKuh- ry. vrouw van de cameraman, en „vader" de Hagenaar Jacques Slager een ambtenaar. Peter, zesde klas lagere school, was vroeger een buurjongen van cameraman Kubry <37), en werd toen voor z'n rol ge kozen; hij woont nu Mathenesser- laan 470. Het geluid van de film werd opgenomen door geluidstech nicus Kees Voogd (36). Voor het merendeel der opnamen werden geluid en beeld tegelijk geregis treerd. Door het aanhoudende slech te weer is het gereedkomen van de film maanden vertraagd; alleen de binnenopnamen konden worden gemaakt. Dat gebeurde in Bob Kuhrv's- bedrijf. Synchroon-film aan de ZaJmhaven. In de film (eigenlijk titel-loos) zijn veel stads* beelden opgenomen, alsmede reeds verleden jaar vervaardigde beelden uit enkele -sch ooi jeugdkampen. „liet Vjschnct" onder leiding van zuster 31. P. C. Haai er, organiseert Woensdagavond om 7.30 uur een bijeen komst m het lokaal Lmkor Rottekad* ao B. De nieuwe speeltuin van „Nieuw Leven" te Oversehie zal komen te lig gen op een terrein tussen Rijksweg 13 cn dc Burg. Baumannlaan. GEVRAAGD SLAGERIJ J. VAN DORP Lange Kerkstraat 46 GEVRAAGD Hoog loon Veel fooi Bloemenmagazijn VAN VOOREN EN ZONEN Kotterdamsedyk 423 Wegens huwelijk v. h. tegen woordige meisje, gevraagd; van 8—5.30 uur. Zaterdag middag en Zondag vrij. Goe de beloning. Mevr. J. H. J. de Koning, Warande 158, Schiedam SCHIEDAMSE Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf wrmrden meer 0 20 j Te koop quageh. New-White, plastic muurverf vooi plafunds. muren, gan gen. dekt ivn o vei zwart, al leen echt in öekerverpakking en naam „New*White" Al léénverkoop voor Schiedam Jan v Katwjjk's verfhandel Brocrsveld 37, t.o. Passage. Koop bij de vakman* trap leren v.a, ƒ8.40, keukentafels 13 en 14.50, keuken stoelen 13.— en 14,50. keu kenkrukjes ƒ5.40 en ƒ5,70. wringerbokken 13 25, was- kuipen met eiken bodem ƒ21.50. Frans v. Thienen. Broersveld 123. Strijkplanken ƒ9.75, ƒ12.50 en 114 50 Idem met mouw plankje 17.—. strijkplank geheel beukenhout f 24.— Wringers met volle garantie ƒ39.—, ƒ49.—, ƒ69 75 Frans van Thienen, Broersveld 123 tel, 69799. Meubelkoopjesi! Nu 4 fau teuils met riet, nieuwste stoffering voor 159.—. Wil son, Grote Visserijstraat 79- 101, midden in de straat, Het beste te bereiken met lijn 8, holte Wattierstraat. Te huur gevraagd Eenvoudig meisje van 19 jr. zoekt kamer in arbeiders gezin, N.H., b.b.h.h. Brieven no. S 109 bur. v. d. blad. Te huur aangeb. Nette kostganger gevraagd, met huiselijk verkeer. Schie- dam-Zuid. Br. no. S 108 bur, van dit blad. Personeel qevr. Gevraagd meisje voor halve dagen. Mevr. De Groote, Rembrandtlaan 23 a.*Aanmel den na 19 uur. Auto's Motoren Rijwielen Ford Cabriolet 1939, nieuwe bekleding enz., motor 1949, 85 pk, 750.—. Te bevragen; Telefoon 6821L Diversen Ronde glasplaten, scnuif- i'utten. glas tn lood. geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-gJasplaten, autorui ten enz levert U Loopik's Glasindustrie. Boterstraat 39, Telefoon 68945 Uw kleding past niet?? Even naar kleermakerij W Meyer, Boerhaavelaan 67, tel. 66564. Wfj maken het weer goed passend. Zyn uw schoenen te kietn? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotïngstnstal- latie Schoen rep bedrijf „Ex celsior" Dam 38 tei 68874. Keparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot te rdamsedyk 265 tel 68021. Schiedam Aangelopen kt. grijs poesje. Afhalen Graaf FÏonsstraat 2, Schiedam. Tropische vis. Heden ontvan gen een pracht collectie tro pische vis en planten tegen zeer gereduceerde prijzen. Tubifex, bloedwormcn en pracht levende rode luis. Da gelijks vers. 't Dierenhuis, Dam 27, Tel. G8278.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1