WEM li ÏBHB C Engelse korfballers op bezoek bij Schiedam en Succes LIP HORLOGE J KOERIERSTERS Gasten krijgen druk maar gevarieerd programma TOUR DE FRANCE 1954 H.Th. v.d. VLERK „Ton voor Scholte Doelen bij „Jeugd-Joiijt" Kinderhuis „Pr. Beatrix vraagt aller steun Franse parlementsleden willen volksreferendum over EDG organiseren Zaterdag turnen op SW-terrein Wie heeft iets verloren? Wama's jubileerden in Passage AGENDA Volleybal-succes van SPSV Burgerlijke Stand Spoorwegovergang afgesloten Martinit klopt For tuna (5-1) Benoeming bij de politie Starhemberg houdt bezittingen in Oostenrijk Amerikanen in Bonn zijn verhuisd Tsjoe En-lai brengt verslag uit Geen H-bomproeven deze herfst? ËMORgeN Milva-expositie trekt door 't land Voor emigranten uit rampgebied nieuwe deviezenregeling SCHIEDAM I 2 Vrijdag 9 Juli 1954 Zaterdag krijgen de korfbalclubs Schiedam en' Succes een groep van 18 Engelse korfballers op bezoek voor een 14-daags bezoek aan onze stad en ons land. Dit is niet de eerste maal, dat onze korfballende stadgenoten deze taak verzorgen. Sinds de Invoering van het Nederlandse korfbalspel In Engeland in 1946 is er door stadgenoten geijverd voor een uitwisseling. En die vond voor het eerst reeds in 1947 plaats, In 1948, 1949 en 1SS0 werd die herhaald en nog wel tweezijdig! in de eerste vier jaren ging men dus wederzijds 14 dagen bij elkaar op bezoek. In 1951 kon alleen een Schiedamse groep worden uitgezonden en in de beide laatste jaren bestond cr geen be langstelling. Maar nu komen de Engelse dan weer \*oor een tegenbezoek. En zoals ook in de eerst jaren is er ook nu voor een klinkend programma gezorgd. Zaterdag om zeven uttr wordt op "het SVV-terrein de turndemonstra- tie gegeven, die enkele weken ge leden wegens 't slechte weer moest worden uitgesteld. Voordat de da mes en heren van THOR, Hygieaen DOK zullen optreden zorgt het tamboers- en pijperscorps ..Harmo nie" voor muzikale en rhythmische klanken. Te bevragen aan het Hoofdbu reau van Politie te Schiedam, tus sen 9—12.30 uur en 26 uur: Sponsrubber 2adeldek, vierwielig wandelwagentje, kinderstoffertje. Te bevragen bij de vinders: Lipsleutel, A. Rijnhout, Willem Brouwerstraat 38a; rozenkrans in étui, Groeneweg, Fabristraat 52b; nagelgarnituur jn étui, L. v, d.Valk, Rembranötlaan 101b; kinderschepje, R. Wesenaar, Frans Halsplein 17; boodschappennet, Oosthof, Laurens Costerstraat 23a; hoeveelheid aard beienmandjes, J. Heusdcns, Abben- broeksestraat 24a; spons, P. v. d, Endt, P.K.O.-laan 14a; halsketting, P. Blom, Lange Singelstraat 32; he renpolshorloge. H. Bruin hof, Catha- rina Beermansstraat 13 te Rotter dam; broche. G. van^Gulik, Keau- murstraat t3b; Doublé armband, E. Kemper, Alb. Thijmstraat 3b; porte- monnaie, M. Bode. Jan Steenstraat 11; gevlochten kindertasje, C. Stolk, Klein Groenendal. 73/18; portemon- naie met inh., Reitsma, St. Liduina- straat 86a; portemonnaie met inh,, A. W. Sterk, Westvest 26c; tas inh. badgoed en zeep, Zwanenburg, v. Musschenbroeksiraat 7; herenporte- monnaie, H. Gommel, Gordonstraat 28a; reistas, H. Kind, Verheijstraat 65; kanarievogel, S. J. Mercier, Nassaulaan 19a; lichtbruine Herders hond, H. van Grootveld, Station straat 53a; geel windjack, C. Wes- terveld, Geervlietsestraat 81a;meis- jesmuts, Sluijters, Ma'riastraat 34; 1 paar dameshandschoenen, J. P. Stam, Galileistraat 43a; ceintuur van regenjas, v. d. Wetering, Char lotte de Bourbonstr. 21; witte gym schoen, B. v. Dijk, Mesdaglaan 2; jongensjasje, M. Heinemans, B.K, Laan 201a Het gezelschap komt met de trein van 18.40 uur uit Hoek van Hei land op het station aan. Voor Zon dag staan er intieme serie wedstrij den op het programma, waaraan behalve door Wandsworth en de bei de ontvangende verenigingen door D.K.C. uit Delft wordt deelgenomen. Bovendien komen de Nederlandse clubs met een j unior twaalf tal uit. Het ontspanningsprogramma wordt Maandag ingezet met een Wederop- bouwrit door Rotterdam. Dinsdag komt Schiedam aan bod, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan de Grote Kerk en de toren daarvan zal worden beklommen. Woensdag krijgen Den Haag en Schevemngen een beurt en Donder dag zal waarschijnlijk Delft worden bezocht. Het spelen van wedstrijden wordt intussen niet vergeten. Dat gebeurt nog op Dinsdag- en Donder- dagavqnd. Vrijdag zal men uitrus ten van de vermoeienissen, maar Zaterdag wordt begonnen met het hoogtepunt van het programma; een driedaags bezoek aan Franeker. Hier zorgt de korfbalvereniging Vitesse voor de ontvangst. Dinsdag daarna wordt weer gerust, maar 's avonds toch gespeeld. Woensdag 21 Juli biedt de Rotterdamse Korf halbond een bustocht aan naar Lekkerkerk en de Molens van Kinderdijk. De De 44-jarjge Cor van Son uit de Nieuwe Maasstraat, die van zijn 18e jaar invalide is, heeft het ge presteerd om in twee weken tijd van Meccano-onderdelen deze kruiser te bouwen. Cor, die hier de laatste hand legt aan de ge schutstoren heeft de woelige ba ren nagebootst door proppen wat ten tegen t sefieepshuis te plak ken. volgende dag wordt tenslotte bezet met een excursie en de officiële afscheidsavond, want de laatste dag moeten de gasten gelegenheid heb ben voor inkopen. Zaterdag 24 Juli reist men weer met de dagboot te rug. Ook in de tweede week ver geet men uiteraard het spelen van wedstrijden niet. Ongetwijfeld zul len onze Engelse vrienden na afloop kunnen terugzien op een aangenaam verblijf, Het bovengeschetste pro gramma staat daar borg voor. Gevat in een excellent gezelschap artisten hebben de bekende Neder landse komieken, de Wama's gis teravond tijdens hun jubileum tour nee (het duo bestaat 12*4 jaar) Schiedam aangedaan en in een. uit verkocht passage-theater ruim schoots de lachspieren van het pu bliek gekieteld. Voordat de jubilarissen gelegen heid kregen hun dolle fratsen los te laten heeft de pianist Ab Veen aan dc clavioline zoete accoorden ontlokt. Cees de Lange praatte ver volgens het gebodene aan elkaar, dat een internationaal karakter kreeg door toevoeging van het Dïn- .1 a-trio, drie charmante Deense meisjes, wier acrobatische souples se onnavolgbaar was. Het cobwoy- trio de Chico's en na de pauze Mie- ke Telkamp met haar bekende lied jes, de razand snelle accordeonnist Johnny Meyer en Tom oud en nieuw, van alles wat Erich zorgden er voor, dat de uren van onbezorgd amusement voorbij vlo gen,... (Advertentie I.M.J De enige juiste tijdopnemer in de is het beroemde Uit voorraad leverbaar v.a. 66,50. AUéénverkoop voor Schiedam. ROTTERDAMSEDIJK 266 (Advertentie LM.) Het heeft voor ons geen zin om aan enkeie klanten per post een mededeling la sturen dat zij nu at kunnen profiteren van speciale aanbiedingen. Neen, onze klanten wonen overal, in heel Rotterdam, zo wel in het Noorden als in Overmaas, in het Oosten en het Westen en zij allen, geen één uitgezonderd, moeten we ten, dat wij een speciale aan bieding gordijnvelours heb ben, van een kwaliteit die iedereen verbaasd doet staan en voor een prijs die voor deze kwaliteiten onmogelijk schijnt. Zaterdagmorgen om 9 uur begint deze voorverkoop gor- d Ij n velours, waarbij U guldens kunt besparen en toch de mooiste gordijnen kunt kopen. WINKELCENTRUM ÖINNENWEG, Tel. ZB18D Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: Apotheek C. J. Jansen, Swam- merdamsingel 41. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Tel 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy And nesse. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. RJi. Leeszaal en Bib!.: Dam, ge- opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en De eerste bessen van de nieuwe oost zijn binnen. Vanmorgen kreeg de firma Simon Rijnbende de verse vruchtjes aanIn aUery! werden de monden naar binnen gebracht, waar het glanzende fruit zo spoedip mogelijk zal worden verwerkt tot Nieuw Rood. Het volleybal-team van de Schie damse Politie-Sport Vereniging heeft deelgenomen aan de nederlaagserie die ter gelegenheid van het zilveren jubileum werd uitgeschreven door de RV en VV „De Rotterdamse Leeuw". De Schiedammers kwamen uit in groep b cn speelden gister avond tegen. DEL 2. Door de 1—3 zege eindigden zij als nummer 1 in dit nederlaagtournooi. - - - - - Volgende week Donderdag gaan de Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Schiedamse volleyballers naar Bloe- Zondags gesloten. Bioscopen: IVlonopole, 2. 7 en 9 uur: „Ban dieten van Minnesota". Passage: 2 en 8 uur: „Roman. Holiday". Het is prettig dat het programma van Jeugd-Jolijt nog geen enkele keer is gestagneerd. Woensdagavond waren er meer dan honderd deelnemers voor dc autopedwedstrijd, die in het Oosten van de stad werd gehouden. Donderdagavond was er een gecos- tumeerde optocht van „Zwaan kleef aan" achter de Parallelweg. Het be stuur van de voetbalvereniging SV DPW had haar terrein beschikbaar gesteld om de kinderen te laten spe len. Om 7 uur liepen er vele ver klede jongens en meisje te wachten op dc „betoverde zwaan die ieder aankleeft". Er was een grote belang stelling van het publiek, zo zelfs dat liet af en toe moeilijk was met de deelnemers te werken. Met de ge- costumeerde jongens en meisjes werd gespeeld en daarna een optocht waar- m honderden kinderen en een groot aantal ouderen mee liepen. Allerlei „personen" marcheerden achter „De Jonge Harmonie" zelfs met opschrif ten op hun borst. Een had met rood potlood geschreven „Een ton voor Scholte Doele", een andere „miss Hol land 1953", Het moet voor de mede werkers (sters) aan Jeugd-Jolijt toch wel prettig zijn te weten dat ook gisteravond weer een grote groep kinderen cn ouderen een bijzondere avond hebben gehad. Deze week wordt afgesloten met een wandelmars voor jongens en Gehuwd: A. H. P. Meerburg. 21 j, en J. C. V- d. Reep. 20 j. J, P. M. Rijnhart. 22 j. en P. Reekers, 20 j, J. Rosman, 23 j. en C. Plaisier, 21 j. Tb. S. de Vette, 34 j. en W. G, J. Roeling, 29 j. S. de Jonge, 19 j. en E. Sandstra, 17 j. J. van Gogh, 24 j. en J- C. Gerritse, 21 j. A. v. d. Stel, 24 j. en C. Hamerslag. 23 j. G. Rob- beregt, 26 j- en A. C. Koren, 24 j, B. M- Huisman, 30 j. en A. van Kapel, 28 j. C, L, Veihagen, 28 j. en H. A. Blok, 23 j. J. Bijloo, 28 j. en K. Juneblut, 31 j. Ph. Olivier, 27 j. en H. M. v. d. Hoek, 24 j. Ondertrouwd; A. M. Anemaat, 27 j. en P. den Harlog, -21 j. A. C, Bies heuvel, 23 j. en G. Hoogerwerf. 19 j. J. van Dorp. 27 j, en N. D. Ejsber- gen, 28 j. J. van Eijk, 25 j. en B. Bloemhof, 25 j. J. Frijmuth. 27 j. en J. W, v. d. TempeJ. 25 j. H. A. van Gogh. 22 j. en Th. Leenhard, 20 j. A, J. de Haas, 49 j. en M, R. Doolaard, 43 j, J. Th. Kots. 27 j. en J. M. W. Kleiss. 22 j. A. Linschoten, 23 j. en G. Amou reus, 23 j. J. Luijten, 28 j. en L. de Winter, 30 j. H. Monden, 25 j. en J. L. Landsbergen, 23 j. H. J. v. d. Wa ter, 33 j. en J. W. van Rutten, 35 j. J. de Wit. 19 j. en W. G. But. 20 j. j. Zonneveld, 22 j. en F. H. v. d. Hoe ven. 21 j. Overleden: L. Reijgersberg. 88 j. M. Tintel, 83 j., weduwe van J. Bats. M. Griesdoorn, 69 j.r weduwe van M. N. van Oeveren. C. Vrij bloed. 78 j. Geboren: Leendert R., 2. v. L. van Vliet en C. Roetman. Johanna K„ d. v. G. J. v. d. Berg en J. A. Dorsman. meisjes van 10 jaar af. Een aardig parcours is vastgesteld voor 10 en 15 km. Alle deelnemers ontvangen een startkaart waarop het parcours vermeld staat. De wandelaars kun nen zich Zaterdagmiddag tussen 2 en half 3 uur bij de start opgeven. Die is in de Plantage bij het podium. Om half 3 wordt gestart. Om ongeveer half vijf uur is er op het podium nog een programma, verzorgd door de Accordeonvereniging KDO afde ling Jeugd. Als het weer meewerkt belooft dit een prettige middag te worden. Van Zondag op Maandag a.s. van 23 tot 6 uur zal de spoorwegovergang in de Abwöudseweg (in het verleng de van de Harreweg tussen Kethel en Delft) i.v.m. ter plaatse uit te voe ren werken, voor alle verkeer zijn afgesloten. "Vanaf de aftrap heeft de gehele voorhoede van Martinit laten zien hoc m enfouten van de Fortuna-ver- dediging moet afstraffen. Hierbij had linksbinnen A. Wolthuis het grootste aandeel door 3 goede doelpunten op zijn naam te zetten. De voorhoede van Fortuna kwam vele malen voor de Martmit-veste, maar deels door hun korte spel, wisten de gasten met door de Martmit-verdediging te ko men. Bij een ruststand van 3—0 werd de tweede helft door Fortuna stevig aangepakt, maar de achterhoede wist van geen wij ken. Toen linkshalf De Jong de bal kreeg toegespeeld, werd een snelle combinatie met Van der Laan bekroond met een goed doel~ punt van De Jong, 4—0. Maar For tuna had ztjn antwoord klaar. Met medewerking van de Martimt-achter- hoade scoorde de linksbuiten van Fortuna onhoudbaar voor keeper Troost een tegenpunt (4I). Door dit doelpunt gewaarschuwd ging Martinit zijn aanvallen weer opbou wen en een hiervan kwam de spil van Fortuna op een strafschop te staan, die door de jeugdige Masten broek op uitstekende wijze werd be nut (51). Met Martinit in de aan val kwam het einde van de wed strijd, die door scheidsrechter Smit op beheerste wijze werd geleid. De burgemeester heeft met ingang van 1 September benoemd tot adju dant van politie de brigadier J. Kor- pel te Kethel. Brommer contra fiets Op het kruispunt Nieuwe Maas straathoek Voornsestraat botsten gisteravond een brommer en een flets tegen, elkaar. De wielrijder de 44- jarige bijrijder J. V. van de Maas dijk, kwam te vallen en kreeg een bloeduitstorting in het rechlerdij- been. Per ambulance van de GG en. GD is de man naar zijn woning ge bracht. ,35 Ons land en ons volk zijn ryk aan tradities en één van de goede daarvan is de jaarlijks terugkerende openbare collecte ten bate van het kinderhuis Prinses Beatrix één van de acht tehuizen van de Ned. Ver, Centrale voor Practisclie Hulp aan alleenstaanden van iedere leeftijd en gezindte te Groes, kortweg genoemd: de Centrale P.H. (in 1929 opgericht door dr G. A. Visscherj. U hebt het goed begrepen, het gaai om het kind dat de Moeder zorg mist- Wat dit wil zeggen be hoeft voor li niet uitvoerig te wor den omschreven, want u weet. al thans u begrijpt dat het verschrik kelijk is de ouderliefde te moeten ontberen. Dat gemis kan nooit goedgemaakt worden, ook niet met al het geld ter wereld. Maar wat wel gedaan kan worden dat is te trachten die kin deren wat levensvreugde en zonne schijn te her-geven, ze zowel gees telijk als lichamelijk te sterken en ze de beschutting te geven van een veilig thuis waar zo goed mogelijk gepoogd wordt hun te geven waar ze toch ook, nee JUIST recht op hebben: huiselijkheid en liefde. U begrijpt ook, dat het exploite ren van de 8 tehuizen van de Cen trale P.H. juist in deze tijd veel geld kost en U zult zeker bewon dering hebben voor deze instelling als u weet dat telkens opnieuw tot uitbreiding van het werk wordt overgegaan om zoveel als doenlijk is tegemoet te komen aan het gro te aantal aanvragen om opname.. U wilt mee heipen? Dat kan! In de week van 12-17 Juli wordt iedere stadgenoot opgewekt de in zameling ten bate van het kinder tehuis „Prinses Beatrix" krachtig te steunen, hetzij door zich op te geven als coJectant(e), hetzij door een gift aan de deur of op giro 182788 ten name van de Centrale P.H., Hof- laan 4 te Groesbeek. De naam van het kindertehuis is Koninklijk; moge het offer van on ze gemeente daarmee in overeen stemming zijn! Collectanten kunnen zich. melden bij: Mevr. R. Boas, Vlaard.dyk 36ia. mendaal, waar zij deelnemen aan de jjbileum-districtsvolleybalwedstrij- den van de NederL Politie Sport bond. Uit het gehele land komen 27 teams om te dingen naar de kam pioenstitel district West. Er wordt gespeeld in het Krelage- huis in Haarlem. WENEN. Het Oostenrijkse Op perste Gerechtshof heeft Donderdag ae wet-Starhemberg, volgens welke de inderiijd door de Duitsers in be slag genomen bezittingen van oud kanselier DoIIfuss en prins Rüdiger von Starhemberg onder staatsbeheer zouden blijven, in strijd met de grondwet verklaard. Door deze uitspraak zal prins Starhemberg, die sedert de oorlog in Zuid-Amenka woont, zijn 82 kaste len, villa's, huizen en ruim 8500 hec taren grond terug krijgen. BONN. Hboffpeplaafste functio narissen uan het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken in Duitsland hebben Donderdag hun bu reaux uit een oud kasteel overge plaatst naar het moderne van beton en glas opgetrokken gebouw nan het Amerikaanse hoofdkwartier te Bonn. In het kasteel zijn de persoonlijke bureaux van de Amerikaanse Hoge Commissaris. James B. Conant en zijn voornaamste adviseurs gevestigd ge weest. Het zal tezamen met een op pervlakte van ruim 6500 vierkante meter in het gebouw van het hoofd kwartier worden overgedragen aan de Westtfuit5e regering. Het gebouw van het hoofdkwartier is opgetrokken in 1951 en heeft 2 858.000 dollar gekost. Het staat op ongeveer vier meter hoge betonnen zuilen aan de Rijn en is een van de grootste gebouwen van Europa. PARIJS Het persbureau „Nieuw China" meldt, dat de premier on mi nister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe En-lai, aan het nationale raadgeven de politieke comité verslag heeft uit gebracht over de besprekingen te Gcnèvc en zijn bezoek aan India cn Birma. Het verslag werd eenstemmig goedgekeurd. Het persbureau deelt mee. dat Mao Tse-toeng de bijeenkomst bijwoonde, hetgeen de berichten, dat hij ernstig ziek zou zijn, schijnt tegen te spre ken. NEW YORK Robert Allen, de Washingtonse correspondent van de New York Fost. heeft bericht, dat president Eisenhower plannen voor een nieuwe reeks proeven met water stofwapens in het najaar heeft afge last. Eisenhower zou ook opdracht heb ben gegeven geen grotere waterstof bommen te maken dan de bom, die op 1 Maart tot ontploffing werd ge bracht. Technische factoren en vei ligheidsoverwegingen waren hiervoor voornamelijk verantwoordelijk, zo schreef de correspondent. Het herfstweer in het Zuiden van de Stille Oceaan werd ook bijzonder ongunstig geacht voor het nemen van proeven, De harde winden en hevige regenval verhoogden het gevaar van verspreiding van radio-activiteit. (Van onze correspondent) FARIJS Negen rechts-onafhankelyke leden van de Franse Nationale Vergadering hebben het voorstel ingediend een volksreferendum over de EDG te organiseren. Deze negen afgevaardigden, onder wie men vergeefs een voorstander van het defensieverdrag zoekt, stellen voor het Franse volk de volgende vragen voor te leggen: Bent u van mening dat West- Duiisland moet worden herbewapend? en (in geval het eerste antwoord ja was) moet dU dan In EDG-verband gebeuren? Twee duidelijk tendentieuze vragen, die terecht vanochtend in het hoofdartikel van de „Figaro" scherp worden ontmaskerd. Dit Parijse ochtendblad, een van de zeer weinigen, dat zijn voorkeur voor de EDG nooit onder stoelen of banken heeft gestoken, dat de eerste vraag in zijn beperking vol strekt vals is. Zij wekt de indruk, dat de kiezer zijn mening nog kan uitspreken over de Duitse herbewa pening. Laten wij ernstig blijven. Het gaat er niet om te weten of Duitsland moet worden herbewa pend; het gaat er slechts om te weten hoe deze herbewapening moet worden ingekleed. Of zij zal gaan in het kader van het souve- reine Duitsland, of onder Europees toezicht. De Duverger (een van de negen) wil ons doen geloven, dat wij ons nog tegen de Duitse herbe wapening kunnen verzetten. In dit verband constateert de Figaro, dat ook de tweede vraag er een is met een valstrik. Kan één op de tien duizend kiezers een gefundeerd oor deel geven over de verdiensten van de EDG, een dergelijk gecompli ceerd verdrag? De Figaro heeft overigens geen bezwaren tegen een referendum. Maar dan een met de (eveneens wat overgesimplificeerde) vragen: Bent U voor een alliantie met Mos- kop?; Bent U voor een alliantie met het Westen? Inmiddels heeft de stunt van het referendum in Parijs weer de vu rige discussies doen ontstaan, die de laatste weken ietwat tot zwijgen waen gekomen. Zou het Franse volk zich in een objectief geformu leerd referendum voor de EDG uitspreken? Naar mijn mening zeer zeker en dal met een aanmer kelijke grotere meerderheid dan het defensieverdrag ooit in de Nationa le Vergaderink zou kunnen krijgen. Deze mening is nog versterkt door een aantal recente tussentijdse ver kiezingen, die door manipulaties van de democratische partijen alle net karakter kregen van „EDG of Moskou". Overal hebben de candi- daten van de EDG de meerderheid behaald. Het Frans volk is moe van het geharrewar in Parijs over de EDG. Het wenst voor alles een beslissing en is bereid die zelf te geven, bet zal als het ooit zover komt geen twijfel aan de meerderheid voor een Europese contröe over de onvermijdelijke Duitse herbewape ning. (Advertentie IJ?.) i Profiteer van dit buitenkansjeé Morgen 9 uur beginnen wij met de verkoop van een beperkte partij prachtige DAMAST voor overgordijnen, met fraaie, Ingeweven bloemdessins. In de kleuren terra, goud» groen en beige, 120 cm. Breed, van 3.75 per m, NU BINNENWEG 0 EU ER LA NO SELA AN (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. Onder het motto „De Milva iets voor U" wil de Mi litaire Vrouwenafdeling, die on langs haar tienjarig bestaan vierde, trachten in het komende jaar rond duizend vrijwilligsters voor deze tak van leger en luchtmacht aan te werven. Daartoe is een kleine, maar zeer fleurige en overzichtelijke ten toonstelling ingericht, die een tour nee zal maken door het gehele land. Dinsdag wordt de expositie voor het eerst geopend en wel in het Gemeentehuis te Middelburg, Daar na worden Alkmaar, Zwolle, Dok- kum, Heerlen, Amersfoort, Nijme gen, Gouda en Roermond bezocht. De verdere tournee staat nog niet vast. DEN HAAG. De commissaris voor de Emigratie deelt mede, dat naar aanleiding van de noodzaak van herverkaveling ten behoeve van adspirantenemigranten uit een aan tal door de watersnoodramp ge troffen landbouwgebieden een spe ciale deviezenregeling is getroffen, waardoor zij een jaar na aankomst in het emxgratieland kunnen be schikken over de opbrengst van hun landerijen. Hierdoor wordt bereikt, dat «mi granten eerat a)s zij de nodige ervaring hebben opgedaan, tot aanschaffing van bezittingen in het nieuwe land over gaan. De regeling zal van kracht blijven tot a Mei 1957. Heden werd door mij in het failL C. W. M. SINGELS, bonthandelaar, te Schiedam, gedeponeerd ter Griffie van. de Arr. Rechtbank te Rotterdam en van het Kantonge recht te Schiedam de enige uitdelingslijst om gedurende 10 dagen ter inzage van crediteuren te liggen. Schiedam, 9 Juli 1954. De curator: Mr. G. M. HOVINGH. OPENBARE VERKOPING door de notarissen J. Lou- rens te Rotterdam en A. Hoek te Schiedam, op Vrij dagen 16 en 23 Juli 1854, telkens voorm, H uur in het Gebouw van de Ned. R.K. Volksbond (Arcade), Lange Haven 71, Schiedam, van de volgende percelen, alle te Schiedam: I. Het pand, bev, beneden en bovenwoning, en erf aan de Nieuwe Haven 273, groot ong. 91 c.a. Huuropbrengst totaal ƒ8.80 p. w. II. Het pand, bev. beneden en bovenwoning, en erf aan de Nieuwe Haven 275, groot ong. 94 c.a. Huuropbrengst totaal ƒ8.55 p. w. III. Het pand, bev. pakhuis met bovenwoning, en erf aan de Nieuwe Haven 277, groot 58 c.a. Huuropbrengst pak huis ƒ20.— p. mnd, boven huis ƒ4.50 p. w. IV t/m XII. Negen panden, elk bev. beneden- en boven woning, en erven aan de Vriendschapstraat 2 t/m 18 (even). Huuropbrengst per pand in totaal variërend tus sen 10.— en 10.85 p. w. Afslag ook in diverse com binaties. Aanvaarding: 2 Augustus 1934. Betaling der kooppennin gen: uiterlijk 23 Augustus 1954, met bijbetaling van rente 4% vanaf de datum der aanvaarding. Bezichtiging: 14 en 15 Juli 1934, voorm. 1012 uur en nam. 2—4 uur. Veilingnotitic-s met bredere omschrijving, verkrijgbaar ten kantore van Notaris A Hoek, Lange Haven 97, Schiedam. ABOHHEEM U OP Oil BLAG Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke Vijf woorden meer t 0,20 Te koop aangeb. Baby-commode j 27.50. Kin der ledikant je 17.50. Ton en andere modellen, alles gelakt. Tussenbroek, Edison- straat 31 a, Schiedam. Rieten poppenwagens v.a. 3,85; wildebraspoppen 1.95— 2.95; poppenjurken en -plas ticschoenen in alle maten. Bokhorst, Hoogstraat 34, Groenelaan 30. Vegla inmaakglazen, ringen, klemmen en ketels, thermo meters uit voorraad lever baar. Bokhorst, Hoogstraat 34, Groenelaan 36. Meubelkoopjes!!! Gothieke huiskamer, bestaande uit zwaar dressoir, tafel, 4 stoe len, 2 fauteuils, nu ƒ425,—. Alleen bij Wilson, Grote Vis serijstraat 80. midden in de straat. Ilerenpolshorloge 9 75. Pro fiteer van deze uiterst voor delige aanbieding! H. A. Die- terich, horlogemaker, goud smid. opticien. Prof. Kam. Gnneslaan 98. Auto's Motoren Rijwielen S por tr U wielen in betere «en'-e bv met de unieke Mutaped 3 speed-naaf in de trappers bij Melchers, Sin gel 4 (achter de Hema> tel. 67544 Divprsen Provisie Opdrachten ge vraagd Geen resultaten geen kosten. Brieven bur. v. d. blad onder no. S 158.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1