Visdiefjes kwamen 8 dagen te laat aan Koning der zangers is in Sterrebos C „KUKROSAN" UITSLAG PAROOL PAASPRUSVRAAG H. ïh. v. d. Vierk WOENSDAG-GEHAKTDAG W. v. d. BURG KOERIERSTERS ONZE VOGELS MEI AGENDA CBW T vierde opgewekt achtste lustrum Aeolus wint het tournooi van Spirit EINDELIJK VOORJAAR Bij toverslag Athletiek-suecessen van SVY Een zeldzame Iractatie Postzegelruilbeurs voor de jeugd Dameshorloges ODI overspeelde DRZ met 0-5 Contact-avond van Herv. vrouwen HBSS klopt (0-2) Excelsior P Meisje door motor aangereden De Blauwe Doffer SCHIEDAM f 5.95 OVERHEMD f 9.75 WEEK-END SHIRT f 2.69 juist NU adverteren 2 Dinsdag 11 Mei 1954 "We het er allen wel over eens, dat het weer In de maand April bfzon- der kond is geweest. Van lekker zacht lenteweer is in het geheel geen sprake geweest. Bomen, heesters en planten botten nauwelijks of helemaal niet uit; het wachten was op enkele zachte dagen en niet te vergeten op regen. Kortom, de natuur is byna drie weken achter bU andere jaren. Dat een en ander van Invloed ls op de terugkeer van onze zomervogels zal ieder duidelifk zyn. In geen jaren waren de terugtrekkers zo laat als thans. Zoals ik de vorige maal schreef, waren de tjiftjaf en de fitis behoorlijk op tijd terug, maar da3r is het dan ook by gebleven. De overige vogels zul len zich wel opgehouden hebben in de omgeving van de scheiding tussen warmte en koude. "Weliswaar hebben enkele individuen zich desondanks verstout het vader land op te zoeken en zodoende zag Ik pas op 24 April in de polder de eerste boerenzwaluwen. Als ik U vertel, dat de gemiddelde datum van de aan komst van deze zwaluwen ligt tussen 5 en 10 April, dan zien wij, ook hier een verschil van tussen de 2 en S weken. Best hebben die eerstelingen het intussen niet gehad, want insecten vertoonden zich niet, zodat schraalhans keukenmeester was. Diezelfde dag zagen we ook de eerste visdiefjes; deze waren slechts een dag of acht later dan verleden jaar, en ook enkele gele kwikstaarten, ook al een halve maand te laat. En zo kunnen we nog wel een poosje doorgaan. En toch gaan de vogels, die als enkeling al eerder arriveerden, rustig hun gang. De graspiepers in de wei den zingen weer en trachten, zoals steeds, hun familielid de leeuwerik na te doen, die al zingend zo hoog kan stijgen, dat hij dikwijls met het blote oog niet meer te zien is. Ook de graspieper vliegt zingend omhoog, doch na enkele meters moet hij het al opgeven. Niettemin is hij daar door jn het geheel niet ontmoedigd en komt weer zingend op de grond terug. De graspiepers zyn al weer druk aan het nestelen en enkele dagen geleden vond ik het prachtige nestje van een graspieper met vijf donkerbruine eitjes. 'Het nestje lag meesterlijk verstopt tussen wat dorre grasstengels aan de kant van een greppel; een geliefkoosd plekje voor graspiepers en vandaar waarschijn lijk, dat hij ook wel kantleeuwerik genoemd wordt. Nu we het toch over nesten heb ben, moet mij het volgende even van het hart. Het is ontstellend zoveel nesten van lijsters en merels thans reeds zijn verstoord in Sterrebos en Volkspark. Eieren worden meegeno men en de nesten vernield. Uiteraard kan de politie ook niet overal tege lijk zijn en daarom doe ik een drin gend beroep op alle natuurvrienden om eveneens een oogje id het zeil te houden. Het zou ook erg prettig zijn indien onderwijzers hun pupil len wezen op het misdadige van het uithalen van vogelnesten, terwijl bovendien het opwekken van liefde voor plant en dier zo dringend nood zakelijk is Eindelijk, precies op Koninginne dag kwam de lente en als bij tover slag schoot alles in bloei, 't Is thans overal even mooi, zelfs romantisch en wie nu niet naar buiten trekt doet zichzelf tekort. Als gevolg hoorden we begin Mei al weer twee terugtrekkers en wel de grasmus en de tuinfluiter, 'k Had het hele bos al doorkruist zonder nog nieuwe geluiden te horen toen ik opeens een grasmus meende te horen. Natuurlijk blijf ik dan even staan, omdat je graag zekerheid wilt heb ben. Maar, niets te horen van een grasmus. Eindelijk, toen ik net van plan was om weg te gaan, hoorde ik hem andermaal en daarmee was voor mij bewezen, dat hij er inderdaad weer was. Kennelijk was hij pas ge arriveerd. De tuinlluiter ontmoette sk in het Volkspark toen ik bij wijze van spreken bijna thuis was. Zijn zang is altijd gemakkelijk te herkennen, hij zingt bijna net als de merel, doch vele malen vlugger. Overigens lijkt hij in uiterlijk niets op een merel, doch meer op fitis en tjiftjaf; hij is ook nauw aan deze verwant. Met de (Advertentie IM.) Het beste voor Uw haar „KUKROSAN" is de vitamine „F" houdende haarcrème „VITaMEF", Vitamine „F" is een Zwitsers vitami ne preparaat, dat bij inwrijven in het haar de nuttigste voeding be vordert. Na de lange wintermaan den is het menselijk lichaam door gebrek aan voldoende zonneschijn, veel vitamine tekort gekomen. Vul dit dus aan met „KUKROSAN" de „Vltamef haarcrème. welke het haar onmiddellijk een levendig en glanzend effect geeft. „VITAMEF" haarcrème verkrijgbaar in. gebruïks-tuben van 1.40 en familie-tuben van 4.75. Gebruik „KUKKOSA N'\ gebruik „VI- TAMEF". Het beste voor Uw haar. „VTTAMEF" haarcrème laat geen vet na en plakt niet, doch maakt het haar soepel en glanzend. Importeurs; ïm- en exportonder ne ming M. WALG - ROTTERDAM. Wat men weten moet; Apothekers-nachtdienst: v. Westendorp, Singel 81. Bellen by ongeval: G.G. en G D Tuinlaan 80. Tel. 69200. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Btbi Lange Haven, geopend ieder, werkdag (behalve Maandag) vn 9,30 tot 4.30 uur en iedere avm (behalve Woensdag en Zaterdag van 7 tot 8.30 uur Zondags g»1 sloten. EK. Leeszaal en Blbl.: Dam ge opend iedere dag (behalve Maar dag) van 2 tot 4 uur; iederi avond (behalve Donderdag er Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Bioscopen: Monopolie, 2, 7 en 9 uur: „Scher pe Sporen". Passage 2 en 8 uur: „Salome* Bijeenkomsten; Musis Sacrum: 8 uur Ontsp.- avond „Vegla". Beyersbergen: 7 u. contactavond S.Z.C. Arcade: 8 uur Jaarfeest K.A.B. Irene: 7.30 uur Jaarverg. CJbiV Wijk I. beste wil kon ik er echter niet meer dan één exemplaar van beide soor ten ontdekken, maar als we een of twee weken verder zijn, zal hun aan tal wel flink zün toegenomen. Intussen hoorde ik op 2 Mei al jonge spreeuwen ergens onder de dakpannen schreeuwen. Zodoende zullen we over enkele weken de dan uitgevlogen exemplaren wel op onze weg ontmoeten. Nog een dag later werd ik verrast door de klaterende zang van nie mand minder dan de koning der zangers, de nachtegaal. Dat had ik werkelijk niet voor mogelijk gehou den. Het bos is tegenwoordig zo klein, dat ik stellig van mening was, dat er te weinig ruimte voor een nachtegaal zou zijn. Het is uiteraard nog mogelijk, dat hy later weer weg trekt, maar op het ogenblik kunnen. wij van zijn schitterende zang ge meten, Ik meen, dat het nu wei vol doende bekend is, dat de nachtegaal niet alleen 's avonds of 's nachts zingt, doch even goed overdag. Ik hoop van harte, dat deze edel- zanger zal blijven en dat hy in de gelegenheid zal zjjn een gezin te stichten. Dan kunnen we nog vele weken van zyn machtige zang ge nieten. Tenslotte nog iets over de_ laat komers, die intussen wel gearriveerd zullen zijn, als u dit leest. Met stelligheid kunnen we nog re kenen op de huiszwaluwen, de gier zwaluwen. de spotvogels en de tortel duifjes. Deze soorten zijn ditmaal wel uitzonderlijk laat. En vanzelfsprekend hopen we nog op enkele anderen, zoals de koekoek, de zwartkop-tuinfluiter en de bos- rietzanger. Maar voorlopig mogen we al tevre den zijn. En niet het minst dank zij de aanwezigheid van de koning van het „ngerMlIde. jqng Op de Zondag aan de Laan van Poot te 's-Gravenhage gehouden athietiekwedstrijden hebben enkele S.V.V.-athleten hun eerste officiële ba an wedstrijd ingeluid met enige zeer goede successen, welke hoop volle perspectieven inhouden voor de komende S.V.V.-athletiekpresta- ties, De succesvolle S.V.V.-athleet en veldloper Aad Koning startte op de 3000 m. a/b klasse en zegevier de hierin glansrijk met een tijd van fi min. 27 sec. Joop Smit werd op deze afstand in de C-klasse derde in 10 min. 05 sec. Op de 100 M. sprint was het de SW-junior van vorig jaar W. v. d. Meer die op prima wijze zijn serie en demi-finale won en in de finale wederom eerste werd in de tijd van 11.3 sec. Ook de S.V.V.-athleet Dick van Beek drong door tot deze finale 100 M. en eindigde als derde in 11,4 sec. De junior Am. Duijm eindigde in de finale 100 M. jun. A eveneens als derde in 11.6 sec. Aan het begin van het nieuwe athletiek- seizoen 1954 ongetwijfeld enige goe. de prestaties van deze S.V.V.-athle- ten. Dat ook deze prijsvraag van „De Schiedammer" in talloze gezinnen enige ure» van prettige ontspanning heeft gebracht, bleek wel uit het grote aantal inzendingen. Onze prijsvraagcommissie kreeg wel geteld 1204 inzendingen te verwerken. Het merendeel der inzen ders had de juiste oplossing. De volgende prijswinnaars kwamen uit de Parool-bus: le prys 35.—) Mevr. van DykeHartman, Kortlandstraat 31 b; 3e prys 25- J. F. Batenburg, Prof. A albei's el aan 38; 3e prys 15. JB. den Breejen, Nieuweslulsstraat 7 a. Troostprijzen zyn: Mevr. J. Kuijer, Singel 11 a. waardebon van 10.van Stoffenhuis, Oranjestraat (Oranjegalerij); C. Stulhmüller, Tielman Oemstraat 11 b, waardebon van 5.van fa. "Verwayen, Hoogstraat 186; M. v, d. Struysv. d. Most, Nieuwe Maasstraat 7 b, 1 paar nylons van Fa. Nylon, Hoogstraat 141; A. Smits—Schoon, Rotterdamse dijk 235 a, 1 taart van Bakkerij Het Westen, St. Liduinastraat 49; Mej. H. R. Buytendyk, Rembrandtlaan 61 a, 1 asbak van Foto Niestadt, Rotterdamsedijk 413 a; C. Suttorp, Frans Halsplein 29 a, l doos herenzakdoeken van W. Janse, Herenmodes, Hoogstraat 93; A. den Routing, Emmaflat 33, 1 taart van Bakkerij Kok, Lorentz- laan 64; S. Boas, Lange Singelstraat 92 a, Mevr. Harteveld, Talma- Iaan 50 en J. Martijnse, Archimedesstraat 50 a, ieder een. waardebon van 1.— van De Goedkope Winkels, Hoogstraat 145—149; Kete laars-Hibels, Lange Haven 75 c, waardebon van 1.van Waar Dat Wiel Draait, Hoogstraat 69; K. v. d. Hoek, Stationsstraat 7 a, 1 theebeurs van Fa. Willems en Ernsting, Rotterdamsedijk 433; Mevr. Beusichem—Jonkman, Maasdamsestraat 2 b en Piet Plooy, Gordon straat 50 a, beiden een zelfbinder van Herenmodemagazijn Tïmco, Broersvest 56; M. B. Collë, Buitenhavenweg 80,1 zelfbinder van Herenmodes Hansen, Rotterdamsedijk 427; P. Hulsbus, Noord- vest 44, 1 rollade van Fa. P. v. d. Vlies, Buitenhavenweg 160. Wij feliciteren de prijswinnaars en danken allen, die aan deze familieprijsvraag hebben deelgenomen. De geldprijzen kunnen wor den afgehaald aan ons kantoor, Lange Haven 103 a. De troost prijzen worden toegezonden. Advertentie I.M.) NOUGATINES een eroquante amandel, nougat, omhuld door een heerlijke volle- melkchocolade Een zeldzame tractatie en daarbij licht in gewicht 65 ct. per 100 gram Verpakt in handige doosjes a 24 stuks (113 gram), 75 ct. per doosje. De afdeling Schiedam van de Centrale Bond van Werknemers In het Transportbedrijf bestaat 40 jaar. Begrijpelijk is dit een reden welke aan gegrepen moet worden om zulks feestelyk te herdenken, temeer waar de afdeling 7 jubilarissen telde, n.l. één met 40 jaar lidmaatschap, de heer B. Kersen, en zes met een staat van dienst van 25 jaar. t.w. de heren H. Vendeloo, H. Kasteel, J. Vink, J. v. Lith, C. Lagwyn, A. Degeüng en N. v. d. Werken. Namens het hoofdbestuur heeft ■de heer R. Laan Jr in een. kernach tige rede de onschatbare waarde van het werk in de bond van deze jubilarissen gekenschetst. Klerna speldde hij de heer Kersen de gouden, onderscheiding en de de overige jubilarissen de zilveren onderscheiding op de borst. Namens de gehuldigden heeft de heer N. v. <L Werken een woord van dank gesproken. Hierna heelt namens de Bestuur ders bond de heer A. v. d. Wel het woord gevoerd en op de goede sa menwerking tussen beide bonden gewezen, vooral omdat reeds zoveel jaren de heer Kersen zitting in het bestuur van de Bestuurdersbond heeft. Namens de Bond ien de Vrouwenafdeling bood spreker een Bondsvlag aan. Burgerlijke Stand Geboren: Mei. Antonia P. M. d. v. J j Th. Buurman en A Poelstr«t. Catharina d. v. J Zandwijk en C Bart. Catharina H a. v. J de Jong en J. Th. Schildt. Jacoba G P M d. v, H J Vester en J Th A Etman. Dick P z. v. D v. d. Meer en P van Hartingsveldt. Hendrica G d, v. P C Hinten en P J Verhoeven. Cornel is P z. v. A A Boon en Th J- Hendriks. Neeltje d. v. G J Bentem en F M. Roeters. Elizabebt M d. v. M Jongste en A C W Westbroek. Geert J z v W J van Hattum en L L Sloof. Rudolf z. v, J G de Kok en H Pro- chaska. Jacques z- v. j Zeilstra en J. Prins. Pieternella M d. v, G C Winterswijk en M Barends. Overlijden: W. Aleman 65 j. Woensdagmiddag wordt in ge bouw „Irene" aan de Nieuwe Ha ven wederom onder auspiciën van de iSchiedamse Gemeenschap een postzegelruiïbeurs voor de jeugd ge houden. Aanvang van de beurs half drie. Sluiting vier uur. evanston-avond De tweede byeenkomst m vet- band met de Assemblee van de We reldraad van kerken te Evanston, georganiseerd door de Plaatselijke Oecumenische Raad en Jeugdraad, zal, zoals reeds eerder medegedeeld, plaatsvinden op Woensdag 12 Mei a.s., eveneens in de Lutherse Kerk Als spreker treedt op Prof. Dr Boendermaker, Ev. Luth. hoogle raar te Amsterdam met het onder werp: Evanston en de christelijke hoop. Aanvang 8 uur. Voor de tweede maal Is Zondag het Jan v. d. Berg-tournooi door Spirit georganiseerd. Hieraan nam een aantal promotie- eit overgangs klassen; deel, waaronder; Aeolus, B. N. C., R. B. C., Tempo en de bekerhouder Ring Pass. Er werd in twee poules gespeeld. In poule a behaalde Aeolus de bo venste plaats door een overwinning op B.N.C. met 31 en een gelijk spel tegen Tempo, 00. B.N.C, en Tempo speelden tegen elkaar ook gelijk, I-HL en schakelden zich zo doende uil. In Poule B kwam als finalist R. B, C- te voorschijn, dat een moei lijke overwinning bevocht op be kerhouder Ring Pass, 1—0 en tegen Spirit een gelijkspel wist te beha len. Evenais B N.C. speelden ook Spirit en Ring Pass gelijk tegen el kaar, 1i, en schakelden zich dus uit. In een zeer aantrekkelijke wed strijd werd de uiteindelijke beslis sing bevochten tussen Aeolus en R.B.C. Met rust had Aeolus een 1—0-voorsprong bereikt en deze zou hem niet meer afstaan. In de twee de helft bleef 't technisch beter spel van Aeolus de doorslag geven en al kon het fel weerstand biedende R B.C. de eer redden met een te gendoelpunt. de einduitslag 31 voor Aeolus was volkomen ver diend. Ondanks het warme weer werd er gedurende het gehele tournooi een op hoog peil staand spel ver toond, waaruit tenslotte de gloed nieuwe overgangsklasser Aeolus als overwinnaar te voorschijn trad. Na Ring Pass heeft dus nu Aeolus de Jan v. d. Bergbeker voor een jaar in zijn bezit gekregen en zal hem dus volgend jaar moeten verdedi gen. Na uitreiking van de wisselbeker door de voorzitter van Spirit, de heer M. A. A. de Jonge, sprak de aanvoerder van Aeolus nog een woord van dank tot de organisato ren en de scheidsrechters, en hoop te o.a. ook Spirit de volgende com petitie in de overgangsklasse te zien gearriveerd. Hiermee kwam dan een eind aan een voor Spirit zeer geslaagde tournooï-dag. In aansluiting op de o/ftcièie ope ning, die Zaterdagmorgen door burgemeester rnr J. W. Peek is verrichthebben de ouders van de leerlingen van de Technische School een kijkje kunnen nemen in deer meuu'e onderwijs'inrich ting. Tijdens openbare lessen, die gis teren en vandaag zijn gehouden hebben zij een goed inricht kun nen krijgen in de methoden waar mee de jeugdige ambachtslieden toorden opgeleid. liet ligt in de bedoeling de leergang van deze Technische School te wijzigen van een twee-jarige in een i»er-jarige cursus. (Advertentie I.M.) Sierlijke modellen Doublé v.a, 36.50 v.a. S 37.50 PRIMA UURWERKEN en 1 jaar garantie bij tOTTERD AMSEDIJK 268 TEL. 67593 Na dit officiële gedeelte was het de beurt aan het cabaretgezelschap van Rinus van. Evelingen om voor de vrolijke noot te zorgen. In de Revue ,,'t Is feest vandaag" werkten mede de accordeonmsten de Astra's, Aad Warby met zijn Magïc-Novelty Show, de bekende Radioaclowns de Bario's en de Waikiki Hawaiïns. Dat de aanwezigen kostelijk ge noten hebben behoeft geen betoog. In de wedstojd. ThR-Z^OD.L om het kampioenschap van Rotterdam zag het er aanvankelijk naar uit dat D.R.2. met de eer zou gaan strijken. Reeds in de eerste minuten noteerden wij een gevaarlijke kop bal van Colle en een evenzo hard schot van "Van Eyk. Door middel van een voorzet van Molendijk kon Colle na 6 minuten spelen zyn club de leiding geven. Hoewel D. R. Z. nog meerdere malen, gevaar lijk voor het O.DL-doel kwam bleef de stand Cl—4)) zo tot aan de rust. Misschien hierdoor wat4 over moedig geworden of het feit dat OJD.I. het hoge tempo beter kon volhouden, en over meer uithou dingsvermogen beschikte, langzaam maar zeker moest D.R.Z. in de ver dediging, het middenveld werd prijs gegeven en ODX overspeelde D. R. Z. Mede door het uitstekende keepen van de D.R.Z.-doelman Val kenburg ontstond er slechts één doelpunt)e vlak na rust via een kopbal van O.D.I.'s midvoor. Na 25 minuten spelen moest D.B.Z- echter capituleren en nog drie doelpunten waren hiervan net resultaat. Tegen het einde herwon DiLZ, terrein, maar de poging om nu nog de ba kens te verzetten, moest falen. Bei de ploegen waren technisch elkan ders gelijken, maar de, ploeg met het meeste doorzettingsvermogen moest winnen. DJt.Z. 2 speelde de tweede promotiewedstrijd tegen het sterke Slikkerveer 2. De Roodwit- te stadgenoten hadden het heft ge heel in handen. Na een. kwartier spelen opende Altorf de score en een kwartier voor de rust vergroot te De Later deze voorsprong door een. fout van SUkkerveeis keeper af te straffen. Via een penalty kon Slikkerveer de achterstand na rust verkleinen en Zo bleef het vrij langdurig met D.R.Z. licht in. de meerderheid. Dit werd uitgedrukt door J. Altorf, die een doorbraak forceerde en keurig links inknalde. Weer verkleinde -Slikkerveer de achterstand via een penalty. De laatste minuten werden dan ook zeer spannend en een zeer zuivere kopbal van W. Kóneman veegde alle spanning weg. DJt.Z. 2 had verdiend met 42 gewonnen en ge toond een waardig K.N.V.B.-candi- daat te zijn. Zondag gaan de kam- pioens- en promotiewedstrijden door met de wedstrijden D.R.Z.R.K. W.I.K. en Dindua 2—D.R.K. 2. Gisteravond is in Irene een con tactavond gehouden van gecombi neerde vrouwengroepen van. de Ned. Herv. Gemeente. Mevrouw W. SmitsDe Vncs heeft met een kort welkomstwoord en Liturgie, deze druk bezochte avond geopend, waarna mevrouw v, d. Valderpoort gesproken heeft over zendingswerk in Indonesië. Gezamenlijk zijn daarna door de aanwezigen, onder leiding van mej. Sonneveld, lenteliederen en canons gezongen, waarna mevr. A. Hem- mes—Stoel met een dankwoord en gebed de avond sloot. Op Landbouwbeurs VA millioen aan orders UTRECHT Op de. Landbouw beurs is voor rond één en een kwart millioen aan orders geplaatst. Daar waren er bii van twee ton. Tijdens de beursdagen is gebleken, dat de binnenlandse markt nog een belangrijk openingsvermogen heeft. Uit reacties der deelnemers is op nieuw gebleken, dat een jaar jaar lijks terugkerende landbouwbeurs gewenst is. Op volkomen verdiende wijze is HBSS er in geslaagd de wedstryd te gen Exc, P. te winnen. Verdiend, omdat de Schiedammers tot het laat ste toe hebben volgehouden, tegen een goed spelend Exc. P., dat echter wel schutters miste. Want kansen hebben de Pernissers te over gehad, maar steeds was er een Schiedam» been, dat redding kon brengen. De verdediging heeft het dan ook zwaar te verduren gehad en zij verdient zeker een pluim voor het taaie vol houden. De voorhoede was niet zo bijzonder op dreef, maar hier zullen de zenuwen wei een hartig woordje meegesproken hebben. Het gelukte de linksbuiten om na 5 minuten spe len een 10 voorsprong aan zijn elf tal te geven, bij welke stand het bleef tot 5 minuten voor het einde. Daartussen werd er menig gevaarlijk moment afgespeeld voor beide doe len, maar tot kort voor tijd vielen geen doelpunten. De linksbuiten van HBSS zorgde voor eerj tweede doel punt en toen was er voor de Schie dammers geen vuiltje meer aan de lucht. De zege was veilig en ook HBSS kan nu weer wat rustiger adem halen. De andere uitslagen in deze afdeling waren deze keer zeer gunstig, n.l. Gr. LindtZuidland 2I en RWHDOTO 22. De stand aan de staart is nu als volgt: Gr. L. 17—15, RWH 17—14, SHO 17—13, HBSS 16—12 en Zuidland 17— II. Dit betekent, dat HBSS uit de nog 2 te spelen wedstrijden slechts 2 punten moet weten te halen, om vei lig te zijn, aangenomen, dat Zuidlang de laatste wedstrijd tegen DOTO zal De 14-jarige P. M. V. uit de Hoofdstraat werd Zondagmiddag in de Lekstraat aangereden door een motor, bestuurd door de 18-jarige monteur H. V uit de Rijnstraat. De jongeman, die geen rijbewijs had, reed met zijn motor plotseling het trottoir op. Het meisje brak een middenvoetsbeentje in de linker voet. Per auto van de G.G, en G.D. is zij naar de Dr Noletstïchting ge bracht. Zondag hield De Blauwe Doffer een wedvlucht vanuit Lohne, af stand 310 km. Gelost om 7.30, arriveerde de eerste duif om 11.57.14. De laatste duif om 12.35-37, 1 v. d. Steen; 2 Putters en Zn.; 3. 5, 7, 9. 10 A. Limborg; 4 E. Le- brechts; 6, 8 Sloot en Vraun deunt. Op 9 Mei hield De Blauwe Dof fer een wedvlucht vanuit Breda, afstand 42 km. Gelost om 9 uur, arriveerde de eerste duif om 9.32.9. De laatste duif om 9.49.26. De eerste 25 prijzen zijn; 1 Le- brccht; 2 v. d. Steen; 3 C. Hers- bach; 4. 13 P. Wijntjes: 5, 17 A. Limborg; 6. 12 Sloot en Vraun- deunt; 7, 10, 21 v. Leeuwen en Schrumpf; 8, 24 A. P. Hersbach; 9 mej. v. d. Hoeven; 11 w Schrumpf; 14 mevr. Domenie; 15. 22 A. Broe ders; 16 Putters en Zn; 18 J. Broe ders; 19 j. W. Kazenbroot; 20 v. Deuren; 23 v, Gogh en Koster; 25 Kouwenberg en Krommehoek. Prima vleesgemalen gehakt 1.38 per 500 gram WEEKRECLAME: Rookspek 1.09 per 500 gr. Boterhamworst 0.39 per 150 gr. Vette bloedworst S 0.29 per 150 gr. Haagse leverworst 0.29 per 150 gr. ER ZIJN WEER SLAVINKEN alleen de echte 35 cent per stuk SLAGERIJ „ABMA" RUBENSPLEIN 5 TEL. 67S0S SLAGERIJ POOT BROERSVELD 159 TEL. 68327 SLAGERIJ J. VAN DER MEER HOOFDSTRAAT 141 TEL. 67787 - Voor LUCHTIGE en FLEURIGE DAMESKLEDING 'tegen ...zeer AANTREKKELIJKE' PRIJZEN, ook in extra maten Lange Kerkstraat 19 1 Telefoon 66135 HEREN vast boord, spec aanbieding, groen grijs - crème - wit - d. groen - tabak - bordeaux HEREN vast boord, poplin, gevoerde borst, prima pasvorm, diverse modetinten, met opgestikte zak, alleen wit, spec, aanbieding prima poplin groen - r.a.f. - wit petrol - Havana Tarief tot en met 15 woorden f 0.65 Elke vijf woorden meer t U2U Tarief tjn. 15 woorden f M.65 j Te koop aangek. I Dames- en heren polshorlo ges in chroom, staal, doublé. Betaling in overleg ra. ko per H. A. Dieterich, horloge maker, goudsmid, opticiën, Prof. Kam Onneslaan 88. Verliefd, verloofd, getrouwd. Bij Wilson geslaagd, Gothi- sche hulskamer, gebeeldh. dressoir, tafel, 2 clubs, 4 stoe len, bekl. naar keuze ƒ425.-. Wilson, Gr. Visserijstr. 97-101 Verf. Jeveka grondverf 1.80 Jeveka iakverf 2.45. Uiten- spiegelemaille 2.70; plastic lak 3.25; alles per kg. Ver der in voorraad: Ripolin Val- spar, Moline, Teoiin Teoflux. Jan v. Katwijk's verfhandel. Broers veld 37, to. Passage. Hoe bestaat het' Beuken kleerhangers 4 a 25 cent. Idem met broeklat 3 25 ct. Zo juist ontvangen: Rotting, te gebruiken voor alle doel einden. Frans van Thienen, Broersveld 123, Strükplanken ƒ9,75, ƒ1250 en 14 50. Idem met mouw plankje 17.—, strijkplank, geheel beukenhout 24.—. Wringers met volle garantie ƒ39.-. ƒ49.-, ƒ69.75. Frans van Thienen, Broersveld 123, tel. 69799. Wij gaan voort met onze zeer voordelige oud-hollandse ko- pe. stukjes, b.v. koperen spin 1.65, salamander reeds voor 0.75, Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34., Zojuist aangekomen; pracht collectie voetballen, gekleur de ballen, met en zonder dé cor. reeds vanaf 20 cent. Dus natuurlijk naar Bokhorst, Groenelaan 36 en Hoog straat 34. Personeel qew. j Nette werkster gevraagd. Euigc dagen per week. Aan melden na half acht. P.K.O,- laan 132. Diversen Telmachine, practisch nieu we eiectrische Totalia tel machine met controlestroök. Billijk ter overname aange boden, Jonkers, Haringpak- kerstraat 44, Rotterdam. TeL 3498L Haardplaten. Wij leveren een nieuwe plaat voor 16.—, uw oude plaat als nietaw terug. -ƒ4.50, ook in kleuren, Spuit- inrichting, Woermeyer, Sin gel 102, Schiedam, tel. 65789- Legplaten, schuifruiten, be nevens alle soorten geslepen glas, direct van de importeur Van Katwijk's GlashandeL Lange Kerkstraat 33, Tel. 68735.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1