SCHIEDAMS PUBLIEK NAM AFSCHEID VAN JOOP WALVIS KOERIERSTERS Wifselbeker voor 't Schiedams vijftal Schiekanft» tekeningen Nederland heeft gunstige positie in Betalingsunie ADMINISTRATIEVE KRACHT Kantoorbediende! ;ri.) Keur van artisten verzorgde jubileumavond voor scheidende organist N In de foyer Cl. de Vrieseschool ontving fraaie schoolvlag AGENDA Vrienden Onderling naar Valkenburg POLITIE-SCHIETWEDSTRIJDEN Prestaties bewegen zich in stijgende lijn Individueel Moord bekend na acht jaar „Lufthansa" opent in 1955 vier inter- Europese lijnen Unie weer met jaar verlengd Invaliden vrij van betaling premies verzekeringen Amerikaanse hulp aan buitenland: 3,36 milliard Opnieuw NTS-lid ontvoerd Vrouw stal recepten om opium te krijgen Donderdag 1 Juli 1934 HICKEH"; - OXQ YERHlCÉj-LlSOEP v-u OXO TOMATENSOEP 1ÖXÖ CHAMPIGNONSÖEf - OXO JUUENNESOEP gevraagd op klein han delskantoor, bekend met machineschrijven èn enigszins op de hoogte met de Engelse taal. Liefst voor direct. Br. no. 155 bur. v. d. bl. Tarief not en met 15 woorden t 0.65 Elke vtff wcmrden meer 0 2U Te koop aangeb. Mantelcostuums ƒ100,He- rencostuums 150.—. Regen mantels en jassen 89. Moderne coupe, prima af werking. C. en W. Fles-v. d. Broek, Bergsingel 155. Telef. 42674. Rieten poppenwagens v.a. 3,95. Reclamepop 2.98. Ge lakte ballen in alle maten. Bokhorst. Hoogstraat 34, Groenelaan 36. Nu ook ontvangen alle arti kelen van Brabantia. Aan- bev. B. van Doorn, Broers- veld 156, tel. 67979. Heeft u een wekker nodig? H. A. Dietcrich heeft alle bekende merken. Junghans, Kienzle, Smiths, enz., reeds vanaf 5.75. Horlogemaker, Goudsmid, Pr. Kam. Onnes- laan 98. Kloostertafel. Nu een prach tige tafel tijdelijk 22.95. Salontafel bim. 80 cm. 34.50. Alleen Wilson, Gr. Visserij straat 97-101, midden in de straat. Hardboard - Hardboard. Zo juist ontvangen grote partij hardboard in alle maten, te gen de laagste prijzen. Grote keuze zachtboard, triplex, multiplex, eiken en beuken hout ronde stokken enz. Frans van Thienen, Broers- véld 123. Tel. j Te huur aangeb. Voor een gezellige bruiloft, vergadering enz. naar feest zaal Marijke, Broersveld 121. Nog verschillende datums vrij. Wij verhuren nieuwe klapstoelen. Te bevr. Hoog straat 122, Tel. 66216 na 6 uur: 68931. Diversen Onzichtbaar gestopt worden foor ons alls voorkomende orand- en motgaten, winkel- naken en scheuren Bmijke prüzen Spoedige aflevering, hoogstraat 8. teL 67709 (Fili aal Roeloff). Schiedam heeft afscheid ge-nomen ran zijn organist, op grootse uiyze. Mocht er bij Joop Walvis ooit twijfel aan zyn populariteit hebben bestaan dan moet de warme en. spontane ovatie, die na de laatste tonen van zijn sh ne-off tune als een bandjir vaar hem toegolfde alle mogelijke twijfel definitief hebben, weggenomen, om plaats te maken voor een brok -weemoed en een gevoel van grote dankbaarheid voor de stad, waarin hij meer dan. 20 jaren werd bejubeld eu tussen de muren waarvan hij, zoon van een sterk bedreigd volk, gevrijwaard werd voor de destructieve methoden van de bezetter. De vriendschap en de waardering, die men in Schiedam voor Joop Walvis koesterde en nog koestert is gis teravond in het Passa ge-Theater. waar men geen plaats onbezet liet op velerlei wijzen mo gen blijken. Daar was allereerst de burge meester, mr J. W. Peek, die in een onop geschroefde toespraak namens de burgerij van de stad verzekerde dat men in Schiedam "Walvis als een beschei- den man en groot or ganist had leren waar deren. „Gij hebt kans ge zien om in die twintig jaar de harten van de Schiedammers te vero veren en we kunnen ons op het ogenblik slecht realiseren, dat de klanken van het or gel. die nog in onze oren klinken de laatste zijn geweest die U aan dit orgel mocht ont lokken. Het moet voor U moeilijkzijn om de ze stad waarin U zich vele vrienden verover de, die stad die U ook tevens voor de gaska mer heeft behoed, te verlaten. "We hopen echter van ganser harte, dat het TT in België en mogelijk elders in de we reld goed moge gaan en ais we als bezoekers van het Passage Theater het orgel horen bespelen dan zullen de klanken daarvan zijn als een vriendelijke herinnering aan U en zullen dan de hoop uitspreken U weer eens als gastorganist te mogen be luisteren." De beer E, C. A. Kaposi, directeur van Tuschinski NV in Zuid-HoPand kwam, na dat hij een diepe duik 'n de historie van het concern en dus ook van Joop Walvis, want deze twee zijn dertig jaar één geweest, bad ge nomen, tot de conclusie dat een wal vis zonder baleinen is als 'n organist zonder geld. Hij: overhandigde de scheidende, tevens jubilaris, want enige weken geleden was het dertig jaar geleden dat Walvis in dienst trad bij Tuschinski, een geschenk on der couvert. Niet nodig is het. om te vertellen; dat Alex de Haas, die namens de col lega's afscheid nam van Walvis, dit op voortreffelijke en tevens treffende wijze deed. (Aan het begin van deze avond had hij de heer Standaart, de nieuwe organist van het theater in geleid op de wijze van „De koning is dood, leve de nieuwe koning".) Dat deed ook een keur van artisten persoonlijk. Zij hadden voor deze ju bileum- en afscheidsavond hun spon tane medewerking toegezegd en uit hun optreden is .mogen blijken, dat die spontaneïteit was gemeend. Phyllis Lïshtstone liet haar dans groep „Het Zwanenmeer" suggereren. Een poging, waarin zij vooral slaag de door gracieuze en veel ruimte ma kende solisten. Na deze dus wat classieke ouvertu re gaf Alex de Haas, even vlot in zijn conference als weleer, het woord, ATUURLIJK hebt u ook met zo'n beroet glaasje of met een vergeeld fotonegatief je in u handen gestaan. Dat hebben ive nllemaol gedaan, omdat we van het spel van aarde, zon en maan niets wilde missen. Maar is het u ook zo vreemd te moede geweest toen de verduistering op zijn hevigst tras «n het licht dat op dit ondermaaii- se werd gesproeid zo naar grijs was. Er zat iets onheilspellends in. Heel hartelijk was het afscheid dat men van Joop Walwis nam. beter gezegd hel -ied aan de Spelbre kers. Zij waren op hun beurt een sfeervolle inleiding voor de Schie- öamse zangeres Evelyn Lcije. Na tuurlijk. werden de oren van de Schiedammers door haar operette- klanken extra gestreeld. Duizend il lusies en 10.000 bloemen werden door ac „tovenaar" Crochet op onnavolg bare wijze op het toneel geslingerd cn dan.... tot slot van dit program ma een adembenemende mixture van verzoeknummers door Walvis. Joop, die met eenvoudige woorden zijn hul- dïgers en zijn publiek dankte. Na de pauze werd de Arthur Rank film ..Doctor in the House" gedraaid. Men had moeilijk een betere premiè re voor deze avond kunnen kiezen. Bespreken zullen we de film niet. Hij gaat weer uit de circulatie en keert in September terug. Het demonstreerde onze beperkte macht in zo'n hoge mate en waar- schuiode ons dat we o. zo zuinig moeten zijn op die zon. Wat zou a Hes naargeestig zijn wanneer hij altijd zo was als gisterenmiddag. Nee vervanger houdt toch wel echt veel van hem, maar het teas wel goed dat hy gisteren even door de maan onder handen werd genomen. Dat boemannetje spelenachter die wolken gaat een beetje vervelen. Hij moet nu -maar eens een hele poos rechtuitstralen en „ins Blauen hinein" staan. Laat-te zich er dan althans vanmorgen vroeg toen de vogeltjes nog nauwelijks floten, toch iets van hebben aangetrokken Vroege wandelaars fluisterden „Honen zo". VERVANGER. In de foyer hield Joop Walvis zijn receptie, die door een groot aantal vrienden werd bezocht on waarop hem nog vele hartelijke woorden werden toegevoegd o.a. door Toon de Jager, namens de collega's uit de andere theaters, door pater Strijbos O.P. als buurjongen en de heer Sam son van het bekende reclamebureau. Natuurlijk werden Joop Walvis ve le bloemen gezonden en vele geschen ken overhandigd. Diep in de nacht werden de laatste handen gedrukt. Toen vertrok Joop Walvis, naar een voor hem nieuw land en naar een nieuwe toekomst, waarvan hij, zo gewaagde hij in zijn dankwoord, de beste verwachtingen heeft. „Het verheugt mij. deze vlag voor de Claes de Vrieseschool te mogen onthullen, omdat de school var. de heer Hukshoorn de ecrsle lagere school in Schiedam is. d:e in het bezit van een vlag komt Het is een bijzonder aardig idee van dc ouder commissie die voor deze ving heeft gezorgd", aldus sprak gisteravond wethouder H. Sabel in het Vclksge- bouw op de feestavond van de C'aes de Vrieseschool uit de Zwartewaal- sestraat. De overgedragen vlag is wit en draagt een voorstelling van de jeugd „opkijkend naar een stra lende zon en een margriet". Er was van officiële zijde veel belangstelling voor deze avond. Be halve wethouder Sabel waren o.a. aanwezig de heren M. Bij post en Van Leeuwen van Volksonderwijs, de heer M. Holl. inspecteur bij het Onderwijs, de oudercommissie en. de ouderraad. Het hoofd der school, de heer Hukshoorn, had in zijn openings woord allen welkom geheten. De heer Van Oeveren dankte wethou der Sabel voor zijn woorden. De Schiedamse Onderwijzers To neelvereniging kwam na het officië le gedeelte van het programma op het toneel met enkele komische stukjes die veel succes hadden. Een filmvertoning besloot de avond. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat Z9. Bellen bfj ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Tentoonstelling: Stede!ijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy Andriesse. Leeszalen: Gem, Openbare Leeszaal en Bibï. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. K.K. Leeszaal en Bi bh: Dam. ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole, 2, 7, 9 uur: „Bwana duivel". Passage: Rotterdams Muziekly- ceum. Dansavond. COÖPERATIEDAG Meeting op het RFC- terrein Op Zaterdag 3" Juli a.s. wordt er ter gelegenheid van de Internatio nale Coöperatiedag in Rotterdam 'n openlucht-meeting gehouden op het sportterrein van RFC aan de Essen- burgsingel. Medewerking verlenen de Jonge Flierefluiters, een Ballet groep, een Sportbond en enige mu- ziekgezelschaonen. Een Belgische spreker zal het woord voeren. Aan deze meeting gaat een op tocht vooraf met vlaggen, praalwa gens en muziek. Deze optocht ver trekt om half vier van het plein bij de Schouwburg aan de Aert van Nesstraat naar het RFC-terrein. Met de tramlijnen 4 en 8 kan men ge makkelijk het terrein bereiken. De Schiedammers wordt aangera den tussen 2 en 3 uur er heen te gaan. kaarten zyn ad. 25 cent aan de bekende adressen te verkrijgen. Als doelverdediger is-ie goed, die A ad ran Dirst, nicar ah echtge noot? Stellig ook, anders hod Nellie de Vries hem nooit ge nomen. Trouxoens het moet voor een vrouw prettig zijn om te weten dat ze zich verbonden heeft met een man, die weet wat ho(n)kvast is. In ieder geval wensen we het jonge paar, enen- als de ffermes-Ieden (vanzelf sprekend werd. daarbij weer de blauwwitte vlag ontroerd) dit in grote getalen deden, heel veel ge luk. En moeten we nu dan ook zeggen weinig tegendoelpunten? Honderden Schiedammers kwa men «aar het Passage-Thec er en lieten geen plaats onbezet by het afscheid van hun organist. Het bestuur van de Schiedam- sche Reis vereniging „Vrienden On derling"' heeft tiaar leden opgeroe pen om a.s. Zaterdag op bet plein voor het postkantoor bijeen te ko men, want om 1 uur precies zullen zij vertrekken voor een weekend naar Valkenburg cn omstreken. Dit is de eerste maal dat de V.O.L.-ers een weekend op reis gaan. Sinds vele jaren zijn er een dagreis en een middagtrip gehouden en dat is een waar succes geweest, ook toen zowel als nu, was alles zeer goed verzorgd. Bijzondere concertavond in Duitse kerk In de Duitse kerk zal Zaterdag 10 Juli des wonds om acht uur een bijzondere concertavond worden ge geven, waaraan de organist Koos Bons en de mannenzangvereniging „Apol'o" o.l.v. Jan Lucas hun "me dewerking zullen verlenen. Het pro gramma vermeldt o.a. werken van janacek. T.andré. Piepenbroek, Róus- sel, Dupré on Verheul, Geboren: Adriaan z. v. B. A. C. Terleth en W. A. Prins. Gerrit E. L. z. v, J, Maasdam en J, H. de Bruijn Robertus J. z. v. F. J G. Schrijver en M. E. C, van de Kamp. Overleden: W. C. Blom, 79 j, we duwe van C. Joziasse. Pff, wat hebben die politiemannen gisteren geschoten. Schrikt u niet, zij deden het niet met de vuur- wapens, maar met bat en voetbcl- schoenen. Zij deden het echter zo voortreffelijk, dat de mannen van het Noorse schip Favr er totaal van onderste bonen geraakten. Met liefst 101 won de SPSV. De eerlijkheid gebied echter te vertellendat die uitslag toat overdreven is. Best, de politiemannen waren sterker, maar pf zij jizo sterk waren dat ze 'een dergelijke zege moesten boe- VLAARDINGEN. HOOFDAGENT H. KOOL van het Maasslulsse Politiecorps was Woensdag de ongelukkigste deelnemer van de jaarlijkse drïesteden-schietwedstrijd tussen de politiecorpsen vit Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis, Hij immers was de beste schutter, zowel in de team wedstrijd als individueek Edoch, zjjn vyf „rozen" ten spyt ging de ver leden jaar door zijn vijftal gewonnen wisselbeker ditmaal naar Schiedam voor de eerste keer. en was hij zo ongelukkig in de barrage van de persoonlijke wedstrijd na acht keren een „tien" te hebben getroffen en tweemaal „negen" met cén schot slechts de „8" te treffen, waardoor hij met de derde prijs genoegen moest nemen. De kwaliteit van de Woensdagmid dag tussen de politiecorpsen van Schiedam, Maassluis en Vlaardingen gehouden schietwedstrijden was veel beter dan vorige keren; ongetwijfeld het resultaat van voortdurende, se rieuze oefening. Het' leek er aan vankelijk op de banen van HVO bij HVO vond, zoals gewoonlijk, de ontmoeting plaats op, dat Maas sluis het bezit van de wisselprijs zou continueren. Immers, hoofdagent H. Kool begon met vijfmaal de roos te treffen. Zijn teamgenoten bleken evenwel niet van dezelfde klasse: daardoor, zag Schiedam kans zich zowel boven Maassluis als Vlaardin gen, dat in 1951 en 1952 de beker won, te klasseren en voor de eerste maal de. wisselbeker prijs in de wacht te slepen. In een gezellig samenzijn heeft, hoofdinspecteur J. W. F. Dor- leyn pit Vlaardingen deze. aan adju dant M. Noordijk uit Schiedam,, de aanvoerder van .het' Schiedams poli tic-vijftal, uitgereikt, Het verschil tussen de-drie deel nemende teams was zeer miniem. Dat is tn de afgelopen jaren wel eens anders geweest. Dan ging er als regel één team met grote voorsprong aan de kop. Gisteren hing het resultaat in de meeste gevallen van het laatste schot af! Als volgt werd er gescoord: Schiedam: Adj. M. Noordijk 44, brig.; J. K, Uytdewilligen 47. Hfdag.; P. de Heer 44. hfdag. C. v. Luyk 47 en agent A. de Vette 46 pnt; totaal 288 pnt. Maassluis: Hfdag. H. Kool 50; De heer Van Duyl overhandigt de aanvoerder van het FAVR- elftal een vaantje als bljjuencle herinnering aan deze vriend schappelijke ontmoetingen. ken, menen xoij en ook zij zelf te moeten betwijfelen. Boos is niemand er echter om geweest, dat mocht na de wedstrijd blijken in het theorie lokaal op het Hoofdbureau van Po litie. Daar overhandigde de Schie dammers de Noren draagspeldjes van hun SPSV en de Noren op Jivn beurt gaven een pracht uan een beker. In ieder geval zijn er door deze voetbalwedstrijd weer stevige vriendschapsbanden aangeknoopt. En daarom ging het in de eerste plaats Hfdag. M. de Keyzer 47; agent J. J. v. d. Heiden 44; brig. G. Groeneveld 40 en..hfdag. J. v. Rij 44; totaal 225 pnt. Vlaardingen: Hfdag. J. Kruizinga 43; brig. D. Nentjes 43; brig. H. Boer'45; hfdag. W. Hoogwerf 49 en hfdag. A. Pakvis 44 pnt. Totaal 224 pnt. In de individuele wedstrijd eindig den drie deelnemers gelijk: zowel de hoofdagenten P, de Heer als C. v. Luyk, beiden uit Schiedam, als hoofdagent H. Kool uit Maassluis eindigden met 48 punten gelijk. Zij zouden nog één schot lossen. De Heer trof toen de roos, v. Luyk schoot een negen en Kool een acht D'ê drie individuele prijzen gingen daardoor 'in deze volgorde naar ge-, noemde scherpschutters. Na. afloop van de sportwedstrijd zat men nog énige tijd gezellig in de HVÖ-cantine bijeen, waar hoofd inspecteur J. W. F. Dorleyn, geas sisteerd door inspecteur J. H. v. Geldere, die tevens ook- de leiding had gehad bij de wedstrijden, de honneurs waarnamen. Namens 'de „buitenlanders" be dankte adjudant M, Noordijk uit Schiedam met enige hoffelijke woor den. (Van onze correspondent) GRONINGEN. De vrouw van de in 1946 0%'erleden landarbeider P. van Veen uit Warffum heeft Woensdag: bekend haar man te heb ben vergiftigd. Zü was in het begin van deze week door de rijkspolitie gearresteerd, kort nadat haar derde echtgencot haar had verlaten. Van Veen was een sterke man, die nooiti ziek was en met ieder een <*oed on kon schieten. Hij was vlak voor de oorlog getrouwd met zijn huishoudster, die haar eerste huwelijk kort voordien met een scheiding had beëindigd. Zeven jaar later hij was toen 49 jaar - werd Van Veen ziek en overleed vrii kort daarna. Dit wekte be vreemding in Warffum. Men dacht ar een moord, maar deze vermoe dens kwamen nooit verder dan dit dorp en bereikten de politie pas na dat de vrouw door haar derde man was verlaten, Dr Zelden rust verrichtte sectie op het stoffelijk overschot van Van Veen, dat op last van de Officier van Justitie was opgegraven. De arts zou sporen van vergif hebben ge vonden en daarom werd overgegaan tot de arrestatie van de 53-jarige vrouw. Zij ontkende aanvankelijk hardnekkig, maar viel Woensdag door de mand. FRANKFURT. - De nieuwe ..Deutsche Lufthansa" die in afwach ting van het herstel van West- Duitsland's souveieiniteit is her-op- gencht, zal, aldus wordt aangeno men. reeds in het begin van het komende jaar met vier diensten aan het inter-Europese luchtvaart- verkeer gaan deelnemen. De gepro jecteerde verbindingen zijn: Ham burg-Parijs, Hamburg-Londen. Ham burg-Zurich en Hamburg-Madrid of Hamburg-Rome. Nederlandse brandweren assisteerden bij blussing fabrieksbrand in België EINDHOVEN Een zware brand heeft Woensdag gewoed in de Bel gische grensplaats Hamont, waar een grote kaarsenfabriek gedeelte lijk in de as is gelegd. Zeven brand weercorpsen namen aan het blus- singswerk deel, waarvan vijf uit Nederland: de gemeentelijke brand weren uit Eindhoven, Budel. Ge- mert en Deurne, en de brandweer van de Budelse zinkwitfabriek. De schade loopt in de millioenen francs. PARIJS: De Raad van de Orga nisatie voor Europese Economische Samenwerking heeft de Europese Betalingsunie (EBU) op het laatste nippertje met een jaar verlengd. De deskundigen en ministers heb ben maandenlang geworsteld om een formule te vinden voor de voortzet ting van het stelsel, waarmede de handelsschulden, die tussen de lan den van Europa ontstaan zijn, op een multi-laterale wjjze vereffend wor den. Telkenjare worden via de E.B.U. verplichtingen tot een bedrag van rond 22.5 miljard gulden geregeld. West-Europa was het er over eens, dat de EJ3.U. verlengd moest wor den, maar de voorwaarden van die verrekening vormden het onderwerp van moeilijke onderhandelingen. De crediteurlanden onder leiding van Duitsland, België en Zwitserland wensten voorzieningen, opdat zij een gedeelte van hun vorderingen terug betaald zouden zien. Engeland wil de gaarne vermyden, dat het thans terugbetalingen in harde valuta zou moeten verrichten. Volgens het nieuwe plan, dat uit eindelijk aanvaard is. zuilen aan de crediteurlanden aanzienlijke bedra gen betaald worden, ontvangen Ita- h<bpaalde andGre debiteuren aanvullenden kredieten en, is het systeem vereenvoudigd. Mrenmnanj ontvangt onmiddellijk 44-230-000 dollars en in termijnen 8b.7ofl.000 dollars. Engeland moet het meest terugbetalen, nl. 106.500.000 dollars ineens en 46 millioen in ter mijnen. DEN HAAG. Een groot aantal Nederlandse verzekeringsmaatschap pijen zal met ingang van vandaag een nieuwe regeling invoeren waar hij verzekerden, die algeheel blijvend invalide worden, vrijgesteld zul len worden van premiebetalingen. Dit werd bekendgemaakt in een toespraak van mr J. Bierens-de Haan., directeur van de Olveh van 1879, tijdens de herdenking van het 75-jarige bestaan van deze levens verzekeringsmaatschappij. Volgens spreker geldt deze nieu we bepaling zowel kapitaal- als ren teverzekeringen, collectieve als indi viduele verzekeringen. Mr J. Bie rens-de Haan bracht hulde aan de zustermaatschappijen die dit Olveh- jubileum-initiatief hebben willen volgen. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Brieven onder nummer 3 "01 agn het bureau van dit blad. WASHINGTON. Het Ameri- -kaanse Huls van Afgevaardigden' heeft Woensdag een - wetsontwerp aangenomen, dat voorziet In hulp aan het buitenland ten bedrage van 3.368.700.000 dollar In het komende belastingjaar. Dit bedrag is slechts 109 millioen dollar lager dan het door Eisenhower aanbevolen totaal. Het is de eerste maal, dat het Huis het voorgestelde bedrag voor hulp aan het buitenland met zo weinig heeft verlaagd. Het huis heeft vier artikelen aan het wetsontwerp toegevoegd. Het eerste is een wijziging van het „amendement Richards" en voorziet voornamelijk in opschorting van mi litaire hulp aan landen die het E.D.G. verdrag nog niet hebben geratifi ceerd. Het tweede artikel machtigt president Eisenhower om, gezien de mogelijkheid van snelle wijzigingen in de toestand in Indo-China. de gel den voor hulp aan. dit gebied aan te wenden voor andere gebieden in het Verre Oosten. In het derde artikei spreekt het Huis zich uit tegen een aziatisch „Locarno". Het vierde be paalt. dat een gedeelte van de econo mische hulp aan India moet worden verleend in de vorm van leningen. FRANKFORT. De anti-com munistische organisatie NTS heeft meegedeeld, dat een van haar le den door Russische agenten in de Russische zone van. Oostenrijk ont voerd "is.""" De organisatie identificeerde hem als Valery P. Tremmel en- deelde mée dat hij 20 Juni ontvoerd werd na verdoofd te zijn. In April werd de leider van de NTiS in West-Berlijn, dr Alexan der Troechnowitsj, eveneens door Sowjet-agcnten ontvoerd. Volgdai de Oostduitse communisten wn hij vrijwillig uit zijn organisatie gedeserteerd. AMSTERDAM. De aan verdo vende middelen verslaafd geraakte Amsterdamse oud-verpleegster mej. A. G- F., 51 jaar, is Woensdag door de rechtbank nagenoeg conform d« eis veroordeeld tot 3 maanden voor waardelijk met een proeftijd en on dertoezichtstelling en een boete van f50 subs, tien dagen. De vrouw had enkele malen uit de spreekkamer van haar arts blanco recepten gesto len. deze ingevuld met „15 cc opium" en er een valse handtekening op ge zet. De rechtbank bepaalde voorts, dat zij zich zal onderwerpen aan een. kuur ter ontwenning van opiumge bruik. (Advertentie LM.)

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1