Dien Bien Plioe: politieke misrekening van Vietminh m Verbeten strijd van de Groningse brandweer RANG oorts... Val van vesting verzwakt communistische positie Feest Wetsontwerp bevordering en ontslag van militairen ontmoet vele bezwaren KNSM schaft klassen op haar schepen af Proces in Wuerzberg over treinmoord op Simone de Ridder Zaak-McC ar thy in critiek stadium Grensincident eist vier doden Opslagplaats van fouragehandel door het vuur verwoest Passagiers nu één grote familie Amerikaanse soldaat naar Oost-Berlijn ontvoerd Naar New York 2500 vluchten gemaakt „Robben" ontvangen Duitsers liever niet in Mei België is een te duur land Dinsdag 11 Mei 1954 3 GENEVE. Dien Bien Phoe Is een militaire misrekening der Fran sen geweest. Achteraf kqnnen de betrokkenen allerlei nut bedenken, ook van deze tegenspoed, maar dit zal aan het oordeel van het Franse volk, en ook van de wereld, weinig veranderen. De politieke misrekening ech ter ligt bij de tegenpartij. Op het ogenblik waarop ik dit schrijf, Is de uit werking van de ramp in Frankrijk nog onberekenbaar. Maar hoe deze ook moge uitvallen, de fouten van de communisten inzake Dien Bien Phoe zijn zeer duidelijk.. Zoals het Westen zich menigmaal bitter h,eeft. vergist ten aanzien van Oosterse gemoedsreacties, zo is het dezen keer deze oos terlingen tegenover het Westen vergaan. Zou Frankrijk zich, als een ge volg van deze schok, uit lndo-Chlna willen terugtrekken, dan nog hadden de communisten daarbij niet gewonnen. Want zij zonden Frankrijk "als tegenstander hebben geruild voor het zoveeï machtiger en grimmiger AnSerika, De belangstelling van Washington in Indo-China berust niet op sym pathie voor Frankrijk maar op de vrees voor het communisme. Men is er niet vergeten, dat de Japanse overstroming van. Zuid-Oost-Azië haar weg over Indo-China genomen heeft. Twee jaar geleden bleek mij te Karatsji, te New Delhi en in Dacca, dat men ook daar zich weer wel van dit gevaar bewust was. Ik heb hier te Genève de paradox gehoord, dat Vietminh, als het ver standig was geweest, Dien Bien Phoe met tijdens de conferentie zou heb ben laten vallen. Daarvoor is veel te zeggen. Het was een tout van China en Vietminh te geloven dat zij, na de val van Dien Bien Phoe op de conferentie een veel sterker positie zou hebben ingenomen. Het tegen deel is veeleer waar. Zij zouden bij Amerika en Engeland op zijn minst, op veel groter vastberadenheid zijn gestuit. Zij hadden echter een sterke troef in handen, zolang het beleg duurde. De westelijke mogendheden hadden nu rekening te houden met de bezorgdheid om het lot der be zetting. Om een duidelijk sprekend voorbeeld te. kiezen: Zou zonder deze overweging van menselijkheid, Dulles zo grif hebben meegewerkt aan de overreding van Bao Dai tot het goedkeuren van de toelating van Vietminh tot de conferentie? Het mededogen met het lijden van de heldhaftige verdedigers van Dien Bien Phoe gaf de Vietminh de mo gelijkheid tot een bepaald uitdagen de houding. Zij zullen ervaren hoe ver zij daarmede nu nog kunnen komen, nadat de beslissing in de strijd gevallen is. De emoties, door het beleg ge wekt, hebben de wereldpolitiek dui delijk beïnvloed. Zou zonder deze situatie Dulles, weinige dagen voor de conferentie nog, een extra reis naar Europa hebben gemaakt, om Londen en Parijs een gezamenlijk ultimatum inzake Indo China voor te stellen? Het moet Eden niet al te veel moeite hebben gekost hem te doen inzien, dat het onverant woordelijk was op die manier het slagen van de. binnen weinige da gen bijeenkomende, grote Aziatische conferentie te belemmeren. Na een mislukking der conferentie zou de toestand anders zijn. Dan. w&re er met Engeland te praten. Dulles ging tevreden weg, met nieuw in zicht en een kostbare, halve belofte. Deze kon een machtig, stil argu ment ter conferentie worden. En niet minder tevreden was Parijs. Daar had men met ontsteltenis van het voorstel van Dulles-kennis ge nomen. Men had daar immers al zijn hoop gevestigd op de mogelijk heden, die de conferentie voor Indo- China bood. Men' vernam het resul taat van Londen met opluchting, en - door Dr. ML t. Blank,nslein Dulles vond er een hartelijke ont vangst. Maar nu te Genève, onder de in druk van de nijpende nood van Dien Bien Phoe, vraagt Frankrijk zelf een gemeenschappelijke actie. Dulles, alle overwegingen van Lon den, onder de invloed van het ogen blik terzijde zettende, wil gaarne meedoen. Amerika is emotioneel getroffen. Maar Eden houdt voet bij stuk. Hij is niet ongevoeliger dan de anderen, maar hij is staatsman. De grote politiek, die in deze tijd het lot der mensheid tot inzet heeft, moet nuchter blijven. Haar rader werk, de diplomatie, kan door emo tionaliteit worden ontzet en ram pen veroorzaken. Eden blijft dus onverzettelijk, en Churchill, altijd drastisch, valt hem hierin bij in bewoordingen die meer met zijn temperament dan met de gevoelig heid van het ogenblik in overeen stemming zijn. Amerika en Frankrijk namen dat de Britten een ogenblik hoogst kwa lijk. Dit was dan de „verdeeldheid" van het Westen. Doen zij dat nog na de val van Dien Bien Phoe? Er was niets te redden geweest. De conferentie stond onder Chi- nees-Vietminhese chantage. Een dreigement verliest zijn kracht als het uitgevoerd is. Wat overblijft is de verbittering. Zeer diepe indruk heeft de aangelegenheid van de evacuatie der ge1,vonden uit Dien Bien Phoe gemaakt. Die rust nu als een smet op de verantwoordelijken. Molotow, de oude schildknaap van Stalin in de. binnen- en buitenland se politiek, de man van het verdrag met Ribbentrop, zal niemand van weekheid des gemoeds verdenken. Maar hij begreep wat deze kwestie betekende, en trachtte steeds weer alle verantwoordelijkheid voor uit stel van zich af te wentelen. Hij liet er aparte persconferenties voor houden. Was dit huichelarij of on vermogen om zijn vrienden te over. reden? Beide gissingen zijn even waarschijnlijk, wellicht zelfs beide even waar. Zijn pogingen echter ge tuigen van werkelijkheidsbesef. Nu is ter conferentie van het beleg van Dien Bien Phoe alles overgebleven wat de houding van het Westen verstrakken kan. De communisten, met hun geloof in propaganda, zullen ervaren, wat in dit opzicht hun niet enkel hard, maar ook sarrend ontwijken van een evacutaie hun kosten kan. Hun Franse partijgenoten zullen dit, door hun bijval, niet hebben verbeterd. (Advertentie t.M.) Brandend maagzuur dat schrijnt tot hoog in de keel ïkunt.U blussen in de kiem. Zeer simpelweg één of twee Rennles langzaam laten smelten op de tong en het leed is bezworen. Onmid dellijk! Geen wonder dat U voor en na mensen ontmoet die steevast Rennies bij 2ich hebben. Practisch en hygiënisch verpakt. En onopgemerkt in te nemen, zonder water oi wat ook. (Advertentie I.M.) BANOEN Miters Bstsr WUERZBERG. In Wuerzberg is het proces begonnen tegen drie Joego-SIaven, die beschuldigd wor den van de roofmoord op de 51-ja rige mevrouw Simone de Kidder, een bekende Belgische schaatsen- rijdster. Mevrouw De Ridder werd 10 November 1953 in de trein van Wenen naar Oostende aangevallen, beroofd en uit een raam gegooid. Twee van de drie beklaagden, Stefan Matositsj, een boerenarbei der, en 2van Stefoelj, een kellner, hebben bekend schuldig te zijn aan de moord, aldus de politie. De der de beklaagde, Mirko Bodroesic, een bakker, heeft „tegenstrijdige verkla ringen" afgelegd. DEN HAAG. Enige leden van de vaste commissie voor Oorlog en Marine uit de Tweede Kamer rijn van oordeel, dat men in het wetsont werp ter bepaling: van de bevordering; en het ontslag van beroepsofficieren te veel heeft voortgebouwd op het oude systeem. Zij hadden verwacht, dat deze nieuwe be vordering:» wet meer rekening; zon hebben gehouden met de nieuwe ideeën, welke op het gebied van de legerophonw zjjn ontstaan. Aldus het voorlopig verslag dezer commissie. In het wetsontwerp wordt al dus een deel der commissie wel haast absolute invloed toegekend aan de ranglijst, waarin elke offi cier is opgenomen. In vrijwel alle artikelen van dit ontwerp speelt de ze ranglijst een overwegende rol. Voor dit systeem pleit weliswaar, dat de officieren weten, waar zij aan toe zijn, doch daartegenover (Van onz© correspondent) NEW YORK. De behandeling van het conflict tussen senator Mc Carthy en het leger is in een cri tiek stadium gekomen. De Republi keinen ondernemen nietrwe hard nekkige pogingen de Verhoren te bekorten. Negerend, dat rij deze zelf en in volle openbaarheid heb ben gewenst trachten zü z« thans, blijkbaar beducht voor de gevolgen bjj de verkieringen ie beperken tot beide hoofdpersonen Stevens en McCarthy. De rest van de getuigen zou dan in besloten zittingen worden ge hoord terwijl McCarthy ondertus sen gelegenheid krijgt zijn speurde- rij naar communisten voort te zetten. Senator Dirksen heeft in deze geest een voorstel ingediend waar over morgen de beslissing valt. Zo wel het leger als de Democratische commissieleden verzetten zich hier tegen ten sterkste. Zij noemen het unfair wanneer de andere door de senator openbaar beschuldigden geen gelegenheid krijgen zich, open baar te verdedigen en McCarthy's handlangers het kruisverhoor be spaard blijft, waaraan Stevens reeds nu dertien dagen onderworpen is. Jaarvergadering van NRV 21 Mei in Den Bosch DEN HAAG, De Nederlandse Reis-Vereniging houdt op 21 en 22 Mei in het Casino te Den Bosch haar algemene vergadering. Prof. mr P. J. Oud zal spreken over zijn reisindrukken uit Zuid-Amerika. Je f*'J6 staat,.dat tegen dit systeem ernstige bezwaren zijn aan te voeren. Is im mers bij een tot in détails vast houden aan de ranglijst niet het grote gevaar aanwezig, dat de mid delmaat maatstaf wordt? Het ge- perfectionneerde ranglijstsysteem kan naar het oordeel van dit deel de commissie dan ook niet anders dan een remmende en na delige invloed hebben op de toe passing der primaire richtlijnen voor een goed personeelsbeleid. Dit klemt te meer, omdat de mogelijk heden van bijzondere bevordering in het ontwerp zoveel mogelijk worden afgeremd. Primair stelt het wetsontwerp de automatische bevordering. Hierdoor wordt een personeelsbeleid, dat ge richt is op de kwaliteit van onze defensie en dat derhalve risico's durft te nemen, geheel geweerd. Vele leden der commissie konden zich met de leidende gedachte, dat de kroon in ruimere mate dan voor heen het geval was, eervol ontslag kan verlenen, wel verenigen. Andere leden achtten de bevoegd heid om vlag- of opperofficieren te ontslaan: „wanneer naar ons oor deel het belang van de dienst dit noodzakelijk maakt", wel zeer vér gaand, ook al wordt hier dan een gezamenlijke voordracht van de minister-president en van de minis ter van Oorlog voor gevraagd. Een belangrijke wijziging, welke dit nieuwe ontwerp met zich brengt, is het verrichten van werkelijke dienst door het reservepersoneel in tijd van vrede. Een opkomst van ten hoogste 60 dagen in een periode van 3 jaren achtte men vrij alge meen redelijk. Nauwkeurig zal er voorts toch op toegezien dienen te worden, dat het reservepersoneel, dat onder de wapenen is, zijn tijd efficiënt besteedt. Op de Ereoegraafplaats in Over- veen heeft Maanaag de Neder landse Vereniging van Ex-Pohtie- ke Gevangenen de geval en ver zetsstrijders herdacht. Minister SuurhosT en vice-admiraal Rost van Tonninuen hepen aan de kop van de stille stoet. Minister Suttr- hofr noemae het, tijdens een rede, een legende dat net gene ie Neder landse volk aan het verzet zou hebben deelgenomen. Het grootste deel begreep ock, volgens hem mets van het verzet. Men vroeg zich dikwijls at', „waarom men de naar buiten correct optredende oezetter zou tarten". Vice-admiraal Rost van Tonningen legde, namens de Koningin, een krans op de dodenakker, AMMAN. Bij een Israelisch- Jordaans grensincident in de buurt van Toelkarem zijn gisteren vier Arabieren gedood en een gewond. Dit is te Amman meegedeeld; be vestiging uit Israëlische bron ont breekt. Keukenhof verwacht deze week 500.000e bezoeker LISSE. Men verwacht, dat de 500.000ste bezoeker van „De Keu kenhof" nog deze week de loketten zal passeren. Het bestuur zal dit heuglijk feit, dat sedert het vijf jarige bestaan van de tentoonstel ling nog niet is voorgekomen, niet ongemerkt laten voorbijgaan. GRONINGEN. Met meer dan tien stralen heeft de Groningse brand weer Maandagmiddag een verbeten stryd gevoerd tegen een uitslaande brand in de fouragehandel van de firma J. R. Evenhuis aan de Brink by de Groninger Oosterhaven. Doordat de brandweer snel werd gewaar schuwd en zij het vuur direct met groot materieel aanpakte is in deze buurt, waar grote houtstekken gevestigd rijn, veel onheil voorkomen. Wel ging de grote opslagloods met de gehele inhoud in vlammen op en werden ook twee nabijgelegen woninkjes door het vuur aangetast, maar de parketvloe- renfabriek en enkele andere huizen konden worden behouden. Op het moment, dat de brand uit brak was niemand van het personeel aanwezig. De directeur, de heer J. Scholten, die boven de zaak woont, hoorde plotseling „brand" roepen. Op hetzelfde ogenblik verliet de caféhouder H. Roggen 2yn café, dat juist tegenover de fouragehandel is gelegen. Hij zag dat drie kinderen uit de schuur renden en dat er een vuurhaard in de grote loods was. Onmiddellijk alarmeerde hij de brandweer. In zeer korte tijd sloegen de vlam men hoog uit. Het vuur veroorzaak te zoveel dichte en verstikkende (Advertentie LM.) Waar zon is, is ook schaduw Waar RANG is, is ook namaak U kiest natuurlijk de zonzijde. Overtuigt U daarom, dat U de zonnige RANG ontvangt door te letten op de naam RANG die op het bescher mend omhulsel staat. (Van onze correspondent) AMSTERDAM - Als U met de trein van Amsterdam naar Weesp reist en U stapt per ongeluk met uw derde klas-kaartje in een twee de klas coupé en de conducteur maakt U daarop attent, dan heeft U toch even dat vervelende gevoel, dat er in deze wereld nog klassen en standen zijnAls U van Amsterdam naar Paramaribo reist en U maakt die tocht met een schip van de KNSM blijft U die ergernis voort aan bespaard, want deze rederij heeft op haar schepen het klassen systeem radicaal afgeschaft. Geen bordjes meer met: „Alleen toegang 1ste klasse", geen aparte eetzalen en rooksalons: de passagiers vormen sa men één grote familie. Het gezinsvervoer neemt tussen Nederland en de West-Indische ge bieden een grote plaats in. Mede daardoor is de rederij tot deze ver andering gekomen, want nu er niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk heel wat schotjes zijn opgeruimd, is er op de „Cottica", de „Boskoop", de „Oranjestad', en de „Willem stad' ruimte geschapen voor een apart kinderdek waar de jongste passagiers zich volkomen thuis voe len. Bovendien heeft men van de ge legenheid gebruik gemaakt vóór de verbouwing moest elk schip één reis uit de vaart worden genomen om ook het overige interieur te ver. fraaien. De „Cottica" b.v., een schip, dat er al heel wat jaren op heeft zitten, heeft nu een prachtige loun ge met aansluitende serres. Maar het belangrijkste is toch wel, dat alle KNSM-passagiers, zon der onderscheid, de hele salon- en dekaccommodatie te hunner beschik king hebben gedurende de gehele overtocht. BERLIJN. De Westberlijnse po litie heeft bekend gemaakt, dat gis teren een Amerikaanse soldaat door zes agenten van de Oostduitse volks- politie is ontvoerd. De politicman nen waren gewapend met karabij nen en lichte machinegeweren. De ontvoering geschiedde in de buurt van de Amerikaans-Russische sectorgrens, op het moment, dat de Amerikaan een waarschuwingsbord wilde plaatsen, dat gisteren door de volkspolitie was verwijderd. Nieuwe mijlpaal voorKLM SCHIPHOL. Maandag is het 2500e K.L.M.-vliegtuig van de in 1946 begonnen regelmatige dienst op de Ver. Staten, terugkerend uit New York, op Schiphol neergestre ken, Gezagvoerder: Viruly. Deze nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van onze luchtvaartmaatschappij is in intieme kring gevierd door de huldiging van een aantai „stille werkers", die op de achtergrond blijven, maar zonder wier arbeid het uitvoeren van een regelmatige trans-atlantische dienst niet denk baar is. De heer C. C. Steensma, vertegen, woordiger van de K.L.M.-directïe op Schiphol reikte hun oorkonden uit. De plaatsvervangend directeur-ge neraal van de Rijksluchtvaartdienst, de heer A. P. Dekker, nam er twee in ontvangst, bestemd voor kapitein en bemanning van de weerschepen „Cirrus" en „Cumulus", die midden van de oceaan hun onmisbare waar nemingen naar Schiphol en de vliegtuigen seinen. Dar. was er dc directeur van dc luchthaven Schiph< 1, de heer U. F. M. Dellaert, die voor zijn arbeid be dankt werd met een oorkonde. Ver der de inspecteur van de Rijks luchtvaartdienst, de heer P. J. C. Rombouts en de heer G. A. Lenstra, het hoofd van de meteorologische dienst op Schiphol. rook, dat dc brandweerlieden elkaar niet meer konden zien. Daar kwam bij, dat het brandende perceel op een der drukste punten van Gro ningen was gelegen, namelijk daar waar de grote weg Duitsland-Win- schoten-Groningen de stad binnen komt. Men had handen vol werk om het verkeer om te leiden. Twee gezinnen moesten hun wo ningen ontruimen, omdat de vlam men door het dak sloegen. Door tij dig ingrijpen konden deze huizen gespaard blijven. De bovenverdie ping van het kantoor van de foura gehandel werd door het vuur aan getast. Ruim een uur nadat de brand was uitgebroken was de brandweer het vuur meester. Men kon toen een overzicht krijgen van de verwoes tingen, die het had aangericht. Ver loren gingen 15.0Q0 kg hooi, 14.000 kg stro, 60 pakken turfstrooïsel, 15 zakken haver, 300 kg gemengd graan en 300 kg varkensvoer. (Van onze correspondent) HILVERSUM. In het laatst ver schenen nummer van het „Robben- nieuws". het orgaaan van de zwem vereniging „De Robben", deelt het bestuur mee, dat het de laatste maanden verscheidene uitnodigingen heeft ontvangen om aan wedstrijden in Duitsland deel te nemen. Eén Duitse vereniging heeft zelfs aan geboden op eigen kosten naar Hil versum te komen, bij voorkeur in de maand Mei. Het Robben-bestuur heeft gemeend deze aanbiedingen vooralsnog te moeten weigeren, want „juist in de maand Mei gaan onze gedachten meer nog dan anders te rug naar de duistere bezettingsjaren van 1940—1945". DEN HAAG. Generaal en me vrouw Gruenther hebben het voor nemen. Donderdag 13 Mei en Vrij dagochtend 14 Mei a.s. een bezoek aan de bollenvelden en Keukenhof te brengen. We moeten het eens even over de regen hebben, want, heus men sen, laat U niet misleiden door het mooie weer, het gaa' vast weer re genen. Gepaard met geniepige windvlagen werpt dat attyd een bij zonder probleem op voor de para plu-dragers. Die tornen tegen de tuind in, zonder iets of temand te zien met hun para pluutje voor zich uit, tegen mensen en onwrikbare voorwerpen aan botsend, onver staanbare veront schuldigingen mompelend en ver beten het zwiepen de regenscherm voor zich uit du- wend alsof het een eigenzinnige handwagen u>as. De Japanners heb ben op dat botsen nu iets gevonden. Ze hebben gewoon een partje van een paraplu van plastic gemaakt ert dat garandeert een mooi uitzicht op tegenliggers. 4 Een broedbencht De lepelaars in de duinen achter het Texelse dorp Den Hoorn hebben een kolonie gevormd. Lepelaars mógen dat tegenwoordig nog van mogendheden Is het een beetje uit de tijd. Maar goed. in die nieuwe kolonie dan brengt de ooievaar bin nenkort baby-lepelaartjes. By een boer In Vorden hebben ratten tn een hok 150 kuikens dood gebeten. Dat is een kwalijke aaak waar iets aan gedaan moet worden In Scheemda wordt bij het echt paar Mennen-Madendorp de feestversie ring opgehangen, want Maandag zijn ze zestig Jaar getrouwd. Dragers en draagsters van het gouden Vierdaagsekruis zijn uitgeno- GENOOD voor een als uitbundig? aangekondigd fuifje op bevrij dingsavond, wilde ik (jraag een an der zijn om er helemaal in te kun nen opgaan. Daar ik er niet geheel zeker van was, dat dit van binnen, uit zou lukken, begaf ik mij naar een feestartikelenwinkel om enig oerief te kopen, dat mijn buiten kant in «Ik geval een uroltjfc aan zien ge ven sou- „Wat zal het mezen meneer? sprak een schrale man. die net op een trapje blijde gezichten aan een washju stond te hangen. „ffcbi U een kale kou?'' vroeg ik. Het klonk een beetje grof, want hij ha<i er een, in het echt. Geleerd door beroepservaring, twijfelde hij echter niet aan mijn oprechte be doelingen er. kwam van de trap. „Kijkt U eens hier", zei hij, er een op ae toonbank leggend. „Dat is gummi Onuerslytbaar." ,Maar hij lijkt me zo benauwd"» aarzelde Ik. Kale koppen zijn altijd warm, meneer", sprak Mj ernstig „Tensy U...." Hij dook onder de toonbank orrt iets anaers te pakken, Terwyl hu uerdicenew was. zette ik even eert puntneus je op, dat daar toch maat" stromeloot lag. De spiegel bewees me, dat de spechten mij zonder be zwaar in him kring zouden opne men. „Ja. dat zijn mooie neusjes", zes de man, weer boven de toonbank uitkomend. „Er hoort eigenlijk za'rt ftangkraeueltje bij." Hij deed het er even aan en zette bij" tütjze van finishing touch, eert rood kalotje op mijn hoofd .Dan knjgt u zoietsziet U wel?" sprak hij. moedeloos met mij mee* kijkend in d!e spiegel. Ik zag het wel Als ik zó ging. zou niemand te weten komen, hoe ik het feest vond Terwijl ik mijn star spook- hoofd bekeekbepeinzend of ik het een avond met deze expressie zou. uithouden, zei het gezicht naast me; „Dit rijn. ook geestige dingen." Èn mei een handgebaar zette hyr zichzelf een kartonnen kletskop op, waaraan, een neuswangetjes, wilde ogen en een snor vastzaten. „Ja, dat is leuk", zei de specht tegen de waanzinnige. „En niet duur ook", klonk het. Zwijgend stonden onze gedefor meerde kovpen nu naast elkaar i» de spiegellijst twee druiven..., ,Jk fieb nier een half jaar gele den eens zo'n leuk brilletje met ogen er in gehad", sprak tk. „Er zat, geloof ik nog een neusje aan vast ook." Het gezicht naast me bleej star bl(j en toonde even geen enkel te ken van. begrip. Allicht maar ik icas aan onze fixatie nop niet hele maal gewoon en verduidelijkte: JaU was to en niet in de zaak. Die oude juffrouw heeft me gehol pen Ais U haar even vraagt.,.." „Dat kan niet meneer", zei de blijde grijnzer met treurige stem. „Die is vorige maand gestorven." „Och, wat spijt me dat nou", zei de specht. „net was mün moeder", vervolg de het star lachende hoofd naast me- „Twee en zeventig.... och, het wan haar rijd. Maar toch mis ik haar.'' Hij nam de kale kop af. De spie gel zorgde nu voor de naleverivg van de gelaatsuitdrukking die er bij had gehoord „Wat treurig", zet ik. Ik ontdeed mij ook van mijn op schik en verstrekte hem ruimschoots mijn uitgestelde ernst. „Tja", vond h\j. „maar het leven gaat dóór." En na een zucht: „Hebt U al keus gemaakt?'' „Och", zei ik gegeneerd„geeft V me alleen maar 'n klein snorretje" KRONKEL. Premier Van Acker BRUSSEL. In België, dat ten slotte van rijn export moet leven. zUn de prijzen te hoog, zei premier Van Acker gisteren onom wond ener dan zjjn voorganger het ooit deed, toen hij de gast was aan een lunch van de parlementaire pers. Van Acker kondigde aan, dat zijn regering die van de verdediging van de franc en van óe economischs expansie zal zijn. Omdat de Belgische prijzen al hoger zijn dan in de omringende landen en dit met de werkloosheid ook het geval is. zal de regering alles zetten op de uitbreiding der economische bedrijvigheid in bin nen- en buitenland, Dc productivi teit moet worden opgevoerd en via de daardoor bereikte prijsdaling en productievergroting zal ook de te werkstelling toenemen. digd op Zaterdag 29 Mei naar Apel doorn te komen voor een reünie 's Mor gens is er een feestvergaderine ert s middags wordt er gewandeld, wat dacht U! Marsen over 12 en 15 kilome ter, want dat lopen is op zichzelf een feest voor die veteraan-tippelaars. Eindhoven krijgt ook een reünie, van 57 tut 19 September komen leden van de lOs'-te Amerikaanse luch.ldivisie daar bijeen, tien jaar nadij ze gehol pen hebben Eindhoven te bevrijden Koningin Juliana zul de Amerikanen op Soestdyk ontvangen. De oudste aapjeskoetster van ons land, J. M Reuser. dte de Groningse studenten Kannes noemen, is Zondag tarhtij» lair pov-ft-den Dc studenten die Hannes al voor de oorlog tot opper stalmeester hadden benoemd, waren van plan om die verjaardag met veel feestelijk vertoon te vieren. Maar Han nes is Zaterdag plotseling ziek gewor den Hij ligt nu m het ziekenhuis. Maar wanneer hy weer beter is er in GTonlngen al-nog een groot feest gevierd wordt 11 voor Hannes. Want Zo zyn die studenten daar wel

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2