Manus Brinkman de sterkste in eerste rit KOERItRSTERS Wielertournooi R.C. Schiedam T v. d. Stel slachtoffer van valpartij Schiekant* tekeningen Amerikaanse honkballers lieten verstek gaan Tour de France-karavaan dwars door Rotterdam Jeugd-Jolijf* in Kethel goed geslaagd De vlag ging in top Wittekoek aggressïef De strijd luwt Parijs-Schiedam Honderden belangstellenden teleurgesteld op Boshoek Kantoorbediende stak geld in eigen zak Ongelukjes bij wielrennen „Beddenhuis" is gemoderniseerd Fietser door auto aangereden RONDE VAN FRANKRIJK 1954 Uitgebreide verkeersmaatregelen AGENDA Burgerlijke Stand Hoger presentiegeld voor gemeenteraad Aan Mijnsherenlaan Arbeider raakte bekneld Tegen truck gelopen Achtjarig meisje ernstig gewond Plan voor Lijnbaan in Washington Complex woningen in Pernis Tour de France en tram en bus Inbraak bij FOKA C SCHIEDAM «Woensdag 1 Juli 1954 Het is zo langzamerhand traditie geworden, dat in een der zomermaanden door rennersclub Schiedam een w'ïclertoumooi wordt georganiseerd, waar van het batig saldo ten goeüe komt aan de medische sportkeuring. De be langstelling op de eerste avond overtrof die van vorige jaren, waar vanzelf sprekend het goede doel ten zeerste mee is gediend. Deze wedstrijden ver dienen ook inderdaad deze belangstelling, want de circa vijfduizend toe schouwers hebben wielersport van de bovenste plank te zien gekregen. Al waren, er dan ook geen Tour-candidaten b«, de strijd was er niet minder fel om cn het viel alleszins te betreuren, dat deze eerste wedstrijd, die zon der enige wanklank is verlopen door een valpartij in de laatste ronde voor de betrokken renners een minder prettig slot had. De meest gedupeerde, en tevens de ernstigst gekwetste renner was Teun v. d. Stel uit Overschie, die hierdoor zijn kans op een goede plaats verspeelde, daar hy deel uit maakte van het groepje wegtopers, dat de rest van het peloton een ronde had gedubbeld. Het parcours van vorige jaren was door diverse reparaties aan het weg dek niet beschikbaar, zodat men. noodgedwongen naar een ander had moeten uitzien. Het oog was hierbij gevallen op het oarcours Hagastraat, Nw. Haven, Willesmkade, Gr oene laan, dat door het deel „kinderhoofd jes" langs de Willemskade voor de renners meer moeilijkheden ople verde dan verleden jaar het geval was. Ook het aantal lekke banden was groter en vooral bij de Junioren vielen hierdoor nogal enige slacht offers. Behalve door de renners van rennersclub Schiedam, werd er ook deelgenomen door de renners van de Rotterdamse wielerclubs Apollo, Feyenoord, Rotterdam, De Rotter- damsche Leeuw en De Pedaalridders en van de Vlaardingse wielerclub De Coureur. Bij de A-klasse, waar vanzelfspre kend de meeste belangstelling naar uitging, verschenen 45 renners aan de start. Vooral de eerste helft van deze tachtig ronden-wedstrijd (56 km) had een levendig verloop. Hierin werd de basis gelegd voor het uit eindelijk succes cn zij die meenden de kat voorlopig nog wel uit de boom te kunnen kijken, kwamen deerlijk bedrogen uit. Tot diegenen behoorde de Schie dammer Wittekoek zeker niet, want door aggressief rijden had hij reeds van het begin af een belangrijk aan deel xn het uiteindelijk succes. Als nieuweling paste hij zich wonderwel aan bij dit voor hem toch altijd nog grote gezelschap, en reeds in de tweede ronde sloeg hij in gezelschap van Van Gooi, de winnaar van ver leden jaar, maar die nu wat verder in de strijd leeggereden opgaf Vink en Vassena. Zij werden tot de orde geroepen, maar twee ronden verder ging Wittekoek opnieuw weg en nu alleen. Hij kreeg gezelschap van o.a. Brinkman en Vink, maar ook deze poging leverde geen resul taat op. Intussen hadden reeds enige pechvogels de strijd moeten staken, zoals o.a. Proost, Heyster en Wou ters. Er volgden er nog meer, want toen de jacht eenmaal goed was los gebarsten, behoefde niemand zich meer enige illusies te koesteren de opgelopen achterstand nog in te lopen. □ie strijd ontbrandde toen Witte koek (weer hy). Vink, Rorijs, v. d. Stel en Bas Alblas wegsprongen en wat later Brinkman, die als favoriet danig in het oog werd gehouden, ge volgd door Hoefnagel, kans zag aan de greep van het peloton te ontko men en zich aansloot bij het leidend vijftal. De ze%'en renners, die nu aan de kop gingen: Wittekoek, Vink, Rorijs, Alblas, Brinkman, v, d. Stel on Hoefnagel, lieten er geen gras over groeien en zienderogen liepen zij verder uit. Hoefnagel was het evenwel te zwaar en hij staakte de strijd, wegens kramp. De weglopers hadden de wind in de zeilen, daar het in de groep met de organisatie van de achtervolging op het leidend zevental niet bijzonder vlotten wil de. Geluk trachtte een paar keer alleen de sprong te maken, ook Bier huizen deed een poging hiertoe, maar men liet nu niemand meer gaan. Zo naderde de kopgroep steeds meer en op de helft van de wedstrijd keken de weglopers het peloton in de rug. Ze werden er blijkbaar nerveus van, want Brinkman wilde liever alleen aansluiting bij het peloton verkrij gen en probeerde een paar keer z'n collega's kwijt te geraken. Rorijs zat hem hierbij danig op z'n huid, ter wijl ook de andere renners alle zei len bijzetten om deze gevaarlijke concurrent binnen, bereik te houden. Het tempo van de jacht had hier enigszins onder te leiden, doch bij tijds realiseerde men zich blijkbaar, dat ook hier „eendracht, macht maakt" en nu was de strijd spoedig in het voordeel van de weglopers beslecht. Met nog 38 ronden op het bord gaf het peloton zich gewonnen cn kon den de zes renners die nu op de overigen een ronde voorsprong had den, zich bepalen tot het consolide ren van hun positie. Zij deden dit voortreffelijk, want alle pogingen, die voor hen enig gevaar konden opleveren, werden in de kiem ge smoord. Pas kórt voor het einde - er waren nog ongeveer tien ronden te rijden stond men Knegt toe een kleine voorsprong te nemen. Hij ver dedigde deze voorsprong met succes, want Verhoeven, die eveneens z'n kans had waargenomen, slaagde niet hem in te, lopen en werd in de laat ste ronde door het fel sprintende peloton opgeslokt. Jammer, dat de felheid in deze sprint de vereiste voorzichtigheid in dergelijke omstandigheden afbreuk deed en hieruit een valpartij ont stond waarvan o.a. v. d. Stel, de Kie- vith. Geluk en Muilwijk het slacht offer werden. De eindsprint zelf werd een over tuigende overwinning voor Manus Brinkman, die ook zonder deze val partij zeker zou hebben gewonnen. Vooraf werd een wedstrijd voor Junioren over 15 ronden gereden. Geen enkele renner slaagde erin een voorsprong van enige betekenis te nemen en een compacte groep stoof op de finish af, waar W. Bravenboer de overigen te snel af was. De uitslagen waren: A-kl. 56 km in 1-24.46. 1. H. Brink man, 2. M. Vink, 3. F. Rorijs. 4. Wittekoek, 5. B. Alblas. 6. op bijna een ronde I. Knegt, 7. G. Vassena, 8. J. Verhoeven, 9. T. Blokzeii, 10. H. Visser. Junioren, 10.5 km in 17.49, 1. W, Bravenboer, 2. D. Vis, 3- G. Somers, 4. C. Spanjersberg. 5. A. de Graaf, 6, H. Ket, 7. H. Matteeuwsen, 8. D. Molenaar, 9. M. Breur, 10. P. van Driel. JA/ ANNEER je zo van het Par ij se asphalt op de Schiedamse keien -wordt gezet, dan knipper je wel heel even met jc ogen. fti de Franse hoojdstad is het ideaal om te zwerven. Een ideaal tevens voor die dames, die hooggehakte schoen tjes aan heur voetjes dragen. Ze hebben geen kans iw tramrails re raken (die zijn er niet, omdat de ondergrondse trennde vieiro, het populaire vervoermiddel is) en ze hebben ook geen zorgen voor ge- klinker de wegen, want ook die zijn er niet. En wanneer ze er zon, is tussen de stenen, een laagje asphalt gegoten, zodat het wegdek toch een egaal vlak vormt. Vuile straten ïjjji er ook met Elke dag worden de boulevards, de avenues en de rues er schoongespoeld, 's Morgens vroeg komt de man van de reinigings dienst, die op verschillende plaatsen in de straat (waar by ons de af voerputten zitteneen kraan open draait. En dan spoelt het /risse wa ter door de goten, van de min of meer hellende straten naar de af voerputten, die in het enorme rio- lennet, dat onder de stad Par u's is ge boute d, uitmonden. Hieraan moet je onwillekeurig denken als je zo plompverloren weer midden in Schiedam staat. Want al is Schiedam (helaas) geen Parijs, het heeft toch ook zijn be- zien-waardigheden. De nieuwste is de unieke Maasboulevard. Net als de. Parysc straten keurig gcaspfcal- teerd. Als je er eenmaal bent is het er heerlijk- Maar voordat het zover is. De voornaamste toegengs- wegen zijn de Hoofdstraat en de HaoendyJc. Moet U eens proberen daar met een fiets over te rijden, waarvan de banden niet voldoende spanning hebben. „Je krijgt wande lende nieren, wanneer je door die fcui'sn fietst," Zei laatst een wiel- rijdende Maasbouleoardberoeker. Dat is natuurlijk lichtelijk overdreven. Het is echter wel zo, dat iemand, die van buiten komt en naar de Maasbouleuard fietst, zich wel twee maal zal bedenken voordat hij weer een bezoekje aan deze Maasoever zaï brengen. De tocht er naar toe is beslist geen lolletje. Het is vorkomen begrijpelijk, dat de Dienst van Gemeentewerken en dan speciaal de hoofdambtenaar, die met de bestratingen is betast, doet wat in zijn vermogen is Vooral in de vacantieiijd kan ook hij geen personeel uit zijn mouw schudden. Maar misschien is er toch iets op te vinden het kuilenslelsel enigs zins te egaliseren. Ket zou weldadig z\jn. Daarvan overtuigd is SCHIEKANTER 1 Honderden belangstellenden, die gisteravond eens kennis wilden gaan maken met honkbal, dat op Boshoek gedemonstreerd zou worden door een ploeg afkomstig van de Amerikaanse vlooteenheden, die momenteel in Rotterdam liggen en een team van de honkbalclub Schiedam moesten ech ter onverrichterzake terugkeren want op het hek van Boshoek bing een hord, waarop met krijt was geschreven: Tot onze spijt moeten wij u mede delen, dat de Amerikanen om half vijf hebben afgezegd wegens slecht weer. En dat terwijl het avondzonnetje doorbrak. Geen Amerikanen dus. Geen honkbal-demonstratie. Daar stond het Schiedam-bestuur met een „huis vol mensen". Groot was uiteraard de teleurstelling van al die sportmin- nende Schiedammers, die zoals en- keien tegen organisatoren vertelden, van hun werk hadden verlet om dit internationale honkbal tr effen toch maar niet te zullen missen. Reeds om zes uur stonden voor dc ingang van Boshoek een goede zeventig mensen, die zich wilden verzekeren van een zitplaats. Het was allemaal vergeefs. Het bestuur van Schiedam zat met de grootste strop. Want, zoals de voorzitter, dc heer J. v. d. Touw, ons vertelde, was met de Ameri kanen overeengekomen, dat zij per touringcar van en naar het schip zouden worden vervoerd. En die betaald. Bovendien had men een aantal souvenirs gekocht om de gas ten als herinnering aan hun demon stratie in Schiedam aan te bieden, terwijl ci' bovendien was gezorgd, dat na afloop nog even gezellig kon worden nagepraat. Maar dat vond de heer v. d. Touw nog niet het ergste. Veel betreurenswaardiger was, dat zoveel bezoekers voor niets naar Boshoek waren gekomen en er nu van de unieke gelegenheid krachtig propaganda voor de honkbalsport te maken ni< is terecht kwam. Ten slotte was het ook spijtig voor de bondsscheidsrechter. die speciaal voor deze wedstrijd uit Amsterdam was gekomen. Doch deze vatte het (Van een onzer verslaggevers) De officier van justitie b(j Haagse rechtbank, tnt W. Tonckens, heeft gisteren een jaar gevange nisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met aftrek geelst te gen de 43-jarige Schiedamse kan toorbediende P. C. M., die by een garagebedrijf in Den Haag van januari tot April een bedrag van ruim f 2800.— heeft verduisterd. M. heeft dit geld verkregen dom betalingen van cliënten voor ben zjne in eigen zak te steken. Hij heeft tenslotte zelf de verduisteringen bij de procuratiehouder van het bedrijf bekend. De verdachte gaf als mo tief voor zijn misdrijf, dat hij te leurgesteld was in zijn promotiekan sen en in een verslechtering van de verhouding met zijn vrouw. Hij maakte het geld op aan drank en als getuige vertellen, dat zij voor een deel schuld had aan de misstap op 20 Juli. Tijdens de wielerwedstrijden, die gisteravond in de Gorzen werden gehouden, reed in de Hagastraat een wielrenner, de 21-jarige melk bezorger W. F. uit Spijkenisse. het pubhek In. E en 13-jange jongen werd aan zijnmond gewond. Een andere wielrenner, de 24-jarige T. C v. d Sutt uit Overschie, nam op de hoek van de Groenelaan cn de Willemskade de bocht te groot en reed tegen een boom. De jongeman kreeg een bloeduitstorting in het linkerbeen alsmede schaafwonden aan arteen en benen. Per ambulance van de GG en GD is hij naar zijn woning vervoerd. nogal lakoniek op: „Het valt me he lemaal niet tegen. Vorige maand hebben ze ons in Amsterdam ook in de steek gelaten," zo zei hij. Gisteren werden de deuren van het geheel gerestaureerde bedrijf van de firma J. C. Kroes, „Het Bedden huis" aan de Broersvest 64-66 weer wijd voor de clientèle opengezet. Door toevoeging van de kelder is de verkoopruimte aanzienlijk vergroot. Deze uitbreiding werd geheel naar een eigen ontwerp van de heer Kroes uitgevoerd. Mede door de licht-,en kleuradviezen van resp. Philips, Eindhoven en Wagenmakers. Breda, is er een uiterst gezellige sfeer ge schapen. Door de nieuwe neonver lichting aan de gevel zal de Broers- vest ongetwijfeld aan aantrekkelijk heid als winkelpromenade winnen. Als de Tour passeert Geen auto's naar Overschie Donderdag van 12 uur tot half drie zal het auto- en motor verkeer van Schiedam naar Overschie zijn gestremd, zulks m verband met het passeren van do wieierkaravaan van de Tour de France. Op de Vlaar dinger dijk lette gis termorgen de 57-jarige metaal draaier H. V. uit Vlaardingen niet goed op, toen hij per fiets de rijweg overstak en de werf Wilton Fijen- oord wilde oprijden. De man werd door een juist passerende auto ge schept en door de voorruit gedrukt. V kreeg bloedende vleeswonden aan het hoofd. In de verbandkamer van Wilton is medische hulp ver leend. uciittc RotWrdomit'MO Joftghlaan ftbraTiam Stolkwts 0£ ROUTE DOOR ROTTERDAM tJ55 Oft* cl/nr* gfrrfi t>if órnotftr/np i* t/J<f we nn**r 11* rulltn post ft Prtmittp (Tfj Re*llai/t*r/ng*po i SlIjptlQQ V. PELT 1 In verband met het feit, dat de Tour de France-karavaan op Donderdag 8 Juli door Rot terdam wordt geleid, zullen in grijpende verkeersmaatregelen worden getroffen. De renners, die worden vooraf gegaan door een reclamekaravaan, nemen de dolgende route Delftweg, Overschiese Dorpsstraat, Rotterdam se Rijweg, Burg. de Josselin. de Jonglaan, Blijdoipplein, Blijdorpse- brug, Abr, van Stolkweg, Ael- brechtskade, Bochussenstraat, Gravendijkwal, Maastunnel, Wat men weten moei: Apo tb ekers-cac b tdi enat: Apotheek C. J. Jansen, Swatn- merdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D, Tuinlaan 30. Tel. 63290. Tentoo nstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur: „De wereld van Vin eent van Gogh" in foto's van Emmy Andriesse. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag [behalve Maandag) van 9.30 tot 4-30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bib!.: Dam, ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.3Ü uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole, 2. 7 en uur: „Pijten der Kiowa's". Passage: 2 en 8 uur: „Roman Holiday". Geboren: Hendrik M., z. v. H. de Jonge en P. W. KevenhÖrsteri Pie- ternella J., d. v, A. J. Scheilekens en E. M. Janse. Overleden: A. Mes, 79 j. en A. Th. van Es, 62 j. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde de heer J. A. W. Faatz uit Schiedam voor het can- didaatsexamen electrotechnisch in genieur. Om kwart over zeven kon de heer Teun Bouw een hele schare jongens en meisjes op de speelplaats van de Kon. Julianaschool m Kethel wel kom beten. Deze werden in leef tijdsgroepen ingedeeld om daarna naar hartelust te kunnen spelen. De meisjes met allerlei kringespclen, zoals „Schoorsteenveger ging op reis", de sleutel van Engeland, Joe- pi, Joepi. enz. De jongens hielden zich vooral bezig niet spannende spelen en krachtprestaties. Vooral Touwtrekken en Hond en been vie len zeer in de smaak. Na het spe len brachten enkele Kath. Verken ners een poppenkastvertoning. waar in Jan Klaassen niet tevreden was met de warme sjaal die hij voor zijn verjaardag zou krijgen, omdat hij liever een voetbal had. Daarna voer den enkele meisjes uit Kethel een stukje op van „De bakker die geen brood verkocht en waar zelfs een dokter aan te pas kwam. Al met ai afwisselingen van een avond vol jeugd en jolijt. Woensdagavond 7 Juli: Autoped wedstrijd in het Oosten van de stad Buys Ballotsingel. C. Drebbeistraat o.I.v. het Singelkwar tier. Aanvang 7 uur, deelnemers kunnen zich voor de start opge- Donderdag 8 Juli: Gecostum eerde optocht „Zwaan kleef aan", verzamelen 7 uur Op het terrein van S.V.D.P.W. achter de Parallelweg. Eerst wordt met de verklede jongens en meisjes ge speeld daarna een optocht over de Parallelweg Qverschiesestraat Singel Oosterstraat en enkele andere straten, om dan de Kam. Onneslaan weer naar de Parallel weg ie gaan en daar te ontbinden. Willen de ouders hun kinderen hel pen met verkleden? Pleinweg (geasfalteerde rijbaan), Bree, Breeweg, viaduct Varkenoord, Marathonweg, Stadionweg, Burg. van Slijpelaan, Rijksweg 16 naar Dordrecht. De reclameauto's worden te plm. 12.30 uur en de renners te plm. 14.00 uur aan de grens van de gemeente verwacht. Tussen plm. 12.15 en 14.45 uur zal op bovengenoemde wegen beslist geen verkeer worden toegela ten. terwijl hierop gedurende ge noemd tijdsverloop bovendien niet zal mogen worden geparkeerd. Van 11.45 uur af zal op de Oude Delft- weg in de richting Delft geen rij- verkeer meer mogelijk zijn. Getracht zal worden om dwars op de route kruisend verkeer toe te laten totdat de kop van de karavaan in aantocht Het verkeer met motorrijtuigen, komende uit de richting Den Haag wordt bij aankomst van de tourkara vaan, op de Rijksweg nr 13 nabij de Schielaan afgetakt om via de vol gende met rood-gele pijlen aange geven wegen naar de stad en verder te worden geleid. Zestienhovense- kade-Kleiweg-Xerxesweg-Schieweg- Schiekade-Hofplein-Coolsingel-Blaak -Postho or nstraat-Rederij straat-Boom- pj es—-Maasbruggen. Motorrij tuigen met een asdruk van meer dan 3 ton worden niet via de Xerxesweg maar via Hillegersberg naar de binnenstad geleid. De Blijdorpbrug wordt zo laat mo gelijk afgesloten voor het verkeer in Se richting Den Haag. Uitsluitend personenauto's en lichte vrachtwa gens kunnen dan via een bepylde route, lopende via de Xerxesweg Kleiweg—Bovendijk en Hofweg de Rijksweg no 13 (richting Den Haag) bereiken. De Westelijke Maastunnelbuis (richting Rotterdam-Zuid) zal te plm. 12.15 uur voor het verkeer worden afgesloten. Het verkeer voor Rotterdam-Zuid en verder zal daar na via de Maasbruggen moeten rij den. Snelverkeer, komende uit de richting Dordrecht (IJsselmonöe) wordt van 12.15 uur af via de Sta dionweg en de Oranjeboomstraat naar de Maasbruggen geleid. Rotter dam-Zuid is voor dit verkeer dan te bereiken via de Varkenoordsebrug. Het verkeer over de Rijksweg 16 i de richting van Dordrecht zal over de linker rijbaan van deze rijksweg worden geleid. Behalve de hiervoor genoemde maatregelen zul len nog verschillende kleinere ver- keexsomleggingen noodzakelijk zijn. Met tie RET en andere vervoerson dernemingen is overeengekomen, dat de tram- en buslijnen zich aan de verkeersregeling zullen aanpassen. Het is te verwachten dat een en ander grote verkeersstremmingen zal teweegbrengen. In verband hiermede dient men, ook op de buiten de door de tourkaravaan te volgen route, met ernstige vertraging rekening te hou den, Deze vertragingen kunnen wor den beperkt indien men de aanwij zingen van de politie stipt cn on middellijk opvolgt. B. en W. van Rotterdam stellen de gemeenteraad voor, aan Gedepu teerde Staten van Zuid.Holiand te verzoeken de vergoeding van de leden van dc raad voor het bijwo nen van de gemeenteraadsvergade ringen te verhogen tot f 18- per zitting. Het voor 1954 uitgetrokken be drag zou dientengevolge met 'f 6750 moeten worden verhoogd; het to taalbedrag voor presentiegelden zou dan 27.000.- per jaar worden. Bijna anderhalf jaar geleden be gonnen de aannemers Gebr, Kaste- leyn met de bouw van een- acht ver diepingen hoog flatgebouw/ aan de kop van de Mijnsherenlaan. Het was het grootste bouwwerk, dat deze firma tot dan had uitgevoerd, doch zowel de architecten Van Andel en Van Emden, als de opdrachtgever de „Nederlanden van 1845", hadden het volste vertrouwen in de bouwers. Woensdagmorgen was de bouw zover gevorderd, dat het hoogste punt was bereikt en de vlag kon worden ge hesen. In tegenwoordigheid van een der directeuren van de levensverze keringmaatschappij drs E. F. Philips, de aannemers, vertegenwoordigers van gemeentelijke instanties en de werklieden, kwam men op het plat te dak van de kolossale flat bijeen. Een fikse regenbui toonde mede de nodige belangstelling, doch dit ver mocht niets af te doen aan de tevre denheid over het welslagen van de bouw. Woorden van waardering wer den van directiezijde geuit voor het vlotte werk en de goede samenwer king, woorden van dank ook aan alle arbeiders, vooral van de timmer lieden, die kranig het moeilijkste deel van de bouw verzorgden en aan de firma Schroot uit Schiedam, die het betonwerk voor haar rekening nam en daarbij technische moeilijk heden oploste, die men aanvankelijk als een bezwaar voelde. Met de na tionale vlag werd ook die van. de principaal ontplooid. Met de afbouw zullen nog wel enkele maanden ge moeid zijn, doch dan zal de „Neder landen van 1845" een complex kun nen exploiteren, dat een sieraad is voor Rotterdam-Zuid. Op het terrein van de gasfabriek aan de Galiieistraat is gistermiddag de 40-jarige fabrieksarbeider M. A. van Sabben van de Wolphaertsbocht bekneld geraakt tussen een ijzeren Jlaat van 1QQQ kg en een paaltje. Hij urak de linkerbovenarm en liep snij- wonden aan de rug op, zodat h|j naar het Bergwegziekenhuis vervoerd moest worden. In de Twee bosstraat is gistermid dag de achtjarige Francisca Plaizier uit de Mart. Steynstraat plotseling tegen een langzaam rijdende truck met oplegger gelopen, waarvan de bestuurder onmiddellijk remde. De truck was met 6 ton ijzer beladen. De achterwielen bleven op het on derlichaam van het kind staan dat in ernstige toestand in het Bergweg ziekenhuis ter verpleging opgenomen moest worden met een bekkenbreuk en een gebroken dijbeen. Aanrijding op Westzeedijk Drie auto's zwaar beschadigd Op de Westzeedyk ontstond gis termiddag een aanrijding tussen 3 auto's doordat één er van op de tramrails slipte. De bestuurder daar van, de 30 jarige J. van Wijngaar den uit de Briciselaan, cn zijn bij rijder, de 32-jarige chauffeur H. Ernst uit de Oostmaaslaan, moesten naar het Coolsingelziekenhqis ver voerd worden. Twee personenauto's en een vrachtauto werden zwaar beschadigd. Het tramverkeer vart de lijnen 10 en 15 had een kwartier vertraging. Zakenlieden in de Amerikaanse regeringsstad Washington overwe gen in hun stad een soortgelijke winkelpromenade als de Rotterdam, se Lijnbaan te doen bouwen. Men wil het publiek in staat stellen on bezorgd, droog en koel te laten winkelen, een behoefte die door Washington's vele diplomatenvrou wen sterk wordt gevoeld. Het ge middelde Amerikaanse „shopping- center" draagt een enigszins ander karakter dan de Lijnbaan zelfbe dieningswinkels en levensmiddelen - zaken eisen er de meeste plaats ruimte op. De initiatiefnemers te Washington zijn echter voornemens de deelnemers te beperken tot het zelfde genre zaken, dat men in de Lijnbaan aantreft. Voetballers gedupeerd Tijdens de voetbalwedstrijd op het Coalterrein aan de Kromme Zand weg zijn gisteravond uit het kleedlo kaal drie portemonnaies van DHZ- spelers gestolen. J. W. van D. mist 11.j. Gr. 12.— en drie loten en N. v. d. P. 0.50. Eerste paal cvoor: Maandagmiddag om twee uur is te Pernis de eerste paal geslagen voor de bouw van een complex van 72 eengezinswoningen met 8 garages. Aannemer is de firma C. en A. van den Bos te Dordrecht. In verband met de doortocht van de Tour de France zal op Donderdag 8 Juli tussen 12.15 en 15 uur reke ning moeten worden gehouden met ernstige tram- en busstagnaties. Dit geldt in het bijzonder voor de tram lijnen 2. 3, 4. 15 en 17 en de autobus lijnen 32, 33. 36, 37, 40, 42, 50 en 52. Door omleggingen zal men trachten de dienst zoveel mogelijk gaande te houden. SIMAVI-collecte bracht f15.500 op De Zaterdag gehouden Simavi-col- lecte heeft 15.500 opgebracht. Dit is bijna 3000 mer dan het vorige jaar toen 12.700 werd opgehaald. Er waren dit jaar ongeveer 800 col lectanten en de gemiddelde inhoud per bus was 19.-. - Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde de heer C. L. Dijkgraaf uit Rotterdam voor het pxopaedeutisch examen civsel-ingenieur. Voor het pro- paedeutisch examen, bouwkundig inge nieur slaagden de heren D. Paul uit Rotterdam en H. T. van Lint uit Per nis. De Rotterdammers H. J. van Ges- sel, J. J. Meulenkamp, J. W. Moer man en E. Romijn slaagden voor het propaedeutisch examen mijningenieur, en de heer E, G. F. van der Linden, eveneens uit Rotterdam, slaagde voor het candidaatsexamen electrotechnisch ingenieur, Op een bouwwerk aan de Lom bardkade zJjn uit een kast een snij brander en een gasmeter van het merk „Homung" gestolen. Gisteren heeft men een ruit van de fotohandel Foka in de Admira- ltteïtsstraat vernield. Uit de uit stalkast Week een fototoestel merk Stereo, ter waarde van 550.—- te zyn ontvreemd. Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 020 Ontwikkelen en afdrukken van rolfïlms binnen een dag. Drogisterij en Fotohandel Willebrand, Rotterdamsedijk 405a, tel. 67848. Voor 10 uur gebracht, 's middags om 5 uur klaar. Te huur aangeb. j 1 Te koop aangeb. Een eenvoudige kostganger gevraagd, met huiselijk ver keer. Vlaar dinger dijk 253 b. Dinky Toy's het onverwoest bare speelgoed in de volle dige collectie verkrijgbaai 3ij Bokhorst, Groenelaan 36 en Hoogstraat 34. Personeel qevr. J Voor direct gevraagd meisje enigszins op de hoogte met naaiwerk. Aanmelden.; Che mische Wasserij Centraal, Lange Nieuwslraat 71, Schie dam. Direct van de fabriek, nu een gotische slaapkamer, be staande uit 3-deurs garde- robekast, toogiedikant, 2 nachtkastjes, tafel en 2 stoe len voor f 255.—. Wilaon, Grote Visserijstraat 79—101. midden in de straat, net bes te te bereiken met lijn 8, halte Wattierstraat. j Diversen Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265, tel. 68021, Schiedam. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106. tel 66?2ö. In spoedgeval desge wenst in 1 uur blaar. Vacantie? Laat Uw kleding even in orde maken!!! Kleer maker W. Meyer. Boerhaa- velaan 67, tel. 66564.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1