I Langdurige jaarvergadering van de SBLO Tanker ramt drie lichters Hermes verzet zich uitstekend tegen sterke Crusaders KOERIERSTERS Geert wijziging in organisatie Opmerkelijk herstel van SZC-waterpolo-teams Schippersvrouw en kind juist op tijd ontkomen Bureau Medische Sportkeuring aan rand van faillissement Nieuwe bestuursleden Medische sport keuring in geding Nederlaagserie van Martinit Eerste wedstrijd gaat tegen VFC IN MONOPOLE: Bwana Duivel Jubileum Schoenen aan wilgen? Jan van Buytenen wil er nu mee ophouden Portier onverwachts geopend Onvoorzichtig overgestoken Geluidsproeven in Beurs en Aula Schiedammers wonnen hvee prijzen in Leiden Interessant jubileumcricket aan Damlaan Draw was het verdiende resultaat na twee dagen spelen Engelsen kwamen met doedelzak het veld op Goede school Misser Zondag Carillonbespeling Twee prijzen Een maand verlengd Tentoonstelling van Van Gogh ook uitgebreid Wie heeft iets verloren? Burgerlijke Stand Loop der bevolking Doodgebleven AGENDA SCHIEDAM Te koop gevraagd beleggingspanden Dinsdag 29 Juni 1954 De ogenschijnlijk vrjj rustige agenda, samengesteld voor de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, die gisteravond in een van de zalen van hotel Beijersbergen werd gehouden, heeft vrij onverwachts een nogal bewogen vergadering opgeleverd, waarin men elkaar wederzijds niet in de crrtieken heeft ont zien. De alinea in hel jaarverslag, waar- voor dit Bureau te verzamelen," al- in iet bestuur met leedwezen moest dus de voorzitter, vaststellen dat het met tevieden is j De vergadering zat met dit ver- ov«de juutje jamnm erlang tus- wj£ itlSÏVgd gemaakt, een beetje in en kwam met allerlei voorstellen na~r voren. Het ene was wat vruchtbaarder dan het andere en tenslotte xs de heer De Jong. voorzitter van Her mus DVS met het plan gekomen om jaarlijks een col lecte te houden, die zeker een aan- Ixj'k bedrag zou kunnen opleveren. Het plan werd nog krac' ciger toen de heer Maltha, voorzitter van SVV, opstond om het voorstel van 2ijn collega van Hermes DVS te steunen met de toezegging, dat ook op het SVV-terrein te zijner tijd een der gelijke collecte zou mogen worden gehouden. Met de toezegging, dat het bestuur van de SBLO ook in contact met de gemeente zou tre den voor het verkrijgen van een eventuele grotere steun de ge meente verstrekt reeds steun kon de voorzitter zijn hamer tot besluit van dit punt van de agende met een gevoel van tevredenheid laten val len. sen Overheid en SBLO en de2e min der goede samenwerking terugvoei't tot het feit. dat het te weinig ge kend wordt m vele zaken heeit de tongen en m het bijzonder die van de voorzitter van de Voetbal- en Honkbalvereniging Schiedam, de heer J. v. d. Touw, losgemaakt. In een vrij scherp omlijnd betoog gaf spreker zijn mening over de houding van sommige verenigingen- die inderdaad de SBLO passeren en direct naar de Gemeentelijke Sport- commissie stappen, omdat zij naar hun mening beter en vlug ger e_n oplossing voor de verschil lende problemen vinden,. Het ant woord van de heer Leenderts was nogal kordaat, alhoewel bij een die pere beschouwing deze hoopt on ze sportredactie een dezer dagen in een afzonderlijk artikel te geven - de heer Van der Touw, alhoewel zijn critiek ietwat cynisch werd af gewezen, toch gedeeltelijk zijn zin kreeg. Het volgende agendapunt n.l, ver zocht de vergadering om nieuwe be stuursleden in de plaats van twee scheidende te kiezen en de voorzit ter deed daarbij een beroep op do aanwezigen, de heren mr. Hovingh en drs. H. v. d. Zee, om vooral jon ge mensen te kiezen, die het moge lijk is om zoveel mogelijk tijd en activiteit (dus toch gebrek aan ac tiviteit? red.) zouden kunnen op leveren voor het zeer omvangrijke werk. dat in en voor de SBLO moet worden verricht. De nieuwe be stuurders die met een zege uit de stembus kwanten waren de heren C. de Vries en M. A. A. de Jonge. De heren A. Sluyters en M. Koayman werden evenals de voorzitter, de heer E. A. Leenderts met acclama tie van stemmen herkozen. In zijn antwoord op de critiek van de heer Van der Touw, heeft de voorzitter er geen twijfel over laten bestaan, dat men voorlopig nog niet van plan is de SBLO te reorganiseren in die zin, zoals het plan Mazure dat voor stelt. of zoals het gemeenteraadslid, de heer A. van Lith destijds sugge reerde. Heel somber was het relaas van de voorzitter over de toestand van het Bureau over de Medische Sport keuring. Als we he* goed hebben begrepen, dan verkeert dit Bureau, dat in de eerste plaats toch is in gesteld voor het behoud a de sportverenigingen zelf. in een toe stand die grenst aan een ineenstor ting, omdat de SBLO niet over de geiden beschikt om het Bureau in stand te houden. „De rennersvereniging ..Schie dam" heeft in de afgelopen jaren eigenlijk alleen de fut op kunnen brengen, uitgezonderd enige grote verenigingen, die schenkingen de den, om zich in te spannen geld met de bouw van dit bad zal kun- r>Br. beginnen, omdat het wachten n» op de resultaten van het ingestel de vooronderzoek. De SBLO-kring be'eefde tevens de primeur van. het zien van de maquette van het zwembad. Martinit begint zijn sterk bezette nederlaag-serie met een wedstrijd tegen VFC, die de spelers wellicht de nodige elan zal geven, nodig voor de aanstaande competitie. Martmit wil n.l. zo snel mogelijk het 4de klasserschap heroveren. Het Vlaardingse VFC prijswin naar van verleden jaar, komt ook nu weer op volle sterkte om de prach tige wisselbeker aan deze serie ver bonden te veroveren. Het Martinit elftal vertoont enkele nieuwe gezichten, die naar men ver wacht, hun krachten niet zullen spa ren. Dus Schiedamse voetballiefheb bers U weet het: a.s. Donderdag 7 uur op naar het Volkspark. Robert Stack, Barbara Briton en Nigel Bruse spelen de hoofdrollen in de film „Bwana Duivel". De avonturen in deze film spelen zich af in Afrika, waar in 1900 de eerste spoorlijn xvordt aangelegd. Intense hitte en allerlei Afrikaanse jungle-ziekten maken het tot een verschrikkelijk object voor de dui zenden Indiase werkers en vormen voor de regisseur een dankbaar decor. De leeuwen maken het de arbeider het meest lastig en goede raad was duur voor de ondernemers. Ene Hayward vindt de oplossing en neemt de Masia-stam, beroemd om de handigheid in het vangen en even tueel doden van leeuwen in dienst. De leeuwen bleken dit keer sterker en richten een slachting aan onder de jagers en de arbeiders. Het werk aan de spoordijk moet worden stilgelegd en hierover is het Engelse parlement zeer verbaasd. Het stuurt de drie beste leeuwen jagers waarover men in die tijd de beschikking had naar het object. Het loopt weer fout. Nog steeds zijn de leeuwen oppermachtig. Totdat Hayward zelf de stoute schoe nen gaat aantrekken. Hij gaat met een jonge inboorling op jacht De haren rijze V ten borgen als U ziet. wat zich dan afspeelt. Enfin. U kunt het tot Vrijdag gaan zien in Mono- pole. Er werden de vergadering grote problemen voorgelegd. Daar is ook nog het 25-jarig bestaan van de SBLO. Hoe zal dat worden gevierd? Treedt men naar buiten met een grote sportweek of zal men het op bescheidener schaal doen met b.v. een ere-avond in het Passage-Thea ter, waar dan b.v. de binnenhuis- sporten hun beste beentje zou kun nen voorzetten. Een eigenlijk plan is cr niet naar voren gekomen-Men besloot iot een enquête, waarvan de uitkomst het bestuur van de SB LO zal moeten helpen bij de vorm geving van het jubileum-feest. Ter afwisseling van de nogal Zware vergaderstof hield de stads architect L. A, de Haas een lezing over het niruwe openlucht zwem bad te Kethel. Spreker deelde daar in om. mede dat er nog niet kon worden vastgesteld wanneer men Jan van Buytenen. de bekende rechtshalf van Hermes-DVS, is op een leeftijd gekomen, waarop de sportman zich in het algemeen gaat beraden op zijn verdere carrière. Zal hy er nog een jaartje bijpikken of zal hü er mee stoppen? Geheel zeker is Van Buytenen, die sinds ztjn 18-jaar in het eerste elftal speelt en cr dus nu hip is 34 zestien jaar heeft opzitten, nog niet. Bij hem leeft echter de gedachte om h bestuur van Hermes-DVS mede te delen, dat htf zich niet meer be schikbaar stelt. Hij overweegt om zich te gaan wijden aan de training en heeft daarom reeds bü de KNVB een verzoek tot het verkrijgen van een voorlopige trainerslicentle inge diend. Naar verluidt zouden. Van Buytenen en het bestuur van de Vlaardingse voetbalvereniging De Hollandiaan reeds contact met el kaar hebben opgenomen. Mocht Jan Buytenen inderdaad dit voor een sportman moeilijke besluit nemen, dan zal Hermes-DVS een van zijn meest strijdbare figuren moeten gaan missen. Van Buytenen heeft jarenlang tot de grote kern van het eerste elftal behoort. Hij Jan van Bui/te nen. Zal hij na 18 jaar actief voetbal zijn schoenen aan de wilgen han gen en zijn kennis gaan overdragen aan on geren? was een enthousiast, maar tevens technisch begaafd speler, die niet alleen door zijn bestuur en de sup porters van Hermes-DVS werd ge waardeerd, maar ook door anderen uit de Nederlandse voetbalwereld. Een keer mocht hij zelfs de Oran jetrui over zijn schouders laten glij den. Dat was direct na de oorlog Wilkes, Lenstra. De Harder e.a. speelden toen nog mee - en het Ne derlands elftal behaalde destijds in Luxemburg een grote overwinning. Behalve in het Nederlands elftal werd hij vele keren gekozen in ver tegenwoordigende elftallen, o. Rotterdams elftal. Op de Schiedamseweg nabij de onbewaakte overweg stopte gister middag de 29-jarige chauffeur J. de L. met zijn auto tegen een be tonnen paaltje. Om direct de scha de te kunnen overzien opende hij zonder te letten op het verkeer het portier van zijn auto. Deze hande ling geschiedde zo onverwachts, dat het de bromfietser L. de P. uit Den Haag, 25 jaar oud, niet meer mogelijk was uil te wijken. Een botsing was het gevolg en de brom mer van de Hagenaar, werd ernstig beschadigd. De man liep enige kleine wonden op. In het Gemeen teziekenhuis verbond men hem. De G.G. en G.D. vervoerde het slacht offer daarna naar z\,n huis in Den Haag. De zesjarige F. v. d. S. uit dc Mariastraat stak gisterochtend op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Fabristraat onvoorzichtig over en werd daardoor aangereden door een passerende vrachtauto. Het kind werd naar de dr Noletstich- ting vervoerd. Daar constateerde men een hersenschudding. In de Korenbeurs op de Dam en in de Aula van het Stedelijk Mu seum zal de T-N.O. morgenochtend en -middag geluidsproeven nemen. Aan de hand van de resultaten van dit onderzoek zal men dan indien nodig diverse vooizieningen aan brengen. Duidelijk toont deze foto hoe groot de schade aan de Tremo- nia was nadat het achterschip teas geraakt door de tanker Olympic Storm. Geslaagd voor het candidaatsexa- men geneeskunde mej. T. Bakhoven te Rotterdam. Voor h«t doctoraal examen geneeskunde slaagde W. Schaling te Rotterdam. Nadat het er voor SZC zo lang zamerhand bedenkelijk begon uit te zien heeft het zich in de afgelopen week op prachtige wijze hersteld met enkele ruime overwinningen en slechts één gelijk spel. Ook het spel peil lag op een beter niveau zodat er van goed polo te genieten viel. Het tweede herenzev°ntal ontving VZC 2 uit Vlaatdingen, Snelheid het speelde hier de grootste rol waar- 1 mede SZC ontegenzeggelijk in het Zelden zal een crlcketwedstrljd loveel aantrekkelijks te zien gegeven hebben als de twee-daagse match, die Hermes-D.V.S. ter gelegenheid van haar 70-jarig jubileum Zaterdag co Zondag aam de Damlaan tegen de Cambridge University Crusaders heeft gespeeld. Waren de weersvoor spellingen voor het weekend buitengewoon slecht, de verwachte regen bleef gelukkig uit en zo heeft alles meegewerkt om de wedstrijd te doen slagen. Viel Zaterdag de belangstelling enigszins tegen, Zondag daaren tegen was het een gezellige drukte en hebben de vele toeschouwers ook waar voor hun geld gekregen. Hermes heeft de Engelsen heel goed partij gegeven. Na twee dagen cricket eindigde de match in een alleszins ver diende draw. In een ding waren de Crusaders Hermes echter verre de baas en dat was in het fielden. Ondanks het feit, dat de Crusaders Zondag practisch de gehele dag in het veld hebben ge staan. bleef hun fielden tot het laatste moment zeer actief. Een aardige ges te van de Crusaders was. dat zij Zon dagmorgen het veld ingingen met een doedelzak-speler voorop. Een. entree» die luide bijval oogstte. Zaterdag verkozen de Crusaders na een gewonnen toss eerst te gaan bat ten. De Hermes-bowlers stonden te- 'ocht voor een zeer zware taak bi deze uitstekende cricketters. Reeds het Engelse openingspaar, Adams en Lister (het elftal telde liefst vijf openincsbatsmen) begon het moreel van de Hermes-bowlers aan te tasten. Practisch geen enkele bal drong donr de verdediging van de batsmen en het was dan ook alleen maar aan het vrij voorzichtige batten te danken, dat de score aanvankehjk langzaam de hoog te inging Tettelaar was de eerste bowler, die het genoegen smaakte Engelse scalp te veroveren. Hil'e deed op v»n bowlen een vang in het verre veld cn Adams werd voor een zeer goede 37 vervangen door Gil christ. Dit gebeurde op een totaal van 73 runs. Twee runs later veroverde dc7elfde bowler nog een wicket. Lis ter werd voor 32 runs door hem ge- clean d Maar iedere nieuw inkomen de Engelse batsman bleek voor de Hevmes-aanval een moeilijk te nemen barrière. Gilchrist en Crookes brach ten de honderd op en na de thee be gonnen de Engelsen in veel sneller tempo runs te scoren Wel vielen toen de wickets van Gilchrist en Crookes en werd ook Procter donr Scheffer gcbowled maar onze stadgenoten sisten de kans om de Engelsen vnoi eon d.affelitk totaal uit te krijgen. Toen n 1. het sconngbord 160 runs aanwees voor het verlies van 6 wickets, gaf dc lefthander Guilford een vrij eenvoudige vangkans aan Van Meurs op cover. De fielder beoordeelde de vang te laat en miste. GutJford greep deze kans met beide handen aan. In gezel- schap van Turner, die werkelijk uit stekend batten liet zien, ging het to taal nu snel de hoogte in De korte leg-boundary voor lefthanders op het Hermes-veld was een kolfje naar de hand van Guilford. Viermaal timmer de hij de bal over de tribune voor zes en ook verschillende vieren spoten van zijn bat. De 200 ging op en nog wisten deze batsmen niet van ophou den. Ook Turner begon met prachtige slagen de bowlers aan te vallen. Het fielden van de Schiedammers werd slordiger, de bowlers raakten ver moeid. Eerst op een totaal van 280 runs kwam aan dit partnership een einde, toen Guilford voor een zeer snelle maar goede 58 door v. d. Sloot gevangen werd. En daar de resteren de batsmen nu te veel risico gingen nemen, was het einde van de innings der Crusaders spoedig in zicht Mars den, de aanvoerder, legde er nog even het hout op, maar op een totaal van 283 ging de lr^'sie Crusader run-out. Na de doedelzak-muziek op Zon dagmorgen trokken dan Stolk en Van Noortwijk (Baliev was in verband met vacantie afwezig) naar de wickets. En zij bezorgden de Dam laan bewoners een goede start. Vol vertrouwen traden zij de vrij snelle opcningsbowlers Ward en Marsden tegemoet en toen de shine van de bai af was. kwamen de runs in een aan trekkelijk snel tempo Zonder wicket- verlies kwam de 50 op het bord Marsden betrok toen Lister in de aanval en het bleek al spoedig, dat de Hermes-batsmen met hem veel ireer moeite hadden Hij Het de bal de raarste capriolen maken, bad bo vendien een eigenaardige actie en toen het scorinesbord 74 runs aangaf, bcwldc hij Van Noortwijk voor 28 runs En even later bowlde hjj m^t een prarhtbal ook Stolk voor een goede 33 Voor de lunch kwam er toen even een collapse, want v. d Sloot die we miff van het bowlen zag werd in de laatste over voor de onderbreking door Marsden gebowled en het ergste voor de Schiedammers dat met do volger.de bal ook de pas ingekomen Tc*tclaar zijn puler zag duikelen Threstand 4 voor 91. En na de thee zette de ineenstorting zich voort. Lister en Marsden veroverden snel achter elkaar de wickets van Keuzenkamp. Hille en Scheepmaker eu bij een stand van 7 voor 113 zate» de Schiedammers diep in de put. Toen bracht echter het samenzijn van B Hock en H. van Meurs verbetering. Beide batsmen lieten zeer aantrekke lijk batten zien. Hoek slaeg zelfs een zes op de Damlaan, terwijl Van Meurs enige keurige boundaries aan off scoorde Door hun toedoen leek het er op. dat Hennes de follow-on nog zou kunntn ontlopen. Maar na het scoren van 19 mns werd Hoek. door Ward gebowled en op een totaal van 163 runs werd Van Meurs voor 18 runs via zijn legguards door Marsden ge- cleand. Daar de Engelsen een voor sprong hadden van meer dan 100 runs, stuurden zij Hermes opnieuw in om te trachten een innings-overwinmng te behalen. Lister noteerde de mooie cijfers van 5 voor 38, Marsden 4 voor 38, Maar in de^e tweede innings heb ben onze stadgenoten zich van hun beste zijde laten kennen. Wel werd Van Noortwijk direct door Marsden gebowled. maar vooral de Hermes- aanvoerder Stolk l'et prachtig Spel zien. Eerst werd hij goed gesteund door v. d. Ende, die op 46 voor 19 runs werd gevangen cn toen kwam w d. Sloot zijn aanvoerder assisteren. Het publiek begon mee te leven, rook waarschijnlijk de bijzondere dingen, die stonden te gebeuren. Met Stolk en v. d. Sloot op de mat ging de hon derd op het hord. De Engelse bowlers verloren hun overwicht op de bats- men. het fielden bleef echter scherp Op 115 werd v. d. Sloot voor een goede 30 door Crookes ingerekend. Toen kwam Tettelaar in, met nog bit tere herinneringen aan zijn 0 in de eerste innings. En reeds spoedig brak dp hel los. Het publiek werd rumoe riger, juichte elke grote klap en zelfs pogingen daartoe hartstochtelijk toe Toen er 225 runs waren en Hermes dus een voorsprong had van 105 runs, gaf Stolk het sein tot het sluiten van deze mooie innings. Voor het verlies van_ slechts 3 wickets hadden de Schiedammers dit mooie totaal bij een geslagen. De Hermes-aanvoerder zelf bleef met een uitstekende 85 not out. terwijl Tettelaar met 64 not out bleef. De Crusaders kregen n? deze spor tieve declaratie van Stolk de kans om in het resterende uur speeltijd te trachten meer dan 105 runs te scoren Hetgeen op het kleine veld aan de Damlaan zeer zeker tot de mogelijk heden behoort. De Crusaders wilden deze kans dan ook wel grijpen, want hun openingspaar begon reeds direct met aanvallend batten. Door de snelle val van enige wickets, waaronder twee run-outs door werkelijk prach tige staaltjes fielden van Van Meurs, zagen zij helaas hij een stand van 4 voor 30 van deze poging af en gmgen over tot verdedigend spel. Een ener verende finish werd het daarom jam mer genoeg niet en om tien minuten voor zeven werden bij een stand van 4 voor 53 de stumps getrokken eri eindigde de match in een voor onze jubilerende stadgenoten zeer eervolle draw. De Cambridge Crusaders no teerden hiermede hun eerste verlies- punt in Holland. voordeel was. Desalniettemin gaf VZC in de eerste helft nog goed partij door een iets betere techni sche vaardigheid. F-"ermede was echter tegen het ze - snelle spel van SZC niet veel te beginnen en na twee snelle rushes van Mels Zijlstra had de Vlaardingse keeper even zo vele malen het na kijken 20. Nog voor dc rust maak te VZC met een achterwaarts schot uit gedekte positie het enige tegen- iiufit 2—1, Na ue rust werd er alleen nog maar op VZC-zijde gespeeld in een zeer hoog tempo, waardoor Toon v. d. Linden, Henk Roodenrïjs en nog maals v. d. Linden de stand konden opvoeren tot 5—1. .Het 4e herenteam speelde twee wedstrijden en wel uit en thuis te gen ZPC 2. Het deed voor het voor gaande elftal niet onder en won de uitwedstrijd met 81 en de thuis wedstrijd met 5O. Het gelijke spel kwam van het Dames 2 tegen Dockyard 1 waarin geen der ploegen kans zag een doel punt tc maken zodat een 0—0 stand het eindresultaat was. De dameswedstrijd VZC 1—SZC 1 kon geen doorgang vinden door het niet opkomen van de scheidsrechter. BU het invaren van de Tweede Petroleumhaven heeft gistermorgen om streeks half twaalf dc tanker Olympic Storm, ruim 14000 ton groot, met de voorsteven een drietal lichters geramd. Het ongeluk gebeurde doordat hef door vijf sleepboten gelrokken zeeschip uit aqjn roer liep. De lichter Trc- monla, die met stookolie was geladen, %verd aan het achterschip zwaar be schadigd. De kajuit werd grotendeels ingedrukt. Niemand werd gewond, aangezien de bemanning zich tydig uit de voeten had kunnen maken. De stadsbeiaardier Ferd. Timmer mans, zojuist uit Amerika terug gekeerd, zal vanavond om zeven uur ter ere van de verjaardag van Z.K-H. Prins Bernhard het stads- carillon bespelen. Het programma vermeldt o.m, vaderlandse liederen. Buiten competitieverband gingen Zaterdagavond 25 Schiedamse zwemmers en zwemsters naar Lei den om zich met zwemmen en water polo te meten met BZC (Bergam bacht) en de organiserende vereni ging De Zijl. Na de eerste zwemnum- mers bleek al gauw dat het tussen de SZC en De Zijl zou gaan. Heel dicht bleven zij bij elkaar en bij het op een na laatste zwemnummer had De Zijl een kleine voorsprong zodat de 10x50 meter gemengde vrije slag estafette de beslissing moest bren gen. Hier tikte SZC met minimaal verschil als tweede aan waardoor de eerste prijs in Leiden bleef en de tweede aan SZC ten deel viel. Hierna volgde het waterpolo waarbij we van het Schiedamse he renzevental formidabel goed spel zagen. Wat we in de competitie nog niet gezien hebben zagen we hier, nl, SZC met slchts één invaller in plaats van drie of vier. Schitterend spel lieten de Schiedammers zien en de 3—0 zege op BZC 1 was vol komen verdiend door fraaie doel punten van Henk Roodenrijs (2x) en Aat Voogt (1). De slotwedstrijd De Zijl 1—SZC 1 was van een even hoog gehalte als de voorgaande die zeker niet in een 1—1 stand had behoeven te eindigen indien de lei ding was strakker was geweest. Ook in deze wedstrijd deed Henk Roo denrijs van zich spreken door een fraai doelpunt. De Dames verloren beide wedstrij den met 21 zodat SZC in totaal 3 punten had. BZC won een wedstrijd en verloor er drie en kwam met 2 punten op de derde en laatste plaats. Ook het polo werd dus gewonnen door de organiserende vereniging met 3 gewonnen wedstrijden en I gelijk spel. Voor de competitie volgt tenslotte het programma voor deze en vol gende week: Thuis: Woensd. 30 Juni. dames. SZC 1—LAC 1. 8 uur. Heren. SZC 2 —De Zul 3, 8.30 uur. Uit: Di. 29 Juni. heren, RWV 3 SZC 3, 710; Rotterdam 5—SZC 4, 8.30 uur. Do. 1 Juli, dames, Surae 1 —SZC 1. 8 uur; heren. DZV 1—SZC 1, S 30 uur. Di 6 Juli, heren. TZV 1 SZC 1, 8 uur. Door de zeer grote belangstelling die werd getoond voor de tentoon stelling „Van Gogh in foto's van Emmy Andriesse" in het Stedelijk museum heeft men besloten deze expositie met een maand te verlen gen. De tentoonstelling zal boven dien worden uitgebreid met ge schriften betreffende de schilder. Drie lichters lagen langs de kade stookolie te lossen, toen de Olym pic Storm uit zijn roer liep. Het waren de Cem 7. groot 89 ton. de Tremania, groot 626 ton en de Olst, 238 ton groot. Leden. vai. de bemanning van het buitenste schip, de Olst, zagen het ongeluk aankomen, gooiden de trossen van hun schip los en waar schuwden in allerijl de bemanning van het middelste schip, de Tre- monia. In de kajuit van dit schip be vonden zich - de schippersvrouw D. Vorstenberg en haar 10-jarige doch ter Margaretha. Moeder en kind konden zich, gealarmeerd door de waarschuwingskreten, juist op tijd uit de voeten maken vóór de voor steven van de Olympic Storm zich met een hevik gekraak in de ka juit boorde. De ravage in de kajuit was groot De Tremonia begon te zin ken, doch m°+ behulp van pompen kon men het schip drijvende hou den. Men was bezig geweest het schip te lossen. Door het geweld van de aanvaring braken de slan gen van het schip en een gedeelte van de olie stroomde in het water. Ook de meertrossen van de Tre monia waren gebroken, doch de stuurman van de Olst, A. Mulder sprong over en wist het schip weer vast te leggen. De Olst werd aati de voorsteven Jicht beschadigd. De Cem 7 liep midscheeps aan bakboordzijde zwa re schade op. De Olympic Storm liep een deuk aan de voorsteven op, doch kon normaal ligplaats in de Tweede Petroleumhaven kiezen. De schippersvrouw, mevr. Vor sten berg, en haar dochter werden op de andei.» schepen van droge kleren en jassen voorzien. Te bevragen bij de vinders: kin derjasje, G. Mos, Schaperlaan 78: 3 paar nylons, F. van Leeuwen, Roos beek li; 1 jaar kinderlakschoentjcs, mevr. Vroeg, B.Ii. Laan 34; Belgi sche Herdershond, Leenders, Prof. Kamerlingh Onneslaan 156; wit- bruin gevlekte hond, v. leperen, Ma riastraat 32; damesvulpen, J. C. Brooneman, Swammerdamsingel 73a ring met sleutels, P. Goedvolk, Alei- dastraat 28b; damesbril, Ritman, Oranjestraat 15; herenportemonnaie, L. Walbeek, Abbenbroeksestraat 27b; plastic damestas, G. Rupf, Vlaardin gerdijk 13a; schakelarmbandje, N. Köneman, Alb. Thqmstraat 22b; be drag aan geld, H. Scheffer, Buys Bal lotsingel 33b. GEBOREN: Cornelis, z. v. J. van Os en Th. G. v. d. Graaf; Johannes J., z. v. J. J. Scholte en A. H. Feijen; Caroline M. A., d. A. H, Riemers en C. H. E M. de Raaij. GEBOREN: 27 Juni: Sophia E., d. van A. Vellekoop en J. Burger, Carla H. G. M., d. van W. Vink en M. de Korte; Margriet E., d. van D. Hollander en B, Jurgens; Ro- semarijn, d. van J. Crama en M. C. Brugmans; Petrus M.. z. van G. M, Timmers en H. Verbaan; Winifred, d. van P. van Nieuw enhuijze en L. J. van Velzen. OVERLEDEN: A. de Groot, 51 jr. OVERLEDEN: 26 Juni: A. Razen- berg. 70 jaar. vr. van A. C. Koning: 27 Juni: S. Golhof, 87 jaar; 26 Juni: A. van Veen. 87 jaar, weduwe van M. van Veen. In de loop van ae maand Mei groeide de bevolking van Schiedam met 71 zielen, zodat de stad op 1 Juni 75.646 (37.648 mannen en 37.998 vrouwen) inwoners telde.' Er werden in die maand 137 geboorte aangiften gedaan, waarvan 66 man nen en 71 vrouwen. 49 personen overleden resp. 24 mannen en 25 vrouwen. Het vestigingscljfer had het volgende verloop. 276 perstenen waarvan 130 mannen en J46 vrou wen kwamen in onze stad wonen, terwij] 293 inwoners, waarvan 178 mannen en 115 vrouwen, zich elders gingen vestigen. Het geboorte over schot was dus 88, het vestingover schot 17. aldus een totale vermeer dering van 71. Gisteravond is in de RET-busdia ter hoogte van dc Oranjebrug reed mevrouw de wed. W. C. Jonasse- Blom onwel geworden. De geraad pleegde arts A. J. L. Kunze con stateerde de dood. De vrouw waa hartpatiënte. Wat men weten moet; Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en GJ). Tumiaan 80. Tel, 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andriesse. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en BibL Lange Haven, geopend Iedere werkdag (behalve Maandag) van 930 tot 4 30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R,K. Leeszaal en Bibl.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 ,ur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Motiopole. 2, 7. 9 uur: Contra Snionnage. passage. 2 en 8 uur; Roman Holiday. Particulier vraagt enige te koop. Liefst maandhuren. Br. no. S 154, bur. v. d. blad. Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer t 20 Te koop aopgeb. Émail le reclame!! Emaille emmers, flinke maat 2.98 ovale afwasteiltjes v.a. 2.35, verder ruime sortering pan nen in kwal. en kleur, los verkrijgbaar. Bokhorst, Groen el aan 36, Hoogstr. 34. Verliefd, verloofd, getrouwd. Bij Wilson geslaagd. Gothi- sche huiskamer, gebeeldh, dressoir, tafel. 2 clubs, 4 stoe len. bekl. naar keuze 425.-. Wilson, Gr. Visserijstr. 97-101 Gordijnrail geheel compleet 1.00 p.m. Gordijnroeden 0.75 p.m. Gordijnveer 0.40 p.m. Traproeden 0.32 - 0.34 - 0.50. Loperpennen, Gor dijnringen, Schroefogen enz. Frans van Thienen, Broers- veld 123. Te huur acrageb. Degelijk pension aangebo den. Prima kosthu»s, teL. 66150. Personeel aangek- R.K. meisje biedt zich aan voor dag en nacht. Noordzij, Nieuwsticht 46. Diversen Haardplaten. Wij leveren een nieuwe plast voor 16,—, uw oude plaat als nieuw terug, 4.50, ook In kleuren. Spuit- innchting, Woerraeyer, Sin gel 102, Schiedam» teL 65789- Gedipl. dierenarts-ass. xnej. C. Wuisman, Fabriplein 30 b. Het adres voor 't knippen of trimmen van uw hond.. Zon der prijsverhoging ook bij a aan huis.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1